AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Agro banka Da ili NE ?

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Treba li nama Agro Banka ?

Agro banka Da ili NE ? I_vote_lcap74%Agro banka Da ili NE ? I_vote_rcap 74% 
[ 17 ]
Agro banka Da ili NE ? I_vote_lcap17%Agro banka Da ili NE ? I_vote_rcap 17% 
[ 4 ]
Agro banka Da ili NE ? I_vote_lcap9%Agro banka Da ili NE ? I_vote_rcap 9% 
[ 2 ]
 
Ukupno glasova : 23
 
 

Agro banka Da ili NE ? Empty Agro banka Da ili NE ?

Postaj by ludvig_II 2/1/2016, 15:56

Šta vi velite na ovu temu ?

..... jel to nama stvarno treba ili je ovo samo još jedan predizborni trik za uhljeb

..... i da se desi taj projek kome će on služiti po mom opet onima debelim guskama kojima nikad dosta

...... ja bi volio banku u kojoj mogu dići kredit i oni u problemima ... da se ponudi neki reprogram dugovanja s nekom manjom odgodom da ljudi dođu malo do zraka te da preslože karte i stanu na koliko toliko zdravi put ...a vjerujem da ima puno takvih među nama koji zaslužuju drugu šansu ili?

 
HDZ napravio projekt - HPB će imati agroodjel
 

I čiji je ovo prijedlog HDZ-a ili ? ...ovi su več počeli s krađom ili se varam Agro banka Da ili NE ? 684261


Eto bilo bi nice da neko napiše koju pametnu o ovoj tzv HDZ-ovoj ideji Agro banka Da ili NE ? 413475

Ali vjerujte nemamo mi vremena za svađu čije je ili nije projekt bitno je da se nešta napravi malo i za ove u problemima i ove bez političkih veza ili ?
ludvig_II
ludvig_II

Broj postova : 685
God : 50
Lokacija : Valpovo
Zanimanje : Jebator radoznalih
Registriran : 14.10.2015
36


[Vrh] Go down

Agro banka Da ili NE ? Empty Re: Agro banka Da ili NE ?

Postaj by Đuro Japarić 2/1/2016, 17:45

Prijedlog je udruge OPG Hrvatske - Život da se osnuje Agro banka , ne nova već da sa novcem može upravljati na primjer Hrvatska poštanska banka . To gura MOST u kojemu su i dio članova Udruge !

- Isto tako smo predložili da se donese Zakon o fondu za razvoj poljoprivrede ; 50 posto od državne zemlje , 100 posto od prenamjene da ide u Fond plus ostali zakonski izvori !

Iz tog novca bi između ostalog trebalo dobivati kredit za obeštećivanje nasljednika sa IZMJENOM Zakona o nasljeđivanju !

Ili ludvig II , imaš troje djece , jedno se prihvaća nasljedstva , uzima kredit i isplaćuje ostalih dvoje , model NIZOZEMSKE , gdje BANKA daje kredit !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Agro banka Da ili NE ? Empty Re: Agro banka Da ili NE ?

Postaj by deere power 2/1/2016, 23:11

ma jebo vas kredit samo nam to jos kredita treba pa vecina je i ovako dužna i previše, to je zadnje što nam trenutno treba, samo se guraju takve stvari di se mogu zaposlit kumovi sinovi i slični a hebe se njima za nas pa oderali bi nam kožu da mogu a ovo im je samo prilika da se pokaze da se kaok nešto radi a ustvari to im je nabolja prilika da dodlju do lake love, di ces bolje od banke Very Happy
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Agro banka Da ili NE ? Empty Re: Agro banka Da ili NE ?

