AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Stručnost lokalnih veterinara

Stranica 2 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 2 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by abrkili 9/7/2009, 12:20

božidar:

ja te molim da više ne blatiš veterinarsku struku i veterinare,jer je to moje buduće zanimanje sutra i moj kruh,a štoviše uživam u tom poslu i sa zanimanjem učim i studiram,kako bi danas sutra bio dobar veterinar.Veterina sama po sebi je kumulativna znanost i ne možeš reći da je dovoljno proći tečaj uo i da se sve može znat.NE MOŽE NIKAKO,jer onda bi mi na veterini učili samo uo,malo o antibioticima,nešto teorije i bok.Veterinarski fakultet traje ČITAVIH 6 GODINA,i to je robija teška,i kad mi netko kaže da je veterinar skup,volio bih ga vidjeti nakon samo jednog semestra kako bi razmišljao.Hvala Bogu već sam 4 semestra od 12 odgulio i prilično sam se namučio,a pravi predmeti tek stižu.Priznat ću vam da su rijetki oni koji zapravo žele znati zašto se i kako nešto radi,spojit teoriju s praksom,pretočit svoje znanje na koristan rad,i iskreno me to jako žalosti.Ako tebi takav neki kvaziveterinar radi gluposti,a ti misliš da znaš bolje od njega,onda ga malo isprepadaj pravim činjenicama,ponašat će se drukčije vjeruj mi!isti sam i ja slučaj bio,sve dok moj doktor nije shvatio da sam ja ozbiljno zagrizo i da jako dobro kužim neke stvari.sad samo idem k njemu po lijekove ako treba i to je to.

I još nešto!Ne možeš od veterinara očekivat čudo,ako se tebi u 7 teladi pojavio proljev!Ako smatraš da je veterinar neozbiljan i radi ti štetu,to se sve može dokazati,postoje vrlo učinkovite metode za to,a sud je da to dokaže,a tvom doktoru ode diploma u vatru,znaš li to?
Nije prvi put da se okrivljuje veterinara za grešku koju čini stočar,pa na kraju ajmo spašavaj,a onda ako krepa,e pa jebiga doktore ti si kriv.Do nekh stvari jednostavno NE SMIJE doći,i to se rješava preventivom,no svakom se desi greška.

Ako navodiš nešto,onda iz toga moraš i stajat,a ja te pitam sad zašto je tvoja telad dobila proljev?i pitam te zašto misliš da je krepala?
abrkili
abrkili

Broj postova : 1754
God : 36
Lokacija : Nova Kapela
Registriran : 14.03.2008
28

→→→ : VIŠE

http://www.vef.hr

[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 2 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by BOZIDAR 9/7/2009, 20:04

ABRKILI
Kao prvo ja ne blatim struku več veterinare u mojoj okolici!
isto tako znam šta znaći odguliti fax i koliko to košta iako ga ja nisam završio. Doktor nemožeš postati preko noći ali tvoja titula ne znaći samo 500 KN. po satu!
Nadam se da i ti budeš dobar doktor kad završiš školu.

Od veterinara niti ne očekujem čudo ali evo ti nekoliko prinjera moji veterinari donose spermu za krave zamotanu u novine u džepu košulje, jednom su mi junici lječili upalu pluča a ona je imala strano tjelo u sebi ima još primjera.

uzrok proljeva može biti bakterija virus hrana topla voda hladna voda promaja i još puno toga , uzrok uginuča obićno je DEHIDRACIJA
BOZIDAR
BOZIDAR

Broj postova : 1480
God : 51
Lokacija : ŠIROKO SELO
Registriran : 17.08.2008
10

→→→ : VIŠE

http://picasaweb.google.hr/boidarduda/POLJOPRIVREDAISLINO?feat=d

[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 2 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by abrkili 9/7/2009, 20:28

mislim da se polako shvaćamo...

nekad je teško napravit točnu i pouzdanu dijagnozu,pa na kraju krajeva i humana medicina pogriješi uz sve rentgene,ultrazvuke,dopplere i sl.

reci mi jesi li toj teladi davao mlijeko ili zamjenicu?
abrkili
abrkili

Broj postova : 1754
God : 36
Lokacija : Nova Kapela
Registriran : 14.03.2008
28

→→→ : VIŠE

http://www.vef.hr

[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 2 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by BOZIDAR 9/7/2009, 22:19

