AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Suša 2012 - navodnjavanje

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Suša 2012 - navodnjavanje - Page 2 Empty Re: Suša 2012 - navodnjavanje

Postaj by Tomek612 12/8/2012, 12:13

svi govore elmentrana nepogoda,onda ti daju 100-tinjak kunića,bolje da ne preljevaju obećanja iz šupljeg u prazno i nek se rađe primu Vaših zahtjeva,u današnje vrijeme su sretni oni koji mogu do vode,a dosta ljudi(kak bum i ja valjda) moramo produljiti bunare jer svakim danom je vode sve manje,a da sad Drava teče kroz polje,nebre tu štetu više popraviti,kasno je za to
Tomek612
Tomek612

Broj postova : 938
God : 29
Lokacija : Nova Ves,Vž
Zanimanje : poljoprivredni tehničar opći
Registriran : 11.11.2011
21

→→→ : VIŠE


[Vrh] Go down

Suša 2012 - navodnjavanje - Page 2 Empty Re: Suša 2012 - navodnjavanje

Postaj by Đuro Japarić 13/8/2012, 20:02

PROCJENA NA na Novoj Tv ; 1 000 000 000 kn - MILIJARDU KUNA !

05.01. 2012 -

Predmet ; sastanak u općini Čaglin - TEMA ; zemljišni zakoni , Zakon o navodnjavanju , školovanje grupe studenata i profesora Poljoprivrednog fakulteta do 30 dana u Izraelu

Poslano ; ministru poljoprivrede , zastupnicima Ronku , Luciću , Bori Grubišić , načelnicima i gradonačelnicima Požeške županije , Hrvatske vode Požega i Brod , Poljoprivredni fakultet

Niko mi od naslovljenih kretena koji žive od rada seljaka i radnika nije odgovorio !

Pojedinac je zrno maka na kojeg se kreteni neće osvrtati ! Shvatite to i dižite glasove !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Suša 2012 - navodnjavanje - Page 2 Empty Re: Suša 2012 - navodnjavanje

Postaj by paor 21/8/2012, 15:56

Suša 2012 - navodnjavanje - Page 2 Navodnjavanje
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Suša 2012 - navodnjavanje - Page 2 Empty Re: Suša 2012 - navodnjavanje

Postaj by bhorv 21/8/2012, 16:33

Tomek612 je napisao/la:svi govore elmentrana nepogoda,onda ti daju 100-tinjak kunića,bolje da ne preljevaju obećanja iz šupljeg u prazno i nek se rađe primu Vaših zahtjeva,u današnje vrijeme su sretni oni koji mogu do vode,a dosta ljudi(kak bum i ja valjda) moramo produljiti bunare jer svakim danom je vode sve manje,a da sad Drava teče kroz polje,nebre tu štetu više popraviti,kasno je za to
pozz..spomenuo si produbljivanje bunara, i meni to treba, nemam ni kapi vode u njemu,a dubok je 7 metara, znaš li nekog tko to radi u našoj županiji.
bhorv
bhorv

Broj postova : 373
Lokacija : ludbreg
Zanimanje : poljodjelac
Registriran : 29.05.2011
9


[Vrh] Go down

Suša 2012 - navodnjavanje - Page 2 Empty Re: Suša 2012 - navodnjavanje

Postaj by Đuro Japarić 21/8/2012, 18:39

bhorv je napisao/la:
Tomek612 je napisao/la:svi govore elmentrana nepogoda,onda ti daju 100-tinjak kunića,bolje da ne preljevaju obećanja iz šupljeg u prazno i nek se rađe primu Vaših zahtjeva,u današnje vrijeme su sretni oni koji mogu do vode,a dosta ljudi(kak bum i ja valjda) moramo produljiti bunare jer svakim danom je vode sve manje,a da sad Drava teče kroz polje,nebre tu štetu više popraviti,kasno je za to
pozz..spomenuo si produbljivanje bunara, i meni to treba, nemam ni kapi vode u njemu,a dubok je 7 metara, znaš li nekog tko to radi u našoj županiji.

U bivšoj općini ministra Jakovine , ima bušaća garnitura na manjem kamionu ! Buše do 20 metara , riječ je o općini Bukovlje u Brodskoj županiji ! Ako vas ima više zainteresiranih možete nazvati !

