AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Lanci za motorne pile

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Lanci za motorne pile - Page 2 Empty Re: Lanci za motorne pile

Postaj by etnosindra 15/3/2012, 22:39

mehaničar je napisao/la:
Alfada Jadarko je napisao/la:- dečki lanci se kupuju na metre,

- i servisi i šumarija ih kupuje na metre, tj. plaća prema broju zuba,, postoje orginalne spojnice, zakovice i stroj sa kojima se spajaju,, pišete nešto u šta niste upućeni,, pitajte malo pa ćete se uvjeriti,,

- provjereno je da je OREGON lanac jači i bolji od STIHLA probajte kupiti i koristiti pa ćete i sami vidjeti razliku, i sam sam bio mišljneja da je Stihl bolji a pokazalo se baš suprotno
Znam ja da se lanci kupuju na metre u kolutu,ali se zna i da kad kupuješ lanac kažeš koliko zubi koji korak i koja širina lanca a ne ako je npr 36 zubi 3/8 1.5mm daj 34 zuba ionako će se rastegnut pa da ga netreba skraćivat a i jeftiniji je.E i inače oregonov lanac košta po zubu između 3.80kn do 4kn.

u otočcu je stihlov lanac od 33 zuba skuplji za 20 kuna nego u ogulinu...pljačka...
etnosindra
etnosindra

Broj postova : 132
God : 43
Lokacija : saborsko-lika
Registriran : 01.02.2012
1


http://Mi smo obiteljski proizvodni obrt, nasljednici proizvodnje drvene šindre majstora tog zanata gospodina Jose Krizmanića iz sela Kuselj u Saborskom, čiji obrt ima tradiciju dugu više desetljeća. Drvena šindra-šimla u Lici, šindrane daščice u Bosni, schindel u Njemačkoj, jedno je od najstarijih materijala za pokrov kuća i drugih objekata čija uporaba se sačuvala i do danas bez obzira na masovniju uporabu crijepa. Kroz tradiciju obrta dugu više desteljeća, našom drvenom šindrom pokriveni su mnogi krovovi reprezentativnih objekata kao što su: objekti Nacionalnog parka Plitvička Jezera, objekti Nacionalnog parka Risnjak, stara župna crkva u Saborskom spomenik kulture nulte kategorije, Selo Korana kraj Plitvica, Naselje Rastoke i Restoran Petro, rodna kuća Ante Starčevića u Žitniku kod Gospića, rodna kuća i muzej Nikole Tesle u Smiljanu kod Gospića te mnogi drugi objekti... http://www.obrtnici.info/web/drvenasindrasaborsko

[Vrh] Go down

Lanci za motorne pile - Page 2 Empty Re: Lanci za motorne pile

Postaj by etnosindra 15/3/2012, 22:47

Alfada Jadarko je napisao/la:- dečki lanci se kupuju na metre,

- i servisi i šumarija ih kupuje na metre, tj. plaća prema broju zuba,, postoje orginalne spojnice, zakovice i stroj sa kojima se spajaju,, pišete nešto u šta niste upućeni,, pitajte malo pa ćete se uvjeriti,,

- provjereno je da je OREGON lanac jači i bolji od STIHLA probajte kupiti i koristiti pa ćete i sami vidjeti razliku, i sam sam bio mišljneja da je Stihl bolji a pokazalo se baš suprotno

oregon ili stihl...to je usporedba kao mercedes ili bmw...

rekao mi jedan "pacijent-ekspert" da se stihl brže troši jer je mekši (i ja sam to primjetio), a ja ga pitao da li to onda znači da oregon češće pukne jer je manje elastičan, a on odgovori potvrdno (e tad sam pukao od smijeha)...

meni su ove zime pukla dva oregona jedan za drugim, a danas mi pomotalo vodilicu, ali stihlov lanac nije pukao, niti mi se dosad desilo da je ikako pukao...bez obzira na taj podatak, ne bih ulazio u dubioze i svađao se kako je ovaj ili onaj bolji...
etnosindra
etnosindra