Postaj by ludvig_II 3/1/2016, 08:39

Ma gledaj bez kredita ne mogu nisam ja tatin sin pa da mi je ostavio veliko i uhodano gospodarstvo koje radi kešom ... ja sam početnik tako da meni još bar 30 godina trebaju tuđe pare znam da je to sup sport ali drugačije nejde ali isto tako znam da će za 31 godinu ići Laughing

Ma samo da i ovi ne jedu govna s hrok-om i blokadom unazad 6 mj jer s takom politikom će opet popušiti ovi s manjim teškoćama takvi trebaju samo mali vjetar u leđa i eto njih opet među živima ,a ovima bez teškoća ionako ne trebaju krediti kad im je čača mu u hdz-u te je pun ko brod a i kum mu šef jedne od banaka Laughing
ludvig_II
ludvig_II

Broj postova : 685
God : 50
Lokacija : Valpovo
Zanimanje : Jebator radoznalih
Registriran : 14.10.2015
36


[Vrh] Go down

Agro banka Da ili NE ? Empty Re: Agro banka Da ili NE ?

Postaj by DARKO 3/1/2016, 09:17

Mišljenja sam da nam treba agrobanka, dobro je da postoji što veći izbor isto kao i ako ima više trgovaca mi bolje prolazimo i to je činjenica. Istina je da smo općenito prezaduženi kao što DP piše ali kako bi se reklo od dva zla biraš ono manje zlo ako si stvarno u škripcu. Samo se nadam da ta planirana agrobanka bude imala stvarno povoljnije uvjete za poljoprivredu nego sve ove komercijalne banke koje su nas do sad gulile a opet nitko nikome neće pare posuditi a da na tome ne zaradi, nebi ni sam.
Na kraju krajeva nitko nikoga nemože silom ugurati u neko zaduženje u banci.
DARKO
DARKO

Broj postova : 1603
God : 36
Lokacija : Negdje između Mure i Drave
Zanimanje : Šofer
Registriran : 26.11.2011
52

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Agro banka Da ili NE ? Empty Re: Agro banka Da ili NE ?

Postaj by ciganek1 3/1/2016, 09:39

Ma samo nek sufinanciraju kamatu na kredu i netreba nam nikakva banka.
ciganek1
ciganek1

Broj postova : 69
Lokacija : KC-prekodravlje
Registriran : 13.12.2011
2


[Vrh] Go down

Agro banka Da ili NE ? Empty Re: Agro banka Da ili NE ?

Postaj by falkon 2 3/1/2016, 11:38

ludvig_II je napisao/la:Ma gledaj bez kredita ne mogu nisam ja tatin sin pa da mi je ostavio veliko i uhodano gospodarstvo koje radi kešom ... ja sam početnik tako da meni još bar 30 godina trebaju tuđe pare  znam da je to sup sport ali drugačije nejde ali isto tako znam da će za 31 godinu ići Laughing

Ma samo da i ovi ne jedu govna s hrok-om i blokadom unazad 6 mj jer s takom politikom će opet popušiti ovi s manjim teškoćama takvi trebaju samo mali vjetar u leđa i eto njih opet među živima ,a ovima bez teškoća ionako ne trebaju krediti kad im je čača mu u hdz-u te je  pun ko brod a i kum mu šef jedne od banaka Laughing

Pa i je, jednostavnije je sa kešom otić na more ili skijanje a onda uzeti kredit i kukati Laughing

U čemu je problem sa hrokom i blokadama? Zašto bi ti netko dao kredit ako ti nisi kreditno sposoban.
Zašto mene ne sekira hrok, blokade i ostalo, a dižem kredite ali ih i vraćam?!
Možda zato što neidem na more, jer ruku na srce rado bi ja odvojio vrijeme za to. ALI ovo nije doba kada se ima višak novaca i to nema nikakve veze sa "tatinim sinovima" i tako to ... Surprised
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Agro banka Da ili NE ? Empty Re: Agro banka Da ili NE ?

