AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Izbor predsjednika RH

Stranica 5 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Izbor predsjednika RH - Page 5 Empty Re: Izbor predsjednika RH

Postaj by opg biotrava 13/1/2015, 00:46

Fidelito; Radi se o potpuno filozofskim razmatranjima temelja same spoznaje vjere, ali očito te ne interesiraju detalji, pa onda teško možemo relevantno diskutirati.

Ako te iritira da netko (navodno) ide u crkvu 'samo kada su kamere' - kakve to veze ima sa tobom osobno? Da li ti ideš u crkvu radi drugih ili radi sebe? Ako ideš radi drugih to bi možda i mogao razumjeti ili ako misliš da bi te kamere tebe trebale snimiti, ali ako ideš u crkvu radi sebe - onda te motivi odlaska drugih ljudi u crkvu ne bi trebali u principu zanimati.    ;;;                                                                                                                                                                                                                                                                                             -Očito nisi shvatio bit sadržaja o čemu sam pisao,ali uvjeri me po čemu si ti dovoljno "relevantan" da me podučavaš o temaljima spoznaje vjere.Nisam filozof,nego običan seljak ,koji je svjestan da čovjek uči dok je živ,pa evo spreman sam naučiti još poneki detalj od "relevantnih" ljudi.Nebitno je u cijeloj priči ako mene nešto iritira ili ne,jer koga u javnosti zanima moje mišljenje,a pogotovo što moje mišljenje nemože imati ama baš nikakvog utjecaja na širu javnost.Međutim,ukoliko predsjednik dođe u crkvu "po potrebi"(pred kamerama) i na taj način pokušava lažno utjecat na javnost,onda me u principu trebaju zanimat njegovi motivi,jer je očito da su u službi kampanje.Sama crkva je to lako uvidila i reagirala,ukoliko si čitao interviju.Biskup je rekao da je crkva otvorena svakom tko dolazi sa iskrenim namjerama ,ali da se ne osjeća dovoljno sposobnim da može odjednom utjecati na svjetonazor predsjednika.Reakcija je bila i na samoj misi kad nije pozdravljen kao predsjednik.Mene je samo zanimalo dali je lažno predstavljanje zloupotreba crkve?Nije baš identično,ali se može primjeniti kroz crkvenu poruku;čuvajte se lažnih proroka (prorok=vođa).

opg biotrava

Broj postova : 584
Lokacija : BRODSKA POSAVINA
Zanimanje : poljoprivredni tehničar-elektrotehničar
Registriran : 23.05.2013
38


http://zovem se Đuka,živim u oklici Sl. Broda.Obrađujem 50 k.j. zemlje,a bavim se i svinjogojstvom.

[Vrh] Go down

Izbor predsjednika RH - Page 5 Empty Re: Izbor predsjednika RH

Postaj by Fidelito 13/1/2015, 09:21

opg biotrava je napisao/la:Fidelito; Radi se o potpuno filozofskim razmatranjima temelja same spoznaje vjere, ali očito te ne interesiraju detalji, pa onda teško možemo relevantno diskutirati.

Ako te iritira da netko (navodno) ide u crkvu 'samo kada su kamere' - kakve to veze ima sa tobom osobno? Da li ti ideš u crkvu radi drugih ili radi sebe? Ako ideš radi drugih to bi možda i mogao razumjeti ili ako misliš da bi te kamere tebe trebale snimiti, ali ako ideš u crkvu radi sebe - onda te motivi odlaska drugih ljudi u crkvu ne bi trebali u principu zanimati.    ;;;                                                                                                                                                                                                                                                                                             -Očito nisi shvatio bit sadržaja o čemu sam pisao,ali uvjeri me po čemu si ti dovoljno "relevantan" da me podučavaš o temaljima spoznaje vjere.Nisam filozof,nego običan seljak ,koji je svjestan da čovjek uči dok je živ,pa evo spreman sam naučiti još poneki detalj od "relevantnih" ljudi.Nebitno je u cijeloj priči ako mene nešto iritira ili ne,jer koga u javnosti zanima moje mišljenje,a pogotovo što moje mišljenje nemože imati ama baš nikakvog utjecaja na širu javnost.Međutim,ukoliko predsjednik dođe u crkvu "po potrebi"(pred kamerama) i na taj način pokušava lažno utjecat na javnost,onda me u principu trebaju zanimat njegovi motivi,jer je očito da su u službi kampanje.Sama crkva je to lako uvidila i reagirala,ukoliko si čitao interviju.Biskup je rekao da je crkva otvorena svakom tko dolazi sa iskrenim namjerama ,ali da se ne osjeća dovoljno sposobnim da može odjednom utjecati na svjetonazor predsjednika.Reakcija je bila i na samoj misi kad nije pozdravljen kao predsjednik.Mene je samo zanimalo dali je lažno predstavljanje zloupotreba crkve?Nije baš identično,ali se može primjeniti kroz crkvenu poruku;čuvajte se lažnih proroka (prorok=vođa).

