AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








sverc komerc poljoprivrednim zemljistem....

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

sverc komerc poljoprivrednim zemljistem.... Empty sverc komerc poljoprivrednim zemljistem....

Postaj by tomybrzic 4/3/2014, 21:19

sverc komerc, kupe po povlastenoj cijeni znaci kuna vise od pocetne rade dve tri godine i sta se desava, zaglave ili ne nebitno je i onda ide slijedeci scenarij, ponude kako je josip rekao prvo lokalnom tajkunu i onda on u cijelosti otplacuje dug koji je nastao, znaci nekakvim automatizmom i uhudanom shemom tip je dosao do cca200njak ha zemlje, da tragedija bude veca svi sve znaju i naravno sute, mi koji smo bili pošteni ili neznam kako da nas nazovem nismo kada je bila prodaja htijeli ici na njih jer je vecina istih radila niz godina te zemlje i svakako su imali pravo prvokupa bez obzira na cijenu koju ja ponudim ako je i dupla a on je prihvati njegova je... i sve to nije problem ili nebi bio da nakon nekoliko godina neode sve jednom vlasniku a nije bilo niti rijetko da su isti igrali za njega tijekom kupnje i svi smo sve znali i opominjali i prosvijedovali ali nista, blagoslovila je to sve koalicija HDZ-HSS i to je to ukratko, i sta sad..???

tomybrzic

Broj postova : 615
Lokacija : bosnjaci-apsevci
Registriran : 21.03.2009
18


[Vrh] Go down

sverc komerc poljoprivrednim zemljistem.... Empty Re: sverc komerc poljoprivrednim zemljistem....

Postaj by tomybrzic 4/3/2014, 21:21

da zovemo HAK ili bi bilo bolje USKOK, vjerujem da bi imali materijala za citanje....

tomybrzic

Broj postova : 615
Lokacija : bosnjaci-apsevci
Registriran : 21.03.2009
18


[Vrh] Go down

sverc komerc poljoprivrednim zemljistem.... Empty Re: sverc komerc poljoprivrednim zemljistem....

Postaj by grćo 4/3/2014, 21:36

da nadopunim kada dođe platiti tu zemlju još mu općina da 20 posto popusta zato što plaća u kešu .voljeo bih da se jave i drugi forumaši iz cijele lijepe naše gdje ima ovakvih problema pa da probamo nešto učiniti dajjjjjjj zovite USKOK dokle će mafija vladat

grćo

Broj postova : 183
Lokacija : Bošnjaci
Registriran : 01.09.2013
8


[Vrh] Go down

sverc komerc poljoprivrednim zemljistem.... Empty Re: sverc komerc poljoprivrednim zemljistem....

Postaj by falkon 2 5/3/2014, 07:39

Iskreno moje vlastito iskustvo kaže da ćete imati sa time samo neprijatelje a ništa pozitivno nećete postići.
Osobno sam podigao kaznenu vezano za natječaj u Babinoj Gredi, kada je DORH to pokušao ignorirati onda sam OSOBNO nosio dokumentaciju u Zagreb u USKOK, nakon par mjeseci sam dobio odbijenicu za kaznenu od DORH-a, da bi uvidom u dokumentaciju istrage vidio da trećina dokumentacije fali, odnosno da je netko maknio ključne dokaze ... a za vrijeme uvida kod državne odvjetnice smo imali "problema" sa non stop upadanjem pomoćnice državne odvjetnice u kancelariju i ometanju u pokušaju bilo kakvih razgovora sa državnom odvjetnicom ...

Ovo vam je ukratko presjek da od toga nema ništa, a kod nas je bila na vlasti SDP a u državi HDZ, tako da je bilo nade ako ni zbog čega drugog da će zbog toga da se nešta pokrene ... ali nije i jasno je da oni na vrhu štite jedni druge a tako i lokalne vlasti ...
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

sverc komerc poljoprivrednim zemljistem.... Empty Re: sverc komerc poljoprivrednim zemljistem....

Postaj by panzer 5/3/2014, 07:49

Sve je to jedna dobro uhodana mafija - u medijima se mrze, a potajno se brane. negdje iskoči neka afera i to je to.

