AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Stranica 2 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Koja bi politička opcija bila najbolja za seljaka ?

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 2 I_vote_lcap28%Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 2 I_vote_rcap 28% 
[ 10 ]
Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 2 I_vote_lcap19%Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 2 I_vote_rcap 19% 
[ 7 ]
Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 2 I_vote_lcap25%Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 2 I_vote_rcap 25% 
[ 9 ]
Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 2 I_vote_lcap14%Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 2 I_vote_rcap 14% 
[ 5 ]
Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 2 I_vote_lcap11%Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 2 I_vote_rcap 11% 
[ 4 ]
Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 2 I_vote_lcap0%Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 2 I_vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 2 I_vote_lcap0%Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 2 I_vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 2 I_vote_lcap0%Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 2 I_vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 2 I_vote_lcap0%Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 2 I_vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 2 I_vote_lcap3%Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 2 I_vote_rcap 3% 
[ 1 ]
 
Ukupno glasova : 36
 
 

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 2 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by anteli4 10/11/2015, 09:30

Đuro Japarić je napisao/la:
opg biotrava je napisao/la:
SteveO je napisao/la:Samo da Jakovinu vise ne gledamo na sceni, grobar hrvatske poljoprivrede.
  Jakovina je samo obični pijun,koji je igrao kako su drugi svirali.Hoće li biti Jakovina ili netko drugi sasvim je svejedno,ako svirači nastave svirati istu melodiju.Neka nam Bog pomogne,ako već nije prekasno...

Bog , Allah i ostali likovi u koje vjeruju smrtnici na planetu Zemlja , neće pomoći hrvatskoj poljoprivredi !

O budućnosti može odlučiti raja u RH putem referenduma !

Prvo treba od Predsjednice RH tražiti da predloži izmjenu SMEĆA kojeg zovu USTAV RH !

Pravo predlagati zakone imaju ; Vlada RH , zastupnici Hrvatskog sabora i 15 000 birača .

Kada zakon predlažu birači zastupnici Hrvatskog sabora moraju raspisati referendum o prijedlogu zakona .

Ovo bi bio redoslijed kako iz postojećeg stanja !
Dali te mogu zamoliti da Boga stvoritelja ne nazivas LIKOM? Ima nas na ovome forumu sto vjerujemo u Boga i ovakve gluposti nas vrijedaju. A ti kolega slobodno vjeruj u druga tita i teoriju evolucije i ostale gluposti. To je tvoja stvar, ali nemoj molim te vrijedati one koji vjeruju u ono sto pise u Bibliji.

anteli4

Broj postova : 352
Lokacija : livno, bih
Registriran : 14.12.2012
13


[Vrh] Go down

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 2 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by VTZ 10/11/2015, 10:05

Očiti kriminal u izvedbi ministra poljoprivrede i ravnatelja Agencije za plaćanja u poljoprivredi... sve pod motom "zato jer mi to možemo"..

Ustvari, od svega je najviše zanimljiva reakcija šire javnosti, medija, organa istrage i gonjenja, koje zapravo uopće ni nema... Javnost se pretvorila u šarana u akvariju, koji nepomično pliva, otvara usta i guta sve što mu se servira.

http://direktno.hr/en/2014/direkt/30251/Evo-što-u-Ministarstvu-poljoprivrede-kažu-na-sumnjive-poslove-Jakovine.htm

Sad Hrvatska "nije pokradena ni opljačkana", jer eto - kad zatreba vlada donese privremeni zakon za jednokratnu uporabu, s rokom trajanja od mjesec dana.. Nakon što se "posao" obavi, strogonamjenski zakon nije više ni potreban.

Posao odrađen u skladu sa slovom zakona.. Laughing

VTZ

Broj postova : 421
Lokacija : Varazdin - okolica
Registriran : 04.06.2008
11


[Vrh] Go down

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 2 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by VTZ 10/11/2015, 12:39

Kako nazvati "vladu" koja s unaprijed zadanim i smišljenim ciljem počinjenja kaznenih djela mijenja zakone na dnevnoj bazi, i takav način postane joj sasvim rutinska radnja?

