AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Fendt

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Fendt - Page 2 Empty Re: Fendt

Postaj by Smiljan 17/2/2009, 15:04

Fata je fata, al' dvaput je dvaput Wink
Smiljan
Smiljan

Broj postova : 1988
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : Staro gunđalo sa crnim rokovnikom
Registriran : 13.03.2008
2

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Fendt - Page 2 Empty Re: Fendt

Postaj by Zvonimir 17/2/2009, 15:13

Smiljan je napisao/la:Fata je fata, al' dvaput je dvaput Wink

Fata je Fata...a znaš li što radi između Muje i Hase?









smeta

Zvonimir

Broj postova : 2509
God : 59
Lokacija : Križevci
Registriran : 14.03.2008
10

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Fendt - Page 2 Empty Re: Fendt

Postaj by zeko 17/2/2009, 15:22

Fendt je što bi se reklo car careva, kralj kraljeva kako u ratarstvu tak i u vinogradarstvu vočarstvu i svem ostalom... Problem je što su u vinogradarstvu pa tak i u vočarstvu poslovi sezonski ,tak da s njime nemožeš radit cijelu godinu... a uzet taki traktor i da ti stoji pod šupom to je stvarno grijeh!!
Men se osobno sviđa Same Dorado F xx jer puno je kompatibilniji od S modela ima veće gume razmak mu je 150 cm a okretanjem felgi dobiješ traktor širine 180 cm koji bez problema može radit druge poslove na gospodarstvu..
Neznam jel tu mogučnost ima Fendt??
zeko
zeko

Broj postova : 431
God : 36
Lokacija : požega
Registriran : 12.01.2009
3

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Fendt - Page 2 Empty Re: Fendt

Postaj by Fidelito 17/2/2009, 15:32

Očito su u fendtu zaključili (pravilno) da potencijalni kupci voćari i vinogradari imaju novaca i da im mogu prodati skupi traktor. Njima nije bitno da li ti zaista treba ovakav traktor nego da li ga ti možeš kupiti (platiti). Ako možeš platiti oni će te već nekako uvjeriti da je baš to najbolji traktor za tebe, makar baš i ne radi cijelu sezonu, bitno je da ga kupiš. A ti sam moraš odlučiti da li ti se isplati to kupiti ili ne.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Fendt - Page 2 Empty Re: Fendt

Postaj by pingo 17/2/2009, 15:49

Fidelito je napisao/la:Očito su u fendtu zaključili (pravilno) da potencijalni kupci voćari i vinogradari imaju novaca i da im mogu prodati skupi traktor. Njima nije bitno da li ti zaista treba ovakav traktor nego da li ga ti možeš kupiti (platiti). Ako možeš platiti oni će te već nekako uvjeriti da je baš to najbolji traktor za tebe, makar baš i ne radi cijelu sezonu, bitno je da ga kupiš. A ti sam moraš odlučiti da li ti se isplati to kupiti ili ne.
Baš tako nekako .
Fendt očigledno cilja na drugu grupu ljudi u kojima se 90 % HR voćara ne nalazi ... i tim ljudima treba netko prodati traktore , zar ne . Već sam rekao ... oni što ga nemaju ga mogu sanjati jer svima ( i onima koji si ga mogu priuštiti i onima koji ne ) je jasno da se taj mali Fendt 200 Vario nalazi na tronu ... boljeg nema . Elektroniku na traktoru svakako gledam kao veliki plus a traktorist/i imaju tečaj obuke .
pingo
pingo

Broj postova : 4918
Lokacija : Slavonski Brod
Registriran : 09.03.2008
3

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Fendt - Page 2 Empty Re: Fendt

Postaj by Fidelito 17/2/2009, 16:21

Pa taj traktor ima više opcija od velikog traktora, obratite pažnju na kontrole hidraulike, čini mi se da se radi o mogućnosti regulacije visine dizanja lijeve i desne poluge hidraulika posebno. Ne znam za koji posao bi to trebalo, ali ja se ionako ne bavim voćarstvom... ... za sada. Kada vidim ovo čudo tehnike dobijem volju da nikada više ne vidim ni jedno zrno kukuruza. Nego ima li itko informaciju kada će serijski ugrađivati na njega robot koji bi sam skenirao i potom obrezivao voćke? Mislim da bi to ljudi bili spremni platiti. A i dobro bi došlo u radu u voćnjaku.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Fendt - Page 2 Empty Re: Fendt