Postaj by ludvig_II 3/1/2016, 12:51

falkon 2 je napisao/la:
ludvig_II je napisao/la:Ma gledaj bez kredita ne mogu nisam ja tatin sin pa da mi je ostavio veliko i uhodano gospodarstvo koje radi kešom ... ja sam početnik tako da meni još bar 30 godina trebaju tuđe pare  znam da je to sup sport ali drugačije nejde ali isto tako znam da će za 31 godinu ići Laughing

Ma samo da i ovi ne jedu govna s hrok-om i blokadom unazad 6 mj jer s takom politikom će opet popušiti ovi s manjim teškoćama takvi trebaju samo mali vjetar u leđa i eto njih opet među živima ,a ovima bez teškoća ionako ne trebaju krediti kad im je čača mu u hdz-u te je  pun ko brod a i kum mu šef jedne od banaka Laughing

Pa i je, jednostavnije je sa kešom otić na more ili skijanje a onda uzeti kredit i kukati Laughing

U čemu je problem sa hrokom i blokadama? Zašto bi ti netko dao kredit ako ti nisi kreditno sposoban.
Zašto mene ne sekira hrok, blokade i ostalo, a dižem kredite ali ih i vraćam?!
Možda zato što neidem na more, jer ruku na srce rado bi ja odvojio vrijeme za to. ALI ovo nije doba kada se ima višak novaca i to nema nikakve veze sa "tatinim sinovima" i tako to ... Surprised


..pa  kao prvo ti nisi kompententna osoba da ovo komentiraš (tatin sine ) ..te naravno da ne ideš na more kad si proklet a i ne znaš plivati Very Happy
...a i tata ti garant član hdz-a i  sve ti servirao na tanjur  pa se sada  lako tako zajebavati s sirotinjom koja želi biti nešto više od običnog radnika .... sram te i stid bilo rođo Embarassed

...zašto me ne bih kreditirao ako ima još šanse da od mene bude pošteni seljak koji samo želi da dostojanstveno živi od svog rada ... pa jel se nije spašavalo more posrnulih kombinata ,brodogradilišta te državnih firmi pa zašto se ne bih i običnog seljaka ili mi za tebe manje vrijedimo kao i za sve ove političare u državi .

Svatko zaslužuje drugu šansu zapamti to... tko zna možda i tebi bude nekad trebalo  .
ludvig_II
ludvig_II

Broj postova : 685
God : 50
Lokacija : Valpovo
Zanimanje : Jebator radoznalih
Registriran : 14.10.2015
36


[Vrh] Go down

Agro banka Da ili NE ? Empty Re: Agro banka Da ili NE ?

Postaj by Fidelito 3/1/2016, 14:04

Davanje kredita (posuđivanje novaca) prvenstveno je stvar povjerenja (i osiguranja ulaganja). Privatne banke imaju određene standarde kod davanja kredita, a kada ne poštuju postavljene kriterije (ili kada su ti kriteriji jako niski) - onda se događa kriza (koja sama po sebi i nije loša stvar). Loše je kada banke koje su imale jako niske (ili čudne) kriterije kod dodjele kredita mora sanirati država - to jest svi porezni obveznici - a to se događa najčešće kada je banka koja dijeli kredite u državnom vlasništvu (više ni to nije pravilo jer je cijela kriza '08. završial sanacijom privatnih banaka od strane država, ali to je već neka druga priča).
Bojim se da će ova priča o državnoj poljoprivrednoj banci, ako zaživi, skončati na jednak način. Jadno je to kada glavni uvijet za kredit postane jedan telefonski poziv sa pravog mejsta. Imali smo to prilike iskusiti kod nas više puta, sve dok se banke nisu na kraju privatizirale, ali i poslije toga 'dogodio se' HBOR. Naši bi rekli da se i curi dogodi dijete, pa dogodi se, ali kada se to počinje događati previše često onda nešto nije u redu, nije to samo pitanje 'događaja', nego 'događaj' postaje sistemska pojava. (Ako pratimo trag novca vidjeti će mo kome je 'događaj' materijalno koristio).