Jel to zločinačka organizacija, boljeg primjera za taj termin ja niti ne znam..

http://direktno.hr/en/2014/direkt/9572/Sve-vi%C5%A1e-dokaza-da-vlast-naru%C4%8Duje-zakone-za-legalnu-plja%C4%8Dku-dr%C5%BEave.htm

U Hrvatskoj ne postoji zakon po kojem bi se gonili kreatori koruptivnih zakona. Zato se i kreiraju zakoni koji omogućavaju da manjina pljačka većinu, da povlašteni uništavaju državu

VTZ

Broj postova : 421
Lokacija : Varazdin - okolica
Registriran : 04.06.2008
11


[Vrh] Go down

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 2 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by DARKO 10/11/2015, 20:30

Da postoji taj zakon več odavno bi se gonili kreatori koruptivnih zakona, pogotovo s početka devedesetih. Dok su nam očevi krv lili ovi su legalno pljačkali što je krvavo stvoreno, u nikoga ne upirem prstom, svatko takav sam se prepoznaje.
Danas i ubuduće teško da će se suzbiti tajkunizacija i pljačka na legalan način a samim time i pogodovanje pojedincima jer su jači od bilo koje vlade i bilo koje političke funkcije, uostalom tako se živi u kapitalističkom društvu koje smo OPET SAMI IZABRALI neki svjesno a neki ne.
Al dobro nećemo gledati unatrag da se ne vratimo u '41 ili '45 ili ko zna koju, gledajmo unaprijed za bolje sutra nas i naše djece jer dosta mi je više onoga čiji je djed bio ustaša a čiji partizan, od toga nema kruha.
Što se tiče samih izbora nikad mi se nije sviđalo to što može glasati netko tko ne živi u Hrvatskoj. Pa ako i jesi hrvat a živiš bilo gdje u svijetu onda i tamo plačaš porez, školuješ se i živiš normalan život i donosi odluke tamo gdje jesi a ne da možeš glasati za državu iz koje si otišao. Prijatelj mi živi par godina u SAD-u, čuli smo se neki dan prije izbora pa on sam veli nisam lud da tebi krojim buduću vladu i da izađem na izbore a nemam više nikakve veze s Hrvatskom, al očito je da to nekome isto tako odgovara, jel jel....
I da gosp. Đuro i ja vas molim isto ko i Anteli da ne spominjete samo tako Onoga koji je jedini uz nas, bolje bi vam bilo više klečati pred oltarom i moliti ga da raja što bolje odluči na tim vašim eventualnim referendumima.


Zadnja promjena: DARKO; 10/11/2015, 21:53; ukupno mijenjano 1 put.
DARKO
DARKO

Broj postova : 1603
God : 36
Lokacija : Negdje između Mure i Drave
Zanimanje : Šofer
Registriran : 26.11.2011
52

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 2 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by ludvig_II 10/11/2015, 20:45

Uh što volim ove nabrijane tvz bogoljubce čudo jedno ... Laughing  pa samo se vi molite niko vama ne brani ..rođo Đuro samo vam veli da vam to neče pomoći i bogami neće i tu je u pravu kom se god svidjelo ili ne .... bog je po meni stvoren samo za slabiće i jadnike koji se ne znaju suprotstaviti postavljenim zadacima u životu ... Laughing
ludvig_II
ludvig_II

Broj postova : 685
God : 50
Lokacija : Valpovo
Zanimanje : Jebator radoznalih
Registriran : 14.10.2015
36


[Vrh] Go down

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 2 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by VTZ 10/11/2015, 20:48

Milijuni, doslovno milijuni Hrvata žive u dijaspori, i naravno da je najveća briga i cilj svakog komunista njima zauvijek i trajno oduzeti pravo glasa.

Ustvari njihov je vrhunac jednopartijski sustav, u kojem komunisti ni na koji način ne mogu izgubiti izbore, jer im ustav garantira vječitu vlast.

Još veći vrhunac ili mokri san ljevičara  je dokidanje nacionalne hrvatske države, i stvaranje Satrapove Džamahirije.  Zato danas manjine u Saboru imaju 8 mandata plus dvostruko biračko pravo. Na istom glasanju prvo biraš Pupovca, onda Milanovića.

O državnom trošku stotine autobusa Lasta dovoze dvostruke birače, ali naravno da to nije problem.

Hrvate treba protjerati iz Hrvatske, oduzet im biračko pravo. Ostat će samo partijski uhljebi, i put prema Satrapovoj Džamahiriji širom je otvoren.

