AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








IPARD

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

IPARD Empty IPARD

Postaj by Flackmaster 11/1/2010, 10:31

Poštovani forumaši jeli ste upoznati da je objavljen natječaj na službenim stranicama ministarstva.
Ja sam odustao sa prijavom stavivši svu papirologiju i proučivši onu količinu podataka koju treba skupiti u 60 dana da se to i ostvari.
Zaista bi mi dobro došlo skladište koje bi imalo kapacitet za prihvat do 2 tone oraha u sezoni te komora za šljive za kasniji plasman na tržište ali razočaran sam koliko su stvari komplicirane bespotrebno.
Ne znam čemu investicijska studija, a u kojoj ni nije naveden nikakav eventualni kupac ili način daljnje distribucije koje je po meni važnije nego stavka koliko imam stabala jer naposljedku nebi ni radio objekat da nemam što stavit u njega (logično) no veoma je također važno da se ima potvrda za europsku normu proizvodnje a nije se ni spomenulo dali ču izvozit svoj proizvod ili ne??
Možda sam u krivu ali rađe ću sušit na tavanskimskladištima po staromodnom sustavu bez europskih normi nego da izgubim živce prikupljajuči ove silne potvrde i predračune a da na kraju ni ne prođe.

Molim Vas da i vi dodate svoje dojmove naravno.

Dopuna netočnog navoda ja moram gradit ako već gradim skladište minimalno 500m2 a maksimalno 2000m2 hahhahah pa kaj da stavim u onih 500m2??

Ja mislim da će se na IPARD javit jedan jedini lik a to je to...ić!??
Flackmaster
Flackmaster

Broj postova : 418
God : 46
Lokacija : Lovrečan CITY VŽ Županija malo desno prema lepoglavi
Zanimanje : Zaštitar( znači nema zajebancije sa mnom)
Registriran : 18.04.2008
0


http://www.oglasnik.hr

[Vrh] Go down

IPARD Empty Re: IPARD

Postaj by mario 11/1/2010, 14:30

Daj se probaj javiti razvojnoj agenciji u županiji. Oni ti pomognu maksimalno. Nemoj odustati, za sve natječaje trebaš more papira, ali kad se jednom ufuraš ide to samo od sebe i gledaš kome buš lovu uzeo.
mario
mario

Broj postova : 300
Lokacija : Nedelišće
Zanimanje : kemičar
Registriran : 18.07.2009
0

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

IPARD Empty Re: IPARD

Postaj by zrine89 11/1/2010, 15:13

zanimljivo da za taj natjecaj mogu ici,mlijekari,stočari,proizvodači masline, ali ratari ne ili sam ja to krivo procitao bounce
zrine89
zrine89

Broj postova : 4163
God : 34
Lokacija : Podravski Podgajci
Zanimanje : Ratarstvo
Registriran : 10.03.2008
63

→→→ : O SEBI

[Vrh] Go down

IPARD Empty Re: IPARD

Postaj by Flackmaster 12/1/2010, 11:17

Gle meni osobno neznam kak za druge, treba skladište od 200m2 maksimalno plus komora od 30m2 ja ne mislim ići u neke otkupe i velike prerade jer nemam koperanata u svome kraju odnosno nekog ko ozbiljnije svača poljoprivredu ko ja.
Skladište tipa prirodna sušara za orahe na policama sa 50% propusnosti zraka jer svako sušenje oraha na silu daje kontra efekt u smislu kvalitete.
A što se rashladne komore tiće termoking imam jedino mi fale panelia to nije tak skupo.
U sustav PDV-a idem u krajnjoj nuždi, a radi pišljivih 10ooo eura njihove pomoći u odnosu na svotu koju sam uložio mi to netreba.

