AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Stranica 3 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Koja bi politička opcija bila najbolja za seljaka ?

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 3 I_vote_lcap28%Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 3 I_vote_rcap 28% 
[ 10 ]
Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 3 I_vote_lcap19%Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 3 I_vote_rcap 19% 
[ 7 ]
Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 3 I_vote_lcap25%Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 3 I_vote_rcap 25% 
[ 9 ]
Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 3 I_vote_lcap14%Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 3 I_vote_rcap 14% 
[ 5 ]
Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 3 I_vote_lcap11%Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 3 I_vote_rcap 11% 
[ 4 ]
Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 3 I_vote_lcap0%Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 3 I_vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 3 I_vote_lcap0%Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 3 I_vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 3 I_vote_lcap0%Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 3 I_vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 3 I_vote_lcap0%Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 3 I_vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 3 I_vote_lcap3%Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 3 I_vote_rcap 3% 
[ 1 ]
 
Ukupno glasova : 36
 
 

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 3 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by Đuro Japarić 15/11/2015, 20:45

ludvig_II je napisao/la:Ma šta to fali današnjoj politici poljoprivrede ....?  

Šta će  most i dalmoši to popraviti i donjeti poljoprivredi red i blagostanje  moš mislit ... pa ti samo trkeljaju o nekim reformama i piju kafu po cijele dane ti su se izgubili ko tovari u magli Laughing  ...mi imamo sreće dok su još živi ovi koji su živjeli u doba blagostanja i sreće Laughing


Današnja hrvatska poljoprivreda odlična je za Todoriće kojima radnike plaća Vlada putem poticaja i kojima su prilagođeni novci iz EU pod > ruralni razvoj > !

Dobra je i za dio kulaka , dobra je i za rekreativne poljoprivrednike .

Samo je problem što je većina naše poljoprivrede za etno muzej EU u smislu tehnologije , broja parcela , broja vlasnika zemlje i što NISMO sposobni PROIZVESTI hranu ni za prehranu vlastitog stanovništva !

Po Ustavu pravo predlagati zakone ima Vlada i zastupnici u različitom obliku !

U više članaka Ustava postoji ustavna osnova za pisanje zakona za BUDUĆNOST i odlučivanje odlukom zastupnika ili birača putem REFERENDUMA !
Problem ; Hrvati o prijedlogu zakona NISU nikada odlučivali i vjerovatno za tu mogućnost zna 0 , 1 % punoljetnih birača !?

Postupak donošenja zakona ;

1. ustavni predlagatalj upućuje prijedlog zakona predsjedniku Sabora ,
2. predsjednik Sabora , sa prijedlogom zakona upoznaje zastupnike i Vladu ako Vlada nije predlagatelj zakona ,

3. rasprava o prijedlogu zakona u Saboru ,

4. ako se raspisuje referendum i ako su birači ZA ZAKON , zastupnici potvrđuju volju birača i DONOSE zakon !

Procedura bi bila ; da HPK i Udruga OPG Hrvatske - Život , temeljem članka Ustava , pošalju pismenu predstavku Vladi i zastupnicima da se imenuje ;

Povjerenstvo za pisanje prijedloga zakona za STRATEGIJU razvoja poljoprivrede RH !

Da se dogovori tko će uputiti PRIJEDLOGE zakona u Sabor i ostalo što Poslovnik Sabora traži !

- Da se vrši medijsko informiranje javnosti

Prije ljetnog raspuštanja Sabora 2016 ( stanke ) REALNO bi bilo da IMAMO Zakone , ako se u to odmah krene !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 3 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by opg biotrava 15/11/2015, 21:18

Sada mi je puno lakše u životu otkada znam da možemo predlagati zakon.Samo mi je malo nejasno na koji način skupiti potpise za referendum i tko će sve dati potpise za isti,pa evo ako nije problem da se to malo pojasni.Inače neznam kako ću zaspati od brige.

opg biotrava

Broj postova : 584
Lokacija : BRODSKA POSAVINA
Zanimanje : poljoprivredni tehničar-elektrotehničar
Registriran : 23.05.2013
38


http://zovem se Đuka,živim u oklici Sl. Broda.Obrađujem 50 k.j. zemlje,a bavim se i svinjogojstvom.

