AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Massey Ferguson

Stranica 12 / 41. Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 41  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Massey Ferguson - Page 12 Empty Re: Massey Ferguson

Postaj by JOSIP FERGUSON 13/9/2009, 18:01

@pingo

vrlo sazeto, jos sam te neke detalje htjeo pitat konkretno kako je na fendtu, ali nebi se sada sjetio.....
JOSIP FERGUSON
JOSIP FERGUSON

Broj postova : 1238
God : 42
Lokacija : virovitica
Registriran : 10.03.2008
17

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Massey Ferguson - Page 12 Empty Re: Massey Ferguson

Postaj by pingo 13/9/2009, 19:23

Konkretno o Fendtu .

Pa najkonkretnije što bi tebe zanimalo i što ga razlikuje od naših MF-ova je upravljanje motorom i vario transmisijom . Postoji nekoliko " okidača " koji uključuju TMS na Fendtu ( može biti i stalno uključen ) , nešta slično kao oni " okidači " koje imaš na MF-u kada želiš znati koliko hektara si obradio ili koja je potrošnja po hektaru te slično . Onda imaš na toj prvoj fotki onu opciju u koju ulaziš sa dugmetom 5 i tamo si podešavaš od koje operacije želiš da ti traktor uključi bord-computer ... od spuštanja hidraulika , aktiviranja neke od daljinskih komandi i slično ...

Massey Ferguson - Page 12 18593947

Vidiš na sličan način Fendt uključuje motor management TMS . Na idućoj fotki sa dugmetom F5 ulaziš na ekran ( od kojeg nemam sliku Crying or Very sad ) na kojem određuješ od koje operacije će se uključiti TMS ... od spuštanja hidraulika , uključivanja daljinske komande , pomicanja traktora naprijed ili nazad , uključivanja kardana ... E sada , upravo te opcije i ona o kojoj pišem malo niže Fendta odvajaju od MF-a po pitanju performansi u polju , cesti ili u bilo kojim radnim operacijama . Kada si ga tu fino prilagodio poslu koji radiš on jednostavno drži okretaje motora u rasponu po tvojoj želji a vario transmisija točno zna kada treba smanjiti omjer da se traktor ne pati ili povećati isti ako vidi da se opterećenje na kardanu ili kotačima smanjilo već sve od parametara koje si postavio .

Massey Ferguson - Page 12 33195684

Na toj fotki imaš još onaj gornji označen dio gdje se desnim potenciometrom određuje granična vrijednost na kojoj bi motor da tako kažem " popustio " mjenjaču i obratno . Imaš to i na MF-u , sa desne strane onaj potenciometar koji ide do 40 % ali znaš i sam kako je to neupotrebljivo . Kod mene taj potenciometar gotovo uvijek stoji na 0 % ( nula posto ) jer čim ga malo staviš u desnu stranu mjenjač je toliko agresivan da ruši okretaje motora za 400 a onda mi srce puca po šavovima od žalosti . Isto tako znam da MF jedino može odglumiti TMS od Fendta kada mu se ukljući motor supervisor odnosno kada mu okretaji motora padnu za 180 od onih koje si postavio . Zato sam prije rekao da MF jedino dobro radi kada ga stisneš do kraja i još malo . Dakle kada motor supervisor preuzme regulaciju okretaja motora , omjera mjenjača odnosno brzine kretanja na sebe a inače to je sve veliko ništa ako ti njemu staviš 1700 okretaja i 8 km/h za oranje ... pa to može svaki traktor . Gdje je tu benefit naprednije tehnike ? Gdje je tu lov na max. učinak i min. potrošnju ili vrijeme rada ... nigdje , nema ga . Dakle Fend to može . On može smanjiti okretaje motora na ispod 1200 kao meni neki dan u tanjuranju jer je bilo pretvrdo i traktor je shvatio da mu ne treba veliki gas za nikakav posao koji radi . Isto tako on će dodavati gas i omjer u mjenjaču ( do tvoje predodređene granice ) ne bi li ulovio postavljenu brzinu od 15 km/h u oranju iako svi znamo da je to nemoguće ali tu neće biti niti jednog stenjanja motorom ili čudnog zvuka koji MF proizvodi . Sve će biti odrađeno u maniru kao da vučeš 10 tonsku prikolicu asfaltom . Laganini , ležerno i sa stilom Cool