Postaj by deere power 17/2/2009, 16:31

sva ta elektronika u traktorima djeluje super-krasno al kad se traktor ne moze pokrenit zbog neke sitnice za koju je kriva elektronika onda vlasnik proklinje svu tu ljepotu, zamislite da nesto otkaze u sred sezone a znate kako su serviseri jaki a i brzi, a kako cujem da elektronika na fendtu zna zezat tako da mislim da je to malo previse a normalno je da onda i kosta toliko i za te pare svaki prizvođac bi mogo napravit takav traktor samo pitanje je dal bi ga ko kupio
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Fendt - Page 2 Empty Re: Fendt

Postaj by pingo 17/2/2009, 16:38

@Fidelito
Vidim da nisi pročitao onaj moj post sa tri slike ali nema veze Smile
Dakle svaku polugu hidraulika možeš podizati neovisno o onoj drugoj ... ne samo podizati nego proširiti ili skupiti . Super stvar za voćare jer oni rade sa nagibima terena svaki dan . Sjećaš se swizeta kada je nabavio priključni stroj sa užim ( ili je bilo šire ? ) kopčanjem od njegova traktora ... sada je to čas posla sa novim Fendtom . Ne čudi me ta opcija jer ako malo bolje pogledaš kakva sva priključna čuda koriste ti mali voćarski traktori sve dolazi na svoje mjesto .

@deere power
Još samo koju godinu i nećemo više imati opcije za kupovinu traktora bez elektronike .
Ona je tu i treba ju prihvatiti jer uvelike olakšava radni dan u kabini a ne kvari se ni blizu koliko ljudi misle .
Recimo probaj već danas kupiti traktor od 200 KS bez elektronike ... dovoljno je samo malo proširiti imanje ( govorim o hektarima ) kada traktori od 90 KS ne zadovoljavaju potrebe i već si upao u lonac sa čipovima i kablovima te se kuhaš kao i svi ostali .
pingo
pingo

Broj postova : 4918
Lokacija : Slavonski Brod
Registriran : 09.03.2008
3

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Fendt - Page 2 Empty Re: Fendt

Postaj by deere power 17/2/2009, 16:44

znam da skoro i nema traktora bez bar malo elektronike cak i neki manji i jeftiniji je imaju pa cak i moj JD ima ukljucivanje prednje vuce preko struje ali httio sam rec da kad tu nesto otkaze ne mozes ni pomislit da sam probas rjesit kvar vec moras zvat servis a to traje i kosta inace nemam ja nista protiv elektronike i olaksava rad u traktoru uveliko al i komplicira poravke
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Fendt - Page 2 Empty Re: Fendt

Postaj by Fidelito 17/2/2009, 17:53

Mislim da će popravak elektronike u budućnosti ovisiti jedino o proizvođačima traktora. Kada jednom naprave traktor koji ima otvoren (nekodiran) pristup računalu koje sve kontrolira i isporuče cd rom i kabl za povezivanje sa laptopom mislim da će to postati omiljen traktor među poljoprivrednicima. Prodavati će se bolje, pa će i ostali slijediti njegov primjer. Hm, mogli bi jedino u toj kombinaciji nastradati dileri, ali ionako manji broj poljoprivrednika sama šarafa po svojim strojevima.
Slično je bilo i sa elektronikom u cestovnim vozilima, danas skoro nema auta na tržištu koji nema barem jedan kompjuter u sebi. I uvijek imamo dečke koji to rješavaju mimo servisa. Možda je glavno pitanje pouzdanosti a to se lako rješava u serijskoj proizvodnji. Samo da ne štede na krivim mjestima.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Fendt - Page 2 Empty Re: Fendt

