AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Buče (bundeve)

Stranica 5 / 28. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16 ... 28  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Buče (bundeve) - Page 5 Empty Re: Buče (bundeve)

Postaj by falkon 2 30/8/2011, 16:15

@ domach svaka čast na videu, ovo je stvarno napravljeno pohvalno a nebudem tamo komentirao jer me mrzi praviti račun na youtube-u,

ovo je lijepo vidjeti kako to ide od početka do završetka što je inače kod nas rijetkost da se može.
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Buče (bundeve) - Page 5 Empty Re: Buče (bundeve)

Postaj by Gost 30/8/2011, 16:25

falkon 2 je napisao/la:@ domach svaka čast na videu, ovo je stvarno napravljeno pohvalno a nebudem tamo komentirao jer me mrzi praviti račun na youtube-u,

ovo je lijepo vidjeti kako to ide od početka do završetka što je inače kod nas rijetkost da se može.

hvala... htjeli smo ljudim malo približiti kak se do ulja dolazi pošto je u zadnje vrijeme tema o ulju sve aktualnija i kod same pretrage interneta dolazim do raznoraznih netočnih informacija baš kaj se bučinog ulja tiče i njegove prerade i na koji način sve to ide... još da sam imal bolju kameru nezna di bi mi bil kraj Wink Very Happy ali bu ito došlo na red

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Buče (bundeve) - Page 5 Empty Re: Buče (bundeve)

Postaj by falkon 2 30/8/2011, 16:38

a i ovo je napravljeno dobro, za onoga koga zanima to i gleda ono što se radi i kako neće zanimati dali je to snimano perfektno sa profi kamerom nego je bitna svrha te snimke....
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Buče (bundeve) - Page 5 Empty Re: Buče (bundeve)

Postaj by asaincev 30/8/2011, 22:09

domach je napisao/la:evo linka https://www.youtube.com/watch?v=odXcoXu-cqo
je evo baš je danas radnik išel delati rede kooperantima, zato su i slike ralice poslikane kod moje dede i bake, jer je tam ostavil traktor kaj se ne vozil doma...ali sad neznam dali se to posebno naplačuje ili ide uz kombajniranje, moral bi pitati tasta...


Evo da i ja pohvalim video, stvarno je dobro napravljeno.
Svi moji ukućani su gledali video jer ih je zanimalo kako se dolazi do bučinog ulja a ovdje je to detaljno pokazano i objašnjeno!

Usput da pitam, dali šaljete ulje poštom na adresu kupca (uz povoljniju cijenu ako je moguće) jer smo mi ljubitelji maslinovog a i bučinog ulja, najviše za salate i ostalo (npr. otac ga jede sa kruhom čisto).
asaincev
asaincev

Broj postova : 441
God : 50
Lokacija : Slavonski brod
Zanimanje : zavarivač i poljoprivrednik
Registriran : 31.05.2010
2

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Buče (bundeve) - Page 5 Empty Re: Buče (bundeve)

Postaj by Gost 30/8/2011, 22:22

asaincev je napisao/la:
domach je napisao/la:evo linka https://www.youtube.com/watch?v=odXcoXu-cqo
je evo baš je danas radnik išel delati rede kooperantima, zato su i slike ralice poslikane kod moje dede i bake, jer je tam ostavil traktor kaj se ne vozil doma...ali sad neznam dali se to posebno naplačuje ili ide uz kombajniranje, moral bi pitati tasta...


Evo da i ja pohvalim video, stvarno je dobro napravljeno.
Svi moji ukućani su gledali video jer ih je zanimalo kako se dolazi do bučinog ulja a ovdje je to detaljno pokazano i objašnjeno!

Usput da pitam, dali šaljete ulje poštom na adresu kupca (uz povoljniju cijenu ako je moguće) jer smo mi ljubitelji maslinovog a i bučinog ulja, najviše za salate i ostalo (npr. otac ga jede sa kruhom čisto).

hvala na pohvala bas mi je drago da vam se sviđa jer sam ga radil s jako malo znanja i iskustva i jako puno volje... praksa nam je da ga šaljemo poštom plaćanje pouzećem (naravno narucitelj snosi troškove slanja)... ako ste zainteresirani možemo se dogovoriti ... ima jako puno jela s kojima pase meni nejneobicnija ali najbolja kombinacije je sladoled od vanilije preliven s bucinim uljem...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Buče (bundeve) - Page 5 Empty Re: Buče (bundeve)