Ne znam da li sam pogodio tvoj upit ali to bi bilo ono što ih razlikuje . Moglo bi se tu još malo detaljnije ali pisao sam da i ostali mogu pratiti a ne samo nas dvojica .
pingo
pingo

Broj postova : 4918
Lokacija : Slavonski Brod
Registriran : 09.03.2008
3

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Massey Ferguson - Page 12 Empty Re: Massey Ferguson

Postaj by Fidelito 13/9/2009, 21:23

Teško mi je vjerovati da je netko ugradio vario transmisiju bez potpune automatizirane (i optimizirane) regulacije broja okretaja i prijenosnog omjera. Da li su na novim modelima MFa to nekako poboljšali- dogradili ili ako želiš potpuni traktor moraš ipak kupiti Fendta?
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Massey Ferguson - Page 12 Empty Re: Massey Ferguson

Postaj by JOSIP FERGUSON 13/9/2009, 22:06

To sto si napisao je istina, mi sad imamo na mf drugu taktiku, u oranju gas do kraja i sv na nekih 13-14 (ili vise) kmh, znaci da je on uvijek max opterecen, i zbog velike brzine koju ne moze postici obrtaji mu padaju za tih 150 sa 2200 na 2040-2050 i tu ostaju, na 2000 okretaja taj motor ima najveci okretni moment i odrzavati ce max brzinu koju moze da ne padaju okretaji ispod 2000 jer to ni ne zelim (npr u oranju) i tu on moze imati najveci ucinak jer radi u punoj snazi.... kad isto probas na poslu koji zelis raditi na 1700 ne vrijedi ako mu zadas veliku brzinu jer opterecenje previse gusi motor, i dogadja se to sto pricas, vec mu moras postaviti i optimalnu brzinu...

konkretno ja uvijek (uglavnom) radim s 5 br i taj sistem mi u oranju odgovara, jer traktoru i treba šus, ali kad bi htjeo optimizirat na manjim okretajima ne ide tako...

ipak necu ga kudit nije toliko los bas, iako sam ja prije nego sam upoznao traktor od tog mjenjaca ocekovao upravo to sto si ti napisao, ali ne radi tako...

kod sijanja npr mi je postavljen na 2000 okretaja, a brzinu gotovo uvijek riktam na rucku, jer ovisno o strukturi tla nekad moras ici sporije zbog pripreme nego sto bi traktor mogao punim kapacitetom, a okretaje zbog kardana ne smijes spustati...
JOSIP FERGUSON
JOSIP FERGUSON

Broj postova : 1238
God : 42
Lokacija : virovitica
Registriran : 10.03.2008
17

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Massey Ferguson - Page 12 Empty Re: Massey Ferguson

Postaj by pingo 13/9/2009, 22:13

Jedino najnoviji i najveći MF serije 86xx imaju motor management tehniku kao Fendt što bi se reklo imaju TMS a oni ga zovu DTM . Nije baš da su ovi MF-ovi što Josip i ja imamo potpuno osakaćeni za TMS . Osobno to zovem da oni odglume TMS funkciju . Motor supervisor potenciometar koji sam ranije spomenuo bi trebao odraditi isti posao kao i TMS u Fendt traktoru ali u praksi to baš nije tako . Evo slike .

Massey Ferguson - Page 12 38936278

Kao što se vidi ako se potenciometar stavi skroz u jednu stranu tamo gdje je nacrtan kardan onda motor drži donekle konstantne okretaje motora dok u potpuno desnoj strani to nije slučaj . Rad u polju sa potenciometrom bilo gdje blizu sredini ili desnoj strani gotovo da nije moguć . Možda u nekom pijesku ili ako na cijeli dan ideš izorati 2 ha njivu . Recimo zadam traktoru 1950 okretaja motora , 8 km/h brzinu a potenciometar stavim negdje na sredinu i krenem u oranje . Traktor bi istog trena duboko pao sa okretajima . U ekstremnim slučajevima sam ga testirao cijelom dužinom table a on nije bio u stanju dići brzinu motora preko 1400 okretaja a ide . Cijelo vrijeme mu elektronika govori "ti moraš ići 8 km/h , ti moraš ići 8 ..." a on naravno ne može . Kao da ne shvaća da tolikim padom na okretajima motora gubi snagu . Sam sebi skače u stomak a mjenjač ne odustaje i ne "skraćuje " omjere da bi usporio hod . Pri bilo kojem radu u polju potenciometar mora biti skroz u lijevoj strani . Traktor onda u gore opisanom slučaju radi na 1750 okretaja i ide podnošljivo . Ako ne može uhvatiti ciljanih 8 km/h on će ići 6 ili 5 dok će mu okretaji i dalje biti za nekih 200-tinjak manji od nazivnih dakle baš za onu distancu od +180 okretaja kada se motor supervisor uključuje . MF u svojim promo papirima navodi da će traktor i dodavati gas ako smatra da je potrebno što se na mojem primjerku još nije dogodilo . Možda imam defektan traktor , tko bi ga znao .