[Vrh] Go down

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 3 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by Đuro Japarić 15/11/2015, 21:27

opg biotrava je napisao/la:Sada mi je puno lakše u životu otkada znam da možemo predlagati zakon.Samo mi je malo nejasno na koji način skupiti potpise za referendum i tko će sve dati potpise za isti,pa evo ako nije problem da se to malo pojasni.Inače neznam kako ću zaspati od brige.

Ne možemo mi birači predlagati zakon u režimskoj RH , to MOŽE 30 000 birača u demokratskoj Republici Srbiji !

HPK i Udruga OPG Hrvatske - Život , temeljem Ustava mogu tražiti da Vlada ili netko od zastupnika da UPUTI Predsjedniku Sabora prijedlog - e zakona !

Možemo osnovati Udrugu za sakupljanje visokih 10 % potpisa birača koji bi onda tražili RASPISIVANJE referenduma o PRIJEDLOZIMA zakona !

Kažu da nas ima preko 180 000 u Upisniku poljoprivrednih proizvođača !

Vrijedilo bi pokušati , jer tu mogućnost HRVATSKI narod ima prvi puta u povijesti !
Jasno i drugi državljani RH iz redova koji nisu Hrvati !

Da razumijete ;

Član 107 Ustava Republike Srbije

Pravo predlaganja zakona , drugih propisa i opštih akata imaju svaki narodni poslanik , Vlada , skupština autonomne pokrajine ili NAJMANJE 30 000 BIRAČA !

Ustav RH kojega su nam NAMETNULI zastupnici od naroda neizabrani u Zagrebu možete kupiti ili na internetu pročitati pa ćete shvatiti našu poziciju ?

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 3 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by opg biotrava 15/11/2015, 22:10

Koliko sam shvatio ti bi bio u boljoj poziciji da se preseliš u RS,ili je poanta između redova?

opg biotrava

Broj postova : 584
Lokacija : BRODSKA POSAVINA
Zanimanje : poljoprivredni tehničar-elektrotehničar
Registriran : 23.05.2013
38


http://zovem se Đuka,živim u oklici Sl. Broda.Obrađujem 50 k.j. zemlje,a bavim se i svinjogojstvom.

[Vrh] Go down

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 3 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by Đuro Japarić 16/11/2015, 04:07

opg biotrava je napisao/la:Koliko sam shvatio ti bi bio u boljoj poziciji da se preseliš u RS,ili je poanta između redova?

Citirao sam tebi i ostalim u RH članak Ustava Republike Srbije koji omogućava da 30 000 birača MOGU predložiti zakon !

To mi u državi Sjevernokorejskog tipa ne možemo , a to znači da neće biti pomaka u hrvatskoj - seljačkoj poljoprivredi pokraj sadašnjih partija i ovakve > organiziranosti > hrvatskih seljaka .

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 3 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by VTZ 17/11/2015, 11:05

"Turci OSLOBODILI SLAVONIJU" - jel to generalni stav i mišljenje kompletnog HDSSB-a, ili je to samo tvoj osobni proljev? Kako u stranci čiji si ti kandidat gledaju na takve bizarne fiks-ideje svojega člana?

S obzirom da se ti očigledno ne možeš dovoljno nadiviti Turskoj, rješenje je vrlo jednostavno. Zašto se ne preseliš u Tursku, nego ovdje samo prosipaš krokodilske suze za Osmanlijama?

VTZ

Broj postova : 421
Lokacija : Varazdin - okolica
Registriran : 04.06.2008
11


[Vrh] Go down

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 3 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by Đuro Japarić 17/11/2015, 19:35

VTZ je napisao/la:"Turci OSLOBODILI SLAVONIJU" - jel to generalni stav i mišljenje kompletnog HDSSB-a, ili je to samo tvoj osobni proljev? Kako u stranci čiji si ti kandidat gledaju na takve bizarne fiks-ideje svojega člana?

S obzirom da se ti očigledno ne možeš dovoljno nadiviti Turskoj, rješenje je vrlo jednostavno. Zašto se ne preseliš u Tursku, nego ovdje samo prosipaš krokodilske suze za Osmanlijama?

Imaš opis događaja u Slavoniji Zagrebačkog biskupa Šimuna 1536 g !