Broj postova : 132
God : 43
Lokacija : saborsko-lika
Registriran : 01.02.2012
1


http://Mi smo obiteljski proizvodni obrt, nasljednici proizvodnje drvene šindre majstora tog zanata gospodina Jose Krizmanića iz sela Kuselj u Saborskom, čiji obrt ima tradiciju dugu više desetljeća. Drvena šindra-šimla u Lici, šindrane daščice u Bosni, schindel u Njemačkoj, jedno je od najstarijih materijala za pokrov kuća i drugih objekata čija uporaba se sačuvala i do danas bez obzira na masovniju uporabu crijepa. Kroz tradiciju obrta dugu više desteljeća, našom drvenom šindrom pokriveni su mnogi krovovi reprezentativnih objekata kao što su: objekti Nacionalnog parka Plitvička Jezera, objekti Nacionalnog parka Risnjak, stara župna crkva u Saborskom spomenik kulture nulte kategorije, Selo Korana kraj Plitvica, Naselje Rastoke i Restoran Petro, rodna kuća Ante Starčevića u Žitniku kod Gospića, rodna kuća i muzej Nikole Tesle u Smiljanu kod Gospića te mnogi drugi objekti... http://www.obrtnici.info/web/drvenasindrasaborsko

[Vrh] Go down

Lanci za motorne pile - Page 2 Empty Re: Lanci za motorne pile

Postaj by branko 15/3/2012, 22:50

mehaničar je napisao/la:.E i inače oregonov lanac košta po zubu između 3.80kn do 4kn.

zavisi gdje kupujes , ovdje gdje ja uzimam je od 3.1 do 3,8 a ima i za 8,88 ( za tvrdo drvo)

jedino kaj nisam jos probal je windsor [You must be registered and logged in to see this link.] njemu je cijena od 2,40 do 2,80 za standardne lance (0.325 i 3/Cool


Zadnja promjena: branko; 15/3/2012, 23:02; ukupno mijenjano 1 put.
branko
branko
Admin
Admin

Broj postova : 3626
God : 55
Lokacija : Z druge strane bare
Registriran : 09.03.2008
44


http://www.farmphoto.com/fpv2/AuthorHistory.aspx?auth=frabrne

[Vrh] Go down

Lanci za motorne pile - Page 2 Empty Re: Lanci za motorne pile

Postaj by TJ 15/3/2012, 23:00

opet raspredate jeli starije jaje ili koka.stihlovi lanci se rade u Švicarskoj, u gradu Wilu,St.Gallen kanton,dakle tvrdnje da je proizvod loš ne stoje, isto kao ni da je oregon bolji.opet vam govorim da problem nije u lancima nego u tome što ih pojedinci ne znaju nabrusiti pa se lanac pregrijava i usljed toga dolazi do promjene svojstva materijala i lanac se oteže.to je bit problema.stoga ne laprdajte da su krivi lanci,krivi su oni koji sa njima rade!

TJ

Broj postova : 99
Lokacija : karlovac
Registriran : 27.12.2011
4


[Vrh] Go down

Lanci za motorne pile - Page 2 Empty Re: Lanci za motorne pile

Postaj by branko 15/3/2012, 23:03

e hebi ga onda treba za stihlove lance valjda posebna škola koju ja nemam, jer ako mi se on rasteže a oregon ne onda je jedino u tome problem. za mene i za moje potrebe je oregon (ili husqvarna) bolji i ja stihla nikad vise ne budem kupil a sve je stvar afiniteta.
branko
branko
Admin
Admin

Broj postova : 3626
God : 55
Lokacija : Z druge strane bare
Registriran : 09.03.2008
44


http://www.farmphoto.com/fpv2/AuthorHistory.aspx?auth=frabrne

[Vrh] Go down

Lanci za motorne pile - Page 2 Empty Re: Lanci za motorne pile

Postaj by TJ 15/3/2012, 23:08

branko je napisao/la:e hebi ga onda treba za stihlove lance valjda posebna škola, jer ako mi se on rasteže a oregon ne onda je jedino u tome problem.
radim sa stihlom godinama,u prosjeku lanac do dva tjedno poderemo,znalo je biti malo razlike u serijama ali se nikad nisu otezali da ih se nije moglo poderati do kraja.pritom ne mislim da se baca sa pola zuba,nego ga poderemo dok ne ostane iglica.tako da tvrdnje da stihlov lanac ne valja ne stoje.