'Relevantan' sam utoliko jer ti objašnajvam da agnosticizam i ateizam nisu pojmovi istog značenja, postoji razlika i treba se potruditi shvatiti to. Treba uložiti mali napor i barem potruditi se shvatiti to. Nema tu mjesta predrasudama i nekakvim dogmama, nego otvorenoj diskusiji. To bi potencijalno mogla biti zanimljiva filozofska rasprava. Inače isto tako kao i ti smatram se običnim seljakom i ništa više. Ali smatram da je diskusija važan oblik komuniciranja i način izgrađivanja stava. A dogmu kao način komuniciranja uvijek sam odbacivao. Onako, iz principa. Bila ona vjerska ili politička, uvijek je uperena protiv slobodne misli. Slobodne misli koja ne smije ići na štetu nekog trećeg... ali to je već neka druga priča i neki drugi topic.

Kako znaš da je predsjednik pokušao 'lažno utjecati na javnost' svojim dolaskom u crkvu? Ja recimo mislim da se upravo u tom trenutku pokazao u pravom svjetlu. Tu mi ne treba biskup, ni nitko drugi docirati i 'objašnajvati' što se zaista desilo, kao neki komentator zbivanja. To ne očekujem od biskupa, od njih očekujem da će sve bez rezerve i nakndanih komentiranja primiti u crkvu, kako se inače i proklamira (i kako treba biti). Od crkvenih dostojanstvenika ne očekujem naknadna palanačka i javna ogovarnja ljudi koji su bili u crkvi bez obzira na njihova vjerska stajališta (pa bili i oni predsjednici država). Od njih očekujem dovoljno mudrosti i vjere da puste da svatko izvuče zaključke za sebe iz tuđih postupaka. Ja vjerujem (nadam se) da većina ljudi ne ide u crkvu radi politike i komentiranja. Crkva treba ostati iznad politike.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Izbor predsjednika RH - Page 5 Empty Re: Izbor predsjednika RH

Postaj by VTZ 13/1/2015, 11:31

Fidelito je napisao/la:  Kako znaš da je predsjednik pokušao 'lažno utjecati na javnost' svojim dolaskom u crkvu?  

Very Happy  Very Happy  Izbor predsjednika RH - Page 5 413475

Već nekoliko godina Josipović je s Pupovcem bio na ratnoj nozi, optuživao ga je za etnobiznis, odnosi su bili praktički nikakvi, nepostojeći...

I sad neposredno pred izbore, evo nam Josipovića, skupa s Milanoviće i Lekom, kompletna ekipa na bogoslužju za Badnjak u Crkvi Svetog Preobraženja u Zagrebu, kasnije i na božićnom domjenku kod Pupovca.. U zadnjih par mjeseci ništa se u Hrvatskoj više nije moglo otvoriti, pustiti u rad bez nazočnosti Josipovića.

Kestenijada na Vinici, uz besplatno mlado vino, i gratis nastup Predsjedničkog putujućeg cirkusa (o državnom trošku).

Naravno, sve to o državnom trošku, hrpa preskupih automobila koja juri iz Zagreba, blokade cesta, plus angažiranje lokalne policije. Za malo duže relacije tu je i helikopter. Ko pijani miljarder...

Izbor predsjednika RH - Page 5 Badnjak-S1_747294S1

Izbor predsjednika RH - Page 5 Josipovi%C4%87-%C5%A1erbed%C5%BEija-660x330

Izbor predsjednika RH - Page 5 To_je_pravi_put3

VTZ

Broj postova : 421
Lokacija : Varazdin - okolica
Registriran : 04.06.2008
11


[Vrh] Go down

Izbor predsjednika RH - Page 5 Empty Re: Izbor predsjednika RH

Postaj by 577 13/1/2015, 16:49

Haso je napisao/la:
577 je napisao/la:Mislim da je ovdje bilo rječ o predsjedniku za Milanoviće ne bi glasao .
A najmanje za HDZ .
Josipović je dobar čovjek po meni solidan predsjednik.
Kolinda nula bodova ona nema pojma o životu a niti zna koje su njene ovlasti tako da je većinom mlatila praznu slamu.