Prije polaska Turaka na Slvoniju , Turci su ponudili mir i sigurnost svakome tko stane na njihovu stranu a seljacima posebne povlastice koje nisu imali pod jarmom tadašnjih haračlija !

Znajući što im Turci nude , slavonci su javno stali na njihovu stranu i poput publike čekali da Turci potuku vojsku tadašnjih haračlija !

U vjerskom smislu biskup Šimun tvrdi da je samo oko Broda na islam prešlo oko 40 000 kršćana .

U narednih 160 godina na temelju turskih popisa Slavonije mogu se pratiti demografske , vjerske promjene , gospodarsko stanje .

Inače nisam član HDSSB - partije igrokaza i maškarada .

2015 Hrvatska poljoprivreda u seljačkom sektoru većinom je za etno muzej !

Imamo preveliki broj vlasnika zemlje , premalu površinu OPG , visoke ulazne troškove , sve manje hrvatsko tržište itd .

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 3 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by ludvig_II 18/11/2015, 18:56

I tKo je na kraju pobijedio na izborima ?

Radim po cijele dane pa ne stignem pratiti važne vijesti ...
ludvig_II
ludvig_II

Broj postova : 685
God : 50
Lokacija : Valpovo
Zanimanje : Jebator radoznalih
Registriran : 14.10.2015
36


[Vrh] Go down

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 3 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by ludvig_II 19/11/2015, 20:37

Odlična politička serija ...obavezno pogledati ako niste Laughing

Evo vam prve serije druge si sami tražite Smile

ludvig_II
ludvig_II

Broj postova : 685
God : 50
Lokacija : Valpovo
Zanimanje : Jebator radoznalih
Registriran : 14.10.2015
36


[Vrh] Go down

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 3 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by Đuro Japarić 20/11/2015, 05:56

Danas su najavili da zastupnici MOST idu na razgovore sa plavim i crvenim vezanim za poljoprivredu !

Plavi i crveni u 25 g RH obnovili su model Carske Austrije , sa veleposjednicima na top prvom mjestu Todorićem .

Seljački sektor će nastaviti propadati u narednim godinama izumiranjem starih seljaka i smanjivanjem mješovitih OPG .

Bez ukidanja i izmjene zakona za privatnu i državnu zemlju ne možemo ništa napraviti !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 3 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by bećar 20/11/2015, 07:57

Đuro Japarić je napisao/la:Danas su najavili da zastupnici MOST idu na razgovore sa plavim i crvenim vezanim za poljoprivredu !

Plavi i crveni u 25 g RH obnovili su model Carske Austrije , sa veleposjednicima na top prvom mjestu Todorićem .

Seljački sektor će nastaviti propadati u narednim godinama izumiranjem starih seljaka i smanjivanjem mješovitih OPG .

Bez ukidanja i izmjene zakona za privatnu i državnu zemlju ne možemo ništa napraviti !

Ja bih samo nadodao informaciju da je u timu MOSTA angažiran i Miroslav Kovač kao nezavisan stručnjak ispred udruge OPGH Život.
bećar
bećar

Broj postova : 1667
Lokacija : DJ
Zanimanje : student
Registriran : 10.03.2008
43

→→→ : VIŠE


http://... http://...

[Vrh] Go down

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 3 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by VTZ 20/11/2015, 11:46

Đuro Japarić je napisao/la: Citirao sam tebi i ostalim u RH članak Ustava Republike Srbije koji omogućava da 30 000 birača MOGU predložiti zakon !

Toliko se pjeniš i napuhavaš, pri tome se razmećeš sa raznim epitetima i nebulozama, pa bi lako mogao pasti pod ingerencije Pravilnika o posudama pod tlakom (obveza ugradnja sigurnosnog ventila)..

Koliko li je zakona uopće bilo predloženo na osnovu tog članka srbijanskog
ustava? Jel možda u parlamentu usvojen barem jedan od tako predloženih zakona?

Kukuriku vlada patentirala je novi izum - zakon za jednokratnu upotrebu, napisan samo zbog jedne osobe, jedne interesne skupine, ili pak s vrlo ograničenim rokom važenja od 30 dana, kako bi se unaprijed zacrtani i dogovoreni "posao" obavio "legalno" u skladu s tim istim zakonom.