Postaj by Gost 3/9/2011, 14:17

evo mi jucer poceli s kombajniranjem... uspjeli pokombat 2 ha i onda je pukel osigurac od cilidra koji drži jež.... prosjek 1200kg mokrih po hektaru što i nije tak loše s obzirom da se pobiralo i s dobrih i loših parcela.... poslije smo nastupili tasat i ja s pranjem a pošto majstor nije uspel zgotoviti novu tresilicu morali smo tresti na mamlazni pogon (mamlaz naravno ja) Very Happy ... pa evo malo slikica....
Buče (bundeve) - Page 5 Pranje1



Buče (bundeve) - Page 5 Pranje2



Buče (bundeve) - Page 5 Pranje3



malo zabilješki da se vidi na kraju kolko je prosjek mokrih i kolko se zgubilo sušenjem
Buče (bundeve) - Page 5 Pranje4



Buče (bundeve) - Page 5 Pranje5



i na kraju gorivo za mamlaza Very Happy
Buče (bundeve) - Page 5 Pranje6


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Buče (bundeve) - Page 5 Empty Re: Buče (bundeve)

Postaj by Pavinjak 3/9/2011, 19:27

One podriguše izgledaju kao da je kondom na njima... Buče (bundeve) - Page 5 413475

lollol
Pavinjak
Pavinjak
Moderator
Moderator

Broj postova : 4801
God : 29
Lokacija : Gradište (Vukovarsko-Srijemska)
Zanimanje : Računalni tehničar za strojarstvo
Registriran : 25.06.2008
59


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/pavinjak-t370.htm https://www.facebook.com/traktoristinajboljiljudi https://www.youtube.com/channel/UCq7AG5bTYbvUg1kB0Qhv9Gw

[Vrh] Go down

Buče (bundeve) - Page 5 Empty Re: Buče (bundeve)

Postaj by pege25 3/9/2011, 21:10

domach je napisao/la:pusti ti to kak one zgledaju bile su odlične Wink Very Happy ... i da to sam poslikal dok sam vec pol pojel... punica nas hrani ko da smo šumski radnici Very Happy


Bogami dobra ti punica kad dobiješ cijele kobase ... Very Happy moja punica meni da samo kosti od kobasica Laughing

Ti bogca rođo pa ona to vas hrani na debelo Smile

Šalu na stranu kobase izgledaju vrhunski a i vjerujem da su ukusne pogotovo kad su sa srcem skuhane a i od slatke mame su ipak ..jel... Wink
Prije cca 2g dolazili su neki Varaždinci ili več što su u glavno od tamo su negdje bito je da ih nisam skoro niš razmel kaj si pripovedaju Very Happy i tražili su koperante za proizvodnju bundeva buče ali samo one koji imaju komade zemlje veče od 20 ha i blizu ceste..ti su meni naobečavali veliku lovu da ču ja tu zaraditi..

Pa budi iskren jel se da kaj zaraditi ovako kad bi ih samo proizvodio za nekog znanog kupca ...sigurno znaš neku kalkulaciju za isto ono uložio toliko ostalo ti toliko... usput evo još par pitanja dali se za iste dobije poticaj i kolko? Kolika su ulaganja cca kn/ha(od sjetve do žetve) kad bi sve morao platiti ...Kako je riješeno tržiše istog ponuda potražnja za istim je veča -jednaka -manja ...trenutna cijena po kg je ili kako več to ide i nakraju naplata predane robe ...


Možda si/ste več pisali o tome negdje pa eto ako ti se da rođo pojasni malo ako ne detaljno ti to skrati i daj ono po seljački odgovor isplati se -ne isplati se ...jel bi imao kupca za isto kad bi zasijao recimo toga 25 ha


Hebiga nadrobi ja vamo svega rođo ti to malo rezimiraj i baci jedan kvalitetno kratki odgovor...pliz... Very Happy
pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Buče (bundeve) - Page 5 Empty Re: Buče (bundeve)