Nema svrhe produbljavati bunar ako ispod 7 metara nema vode ! Sa produbljavanjem možete imati veći rezervoar ali i mogućnost da voda pobjegne ! Bušio sam 4 do 25 metara u brdu gdje postoje slojevi žutog pijeska ! Taj se sloj mora probiti i ići do drugog sloja u kojem se onda iskopa rezervoar !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Suša 2012 - navodnjavanje - Page 2 Empty Re: Suša 2012 - navodnjavanje

Postaj by Đuro Japarić 21/8/2012, 18:49

paor je napisao/la:Suša 2012 - navodnjavanje - Page 2 Navodnjavanje

Paor ako ste iz Babine Grede , onda znate da se neki Slavonci kupaju u dijelu iskopanog kanala Dunav - Sava !

Očito će neki morati kupiti i opremu za navodnjavanje ! Otkupili su mi supruzi manji dio zemlje za taj kanal , bio sam na predstavljanju projekta , pitao sam da projekat predstave na TV , rekli su da nema potrebe , moje je mišljenje da bi to široj javnosti bilo zanimljivo! Sada trasiraju ispod Beravaca prema auto cesti !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Suša 2012 - navodnjavanje - Page 2 Empty Re: Suša 2012 - navodnjavanje

Postaj by paor 21/8/2012, 20:04

zapravo tu se radi o projektu odvodnje i navodnjavanja Biđ- Bosutskog polja koji ide po zacrtanoj trasi kanala dunav-sava.
striktno za taj projekt navodnjavanja dobivena su međunarodna sredstva i zato nitko službeno ne voli to potencirati kao kanal dunava-sava, bolje ne barkati

dobro si me podsjetio, sutra idem do kanala da vidim kako je stanje na ovoj suši
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Suša 2012 - navodnjavanje - Page 2 Empty Re: Suša 2012 - navodnjavanje

Postaj by Tomek612 21/8/2012, 20:16

na brdu je teže dojti do vode,a kod nas,drava je takoreči,pred nosom,samo kaj nisu ti bunari u polju redovno ispumpavani,a produbljivanje-zašto ne ak postoje sredstva,ja na jednoj lokaciji,imamo cijev 10 m 2,5 cola,nutra imam jedno 30 cm vode i 1,7 m nečega Suša 2012 - navodnjavanje - Page 2 684261 rupe su slobodne,a nebrem vodu dobiti,tak da bu najvjerojatnije ral i pol zelja doslovce izgorjelo...
Tomek612
Tomek612

Broj postova : 938
God : 29
Lokacija : Nova Ves,Vž
Zanimanje : poljoprivredni tehničar opći
Registriran : 11.11.2011
21