I davala bezvezna obećanja .
I obećavala poljoprivrednicima a isami znamo da niš od toga.
Ako ništ od ovog svega to ne stoji uopče. Josipović solidan predsjednik a Kolinda nema blage veze? Pa Josipović jedino zna mlatarat po klaviru i uzet iz zampa novce za autorska prava a niko nikad nije čuo za njegove skladbe.. Kolinda ako ništa drugo ima golemog političkog iskustva naprema Josipovića. Bila je ministrica vanjskih poslova, veleposlanik u SAD-u i pomočnik glavnog tajnika NATO-a a kaj je bio Josipović? Virtuoz za klavirom.... HDZ pokrao državu, NIJE nego njegovi određeni članovi a sad generalizirat preko 200,000 članova kao lopove je krivo. Znači moj djed, stric i otac su lopovi zato jer su u HDZ-u, a uskoro budem onda i ja lopov kad se učlanim? Naravno da podržavam Kolindu i nadam se da bude ako ništ pokušala ispunit dio svojih obečanja, a ne stajat na mrtvoj točki pet godina ko trenutni predsjednik u odlasku....

Hdz je pokrao ovu državu moreš ti pričati šta hoćeš ali dalje su lopovi .
Svi su oni znali šta rade nije tu jedna osoba.
A kolinda nema pojma o ničem to će se uskoro i vidit.
Ona ce da napravi sad kres u Bosni.
577
577

Broj postova : 2642
God : 35
Lokacija : Otok
Zanimanje : Tehničar za željeznički promet
Registriran : 10.02.2011
28

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Izbor predsjednika RH - Page 5 Empty Re: Izbor predsjednika RH

Postaj by VTZ 13/1/2015, 17:01

Još samo da mi je znati tko vam je svu pamet pokrao? Niti papagaji ne ponavljaju toliko puta jednu te istru mantru...

O'šla cijela Kukuriku pamet, svi programi i planovi u jednu mantru "Mi smo Bundes liga, oni su zlo"...

Sudeći po priloženom, od tebe se tragovi pameti niti ne očekuju, ali problem je što ni premijer ne zna ništa pametnije od toga.... Very Happy  Very Happy  Izbor predsjednika RH - Page 5 413475


Zadnja promjena: VTZ; 13/1/2015, 19:06; ukupno mijenjano 1 put.

VTZ

Broj postova : 421
Lokacija : Varazdin - okolica
Registriran : 04.06.2008
11


[Vrh] Go down

Izbor predsjednika RH - Page 5 Empty Re: Izbor predsjednika RH

Postaj by opg biotrava 13/1/2015, 18:08

Fidelito;Ja recimo mislim da se upravo u tom trenutku pokazao u pravom svjetlu.;;
-Konačno da se složimo u razmišljanju,jer i moje je mišljenje da se pokazao u pravom svjetlu. Very Happy
Također mislim da se crkva ponijela korektno i primljen je kao i svi ostali.Ništa manje,ali i ništa više od svih ostalih,a biskup je također javna osoba i samo je odgovarao na postavljena pitanja.Što je trebao,sakriti se dok ne prođu izbori.
Predlažem da ukoliko netko vidi Josipovića na misi,kada ne budu prisutni novinari,neka objavi.Iskreno ću se ispričati za svoje sumnje.
Fidelito;;Relevantan' sam utoliko jer ti objašnajvam da agnosticizam i ateizam nisu pojmovi istog značenja, postoji razlika i treba se potruditi shvatiti to. Treba uložiti mali napor i barem potruditi se shvatiti to. ;;
Ne želim se opterećivati sa njihovim razlikama,većim ili manjim.Nije šija nego vrat.Znam samo da je velika razlika između dotičnih i iskrenih vjernika,a tu je cijela poanta.

opg biotrava

Broj postova : 584
Lokacija : BRODSKA POSAVINA
Zanimanje : poljoprivredni tehničar-elektrotehničar
Registriran : 23.05.2013
38


http://zovem se Đuka,živim u oklici Sl. Broda.Obrađujem 50 k.j. zemlje,a bavim se i svinjogojstvom.

[Vrh] Go down

Izbor predsjednika RH - Page 5 Empty Re: Izbor predsjednika RH

Postaj by falkon 2 13/1/2015, 18:23

VTZ je napisao/la:Još samo da mi je znati tko vam je pamet pokrao? Niti papagaji ne ponavljaju toliko puta jednu te istru mantru...