Sicilijanska i talijanska mafija su nula za našu. cijeli sustav je građen da se mogu hvatati krivine.

nema od ove države ništa...ni smjena generacija nebi pomogla jer ovi sada školuju svoje nasljednike koji su hvala Bogu maštoviti pa će i nešto svoje izmisliti.

panzer

Broj postova : 234
Lokacija : Požega
Registriran : 12.04.2012
4


[Vrh] Go down

sverc komerc poljoprivrednim zemljistem.... Empty Re: sverc komerc poljoprivrednim zemljistem....

Postaj by grćo 5/3/2014, 19:36

vidim i znam da to nije samo problem u bošnjacima nego i u cijeloj državi :razmišljam koliko god mogu da nešto napravimo kad bih mogli nekako do medija se probit da kakav novinar koji ima petlje pokrene lavinu ovoga svega možda bih se u javnosti šta pokrenilo sverc komerc poljoprivrednim zemljistem.... 684261 

grćo

Broj postova : 183
Lokacija : Bošnjaci
Registriran : 01.09.2013
8


[Vrh] Go down

sverc komerc poljoprivrednim zemljistem.... Empty Re: sverc komerc poljoprivrednim zemljistem....

Postaj by Đuro Japarić 5/3/2014, 20:06

tomybrzic je napisao/la: blagoslovila je to sve koalicija HDZ-HSS i to je to ukratko, i sta sad..???

Zašto ste obrisali istinu ?
Nakon izbora 2000 , HSSje bio u koaliciji sa SDP i još 4 partije . Nakon toga HSS je bio u koaliciji sa HDZ sa istim ministrom Pankretićem !
Izni sam procjenu da je sada promašaj prodavati veće površine jer je realnost nakon isteka moratorija za prodaju privatne zemlje strancima realnost da će cijena porasti !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

sverc komerc poljoprivrednim zemljistem.... Empty Re: sverc komerc poljoprivrednim zemljistem....

Postaj by tomybrzic 5/3/2014, 20:30

dzuro nerazumijem na kaku istinu pucas..?? ali si svakako u pravu da ce cijena porasti kad moratorij prodze, mozda je to ovima nasim svercerima i jeste cilj jer sve su to manje vise trgovci ljudskim sudbinama kojima je novac vazniji od bilo cega i po cijenu bilo cega.. falkon mi smo svakako svijesni da se tu i nema bas sta puno napraviti ali nevidim razlog da se o tome neprica.... jer u krajnjem slucaju zato i postoji ovaj forum da dijelimo na neki nacin sudbine i iskustva... vijerujem da si pokusao i ne iznenadzuje me uopce sto je tako zavrsilo jer i kod nas ima takav isti slucaj pa je recimo slicno zavrsio....

tomybrzic

Broj postova : 615
Lokacija : bosnjaci-apsevci
Registriran : 21.03.2009
18


[Vrh] Go down

sverc komerc poljoprivrednim zemljistem.... Empty Re: sverc komerc poljoprivrednim zemljistem....

Postaj by falkon 2 5/3/2014, 20:34

josipvinkovic181 je napisao/la:vidim i znam da to nije samo problem u bošnjacima nego i u cijeloj državi :razmišljam koliko god mogu da nešto napravimo kad bih mogli nekako do medija se probit da kakav novinar koji ima petlje pokrene lavinu ovoga svega možda bih se u javnosti šta pokrenilo sverc komerc poljoprivrednim zemljistem.... 684261 

Pokušaj jedino preko indexa.hr, oni imaju muda ...

osobno sma imao kontakte sa glasom slavonije ali većinom nije pisao o onome o čemu treba nego se reklamirao načelnik kako je sve savršeno odrađeno ...
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

sverc komerc poljoprivrednim zemljistem.... Empty Re: sverc komerc poljoprivrednim zemljistem....

Postaj by Đuro Japarić 6/3/2014, 07:50

tomybrzic je napisao/la:dzuro nerazumijem na kaku istinu pucas..?? ali si svakako u pravu da ce cijena porasti kad moratorij prodze, mozda je to ovima nasim svercerima i jeste cilj jer sve su to manje vise trgovci ljudskim sudbinama kojima je novac vazniji od bilo cega i po cijenu bilo cega.. falkon mi smo svakako svijesni da se tu i nema bas sta puno napraviti ali nevidim razlog da se o tome neprica.... jer u krajnjem slucaju zato i postoji ovaj forum da dijelimo na neki nacin sudbine i iskustva... vijerujem da si pokusao i ne iznenadzuje me uopce sto je tako zavrsilo jer i kod nas ima takav isti slucaj pa je recimo slicno zavrsio....