VTZ

Broj postova : 421
Lokacija : Varazdin - okolica
Registriran : 04.06.2008
11


[Vrh] Go down

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 2 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by ludvig_II 10/11/2015, 20:53

Ma ako mu je toliko stalo do domovine i da glasa neka se vrati u domovinu pa uživa u blagodatima domoljublja i izabranih Laughing

Ma svaki domoljubni hr-švabo voli svoju domovinu samo preko tv-a Laughing

Ma pustimo mi priče snježana neka se oni brinu za sebe a mi čemo sa sebe ili?
ludvig_II
ludvig_II

Broj postova : 685
God : 50
Lokacija : Valpovo
Zanimanje : Jebator radoznalih
Registriran : 14.10.2015
36


[Vrh] Go down

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 2 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by DARKO 10/11/2015, 21:01

Točno tako Pege sve ovo ostalo kaj trljezga VTZ je čista filozofija i ništa drugo, stvari su jako jednostavne. Nevjerojatno kako netko zna komplicirati i filozofirati.
Dok nezna više voditi normalnu raspravu okreće komuniste i ustaše..teško s takvim.
A kaj se tiče slabića i jadnika mislim da je veći slabić onaj koji svakodnevno jauče i kuka a ne onaj koji Boga moli. cheers
DARKO
DARKO

Broj postova : 1603
God : 36
Lokacija : Negdje između Mure i Drave
Zanimanje : Šofer
Registriran : 26.11.2011
52

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 2 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by Fidelito 10/11/2015, 21:32

VTZ je napisao/la:Kako nazvati "vladu" koja s unaprijed zadanim i smišljenim ciljem počinjenja kaznenih djela mijenja zakone na dnevnoj bazi, i takav način postane joj sasvim rutinska radnja?

Jel to zločinačka organizacija, boljeg primjera za taj termin ja niti ne znam..

http://direktno.hr/en/2014/direkt/9572/Sve-vi%C5%A1e-dokaza-da-vlast-naru%C4%8Duje-zakone-za-legalnu-plja%C4%8Dku-dr%C5%BEave.htm

U Hrvatskoj ne postoji zakon po kojem bi se gonili kreatori koruptivnih zakona. Zato se i kreiraju zakoni koji omogućavaju da manjina pljačka većinu, da povlašteni uništavaju državu

Ne mogu zamisliti kakav bi to zakon trebao biti i tko bi kasnije odlučivao o tome koga suditi po tom zakonu? Možda slijedeća vlast koja bi došla iz oporbe?

Jednostavno rečeno nitko ne može odgovarati za donesene zakone, zastupnici imaju imunitet od progona radi dizanja ruku za određena zakonska riješenja, ali oni to moraju raditi u dobroj vjeri. Isto tako sudci, na primjer, ne mogu odgovarati za presude koje su donijeli, može ih srušiti neko više tijelo, ali oni ne mogu odgovarati za presude koje su donijeli. Eventualno ako imaju veliki broj srušenih presuda njihov poslodavac može im dati nogu, ali nema odgovornosti pred zakonom (iznimka su dokazana korupcija prilikom donošenja presude). Tko bi se bavio tim poslom kada bi mogao na robiju radi presude ili dizanja ruku? Upravo zato zastupnici imaju mandat i izabrani su na izborima.

Da ti to približim ekvivalent bi mogao biti slijedeći: uvedi odgovornost radi odluka što sijati dogodine, bez znanja kakva će biti godina, cijene itd. .Mi jesmo materijalno odgovorni jer će se naše odluke koje donosimo danas direktno odraziti na naše materijalno stanje, ali ne bi bilo pravedno da radi eventualnih promašaja odgovaramo i kazneno za odluke (na koje nemamo potpunog utjecaja kada ih donesemo). Tako i političari imaju odgovornost pred biračkim tijelom, ali nemaju kaznenu odgovornost za donesene zakone kolikogod oni bili loši. O tome moraju birači razmišljati prije izbora.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 2 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by deere power 10/11/2015, 21:33

ko ne živi u ovoj državi ja mu nebi dao pravo glasa, isto tako ko je preko 65 godina i u penziji je i nije više ni za miško i tima bi ja ukino Laughing 90% od ovih koji su glasali su babetine koje ne znaju ni koga su zaokružili
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 2 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by anteli4 11/11/2015, 09:15

ludvig_II je napisao/la:Uh što volim ove nabrijane tvz bogoljubce čudo jedno ... Laughing  pa samo se vi molite niko vama ne brani ..rođo Đuro samo vam veli da vam to neče pomoći i bogami neće i tu je u pravu kom se god svidjelo ili ne .... bog je po meni stvoren samo za slabiće i jadnike koji se ne znaju suprotstaviti postavljenim zadacima u  životu ... Laughing
Odlicno. Problem rijesen; svatko neka vjeruje u sta hoce, ali bez vrijedanja onoga drugoga. I samo da znas da si me opet uvrijedio jer Bog nije stvoren on je vjecan.

