AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Kako do najma državnog zemljišta?

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Kako do najma državnog zemljišta? - Page 2 Empty Re: Kako do najma državnog zemljišta?

Postaj by asaincev 27/1/2013, 12:07

@Đuro Japarić - Hvala!

Ovakav konkretan primjer me zanimao... hvala @paor
paor je napisao/la:
primjer:
http://forum.berava.info/viewtopic.php?f=39&t=250#p3557
asaincev
asaincev

Broj postova : 441
God : 50
Lokacija : Slavonski brod
Zanimanje : zavarivač i poljoprivrednik
Registriran : 31.05.2010
2

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Kako do najma državnog zemljišta? - Page 2 Empty Re: Kako do najma državnog zemljišta?

Postaj by Fidelito 27/1/2013, 16:57

asaincev je napisao/la:Neznam dali je prava tema za ovo pitanje...

U nekom prijašnjem vremenu - kad je bila moguća kupovina državne zemlje - kakve su bile cijene?

Cijena po Ha, 4-5 klasa?

Kako je išlo plaćanje - dali je moglo na obroke u aranžmanu agencije ili sve preko komercijalne banke?

Ne znam točno kolika bi bila cijena za zemljište jer je to po zadnjem cijeniku ovisilo o položaju zemljišta to jest o općini (a ne o klasi zemljišta iz katastra/gruntovnice), za svaku općinu bile su propisane cijene ali na te cijene moglo se još dodati ili smanjiti iznos, ovisno o lok. vlasti i stanju zemljišta koje se prodaje. Tako je po tom cijeniku zemljiše u mojoj općini bilo skuplje nego u susjednoj općini (gdje je zemljište ne glasu kao dosta kvalitetnije), ali tamo su na tu osnovnu cijenu još mogli nešto dodati prilikom natječaja, a u mojoj recimo spustiti (uglavnom ovisilo je o raspisivačima natječaja i o interesu). A još prije tog cijenika zemljište se prodavalo po klasama, ali tada je to bilo nekih oko 3x jeftinije (tri puta) po jedinici površine nego po ovom zadnjem cijeniku koji sam gore opisao.
Uglavnom sa kupovinom dražvnog zemljišta je kao i sa svim ostalim poslovima sa državom, a to doslovce znači igra 7/39 ili kako ti se posreći, nema neke konzistentne politike. Možeš imati i ispuniti sve uvijete i nikada ništa ne kupiti, dok sa druge strane može se lako desiti da to isto državno zemljište badave dobije čovijek koji to zemljište uopće ne treba (i onda ga naravno unovči).
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Kako do najma državnog zemljišta? - Page 2 Empty Re: Kako do najma državnog zemljišta?

Postaj by Đuro Japarić 27/1/2013, 19:38

abrkili je napisao/la:Pa imalo bi više smisla da se sitne državne parcele, kojih ima prilično u zapuštenim i starim selima, prodaju pa da se sve skupa okupi u nešto na čemu se može planirat ozbiljna proizvodnja. To je problem brdske Slavonije, ali recimo dalmatinske zagore,Like i sl. Ovako takvi 'komadići' samo zarastaju u šikaru i nema od toga nitko ništa, osim divljih životinja....

Danas sam se čuo sa nekoliko seljačkih vođe i predsjednikom Hrvatske poljoprivredne komore . Mora se dogovoriti zajednički nastup u smislu prijedloga !
Shvatite da je birokracija koja je pisala prijedlog zakona tehnički nepismena !

Ja imam zemlju u brdskoj Slavoniji gdje želim kupiti 5 parcela i zato sam šetao da se sredi dokumentacija ! Svih tih 5 da ih kupim ja ili netko drugi imale bi površinu nešto veću od 1 ha !

Sve stoji što je napisao > abrkili > ! Sa ovim se mora izaći u javnost putem medija i Predstavkom prema Vladi i zastupnicima !
Na Forumu na korektan način možemo analizirati što imamo , što Vlada predlaže i što mi koji poznajemo probleme možemo i smijemo predložiti !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Kako do najma državnog zemljišta? - Page 2 Empty Re: Kako do najma državnog zemljišta?