Inače nemam ništa protiv da netko dobije i drugu priliku. Zašto ne? Ali jako sam protiv toga da ta šansa za nečiju 'drugu priliku' na kraju ide iz mog đepa.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Agro banka Da ili NE ? Empty Re: Agro banka Da ili NE ?

Postaj by falkon 2 3/1/2016, 14:55

Svakome treba dati drugu šansu, ali zato i kriterije treba pooštriti ...
Jer nitko ne daje novac pa "ako vratiš vratio si, a ako ne nikom ništa".
Ali kako je fidel napisao protiv toga sam da te i takve šanse idu na teret drugih (većini slučajeva su to uvijek isti kojima treba "druga" šansa)

ludvig_ll možda jesam proklet i pošteo zaradim svaku kunu svoju ali i ne tražim drugu šansu da mi drugi plaća ono što sam ja"razjebao"
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Agro banka Da ili NE ? Empty Re: Agro banka Da ili NE ?

Postaj by paor 3/1/2016, 14:59

Nemam neko dobro mišljenje o nekakvoj banki koja bi poslovala po netržišnim principima (a poljoprivredni krediti kakve mi zamišljamo jesu takvi).

Prije bih bio da država na neki način subvencionira kamatu (možda čak iz fonda za postojeće potpore) i tako dade veću prednost onim koji hoće investirati i napredovati (nauštrb onih koji preživljavaju od potpora).
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Agro banka Da ili NE ? Empty Re: Agro banka Da ili NE ?

Postaj by Fidelito 3/1/2016, 15:28

paor je napisao/la:Nemam neko dobro mišljenje o nekakvoj banki koja bi poslovala po netržišnim principima (a poljoprivredni krediti kakve mi zamišljamo jesu takvi).

Prije bih bio da država na neki način subvencionira kamatu (možda čak iz fonda za postojeće potpore) i tako dade veću prednost onim koji hoće investirati i napredovati (nauštrb onih koji preživljavaju od potpora).

Subvencija je uvijek dvostruki mač. Kladim se da bi redovne kamate za nas poljoprivrednike naglo porasle baš za visinu te subvencije - koja bi bila isplaćena tako subvencionirane kredite. Banke bi rekle otprilike ovo: vidite subvencija je povećala potražnju za kreditima, pa je prirodno da cijena zaduživanja poraste, i to baš za visinu subvencije.
Banke uvijek imaju dobar izgovor. Zanimljiv je način na koji oni razmišljaju (a ne mogu reći da to nema svoju logiku), ali sve se - na kraju - uglavnom svodi na maksimalizaciju njihovog profita. Ako misliš poslovati na dug u poljoprivredi - tu nema dugoročne sreće. I nemojmo najsedati na priče da su banke - tu da pomognu nama. Banke postoje da stvore profit za svoje vlasnike, i ako se ti uvijeti mogu uklopiti u moje poslovanje onda bi svi mogli imati koristi od zajedničke suradnje.

Jedini način na koji bi se mogli jeftinije zaduživati je da uopće prestanemo razmišljati o tome da se posluje/živi isključivo pomoću duga. Onda cijena zaduživanja više nije bitna. ( Onda bi i realna cijena duga vjerovatno pala, ali to više ne bi bilo bitno jer se ne bi zaduživao). A taj dug je ionako stvoren od izmišljenog kapitala (a ne od nečije štednje) i povrat kamate na taj dug koju realno moraš zaraditi je glavni mehanizam kako stvoreni/postojeći kapital polako ali sigurno putuje u smjeru banaka.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Agro banka Da ili NE ? Empty Re: Agro banka Da ili NE ?

Postaj by falkon 2 3/1/2016, 16:40

Upravo tako fidel, kada počmemo razmišljati i planirati naš rad bez zaduživanja onda možemo reći da smo zreli za napredovanje. Sve drugo je utopija jer se ide iz jednog duga u drugi.
Netrebaju mi nikakve subvencije, neka mi samo daju povoljnu kamatu a ja ću to otplatiti.
Primjer koji si naveo odnosno podizanje kamatata je indetično oni "kapitalnim" ulaganjima, odnosno kada su stupila na snagu automatski i cijena strojeva je porasla za visninu tih kapitalnih ...
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Agro banka Da ili NE ? Empty Re: Agro banka Da ili NE ?

