AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Imam problem

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Imam problem Empty Imam problem

Postaj by kreso 16/7/2009, 20:38

kao što naslov teme kaže jel, pa ovako danas sam male gledao remenje na kombajnu i vidim da je remen na varijatoru bitera nekako "sumljiv" i odem ljepo u trgovinu , i kupim ja drugi (optibelt) ljepo dam 1200 kn.
i tako stavim ja njega gore sve ljepo složim .
I tako krene otac kombajnirati i nakon nepunih 5 min čujem ja da nešto lupa i zauswtavimo kombajn pregledamo sve , kad ono moj novi remen se raspao u stotine komada ! , i sad ja mislim da se nije nešto strgalo pa je zato remen otišao i stavimo nazad stari remen koji radi ko sat eto cijeli dan bez ikakvih problema.

I pitanje glasi šta sad ???? , nakako mi se neda dati 1200 kn za ništa , kog da hvatam za vrat , trgovca firmu , ili kojeg vraga ????
kreso
kreso

Broj postova : 1997
God : 43
Lokacija : virovitica
Zanimanje : poljoprivrednik-radnik
Registriran : 09.03.2008
26

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Imam problem Empty Re: Imam problem

Postaj by Taka t' čuda 16/7/2009, 21:10

kreso je napisao/la:kao što naslov teme kaže jel, pa ovako danas sam male gledao remenje na kombajnu i vidim da je remen na varijatoru bitera nekako "sumljiv" i odem ljepo u trgovinu , i kupim ja drugi (optibelt) ljepo dam 1200 kn.
i tako stavim ja njega gore sve ljepo složim .
I tako krene otac kombajnirati i nakon nepunih 5 min čujem ja da nešto lupa i zauswtavimo kombajn pregledamo sve , kad ono moj novi remen se raspao u stotine komada ! , i sad ja mislim da se nije nešto strgalo pa je zato remen otišao i stavimo nazad stari remen koji radi ko sat eto cijeli dan bez ikakvih problema.

I pitanje glasi šta sad ???? , nakako mi se neda dati 1200 kn za ništa , kog da hvatam za vrat , trgovca firmu , ili kojeg vraga ????

1. Imaš pravo vratiti proizvod i tražiti povrat novca u roku 7 dana od datuma kupnje, uz bilo kakvo objašnjenje, pa makar bilo da ti se
nesviđa boja proizvoda !!!! Iskreno, ovo prolazi sa "bojom" proizvoda,
2. Proizvod je neispravan, zahtjevaš zamjenu za novi !
3. Ako ovo gore navedeno neprođe daš im vremena da se predomisle, taman toliko koliko ti treba da odeš do tržišnog inspektorata i daš
pismenu prijavu.


Evo, ja sam danas kupio ubodnu pilu Makitu (800kn), ka neču kupiti neku ŽMNJ marku za 300 kn nego oču nešto da me posluži više godina, došao doma otvorio pilu i ugledao ulje na glavi pile, i to točno o spoju plastičnog kučišta glave pile, valjda neki dihtung nije dobro legao kod kineza Smile
Odma sutra ujutro idem u trgovinu di sam je kupio i daj rođo novu, a ti ovu šalji nazad kinezima !
Taka t' čuda
Taka t' čuda

Broj postova : 101
God : 44
Lokacija : Rodaljice - Bukovica
Zanimanje : IT / Poljoprivreda
Registriran : 14.12.2008
0


[Vrh] Go down

Imam problem Empty Re: Imam problem

Postaj by pingo 16/7/2009, 22:21

Krešo mislim da si napravio neki previd prilikom monaže novog remena odnosno remenica pogotovo ako na novom remenu nije bilo vidljivih grešaka u izradi ili slično da se možeš na njih pozvati . Kažem jer znam da se to može dogoditi . Recimo dogodilo mi se da namontiram taj remen i sve izgleda po PS-u ali nakon kruga ili dva po njivi remen bude totalno labav !!! Na svu sreću nije mi se pokidao kao tvoj ali dovoljno je da sam zahvatio malo zelenjave kosom koja kada uđe u bubanj pravi tko strašan udarac da labav remen uleti u remenicu i puca u nekoliko komada pod obavezno ... to sam doživio ali ne sa novim remenom .
pingo
pingo

Broj postova : 4918
Lokacija : Slavonski Brod
Registriran : 09.03.2008
3

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Imam problem Empty Re: Imam problem