anteli4

Broj postova : 352
Lokacija : livno, bih
Registriran : 14.12.2012
13


[Vrh] Go down

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 2 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by VTZ 11/11/2015, 12:55

Ha ha ha, baš je smiješno gledati koliko se truda ulaže ovdje, u svrhu opravdavanja i relativizacije preočitog kriminala vlade koja se odmetnula u zločinačku organizaciju..

"Jer mi to možemo", mi donesemo zakon po hitnom postupku, koji traje toliko dugo dok se "posao" ne obavi.. Naša mašinerija u Saboru to isto tako obavi po hitnom postupku, jer naša strahovlada i kompletan režim jedino na taj način i znaju funkcionirati.

Za sve ostalo tu su naši puleni, koji se prave grbavi i slijepi, pokraj zdravih očiju oni progledati ne žele..

VTZ

Broj postova : 421
Lokacija : Varazdin - okolica
Registriran : 04.06.2008
11


[Vrh] Go down

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 2 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by Tomek612 11/11/2015, 18:19

Od samog početka stvaranja ove da nazovem "države" nije krenulo kak bi trebalo,tipa 200 bogatih obitelji,itd. itd. I drago mi je kaj se u prljave posle upletnuo "neko treći",jer kranje je vrijeme za promjene,pametne promjene,bolju budućnost. Jer sami smo krivi kaj smo pristali biti njihove ovčice,a iza njihovih leđa govoriti ovo,ono. Ionako se zakoni donose "z brda,z dola",narod se ne sluša,niti se čuje kad vladajući ne vade svoje slušalice. A to što se kao društvo ne možemo složiti oko nekih ciljeva koji bi bili bolji za boljitak ovog foruma,naroda,cijele države....neka nam Bog pomogne,neka pokaže put preko Mosta Very Happy
Tomek612
Tomek612

Broj postova : 938
God : 29
Lokacija : Nova Ves,Vž
Zanimanje : poljoprivredni tehničar opći
Registriran : 11.11.2011
21

→→→ : VIŠE


[Vrh] Go down

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 2 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by VTZ 11/11/2015, 19:36

Prije laprdanja bilo bi dobro i ponešto znati, a ne samo glumiti papagaja...

U svojoj knjizi "Industrijska demokracija i civilno društvo" (1986), autorica Vesna Pusić opširno opisuje i zalaže se za demokraciju, kojoj bi cilj bio "velika koncentracija kapitala u odabranom krugu upravljačke elite",odnosno malobrojnh menađera koji pak "čine elitu koja ima natproporcionalnu kontrolu nad raspolaganjem ekonomskim resursima o kojima ovisi većina društva".

Dakle, zamisao o dvjestotinjak obitelji koje bi vladali Hrvatskom elaborirana je mnogo prije Franje Tuđmana, i to (kakvog li paradoksa), od jedne od najvećih kritičarki Tuđmanove verzije upravljačke elite.

http://www.index.hr/indexforum/postovi/111926/200-bogatih-obitelji-su-pusickino-maslo-/1

http://www.vecernji.hr/hrvatska/cija-je-ideja-o-200-obitelji-tudmanova-ili-vesne-pusic-925058

VTZ

Broj postova : 421
Lokacija : Varazdin - okolica
Registriran : 04.06.2008
11


[Vrh] Go down

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 2 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by DARKO 11/11/2015, 20:02

Niti jedan od današnjih političara nema baš popularnu povijest svog djelovanja, možda će se isticati Božo Petrov..?
Kao što sam prije napisao bolje da ne zadiremo u prijašnja vremena, to bi bilo isto ko da mene moja žena proziva što si radio s 15 a što s 18 a što s 22 itd. Smile
Šalu na stranu, treba težiti boljem sutra. Zašto sad NE velikoj koaliciji triju najjačih stranaka? Pa i jedni i drugi i treći žele sve najbolje za Hrvatsku. Prijeće ih svjetonazorski stavovi??, pa za*ebi to za boljitak svojega naroda! Dok se smanji nezaposlenost, dok se bankama stane do kraja na rep, dok se bude općenito bolje živjelo u Hr i kad nam BDP bude u stvarnom uzletu od 5+% tada se možemo klati oko svjetonazorskih pitanja.
DARKO
DARKO