Kapacitet vočnjaka je:
0.5 višnjik
1 h šljivik
2,5 orasi

Te sve proizvode plasiram pod svješe bez problema na okolnom tržištu po dobroj cjeni a u preradi ima toliko nepredviđenih troškova da te glava zaboli.
O propisima nečemo sad jer bi mogao pisat do u nedogled.
Netko se možda i našao u tome ali ja sad i u ovo vrijeme ne vidim prpsperitet u proizvodnji bilo čega da bi bilo konkurentno na tržištu, osim toga vjeruj mi jer radim u nekou ruku u trgovini pa dobro znam koje se stvari kupuju, ljudi nemaju ni za kruh a kamoli za dobar domači đem ili rakiju ili marmeladu.
Flackmaster
Flackmaster

Broj postova : 418
God : 46
Lokacija : Lovrečan CITY VŽ Županija malo desno prema lepoglavi
Zanimanje : Zaštitar( znači nema zajebancije sa mnom)
Registriran : 18.04.2008
0


http://www.oglasnik.hr

[Vrh] Go down

IPARD Empty Re: IPARD

Postaj by mario 12/1/2010, 12:35

ej drugar imaju svi (barem većina) para ali ih svi guraju u čarape jer nitko nezna kad bu ostao bez posla. A kaj tržiš na poslu?
mario
mario

Broj postova : 300
Lokacija : Nedelišće
Zanimanje : kemičar
Registriran : 18.07.2009
0

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

IPARD Empty Re: IPARD

Postaj by Flackmaster 12/1/2010, 12:55

Radim ko zaštitar u trgovini pa snimim te nebuloze.E sad me zvao frend iz konzultantske tvrtkre netreba bit skladište od 500 m2 nego se to odnosi na plastenike. Dogovorio sam za iduču godinu da pripremimo papire. Jer je 60 dana premalo za to sve.
Flackmaster
Flackmaster

Broj postova : 418
God : 46
Lokacija : Lovrečan CITY VŽ Županija malo desno prema lepoglavi
Zanimanje : Zaštitar( znači nema zajebancije sa mnom)
Registriran : 18.04.2008
0


http://www.oglasnik.hr

[Vrh] Go down

IPARD Empty Re: IPARD

Postaj by pingo 12/1/2010, 13:23

Flackmaster svaka čast na izgradnji skladišnog prostora posebno zato jer sada čujem da imaš drugi posao gdje imaš svoju redovitu plaću . Nekako mi se više sviđa razmišljanje od maria tako da već neko vrijeme trošim četiri puta manje love nego normalno i opet me je nečega strah . Ne znam čega , prvo to moram sebi objasniti ali znam da me nikakav ipard ili slični programi neće vidjeti .

Nego o kolikoj investiciji mi tu pričamo ? Vjerojatno to neće biti samo velika da ne kažem šupa nego ipak nešto modernije ?
pingo
pingo

Broj postova : 4918
Lokacija : Slavonski Brod
Registriran : 09.03.2008
3

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

IPARD Empty Re: IPARD

Postaj by mario 12/1/2010, 14:44

kaj u trgovini su zaštitari? Ja nejdem u takve.
mario
mario

Broj postova : 300
Lokacija : Nedelišće
Zanimanje : kemičar
Registriran : 18.07.2009
0

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

IPARD Empty Re: IPARD

Postaj by Flackmaster 12/1/2010, 22:54

U civilu prijatelju naravno, brijem ja i po tvojem terenu u kauflandu.
Flackmaster
Flackmaster

Broj postova : 418
God : 46
Lokacija : Lovrečan CITY VŽ Županija malo desno prema lepoglavi
Zanimanje : Zaštitar( znači nema zajebancije sa mnom)
Registriran : 18.04.2008
0


http://www.oglasnik.hr

[Vrh] Go down

IPARD Empty Re: IPARD

Postaj by Flackmaster 12/1/2010, 23:02

pingo je napisao/la:Flackmaster svaka čast na izgradnji skladišnog prostora posebno zato jer sada čujem da imaš drugi posao gdje imaš svoju redovitu plaću . Nekako mi se više sviđa razmišljanje od maria tako da već neko vrijeme trošim četiri puta manje love nego normalno i opet me je nečega strah . Ne znam čega , prvo to moram sebi objasniti ali znam da me nikakav ipard ili slični programi neće vidjeti .

Nego o kolikoj investiciji mi tu pričamo ? Vjerojatno to neće biti samo velika da ne kažem šupa nego ipak nešto modernije ?