Postaj by Đuro Japarić 27/1/2014, 20:37

U NN broj 39 / 2013 , Predsjednik RH iskoristio je svoje visokoumne poslove i na temelju članka 89 Ustava , donio odluku o Proglašenju Zakona o poljoprivrednom zemljištu !

Republika Hrvatska kao vlasnik zemljišta ima poziciju FEUDALCA !
Ako želite biti kmetovi , možete temeljem članka 28 stavak 2 podnijeti zahtjev lokalnoj vlasti !
Ako lokalna vlast ne postupi u roku 30 dana , dokumentaciju možete prikupljati Vi KMETOVI i dostaviti Agenciji !

Kada Agencija raspiše natječaj , temeljem članka 30 morate napisati PROGRAM , u kojem kao dokazani patrioti možete ponuditi duplu ponudu zakupa od početne !

Ako prođete na natječaju onda temeljem članka 32 , stavak 5 , budući da u RH nije Staljin na vlasti sa svojim petoljetkama , morate svake godine podnositi IZVJEČĆE Agenciji O ispunjavanju ciljeva gospodarskog programa !

Osim ovog možete i kupiti 20 00m kvadratni u Jadranskoj regiji te do 10 000 m u kontinentalnoj Hrvatskoj ako je RH susjed Vaše parcele !
Zahtjev podnosite Agenciji i onda na temelju bezbrojnih pravilnika ministra Jakovine , šećete , šećete i šećete
Slijedom toga ;
Kao potomak kmetova čiji su preci imali sreću da žive u Sovskom Dolu ( brdska Slavonija ) , za vrijeme Turskog Carstva , ja kmet vlasti RH , obraćam se sa zahtjevom i prijedlogom , kojeg temeljim na člancima 27 , 28 , 50 i 57 Zakona o poljoprivrednom zemljištu kojeg je u ime antiseljačke Vlade RH predložio g . Jakovina , prihvatili na čelu sa g . Lekom  zastupnici Hrvatskog sabora  ,a potpisao odluku o primjeni g. Ivo Josipović kao predsjednik RH !

Zahtjev poslan Agenciji i lokalnoj vlasti sa Popisom Slavonije na kraju Turskog Carstva za moje rodno selo !
Gdje je bilo FIKSNO ; Turskom zemaljskom gospodaru 10 % žitarica !
Smijali su se u Općini i vidjeli da je taj kraj siromašniji nego prije 300 g ! Nekoliko parcela koje me zanimaju pripremaju da dostave Agenciji !

Tako je to u zemlji Hrvata na brdovitom Balkanu !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Kako do najma državnog zemljišta? - Page 2 Empty Re: Kako do najma državnog zemljišta?

Postaj by Đuro Japarić 9/2/2014, 06:26

Đuro Japarić je napisao/la:U NN broj 39 / 2013 , Predsjednik RH iskoristio je svoje visokoumne poslove i na temelju članka 89 Ustava , donio odluku o Proglašenju Zakona o poljoprivrednom zemljištu !

Republika Hrvatska kao vlasnik zemljišta ima poziciju FEUDALCA !
Ako želite biti kmetovi , možete temeljem članka 28 stavak 2 podnijeti zahtjev lokalnoj vlasti !
Ako lokalna vlast ne postupi u roku 30 dana , dokumentaciju možete prikupljati Vi KMETOVI i dostaviti Agenciji !

Kada Agencija raspiše natječaj , temeljem članka 30 morate napisati PROGRAM , u kojem kao dokazani patrioti  možete ponuditi duplu ponudu zakupa od početne !

Ako prođete na natječaju onda temeljem članka 32 , stavak 5 , budući da u RH nije Staljin na vlasti sa svojim petoljetkama , morate svake godine podnositi IZVJEČĆE Agenciji O ispunjavanju ciljeva gospodarskog programa !