PS. novi MF 86xx čak ima i opciju za amere gdje vario transmisija glumi da je 21 brzinski powershift mjenjač ... ruka i trese dok navodno prebacuje brzine kao stari đoni king
pingo
pingo

Broj postova : 4918
Lokacija : Slavonski Brod
Registriran : 09.03.2008
3

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Massey Ferguson - Page 12 Empty Re: Massey Ferguson

Postaj by JOSIP FERGUSON 13/9/2009, 22:24

trebao bi taj potenciometar ici jos u lijevo da usporava cim padne za 50 a ne danasnjih 150 okretaja sto je previse, i to smo mi pitali servisera, ali ne mozemo mu nikako objasnit u cemu je rijec, makar bi se mozda taj problem mogao softverski rijesiti i cudim se da to nisu i napravili jer je taj potenciometar stvarno beskoristan kako i kazes....

ovo s powerhiftom je bolesno.... geek
JOSIP FERGUSON
JOSIP FERGUSON

Broj postova : 1238
God : 42
Lokacija : virovitica
Registriran : 10.03.2008
17

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Massey Ferguson - Page 12 Empty Re: Massey Ferguson

Postaj by Fidelito 14/9/2009, 08:40

Ovo sa glumljenjem powershifta zaista spada u red zone sumraka. Ali ne vjerujem da je to istina, makar nikada ne znaš, ako uz vario transmisiju nisu dali dgovarajuću regulaciju, sve je moguće. Radi se o (kada si već smislio, izradio i ugradio vario transmisiju) relativno jednostavnim stvarima, ali čini mi se da je tu riječ o patentnim pravima, jer navodno i drugi proizvođači tu imaju sličnih problema.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Massey Ferguson - Page 12 Empty Re: Massey Ferguson

Postaj by pingo 14/9/2009, 18:22

Fidelito tako sam pročitao na netu a stvar su tražili ameri . Njima je powershift sve na svijetu pa im se valjda teško priviknuti na CVT . Kažu da odglumi 21 brzinski powershift .
pingo
pingo

Broj postova : 4918
Lokacija : Slavonski Brod
Registriran : 09.03.2008
3

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Massey Ferguson - Page 12 Empty Re: Massey Ferguson

Postaj by tomo_MF 14/9/2009, 20:40

pokusavam shvatit taj potenciometar, jer izgleda da je sve u njemu, sto se tice opterecenja motora? Sa njime podešavate opterecenje motora, tj vozac mora slusati dal je traktoru tesko il ne pa se to podesi? Znaci da se pomakne donja granica (nula) jos nize (recimo na -30) a time i gornja (40) onda bi traktor dobro radio kad bi potenciometar stavili i na 30 (jer bi tada to bila sadasnja nula)? Vjerujem da se to moze softwerski rijesit. Trebao bi serviser malo isprobavati po tome, poštelavati cijeli dan ako treba...
tomo_MF
tomo_MF

Broj postova : 1298
Lokacija : HR
Registriran : 03.06.2009
13


[Vrh] Go down

Massey Ferguson - Page 12 Empty Re: Massey Ferguson

Postaj by pingo 15/9/2009, 00:08

Potenciometrom se povećava ili smanjuje opterećenje koje mjenjač pravi na motor . Kada je postavljen na najmanju vrijednost to se opet čini puno ... možda ne u transportu ali u težem ratarenju sigurno je . Tražiti od servisera da to drugačije ugodi je isto kao od vodoinstalatera da ti pronađe Astra satelit . Nemaju oni to znanje i volju jer i ja sam tražio baš kao i Josip da mi to srede .

Pazi recimo drugu stvar. Tražio sam da mi reprogramiraju jedinicu koja upravlja radom motora jer sam pročitao da se na novijim SISU 6.6 litrenim motorima više ne vidi ogavni crni dim kao kod mene dok idem na manjim okretajima motora . Niti to ne mogu . Sa toliko sam toga htio upotpuniti i nadograditi svoj traktor ali jednostavno nemam više volje za upite jer uvijek lupim glavom o zid .