Broj postova : 1603
God : 36
Lokacija : Negdje između Mure i Drave
Zanimanje : Šofer
Registriran : 26.11.2011
52

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 2 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by VTZ 12/11/2015, 13:40

Kad je novinarima zabranjeno i onemogućeno pisati o tome:

"Hrvatska voćarska zajednica (HVZ) zatražila je poništenje natječaja za mjeru Restrukturiranje, modernizacija i povećanje konkurentnosti poljoprivrednih gospodarstava iz Programa ruralnog razvoja, jer smatra da se pogodovalo velikim tvrtkama, a mali i srednji ostali su bez sredstava za razvoj, istaknuto je u srijedu na konferenciji za novinare HVZ-a.

"Pozivamo ministra Tihomira Jakovinu neka odmah poništi raspodjelu potpora iz programa ruralnog razvoja dodijeljenih za mjeru 4, što može učiniti i u sadašnjoj tzv. tehničkoj situaciji jer time će zapravo spriječiti nezakonito trošenje potpora.

Ukoliko to ne uradi inzistirat ćemo na kaznenoj prijavi protiv svih odgovornih za pljačku europskog i novca hrvatskih poreznih obveznika, a najodgovorniji za ovu sramotnu odluku upravo je ministar Jakovina", izjavili su Frane Ivković i Josip Đelagić, članovi Vijeća Hrvatske voćarske zajednice (HVZ).

HVZ ističe da je smisao ruralnog programa očuvanje je i razvoj ruralnih prostora poticanjem projekata koji će pridonijeti povećanju proizvodnje i boljoj konkurentnosti malih i srednjih poduzetnika te obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava uz zadržavanje stanovništva u tim područjima, "a ne davanje i do 90 posto potpora u odnosu na ukupno ulaganje tajkunima kako je to ministar Jakovina proveo kroz prvi natječaj za mjeru 4".

"Poništenjem natječaja neće mu biti oproštena odgovornost, no tim činom omogućit će da sredstva za ruralni razvoj dobiju oni kojima su po europskim kriterijima i namijenjena, a ne tajkuni koji su se i svojedobno kroz privatizaciju za male novce dočepali mnogih tvrtki", kazali su predstavnici Hrvatske voćarske zajednice."

JAKOVINU U ZATVOR

VTZ

Broj postova : 421
Lokacija : Varazdin - okolica
Registriran : 04.06.2008
11


[Vrh] Go down

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 2 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by Picek 12/11/2015, 16:01

VTZ je napisao/la:Ha ha ha, baš je smiješno gledati koliko se truda ulaže ovdje, u svrhu opravdavanja i relativizacije preočitog kriminala vlade koja se odmetnula u zločinačku organizaciju..
.
sve dosadašnje vlade u RH su zločinačka organizacija..
bez iznimaka.
a svima im je put pokazao i utabao capo di tutti capi.
Picek
Picek

Broj postova : 1225
Registriran : 13.03.2008
22


[Vrh] Go down

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 2 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by Đuro Japarić 12/11/2015, 18:14

Za povijesne pomake u hrvatskoj poljoprivredi ima 2 rješenja ;

1. da zastupnici donesu povijesne zakone ,
2. da o zakonima birači odluče putem referenduma

PROBLEM ?

Tko će prijedloge zakona uputiti budućem predsjedniku Sabora u postupak donošenja ?

Za sada to mogu ;

- Vlada ,
- 1 zastupnik
- više zastupnika

Po meni rješenje je da se od Predsjednice RH traži da predloži IZMJENU Ustava na način ;

- da pravo predlaganja zakona ima i 15 ooo birača - Srbi imaju 30 000 !

- da zastupnici MORAJU raspisati REFERENDUM kada zakon predlažu birači

NA PRIMJER ;birači predlažu

Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Referendumsko pitanje ;

Da li ste za Zakon o poljoprivrednom zemljištu

ZA PROTIV

Upozorava Vas da REŽIM u Zagrebu u RH NIJE u 25 g raspisao NI 1 referendum za prijedlog ZAKONA !