Osim ovog možete i kupiti 20 00m kvadratni u Jadranskoj regiji te do 10 000 m u kontinentalnoj Hrvatskoj ako je RH susjed Vaše parcele !
Zahtjev podnosite Agenciji i onda na temelju bezbrojnih pravilnika ministra Jakovine , šećete , šećete i šećete
Slijedom toga ;
Kao potomak kmetova čiji su preci imali sreću da žive u Sovskom Dolu ( brdska Slavonija ) , za vrijeme Turskog Carstva , ja kmet vlasti RH , obraćam se sa zahtjevom i prijedlogom , kojeg temeljim na člancima 27 , 28 , 50 i 57 Zakona o poljoprivrednom zemljištu kojeg je u ime antiseljačke Vlade RH predložio g . Jakovina , prihvatili na čelu sa g . Lekom  zastupnici Hrvatskog sabora  ,a potpisao odluku o primjeni g. Ivo Josipović kao predsjednik RH !

Zahtjev poslan Agenciji i lokalnoj vlasti sa Popisom Slavonije na kraju Turskog Carstva za moje rodno selo !
Gdje je bilo FIKSNO ; Turskom zemaljskom gospodaru 10 % žitarica !
Smijali su se u Općini i vidjeli da je taj kraj siromašniji nego prije 300 g ! Nekoliko parcela koje me zanimaju pripremaju da dostave Agenciji !

Tako je to u zemlji Hrvata na brdovitom Balkanu !

Odgovor na pitanje putem telefona i privatnom porukom ;

1. Za dugogodišnji zakup državne zemlje zahtjev podnesite lokalnoj vlasti na čijem je teritoriju , ako lokalni paraziti NEĆE sakupljati dokumentaciju , moći će zainteresirana osoba po odobrenju Agencije . U slučaju da zainetersirani NE prođe na natječaju nema ni hvala !

2. za kupnju susjednih ; vaša parcela - parcela RH , do 1 ha na kontinentu , i 0,2 u Jadranskoj Hrvatskoj , podnaša se Agenciji ! Treba poslati i lokalnoj vlasti da ZNAJU , jer bi mogli odraditi pripreme za zakup !

Podnesite i Agenciji za poljoprivredno zemljište , Ulica Grada Vukovara 78 , Zagreb , ali dostavite i lokalnoj vlasti !

Sada neki ismijavaju Agenciju putem medija jer za kupnju traže da netko šeće za dokumentaciju ;  moja parcela     ,  RH  ,  Vaša .
U ovom slučaju išli bi kao na > alci na pripetavanje > tko ponudi više !
Opet ne priznaju trošak sakupljanja dokumentacije !

Ja sam im napisao da NEĆU za državnu zemlju šetati ; poslao sam kopiju plana , posjedovne za RH i moju - kupljene , te vlasničke sa interneta

U SMEĆU od Zakona , Jakovina je sebi omogućio puno ovlasti ; Članak 78 stavak 2 ; Ministar će donijeti pravilnike iz članka , 2, 4 , 5 , 8, 20 , 21, 28, 31 , 45 , 46 , 47 , 50 , 58 , 59 , i 64 .u roku 6 mjesce .

SMEĆE od Zakona je NA ŠTETU OPG i uspostave na bazi državne zemlje i to se MORA mijenjati !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Kako do najma državnog zemljišta? - Page 2 Empty Re: Kako do najma državnog zemljišta?

Postaj by delac 15/2/2014, 13:00

dečki imam jedno pitanje uzel sam u najam 5 hektara privatne zemlje u 3 cestice al je između toga državne zemlje 2.8 hektara isto u 3 cestice...pa pitanje dal mogu dati ja zatjev za najam toga ili kakva je procedura ak je tak stanje?dosta mi je hitno
delac
delac

Broj postova : 1063
God : 37
Lokacija : varaždin
Registriran : 28.01.2010
17

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Kako do najma državnog zemljišta? - Page 2 Empty Re: Kako do najma državnog zemljišta?

Postaj by Đuro Japarić 15/2/2014, 13:43

delac je napisao/la:dečki imam jedno pitanje uzel sam u najam 5 hektara privatne zemlje u 3 cestice al je između toga državne zemlje 2.8 hektara isto u 3 cestice...pa pitanje dal mogu dati ja zatjev za najam toga ili kakva je procedura ak je tak stanje?dosta mi je hitno

Imate objašnjeno u postu ispred , malo je duži ali si dajte truda pa pročitajte . Nekima sam objasnio putem privatnih poruka .