Postaj by paor 3/1/2016, 17:50

Fidelito je napisao/la:

Subvencija je uvijek dvostruki mač. Kladim se da bi redovne kamate za nas poljoprivrednike naglo porasle baš za visinu te subvencije - koja bi bila isplaćena tako subvencionirane kredite.

 A taj dug je ionako stvoren od izmišljenog kapitala (a ne od nečije štednje) i povrat kamate na taj dug koju realno moraš zaraditi je glavni mehanizam kako stvoreni/postojeći kapital polako ali sigurno putuje u smjeru banaka.    

Porasle bi samo do nivoa prosječnih kamata na tržištu.

Nije to izmišljeni kapital. U svijetu danas ima brdo dostupnog i jeftinog kapitala. Npr. Norveška muku muči da utopi svoj naftni fond od 800 miljardi €.
Dugovi država, poslovnih subjekata i građana imaju pokriće u štednim depozitima, raznim investicijskim i mirovinskim fondovima.
Za ilustraciju: hrvatski dug je oko 400 milijardi kuna, a štedni depoziti i navedeni fondovi imaju aktivu skoro 250 milijardi, a treba naglasiti da su HR građani relativno siromašni, a općenito kotiramo kao prezaduženi.

Bankarski sustav je jedna zamršena dvostrana interakcija gdje ima svašta, ali u osnovi to je to.

falkon 2 je napisao/la:Upravo tako fidel, kada počmemo razmišljati i planirati naš rad bez zaduživanja onda možemo reći da smo zreli za napredovanje. Sve drugo je utopija jer se ide iz jednog duga u drugi.
Netrebaju mi nikakve subvencije, neka mi samo daju povoljnu kamatu a ja ću to otplatiti.

Naprotiv, kapitalizam je to što jeste zahvaljujući slobodnom tržištu, bankama i poštivanju privatnog vlasništva. Bankarstvo je izum star nekoliko tisućljeća i teško je i zamisliti kako bi svijet izgledao bez njega.
Ključ svega je da se pozajmice uzimaju sa kvalitetnim poslovnim planom (+ neka rezerva ili odstupnica).
Bez kredita danas tek rijetki uspijevaju ići naprijed, a i te obično pregazi vrijeme dok ne napunu slamaricu.


Zašto bi tebi netko dao povoljniju kamatu nego što to na ostalom tržištu može postići.
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Agro banka Da ili NE ? Empty Re: Agro banka Da ili NE ?

Postaj by opg biotrava 3/1/2016, 18:31

ciganek1 je napisao/la:Ma samo nek sufinanciraju kamatu na kredu i netreba nam nikakva banka.
 Jednostavno riješenje,koje funkcionira i u zapadnim zemljama.Kolega mi je pričao kako u Njemačkoj država financira kamate svojim poljoprivrednicima.Kaže da tamo seljak trenutno dobiva kredite po 1% kamata i da ukoliko kamata u banci pređe 1,5% država automatski sufinancira razliku.Također ih savjetodavna služba, ili kako se već tamo zove,redovno obilazi i savjetuje te ukoliko je potrebno posreduje u rješavanju problema,kako sa bankama,tako i sa plasmanom proizvoda.Komora im je također dosta jaka,sve u svemu sređena država.

opg biotrava

Broj postova : 584
Lokacija : BRODSKA POSAVINA
Zanimanje : poljoprivredni tehničar-elektrotehničar
Registriran : 23.05.2013
38


http://zovem se Đuka,živim u oklici Sl. Broda.Obrađujem 50 k.j. zemlje,a bavim se i svinjogojstvom.

[Vrh] Go down

Agro banka Da ili NE ? Empty Re: Agro banka Da ili NE ?

