AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








agrotron k 610

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

agrotron k 610 - Page 2 Empty Re: agrotron k 610

Postaj by Fidelito 30/12/2014, 09:55

Po meni tu se radi o standardnom problemu 'ekologije'. Proizvođači su obavezni isporučiti motor sa EUR 3,4,5,6,7,8,9,X ekološkim (govno) specifikacijama (kako je to bilo vrlo ponosno bilo rekalmirano u prospektu), a to najčešće znači da režim rada motora namjeste tako da zadovolji ekološke norme, ali to onda ide na račun potrošnje, snage, i (vjerovatno) vijeka trajanja motora. Tako da ti novi motori uz sve napredne tehnologije (na primjer CR ubrzigavanje ili varijabilna turbina) idu lošije i troše više za obavljeni posao, nego motori u traktorima starijih generacija (koji nisu ni približno 'ekološki'). Samo se postavlja pitanje kakva je to ekologija, ako mi traktor za isti posao troši više, a napravi manje posla. To je inače (vjerovatno lako) riješivo sa drugačijim softverom koji bi se dodao traktoru, ali onda nema ekologije.

Kao drugi problem mogao bi biti kombinacija modernog CR motora i plave nafte koja je sadržava(la) daleko više sumpora nego što je propisano za takve motore i taj sumpor iz goriva može napraviti puno štete na motoru (CR, EGR ventil, turbina, intercooler), to ponajviše ovisi o tome kako je traktor izrađen i koliko je prilagođen radu sa takvim gorivom. Sve donedavna (a možda još uvijek) plavo gorivo je sadržavalo daleko previše sumpora koji je kod starijih tipova motora donekle bio i poželjan (kao sredstvo za podmazivanje) a kod novih je stvarao velike probleme. To se obično riješavalo u garantnom roku a i poslije iz đepa vlasnika, jer taj problem nije prestaje sve dok se ne podigne kvaliteta goriva na potrebnu razinu. Zato i po servisima najprije uvjeravaju da je sve to u redu i da tako treba biti (i u taj dio ulažu dosta truda), jer ne žele sebi stvarati dodatne troškove i dodatni (nepotrebni) posao (ako te uspiju uvjeriti).
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

agrotron k 610 - Page 2 Empty Re: agrotron k 610

Postaj by falkon 2 30/12/2014, 10:38

Meni je serviser rekao rekao da se to riješava vrlo lako tj kompjuterski ga preštela bez čačkanja po motoru,diznama itd itd ...

A sada te priče kako pojedini prodaju da im traktori oru hektar sa 20 litara hektar baš i ne drži vodu ... čak sam jednom išao probati orati sa "takvim" traktorom pa mi je onda gazda se pravdao da nezna otkud odjednom potrošnja kao i u mene ...

A u ovoj godini svi imaju veliku potrošnju ali eto kolega mi kaže da je išao ovih dana orati i točio na benzinskoj gorivo te da je zaključio od kako su ovi počeli kontrolirati gorivo na benzinskim da se potrošnja goriva smanjila skoro 50% ... odnosno sama silver 130 ore osam sati sa pola rezervara goriva ...
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

agrotron k 610 - Page 2 Empty Re: agrotron k 610

Postaj by Fidelito 30/12/2014, 11:43

falkon 2 je napisao/la:Meni je serviser rekao rekao da se to riješava vrlo lako tj kompjuterski ga preštela  bez čačkanja po motoru,diznama itd itd ...

A sada te priče kako pojedini prodaju da im traktori oru hektar sa 20 litara hektar baš i ne drži vodu ... čak sam jednom išao probati orati sa "takvim" traktorom pa mi je onda gazda se pravdao da nezna otkud odjednom potrošnja kao i u mene ...

A u ovoj godini svi imaju veliku potrošnju ali eto kolega mi kaže da je išao ovih dana orati i točio na benzinskoj gorivo te da je zaključio od kako su ovi počeli kontrolirati gorivo na benzinskim da se potrošnja goriva smanjila skoro 50% ... odnosno sama silver 130 ore osam sati sa pola rezervara goriva ...