TJ

Broj postova : 99
Lokacija : karlovac
Registriran : 27.12.2011
4


[Vrh] Go down

Lanci za motorne pile - Page 2 Empty Re: Lanci za motorne pile

Postaj by VTZ 16/3/2012, 08:48

TJ je napisao/la:... .opet vam govorim da problem nije u lancima nego u tome što ih pojedinci ne znaju nabrusiti pa se lanac pregrijava i usljed toga dolazi do promjene svojstva materijala i lanac se oteže.to je bit problema.stoga ne laprdajte da su krivi lanci,krivi su oni koji sa njima rade!

Očito je da ti puno radiš s tim lancima, pa nam opiši kako ga, i sa čime brusiš? Koristiš turpije, brusite ga strojno? Jedan lanac dnevno treba potrošiti do "iglica", a jednako tako treba i puno brušenja!

VTZ

Broj postova : 421
Lokacija : Varazdin - okolica
Registriran : 04.06.2008
11


[Vrh] Go down

Lanci za motorne pile - Page 2 Empty Re: Lanci za motorne pile

Postaj by etnosindra 16/3/2012, 09:38

...lanac ako brusiš strojno onda ga baš i ne možeš više brusiti turpijom...kad je nov lanac ideš prvo debljom turpijom, kad se potroši onda tanjom. nakon što lanac traži tanju turpiju, onu deblju bacaš jer je već i ona potrošena, kad dođeš do kraja lanca sa tanjom, onda i nju bacaš. trebalo bi možda i malo češće promijeniti turpiju ali tko bi stigao o svemu voditi računa na sto posto. obavezno, također voditi računa da skidaš "čistače" uporedo sa smanjivanjem zuba lanca. znači da su uvijek u istoj ravnini.
preporučam da se lanac pregleda i preleti turpijom kod svake pauze tj kod svakog dolijevanja goriva i ulja...
e sad za one malo naprednije, svaka vrsta drveta traži drugačiji sistem brušenja lanca tj drugačiji je kut brušenja za jelu, smreku nego za bukvu, grab. kupiš si original stihl ručku-dršku turpije za 25 kn na kojoj imaš ta dva kuta za brušenje. u toj dršci imaš predviđen spremnik i za svjećicu.
etnosindra
etnosindra

Broj postova : 132
God : 43
Lokacija : saborsko-lika
Registriran : 01.02.2012
1


http://Mi smo obiteljski proizvodni obrt, nasljednici proizvodnje drvene šindre majstora tog zanata gospodina Jose Krizmanića iz sela Kuselj u Saborskom, čiji obrt ima tradiciju dugu više desetljeća. Drvena šindra-šimla u Lici, šindrane daščice u Bosni, schindel u Njemačkoj, jedno je od najstarijih materijala za pokrov kuća i drugih objekata čija uporaba se sačuvala i do danas bez obzira na masovniju uporabu crijepa. Kroz tradiciju obrta dugu više desteljeća, našom drvenom šindrom pokriveni su mnogi krovovi reprezentativnih objekata kao što su: objekti Nacionalnog parka Plitvička Jezera, objekti Nacionalnog parka Risnjak, stara župna crkva u Saborskom spomenik kulture nulte kategorije, Selo Korana kraj Plitvica, Naselje Rastoke i Restoran Petro, rodna kuća Ante Starčevića u Žitniku kod Gospića, rodna kuća i muzej Nikole Tesle u Smiljanu kod Gospića te mnogi drugi objekti... http://www.obrtnici.info/web/drvenasindrasaborsko

[Vrh] Go down

Lanci za motorne pile - Page 2 Empty Re: Lanci za motorne pile

Postaj by VTZ 16/3/2012, 10:01

etnosindra, ma ja sve to znam, potrošio sam dosad već podosta lanaca, i turpija raznih debljina, a imam doma i strojček za brušenje (na struju)..

Također za ova dnevna brušenja koristim "dijamantnu rotacijsku turpiju", to se je tek nedavno pojavilo u prodaji. Radi se o zrncima industrijskog dijamanata, taj nastavak stavi se na bušilicu, s time se brusi brže i bolje nego s običnom turpijom.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Zanimalo me je kako se to radi u šumi, kad se dnevno potroši jedan lanac?