O'šla cijela pamet, svi programi i planovi u jednu mantru "Mi smo Bundes liga, oni su zlo"...

Sudeći po priloženom, od tebe se tragovi pameti niti ne očekuju, ali problem je što ni premijer ne zna ništa pametnije od toga.... Very Happy  Very Happy  Izbor predsjednika RH - Page 5 413475

Jednostavno je odgovoriti na ovo "svaku laž ponovi dovoljan broj puta i postati će istina"
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Izbor predsjednika RH - Page 5 Empty Re: Izbor predsjednika RH

Postaj by VTZ 13/1/2015, 18:47

Velika, realna i najozbiljnija opasnost nadvila se nad Hrvatsku... Hrvatska je u talačkoj krizi zvanoj Milanović...

U SDP-u dosad NITKO nije uspio preživjeti tko je bio protukandidat  ili oponent Milanoviću. Svi su letjeli van, od Mate Arlovića, Milan Bandić, Ivica Pančić, Željka Antunović, Davorko Vidović, Ljubo Jurčić, Mirela Holy, Aleksandra Kolarić, Slavko Linić….

Milanović nepogrešivo gubi sve izbore za redom, ali SDP uopće nema načina kako njega smjeniti.... Kad taj bahati slon bude padao, bit će to uz veliki tresak i ogromnu kolateralnu štetu. Pametni ljudi barem shvate kad im je vrijeme da odu, ali mi nismo te sreće....

VTZ

Broj postova : 421
Lokacija : Varazdin - okolica
Registriran : 04.06.2008
11


[Vrh] Go down

Izbor predsjednika RH - Page 5 Empty Re: Izbor predsjednika RH

Postaj by Fidelito 13/1/2015, 20:02

I sad neposredno pred izbore, evo nam Josipovića, skupa s Milanoviće i Lekom, kompletna ekipa na bogoslužju za Badnjak u Crkvi Svetog Preobraženja u Zagrebu, kasnije i na božićnom domjenku kod Pupovca.. U zadnjih par mjeseci ništa se u Hrvatskoj više nije moglo otvoriti, pustiti u rad bez nazočnosti Josipovića.

Kestenijada na Vinici, uz besplatno mlado vino, i gratis nastup Predsjedničkog putujućeg cirkusa (o državnom trošku).

Naravno, sve to o državnom trošku, hrpa preskupih automobila koja juri iz Zagreba, blokade cesta, plus angažiranje lokalne policije. Za malo duže relacije tu je i helikopter. Ko pijani miljarder...

Kamo sreće da je Josipović bio jedini koji se tako ponašao. A svi znamo da nije. Svi znamo da su se svi odreda tako ponašali, ne bi li pridobili glasačko tijelo u zadnjim danima pred izbore. Samo ako želim sami sebi to priznati. A biti iskren prvi i pravi je korak ka tome da nam zaista postane bolje.

Ne želim se opterećivati sa njihovim razlikama,većim ili manjim.Nije šija nego vrat.Znam samo da je velika razlika između dotičnih i iskrenih vjernika,a tu je cijela poanta.

Josipović je od prvog dana tvrdio da je agnostik. I ja sam tada morao pogledati u riječnik o kakvoj se to vrsti biljke radi. Da, to je zanimljiva vrsta. Možda čak i ima nešto filozofski u tome. A što je radio u crkvi na misi, ili na božiću kod prote... to se onda mora samo njega pitati. Da je meni netko postavio to pitanje (a srećom nije) - ja bih odgovorio da su u crkvu svi dobrodošli.

Ljudi potrebno nam je jedinstvo i sloga više nego ikada prije. Ja ne mislim da je Josipović bio loš predsjednik, kao što i ne mislim da će Kolinda biti puno bolja ili gora. Jednostavno biračko tijelo je odlučilo drugačije i poslalo određenu poruku političarima. Nema takvih poruka puno, kada ju šalje biračko tijelo, ali definitivno ovo je jedna od njih.
Kolinda ne može ništa obaviti sama, bez nas građana, isto kao što to nije mogao niti Ivo Josipović. Na kraju krajeva oni su tu radi nas, a ne mi radi njih, tko god vladao u ovoj državi.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Izbor predsjednika RH - Page 5 Empty Re: Izbor predsjednika RH

Postaj by Haso 13/1/2015, 21:06

577 je napisao/la:
Haso je napisao/la:
577 je napisao/la:Mislim da je ovdje bilo rječ o predsjedniku za Milanoviće ne bi glasao .
A najmanje za HDZ .
Josipović je dobar čovjek po meni solidan predsjednik.
Kolinda nula bodova ona nema pojma o životu a niti zna koje su njene ovlasti tako da je većinom mlatila praznu slamu.