Postaj by 577 3/1/2016, 18:45

To je Njemačka nedavno sam bio tamo i gledao poljoprivredu pa tek onda kad vidim strojeve koje nisam u Hr vidio ni na tv onda vidim koliko smo jadni.
577
577

Broj postova : 2642
God : 35
Lokacija : Otok
Zanimanje : Tehničar za željeznički promet
Registriran : 10.02.2011
28

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Agro banka Da ili NE ? Empty Re: Agro banka Da ili NE ?

Postaj by Tomek612 3/1/2016, 19:22

Zašto bi tamo neki "načitani" bankar savjetovao ulazak u kredit za unaprijeđenje proizvodnje i konkurentnosti ak se stvari na tržištu poljoprivrednih proizvoda i ulazni troškovi proizvodnje ne smanje,ili ublaže?
Tomek612
Tomek612

Broj postova : 938
God : 29
Lokacija : Nova Ves,Vž
Zanimanje : poljoprivredni tehničar opći
Registriran : 11.11.2011
21

→→→ : VIŠE


[Vrh] Go down

Agro banka Da ili NE ? Empty Re: Agro banka Da ili NE ?

Postaj by falkon 2 3/1/2016, 19:44

paor je napisao/la:
Fidelito je napisao/la:

Subvencija je uvijek dvostruki mač. Kladim se da bi redovne kamate za nas poljoprivrednike naglo porasle baš za visinu te subvencije - koja bi bila isplaćena tako subvencionirane kredite.

 A taj dug je ionako stvoren od izmišljenog kapitala (a ne od nečije štednje) i povrat kamate na taj dug koju realno moraš zaraditi je glavni mehanizam kako stvoreni/postojeći kapital polako ali sigurno putuje u smjeru banaka.    

Porasle bi samo do nivoa prosječnih kamata na tržištu.

Nije to izmišljeni kapital. U svijetu danas ima brdo dostupnog i jeftinog kapitala. Npr. Norveška muku muči da utopi svoj naftni fond od 800 miljardi €.
Dugovi država, poslovnih subjekata i građana imaju pokriće u štednim depozitima, raznim investicijskim i mirovinskim fondovima.
Za ilustraciju: hrvatski dug je oko 400 milijardi kuna, a štedni depoziti i navedeni fondovi imaju aktivu skoro 250 milijardi, a treba naglasiti da su HR građani relativno siromašni, a općenito kotiramo kao prezaduženi.

Bankarski sustav je jedna zamršena dvostrana interakcija gdje ima svašta, ali u osnovi to je to.

falkon 2 je napisao/la:Upravo tako fidel, kada počmemo razmišljati i planirati naš rad bez zaduživanja onda možemo reći da smo zreli za napredovanje. Sve drugo je utopija jer se ide iz jednog duga u drugi.
Netrebaju mi nikakve subvencije, neka mi samo daju povoljnu kamatu a ja ću to otplatiti.

Naprotiv, kapitalizam je to što jeste zahvaljujući slobodnom tržištu, bankama i poštivanju privatnog vlasništva. Bankarstvo je izum star nekoliko tisućljeća i teško je i zamisliti kako bi svijet izgledao bez njega.
Ključ svega je da se pozajmice uzimaju sa kvalitetnim poslovnim planom (+ neka rezerva ili odstupnica).
Bez kredita danas tek rijetki uspijevaju ići naprijed, a i te obično pregazi vrijeme dok ne napunu slamaricu.


Zašto bi tebi netko dao povoljniju kamatu nego što to na ostalom tržištu može postići.

Ruku na srce vjeruj da daju, jer su svjesni da se klijenti lako gube, znaju u čemu nisu konkurentni ali to koregioraju na drugim stvarima ...

Znači svatko sebi određuje šta će i sa kime će surađivati ... nebitno dal ise to i kako zvala ...

falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Agro banka Da ili NE ? Empty Re: Agro banka Da ili NE ?