Ja sam to zamislio kao skladište gdje bi bilo u tavanskim prostorima bila sušara sa ventilacijim a u donjem djelu bi bila prerada i pakirnica za orahe. Uglavnom pregrađeno bi bilo na 2 djela jedan kompeks za orahe a drugi za šljive i višnje, naravno u tom djelu za šljive i višnje trebala bi bit i komora nekih 15 m2 za par paleta voća.
A u tom djelu bi također bila prerada višnji i šljiva (pasterizacija i sterilizacija te pakirnica.

Takav je plan a investicija nebi smjela prelazit nekih 35000 eura jer se radi o adaptaciji objekta od 120m2 te opremanju.
Tako je ja već imam skladišni prostor koji koristim u drugu namjenu kojeg bi naravno volio sredit u rentabilan posao.
Flackmaster
Flackmaster

Broj postova : 418
God : 46
Lokacija : Lovrečan CITY VŽ Županija malo desno prema lepoglavi
Zanimanje : Zaštitar( znači nema zajebancije sa mnom)
Registriran : 18.04.2008
0


http://www.oglasnik.hr

[Vrh] Go down

IPARD Empty Re: IPARD

Postaj by Gost 13/1/2010, 07:45

@Flackmaster: Koliko znam da se čika T. javio na SAPARD pa nije prošao, no nisam 100% siguran u tu informaciju. Veličina pojednica, OPG-a, tvrtke... nije bitna kod dobivanja tih sredstava. Znam za dva subjekta koji idu na natječaj za sredstva iz IPARD-a, a jedan je već povukao sredstva iz SAPARD-a. Vrlo je bitno imati što bolji (kvalitetniji) program, organizaciju i realizaciju istog. Ako se i prođe na natječaju kontrole su rigorozne pa ako se čovjek nepridržava zadanih pravila igre vrlo lako može ostati bez sredstava. Slažem se da je količina potrebnih papira stvarno velika, no u konačnici to ide u prilog podnositelju zahtjeva tj. potencijalnom korisniku sredstava jer se smatra da znaš što te čeka u daljnjem poslu i da želiš zaista raditi po PS-u. Ima tu i malo pretjerivanja u nekim stvarima, al treba i to proći da bi se došlo do željenog rezultata.

Jedan od problema zašto se nije povuklo više novaca iz SAPARD-a je i nedovoljna obučenost stručnih službi (i tvrtki) koje pomažu podnositelju zahtjeva da napravi što kvalitetniji program i tako prođe na natječaju. Hoće li tako biti i sa IPARD-om to ćemo još vidjeti.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

IPARD Empty Re: IPARD

Postaj by mario 13/1/2010, 08:51

Flackmaster je napisao/la:U civilu prijatelju naravno, brijem ja i po tvojem terenu u kauflandu.

Opa. Jedanput su u kauflandu poslali tipa da me provjeri. Klinac mi je bil alergičan na masu toga i svaku sam deklaraciju izokretal. Uglavnom bil sam oko pol ure kod napolitanki i bil sam sumnjiv. Very Happy
mario
mario

Broj postova : 300
Lokacija : Nedelišće
Zanimanje : kemičar
Registriran : 18.07.2009
0

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

IPARD Empty Re: IPARD

Postaj by mario 13/1/2010, 10:31

Općenito ljudi koji raspisuju natječaje su polupismeni debili i dosta potvrda koje traže ne možeš "legalno" dobiti. Kad tražiš objašnjenje javi ti se "Katica" koja je samo navedena jer radi u toj službi, neka daš pismeni upit koji će ona proslijediti stručnoj osobi, pa to traje.....
mario
mario

Broj postova : 300
Lokacija : Nedelišće
Zanimanje : kemičar
Registriran : 18.07.2009
0

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

IPARD Empty Re: IPARD

Postaj by breskvar 16/1/2010, 08:22

...a što bi bilo sa sredstvima iz svih tih fondova, ako bi, eventualno, na referendumu "otpilili" EU i članstvo u njoj ? Very Happy

breskvar

Broj postova : 54
Lokacija : Našice
Zanimanje : dipl.ing.polj.
Registriran : 29.03.2009
0