Ja još i mogu razumjeti da se ti osjećaš Turčinom, da se diviš Osmanlijama koji su po tvojim riječima "oslobađali" Europu. To spada u područje psihijatrije, za što ja nisam previše kompetentan.

VTZ

Broj postova : 421
Lokacija : Varazdin - okolica
Registriran : 04.06.2008
11


[Vrh] Go down

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 3 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by falkon 2 20/11/2015, 13:34

VTZ je napisao/la:
Đuro Japarić je napisao/la: Citirao sam tebi i ostalim u RH članak Ustava Republike Srbije koji omogućava da 30 000 birača MOGU predložiti zakon !

Toliko se pjeniš i napuhavaš, pri tome se razmećeš sa raznim epitetima i nebulozama, pa bi lako mogao pasti pod ingerencije Pravilnika o posudama pod tlakom (obveza ugradnja sigurnosnog ventila)..

Koliko li je zakona uopće bilo predloženo na osnovu tog članka srbijanskog
ustava? Jel možda u parlamentu usvojen barem jedan od tako predloženih zakona?

Kukuriku vlada patentirala je novi izum - zakon za jednokratnu upotrebu, napisan samo zbog jedne osobe, jedne interesne skupine, ili pak s vrlo ograničenim rokom važenja od 30 dana, kako bi se unaprijed zacrtani i dogovoreni "posao" obavio "legalno" u skladu s tim istim zakonom.


Ja još i mogu razumjeti da se ti osjećaš Turčinom, da se diviš Osmanlijama koji su po tvojim riječima "oslobađali" Europu. To spada u područje psihijatrije, za što ja nisam previše kompetentan.

Ključno je ovo boldano ...
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 3 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by Đuro Japarić 21/11/2015, 19:38

VTZ je napisao/la:
Đuro Japarić je napisao/la: Citirao sam tebi i ostalim u RH članak Ustava Republike Srbije koji omogućava da 30 000 birača MOGU predložiti zakon !

Toliko se pjeniš i napuhavaš, pri tome se razmećeš sa raznim epitetima i nebulozama, pa bi lako mogao pasti pod ingerencije Pravilnika o posudama pod tlakom (obveza ugradnja sigurnosnog ventila)..

Koliko li je zakona uopće bilo predloženo na osnovu tog članka srbijanskog
ustava? Jel možda u parlamentu usvojen barem jedan od tako predloženih zakona?

Kukuriku vlada patentirala je novi izum - zakon za jednokratnu upotrebu, napisan samo zbog jedne osobe, jedne interesne skupine, ili pak s vrlo ograničenim rokom važenja od 30 dana, kako bi se unaprijed zacrtani i dogovoreni "posao" obavio "legalno" u skladu s tim istim zakonom.

Ja još i mogu razumjeti da se ti osjećaš Turčinom, da se diviš Osmanlijama koji su po tvojim riječima "oslobađali" Europu. To spada u područje psihijatrije, za što ja nisam previše kompetentan.

Iznosim informacije među kojom je i demokratski članak Ustava Republike Srbije , nasuprot režimskog Ustava RH .
Da Ustav RH omogućava da birači mogu predložiti ZAKON , onda bi se predložili zakoni u interesu SELJAČKE poljoprivrede !

Svaka Vlada , HDZ samostalno , HDZ u koaliciji , SDP u koaliciji u 2 mandata DONOSILI su zakone na štetu seljačke poljoprivrede !

Slavonci su Turke dočekali kao osloboditelje , a što ovu istinu današnji Slavonci ne znaju nije moj problem .

Bitno je da mi SLAVONCI od Turskog Carstva i 1536 pa do 2015 znamo odluke koje su utjecale na DANAŠNJE stanje u poljoprivredi !

Pa onda SLAVONCI znaju i koje se povijesne odluke moraju donijeti ako se žele promjene u SELJAČKOM sektoru !

1995 kao ne partijski kandidat za Sabor javno sam govorio da moramo mijenjati zakone za PRIVATNU zemlju i tada za državnu !

Isto to kažem i 2015 g !


Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 3 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by Đuro Japarić 21/11/2015, 20:46

bećar je napisao/la:
Đuro Japarić je napisao/la:Danas su najavili da zastupnici MOST idu na razgovore sa plavim i crvenim vezanim za poljoprivredu !

Plavi i crveni u 25 g RH obnovili su model Carske Austrije , sa veleposjednicima na top prvom mjestu Todorićem .

Seljački sektor će nastaviti propadati u narednim godinama izumiranjem starih seljaka i smanjivanjem mješovitih OPG .

Bez ukidanja i izmjene zakona za privatnu i državnu zemlju ne možemo ništa napraviti !

Ja bih samo nadodao informaciju da je u timu MOSTA angažiran i Miroslav Kovač kao nezavisan stručnjak ispred udruge OPGH Život.

On i gospođa Vukovac bi trebali biti u Ministarstvu poljoprivrede !

Gospođa Vukovac ministrica , a Kovač pomoćnik !

I onda po Ustavu pravo predlagati zakone imaju ; Vlada i klub zastupnika MOST !

1. Pišu se prijedlozi zakona ,
2. Javna rasprava ,
3. Upućuju se u Sabor ,
4. Sabor vlastitom odlukom raspisuje REFERENDUM o PRIJEDLOZIMA zakona i HRVATSKI narod PRVI puta u povijesti može biti ;

ZA ili PROTIV

Ako smo ZA , MINISTRICA Ružica ima zakone za STRATEGIJU razvoja poljoprivrede RH !

Što se može za 4 godine ?

1. U roku od 6 mjeseci sa Zakonom o nasljeđivanju mogu se natjerati većina nasljednika da pokrenu ostavinski postupak , sa novim zakonom spriječilo bi se površinsko smanjivanje imanja i povećanja broja vlasnika zemlje ,

2. Izmjene zakona za privatnu i državnu zemlju - detalje neću objašnjavati

3. Zakon o evidenciji zemlje i okrupnjavanju parcela .

- spajaju se gruntovnice i katastar u jednu DRŽAVNU ZEMLJIŠNU SLUŽBU ;
- ubrzava se sređivanje stanja za privatnu i državnu zemlju , pojeftinjuju se se sve radnje za zemlju , za 4 godine sa ovim ZAKONOM vrši se okrupnjavanje velikog broja privatnih i državnih parcela , plus sa Zakonom o komesaciji !

- pravo prvokupa , imaju Slovenci ;

- parcela 1 Vukovac , parcela 2 Japarić , parcela 3 Kovač

ja želim prodati svoju parcelu , pravo prvokupa imaju susjedi !
- okrupnjavanje parcela znači ; ako Vukovac kupi moju kč 2 MORA ju površinski spojiti sa svojom 1 i 2 više nema !

- u ovom cilju ; zamjena privatne za privatnu parcelu , zamjena privatne za državnu

PROJEKCIJE ZA 12 godina ili 3 mandata ;

1. smanjio bi se broj parcela ,
2. smanjio bi se broj vlasnika zemlje

IMALI bi OPG koji bi se prodavali ili NASLJEĐIVALI kao tehnološke cjeline !

Koja je alternativa ovome ?

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 3 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by opg biotrava 21/11/2015, 21:17

-pravo prvokupa,imaju Slovenci; ???
-pravo prvokupa imaju susjedi; što ako ja ponudim znatno više od susjeda? Što ako netko ima stvarno veliki OPG i želi da npr. njegova dva sina ravnopravo podijele,jer bi opet svatko imao velik OPG?Osobno nisam za nikve direktive,ali bi recimo pomoglo kada bi tvoji susjedi mogli dobiti jeftine kredite za kupnju zemlje i kada država nebi naplaćivala porez na dogovorenu međusobnu zamjenu parcela u smislu okrupnjavanja iste.

opg biotrava

Broj postova : 584
Lokacija : BRODSKA POSAVINA
Zanimanje : poljoprivredni tehničar-elektrotehničar
Registriran : 23.05.2013
38


http://zovem se Đuka,živim u oklici Sl. Broda.Obrađujem 50 k.j. zemlje,a bavim se i svinjogojstvom.