Još jedna stvar što ne mogu je običan redovan servis .

Prije nekih mjesec do dva zovem ih na servis traktora na 1500 sati . Iako su dolazili na apsolutno svaki servis ( i nakon prve godine i prestanka garancije ) do sada ovaj puta kao nisu mogli iako sam ih čekao više od dva tjedna a traktor je bio parkiran jer sam već učinio 30 ekstra sati . Nekako su se udovoljili mojim željama pa su mi prodali filtere i potrebnu dranguliju da to učinim sam ali da sam servise želio raditi sam ostavio bi si RX-e a ne kupovao tako moderan i kompliciran traktor kao MF .
Teško je njih razumjeti . Igra pokvarenog telefona svaki puta . Iako smo imali neke trzavice između sebe zar im nije jasno da su oni moji serviseri i da su trebali učiniti apsolutno svaki servis , apsolutno svaku intervenciju po pitanju mog MF traktora dokle got je on u mojem vlasništvu bez obzira na broj radnih sati , bez obzira na godine .
pingo
pingo

Broj postova : 4918
Lokacija : Slavonski Brod
Registriran : 09.03.2008
3

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Massey Ferguson - Page 12 Empty Re: Massey Ferguson

Postaj by JOSIP FERGUSON 15/9/2009, 00:11

na taj potenciometar u viti riktas dozvoljeno opterecenje motora, kad opterecenje padne (citaj kad okretaji padnu) ispod broja koji je nariktan tim potenciometrom traktor će usporit i vratit okretaje motora u dozvoljeno..

sve je dobro zamisljeno, samo je problem sto kad je potenciometar skroz u lijevo on dozvoljava da okretaji motora padno za nekih 150-170 okretaja (ispravi me pingo ako grijesim jer najmanje radim s tim traktorom) i onda usporava traktor, glavni problem u radu je sto je tih skoro 200 okretaja puno, to radi optimalno kada je traktor na punom gasu kao sto ja radim u oranju, no kad zelis radit na 1700 okretaja, traktor da bi smanjio brzinu kretanja treba opteretit tih 150-200 okretaja i to je vec blize 1500 gdje on vise nema snage, a dozivljaj takvog rada je strasan jer je motor konstantno preopterecen...

taj potenciometar bi trebao ici jos u lijevo da traktor usporava cim okretaji padnu za 50 manje od zadanih, i onda bi radio u optimalnim uvjetima koji nisu stetni po zdravlje motora..

to je kada je potenciometar skroz u lijevo, znaci najmanje dozvoljeno opterecenje, a kad ga okrenete u desno onda se dozvoljeno opterecenje jos povecava...

ne znam kako su oni u mf-u to tako napravili, i dozvolili toliko opterecenje motora, kad bi tako radili i najokorijeliji traktoristima bi ga bilo zao, ali znam da je serviser bio rekao da je takvo opterecenje u biti dozvoljeno i da taj traktor smijes bez problema skinuti 200 okretaja..

meni je to puno, i u praksi radi samo kad mu skines s 2200 na 2000-2050, jer je motor najjaci upravo na tih 2000 okretaja, pri radu na manjim okretajima to opterecenje je previse...

bla bla bla....
JOSIP FERGUSON
JOSIP FERGUSON

Broj postova : 1238
God : 42
Lokacija : virovitica
Registriran : 10.03.2008
17

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Massey Ferguson - Page 12 Empty Re: Massey Ferguson

Postaj by bećar 15/9/2009, 00:13

sada ja uskaćem onak nevezano za silne potenciometre
koliko su ti naplaćivali za redovan servis, dakle ruke, put, materijal? onako čisto info radi ( ako nije problem )
bećar
bećar

Broj postova : 1667
Lokacija : DJ
Zanimanje : student
Registriran : 10.03.2008
43

→→→ : VIŠE


http://... http://...