I davala bezvezna obećanja .
I obećavala poljoprivrednicima a isami znamo da niš od toga.
Ako ništ od ovog svega to ne stoji uopče. Josipović solidan predsjednik a Kolinda nema blage veze? Pa Josipović jedino zna mlatarat po klaviru i uzet iz zampa novce za autorska prava a niko nikad nije čuo za njegove skladbe.. Kolinda ako ništa drugo ima golemog političkog iskustva naprema Josipovića. Bila je ministrica vanjskih poslova, veleposlanik u SAD-u i pomočnik glavnog tajnika NATO-a a kaj je bio Josipović? Virtuoz za klavirom.... HDZ pokrao državu, NIJE nego njegovi određeni članovi a sad generalizirat preko 200,000 članova kao lopove je krivo. Znači moj djed, stric i otac su lopovi zato jer su u HDZ-u, a uskoro budem onda i ja lopov kad se učlanim? Naravno da podržavam Kolindu i nadam se da bude ako ništ pokušala ispunit dio svojih obečanja, a ne stajat na mrtvoj točki pet godina ko trenutni predsjednik u odlasku....

Hdz je pokrao ovu državu moreš ti pričati šta hoćeš ali dalje su lopovi .
Svi su oni znali šta rade nije tu jedna osoba.

A kolinda nema pojma o ničem to će se uskoro i vidit.
Ona ce da napravi sad kres u Bosni.
Ovo podcrtano pokazuje samo da prvo nisi vjerovatno ni pročitao do kraja moj post, drugo da neznaš ama baš ništa drugo reč osim da je HDZ pokrao državu i da Kolinda nema pojma. Ne očekujem ja ni da češ drugačije reč s obzirom od kud dolaziš.... Dal je možda i Oluja zločinački pothvat? Ko je reko da je jedan član pokro? Jedan član je bio glavni naravno Sanader a ostali su trpali skupa s njim i to niko ne maskira jer su ti ljudi u zatvoru i to je tak kak je. Ja neču ponavljat ko papagaj svoje jer nisam premijer Milanović i njegovi pristaše koji sam znaju reč HDZ je kriv a ništa ne rade da onda poprave to što je HDZ krivo napravio i sebi pripišu zasluge da su nešt dobroga napravili nego samo sjede i tješe sebe i hrvatski narod HDZ je kriv,  HDZ je kriv,  HDZ je kriv.... I tako u nedogled... Kolinda če napravit pobunu u Bosni i Hercegovini jer če se borit za prava Hrvata u državama gdje su manjina? Ajd onda napiši kak bude ona to napravila s tim postupkom? Zbog čeg je nesposobna i nema pojma i reci koji trenutni članovi HDZ-a su sudjelovali u pljački za vrijeme Sanaderovog mandata(ne samo ime nego i kako, u kojoj to firmi, kad več znaš da su lopovi....)? Pa da vidimo i mi ostali članovi ovog foruma argumente koji potkrepljuju tvoje tvrdnje. (Moji su tu..)

Haso

Broj postova : 2178
God : 27
Lokacija : Virje
Zanimanje : Tehničar za mehatroniku
Registriran : 23.11.2010
40


http://www.poljoprivredni-forum.biz/t2581-haso

[Vrh] Go down

Izbor predsjednika RH - Page 5 Empty Re: Izbor predsjednika RH

Postaj by opg biotrava 13/1/2015, 22:28

Fidelito;;Josipović je od prvog dana tvrdio da je agnostik. I ja sam tada morao pogledati u riječnik o kakvoj se to vrsti biljke radi. Da, to je zanimljiva vrsta. Možda čak i ima nešto filozofski u tome. A što je radio u crkvi na misi, ili na božiću kod prote... to se onda mora samo njega pitati. Da je meni netko postavio to pitanje (a srećom nije) - ja bih odgovorio da su u crkvu svi dobrodošli. ;;