Zamjenicu. U pitanju je bila bakterija
BOZIDAR
BOZIDAR

Broj postova : 1480
God : 51
Lokacija : ŠIROKO SELO
Registriran : 17.08.2008
10

→→→ : VIŠE

http://picasaweb.google.hr/boidarduda/POLJOPRIVREDAISLINO?feat=d

[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 2 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by OG Vacenovski 26/7/2009, 23:02

ja vam se moram pohvalit da imamo najboljeg vet kaj more bit...i sve je bolji svakim danom.najgore je dok ode na godišnji...valjda ne bu nekih gluposti pa se bumo snašli.a kaj smo sve prešli...pola krava skrižali sa holštajnom....velika je sreća kaj mi ovdje možemo birati veterinara i sjeme bika...ma sve.a veteriar ima toliko da bu ih uskoro više neg seljaka kak je ovo sve nizbrdo krenulo affraid

OG Vacenovski

Broj postova : 128
Lokacija : Dubrava
Registriran : 26.07.2009
0


[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 2 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by BOZIDAR 27/7/2009, 13:53

Dali namjerno križate sa Holsteinom? i kako to rješavate sa selekcijom zbog poticaja?
BOZIDAR
BOZIDAR

Broj postova : 1480
God : 51
Lokacija : ŠIROKO SELO
Registriran : 17.08.2008
10

→→→ : VIŠE

http://picasaweb.google.hr/boidarduda/POLJOPRIVREDAISLINO?feat=d

[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 2 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by OG Vacenovski 27/7/2009, 15:49

BOŽIDAR je napisao/la:Dali namjerno križate sa Holsteinom? i kako to rješavate sa selekcijom zbog poticaja?
da,to smo namjerno križali prije par godina,zato jer smo htjeli više mlijeka,a nije bilo dobrih bikova niti nam je itko mogao ni znao pomoći. dosta tih krava smo riješili,ostalo nam je par komada koje su 50:50 i odlične su!!prelijepe,oko 700kg teške,a mlijeka ko vode. al to je par komada.poticaj dobijemo za kravu a za junicu takvu ne,junica mora bit čistokrvna.
više to ne radimo,sad osjemenjujemo sa vrhunskim njemačkim i austrijskim simentalcima.kupili smo i šest austrijskih simentalki.od njih smo dobili 6ženskih i jedno muško tele.jedno žensko je uginulo treći dan.imali smo sreću sa telekima.same cure

OG Vacenovski

Broj postova : 128
Lokacija : Dubrava
Registriran : 26.07.2009
0


[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 2 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by abrkili 27/7/2009, 16:49

takvim križanjem može se dobit jako kvalitetno grlo,no samo u prvoj generaciji,znači ako se križe holstein bik i simentalka,njihova kćer će bit sigurno kvalitetnija od majke,ali od te kćeri se već dalje gube ta pozitivna svojstva i opet se vraća na staro,čak dolazi i do kontraefekta.selekcija i križanja nisu baš za svakoga i tu treba jako puno truda i znanja da bi se nešto postiglo..
abrkili
abrkili

Broj postova : 1754
God : 36
Lokacija : Nova Kapela
Registriran : 14.03.2008
28

→→→ : VIŠE

http://www.vef.hr

[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 2 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by OG Vacenovski 27/7/2009, 17:03

abrkili je napisao/la:takvim križanjem može se dobit jako kvalitetno grlo,no samo u prvoj generaciji,znači ako se križe holstein bik i simentalka,njihova kćer će bit sigurno kvalitetnija od majke,ali od te kćeri se već dalje gube ta pozitivna svojstva i opet se vraća na staro,čak dolazi i do kontraefekta.selekcija i križanja nisu baš za svakoga i tu treba jako puno truda i znanja da bi se nešto postiglo..
je,skužili smo to nako nekog vremena.al jednostavno smo morali ići tim putemjer ono kaj su nam veterinari nudili je bilo bezveze
i da,sjeme su nosili u džepu...al to je bilo prije deset godina.
sad ti mene moj vet zove da pita kojeg bi još bika htjeli Laughing bili smo ti u bavarskoj prošle godine i ove godie u austriji,na njihvoj izložbito je bio spektakl....
sve to mogu zaboraviti jer sad bude mlijeko po kunu i pol i ne znam kaj uopće bude.

OG Vacenovski

Broj postova : 128
Lokacija : Dubrava
Registriran : 26.07.2009
0


[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 2 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by BOZIDAR 27/7/2009, 20:21

Kod nas još uvijek sjeme nose u džepu.