Žalosno je što je to CILJ i Kukuriku koalicije pa idu sa zakupom za državnu zemlju i BARIKADAMA za prodaju 1ha državne zemlje .
Upravo sam dovršio tekst Ustavnom sudu !

Imaš pod Zaku . o poljoprivrednom zemljištu nadopunu ispod Fidelito , kako možeš tražiti kupoprodajne ugovore i dio , što je jedan manji tajkun napravio sa 1 kč u ulici ! Tajkunu sam rekao da ju ostavi na vlasnicima , on je odigrao prljavu igru jer preko njegove parcele imaju ugovor o služnosti puta !

Može se pisati i pričati ! Ja sam operativac koji pokušava nešto mijenjti . Danas idem i u Večernji vezano za državnu zemlju i ovo što nam radi agencija sa DESET ZAPOVIJEDI , ako hoćemo kupiti do 1 ha !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

sverc komerc poljoprivrednim zemljistem.... Empty Re: sverc komerc poljoprivrednim zemljistem....

Postaj by grćo 6/3/2014, 21:54

u pravu si ja sam imao članak u večernjem i glasu slavonije ali samo reklama za selo i načelnika .probat ću kontaktirat index

grćo

Broj postova : 183
Lokacija : Bošnjaci
Registriran : 01.09.2013
8


[Vrh] Go down

sverc komerc poljoprivrednim zemljistem.... Empty Re: sverc komerc poljoprivrednim zemljistem....

Postaj by grćo 9/3/2014, 21:03

prije par dana ode jos jedna tabla zemlje načelnik je blagoslovio




































prije par dana ode još jedna tabla čovjek i preveo na svoje ime a načelnik blagoslovio sa 15 % popusta .svi koji su se trsili mi možemo ošli u p....materinu prodaju ono što nije ni bilo njihovo (ali to je hrvatska stvarnost ) Evil or Very Mad 






grćo

Broj postova : 183
Lokacija : Bošnjaci
Registriran : 01.09.2013
8


[Vrh] Go down

sverc komerc poljoprivrednim zemljistem.... Empty Re: sverc komerc poljoprivrednim zemljistem....

Postaj by SteveO 9/3/2014, 23:31

Kakav popust na zemlju ako je ugovor napravljen na otplatu ? Znam provjereno da to nije prolazilo u Babinoj Gredi što i ima smisla, kad se napravi ugovor cijena je ta koja pise, nikakav popust kasnije. Kako mislis ode tabla, neko prodao/kupio ili ?
SteveO
SteveO

Broj postova : 1673
Registriran : 28.08.2009
39


[Vrh] Go down

sverc komerc poljoprivrednim zemljistem.... Empty Re: sverc komerc poljoprivrednim zemljistem....

Postaj by Đuro Japarić 10/3/2014, 07:32

Po sadašnjim zakonima iz lijepe naše Jugoslavije , vlasnik može sa svojom zemljom raspolagati putem ; prodaje , darovanja , doživotnog ugovora o izdržavanju , oporukom .

Budući da je u priči kupljena državna zemlja , vjerovatno ju može prodati i sa teretom - dugom , što znači da kupac nastavi plaćati dug i ako mu omoguće prijevremenu otplatu možda ga sa tim i nagrade 15 % popusta .

Sadašnje smeće ministra Jakovine omogućava kupnju do 1 ha susjedne zemlje uz uvjet da kupac mora dostaviti Agenciji 3 dokumenta i 7 očitovanja !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

sverc komerc poljoprivrednim zemljistem.... Empty Re: sverc komerc poljoprivrednim zemljistem....

Postaj by falkon 2 10/3/2014, 07:42

SteveO je napisao/la:Kakav popust na zemlju ako je ugovor napravljen na otplatu ? Znam provjereno da to nije prolazilo u Babinoj Gredi što i ima smisla, kad se napravi ugovor cijena je ta koja pise, nikakav popust kasnije. Kako mislis ode tabla, neko prodao/kupio ili ?

Takve stvari nisu proralzile ali koliko mi je poznato nije bilo niti pokušaja takvih malverzacija ... postojalo je nekih pričica ali provjereno kod pojedinaca da su to bile samo pričice.
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

sverc komerc poljoprivrednim zemljistem.... Empty Re: sverc komerc poljoprivrednim zemljistem....