Postaj by kreso 16/7/2009, 22:28

pingo je napisao/la:Krešo mislim da si napravio neki previd prilikom monaže novog remena odnosno remenica pogotovo ako na novom remenu nije bilo vidljivih grešaka u izradi ili slično da se možeš na njih pozvati . Kažem jer znam da se to može dogoditi . Recimo dogodilo mi se da namontiram taj remen i sve izgleda po PS-u ali nakon kruga ili dva po njivi remen bude totalno labav !!! Na svu sreću nije mi se pokidao kao tvoj ali dovoljno je da sam zahvatio malo zelenjave kosom koja kada uđe u bubanj pravi tko strašan udarac da labav remen uleti u remenicu i puca u nekoliko komada pod obavezno ... to sam doživio ali ne sa novim remenom .

ma kužim ali kombajn nije napravio ni 30 m već je počeo remen pucati , a pšenica je bila čista čak i rijetka (led ju je stukao) to je variatorski remen taj nema španer , neki dan sam promjenio na sječki remen i nakon pola sata rada sam ga dotezao , to znam da se novi remen rastegne i onda ga dotegneš ! Ali meni nije jasno da je meni od remena ostalo dva komada od 20 cm i šaka špage ostali su komadi veličine 2cm.
kreso
kreso

Broj postova : 1997
God : 43
Lokacija : virovitica
Zanimanje : poljoprivrednik-radnik
Registriran : 09.03.2008
26

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Imam problem Empty Re: Imam problem

Postaj by Fidelito 16/7/2009, 22:30

Remenice moraju biti u jednoj ravni, naročito ako je remen kratak. Može biti i da je ležaj loš pa stvara veliki otpor pri vrtnji. Može biti kod većih rotirajućih masa da je došlo do gubitka balansa. Može biti mnogo toga na kombajnu, a može lako biti i da se novi remen rastegnuo nakom montaže, počeo se grijati onako labav i raspao se.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Imam problem Empty Re: Imam problem

Postaj by pingo 16/7/2009, 23:03

Varijatorskom remenu bubnja španer glume one opruge sa zadnje strane remenice . One su uvijek pune prašine tako da se kod promjene brzine okretaja bubnja zapravo ništa ne dogodi po pintanju zatezanja remena ... Ti na dugme promijeniš brzinu okretaja bubnja ali ti se na drugoj remenici ne dogodi ništa zato što te tri opruge nisu popratile radnju nego su recimo ostale tamo gdje su bile a remen se razlabavio . Prašina je tu veliki problem , barem sam ja tako vidio Sad

Dobro ... ovo što kažeš da se remen doslovno dezintegrirao me isto malo čudi Shocked


Zadnja promjena: pingo; 16/7/2009, 23:05; ukupno mijenjano 1 put.
pingo
pingo

Broj postova : 4918
Lokacija : Slavonski Brod
Registriran : 09.03.2008
3

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Imam problem Empty Re: Imam problem

Postaj by kreso 16/7/2009, 23:04

ok može biti svašta , sve sam provjerio sve se lagano vrti remenice su ok , nego me čudi da se taj remen raspao za manje od pet min , a mislim da znam zašto , zato što bočno nije jak nego vire konci i konci su samo na početku krenuvši od gornjeg kraja , a na starom su konci skoro od početka do kraja , poslje je došao jednam majstor inaće vrlo cjenjen za kombajne i kaže da u zadnje vrjeme da je ovo 3 slučaj sa takvim remenom , a zašto? e zato što se kod nas uvozi škart roba pod zvučnim imenima , inaće svi remeni kod mene su optibelt i u zadnjih godinu dana su otišli kvragu , tako i neki dan mi se zaštopala sječka u roku od 10 sekundi novi remeni na sječki (stari oko 2 tjedna) su izgorili da više nisu bili klinasti nego okrugli, a tako je i sa remenom od pogona kose i od ventilatora svake godine stavljam nove jer ne izdrže , mislim da ću na zimu otići u austriju po remenje i po potrošni materijal pa će mo vidjeti dali ima razlike . Ista stvar je i sa ležajevima SKF - je u banani , a i hrpa drugih " pravih " marki . Nebi mi bilo žao da taj remen košta 200 kn pa bi znao da je škart nego sam još dao 1000 više da bi se uvjerio u to .
kreso
kreso

Broj postova : 1997
God : 43
Lokacija : virovitica
Zanimanje : poljoprivrednik-radnik
Registriran : 09.03.2008
26

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Imam problem Empty Re: Imam problem

Postaj by Smiljan 17/7/2009, 07:41

Bez obzira na mogucnost da se desilo nesto za sto nije remen kriv, uredno bih postupi kao sto Taka t' čuda kaze, osim sto se to kome se prijavljuje ne zove trzisni inspektor nego gospodarski inspektor, a kontakti su ti na www.inspektorat.hr i u tocki dva bih dodao i lagano spominjanje inspektora. Ono kao "Ja nebih htio da se moram inspektoratu obracati" Wink
Smiljan
Smiljan

Broj postova : 1988
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : Staro gunđalo sa crnim rokovnikom
Registriran : 13.03.2008
2