U vašem slučaju vlasnik može podnijeti zahtjev za kupnju do 1 ha , Agenciji . Može podnijeti i zahtjev za zakup lokalnoj vlasti . Vi isto možete podnijeti lokalnoj vlasti za zakup .
I onda kako sam objasnio u prethodnom postu , ako lokana vlast NEĆE odraditi , možete Vi sakupljati dokumentaciju .
Dogovorite sa vlasnikom za 3 mogućnosti .

Malo prije sam iskopirao više dokumentacije za poljoprivredne udruge i HPK .
Prijedlog je da se u četvrtom mjesecu imenuje Povjerenstvo za pisanje 5 zakona , a to znači i za IZMJENU za državnu zemlju , jer je Zakon opet NE OBVEZUJUĆI za lokalnu vlast !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Kako do najma državnog zemljišta? - Page 2 Empty Re: Kako do najma državnog zemljišta?

Postaj by O.P.G.KOVAČ 15/2/2014, 14:20

Kako do najma državnog zemljišta? - Page 2 Kwif

Gospon Đuro ! Evo kako to izgleda kod mene .

Zadni natječaj za najam državnog poljoprivrednog zemljišta je za mene bio obećavajući ,i onda ti općinska služba pošalje obavijest o pništenju natječaja na osnovu uložene žalbe od strane d.o.o ovoga , d.o.o onoga .Fiktivna gospodarska društva koja služe za pranje novca jebu obiteljska gospodarstva .Do kada više . Evil or Very Mad 

O.P.G.KOVAČ

Broj postova : 1629
God : 51
Lokacija : Livno
Registriran : 04.10.2008
54


[Vrh] Go down

Kako do najma državnog zemljišta? - Page 2 Empty Re: Kako do najma državnog zemljišta?

Postaj by Đuro Japarić 15/2/2014, 14:56

O.P.G.KOVAČ je napisao/la:Kako do najma državnog zemljišta? - Page 2 Kwif

Gospon Đuro ! Evo kako to izgleda kod mene .

Zadni natječaj za najam državnog  poljoprivrednog zemljišta je za mene bio obećavajući ,i onda ti općinska služba pošalje obavijest o pništenju natječaja na osnovu uložene žalbe od strane d.o.o ovoga , d.o.o onoga  .Fiktivna gospodarska društva koja služe za pranje novca jebu obiteljska gospodarstva .Do kada više . Evil or Very Mad 

Do kada više ?
Danas sam obradio tekst , platio kopiranje 130 kn i u ponedjeljak ili utorak ide ; Novoj udruzi OPG - Život , Zajednica udruga seljaka Slavonije i Baranje , Savez poljoprivrednih udruga Istarske županije , Hrvatska voćarska zajednica , Hrvatski seljački savez , Sindikat hrvatskih seljaka , Hrvatska poljoprivredna komora , Savez poljoprivrednih udruga Varaždinske županije udruga , Miroslav Filipović - točan naziv ne znam .
Za ostale udruge na nivou županija ili RH nemam podatke !

Predmet 1 ; osnivanje Povjerenstva za pisanje 5 prijedloga zakona za Strategiju razvoja poljoprivrede .
A ) za državno ; prodaja do 50 ha OPG , zakup do 30 g . poduzećima oko postojećih farmi , ribnjaci i plantaže , zamjena za privatno u svrhu okrupnjavanja parcela , , zamjena za rješavanja zemljišta za navodnjavanje - akumulacije , darovanje za akumulacije , školama i drugim javnim ustanovama
Ako seljaci hoće povjerenstvo bi se imenovalo u četvrtom mjesecu ; po 1 član sa svake županije , 1 predstavnik HPK i dio ljudi ( pravnici ) koji žele pomoći !

Nakon pisanja Zakona , javna rasprava i tko će prijedlog Zakona uputiti predsjedniku Sabora u postupak donošenja .

Isto tako prijedlog je da se osnuje i Odbor za sakupljanje potpisa 10 % birača .
Do kraja ljetne stanke prijedlozi zakona MOGU biti upućeni u Sabor , AKO u ovoj državi ima JEDAN moralan i odgovoran zastupnik !

Drugu opciju ja NE vidim !