→→→ : VIŠE


[Vrh] Go down

Suša 2012 - navodnjavanje - Page 2 Empty Re: Suša 2012 - navodnjavanje

Postaj by Fidelito 21/8/2012, 21:18

Političari svojim izjavama pokazuju i dokazuju koliko ne razumiju problematiku i uopće ne žele ići u bit stvari. Da sada imamo sustav navodnjavanja gotov za 50 % obradivih površina - jednostavno nema vode u svih Hrvatskim vodotocima da se takav sustav pogoni i da se tolike površine navodnjavaju. Da naprave branu na Dunavu i da svu tu vodu 'skrenu' u navodnjavanje vjerovatno ne bi bilo dovoljno, a Dunav je međunarodni plovni put.... i to je SF. Sustave treba graditi, planski, ali to treba biti usmjereno na proizvodnje koje to mogu isplatiti (povrće, voće, sjemenske proizvodnje) i to moraju prvenstveno biti proizvodnje koje bez navodnjavanja nisu održive i u 'normalnim' godinama. Mi, ratari, moramo tome pristupiti na drugi način, a to je da uvedemo nove tehnike obrade tla, koje bolje čuvaju vodu u tlu. To je priča za sebe, to treba isprobavati, naravno da je najbolje kada ima dovoljno vode u tlu, ali država ništa ne radi na tom polju, a tu ima dosta potencijala za napredak proizvodnje i smanjenja šteta od suše. Slijedeća priča su police osiguranja, koje je kod nas nemoguće napraviti (mislim osigurati se protiv suše), malo sam se raspitivao prije par godina i u osiguravajućoj kući su me blijedo gledali i samo rekli da oni nemaju takav proizvod.
Sa kampanjskim pristupom nećemo nikuda stići. Zanima me koliko će se pričati o navodnjavanju kada dođe zima i zaredaju kiše. Tada to pitanje ide u treći plan, a onda nagodinu na ljeto opet će se svi primati za glavu. Novaca je premalo da bi se rasipali na projekte koji nemaju šansu zaživjeti. Dražva treba poticati da si poljoprivrednici sami grade akumulacije, ali to treba znati napraviti, a kada dražva počne za svojim zahtjevima da se izrade detaljni projekti, razne popratne studije i da se to uklopi u lokalne planove - to je trenutak kada znam da to neće nikada zaživjeti. TO je neprimjeren pristup, ali to birokracija ne shvaća. Zatim država želi da ja financiram bušenje bunara, a onda od mene želi naplatiti vodu iz tog istog bunara. Mislim da na neki način mora stimulirati bušenje bunara, na primjer da ne naplati neku količinu vode koja se ispumpa, ili da ne naplaćuje neki vremenski period (dok se bušenje bunara ne amortizira), pa neka onda naplaćuju. Za male akumulacije treba postaviti neke minimalne standarde i to neka si ljudi grade (financiraju) sami. Osim toga i navodnjavati treba znati, treba znati da nije svaka voda dugoročno pogodna na navodnjavanje i treba znati i one loše strane navodnajvanja da se dobije prava slika.
Međutim, kako vidimo, to političare baš i ne zanima, a to znači da oni baš i ne misle ozbiljno kada kažu da treba navodnjavati.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Suša 2012 - navodnjavanje - Page 2 Empty Re: Suša 2012 - navodnjavanje

Postaj by Đuro Japarić 22/8/2012, 06:31

Fidelito je napisao/la:Političari svojim izjavama pokazuju i dokazuju koliko ne razumiju problematiku i uopće ne žele ići u bit stvari. Da sada imamo sustav navodnjavanja gotov za 50 % obradivih površina - jednostavno nema vode u svih Hrvatskim vodotocima da se takav sustav pogoni i da se tolike površine navodnjavaju. Da naprave branu na Dunavu i da svu tu vodu 'skrenu' u navodnjavanje vjerovatno ne bi bilo dovoljno, a Dunav je međunarodni plovni put.... i to je SF. Sustave treba graditi, planski, ali to treba biti usmjereno na proizvodnje koje to mogu isplatiti (povrće, voće, sjemenske proizvodnje) i to moraju prvenstveno biti proizvodnje koje bez navodnjavanja nisu održive i u 'normalnim' godinama. Mi, ratari, moramo tome pristupiti na drugi način, a to je da uvedemo nove tehnike obrade tla, koje bolje čuvaju vodu u tlu. To je priča za sebe, to treba isprobavati, naravno da je najbolje kada ima dovoljno vode u tlu, ali država ništa ne radi na tom polju, a tu ima dosta potencijala za napredak proizvodnje i smanjenja šteta od suše. Slijedeća priča su police osiguranja, koje je kod nas nemoguće napraviti (mislim osigurati se protiv suše), malo sam se raspitivao prije par godina i u osiguravajućoj kući su me blijedo gledali i samo rekli da oni nemaju takav proizvod.
Sa kampanjskim pristupom nećemo nikuda stići. Zanima me koliko će se pričati o navodnjavanju kada dođe zima i zaredaju kiše. Tada to pitanje ide u treći plan, a onda nagodinu na ljeto opet će se svi primati za glavu. Novaca je premalo da bi se rasipali na projekte koji nemaju šansu zaživjeti. Dražva treba poticati da si poljoprivrednici sami grade akumulacije, ali to treba znati napraviti, a kada dražva počne za svojim zahtjevima da se izrade detaljni projekti, razne popratne studije i da se to uklopi u lokalne planove - to je trenutak kada znam da to neće nikada zaživjeti. TO je neprimjeren pristup, ali to birokracija ne shvaća. Zatim država želi da ja financiram bušenje bunara, a onda od mene želi naplatiti vodu iz tog istog bunara. Mislim da na neki način mora stimulirati bušenje bunara, na primjer da ne naplati neku količinu vode koja se ispumpa, ili da ne naplaćuje neki vremenski period (dok se bušenje bunara ne amortizira), pa neka onda naplaćuju. Za male akumulacije treba postaviti neke minimalne standarde i to neka si ljudi grade (financiraju) sami. Osim toga i navodnjavati treba znati, treba znati da nije svaka voda dugoročno pogodna na navodnjavanje i treba znati i one loše strane navodnajvanja da se dobije prava slika.
Međutim, kako vidimo, to političare baš i ne zanima, a to znači da oni baš i ne misle ozbiljno kada kažu da treba navodnjavati.