Što se tiče križanja čujem da Nizozemci na svoje Holsteinke puštaju simentalske bikove
BOZIDAR
BOZIDAR

Broj postova : 1480
God : 51
Lokacija : ŠIROKO SELO
Registriran : 17.08.2008
10

→→→ : VIŠE

http://picasaweb.google.hr/boidarduda/POLJOPRIVREDAISLINO?feat=d

[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 2 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by OG Vacenovski 27/7/2009, 22:39

BOŽIDAR je napisao/la:Kod nas još uvijek sjeme nose u džepu.

Što se tiče križanja čujem da Nizozemci na svoje Holsteinke puštaju simentalske bikove
gdje ti obitavaš?ak nije tajna...znam da još u mnogim mjestima vet sjeme nose u džepumi smo se žestoko tome usprotivili i uspjeli.mi smo članovi Udruge uzgjivača simentalca Vrbovec.

OG Vacenovski

Broj postova : 128
Lokacija : Dubrava
Registriran : 26.07.2009
0


[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 2 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by BOZIDAR 28/7/2009, 07:42

Ispod mog NICKa imaš moju lokaciju i sve ostalo.

I mi smo se protivili nošenju sjemena u džepu ali odgovor je bio da ako voze kontenjer u autu moraju češće nadopunjavati dušik
BOZIDAR
BOZIDAR

Broj postova : 1480
God : 51
Lokacija : ŠIROKO SELO
Registriran : 17.08.2008
10

→→→ : VIŠE

http://picasaweb.google.hr/boidarduda/POLJOPRIVREDAISLINO?feat=d

[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 2 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by abrkili 28/7/2009, 09:53

to kao da kažeš da je bolje orat s konjima,jer s traktorom puno goriva trošiš...
abrkili
abrkili

Broj postova : 1754
God : 36
Lokacija : Nova Kapela
Registriran : 14.03.2008
28

→→→ : VIŠE

http://www.vef.hr

[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 2 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by OG Vacenovski 28/7/2009, 09:57

BOŽIDAR je napisao/la:Ispod mog NICKa imaš moju lokaciju i sve ostalo.

I mi smo se protivili nošenju sjemena u džepu ali odgovor je bio da ako voze kontenjer u autu moraju češće nadopunjavati dušik
dušik moraju nadopunjavat????? Exclamation :twisted: Evil or Very Mad "nadopunila" bi ja njega affraid živim za dan da mi koji od tih doluta u dvorište,špricat kokoši il *ebat deve,e vile dižem na njega!!!bagra

OG Vacenovski

Broj postova : 128
Lokacija : Dubrava
Registriran : 26.07.2009
0


[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 2 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by BOZIDAR 28/7/2009, 13:13

Nažalost tako je, slao sam ja dopise ministarstvu, upravi za veterinarstvo žalio se na razne strane i ništa nisam postigao!
A ako obaveze prema njima ne namiriš ne možeš dobiti putnicu i slične stvari.

Već sam ovdje pisao da ne postoji nikakva kontrola veterinarske službe i da uglavnom vlada njihova samovolja, a oni su lijeni i ne zainteresirani za svoj posao. Znam da ima izuzetaka čak i osobno poznajem neke veterinare koji odgovorno rade svoj posao ali u mom kraju ih NEMA!
BOZIDAR
BOZIDAR

Broj postova : 1480
God : 51
Lokacija : ŠIROKO SELO
Registriran : 17.08.2008
10

→→→ : VIŠE

http://picasaweb.google.hr/boidarduda/POLJOPRIVREDAISLINO?feat=d

[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 2 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by OG Vacenovski 28/7/2009, 13:28

BOŽIDAR je napisao/la:Nažalost tako je, slao sam ja dopise ministarstvu, upravi za veterinarstvo žalio se na razne strane i ništa nisam postigao!
A ako obaveze prema njima ne namiriš ne možeš dobiti putnicu i slične stvari.

Već sam ovdje pisao da ne postoji nikakva kontrola veterinarske službe i da uglavnom vlada njihova samovolja, a oni su lijeni i ne zainteresirani za svoj posao. Znam da ima izuzetaka čak i osobno poznajem neke veterinare koji odgovorno rade svoj posao ali u mom kraju ih NEMA!
dobro,gdje ti dođe to Široko selo?
mi stvarno možemo birt sve,čak mi je susjed veterinar i ambulanta,a još djeluju dvije vet ustanove....a bilo je ko i kod tebe.baš mi je žao.
zadnje kaj mi je ostalo u sjećanju,od "takvih"veterinara je jedan biser,kak se potpuno pijan drži za kravu s jednom rukom a s drugom ju pregledava.e tad mi je puknul film!!