Nazovite me pa Vam mogu poslati 1 komplet 035 - 462 - 004 !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Kako do najma državnog zemljišta? - Page 2 Empty Re: Kako do najma državnog zemljišta?

Postaj by Đuro Japarić 18/2/2014, 18:21

Odgoda 7 godina ,

tako piše da su hrvatski političari dogovorili embargo za prodaju poljoprivrednog zemljišta strancima !

i onda da dokažu > patriotizam > kukuriku koalicija ne dopušta prodaju državne zemlje , izuzev do 1 ha seljacima , kažu da seljaci nebi jeftino kupili zemlju pa onda prodali strancima ?

Budući da ni seljaci nisu tupavi , možemo kukuriku koaliciji ponuditi rješenje ; prodajemo Milanoviću 50 hadržavne zemlje sa rokom otplate 20 godina i klauzulom da ju ne može prodati dok ne isplati dug 2034 !

Jasno da mislim da se seljacima proda zemlja , a ne da budu kmetovi i da se manipulacija zaštiti sa teretom u korist RH do isplate zadnje rate , bez prijevremene isplate ! RAZUMLJIVO ILI NE ?

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Kako do najma državnog zemljišta? - Page 2 Empty Re: Kako do najma državnog zemljišta?

Postaj by O.P.G.KOVAČ 13/9/2014, 10:32

Kako do najma državnog zemljišta? - Page 2 2hol3zk

Parcela državne zemlje koja se dobila u najam .Kako ovo privesti kulturi jadan ti sam Shocked

O.P.G.KOVAČ

Broj postova : 1629
God : 51
Lokacija : Livno
Registriran : 04.10.2008
54


[Vrh] Go down

Kako do najma državnog zemljišta? - Page 2 Empty Re: Kako do najma državnog zemljišta?

Postaj by pege25 13/9/2014, 12:14

Kupi rođo koze ..to one budu za čas obrstile Smile

Jel sve to tvoje do brda Laughing Kako do najma državnog zemljišta? - Page 2 710425
pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Kako do najma državnog zemljišta? - Page 2 Empty Re: Kako do najma državnog zemljišta?

Postaj by tine 13/9/2014, 18:53

Kako je s vodom?

Jedan prolaz malčerom, pa je ko druga njiva.
Jedino ne znam, da li ima neki blizu tebe?
tine
tine

Broj postova : 414
Lokacija : zali log
Registriran : 17.03.2008
24

→→→ : http://www.agrotine.eu

http://www.agrotine.eu

[Vrh] Go down

Kako do najma državnog zemljišta? - Page 2 Empty Re: Kako do najma državnog zemljišta?

Postaj by O.P.G.KOVAČ 13/9/2014, 20:08

pege25 je napisao/la:Kupi rođo koze ..to one budu za čas obrstile Smile

Jel sve to tvoje do brda Laughing Kako do najma državnog zemljišta? - Page 2 710425

Nije rođo ,samo 11 hektara je mojih:D

O.P.G.KOVAČ

Broj postova : 1629
God : 51
Lokacija : Livno
Registriran : 04.10.2008
54


[Vrh] Go down

Kako do najma državnog zemljišta? - Page 2 Empty Re: Kako do najma državnog zemljišta?

Postaj by O.P.G.KOVAČ 13/9/2014, 20:09

tine je napisao/la:Kako je s vodom?

Jedan prolaz malčerom, pa je ko druga njiva.
Jedino ne znam, da li ima neki blizu tebe?
Mislim da nema .

O.P.G.KOVAČ

Broj postova : 1629
God : 51
Lokacija : Livno
Registriran : 04.10.2008
54


[Vrh] Go down

Kako do najma državnog zemljišta? - Page 2 Empty Re: Kako do najma državnog zemljišta?

Postaj by marca 14/9/2014, 01:22

slicnog ima i u mom kraju, samo jos vecih parcela... to treba uzet motku i zatuc...
pa koji klinac uzimaju zemlju ako ju ne misle radit Kako do najma državnog zemljišta? - Page 2 684261
marca
marca

Broj postova : 263
Lokacija : preko Bosuta
Registriran : 12.07.2012
11


[Vrh] Go down

Kako do najma državnog zemljišta? - Page 2 Empty Re: Kako do najma državnog zemljišta?