Postaj by bajki 17/2/2009, 18:03

Po meni je fendt broj za rad u vinogradu, pogotovo jer se većina vinograda nalazi na brdovitim terenima, odnosno na nagibu. Tu regulacija svake poluge zasebno dolazi do izražaja, pogotovo ako se vozi stroj s kojim se mora doći do samog panja ili loze, npr. stroj za obrezivanje loze.
Po meni je jako skup ali ta cijena ima svoje opravdanje u onom što se nudi od opreme. Druga je stvar šta će biti s tim traktorom kada krenu kvarovi, koliko su naši serviseri opremljeni za poparvak takvog traktora je veliko pitanje.

bajki

Broj postova : 116
Lokacija : Osijek
Registriran : 09.05.2008
0


[Vrh] Go down

Fendt - Page 2 Empty Re: Fendt

Postaj by Slatky 17/2/2009, 22:32

Ja sa mojim landinijem radim otprilike 1000 sati godišnje pored toga što nemam ni upola strojeva koliko je prikazano u ovim video prezentacijama. nadalje vinogradarski je traktor potpuno upotrebljiv u vočnjaku, kontrola posebno lijeve i desne poluge je za vinogradarski traktor jedna od važnijih funkcija koje su se u fendu dosjetili potpuno kontrolirat iz kabine, a razlog je mala širina traktora i poprilicno ljuljanje i naginjanje u redu što uzrokuje zabijanja jedne strane stroja dublje u zemlju.
elektronika je budučnost kojoj nažalost naši servisi nisu ni približno dorasli a takvu za njih svemirsku tehnologiju kad popravljaju naplate kao da su zlatnim žicama popravljali
Slatky
Slatky

Broj postova : 187
Lokacija : Vukovar
Registriran : 26.10.2008
1


[Vrh] Go down

Fendt - Page 2 Empty Re: Fendt

Postaj by Gost 17/2/2009, 22:53

pingo je napisao/la:
Fidelito je napisao/la:Očito su u fendtu zaključili (pravilno) da potencijalni kupci voćari i vinogradari imaju novaca i da im mogu prodati skupi traktor. Njima nije bitno da li ti zaista treba ovakav traktor nego da li ga ti možeš kupiti (platiti). Ako možeš platiti oni će te već nekako uvjeriti da je baš to najbolji traktor za tebe, makar baš i ne radi cijelu sezonu, bitno je da ga kupiš. A ti sam moraš odlučiti da li ti se isplati to kupiti ili ne.
Baš tako nekako .
Fendt očigledno cilja na drugu grupu ljudi u kojima se 90 % HR voćara ne nalazi ... i tim ljudima treba netko prodati traktore , zar ne . Već sam rekao ... oni što ga nemaju ga mogu sanjati jer svima ( i onima koji si ga mogu priuštiti i onima koji ne ) je jasno da se taj mali Fendt 200 Vario nalazi na tronu ... boljeg nema . Elektroniku na traktoru svakako gledam kao veliki plus a traktorist/i imaju tečaj obuke .


cherry Davno smo zaključili da je Fendt na tronu i to je to, no treba biti oprezan i neživjeti u snovima priželjkujući "kralja" jer kako kaže jedna pjesma od Patrije: ...snovi su tikve koje pucaju o glavu... Smile A što se financijske situacije u voćarstvu tiče tu bi mogli na široko i na daleko jer teško da se možemo uspoređivati sa voćarima u Njemačkoj, Švicarskoj, Italiji gdje je sve organizirano do maksimuma. Što se tiče pomicanja poluga po visini i širini (bočno)pomoću hidraulike to imam i na svom NH, a i druge marke to imaju u ponudi, jel. A kako reče Slatky malo je priključaka kod nas koji iziskuju sve te ceremonije na traktoru. No nebitno, neću se natezati tu koji je bolji koji je malo manje bolji kad imamo kralja, jel. king Stojim iza izjave da je to vrlo skup traktor i teško isplativ traktor te stoga i teško pristupačan za voćare i vinogradare.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Fendt - Page 2 Empty Re: Fendt

Postaj by pingo 17/2/2009, 23:00

@Slatky
Čini mi se da bi ti onda bez problema uposlio jednog Fendta 200 Vario ?
Sam kažeš da ti nedostaje po koji priključni stroj gdje bi traktor bio još bolje iskorišten ... kod svih nas je tako Neutral