Bili su prisiljeni raspisati referendum za nebitni članak Ustava vezano da je brak između muškarca i žene !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 2 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by Đuro Japarić 12/11/2015, 18:30

anteli4 je napisao/la:
Đuro Japarić je napisao/la:
opg biotrava je napisao/la:
SteveO je napisao/la:Samo da Jakovinu vise ne gledamo na sceni, grobar hrvatske poljoprivrede.
  Jakovina je samo obični pijun,koji je igrao kako su drugi svirali.Hoće li biti Jakovina ili netko drugi sasvim je svejedno,ako svirači nastave svirati istu melodiju.Neka nam Bog pomogne,ako već nije prekasno...

Bog , Allah i ostali likovi u koje vjeruju smrtnici na planetu Zemlja , neće pomoći hrvatskoj poljoprivredi !

O budućnosti može odlučiti raja u RH putem referenduma !

Prvo treba od Predsjednice RH tražiti da predloži izmjenu SMEĆA kojeg zovu USTAV RH !

Pravo predlagati zakone imaju ; Vlada RH , zastupnici Hrvatskog sabora i 15 000 birača .

Kada zakon predlažu birači zastupnici Hrvatskog sabora moraju raspisati referendum o prijedlogu zakona .

Ovo bi bio redoslijed kako iz postojećeg stanja !
Dali te mogu zamoliti da Boga stvoritelja ne nazivas LIKOM? Ima nas na ovome forumu sto vjerujemo u Boga i ovakve gluposti nas vrijedaju. A ti kolega slobodno vjeruj u druga tita i teoriju evolucije i ostale gluposti. To je tvoja stvar, ali nemoj molim te vrijedati one koji vjeruju u ono sto pise u Bibliji.

Nije uvreda jer Hrvati do doseljavanja na Balkan nisu bili kršćani i nisu vjerovali u Boga !

Inače moji su preci i u Turskom carstvu ostali kršćani prema vjerovanju koje propagira RIM !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 2 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by VTZ 12/11/2015, 19:11

Đuro, shvatili smo odavno, ti si neshvaćeni zakonodavac turskih korijena Smile

VTZ

Broj postova : 421
Lokacija : Varazdin - okolica
Registriran : 04.06.2008
11


[Vrh] Go down

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 2 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by Đuro Japarić 13/11/2015, 18:13

VTZ je napisao/la:Đuro, shvatili smo odavno, ti si neshvaćeni zakonodavac turskih korijena Smile

Od kako su Turci OSLOBODILI SLAVONIJU postoje pisani dokumenti i sve se može pratiti dO današnjeg dana !

Piše koliko je bilo obradivih jugera  , broj stoke , pčela itd .

Danas 2015 ; može se napisati ;

- izumrlih sela 119 ,
- sela bez djece , nije mi poznato ,
- zakorovljenog i zašikarenog zemljišta - to ni režim u Zagrebu ne zna

Pod okupacijom Beča , upropaštena je Slavonska poljoprivreda i seoski prostor u smislu izgradnje UŠORENIH sela ,

U zajednici sa Balkanskim narodima 1918 nastavak uništavanja sa osnivanjem poljoprivrednih poduzeća ,

U Brozovoj Jugoslaviji , model kombinata i seljačkih imanja do 10 ha koju većina obitelji nije imala ,

U Tuđmanslaviji ; privatizacija predmet koje su i kombinati , podržavljenje dijela poljoprivrednog zemljišta , ukidanje zemljišnog maksimuma od 10 ha , svi zakoni za privatnu zemlju iz Beograda , a promašena evidencija ( gruntovnice i katastar iz Beča .

2015 g . Ustav Tuđmanslavije omogućava raspisivanje REFERENDUMA o prijedlozima zakona , pa o tome Vi > hrvatine > razmislite !

Što se mene tiče zakoni za privatnu zemlju MARŠ preko Drine i Dunava !

Zakoni za državnu zemlju treba ukinuti !

Gruntovnice i katastar spojiti u jednu Državnu zemljišnu službu ?

Pa ako Tuđmanslavci ne razumete što Vam piše Slavonac starosjedilac , pomoći Vam nema !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 2 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by VTZ 13/11/2015, 22:19

Povijesni izvori navode kako Slavonci uopće nisu znali za svinjetinu, sve dok turski oslobodioci nisu dočerali čuvenu Tursku svinju.