Što se svega naslušam od ljudi, od potrošnje pa do prinosa... ...pas s maslo to ne bi pojeo, ali ljudi ipak pričaju. U nekim pričama traktori ne da malo troše, nego već počinju stvarati naftu u spremniku, kada rade. Sigurno je da traktor sa motorom koji ima ekološku normu troši više za isti posao nego onaj bez. Ali na potrošnju goriva u oranju vjerovatno puno veći utjecaj ima pravilno napumpana guma, pravilno balansiran traktor (količina utega), dobar odabir štelanje i priključenje pluga, sam režim rada motora - nego ekološka norma. Naravno uvijeti rada (tip tla, vlažnost, zbijenost, dubina rada, itd.) isto imaju ogroman utjecaj. Zato je vrlo teško uspoređivati 'potrošnju traktora u oranju' - kada to najviše ovisi o nekim drugim faktorima, a skoro najmanje o samom traktoru.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

agrotron k 610 - Page 2 Empty Re: agrotron k 610

Postaj by sakis62 30/12/2014, 13:02

Fidelito je napisao/la:
falkon 2 je napisao/la:Meni je serviser rekao rekao da se to riješava vrlo lako tj kompjuterski ga preštela  bez čačkanja po motoru,diznama itd itd ...

A sada te priče kako pojedini prodaju da im traktori oru hektar sa 20 litara hektar baš i ne drži vodu ... čak sam jednom išao probati orati sa "takvim" traktorom pa mi je onda gazda se pravdao da nezna otkud odjednom potrošnja kao i u mene ...

A u ovoj godini svi imaju veliku potrošnju ali eto kolega mi kaže da je išao ovih dana orati i točio na benzinskoj gorivo te da je zaključio od kako su ovi počeli kontrolirati gorivo na benzinskim da se potrošnja goriva smanjila skoro 50% ... odnosno sama silver 130 ore osam sati sa pola rezervara goriva ...

Što se svega naslušam od ljudi, od potrošnje pa do prinosa... ...pas s maslo to ne bi pojeo, ali ljudi ipak pričaju. U nekim pričama traktori ne da malo troše, nego već počinju stvarati naftu u spremniku, kada rade. Sigurno je da traktor sa motorom koji ima ekološku normu troši više za isti posao nego onaj bez. Ali na potrošnju goriva u oranju vjerovatno puno veći utjecaj ima pravilno napumpana guma, pravilno balansiran traktor (količina utega), dobar odabir štelanje i priključenje pluga, sam režim rada motora - nego ekološka norma. Naravno uvijeti rada (tip tla, vlažnost, zbijenost, dubina rada, itd.) isto imaju ogroman utjecaj. Zato je vrlo teško uspoređivati 'potrošnju traktora u oranju' - kada to najviše ovisi o nekim drugim faktorima, a skoro najmanje o samom traktoru.    

Lajk!

sakis62

Broj postova : 23
Lokacija : podravina
Registriran : 13.10.2013
1


[Vrh] Go down

agrotron k 610 - Page 2 Empty emer

Postaj by jlukaci7 30/12/2014, 13:52

emerson sokolić je napisao/la:radi sve normalno. nisam se prije toliko obaziral na to i ono bude bude
Gospodine sokolić probajte vi lijeoi kulturno,uljudno nazvati trgovinu(zastupnika)da vam oni pošalju svoga servisera da on to lijepo sve pregleda po potrebi poštela ili preštela naravno o njihovom trošku pošto je traktor kupljen kod njih ima toliko malo sati da je praktički skoro pa nov.Naravno oni če se pravdati na sve moguče i nemoguče načine da vi neznate,na gorivo,itd,itd.Ako se ne uspijete nikako dogovorit i to riješiti nađite si nekog tko zna njemački i vi sve to lijpo i na široko sastavite jedan lijepi mejl pošaljeteprvo u POLJONOVU,naravno tako sastavlje da se može i poslati direktno u tvornicu ili firmu koja ga proizodi pa čete čut što če vam njemci odgovoriti ako vam generalni zastuonik to neče riješiti