Po pitanju cijene novog Fendta 200 Vario pročitao sam da se kreću od 52.000 - 68.000 € . Druga stvar je ta da se za ovu godinu planiralo proizvesti 600 komada koji su već unaprijed prodani . Zainteresirani će moći ugrabiti svoj primjerak u 2010. godini kada se plan proizvodnje penje na 2500 primjeraka koji Fendtu donose bruto zaradu od 150 Miliona € . Link sam našao na stranom forumu ... evo ga :

http://www.all-in.de/nachrichten/allgaeu/rundschau/Rundschau-run-geo_marktoberdorf-eventuell-fr-ar-fendt;art2757,499067
pingo
pingo

Broj postova : 4918
Lokacija : Slavonski Brod
Registriran : 09.03.2008
3

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Fendt - Page 2 Empty Re: Fendt

Postaj by Traktorista14 18/2/2009, 17:59

http://video.aol.com/video-detail/testing-fendt-200-vario/1737932631
Traktorista14
Traktorista14

Broj postova : 167
Lokacija : Krusevica
Registriran : 10.08.2008
1


[Vrh] Go down

Fendt - Page 2 Empty Re: Fendt

Postaj by Fendt 20/2/2009, 10:57

pozdrav, evo da se malo pohvalim ja sam vidio u živo novog 200 vario, mali izgleda opasno, e sad glavna novost je ta da nije ugrađen Deutz motor neko Sisu tri cilindra turbo, vodeno hlađenje, common rail.
Sve je to super samo kaj če cijena bit bolesna, tak da nevidim neku isplativost tog traktora.

Fendt

Broj postova : 38
Lokacija : Zagreb
Registriran : 22.11.2008
0


[Vrh] Go down

Fendt - Page 2 Empty Re: Fendt

Postaj by Picek 20/2/2009, 11:44

Fendt je napisao/la:neko Sisu tri cilindra turbo, vodeno hlađenje, common rail.
bemti ako išta u životu volim onda je to biti u pravu..
rijetki su takvi slučajevi zato u ovom uživam Cool
Picek
Picek

Broj postova : 1225
Registriran : 13.03.2008
22


[Vrh] Go down

Fendt - Page 2 Empty Re: Fendt

Postaj by branko 20/2/2009, 13:22

Picek je napisao/la:
Fendt je napisao/la:neko Sisu tri cilindra turbo, vodeno hlađenje, common rail.
bemti ako išta u životu volim onda je to biti u pravu..
rijetki su takvi slučajevi zato u ovom uživam Cool

picek pogledaj ovaj link http://poljoprivredni-forum.com/ostali-traktori/traktorski-motori-tema61/?hilit=traktorski%20motori#p1997 (to mi je inace stari nickname na onom forumu)
branko
branko
Admin
Admin

Broj postova : 3626
God : 55
Lokacija : Z druge strane bare
Registriran : 09.03.2008
44


http://www.farmphoto.com/fpv2/AuthorHistory.aspx?auth=frabrne

[Vrh] Go down

Fendt - Page 2 Empty Re: Fendt

Postaj by Gost 20/2/2009, 13:25

Fendt je napisao/la:pozdrav, evo da se malo pohvalim ja sam vidio u živo novog 200 vario, mali izgleda opasno, e sad glavna novost je ta da nije ugrađen Deutz motor neko Sisu tri cilindra turbo, vodeno hlađenje, common rail.
Sve je to super samo kaj če cijena bit bolesna, tak da nevidim neku isplativost tog traktora.

A i Fendt (švabo, jel Smile ) je skužio šta je bolje i šta valja. Wink Čuj, kvalitetniji motor odmah diže cjenu traktora, štaš. Cool

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Fendt - Page 2 Empty Re: Fendt

Postaj by Fendt 20/2/2009, 15:34

Picek je napisao/la:
Fendt je napisao/la:neko Sisu tri cilindra turbo, vodeno hlađenje, common rail.
bemti ako išta u životu volim onda je to biti u pravu..
rijetki su takvi slučajevi zato u ovom uživam Cool

Razgovarao sam sa jednim fendovim inžinjerom koji kaže da u velke traktore neče ić sisu motor zbog nekakvog top-secret ugovora između deutza i fendta, a jedan od razloga što su u 200 seriju stavili sisu motor je taj što deutz nije mogao isporučiti mali motorček od tri cilindra koji zadovoljava današnje euro norme.