[Vrh] Go down

Massey Ferguson - Page 12 Empty Re: Massey Ferguson

Postaj by JOSIP FERGUSON 15/9/2009, 00:19

e pingo kad smo kod updatea software-a ako sam te razumio, koje sam ja promjene dobio na 6480 kad mi je vlado ubacio noviji OS...

strasno, traktor mi je osjetno 10-15 ks jaci... i ima puno bolji šus, vidne razlike cim sam prvi put nakon servisa poceo s njime nesto raditi..

ne znam dali su na 7495 izasao noviji OS od ovog sto ja i ti imamo, obzirom da su tu moguce jos vece razlike jer usporedit njega s mojim 6480 je smijesno...
JOSIP FERGUSON
JOSIP FERGUSON

Broj postova : 1238
God : 42
Lokacija : virovitica
Registriran : 10.03.2008
17

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Massey Ferguson - Page 12 Empty Re: Massey Ferguson

Postaj by pingo 15/9/2009, 00:25

Bećar mene pitaš jel ... teško mi je sada iz glave dati podatke ali meni niti jedan servis nije bio skup . Dijelovi koje sam naručivao isto . Rad servisera ili put koji zaračunaju je također u normali . Kupovao sam i neke dijelove koje čovjek definitvno ne treba pod normalno poput plastične oplate za krov kabine ili difuzora na hladnjaku pa mi ni ti dijelovi nisu bili skupi . Čak i onaj dio za CVT koji se pokvario a čekao sam ga mjesec dana ( stane u zatvorenu šaku i ne vidiš ga ) mi nije bio skup . Oko 1700 kn sam ga platio ako se ne varam .

Evo najbolji pokušaj iz glave mi je 2500 kn do 4500 kn za servis . Ulje je moja briga . Ako baš moram točno sutra ti iskopam jedan servis i kažem u lipu ?
pingo
pingo

Broj postova : 4918
Lokacija : Slavonski Brod
Registriran : 09.03.2008
3

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Massey Ferguson - Page 12 Empty Re: Massey Ferguson

Postaj by bećar 15/9/2009, 00:30

netrebaš u lipu i ovo mi je dovoljno Wink
dakle u tu cijenu od 2.5-4k ulazi put, ruke, ...?
bećar
bećar

Broj postova : 1667
Lokacija : DJ
Zanimanje : student
Registriran : 10.03.2008
43

→→→ : VIŠE


http://... http://...

[Vrh] Go down

Massey Ferguson - Page 12 Empty Re: Massey Ferguson

Postaj by zrine89 15/9/2009, 00:33

pingo na koliko radnih sati su ti dolazili serviseri ? sta su sve menjali,koje ulje koristis ? menjac dali su ti menjali tamo ulje ? i u hidraulici takoder jesu menjali ?
zrine89
zrine89

Broj postova : 4163
God : 34
Lokacija : Podravski Podgajci
Zanimanje : Ratarstvo
Registriran : 10.03.2008
63

→→→ : O SEBI

[Vrh] Go down

Massey Ferguson - Page 12 Empty Re: Massey Ferguson

Postaj by pingo 15/9/2009, 00:38

Josipe ne mislim na taj software nego na onaj koji je baš za motor i na motoru . Na motoru ima jedna kutijica koja bi se ako sam dobro razumio trebala poslati u tvornicu ili negdje da se obnovi ... na to mislim . Na našim MF-ovima ti to dođe negdje na sredini motora sa lijeve strane ali se ne vidi na prvi pogled nego je skriveno iza nekog kučišta u kojem je voda za hlađenje opet nekog drugog cincilatora . Možda fulam ali mislim da se o tome radi .

To o čemu pričam su stvari koje se nikada ne traže od servisera da ih rade ali zašto ne ako je moguće i ako sređuje stvar crnog dima pri manjim okretajima motora .

Bećar sve bi bilo u toj brojki osim ulja koje kupujem sam . Ponekad tu bude puno filtera odnosno izmjena ulja u svim diferencijalima ili podešavanje ventila pa se onda čovjek dosta naradi oko toga . Na 1200 sati serviser je veći dio dana radio na traktoru da bi stigao svaku stavku prekrižiti . Evo znam odokativno da jedan filter za CVT košta oko 700 kn tako da se i do onih 4500 kn jako brzo dođe .

belarus892 trenutno mi je samo u variu ulje koje je došlo sa traktorom i u kočionom sistemu . Svi filteri su novi i sva ostala ulja su nova . Servise radim recimo na 1200 pa 1500 a sada za koji dan opet na 1800 sati .
Ulje za motor je OMV Truck FE Plus a za hidrauliku i CVT je OMV Austrotruck .
pingo
pingo

Broj postova : 4918
Lokacija : Slavonski Brod
Registriran : 09.03.2008
3

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Massey Ferguson - Page 12 Empty Re: Massey Ferguson