1. Hrvatska nema strategiju razvoja poljoprivrede pa je onda smiješno govoriti i o navodnjavanju
2. Na drugom Forumu napisao sam 5 zakona koji bi bili temelj strategije razvoja poljoprivrede
Današnja poljoprivreda ;

-proizvodnja u gradovima - dio povrća i voća ,
- proizvodnja oko vikendica - dio voća , grožđa i povrća ,
- proizvodnja u staračkim domaćinstvima ,
- proizvodnja u mješovitim domaćinstvima ( plaća ili mirovina ,a poljoprivreda kao dopunski prihod ) ,
-proizvodnja u čisto poljoprivrednim domaćinstvima
-proizvodnja na zemlji bivših kombinata ,

navodnjavati u gradovima mogu iz bureta i sustavom kap po kap sa vodom u kojoj ima klor ili iz bunara koji ih imaju
- bake i djedovi isto tako dok ih noge služe mogu poneku biljku zaliti ,
- mješovita obitelj , ako netko mora u 5 ili 6 na posao nema vremena za jutarnja navodnjavanja ,
- todorić i veleposjednici - imaju uglavnom ratarske monokulture - jedan todorićev kmet može obraditi 100 i više hektara - 1 ha žita sa 5 500 kg koje todorić samelje u brašno ispeče u kruh i proda = 33 000 kn minimalno bruto po hektaru ; kmet - mlinar - pekar - trgovac - gazda todorić - ministar linić ( pdv 25 % na većinu hrane
hoće li veleposjednici imati u tom lancu i ljude za navodnjavanje ?

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Suša 2012 - navodnjavanje - Page 2 Empty Re: Suša 2012 - navodnjavanje

Postaj by Tomek612 25/8/2012, 17:16

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Istra/Rezidencija-Skiper-crpi-vodu-za-zalijevanje-igralista-jegulje-ugibaju-zbog-golfa

morat ćemo se bavit golfom,i bumo imali vodu Suša 2012 - navodnjavanje - Page 2 413475
Tomek612
Tomek612

Broj postova : 938
God : 29
Lokacija : Nova Ves,Vž
Zanimanje : poljoprivredni tehničar opći
Registriran : 11.11.2011
21

→→→ : VIŠE


[Vrh] Go down

Suša 2012 - navodnjavanje - Page 2 Empty Re: Suša 2012 - navodnjavanje

Postaj by Ivan95 25/1/2013, 20:25

tak dugo dok o svojem trošku zabijam cijevi v zemlju i mučim se oko vode, protivim se plačanju te vode.

Ivan95

Broj postova : 1149
God : 28
Lokacija : Novo Selo Podravsko
Zanimanje : Tehničar za logistiku i špediciju
Registriran : 23.01.2013
20


[Vrh] Go down

Suša 2012 - navodnjavanje - Page 2 Empty Re: Suša 2012 - navodnjavanje

Postaj by Đuro Japarić 25/1/2013, 20:46

Ivan95 je napisao/la:tak dugo dok o svojem trošku zabijam cijevi v zemlju i mučim se oko vode, protivim se plačanju te vode.

Jedan od budućih zakona trebao bi imati naziv ; Zakon o navodnjavanju !