VTZ

Broj postova : 421
Lokacija : Varazdin - okolica
Registriran : 04.06.2008
11


[Vrh] Go down

Lanci za motorne pile - Page 2 Empty Re: Lanci za motorne pile

Postaj by etnosindra 17/3/2012, 19:12

VTZ je napisao/la:etnosindra, ma ja sve to znam, potrošio sam dosad već podosta lanaca, i turpija raznih debljina, a imam doma i strojček za brušenje (na struju)..

Također za ova dnevna brušenja koristim "dijamantnu rotacijsku turpiju", to se je tek nedavno pojavilo u prodaji. Radi se o zrncima industrijskog dijamanata, taj nastavak stavi se na bušilicu, s time se brusi brže i bolje nego s običnom turpijom.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Zanimalo me je kako se to radi u šumi, kad se dnevno potroši jedan lanac?

kako se radi sa tim čudom tehnike, to treba bušilica sa regulacijom okretaja, sporije da vrti, jel nespretno turpijat s bušilicom?
etnosindra
etnosindra

Broj postova : 132
God : 43
Lokacija : saborsko-lika
Registriran : 01.02.2012
1


http://Mi smo obiteljski proizvodni obrt, nasljednici proizvodnje drvene šindre majstora tog zanata gospodina Jose Krizmanića iz sela Kuselj u Saborskom, čiji obrt ima tradiciju dugu više desetljeća. Drvena šindra-šimla u Lici, šindrane daščice u Bosni, schindel u Njemačkoj, jedno je od najstarijih materijala za pokrov kuća i drugih objekata čija uporaba se sačuvala i do danas bez obzira na masovniju uporabu crijepa. Kroz tradiciju obrta dugu više desteljeća, našom drvenom šindrom pokriveni su mnogi krovovi reprezentativnih objekata kao što su: objekti Nacionalnog parka Plitvička Jezera, objekti Nacionalnog parka Risnjak, stara župna crkva u Saborskom spomenik kulture nulte kategorije, Selo Korana kraj Plitvica, Naselje Rastoke i Restoran Petro, rodna kuća Ante Starčevića u Žitniku kod Gospića, rodna kuća i muzej Nikole Tesle u Smiljanu kod Gospića te mnogi drugi objekti... http://www.obrtnici.info/web/drvenasindrasaborsko

[Vrh] Go down

Lanci za motorne pile - Page 2 Empty Re: Lanci za motorne pile

Postaj by TJ 17/3/2012, 21:22

VTZ je napisao/la:etnosindra, ma ja sve to znam, potrošio sam dosad već podosta lanaca, i turpija raznih debljina, a imam doma i strojček za brušenje (na struju)..

Također za ova dnevna brušenja koristim "dijamantnu rotacijsku turpiju", to se je tek nedavno pojavilo u prodaji. Radi se o zrncima industrijskog dijamanata, taj nastavak stavi se na bušilicu, s time se brusi brže i bolje nego s običnom turpijom.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Zanimalo me je kako se to radi u šumi, kad se dnevno potroši jedan lanac?
Nije dnevno, nego tjedno,nije jedan nego jedan do dva,znači min jedan,max dva tjedno.Posjekao sam jedno par kubika u životu,brusimo isključivo ručno.

TJ

Broj postova : 99
Lokacija : karlovac
Registriran : 27.12.2011
4


[Vrh] Go down

Lanci za motorne pile - Page 2 Empty Re: Lanci za motorne pile

Postaj by VTZ 19/3/2012, 09:28

etnosindra je napisao/la: kako se radi sa tim čudom tehnike, to treba bušilica sa regulacijom okretaja, sporije da vrti, jel nespretno turpijat s bušilicom?

Ako se usporedi s klasičnom turpijom, brušenje ide puno brže i lakše, i rezultat je bolji... Ja to radim na šrafštoku, u njega namjestim pilu, tako da stoji vodoravno (čeljusti šrafštoka su stisnute na maču).

Odaberem jednu sekciju lanca, aktiviram kočnicu lanca i odaberem smjer okretaja bušilice tako da se brusilica vrti "prema van", tj, prema vrhovima reznih članaka. Kad nabrusim sve zube na toj sekciji, pomaknem lanac dalje, i ponovim postupak.