Postaj by zrine89 15/9/2009, 00:44

a sad ocito idem malo u off topic...a daj reci mi na fendtu si napravio 2000 radnih sati ? koji je skuplji za odrzavanje mf ili fendt ? nravno da je fendt....
zrine89
zrine89

Broj postova : 4163
God : 34
Lokacija : Podravski Podgajci
Zanimanje : Ratarstvo
Registriran : 10.03.2008
63

→→→ : O SEBI

[Vrh] Go down

Massey Ferguson - Page 12 Empty Re: Massey Ferguson

Postaj by pingo 15/9/2009, 07:15

MF je jeftiniji za održavanje a Fendt ima 750 sati rada .
pingo
pingo

Broj postova : 4918
Lokacija : Slavonski Brod
Registriran : 09.03.2008
3

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Massey Ferguson - Page 12 Empty Re: Massey Ferguson

Postaj by bećar 15/9/2009, 10:56

pingo zahvaljujem na info.
bećar
bećar

Broj postova : 1667
Lokacija : DJ
Zanimanje : student
Registriran : 10.03.2008
43

→→→ : VIŠE


http://... http://...

[Vrh] Go down

Massey Ferguson - Page 12 Empty Re: Massey Ferguson

Postaj by zrine89 15/9/2009, 11:14

bećar je napisao/la:pingo zahvaljujem na info.

takoder bounce
zrine89
zrine89

Broj postova : 4163
God : 34
Lokacija : Podravski Podgajci
Zanimanje : Ratarstvo
Registriran : 10.03.2008
63

→→→ : O SEBI

[Vrh] Go down

Massey Ferguson - Page 12 Empty Re: Massey Ferguson

Postaj by pingo 15/9/2009, 17:51

belarus892 je napisao/la:
bećar je napisao/la:pingo zahvaljujem na info.

takoder bounce

Jeste vas dvojica jeli lude gljive geek
Nemojte to više radit jer ću vas tužit adminu za spamanje tongue
pingo
pingo

Broj postova : 4918
Lokacija : Slavonski Brod
Registriran : 09.03.2008
3

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Massey Ferguson - Page 12 Empty Re: Massey Ferguson

Postaj by zrine89 15/9/2009, 20:13

Very Happy samo se kulturno zahvaljujem Very Happy
zrine89
zrine89

Broj postova : 4163
God : 34
Lokacija : Podravski Podgajci
Zanimanje : Ratarstvo
Registriran : 10.03.2008
63

→→→ : O SEBI

[Vrh] Go down

Massey Ferguson - Page 12 Empty Re: Massey Ferguson

Postaj by tomo_MF 15/9/2009, 22:18

"Na motoru ima jedna kutijica koja bi se ako sam dobro razumio trebala poslati u tvornicu ili negdje da se obnovi". Shocked A tko ti to rekao? Znaci svi vlasnici ako zele novi software na motoru moraju slati u tvornicu onu kutiju. Moze biti, ako serviseri nemaju program za to, no trebali bi imati i sve se to da rijesiti putem kabla i pc-a, jer su sva tri kompa u traktoru povezana..... No, istina nije baš lijepo ni ugodno serviseru govorit sta da on radi..
tomo_MF
tomo_MF

Broj postova : 1298
Lokacija : HR
Registriran : 03.06.2009
13


[Vrh] Go down

Massey Ferguson - Page 12 Empty Re: Massey Ferguson

Postaj by pingo 15/9/2009, 22:45

Šta da serviser radi a šta ne ? Pa ne znam . Ne želim da mi traktor baca crni dim i to je to . Ako treba motor poslati u Finsku neka ga šalju , ako treba tu neku kutijicu za koju sam načuo da se nalazi na motoru neka ju šalju ako samo treba laptopom izmijeniti software pa zašto to već nisu napravili !?! Glupo mi je izigravati detektiva i pametnjakovića ako imam servisere koji opslužuju traktor . Očigledno da ih nemam pa sam prepušten sam sebi da čitam po stranim forumima kako je to moguće a sve što treba napraviti je " ask your dealer to fix it "... pitaj ga ti , ja jesam .
pingo
pingo

Broj postova : 4918
Lokacija : Slavonski Brod
Registriran : 09.03.2008
3

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Massey Ferguson - Page 12 Empty Re: Massey Ferguson

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 12 / 41. Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 41  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.