[Vrh] Go down

IPARD Empty Re: IPARD

Postaj by kobac 16/1/2010, 12:25

breskvar je napisao/la:...a što bi bilo sa sredstvima iz svih tih fondova, ako bi, eventualno, na referendumu "otpilili" EU i članstvo u njoj ? Very Happy

KOLKO sam čuo u medijima nama programa nema love! EU na daje lovu na lijepe oči! napravi kuču i eto ti lova! prije nekog vremena smo od 100 mil E ( ili nečeg u tom smislu ) vradili EU 90 mil E jer nismo uložili novce u ruralnu sredinu! iskoristili smo samo 10% . mislim da je problem sljedeči. sve ide preko ZGa a kakve koristi ima službenik u ministarstvu što će ličani dobiti lovu ( ili slavonci )! nikakve, samo mora bezveze raditi ( a radio ne radio plača ide ), i onda ne pripremi program a i neče ga primiti ( tamnu stranu neču ni spomenuti ) i mi ostanemo bez novca. i naravno počinje serviranje u medijima kako smo si sami krivi , neuki , namamo pojma isl.

ali 180milijardi E ( mislim da je u milijardama a ne u milijunima ) čeka samo ih treba uzeti ! nije lako zaraditi novce ali to je lova za koju se vrijedi boritiž! pogotovo vi veči i jači poljoprivrednici! nemojte im to ostaviti! ako se to ne uzme ide natrag u EU i nikad više ih nečemo vidjeti! državi svaki dan nešto plačamo a kad oni nama trebaju vratiti ( što je najgore čak i nisu naši novci )onda ništa! mislim da je to jako neodgovorno! dođe ministar na TV i kaše da to nije točno ! pa naravno kad on i njegovi to več troše i nezna čovjek da je do toga tako teško doći! ni je ni čudo kad je njemu sve lako i sve dostupno! sit gladnom ne vjeruje

kobac

Broj postova : 65
Lokacija : slavonija
Registriran : 03.12.2009
0


[Vrh] Go down

IPARD Empty Re: IPARD

Postaj by pingo 16/1/2010, 12:40

Ipak je 180 miliona € . Zamisli samo da dobijemo 180 milijardi € ... kukuleleee . Pa poklali bi smo se . Ovo što kažeš da bi mi to trebali sve povući a ne vratiti nazad njima u veliki kazan nije moguće . Eto neki dan u poljoprivrednoj emisiji smo vidjeli primjer čovjeka iz moje okolice koji ganja papire za IPARD ( tada Sapard ) već godinu i pol dana . Do sada je potrošio 200.000 kn a još prognozira najmanje 50.000 kn dok sve potrebno ne pokupi . Pa tko je tu lud a tko normalan ? Četvrt miliona baciš od ukupne investicije od mislim 3 miliona kuna a da ne spominjem kako na glavi već sada kose nema a ciglu i malter omirisao nije a gdje još ono da on i njegova djeca svoje kosti moraju u tome objektu ostaviti !
pingo
pingo

Broj postova : 4918
Lokacija : Slavonski Brod
Registriran : 09.03.2008
3

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

IPARD Empty Re: IPARD

Postaj by igor_peradar 16/1/2010, 13:56

Ipak je 180 miliona € . Zamisli samo da dobijemo 180 milijardi € ... kukuleleee . Pa poklali bi smo se . Ovo što kažeš da bi mi to trebali sve povući a ne vratiti nazad njima u veliki kazan nije moguće . Eto neki dan u poljoprivrednoj emisiji smo vidjeli primjer čovjeka iz moje okolice koji ganja papire za IPARD ( tada Sapard ) već godinu i pol dana . Do sada je potrošio 200.000 kn a još prognozira najmanje 50.000 kn dok sve potrebno ne pokupi . Pa tko je tu lud a tko normalan ? Četvrt miliona baciš od ukupne investicije od mislim 3 miliona kuna a da ne spominjem kako na glavi već sada kose nema a ciglu i malter omirisao nije a gdje još ono da on i njegova djeca svoje kosti moraju u tome objektu ostaviti !

Pingo apsolutno potpisujem.

Još sam nekad pričao, kad je krenuo Sapard da posjedujem zemljište, papire, dokumentaciju za gradnju peradarnika, ali sam hvala Bogu odustao od svega.