[Vrh] Go down

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 3 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by Đuro Japarić 21/11/2015, 21:31

opg biotrava je napisao/la:-pravo prvokupa,imaju Slovenci;  ???
-pravo prvokupa imaju susjedi;    što ako ja ponudim znatno više od susjeda? Što ako netko ima stvarno veliki OPG i želi da npr. njegova dva sina ravnopravo podijele,jer bi opet svatko imao velik OPG?Osobno nisam za nikve direktive,ali bi recimo pomoglo kada bi tvoji susjedi mogli dobiti jeftine kredite za kupnju zemlje i kada država nebi naplaćivala porez na dogovorenu međusobnu zamjenu parcela u smislu okrupnjavanja iste.

Ti kažeš koliko tražiš za zemlju i sa time MORAŠ upoznati vlasnike susjednih parcela , bitno je da to HRVATSKA nema , a ako netko ponudi više od susjeda onda zemlju on može kupiti !

Većina hrvatskih OPG su 1 do 5 ha , u idućih 10 - 15 godina puno će vlasnika od starosti izumrijeti i sada bi bila POVIJESNA odluka da se u tim godinama ide na otkup privatne i državne zemlje i onda da imamo KOMERCIJALNE a ne rekreativne - vikend OPG !

Slovenci imaju mehanizam očuvanja OPG iznad 10 ha , Nizozemci isto ali nisam pitao za površinu .

Imaju mehanizam naknade ostalim nasljednicima !

Imaš imanje 50 ha , troje djece , za života oporukom možeš odrediti tko će biti nasljednik , ako to ne učiniš oni se na sudu dogovore , jedan dobiva kredit i isplaćuje ostale , ako nitko neće biti nasljednik imanje prodaju i novac dijele !
Ili i za 200 g tvoje imanje od 50 ha bi bilo imanje !


Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 3 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by bećar 25/11/2015, 19:10

http://www.agroklub.com/izbori-2015/donosimo-politicku-volju-za-spas-agrara/21871/
bećar
bećar

Broj postova : 1667
Lokacija : DJ
Zanimanje : student
Registriran : 10.03.2008
43

→→→ : VIŠE


http://... http://...

[Vrh] Go down

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 3 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by deere power 25/11/2015, 19:22

aj nek neko objasni šta za seljaka koji je u susutavu pdv-a toliko znači da pdv bude 10% ???? koja je tu prednost za nas kad ionako pdv prelamo ili dobijemo u povrat, stalno se sere o nekim problemima koji to i nisu na kraju i iskreno zaboli mene jel pdv 25 ili 50% rekli smo svi vec koji su problemi na kojima se moze poradit a ostalo je samo malćenje prazne slame, a da ne pricam o toj banci nekoj, pa jel nismo dosta zaduženi koji ce nam k jos kredita, manite se tog ljudi
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 3 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by Đuro Japarić 25/11/2015, 19:23

bećar je napisao/la:http://www.agroklub.com/izbori-2015/donosimo-politicku-volju-za-spas-agrara/21871/

Pojasnio sam koji su bitni zakoni u resoru Ministarstva pravosuđa , a koji u Ministarstvu poljoprivrede !

Bit svega je da Sabor u 25 g RH nije osigurao zakone za razvoj SELJAČKE poljoprivrede !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 3 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by Đuro Japarić 25/11/2015, 19:30

deere power je napisao/la:aj nek neko objasni šta za seljaka koji je u susutavu pdv-a toliko znači da pdv bude 10% ???? koja je tu prednost za nas kad ionako pdv prelamo ili dobijemo u povrat, stalno se sere o nekim problemima koji to i nisu na kraju i iskreno zaboli mene jel pdv 25 ili 50% rekli smo svi vec koji su problemi na kojima se moze poradit a ostalo je samo malćenje prazne slame, a da ne pricam o toj banci nekoj, pa jel nismo dosta zaduženi koji ce nam k jos kredita, manite se tog ljudi

Izmjena Zakona o nasljeđivanju ?

Ako ćemo preuzeti Nizozemski model , oni imaju model obeštećenja .

Imaš opg 50 ha , suprugu i troje djece , oporukom možeš odlučiti tko će nasljediti OPG , ako to ne učiniš nasljednici se dogovaraju , jedno se prihvaća nasljedstva , njemu banka daje KREDIT i on isplaćuje ostale nasljednike .