Postaj by O.P.G.KOVAČ 19/10/2014, 16:02

To ti je naša stvarnost .Taman kad sam se pohvalio da sam dobio zemlju u najama ,prije dva dana na kućnu adresu dolazi plava koverta iz općinske službe za gospodarstvo u kojoj je obavijest, da nije moguće provesti potpisivanje ugovora o najmu zemlje koju je dodijelila općina, zbog kako navode "Negativnog mišljenja županijskog pravopranitelja"o postupku provedbe javnog natječaja .


Ministar ne želi potpisati suglasnost na dodjelu .Ovo je prevršilo svaku mjeru ,treći put ide natječaj a d o o  ovaj onaj uredno ore .

E ovdje treba ući u otvoreni sukob pa kom opanci kom obojci ,ovo je zadnja linija obrane ...

O.P.G.KOVAČ

Broj postova : 1629
God : 51
Lokacija : Livno
Registriran : 04.10.2008
54


[Vrh] Go down

Kako do najma državnog zemljišta? - Page 2 Empty Re: Kako do najma državnog zemljišta?

Postaj by marca 13/11/2014, 01:06

nedavno su bili neki natjecaji na koje sam se prijavio.... ali zanima me kad ce se znati rezultati i gdje ce biti objavljeni, odnosno hoce li me sami obavjestiti?
dali zna iko išta o tome?
marca
marca

Broj postova : 263
Lokacija : preko Bosuta
Registriran : 12.07.2012
11


[Vrh] Go down

Kako do najma državnog zemljišta? - Page 2 Empty Re: Kako do najma državnog zemljišta?

Postaj by paor 13/11/2014, 08:55

ne znam da li obavijesti šalju osobno...uglavnom, na njhovim stanicama imaju nekakve odluke

http://www.zemljiste.mps.hr/novosti/natjecaji/
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Kako do najma državnog zemljišta? - Page 2 Empty Re: Kako do najma državnog zemljišta?

Postaj by marca 13/11/2014, 23:54

je, imaju odluke o tome da daju u zakup ali nikakve konacne rezultate nisam primjetio, a bas to me zanima Kako do najma državnog zemljišta? - Page 2 684261
marca
marca

Broj postova : 263
Lokacija : preko Bosuta
Registriran : 12.07.2012
11


[Vrh] Go down

Kako do najma državnog zemljišta? - Page 2 Empty Re: Kako do najma državnog zemljišta?

Postaj by paor 14/11/2014, 08:56

Traži gdje naslov počinje sa "Obavijest o dodjeli...".

Nešto informacija i ovdje:
http://www.zemljiste.mps.hr/raspolaganje/evidencije.html

Ništa te ne košta da im upit pošalješ na mail, meni su na jedan upit odgovorili mailom, a na drugi sam dobio čak pismeni odgovor. Doduše nisu brzi.
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Kako do najma državnog zemljišta? - Page 2 Empty Re: Kako do najma državnog zemljišta?

Postaj by peterko 17/11/2014, 20:00

Bitno je dobiti odgovor, link nije los, ima nekih informacija

peterko

Broj postova : 5
Lokacija : Slatina
Registriran : 17.11.2014
0


[Vrh] Go down

Kako do najma državnog zemljišta? - Page 2 Empty Re: Kako do najma državnog zemljišta?

Postaj by Đuro Japarić 26/11/2014, 19:24

kako do kupnje susjedne parcele RH ?

Vaša kč 1 , RH 1 , nesposobni ministar Jakovina 3

Ako je kč rh 1 manja od 1 ha na kontinentalnom dijelu rh , po pravilniku ministra , on ili Vi vadite dokumente za državnu zemlju i očitovanja ; hrvatskih voda , šuma , cesta , autocesta , hž
To šaljete Agenciji
Ako Jakovina ponudi 1 kn više , on je kupac , a vama ni fala za troškove !

Malo prije sam jednom poznaniku dao 3 adrese u Zagrebu !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Kako do najma državnog zemljišta? - Page 2 Empty Re: Kako do najma državnog zemljišta?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.