Žao mi je tog mladića ako još ima obitelj pa sve što ima on i njegovi stavi pod hipoteku, doživotno se zaduži, a situacija u peradarstvo ne da je teška nego je nemoguća, mislim da će se do kraja života kajati što je krenuo u taj projekat.

Čudno što se nije prethodno informirao imamo udrugu www.uph.hr gdjje može saznati od članova sve što ga zanima.
Žalosno je to da ljudi tako ne promišljeno pribjegavaju takvim rizičnim životnim odlukama. Hrana jeste biznis, ali kad posjeduješ cjelokupno proizvodnju; žitarice, uzgoj, klanje, prerada, i najbitnije vlastiti plasman.

Namjerno sam boltao "vlastiti" jer vjerujete mi imam iskustva, a kooperantski ugovori su najgori jer vam stalno netko dere kožu.

igor_peradar

Broj postova : 118
Registriran : 13.04.2008
1


[Vrh] Go down

IPARD Empty Re: IPARD

Postaj by kobac 16/1/2010, 14:08

apsolutno se slažem s vama ali ipard i uspjeh u proizvodnji su dvije različite priče! a šo se tiče sredstava sve čovjek treba sam provjeriti a ne slušat kulare ili mene što pričam

naravno i mislim da stoji teza da su to sredstva ipak za velike igrače a ne za nas male! to sam i naveo u postu!

inače mislim da sve što se nudi na zapadu i u filmovima je to da je to ponuda za velike igrače ( iliti bogataše ) a ne za nas male. to što se mi pokušavamo uvaliti u to društvo pa ne uspijemo to je naš problem! ( što misliš ideš kupiti jahtu od 25m i država ti ponudi povrat od 40% ako kupiš dvije) mislim da je to ta priča. a kod nas kad čovjek zaradi 100E misli da je veliki igrač ( a kredit mu 1.000.000,00E )

kobac

Broj postova : 65
Lokacija : slavonija
Registriran : 03.12.2009
0


[Vrh] Go down

IPARD Empty Re: IPARD

Postaj by pingo 16/1/2010, 14:29

Pazi sada ovu drugu stranu . Slušam neki dan u Dnevniku kako Bago iznosi neki izračun da država treba potrošiti 180.000 kn da bi otvorila jedno novo radno mjesto a sve to u sklopu ovih 10 milijardi kn ili koliko ono HNB želi uštrcati u osušenu HR venu . Rekoh puno je ali dobro bitno da čovjek radi ... E sada ovdje ne drugoj strani imamo seljaka ( možda je ovo seljaka trebalo pisati boldano jer nas svi sprdaju a pročitajte dalje u tekstu za šta je taj seljak sposoban ) koji je do sada potrošio i više od 180.000 kn da bi dobio hrpu papira kojoj se još ne vidi kraja . Nakon što potroši još podosta love možda će mu poći za rukom da prikupi sve papire i podnese zahtjev za 55 %-tni povrat love za svoj peradarnik . Ne znam da li uopće nazirete na šta ciljam jer sam previše ljut i onda me tipkovnica ne služi dobro ... Dakle seljak ulaže svoju hrpu love da se zaposli . Nada se da će mu suradnja sa Kokom donijeti 7.000 kn mjesečnu plaću a sve to naravno kada mu odobre i izgrade farmu koju će na kraju morati otplatiti minimalno oko 2 miliona kuna njegovog novca . Sve to za jedno , dva ili možda tri radna mjesta ? Znam da nisam stručna osoba za takve izračune jer nemam fakulteta i po prirodi sam samouk ali meni tu nešta ne štima u tim brojkama . Po meni taj seljak može biti narodni heroj ? Hrabrost i snagu volje koju ja tu vidim ne mogu niti opisati .
pingo
pingo