Ispočetka, dok još nema dovoljno prakse, treba raditi nešto opreznije i sporije. Ukratko, ne treba puno okretaja, niti jako stiskati turpiju na lanac. Treba raditi s osjećajem, ali praksa i iskustvo brzo se stekne, i sve ide kao podmazano.

VTZ

Broj postova : 421
Lokacija : Varazdin - okolica
Registriran : 04.06.2008
11


[Vrh] Go down

Lanci za motorne pile - Page 2 Empty brušenje lanca

Postaj by bhorv 31/3/2012, 22:19

VTZ je napisao/la:
etnosindra je napisao/la: kako se radi sa tim čudom tehnike, to treba bušilica sa regulacijom okretaja, sporije da vrti, jel nespretno turpijat s bušilicom?

Ako se usporedi s klasičnom turpijom, brušenje ide puno brže i lakše, i rezultat je bolji... Ja to radim na šrafštoku, u njega namjestim pilu, tako da stoji vodoravno (čeljusti šrafštoka su stisnute na maču).

Odaberem jednu sekciju lanca, aktiviram kočnicu lanca i odaberem smjer okretaja bušilice tako da se brusilica vrti "prema van", tj, prema vrhovima reznih članaka. Kad nabrusim sve zube na toj sekciji, pomaknem lanac dalje, i ponovim postupak.

Ispočetka, dok još nema dovoljno prakse, treba raditi nešto opreznije i sporije. Ukratko, ne treba puno okretaja, niti jako stiskati turpiju na lanac. Treba raditi s osjećajem, ali praksa i iskustvo brzo se stekne, i sve ide kao podmazano.
pozz. zemljak dali koristiš samo dijam.turpiju ili i ovaj nosač, [You must be registered and logged in to see this link.]
bhorv
bhorv

Broj postova : 373
Lokacija : ludbreg
Zanimanje : poljodjelac
Registriran : 29.05.2011
9


[Vrh] Go down

Lanci za motorne pile - Page 2 Empty Re: Lanci za motorne pile

Postaj by swlroby1 5/2/2015, 22:03

pozdrav
ima li i za husqvarnu 385 ovakav specijalni lanac (STIHL-a RAPID DURO 3/8 )

swlroby1

Broj postova : 5
Lokacija : v.gorice
Registriran : 05.02.2015
0


[Vrh] Go down

Lanci za motorne pile - Page 2 Empty Re: Lanci za motorne pile

Postaj by branko 6/2/2015, 00:07

nema ti veze koja je motorka u pitanju, već samo korak (kod tvoje vjerojatno 3/Cool , broj članaka i debljina onog dijela koji ulazi u vodilicu. kad imaš sve podatke onda se raspitaj kod nekog zatupnika za stihl u svojoj blizini.
branko
branko
Admin
Admin

Broj postova : 3626
God : 55
Lokacija : Z druge strane bare
Registriran : 09.03.2008
44


http://www.farmphoto.com/fpv2/AuthorHistory.aspx?auth=frabrne

[Vrh] Go down

Lanci za motorne pile - Page 2 Empty Re: Lanci za motorne pile

Postaj by krizic 15/2/2015, 19:20

da li radiš na lageru kad trošiš tjedno lanac?

krizic

Broj postova : 157
Lokacija : brestovac
Registriran : 30.12.2012
25


[Vrh] Go down

Lanci za motorne pile - Page 2 Empty Re: Lanci za motorne pile

Postaj by FelixArba 3/3/2015, 15:49

dan...
ja imam pilu Stihl i oduvijek sam kupovao original lance...i sa prvom pilom koja je kupljena prije više od 30 godina,i na nju sam stavljao original lance,ali ono su bili pravi lanci...mislim da je bila proizvodnja švicarska ili...ako je krivo ispravite me...
ali ti lanci su trajali i trajali...znam po sebi kolko sam mogao raspiliti drva a da ge ne oštim prvi puta...
a sada ove lance što se kupuju original od stihla...evo imam lanac jedno tri mjeseca i s anjime sam pilio par borova i crniku i već sam ga oštrio tri puta i već zub nestaje....za baciti ća je,više nije za upotrebau...
ovi noviji lanci od stihla su nekako premekani,zubi su manji od onih prvih koje sam koristio prije 30 godina i kad ga oštrim vidim kako ga skida limica ća puno,baš su premekani...
i sada sam odlučio da bi probao staviti lanac od Oregona,pa ako možete preporučiti trgovinu da naručim i d ami pošalju pouzećem,jer toga nema kod mene...
ljijepi pozdrav
FelixArba
FelixArba