OG Vacenovski

Broj postova : 128
Lokacija : Dubrava
Registriran : 26.07.2009
0


[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 2 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by BOZIDAR 28/7/2009, 13:40

ŠIROKO SELO općina Sokolovac nalazi se u trokutu tri grada Koprivnice Križevaca i Bjelovara
BOZIDAR
BOZIDAR

Broj postova : 1480
God : 51
Lokacija : ŠIROKO SELO
Registriran : 17.08.2008
10

→→→ : VIŠE

http://picasaweb.google.hr/boidarduda/POLJOPRIVREDAISLINO?feat=d

[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 2 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by OG Vacenovski 29/7/2009, 06:09

BOŽIDAR je napisao/la:ŠIROKO SELO općina Sokolovac nalazi se u trokutu tri grada Koprivnice Križevaca i Bjelovara
aha,to nije daleko od nas,a tak loše stanje s veterinarima.uh.evo naš je jučer došel u pola jedanajst navečer osjemenit kravu.bila mi je sumnjiva ujutro,al sam zaborvila na nju,a tiha gonidba, i vidjela sam prije devet navečer da se tjera i ja ga nazovem,i veli-doći će.a 12km je do nas.i došel je Laughing

OG Vacenovski

Broj postova : 128
Lokacija : Dubrava
Registriran : 26.07.2009
0


[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 2 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by BOZIDAR 29/7/2009, 08:33

To je stvarno vrijedno svake pohvale
BOZIDAR
BOZIDAR

Broj postova : 1480
God : 51
Lokacija : ŠIROKO SELO
Registriran : 17.08.2008
10

→→→ : VIŠE

http://picasaweb.google.hr/boidarduda/POLJOPRIVREDAISLINO?feat=d

[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 2 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by OG Vacenovski 29/7/2009, 10:15

BOŽIDAR je napisao/la:To je stvarno vrijedno svake pohvale
pa nemereš to samo tak pustit da ti rade! bori se! dam ti j broj mojeg susjeda
Laughing Laughing Laughing veterinara,on je mlad i nadobudan,moža mu nije daleko ići k tebi Laughing Laughing Laughing ma ne dam ja da mi netko pesa cijepi ak mi se ne svia.pa ne bumo valda dali da nas baš svi gazeduka nas iskorištava na sve mile načine,da već bolje nemre.evo sad bu im ministrstvo pak dalo 30 milijuna kn a vele za nas nemaju kaj su nam dužni.

OG Vacenovski

Broj postova : 128
Lokacija : Dubrava
Registriran : 26.07.2009
0


[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 2 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by BOZIDAR 29/7/2009, 23:16

možeš mi poslati brij
BOZIDAR
BOZIDAR

Broj postova : 1480
God : 51
Lokacija : ŠIROKO SELO
Registriran : 17.08.2008
10

→→→ : VIŠE

http://picasaweb.google.hr/boidarduda/POLJOPRIVREDAISLINO?feat=d

[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 2 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by BOZIDAR 5/4/2010, 12:55

Seljaci prosvjeduju protiv države, a nekuže da im veterinari trgovci sa osmjehom uzimaju sve pare! Dali se netko od vas zapitao koliko košta UO. ili put do vaše štale koliko zaista košta cjepivo kojim veterinari lijeće vaše životinje a nerijetko je rad skuplji nekoliko puta od lijeka putni trošak kod nas je putni trošak 100 kn a on dolazi ko desetak gazdi to je 1000 kn svaki dan dakle ta tjedn dana on zaradi svog Golfa!
Trgovci, iako nije tema, nas gule imamo najskuplju hranu, premikse , repromatrijal a otkupne cijene naših proizvoda moraju biti ispod onih u EU.