Broj postova : 4918
Lokacija : Slavonski Brod
Registriran : 09.03.2008
3

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

IPARD Empty Re: IPARD

Postaj by mario 16/1/2010, 15:02

IPARD nije za svakoga. To su sredstva za one koji već imaju. Ni kredit nije za onoga koji nema ništa. To moraju svi shvatiti. Smiješno je krenuti u posao jer će ti možda netko dati novce. Gle imam malu farmu kunića. Svojim sredstvima sam je proširio. Sad sam u prijelaznom razdoblju kad nemam tržišta za 20% svoje proizvodnje. Sad bih mogao razraditi razvojni plan, sve pripremiti za proširenje, tražiti sredstva, ali treba stati na loptu. Ljudi se zavaraju.
mario
mario

Broj postova : 300
Lokacija : Nedelišće
Zanimanje : kemičar
Registriran : 18.07.2009
0

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

IPARD Empty Re: IPARD

Postaj by pingo 16/1/2010, 15:19

Istina jer ako ne uspije u naumu od moga narodnog heroja postaje selska budala koja je ugrozila život sebe i svoje djece . Nisam dovoljno pametan za ovu temu i bez veze se sekiram . Over and out !
pingo
pingo

Broj postova : 4918
Lokacija : Slavonski Brod
Registriran : 09.03.2008
3

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

IPARD Empty Re: IPARD

Postaj by kobac 16/1/2010, 15:28

pingo je napisao/la:Istina jer ako ne uspije u naumu od moga narodnog heroja postaje selska budala koja je ugrozila život sebe i svoje djece . Nisam dovoljno pametan za ovu temu i bez veze se sekiram . Over and out !

pingo ne trebaš se podcjenjivati ali mi smo samo ¨seljaci¨ a znaš i sam što to znači ! a tako nas i zovu u medijima. a što je najgore tako nas i tretiraju a da znaš kako pričaju o nama kad nas nema ! kao o zadnjem sloju društva a to što mi mislimo da smo bitni to je naš problem! oni imaju lovu a mi hranu i to treba kapitalizirati! da znam na koji način ne bih bio to što jesam

kobac

Broj postova : 65
Lokacija : slavonija
Registriran : 03.12.2009
0


[Vrh] Go down

IPARD Empty Re: IPARD

Postaj by paor 17/1/2010, 09:57

belarus892 je napisao/la:zanimljivo da za taj natjecaj mogu ici,mlijekari,stočari,proizvodači masline, ali ratari ne ili sam ja to krivo procitao bounce

dobro si pročitao

breskvar je napisao/la:...a što bi bilo sa sredstvima iz svih tih fondova, ako bi, eventualno, na referendumu "otpilili" EU i članstvo u njoj ? Very Happy

to se neće desiti
narod je "marva" i ponaša se onako kako se usmjeri (pripremi), budi siguran da referenduma neće biti dok nadležni ne budu sigurni u njegov uspjeh...
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

IPARD Empty Re: IPARD

Postaj by mario 17/1/2010, 10:14

Je li netko izračunao koliko je omjer uloženog i dobivenog? Ja sam dijete koje svoj radni vijek provodi u kapitalizmu i sam me to zanima.
mario
mario

Broj postova : 300
Lokacija : Nedelišće
Zanimanje : kemičar
Registriran : 18.07.2009
0

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

IPARD Empty Re: IPARD

Postaj by Flackmaster 22/1/2010, 16:36

paor je napisao/la:
belarus892 je napisao/la:zanimljivo da za taj natjecaj mogu ici,mlijekari,stočari,proizvodači masline, ali ratari ne ili sam ja to krivo procitao bounce

dobro si pročitao

breskvar je napisao/la:...a što bi bilo sa sredstvima iz svih tih fondova, ako bi, eventualno, na referendumu "otpilili" EU i članstvo u njoj ? Very Happy

to se neće desiti
narod je "marva" i ponaša se onako kako se usmjeri (pripremi), budi siguran da referenduma neće biti dok nadležni ne budu sigurni u njegov uspjeh...


Potiču se plastenici od minimalno 500 m2 do 2000m2 površine. Sa grijanjem i navodnjavanjem itd.
Flackmaster
Flackmaster

Broj postova : 418
God : 46
Lokacija : Lovrečan CITY VŽ Županija malo desno prema lepoglavi
Zanimanje : Zaštitar( znači nema zajebancije sa mnom)
Registriran : 18.04.2008
0


http://www.oglasnik.hr

[Vrh] Go down

IPARD Empty Re: IPARD

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.