Broj postova : 19
God : 47
Lokacija : otok Rab
Registriran : 28.02.2013
0


[Vrh] Go down

Lanci za motorne pile - Page 2 Empty Re: Lanci za motorne pile

Postaj by VTZ 4/3/2015, 07:13

Pozdrav Rabljanine s toka Raba! Smile

Stihl, Oregon, Carlton... sve sam ih isprobao, i niti iz puno volje i truda nisam uspio primjetiti neku značajniju razliku, bolju kvalitetu, tvrdoću  ili trajnost.. Ja sam s Oregona prešao na Stihl, nikakve razlike nema...

Na kraju sam zaključio da se najviše isplati kupovati Carlton lance, ako ništa drugo barem je najpovoljnija cijena, a nisu ništa bolji ili slabiji od Stihla ili Oregona. Ovdje ih možeš kupiti online:

[You must be registered and logged in to see this link.]

VTZ

Broj postova : 421
Lokacija : Varazdin - okolica
Registriran : 04.06.2008
11


[Vrh] Go down

Lanci za motorne pile - Page 2 Empty Re: Lanci za motorne pile

Postaj by FelixArba 4/3/2015, 17:31

pozz VTZ
a budem probao pa javim...
inače od pamtivijeka sam na original lancima od stila
ali sada ovi noviji su stvarno premekani a imaju i mali zubi naspram onih starih lanaca...
tnx na linku...
pozz
FelixArba
FelixArba

Broj postova : 19
God : 47
Lokacija : otok Rab
Registriran : 28.02.2013
0


[Vrh] Go down

Lanci za motorne pile - Page 2 Empty Re: Lanci za motorne pile

Postaj by FelixArba 4/3/2015, 17:33

jel se ovdi prodaju na metri ili...
što nemaju cijele lance već...
FelixArba
FelixArba

Broj postova : 19
God : 47
Lokacija : otok Rab
Registriran : 28.02.2013
0


[Vrh] Go down

Lanci za motorne pile - Page 2 Empty Re: Lanci za motorne pile

Postaj by VTZ 4/3/2015, 19:38

Moguće je da im stranice web shopa ne rade najbolje, ja sam registriran i dosta raznih stvari sam kupio kod njih. Možeš ih i nazvati i točno im reči kakve lance trebaš.

VTZ

Broj postova : 421
Lokacija : Varazdin - okolica
Registriran : 04.06.2008
11


[Vrh] Go down

Lanci za motorne pile - Page 2 Empty Re: Lanci za motorne pile

Postaj by branko 2/4/2015, 22:36

VTZ je napisao/la:Na kraju sam zaključio da se najviše isplati kupovati Carlton lance, ako ništa drugo barem je najpovoljnija cijena, a nisu ništa bolji ili slabiji od Stihla ili Oregona. Ovdje ih možeš kupiti online:

Kupio sam danas lanac za svoju malu zvrndalicu, kako mi se nije išlo na drugi kraj grada kupio sam u najbližem dućanu neki SARP lanac, pošto sam po prirodi znatiželjan išao sam istraživati o čemu se radi i na kraju sam pronašao podatak da su Carlton, Sarp, Windsor, Oregon zapravo proizvod jedne te iste firme Blount international tj. Blount international je vlasnik svih tih brendova.
branko
branko
Admin
Admin

Broj postova : 3626
God : 55
Lokacija : Z druge strane bare
Registriran : 09.03.2008
44


http://www.farmphoto.com/fpv2/AuthorHistory.aspx?auth=frabrne

[Vrh] Go down

Lanci za motorne pile - Page 2 Empty Re: Lanci za motorne pile

Postaj by iwanho 3/4/2015, 08:52

Ako je isti vlasnik, ne znači da je ista kvaliteta. Naprotiv, vjerojatno zbog različite kvalitete ima više brendova.
iwanho
iwanho

Broj postova : 450
Lokacija : Pećina
Registriran : 14.12.2008
12


[Vrh] Go down

Lanci za motorne pile - Page 2 Empty Re: Lanci za motorne pile

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.