jlukaci7

Broj postova : 143
Lokacija : križevci
Registriran : 03.02.2011
3


[Vrh] Go down

agrotron k 610 - Page 2 Empty Re: agrotron k 610

Postaj by Fidelito 30/12/2014, 14:08

Ako mu je istekla garancija... neće biti puno sreće od toga. Mislim treba probati, ali jasno je kuda vodi uvjeravanje kada još imaš garanciju (odugovlačenje) a kamoli da će ti pomoći kada ti garancija istekne. Mislim pomoći će ti i onda, ali kada te olakša za lovu. Takvi popravci obično idu na teret zastupnika, a ovi izbjegavaju (nepotrebne) troškove, samo ako mogu. Ne interesira ih činjenica da si nezadovoljan i da ćeš jednog dana kupiti traktor druge marke. Tog dana oni ionako možda neće prodavati ovu marku (ako budu još postojali kao firma).
Za njega će biti velika stvar ako dobije pravi savjet, i ako mu riješe problem iz prve uz mali trošak (nadogradnja softvera koji kontrolira rad motora u smislu da traktor ima više snage).
Žalosno, ali je tako.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

agrotron k 610 - Page 2 Empty Re: agrotron k 610

Postaj by jlukaci7 30/12/2014, 20:11

Fidelito je napisao/la:Ako mu je istekla garancija... neće biti puno sreće od toga. Mislim treba probati, ali jasno je kuda vodi uvjeravanje kada još imaš garanciju (odugovlačenje) a kamoli da će ti pomoći kada ti garancija istekne. Mislim pomoći će ti i onda, ali kada te olakša za lovu. Takvi popravci obično idu na teret zastupnika, a ovi izbjegavaju (nepotrebne) troškove, samo ako mogu. Ne interesira ih činjenica da si nezadovoljan i da ćeš jednog dana kupiti traktor druge marke. Tog dana oni ionako možda neće prodavati ovu marku (ako budu još postojali kao firma).
Za njega će biti velika stvar ako dobije pravi savjet, i ako mu riješe problem iz prve uz mali trošak (nadogradnja softvera koji kontrolira rad motora u smislu da traktor ima više snage).
Žalosno, ali je tako.
Samo ja mislim da njemcu(ili iole ozbiljnijem) proizvođaču bilo kakova negativna reklama nije dobro došla več če se potruditi da to riješi uz što manje javnog (novine elektronički mediji,itd) negativnog pisanja ,več bi im trebalao biti u interesu da to riješe uz obostrano zadovoljstvo,jer to za takovu firmu ne bi trebo biti preveliki trošak, a čovjek(kupac )bi bio zadovoljan i dalje bi ih hvalio a ne kritizirao i širio NEGATIVNE vibracije.

jlukaci7

Broj postova : 143
Lokacija : križevci
Registriran : 03.02.2011
3


[Vrh] Go down

agrotron k 610 - Page 2 Empty Re: agrotron k 610

Postaj by Gost 30/12/2014, 20:31

Samo ti njih u Deutz (i našeg zastupnika paralelno) kontaktiraj pismenim putem (uz povratnicu) i e-poštom. Detaljno i fino te na široko objasni cijelu situaciju i traži odgovor.

Prije 6-7 god. smo imali problema sa jednim 1,5 god. starim tal. traktorom i prednjim trapom koji je zalego još za garancije, al garancija je istekla i nikom ništa. Zvao zastupnika, molio... sto čuda i na kraju mi puko film i kontaktirao sam Italiju. Slučaj riješen u moju korist u relativno kratkom vremenu. Treba zube pokazat u takvim situacijama i udarit "direkt u glavu". Jasno sve kontakte obavljaj pismenim putem i traži pismene odgovore jer rekla-kazala je (nažalost) prošlost. Još kao adut, ako baš zagusti obraćaj im se preko advokata.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

agrotron k 610 - Page 2 Empty Re: agrotron k 610

Postaj by markach 30/12/2014, 20:50

Ma tako je ,treba ih stisnut sa svih strana ,to je nesto nedopustivo bilo van ili u nekom garatnom roku. To im je posao.
Ako gledam s njihove strane kao zastupnik nebi si dopustio tako nesto jer trebam stajat iza svog imena i firme sdf.