Fendt

Broj postova : 38
Lokacija : Zagreb
Registriran : 22.11.2008
0


[Vrh] Go down

Fendt - Page 2 Empty Re: Fendt

Postaj by Fendt 20/2/2009, 15:38

A i Fendt (švabo, jel Smile ) je skužio šta je bolje i šta valja. Wink Čuj, kvalitetniji motor odmah diže cjenu traktora, štaš. Cool[/quote]

Po mojem mišljenju je logično da počnu ugrađivat sisu motore, ipak je Agco kupio sisu tvornicu.
Meni su Sisu motori nekak bolji od Deutza, zato što je Deutz prokleto kompliciran

Fendt

Broj postova : 38
Lokacija : Zagreb
Registriran : 22.11.2008
0


[Vrh] Go down

Fendt - Page 2 Empty Re: Fendt

Postaj by Smiljan 20/2/2009, 16:17

Fidelito je napisao/la:Mislim da će popravak elektronike u budućnosti ovisiti jedino o proizvođačima traktora. Kada jednom naprave traktor koji ima otvoren (nekodiran) pristup računalu koje sve kontrolira i isporuče cd rom i kabl za povezivanje sa laptopom mislim da će to postati omiljen traktor među poljoprivrednicima. Prodavati će se bolje, pa će i ostali slijediti njegov primjer. Hm, mogli bi jedino u toj kombinaciji nastradati dileri, ali ionako manji broj poljoprivrednika sama šarafa po svojim strojevima.
Slično je bilo i sa elektronikom u cestovnim vozilima, danas skoro nema auta na tržištu koji nema barem jedan kompjuter u sebi. I uvijek imamo dečke koji to rješavaju mimo servisa. Možda je glavno pitanje pouzdanosti a to se lako rješava u serijskoj proizvodnji. Samo da ne štede na krivim mjestima.

Ovo podebljano se nece desiti nikad. Ponavljam: NIKAD Wink Ako nesto i bude nazvano "open interface", "configurable", "flexibile" ili kako god, budi uvjeren da ce uvijek ostati jedan dio koji neces moci sam konfigurirati preko tog sucelja vec ces morati angazirati maticnu firmu. Jedino sto se moze desiti da ces traktor "ustekati" na internet i da ce ti serviser to iz daljine popraviti, jasno, ako placas odrzavanje Wink
Smiljan
Smiljan

Broj postova : 1988
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : Staro gunđalo sa crnim rokovnikom
Registriran : 13.03.2008
2

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Fendt - Page 2 Empty Re: Fendt

Postaj by branko 20/2/2009, 18:22

Smiljan je napisao/la:Ovo podebljano se nece desiti nikad. Ponavljam: NIKAD

nikad ne reci nikad, jer je to malo predugi vremenski period, sumnjam i ja da ce biti open source, ali uvijek postoji mogucnost da software nekako dodje u javnost. (sjeti se samo afere s audijem i njihovim sesticama)
branko
branko
Admin
Admin

Broj postova : 3626
God : 55
Lokacija : Z druge strane bare
Registriran : 09.03.2008
44


http://www.farmphoto.com/fpv2/AuthorHistory.aspx?auth=frabrne

[Vrh] Go down

Fendt - Page 2 Empty Re: Fendt

Postaj by pingo 20/2/2009, 20:35

Što bi se reklo tko je jamio - jamio a ostali sisajte SISU geek
pingo
pingo

Broj postova : 4918
Lokacija : Slavonski Brod
Registriran : 09.03.2008
3

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Fendt - Page 2 Empty Re: Fendt

Postaj by Gost 20/2/2009, 22:03

pingo je napisao/la:Što bi se reklo tko je jamio - jamio a ostali sisajte SISU geek

Laughing Očito je da je SISU gorak, dok si prešao na Detez-a.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Fendt - Page 2 Empty Re: Fendt

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.