Upravo zato što se deklarirao kao agnoistik je i nastala ova rasprava o motivima njegovog odlaska u crkvu,koja uzgred sada nakon izbora već pomalo gubi smisao.Crkva nedvosmisleno kaže da su svi dobrodošli,koji dođu iskrena i otvorena srca.Čovjek je svjesno biće i to je najveći dar koji je mogao dobiti.Znači da ima mogućnost razmišljanja,odlučivanja,rasuđivanja,veselja,tuge,iskazivanja ljubavi i mržnje....Agnostik bi vjerovao u Boga kada bi mu netko zato predočio dokaz.Nevjeruje,ali eto ostavlja mogućnost da Bog postoji.Neide to tako,kada bi Bog svima nama dao potvrdu svoga postojanja onda nebi bila potrebna vjera."Vjeruj i bit ćeš spašen"-jednostavno,da nemože biti jednostavnije.Često pišeš o slobodi razmišljanja,a upravo smo to dobili kao dar;slobodu razmišljanja i odlučivanja.Ukoliko se taj dar zlouporabi,vrlo lako prelazi u vječno prokletstvo,ali je najbitnije da to ovisi samo o nama,o našim odlukama.Kako znamo svaka odluka povlači određene konzenkvence;dobre ili loše.Cijeli život je jedan veliki test u kojem trebamo spoznati svoju svrhu ili bit postojanja.Netko voli vlast,netko robuje za materijalnim dobrima, a netko spoznaje duhovne vrijednosti.Kod većine nas je to isprepleteno i zato se svi pomalo pribojavamo konačnog suda.Čovjek je "sitna duša" pun predrasuda i sumnji,ali kada mu je najteže u životu prvo što napravi je da zaziva Boga u pomoć.Nisam veći vjernik od drugih i nije mi bila namjera filozofirati,ali iako nisam gledao u riječnik nadam se da dobro razumijem što znači biti agnostik?!?!
Slažem se sa razmišljanjen o jedinstvu i slozi,iako je to pomalo plagijat iz jednog od mojih prijašnjih postova.pirat  Bitno je da slično razmišljamo o budućnosti ove podijeljene države.


Zadnja promjena: opg biotrava; 13/1/2015, 22:50; ukupno mijenjano 1 put.

opg biotrava

Broj postova : 584
Lokacija : BRODSKA POSAVINA
Zanimanje : poljoprivredni tehničar-elektrotehničar
Registriran : 23.05.2013
38


http://zovem se Đuka,živim u oklici Sl. Broda.Obrađujem 50 k.j. zemlje,a bavim se i svinjogojstvom.

[Vrh] Go down

Izbor predsjednika RH - Page 5 Empty Re: Izbor predsjednika RH

Postaj by stanar 13/1/2015, 22:38

halo ljudi smirimo strasti neko bi rekao   iz ovih izjava da ovi ljudi nemaju nikakvih dodirnih točaka međutim veže nas ista stvar a to je poljoprivreda po mome skromnom mišljenju hdz i sdp koriste onu staru zavadi pa vladaj i too vrlo uspješno čine samo što smo mi ovce za šišanje pa pristajemo na te igre pitam se šta bi se desilo kada naprimjer 80-90% ljudi nebi izašlo na izbore dali bi ih bilo stid pa bi se možda kolektivno povukli iz politike i pustili mlade obrazovane snage da probaju nešto učiniti možda je čak i dobra ideja da se provede lustracija mislim da bi jednaki broj kadra izgubio i hdz i sdp  a što se tiče predsjednika ili predsjednice po meni posve nebitna stvar što se nas tiče ali oni nas sve izgleda ovako
hump
stanar
stanar

Broj postova : 345
God : 54
Lokacija : babinagreda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 17.03.2011
11


[Vrh] Go down

Izbor predsjednika RH - Page 5 Empty Re: Izbor predsjednika RH

Postaj by Đuro Japarić 14/1/2015, 05:39

stanar je napisao/la:halo ljudi smirimo strasti neko bi rekao   iz ovih izjava da ovi ljudi nemaju nikakvih dodirnih točaka međutim veže nas ista stvar a to je poljoprivreda po mome skromnom mišljenju hdz i sdp koriste onu staru zavadi pa vladaj i too vrlo uspješno čine samo što smo mi ovce za šišanje pa pristajemo na te igre pitam se šta bi se desilo kada naprimjer 80-90% ljudi nebi izašlo na izbore dali bi ih bilo stid pa bi se možda kolektivno povukli iz politike i pustili mlade obrazovane snage da probaju nešto učiniti možda je čak i dobra ideja da se provede lustracija mislim da bi jednaki broj kadra izgubio i hdz i sdp  a što se tiče predsjednika ili predsjednice po meni posve nebitna stvar što se nas tiče ali oni nas  sve izgleda ovako
hump

Po Ustavu predsjednica RH gospođa Kitarović sama sebi imenuje savjetnike i o tome je par riječi rekla .