Ovo Srpsko - hrvatski zakon NEMA !

Pa onda razmišljajmo o kamatama u komercijalnim bankama ili kamatama iz Fonda za razvoj poljoprivrede sa čijim novcem može upravljati HPB - ne mora se osnovati nova banka !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 3 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by Picek 25/11/2015, 19:36

U ovoj anketi 9 ljudi (26%) odnosno 1/4 onih koji su dali svoj glas na istoj se odlučilo za domoljubnu koaliciju.
Isti su vjerojatno na nekim od dosadasnjih izbora dali svoj glas i ovome koji je danas iz zatvora izasao.
I onda nase selo nije zaostalo?
Picek
Picek

Broj postova : 1225
Registriran : 13.03.2008
22


[Vrh] Go down

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 3 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by deere power 25/11/2015, 19:52

đuro jbg sad ti opet ode od kulina bana, pricamo o toj banci za uhljebe di ce neki ja jako volim muškarcečići menadžeri imat jebacke plate i premije i ko zna sta a seljaka ce derat ko i svi, ma to nam ne treba, dosta gulikoža stvarno dosta, daj da rjesimo zemlju mada je to trebalo rjesavat prije 10-15 godina kad se namještalo gore nego danas a ne sad, ali dobro ima par ljudi koji mogu jos dobit koji hekatar pa nek im bude i ovo za ruralni treba rjesit da samo opg može dobit bilo šta a ne firme, pa sam smisao toga je da se ljudi zadrže na selu a ne da se pune džepovi onima koji si ionako vec puni
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 3 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by Đuro Japarić 25/11/2015, 20:36

deere power je napisao/la:đuro jbg sad ti opet ode od kulina bana, pricamo o toj banci za uhljebe di ce neki ja jako volim muškarcečići menadžeri imat jebacke plate i premije i ko zna sta a seljaka ce derat ko i svi, ma to nam ne treba, dosta gulikoža stvarno dosta, daj da rjesimo zemlju mada je to trebalo rjesavat prije 10-15 godina kad se namještalo gore nego danas a ne sad, ali dobro ima par ljudi koji mogu jos dobit koji hekatar pa nek im bude i ovo za ruralni treba rjesit da samo opg može dobit bilo šta a ne firme, pa sam smisao toga je da se ljudi zadrže na selu a ne da se pune džepovi onima koji si ionako vec puni

U kampanji za Sabor 1995 ministar HDZ na pitanje u Večernjem ; što čeka novi Sabor za državnu zemlju je govorio o prodaji sa otplatom kao za stanove do 20 godina !
Zatim je dodao jer ako sada damo zemlju opet će nam se javiti problem usitnjavanja koji sada imamo zato je bitan Zakon o nasljeđivanju .

Gaži nije poslije 95 bio ministar !

Razmišljanje o prodaji državne zemlje sa otplatom do 20 godina je jedino ispravno rješenje za SELJAKE , ali 2011 znaš što je napravio SDP?

Sa Zakonom o nasljeđivanju ne može se zaustaviti proces USITNJAVANJA jer se mora mijenjati još nekoliko zakona za PRIVATNU zemlju .

Seljaci će biti izigrani sa zakupom jer dio nas smo dobili u zakup na 5 g , neki na 10 a Todorići dobivaju na 50 !

Udruge i HPK MORAJU tražiti od Vlade i zastupnika da se imenuje POVJERENSTVO za pisanje prijedloga zakona u koje moraju ući seljaci ,ne tipa Brlošić već oni koji će javno braniti prijedloge u interesu SELJAKA i budućnosti seljačke poljoprivrede !

Čekati da političari nešto predlože , po meni je iluzija i nije realno !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 3 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by deere power 25/11/2015, 20:40

za zemlju je u većini općina zemlja rješene i ko je jamio jamio, to niko nece vise potezat pitanje, oni koji su dobili 1oo-tine hektara za bagatelu šute, ovi koji nisu dobili ti i nemogu nista napravit i imamo one koji se jos nadaju da ce nesto izmudrovat eto samo se tima još može pomoć ali ne vjerujem jer nema puno interesa kad je većina dobila šta je htjela
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 3 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.