Postupiti kako Bećarina pusta kaže. (svaka čast)





markach
markach

Broj postova : 329
God : 37
Lokacija : Ludbreg
Zanimanje : meh.poljo.
Registriran : 11.10.2009
9


[Vrh] Go down

agrotron k 610 - Page 2 Empty Re: agrotron k 610

Postaj by emerson sokolić 2/1/2015, 13:58

hvala na savjetima. i meni se čini da će posla imati tužba, ipak je to traktor od pola milje

emerson sokolić

Broj postova : 16
Lokacija : sigetec
Registriran : 31.12.2012
0


[Vrh] Go down

agrotron k 610 - Page 2 Empty Re: agrotron k 610

Postaj by Fidelito 2/1/2015, 22:08

Ako ti je garancija istekla, onda se prije tužbe savjetuj sa odvjetnikom, on će ti najbolje znati reći imaš li uopće šanse sa tom tužbom ili ne. Nema smisla tužiti ako ne možeš poduprijeti optužni prijedlog adekvatnim (i zakonski osnovanim) dokazima.
Sa druge strane, ako ti je traktor još u garantnom roku ili ako kvar nije otklonjen a bio je uredno prijavljen - onda (po meni) imaš dobru šansu da ti to i konačno poprave. Ali najbolje će ti znati reći odvjetnik. Prije eventualne tužbe probaj se nagodbom dogovoriti da ti se to riješi. Nagodba je uvijek bolje riješenje jer ne izaziva nepotrebne troškove, a to onda otvara mogućnost da se spor jeftinije riješi (za obje strane u postupku).
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

agrotron k 610 - Page 2 Empty Re: agrotron k 610

Postaj by massey ferguson 4355 4/1/2015, 13:25

tomi93 je napisao/la:Ako nije pumpa ili dizne, da nije možda točka paljenja u cilindrima podešena dosta kasno?
To neki proizvođači rade da bi postigli eko normu, kaže meni jedan mehaničar...zbog toga se čini da traktor nema snagu, dosta je trom, a onda pati i potrošnja jel ga se stalno "pritišće" na maksimum...možda je to u pitanju? Mehaničar bi trebal znati jel je paljenje pravilno podešeno ili se može korigirati

tesko je napamet dat dobru dijagnozu,
treba doc dobar mestar koji ce si dat truda i sve se da rijesit. Treba pocet od neki osnova i gledat kak se stroj ponasa i davat danje dijagnoze.
Jer ovak ce ti svako drugacije rec jer moze bit 100 stvari
massey ferguson 4355
massey ferguson 4355

Broj postova : 347
Lokacija : Zagreb,Sesvete
Registriran : 31.07.2010
2


https://www.youtube.com/user/nikola95cro?feature=mhum

[Vrh] Go down

agrotron k 610 - Page 2 Empty Re: agrotron k 610

Postaj by tomi93 4/1/2015, 13:34

emerson sokolić je napisao/la:hvala na savjetima. i meni se čini da će posla imati tužba, ipak je to traktor od pola milje

Mislim da češ s tužbom najmanje riješiti


massey ferguson 4355 je napisao/la:
tomi93 je napisao/la:Ako nije pumpa ili dizne, da nije možda točka paljenja u cilindrima podešena dosta kasno?
To neki proizvođači rade da bi postigli eko normu, kaže meni jedan mehaničar...zbog toga se čini da traktor nema snagu, dosta je trom, a onda pati i potrošnja jel ga se stalno "pritišće" na maksimum...možda je to u pitanju? Mehaničar bi trebal znati jel je paljenje pravilno podešeno ili se može korigirati

tesko je napamet dat dobru dijagnozu,
treba doc dobar mestar koji ce si dat truda i sve se da rijesit. Treba pocet od neki osnova i gledat kak se stroj ponasa i davat danje dijagnoze.
Jer ovak ce ti svako drugacije rec jer moze bit 100 stvari

Kod mene je bio naveden slučaj zato sam ga i stavil za primjer
tomi93
tomi93

Broj postova : 1529
God : 31
Lokacija : Vrbovec
Zanimanje : bacc. ing. agr.
Registriran : 28.02.2011
19

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

agrotron k 610 - Page 2 Empty Re: agrotron k 610

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.