Postaj by SteveO 10/3/2014, 08:09

Htjeli su popust da otplate table ovi koji su okrenili abnormalne novce kad im je drzava otkupila nakon godinu-dvije iste te njive po 10 puta vecoj cijeni za kanal Dunav-Sava il kako se vec zove. Al su onda nastavili rate placat.
SteveO
SteveO

Broj postova : 1673
Registriran : 28.08.2009
39


[Vrh] Go down

sverc komerc poljoprivrednim zemljistem.... Empty Re: sverc komerc poljoprivrednim zemljistem....

Postaj by falkon 2 10/3/2014, 08:23

Hehe ne nisu plaćali ... nego kada se raspisao novi natječaj onda su tek poplaćali dugovanja od par godina ...
A da zove se tako kanal, i zanimljivo je da su ljudi za hektar ili dva dobili novca da mogu cijelu tablu otplatiti koje su bile cca 20 + - hektara, a netom prije "otkupa" zemlje za taj kanal je proveden natječaj i prodana zemlja ... naravno na otkup pa je država sama svoju zemlju onda opet otkupljivala ... Very Happy
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

sverc komerc poljoprivrednim zemljistem.... Empty Re: sverc komerc poljoprivrednim zemljistem....

Postaj by tomybrzic 10/3/2014, 21:05

samo kod nas to ima samo kod nas, i sad ce nama netko reci da lokalni celnici(mocnici) nisu znali za to i da ako su i znali nisu mogli reagirati, ali blagosloviti pojedince i pogodovati pri kupnji iste , e tu su mogli u tu su cak pojedini uzeli ljepu svotu novaca jer su znali tko tocno ide na koju tablu i tko koliko uplacuje za istu, jer niti jedna tabla nije imala istu pocetnu cijenu a sa svakom uplatom u fini su tocno znali tko koliko uplacuje i javljali pojedincima da za toliko dignu cijenu,ucesce je bilo 10 posto to svi znate...

tomybrzic

Broj postova : 615
Lokacija : bosnjaci-apsevci
Registriran : 21.03.2009
18


[Vrh] Go down

sverc komerc poljoprivrednim zemljistem.... Empty Re: sverc komerc poljoprivrednim zemljistem....

Postaj by SteveO 10/3/2014, 21:20

Pa cijena je bila po ha ista na svim tablama, i 10% od pocetne je bilo za svaku tablu drugacije jer je povrsina drugacija. Nisu tu mogli nista javljat osim ko sve ide na koju tablu. Drugi i pravi problem je kod vas bio sto je lokalni svestrani milioner i poljoprivrednik napuckao ljude da nabijaju cijene sumjestanima a ne idu na svoje table pa ih on pokupio al to je njegova sposobnost. Tj. tako sam cuo, ti znas bolje koliko je ko pokupio tamo.
SteveO
SteveO

Broj postova : 1673
Registriran : 28.08.2009
39


[Vrh] Go down

sverc komerc poljoprivrednim zemljistem.... Empty Re: sverc komerc poljoprivrednim zemljistem....

Postaj by tomybrzic 11/3/2014, 21:19

pa recimo da je to odprilike nekakav scenarij koji je djeomican a pravu sliku svega je zapravo jako tesko opisati-napisati u par rijeci, gotovo da bi nas nekolicina mogli napisati knjigu o tome ali otom potom sve lagano dolazi na svoje tako da ce zapravo i samo vrijeme pokazati koje kakav....

tomybrzic

Broj postova : 615
Lokacija : bosnjaci-apsevci
Registriran : 21.03.2009
18


[Vrh] Go down

sverc komerc poljoprivrednim zemljistem.... Empty Re: sverc komerc poljoprivrednim zemljistem....

Postaj by tomybrzic 20/3/2014, 22:14

koliko vidim malo je zainteresirani za ovu temo ili vam se neda pisati-mozda ste u sukobu interesa he he he he....

tomybrzic

Broj postova : 615
Lokacija : bosnjaci-apsevci
Registriran : 21.03.2009
18


[Vrh] Go down

sverc komerc poljoprivrednim zemljistem.... Empty Re: sverc komerc poljoprivrednim zemljistem....

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.