Ustavna osnova bila bi u nekoliko Članaka i stavaka Ustava ! Dio posla u skladu s člankom 135 vezano za navodnjavanje bi morale odraditi Lokalne vlasti ; prostorno i urbanističko planiranje --------na temelju ovog da se planiraju akumulacije i infrastruktura za navodnjavanje , itd .

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Suša 2012 - navodnjavanje - Page 2 Empty Re: Suša 2012 - navodnjavanje

Postaj by Ivan95 25/1/2013, 21:06

e to bi bilo lijepo, al sumnjam da če se nešto ostvariti

Ivan95

Broj postova : 1149
God : 28
Lokacija : Novo Selo Podravsko
Zanimanje : Tehničar za logistiku i špediciju
Registriran : 23.01.2013
20


[Vrh] Go down

Suša 2012 - navodnjavanje - Page 2 Empty Re: Suša 2012 - navodnjavanje

Postaj by Đuro Japarić 25/1/2013, 22:01

Ivan95 je napisao/la:e to bi bilo lijepo, al sumnjam da če se nešto ostvariti

Moramo biti inicijatori mi izvan politike ! Nitko ne brani poljoprivrednim udrugama i Hrvatskoj poljoprivrednoj komori da održe sastanak , donesu odluke i poduzmu aktivnosti koje omogućava Ustav ,Zakon o javnom okupljanju , Zakon o referendumu !

Sa moje strane na 9 većih udruga i Hrvatskoj poljoprivrednoj komori poslano je više dokumenata i zakona koje nisu nikada vidjeli ! Danas sam dio toga pokazao u Gradišci !
Pomogao sam znanjem , novcem , vremenom . Mogu se uključiti u sakupljanje potpisa u pisanje zakona i na maksimalno korektan način u informativnu kampanju !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Suša 2012 - navodnjavanje - Page 2 Empty Re: Suša 2012 - navodnjavanje

Postaj by Ivan95 25/1/2013, 22:07

slažem se da se nešto treba poduzeti i pokrenuti jer inače če poljoprivreda propast. bavimo se uzgojem povrča pa nam uzgoj o vodi ovisi. sami zabijamo cijevi 9 metara u zemlju i vučemo vodu i zalijevamo i ako u največoj suši mi zabrane navodnjavanje urod če propast

Ivan95

Broj postova : 1149
God : 28
Lokacija : Novo Selo Podravsko
Zanimanje : Tehničar za logistiku i špediciju
Registriran : 23.01.2013
20


[Vrh] Go down

Suša 2012 - navodnjavanje - Page 2 Empty Re: Suša 2012 - navodnjavanje

Postaj by Đuro Japarić 25/1/2013, 23:09

Ivan95 je napisao/la:slažem se da se nešto treba poduzeti i pokrenuti jer inače če poljoprivreda propast. bavimo se uzgojem povrča pa nam uzgoj o vodi ovisi. sami zabijamo cijevi 9 metara u zemlju i vučemo vodu i zalijevamo i ako u največoj suši mi zabrane navodnjavanje urod če propast

U Hrvatskoj je moguće navodnjavanje ;
1. iz bunara ,
2, većih rijeka ,
3, akumulacija ,

3. imamo u brdskoj Slavoniji nekoliko akumulacija od kojih se moraju sagraditi vodovodi za distribuciju sa vodom .Takav manji sustav napravljen je u općini Kaptol . Koristi se visinska razlika i prirodni pad . Takav sustav moguće je napraviti i od jezera Petnja 500 000 kubika vode , akumulacija Londža ( imovinski riješena zemlja i sagrađena brana može biti 20 500 000 kubika vode ) ,Jezero Borovik - neznam podatke , Akumulacije Kamensko 1 i 2 nisu sagrađene te niz manjih po brdskoj Hrvatskoj koje bi služile za navodnjavanje , uzgoj ribe i rekreaciju ! Lokalne vlasti prostorno planiraju uz Hrvatske vode , HEP , imovinski se rješava zemlja , radi projektna dokumentacija , Zakonom se osigurava novac i ide u realizaciju projekta .

Stavak članka Ustava ; Zakonski je moguće u interesu Republike Hrvatske ograničiti ili oduzeti vlasništvo , uz naknadu tržišne vrijednosti .- možem se ponuditi i zamjena da se da državna za privatnu u svrhu imovinskog rješavanja za akumulacije i dio infrastrukture !