Dakle ima prostora da proizvodimo jeftinije, zato pozivam naše udruge da već jednom počnu raditi svoj posao i da se bore za napredak poljopriverde1
BOZIDAR
BOZIDAR

Broj postova : 1480
God : 51
Lokacija : ŠIROKO SELO
Registriran : 17.08.2008
10

→→→ : VIŠE

http://picasaweb.google.hr/boidarduda/POLJOPRIVREDAISLINO?feat=d

[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 2 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by O.P.G.KOVAČ 5/4/2010, 15:41

BOŽIDAR je napisao/la:Seljaci prosvjeduju protiv države, a nekuže da im veterinari trgovci sa osmjehom uzimaju sve pare! Dali se netko od vas zapitao koliko košta UO. ili put do vaše štale koliko zaista košta cjepivo kojim veterinari lijeće vaše životinje a nerijetko je rad skuplji nekoliko puta od lijeka putni trošak kod nas je putni trošak 100 kn a on dolazi ko desetak gazdi to je 1000 kn svaki dan dakle ta tjedn dana on zaradi svog Golfa!
Trgovci, iako nije tema, nas gule imamo najskuplju hranu, premikse , repromatrijal a otkupne cijene naših proizvoda moraju biti ispod onih u EU.

Dakle ima prostora da proizvodimo jeftinije, zato pozivam naše udruge da već jednom počnu raditi svoj posao i da se bore za napredak poljopriverde1
E vidiš Božidare da se mi možemo složiti oko puno stvari kad su upitanju stvari na koje možemo 100% utijecati .Smo je problem što su udruge samo formalnog karaktera a sadržajno većim dijelom podpadaju pod politički utijecaj .U zadnje vrijeme pokušavam osnovati udrugu proizvođača mljeka u svome kraju ,ma nemožeš ni dokučiti na što sam sve naišao ,Prljava lobiranja ,pokušaji kočenja ,i najveći problem je političke prirode Evil or Very Mad A ja samo želim udrugu po uzoru na zapadne zemlje koja će stvari krenuti postavljati od samog početka a nikako sa sredine ili kraja i da jačinu udruge osijeti tek moje dijete ......Veliku većinu veterinara treba slati na seminare i dodatne edukacije ,neznaju uspostaviti ispravnu dijagnozu samim tim i iz toga je i pogrešan pristup lječenju ,što ima svoje posljedice.Specijalizacija veterinarske struke za određena područja ,ako je to moguće kao u humanoj medicini .Ali svakako možemo utijecati da veterinari za novac koji odnesu iz moje štale ostave i rezultat u toj istoj štali ..Koliko sam shvatio ,na zapadu je veterinarska intervencija skupa ali je u dobrom postotku i učinkovita .....Uvijek je najjeftinije ujedno na kraju i najskuplje .

O.P.G.KOVAČ

Broj postova : 1629
God : 51
Lokacija : Livno
Registriran : 04.10.2008
54


[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 2 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by tine 5/4/2010, 22:13

Problem je u mreži veterinara na terenu.
Ako si sam u nekom mjestu seksa za vukove, onda možeš bit i sretan, ako ti veterinar i oće doći.
U tvom slučaju je isto, mislim kako u svom kraju istupaš po proizvodnji, pa ti se 'dešavaju' problemi, s kojima se lokalni veterinar još nije sreo.

Naši stari veterinari (iz naše 'kućne' ambulante) naplaćuju putarinu svakom po 10 km, jer je teren stvarno veliki u vidu, da je svako imanje na drugom brdu. To dođe oko 3 € po glavi, pa su svi zadovoljni, i onaj uz glavni put se ne žali, da do njega nije bilo toliko km, a pogotovo uštediš trošak imanju na 15 km od glavnog puta.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Poljoprivredni tereni u našem kraju (sliku sam 'pozajmio' od s57pz na forumu hamradio.si)

Mislim, da su troškovi održavanja zdravlja toliko visoki, da danas treba svako ovladat bar osnove veterinarskog 'zanata', da ne daje pare za svaki porođaj.
tine
tine

Broj postova : 414
Lokacija : zali log
Registriran : 17.03.2008
24

→→→ : http://www.agrotine.eu

http://www.agrotine.eu

[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 2 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by O.P.G.KOVAČ 5/4/2010, 22:31

Da Tine upravo tako ,problem sa kojim se ili nije sreo ili previdio zbog činjenice da istupam od stereotipa i ustaljenog načina rada .Mislim da malo fali da se i taj problem svede na najnižu razinu, pa da svi u globalu budemo zadovoljni, i mi i struka Smile Znam popi....t kad veterinar u roku od 10 dana odnese i do 4000Kuna Evil or Very Mad zavisno od situacije ..

O.P.G.KOVAČ

Broj postova : 1629
God : 51
Lokacija : Livno
Registriran : 04.10.2008
54


[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 2 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]


DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.