Postaj by Gost 3/9/2011, 23:47

punica i ja prijatelja dva Very Happy .... glej u Vž županiji su ti 4 uljare tri usluslužne i Prehrana ona samo radi za trgovačke centre... 20ha su rekli jer im se ispod ne isplati vozit kombajn do tebe... Kaj se kalkulacije tič baš smo ove godine ujo i ja računali on ima točno hektar tikvi pa tak da znam. Prinosi su ti od 1000-2000kg/ha mokrih za visi od godine on ima ove godine prinos 1300kg a kalkulacija ti izgleda otprilike ovak....
Uračunali smo naftu amortizaciju, mineralno gnojivo,otrove,sjeme i njegov rad po cijeni 20kn/h(naravno i rad radne snage na okopavanju)....
Ukalkulaciju je ušlo: oranje(njegovo), zatvarnje brazde, predsjetvena priprema, sijanje (uslužno), špricanje, kultivacija, okopavanje (4osobe jedno popodne posla), ručno špricanje protiv uši (on je šprical mi ove godine nismo jer nisu napale), slaganje u redov i malčiranje = 4000kn s tim da ima ugovor s tasato i kombajn i odvoz ne plaća(te troškove snosi tast).... znaci jednostavna računica 1300kg x 7kn (cjena mokrih ove godine)= 9100kn.... znaci 9100 - 4000 = 5000 kn mu ostane čistoga... Ali sad je tu oped šema da imas svoj kombajn, praonu i sušaru lepo si sve sam napraviš i tih 1300kg mokrih dobiš nekaj malo manje od 700kg suhih a cijena suhih za kg je za sad 20 kn... naravno to sve povećava i ulazne troškove.... još dodaš da ti je sat rada kombajan usložno naglašavam uslužno 240kn ( za jedan sat pobere otprilike 0.5ha) a troškovi pranja i sušenja su ti oko 0.50 kn/kg(možda nekaj malo više i to nije uslužno to je stvarna cijena)... znaci ulazne troškove povećavaš za cca 1000kn a ako imaš po hektaru 700kg suhih onda ti je otukpna cijena za sve otprilike 14000 kn...kaj znaci 14000 - 5000 = 9000kn po hektaru....

Nadam se da sam bil donekle jasan i da nisam prevec zakompliciral Very Happy ...
Ako kome kaj nije jasno slobodno pita.....

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Buče (bundeve) - Page 5 Empty Re: Buče (bundeve)

Postaj by pege25 4/9/2011, 07:35

Punicoljubac baš si drug i puno hvala i cheers ti meni skupa s punicom Smile


Pa ništa onda pribilježi me onda tamo ko vašeg koperanta ..sijem nagodinu 25 ha bundeva pripremi ugovor i ja ti isporučim bundeve a ti meni pare jel dogovoreno ili?
pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Buče (bundeve) - Page 5 Empty Re: Buče (bundeve)

Postaj by Krx 4/9/2011, 09:00

domach je napisao/la:punica i ja prijatelja dva Very Happy .... glej u Vž županiji su ti 4 uljare tri usluslužne i Prehrana ona samo radi za trgovačke centre... 20ha su rekli jer im se ispod ne isplati vozit kombajn do tebe... Kaj se kalkulacije tič baš smo ove godine ujo i ja računali on ima točno hektar tikvi pa tak da znam. Prinosi su ti od 1000-2000kg/ha mokrih za visi od godine on ima ove godine prinos 1300kg a kalkulacija ti izgleda otprilike ovak....
Uračunali smo naftu amortizaciju, mineralno gnojivo,otrove,sjeme i njegov rad po cijeni 20kn/h(naravno i rad radne snage na okopavanju)....
Ukalkulaciju je ušlo: oranje(njegovo), zatvarnje brazde, predsjetvena priprema, sijanje (uslužno), špricanje, kultivacija, okopavanje (4osobe jedno popodne posla), ručno špricanje protiv uši (on je šprical mi ove godine nismo jer nisu napale), slaganje u redov i malčiranje = 4000kn s tim da ima ugovor s tasato i kombajn i odvoz ne plaća(te troškove snosi tast).... znaci jednostavna računica 1300kg x 7kn (cjena mokrih ove godine)= 9100kn.... znaci 9100 - 4000 = 5000 kn mu ostane čistoga... Ali sad je tu oped šema da imas svoj kombajn, praonu i sušaru lepo si sve sam napraviš i tih 1300kg mokrih dobiš nekaj malo manje od 700kg suhih a cijena suhih za kg je za sad 20 kn... naravno to sve povećava i ulazne troškove.... još dodaš da ti je sat rada kombajan usložno naglašavam uslužno 240kn ( za jedan sat pobere otprilike 0.5ha) a troškovi pranja i sušenja su ti oko 0.50 kn/kg(možda nekaj malo više i to nije uslužno to je stvarna cijena)... znaci ulazne troškove povećavaš za cca 1000kn a ako imaš po hektaru 700kg suhih onda ti je otukpna cijena za sve otprilike 14000 kn...kaj znaci 14000 - 5000 = 9000kn po hektaru....