, kao i osnova za pisanje Zakona o poljoprivrednom zemljištu ; za napuštena sela , tko može kupiti privatno i državno zemljište . U sadašnjem Prijedlogu Zakona o poljoprivrednom zemljištu oni se pozivaju samo na 2 Članka Ustava ! Imamo ih 6 ! U jednom piše ; jamči se pravo nasljeđivanja - to su riješili sa Zakonom iz Beograda i nekoliko novih članaka 2003 ! Kad je riječ o zemlji , Beogradsko - zagrebački Zakon o nasljeđivanju nema veze sa ekonomijom !

Pod 3 nositelji projekta morali bi biti ; lokalne vlasti , Hrvatske vode i vlasnici zemljišta ! Pod 2 isto tako !
Pojedinci ništa bitno sami ne mogu napraviti !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Suša 2012 - navodnjavanje - Page 2 Empty Re: Suša 2012 - navodnjavanje

Postaj by Tomek612 2/4/2013, 17:59

http://www.glas-slavonije.hr/194395/4/Besplatna-legalizacija-bunara-na--parceli--velicine-do-pet-hektara

Bar neka zraka sunca iz ministarstva....
Tomek612
Tomek612

Broj postova : 938
God : 29
Lokacija : Nova Ves,Vž
Zanimanje : poljoprivredni tehničar opći
Registriran : 11.11.2011
21

→→→ : VIŠE


[Vrh] Go down

Suša 2012 - navodnjavanje - Page 2 Empty Re: Suša 2012 - navodnjavanje

Postaj by Đuro Japarić 3/4/2013, 08:54

Tomek612 je napisao/la:http://www.glas-slavonije.hr/194395/4/Besplatna-legalizacija-bunara-na--parceli--velicine-do-pet-hektara

Bar neka zraka sunca iz ministarstva....

Nema iz tog ministarstva zrake , osim pomrčine !

Rashodi ; 1. navodnjavanje 480 kn / ha ,
2 , zakup ako je državan koji može biti dupli po 1 / ha ?
----------------------------------------------------
Što to ministarstvo nudi za razvoj navodnjavanja ? Ništa !

Ako se želi pomak onda ; Zakon o navodnjavanju ,
Lokalna uprava temeljem Ustava i Hrvatske vode ; 1. prostorno odrediti lokacije za vodene površine ,
2. imovinsko pravni poslovi za 1 + za infrastrukturu
kod navodnjavanja ,
Zakonom donijeti izvor novca za izgradnju i održavanje sustava , a pravilnicima korištenje vode .
To mora biti projekt vlasti , jer pojedinci tu ništa bitno sami ne mogu promijeniti .
Tu ima investicija 15 - 20 godina :

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Suša 2012 - navodnjavanje - Page 2 Empty Re: Suša 2012 - navodnjavanje

Postaj by Tomek612 3/4/2013, 09:56

što ministarstvo nudi općenito za razvoj poljoprivrede? ništa
Kako i sami velite da pojedinci nebreju sami sve promjeniti,ali većina poljoprivrednika ak već se mora platiti navodnjavanje,rađe buju platili tih 480 kn/ha nego kak je bila riječ o 8 500 kn
samo pitanje kako buju oni to kontrolirali da li smo mi platili tu svotu pa navodnjavamo ili nismo pa opet navodnjavamo Suša 2012 - navodnjavanje - Page 2 684261 dal će stavljat brojila?
Tomek612
Tomek612

Broj postova : 938
God : 29
Lokacija : Nova Ves,Vž
Zanimanje : poljoprivredni tehničar opći
Registriran : 11.11.2011
21

→→→ : VIŠE


[Vrh] Go down

Suša 2012 - navodnjavanje - Page 2 Empty Re: Suša 2012 - navodnjavanje

Postaj by mačor 3/4/2013, 10:05

ajde molim neka mi netko objasni zašto se bunar mora legalizirat? šta nekog briga za bunar koji se iskopali moji djedovi?
ima li tako nešto još negdje u svijetu?
mačor
mačor