Da joj za savjetnika u poljoprivredi predložimo g . Kovača ?

U cilju njezinog obrazovanja u tom području , možemo joj za Slavoniju dati svu dokumentaciju od početka Turskog carstva , pa do sadašnjeg stanja 2015 kad je dio Slavonije u sastavu RH , a dio RS !

Pregled stanja u selima i poljoprivredi je vidljiv .
Prijedlozi za promjenu i strategiju razvoja poljoprivrede su poznati .
O ZADNJEM GOSPOĐA kOLINDA MOŽE RAZGOVARATI SA USTAVNIM PREDLAGATELJIMA ZAKONA ; Vladom i predsjednicima parlamentarnih partija , plus predstavnikom zastupnika nacionalnih manjina !

Kovača za savjetnka , da ili ne ?


Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Izbor predsjednika RH - Page 5 Empty Re: Izbor predsjednika RH

Postaj by SteveO 14/1/2015, 06:16

Kovača apsolutno da ! Ali bi mozda bio korisniji u saboru.
SteveO
SteveO

Broj postova : 1673
Registriran : 28.08.2009
39


[Vrh] Go down

Izbor predsjednika RH - Page 5 Empty Re: Izbor predsjednika RH

Postaj by stanar 14/1/2015, 08:42

svakako kovača ali teško će to proći već gledam da se mnogi nude i ulizuju ne misleći pri tome na savjetnika za poljoprivredu nego općenito
stanar
stanar

Broj postova : 345
God : 54
Lokacija : babinagreda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 17.03.2011
11


[Vrh] Go down

Izbor predsjednika RH - Page 5 Empty Re: Izbor predsjednika RH

Postaj by falkon 2 14/1/2015, 13:37

Zanimljivo kako se mijenaj mišljenje i siluje Ustav jer im rezultati ne odgovaraju ...

http://www.index.hr/vijesti/clanak/josipovic-ne-zna-prihvatiti-poraz-najavljena-tuzba-ustavnom-sudu/795038.aspx
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Izbor predsjednika RH - Page 5 Empty Re: Izbor predsjednika RH

Postaj by VTZ 14/1/2015, 14:00

Pa oni bi vrlo rado išli mijenjati čak i izbor sudaca Ustavnog suda, jer kakav je to sud, ako nije sud Partije?

U najrazvijenijim demokracijama svijeta Ustavni sud je Bogom dana svetost, odluke najvišeg suda čak se niti ne komentiraju među najvišim dužnosnicima i političarima. Jedino Kukuriku izražava jasno negodovnje svakom odlukom, koja nije po njihovoj volji... Šta si taj Ustavni sud dopušta, kako ih nije sram? Very Happy Izbor predsjednika RH - Page 5 413475

http://www.vecernji.hr/hrvatska/ustavni-sud-u-jednom-danu-milanovicu-5-puta-rekao-952071

http://www.jutarnji.hr/-ne-postuju-odluku-ustavnog-suda--stozer-podnosi-kaznenu-prijavu-protiv-milanovica--ostojica-i-bauka/1234335/

VTZ

Broj postova : 421
Lokacija : Varazdin - okolica
Registriran : 04.06.2008
11


[Vrh] Go down

Izbor predsjednika RH - Page 5 Empty Re: Izbor predsjednika RH

Postaj by Fidelito 14/1/2015, 20:27

stanar je napisao/la:svakako kovača  ali teško će to proći već gledam da se mnogi nude i ulizuju ne misleći pri tome na savjetnika za poljoprivredu nego općenito

To je i test za novu predsjednicu... ako 'padne' na ulizivanje i uvlačenje... vrlo vjerovatno - ništa od boljeg sutra.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Izbor predsjednika RH - Page 5 Empty Re: Izbor predsjednika RH

Postaj by ANTE_BULJUBASIC 31/1/2015, 19:19

https://www.youtube.com/watch?v=TfZDLyvMd_M

kolinda je imba!!!

ANTE_BULJUBASIC

Broj postova : 271
God : 39
Lokacija : zagvozd
Zanimanje : Instalater centralnog grijanja te rashladnih uređaja
Registriran : 30.11.2010
3


https://www.youtube.com/results?search_query=ante+buljubasic

[Vrh] Go down

Izbor predsjednika RH - Page 5 Empty Re: Izbor predsjednika RH

Postaj by VTZ 31/1/2015, 20:06

Drugarice i drugovi teško se mire s porazom, a propaganda i ispiranje mozgova jedina je rabota koju su oni jako dobro usavršili...