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Imam problem Empty Re: Imam problem

Postaj by kreso 17/7/2009, 16:09

eto problem je rješen (barem mislim) remen tj njegovi ostatci su spakirani sa računom i opisom kvara i ide u bazu firme i čeka da dođe švabo koji to nosi u njemačku u tvornicu , da spomenem samo moja reklamacija nije jedina ima još par slučajeva ...eto sad smo utvrdili da ja nisam zeznio stvar nego je najvjerovatnije tvornička greška , a valjda ću dobiti drugi remen i možda koju majicu ili kapu u znak isprike Very Happy
kreso
kreso

Broj postova : 1997
God : 43
Lokacija : virovitica
Zanimanje : poljoprivrednik-radnik
Registriran : 09.03.2008
26

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Imam problem Empty Re: Imam problem

Postaj by Taka t' čuda 17/7/2009, 16:42

kreso je napisao/la:eto problem je rješen (barem mislim) remen tj njegovi ostatci su spakirani sa računom i opisom kvara i ide u bazu firme i čeka da dođe švabo koji to nosi u njemačku u tvornicu , da spomenem samo moja reklamacija nije jedina ima još par slučajeva ...eto sad smo utvrdili da ja nisam zeznio stvar nego je najvjerovatnije tvornička greška , a valjda ću dobiti drugi remen i možda koju majicu ili kapu u znak isprike Very Happy

A jesu li vratili novce, ili ce dati novi remen (cim dođe iz švabije) ?
Ako budeš cekao, pazi na to da je zakonski rok 45 dana za rjesavanje reklamacije !
Taka t' čuda
Taka t' čuda

Broj postova : 101
God : 44
Lokacija : Rodaljice - Bukovica
Zanimanje : IT / Poljoprivreda
Registriran : 14.12.2008
0


[Vrh] Go down

Imam problem Empty Re: Imam problem

Postaj by vedran_kc 17/7/2009, 21:20

kreso je napisao/la:eto problem je rješen (barem mislim) remen tj njegovi ostatci su spakirani sa računom i opisom kvara i ide u bazu firme i čeka da dođe švabo koji to nosi u njemačku u tvornicu , da spomenem samo moja reklamacija nije jedina ima još par slučajeva ...eto sad smo utvrdili da ja nisam zeznio stvar nego je najvjerovatnije tvornička greška , a valjda ću dobiti drugi remen i možda koju majicu ili kapu u znak isprike Very Happy

Više sličnih slučajeva smo i mi imali sa Optibelt remenima u zadnjih dvije godine. Meni su stalno odlazila ona 3 što pogone bubanj, starom nešt došlo i stavio Borovo remen i još dan danas vozi. Tako i na pogonu kose svaki čas sam napinjao remen, optibelt se pokvario u zadnje vrijeme.
vedran_kc
vedran_kc

Broj postova : 2181
God : 35
Lokacija : Podravina
Zanimanje : poljoprivreda
Registriran : 10.03.2008
29


[Vrh] Go down

Imam problem Empty Re: Imam problem

Postaj by Smiljan 19/7/2009, 07:04

Taka t' čuda je napisao/la:
kreso je napisao/la:eto problem je rješen (barem mislim) remen tj njegovi ostatci su spakirani sa računom i opisom kvara i ide u bazu firme i čeka da dođe švabo koji to nosi u njemačku u tvornicu , da spomenem samo moja reklamacija nije jedina ima još par slučajeva ...eto sad smo utvrdili da ja nisam zeznio stvar nego je najvjerovatnije tvornička greška , a valjda ću dobiti drugi remen i možda koju majicu ili kapu u znak isprike Very Happy

A jesu li vratili novce, ili ce dati novi remen (cim dođe iz švabije) ?
Ako budeš cekao, pazi na to da je zakonski rok 45 dana za rjesavanje reklamacije !
Nazalost, zakonski rok nije definiran kao "45 dana" vec kao "razuman rok". U praksi mnogi proizvodjaci/trgovci napisu "45 dana", ali kao sto rekoh, to je njihova dobra volja. Ne iskljucujem mogucnost i da moze biti obratno, da se sa dobrom argumentacijom (Citaj: odvjetnikom kojemu curi krv izmedju zuba i koji grize kontrastranku za vrat) moze postici i manji "razuman rok" u poslovima kao sto je zetva gdje se, narocito u ovome kisa-sunce vremenu, "razuman rok" moze mjeriti u satima... Samo toliko.
A sto se tice konkretnog slucaja, nadam se da ce se stvar rijesiti.
Smiljan
Smiljan

Broj postova : 1988
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : Staro gunđalo sa crnim rokovnikom
Registriran : 13.03.2008
2

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Imam problem Empty Re: Imam problem

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.