Broj postova : 796
Lokacija : ajme
Registriran : 28.07.2011
12


[Vrh] Go down

Suša 2012 - navodnjavanje - Page 2 Empty Re: Suša 2012 - navodnjavanje

Postaj by paor 3/4/2013, 10:12

na jednoj državnoj livadi što ju imam u zakupu postoji bunar...tko njega mora legalizirati?
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Suša 2012 - navodnjavanje - Page 2 Empty Re: Suša 2012 - navodnjavanje

Postaj by Đuro Japarić 3/4/2013, 13:32

Tomek612 je napisao/la:što ministarstvo nudi općenito za razvoj poljoprivrede? ništa
Kako i sami velite da pojedinci nebreju sami sve promjeniti,ali većina poljoprivrednika ak već se mora platiti navodnjavanje,rađe buju platili tih 480 kn/ha nego kak je bila riječ o 8 500 kn
samo pitanje kako buju oni to kontrolirali da li smo mi platili tu svotu pa navodnjavamo ili nismo pa opet navodnjavamo Suša 2012 - navodnjavanje - Page 2 684261 dal će stavljat brojila?

Iskopajte bunar , prijavite ga i onda plaćajte , vjerovatno Hrvatskim vodama . Vjerovatno će ići paušalno po ha .

Rješenje je da vlast sagradi sustave , a mi da plaćamo po potrošenoj vodi za održavanje i unapređivanje sustava .

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Suša 2012 - navodnjavanje - Page 2 Empty Re: Suša 2012 - navodnjavanje

Postaj by Kile 8/9/2013, 17:19

Pozdrav, evo dižem ovu temu. Jel itko kopao bunar za navodnjavanje. Ja se trenutno zanimam i raspitujem, htio bi iskopati bunar da imam navodnjavanje na cca 5ha površine. Jel ima određeno koliko treba biti velik, dubok?
No najviše me brine legalizacija bunara, kako to ide?
Kile
Kile

Broj postova : 1436
God : 31
Lokacija : đakovačka satnica
Zanimanje : OFR
Registriran : 13.02.2009
41

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Suša 2012 - navodnjavanje - Page 2 Empty Re: Suša 2012 - navodnjavanje

Postaj by Đuro Japarić 8/9/2013, 19:23

Kile je napisao/la:Pozdrav, evo dižem ovu temu. Jel itko kopao bunar za navodnjavanje. Ja se trenutno zanimam i raspitujem, htio bi iskopati bunar da imam navodnjavanje na cca 5ha površine. Jel ima određeno koliko treba biti velik, dubok?
No najviše me brine legalizacija bunara, kako to ide?
1 za jedno navodnjavanje računaj 20 do 25 l na 1 m kvadratni , na 1 ha 200 do 250 tisuća litara ili 200 do 250 m kubnih .

Navodnjavanje iz jednog ili više bunara moguće je sa direktnim pumpanjem u nekim dijelovima Hrvatske gdje je voda u šljunku i relativno plika .

2. moj ti je savjet da pitaš u Hrvatskim vodama za vodonosne slojeve ako imaju geologe u odjelu gdje imaš zemlju . Oni rade na temelju Zakona o vodama u kojem se govori i o koncesiji za vodu a to znači i navodnjavanju .

3. Ako je voda plitko 3 do 5 m rješenje je iskopati veću površinu , to je jedan napravio u Perkovcima blizu Broda . Ubacio je i ribe . U ovom slučaju gornji sloj vode bi bio topliji i povoljniji za navodnjavanje ,a i količinu vode bi imao .

4. na drugom Forumu gdje je teta - elza moderator imaš temu o poljoprivredi . Ona je u Podravini kopala bunare za navodnjavanje voća . Hoće pomoći , malo je oštra na jeziku .Tu je moderator Katrin digla nos jer sam iznio informaciju čije zakone za privatnu zemlju imamo i što sam tu pomogao nekim ljudima . Zabranila ( zabranio mi je tu pisanje ) ! Nije mi žao zbog toga , već što možemo jedni drugima pomoći informacijama itd .

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Suša 2012 - navodnjavanje - Page 2 Empty Re: Suša 2012 - navodnjavanje

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.