Postaj by deere power 3/1/2016, 19:47

ma da oni nikad ne prosvjeduju tamo je sve med i mllijeko Very Happy kad cemo vec jednom prestat pricat kak je u njemackoj, zaboli me neka stvar za njih moramo gledat kak ce nama bit bolje a u tome nam ni jedna banka na svjetu nece pomoc vec samo odmoc sto vise moze

evo sad kad nam ministar bude kuterovac onda cemo vidit kolike ce bit cijene naših proizvoda, vec je izjavio da moraju bit takve da štimaju trgovcima i prerađivačima a ne seljacima hahaha
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Agro banka Da ili NE ? Empty Re: Agro banka Da ili NE ?

Postaj by falkon 2 3/1/2016, 19:56

baranjac ima i onaj drugi preziva se sa P ... nekako on je kandidat od MOSTA. Bogami ćemo casti ako neki od njih dva zasjednu na ministarsko mjesto ispred Agrokora.
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Agro banka Da ili NE ? Empty Re: Agro banka Da ili NE ?

Postaj by deere power 3/1/2016, 20:02

pajnić, bio do neki dan glavni na belju, imaju prave ljude nema šta
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Agro banka Da ili NE ? Empty Re: Agro banka Da ili NE ?

Postaj by falkon 2 3/1/2016, 20:23

Pajnić ispred MOST-a a Kuterovac ispred HDZ-a. Znači da se Todorić organiziro dobiti min. poljoprivede
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Agro banka Da ili NE ? Empty Re: Agro banka Da ili NE ?

Postaj by Đuro Japarić 3/1/2016, 21:01

falkon 2 je napisao/la:Pajnić ispred MOST-a a Kuterovac ispred HDZ-a. Znači da se Todorić organiziro dobiti min. poljoprivede

Kuterovac nije ni za ovce čuvati na otoku ! Dokazao se kao tajnik hss saveza a potom kao državni tajnik nesposobnom ministru Pankretiću , imao sam ga priliku upoznati i sa njime se sukobljavati 2001 jer sam njemu , Grivičiću i Kolaru govorio da Pankretićev zakon za državnu zemlju NEĆE funkcionirati na lokalnoj razini ! 2001 - 2011 to su dokazale , preko 180 lokalnih vlasti raspisali su NULA natječaja za prodaju i zakup državne zemlje seljacima !

Tema je agrobanka ! Treba i može biti Hrvatska poštanska banka !

Bit svega je da se osnuje FOND za razvoj poljoprivrede sa kojim bi onda mogla upravljati HPB !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Agro banka Da ili NE ? Empty Re: Agro banka Da ili NE ?

Postaj by Fidelito 3/1/2016, 23:17



Porasle bi samo do nivoa prosječnih kamata na tržištu.

U tome je cijeli problem, tržište je namješteno na način da se uvijek izvlači maksimalno, bez obzira na rizik jer kada stvari krenu nizbrdo onda svi mi spašavamo. Svi se dogovorno ponašaju, sve banke dijeluju zapravo kao jedna banka. Niti ova 'državna' tu ne bi mogla biti iznimka od tog pravila. To jest (teroetski) mogla bi biti, ali zlouporabom će biti kapitalno opljačkana puno ranije nego vidimo bilo kakve koristi od nje.

Nije to izmišljeni kapital. U svijetu danas ima brdo dostupnog i jeftinog kapitala. Npr. Norveška muku muči da utopi svoj naftni fond od 800 miljardi €.