Nadam se da sam bil donekle jasan i da nisam prevec zakompliciral Very Happy ...
Ako kome kaj nije jasno slobodno pita.....

...slab ti je prinos kolega, mi smo imali i preko 2 tone u prosjeku sirovih bundeva, čak i do tri, ali tada je cijena bila 4-5kn ako se dobro sjećam
Krx
Krx

Broj postova : 1196
God : 41
Lokacija : Požega
Registriran : 10.03.2008
11


[Vrh] Go down

Buče (bundeve) - Page 5 Empty Re: Buče (bundeve)

Postaj by Gost 4/9/2011, 09:52

glej kolega sve ti zavisi o godini... od kad se mi inenzivno bavimo s tim (2007) takav prinos tu kod nas nije bil.... imam jednog kolegu on je maximalno dobil 550 kg suhih po 1kj al neznam koje godine... moguc je tak veliki prinos ali moraju biti idealni vremenski uvjeti a njih nema vec par godina... tak da je ovo super Very Happy

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Buče (bundeve) - Page 5 Empty Re: Buče (bundeve)

Postaj by Gost 4/9/2011, 09:53

pege25 je napisao/la:Punicoljubac baš si drug i puno hvala i cheers ti meni skupa s punicom Smile


Pa ništa onda pribilježi me onda tamo ko vašeg koperanta ..sijem nagodinu 25 ha bundeva pripremi ugovor i ja ti isporučim bundeve a ti meni pare jel dogovoreno ili?

rođo javim ti se na privatno ako si ozbiljan Very Happy

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Buče (bundeve) - Page 5 Empty Re: Buče (bundeve)

Postaj by pege25 4/9/2011, 10:32

Rođo dali ima poticaja za iste i koliki je ..pa to je najbitnije hebo ti urod lol!

Pazi zašto ne čestica je u komadu 25 ha odmah uz glavnu cestu tako idealno za proizvodnju..zemlja če sad biti izpdrivana ...ph ču svesti na normalnu razinu tj tu česticu priprema za repu nagodinu ali nekako mi se čini da ista još nije spremna za repu tako eto razmišljao da zasijem bundeve..samo eto bitno mi je tržište tj ozbiljan kupac ,samo eto znam da je največi problem s kombajnom tj isplativost dovoženja istog na tu površinu...neznam dali tu kod nas u slavinji ima itko kombajn za bundeve.

No rođo ozbiljan sam i pošalji na pp neki kontakt broj pa da vidimo sve detalje ovog posla i naravno dali se isplati vama i meni upuštati se u tako što...

Rođo cheers
pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Buče (bundeve) - Page 5 Empty Re: Buče (bundeve)

Postaj by deere power 4/9/2011, 10:45

i kod nas ove godine bio neki lik oce sijat 100ha bundeva ali nije naso ljude koji bi to radili, cim cuju za ovo sto se mora kopat i radit rucno nekako ljudi odmah odustanu

mada ako su takvi racuni kao sto si napisao ne cini se lose, mogo bi i ja sijat onda ako bude pege ja sam od njega 20km
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Buče (bundeve) - Page 5 Empty Re: Buče (bundeve)

Postaj by Krx 4/9/2011, 11:17

http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=18376

...evo na starom forumu ima dobro razrađena tema o bundevama...pa ko voli Smile

ja imam sušare i sve pa bih se vratio na bundeve, to mi je želja, ali za sada zbog plodoreda i nedostatka zemlje smo odustali

http://www.agroklub.com/ratarstvo/kostice-tikve-bundeve-u-izvoz/745/

...znači po meni bi bilo idealno ići na sušenu špicu i nikakvu kooperaciju....ostalo je prevelik riziik ili puno lakše možeš ostat sa gaćama na štapu nego na ostalim kulturama
Krx
Krx