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 2 Funny-Pig-01

VTZ

Broj postova : 421
Lokacija : Varazdin - okolica
Registriran : 04.06.2008
11


[Vrh] Go down

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 2 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by Đuro Japarić 14/11/2015, 05:27

U Popisima Slavonije vršenim u Turskom carstvu između ostalog piše ;

- Turskome caru 3 forinte po kući ,
- Turskome zemaljskom gospodaru 10 % žitarica ,
- treći porez bio je za vojsku u čijim su se redovima borili Slavonci , kršćani , Slavonci koji su prešli na islam i Srbi kršćani

Na žalost izgubili smo bitku kod Beča !
Okupatori iz Beča protjerali su preko pola stanovništva Slavonije islamske vjere !

Savojski vrši prodor u Bosnu i namjerno pali kuće muslimana sa ciljem da tamo izazove sukob , u povratku dovodi preko 30 000 kršćana iz Bosne u Slavoniju . Malo im je bilo kršćana iz Bosne pa u Slavoniju naseljavaju strance početkom 18 stoljeća , prvenstveno Nijemce .

U poljoprivrednom smislu idu sa modelom KMETOVA i VELEPOSJEDNIKA među kojima je i Savojski koji u Baranji dobiva veleposjed iz kojega se razvilo Belje

2015 g. riječi Slavonija i Baranja mogu se zamijeniti TODORIĆEVO !

Todorićevo će postati najveća PUSTINJA u demografskom smislu u Europi !
Da Mađari nisu postavili žicu kroz Todorićevo ne bi prolazile ni IZBJEGLICE !

Dobili ste dio poticaja ? Trebate nešto novca potrošiti da turistički i obrazovno otiđete iz Hrvatske i VIDITE rješenja u poljoprivredi u više drugih država i onda se UPITATE ; što mijenjati u Tuđmanslaviji ?

1. Sa Srpsko - hrvatskim Zakonom o nasljeđivanju nemamo što tražiti !

- Postoji mogućnost da se dio rješenja preuzme iz SAD u smislu da nasljednici u ISELJENIČKOJ Tuđmanslaviji MORAJU pokrenuti ostavinski postupak u roku 6 mjeseci nakon SMRTI vlasnika , sa rješenjem ako se postupak NE pokrene ,

- za nasljeđivanje zemlje možemo preuzeti dio modela Slovenije , to je država zapadno od Tuđmanslavije i Kraljevine Nizozemske .

Nizozemci nam ŽELE tu pomoći , to mi je odgovorila Njihova veleposlanica , pismo sam poslao drugu Milanoviću i kriminalcima u Sabor !

- Po Ustavu Tuđmanslavije pravo predlagati zakone imaju ; Vlada i zastupnici u različitom obliku

- kriminalci u Saboru vlastitom odlukom mogu raspisati REFERENDUM o prijedlogu ZAKONA i pitati Tuđmanslavce ;

Da li ste za Zakon o nasljeđivanju

Vaša pamet bi bila da zaokružite ;   ZA   ...........PROTIV

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 2 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by Đuro Japarić 15/11/2015, 19:13

Ni jedna partija na uskoro završenim Izborima za Sabor nije govorila o problemima i rješenjima za hrvatsku poljoprivredu !

Ako se žele promjene , mora progovoriti civilni sektor .

Kad je riječ o poljoprivredi mi smo ne organizirani i bez utjecaja na političare .

Imamo HPK sa smještajem u zgradi Ministarstva poljoprivrede , nekoliko udruga među kojima je i udruga OPG Hrvatske- Život !

Nakon što se Sabor formira i izabere Vlada , HPK i udruge mogu temeljem Ustava ići sa pismenim prijedlozima prema Saboru , Vladi i Predsjednici ili šutjeti ?

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 2 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by ludvig_II 15/11/2015, 19:42

Ma šta to fali današnjoj politici poljoprivrede ....?  

Šta će  most i dalmoši to popraviti i donjeti poljoprivredi red i blagostanje  moš mislit ... pa ti samo trkeljaju o nekim reformama i piju kafu po cijele dane ti su se izgubili ko tovari u magli Laughing  ...mi imamo sreće dok su još živi ovi koji su živjeli u doba blagostanja i sreće Laughing

ludvig_II
ludvig_II

Broj postova : 685
God : 50
Lokacija : Valpovo
Zanimanje : Jebator radoznalih
Registriran : 14.10.2015
36


[Vrh] Go down

Koja politička opcija je najbolja za seljaka  ?  - Page 2 Empty Re: Koja politička opcija je najbolja za seljaka ?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.