Tu ti se dotakao same biti stvari.... Kako to da kapitala ima u tolikom izobilju? Pa jednostavno zato jer se može izmisliti koliko god poželiš, ali puno veći povrat ulaganja ostvaruje se spekulativnim poslovanjima na burzama nego što je, na primjer, ulaganje u poljoprivredu. Naravno kod spekuliranja na burzi i rizik je veći, ali to ionako nije bitno jer ako kola krenu nizbrdo onda će ionako sve to pokriti porezni obveznici, to jest svi mi. Tako da onima koji se igraju (tuđim) izmišljenim novcem rizik jednostanvo nije bitan, dok Norvežanima koji sa svojim državnim fondom nastoje sačuvati kapital za svoja buduća pokoljenja (sasvim suprotno od ponašanja nas - ovdje) imaju realni problem - jer bi oni mogli biti pravi gubitnici ako sistem propadne. Crpe prirodno bogatsvo iz zemlje i prodaju ga za šarene papiriće (zelene boje) sa kojima si mogu obrisati rit. Dobro, sada pokušavaju oformiti svjetsku aviokompaniju (jedno od ulaganja) jer za papiriće mogu kupiti avione ali to je tek kap u moru. Sa druge strane ovi koji spekuliraju tuđim kapitalom ne mogu nikako biti gubitnici - jer ne možeš izgubiti ono što nikada nisi posjedovao.


Naprotiv, kapitalizam je to što jeste zahvaljujući slobodnom tržištu, bankama i poštivanju privatnog vlasništva. Bankarstvo je izum star nekoliko tisućljeća i teško je i zamisliti kako bi svijet izgledao bez njega.

Čim imaš situaciju da se nekoga političkim dekretom pomaže - ali iz zajedničke kase (bail-out banaka ili poticaj poljoprivrednicima) tu nema više govora o slobodi tržišta, to je onda planska privreda upravljana ne tržištem nego političkim odlukama. Razumijem da prosječnom amerikancu nije jasno kuda to vodi, ali nama ovdje (barem nama starijima) trebalo bi biti potpuno jasno kako će to završiti. Snaga kapitalzima nekada je upravo bila u činjenici da je loše propadalo a ono dobro (koje se moglo prilagoditi) opstajalo, a toga je sve manje i manje, zapravo to vrijedi samo još na našoj maloj razini. Veliki igrači, čini se, igraju po nekim drugim pravilima. To onda vodi u negativnu selekciju i u opću krizu u kojoj se nalazimo i u kojoj nema jasne slike kako izaći iz nje.


Ključ svega je da se pozajmice uzimaju sa kvalitetnim poslovnim planom (+ neka rezerva ili odstupnica).
Bez kredita danas tek rijetki uspijevaju ići naprijed, a i te obično pregazi vrijeme dok ne napunu slamaricu.

Za mene je ključ u tome da barem sačuvam ono što posjedujem i da ne dopustim da mi to otmu iz ruke. O nekakvom rastu i napretku u ovakvom okruženju nema smisla pričati. Ako se okruženje promijeni - onda možemo razgovarati.

Zašto bi tebi netko dao povoljniju kamatu nego što to na ostalom tržištu može postići.

To je pravo pitanje, a ja bih samo nadodao zašto bi netko uopće ulagao u poljoprivredu kada na spekulativnom tržištu može zaraditi puno puno više?
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Agro banka Da ili NE ? Empty Re: Agro banka Da ili NE ?

Postaj by Đuro Japarić 4/1/2016, 00:13

Fidelito je napisao/la:


To je pravo pitanje, a ja bih samo nadodao zašto bi netko uopće ulagao u poljoprivredu kada na spekulativnom tržištu može zaraditi puno puno više?  

> netko > zamijenimo sa riječ država i zašto ?

Zato što je poljoprivreda za Hrvatsku bitna iz ; gospodarskih , demografskih , strateških , ekoloških i estetskih razloga !

Sabor može donijeti Zakon o fondu za razvoj poljoprivrede !

SREDSTVA FONDA ; od prodaje i zakupa državne zemlje 50 % , 100 % od prenamjene poljoprivrednog u građevinsko zemljište iz ostalih zakonitih izvora !
I onda sa sredstvima Fonda upravlja sadašnja HPB i daje kredite za investicije i obeštećenje nasljednicima !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Agro banka Da ili NE ? Empty Re: Agro banka Da ili NE ?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.