Broj postova : 1196
God : 41
Lokacija : Požega
Registriran : 10.03.2008
11


[Vrh] Go down

Buče (bundeve) - Page 5 Empty Re: Buče (bundeve)

Postaj by Gost 4/9/2011, 13:41

glej netrebas ti kopat ako necs mi prosle godine nismo ove jesmo... ako bi vas se vise skupilo za kooperaciju to bolje... mada sad je jos rano za neke detaljne dogovre... ja budme danas tastu to obznanil da ima interesenata pa dogovrimo nekakv sastanak uživo da ne namatamo sad tu preko foruma...
Gledaj Krx ulaganja u mehanizaciju za tikve(kombajn sušara praona) su dosta velika tak da je vec to veliki trosak... a kaj se kooperacije tice ima ljudi koji vec trecu godinu rade s nama i super su zadovoljni.... e sad o rizicima o tome se netreba raspravljat jer je to industrija po vedrim nebom i mislim da je isto ko i sa ostalim kulturama moguce ostat sa gaćama na štapu...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Buče (bundeve) - Page 5 Empty Re: Buče (bundeve)

Postaj by Gost 4/9/2011, 14:16

pege25 je napisao/la:Rođo dali ima poticaja za iste i koliki je ..pa to je najbitnije hebo ti urod lol!

Pazi zašto ne čestica je u komadu 25 ha odmah uz glavnu cestu tako idealno za proizvodnju..zemlja če sad biti izpdrivana ...ph ču svesti na normalnu razinu tj tu česticu priprema za repu nagodinu ali nekako mi se čini da ista još nije spremna za repu tako eto razmišljao da zasijem bundeve..samo eto bitno mi je tržište tj ozbiljan kupac ,samo eto znam da je največi problem s kombajnom tj isplativost dovoženja istog na tu površinu...neznam dali tu kod nas u slavinji ima itko kombajn za bundeve.

No rođo ozbiljan sam i pošalji na pp neki kontakt broj pa da vidimo sve detalje ovog posla i naravno dali se isplati vama i meni upuštati se u tako što...

Rođo cheers

imaš poticaje točno kolko su neznam.... naravno kasne ko i svi drugi.... ako je uz glavnu cestu zemlja to nam je interesantnija... pa za 25 ha mislim da bi nam se isplatilo kombajn dovozit to je dosta posla za pobrati... nisu tikve tak osjetljive na pH kak neki govore... ako se odlucis za kooperaciju mi ti pruzamo punu tehnicku porporu jer smo mi isprobali sve moguće način sijenja i daljnje obrade i nsli smo si najbolji a ove pizadrije po internetu zanemari...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Buče (bundeve) - Page 5 Empty Re: Buče (bundeve)

Postaj by Haso 5/9/2011, 17:59

@Domach dal bi se koštice mogle sušit u sušari za kukuruz?
@Deere Power i Pege sad pošpricate strnjak sa totalcem i poslje 30 dana tj u prolječe prije sadnje još jednom treba poprskat totalcem i drača nema.

Haso

Broj postova : 2178
God : 27
Lokacija : Virje
Zanimanje : Tehničar za mehatroniku
Registriran : 23.11.2010
40


http://www.poljoprivredni-forum.biz/t2581-haso

[Vrh] Go down

Buče (bundeve) - Page 5 Empty Re: Buče (bundeve)

Postaj by delac 5/9/2011, 19:00

domagoj to si tak lepo opisal kaj buj i ja počel tikve saditi... think daj mi reci koliko gnojiva bacate ?koliko idete u prihranu?iskim špricate?jer svaki put kad sam jih imal sam imal 2 meterni drać?i koju sortu sijete?dal one hibridne austrijske?
delac
delac

Broj postova : 1063
God : 37
Lokacija : varaždin
Registriran : 28.01.2010
17

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Buče (bundeve) - Page 5 Empty Re: Buče (bundeve)

Postaj by Gost 5/9/2011, 20:46

Zvonimir_H je napisao/la:@Domach dal bi se koštice mogle sušit u sušari za kukuruz?
@Deere Power i Pege sad pošpricate strnjak sa totalcem i poslje 30 dana tj u prolječe prije sadnje još jednom treba poprskat totalcem i drača nema.