Amerika i Engleska bit će zemlja proleterska
a Kanada
zemlja udruženog rada... Smile

VTZ

Broj postova : 421
Lokacija : Varazdin - okolica
Registriran : 04.06.2008
11


[Vrh] Go down

Izbor predsjednika RH - Page 5 Empty Re: Izbor predsjednika RH

Postaj by Đuro Japarić 15/2/2015, 14:10

Čestitam gospođi Kolindi na izboru za Predsjednicu RH , na korektnom govoru izrečenom danas !

Seljacima predlažem da se zatraži od nje da primi predstavnike seljaka i da temeljem ovlasti koje ima po Ustavu , pokuša pomoći !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Izbor predsjednika RH - Page 5 Empty Re: Izbor predsjednika RH

Postaj by deere power 15/2/2015, 14:21

a ovlasti nema tako da ne treba gubit vrijeme i njoj ili bilo kome da je tu nabijat popularnost jer oni su samo figure, jako skupe doduše
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Izbor predsjednika RH - Page 5 Empty Re: Izbor predsjednika RH

Postaj by Đuro Japarić 15/2/2015, 15:33

deere power je napisao/la:a ovlasti nema tako da ne treba gubit vrijeme i njoj ili bilo kome da je tu nabijat popularnost jer oni su samo figure, jako skupe doduše

Članak 102 Ustava ; Predsjednik RH može predložiti Vladi da održi sjednicu i razmotri određena pitanja .
Predsjednik RH može biti nazočan na sjednici Vlade i sudjelovati u raspravi .

Članak 85 ; skraćeno - Prvao predlagati zakone imaju zastupnici u različitom obliku te Vlada RH !
Dio članka 79 , Hrvatski sabor zasjeda izvaredno na zahtjev Predsjednika Republike , Vlade ili većine zastupnika !

Ustav ne brani Predsjednici da pozove predsjednike parlamentarnih partija sa dnevnim redom ; imenovanje Povjerenstva za pisanje prijedloga zakona za Strategiju razvoja poljoprivrede RH !

Jasno je da zakone neće nitko pisati od strane ustavnih predlagatelja ako svi budu šutjeli kao Brlošić i HPK , koji na Agroklubu danas prigovara za zakon za državnu zemlju , a bio je jedini u ime seljaka i HPK u Jakovininom Povjerenstvu !

Predsjednica se može zamoliti da primi predstavnike seljaka , a onda da pokuša INICIRATI opisano !

Smije predložiti i izmjenu Ustava !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Izbor predsjednika RH - Page 5 Empty Re: Izbor predsjednika RH

Postaj by Đuro Japarić 19/2/2015, 05:15

Predsjednica RH iskoristila je ustavnu mogućnost da imenuje Mladena Pavića za savjetnika ; eu fondove , poljoprivredu , vodno gospodarstvo itd .

Riječ je o bivšem glasnogovorniku Ministarstva poljoprivrede , pa Vlade HDZ ili kancelarijskom kadru koji nema veze o poslu za koje je imenovan !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Izbor predsjednika RH - Page 5 Empty Re: Izbor predsjednika RH

Postaj by iwanho 19/2/2015, 08:30

Đuro, ja se divim silnoj energiji koju posjeduješ, ali se bojim da nije usmjerena tamo gdje bi trebala biti. Osnuj udrugu nezadovoljnih seljaka, sa javno objavljenim jasnim i nedvosmislenim ciljevima - programom. Ukoliko program bude prihvaćen od većine poljoprivrednika, do parlamentarnih izbora može prerasti u stranku i odigrati bitnu ulogu, barem kaj se tiče poljoprivrede, na političkoj sceni.
Naime od ovlasti predsjednika-ce koje si nabrojil niti jedna ovlast nije izvršna, sve su savjetodavne, odnosno iznošenje prijedloga. Sam si primijetil da se, barem kaj se tiće imenovanja savjetnika za poljoprivredu, i dalje ide utabanim stranačkim stazama, a stvarne potrebe poljoprivrednika su nažalost u drugom ili nekom inom planu.
iwanho
iwanho

Broj postova : 450
Lokacija : Pećina
Registriran : 14.12.2008
12


[Vrh] Go down

Izbor predsjednika RH - Page 5 Empty Re: Izbor predsjednika RH

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 5 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.