hmmmm Buče (bundeve) - Page 5 684261 .... sad zavisi kakva je sušara... koštice se prilikom sušenja moraju mješati tak ako ti je sušara ona mobilna kaj liči na silos u tome buš teško posušil jer neznma kak buš ih mješal... ako imaš sliku daj deni da vidim kakva je i odma ti velim

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Buče (bundeve) - Page 5 Empty Re: Buče (bundeve)

Postaj by Gost 5/9/2011, 21:00

delac je napisao/la:domagoj to si tak lepo opisal kaj buj i ja počel tikve saditi... think daj mi reci koliko gnojiva bacate ?koliko idete u prihranu?iskim špricate?jer svaki put kad sam jih imal sam imal 2 meterni drać?i koju sortu sijete?dal one hibridne austrijske?

pa ti si mi bar blizu... ovo kaj sma kalkulaciju napisal to smo ujak i ja delali iz čiste znatiželje da baš točno vidimo na čemu bu... videl sam da ti neko tam na zavoj vozi otpad kaj doma tikve čisti... kaj se gnojiva tice sijačica je ful otrpta i potrošilo se 300kg 15-15-15 po ha i to je bilo petrokemija gnojiv a moj ujo je imal nekvi vukovarski umjetnjak koji je malo u krupnjim granulama i sijačica je isto bila na ful tam se potrošilo malo više od 200kg na ha a tikve mu nisu nikaj slabije od ovih naših. za prihranu da ti budem iskren kak se ove godine išlo neznam jer nisam bil polek. A špricali smo klasika clon+dual gold, jemput ih je tast pokultiviral i jemput je bila motika u akciji, ove godine se pak okopavalo i neznam kak se na to odlucil jer se prethoden dvije nije... oni austrijski hibridi (mislim na glaisdorfsku golicu) su ti zakon pokazali su se puno bolji nego diamant njih ti i županić sije... jedino sma cul da je Patrčević ove godine nekaj probal sa svojim sjemenom i da baš nije najbolje, moj kolega ima s njim ugovor i veli da di je to sjeme da su tikivice nikakve ko rukometne lopte... ako se odlučiš sijat bar v vidovcu imaš koga pitati za savjet...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Buče (bundeve) - Page 5 Empty Re: Buče (bundeve)

Postaj by pege25 5/9/2011, 21:20

Kralju king tikvi @domach cheers ti meni skupa sa slatkom mamom i merci na onom iscrpnom pp(promiđbenom programu) Smile

Svaka ti rođo dala Very Happy
pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Buče (bundeve) - Page 5 Empty Re: Buče (bundeve)

Postaj by Gost 5/9/2011, 23:50

pege25 je napisao/la:Kralju king tikvi @domach cheers ti meni skupa sa slatkom mamom i merci na onom iscrpnom pp(promiđbenom programu) Smile

Svaka ti rođo dala Very Happy

nemas brige stari... moramo jedni drugima pomagat jer ako si nemo pomagali ode sve u 3 zna se cega... samo da nas majcica priroda posluzi i da se nekaj zaradi i onda moremo Buče (bundeve) - Page 5 796345 sve dok Buče (bundeve) - Page 5 661400

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Buče (bundeve) - Page 5 Empty Re: Buče (bundeve)

Postaj by Haso 6/9/2011, 07:44

domach je napisao/la:
Zvonimir_H je napisao/la:@Domach dal bi se koštice mogle sušit u sušari za kukuruz?
@Deere Power i Pege sad pošpricate strnjak sa totalcem i poslje 30 dana tj u prolječe prije sadnje još jednom treba poprskat totalcem i drača nema.

hmmmm Buče (bundeve) - Page 5 684261 .... sad zavisi kakva je sušara... koštice se prilikom sušenja moraju mješati tak ako ti je sušara ona mobilna kaj liči na silos u tome buš teško posušil jer neznma kak buš ih mješal... ako imaš sliku daj deni da vidim kakva je i odma ti velim
Da imam takvu, ali tata je složil da mješa cjelo vrijeme tj složil je puža kaj od dola nosi gore. Nije mobilna nego fixna.

Haso

Broj postova : 2178
God : 27
Lokacija : Virje
Zanimanje : Tehničar za mehatroniku
Registriran : 23.11.2010
40


http://www.poljoprivredni-forum.biz/t2581-haso

[Vrh] Go down

Buče (bundeve) - Page 5 Empty Re: Buče (bundeve)

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 5 / 28. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16 ... 28  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]


DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.