AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








pravila komunalnog redarstva"?

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

pravila komunalnog redarstva"? Empty pravila komunalnog redarstva"?

Postaj by ANTE_BULJUBASIC 2/12/2013, 16:01

ako tko ima kakva iskustva neka vice Smile
naime odlukom komunalnog redarstva recimo bas kod mene smije se perad i ostala stoka minimalno daleko drzati 15-20 m od zadnje naseljene kuce u selu.
sto udovoljavam.pritiskom na opcinu moji dragi sumjestani su naveli da se napravi nova odluka o kom redarstvu tako da se recimo svinje koje ja drzim moraju drzati najmanje 100 m .
imam 40 svinja na 40 metara od zadnje kuce.sada ako promjene tu odluku moram ugasiti to.
pravno gledano dali ja imam pravo na neku odstetu ja i ostali.iako nacelnik moje opcine tvrdi da nemam ...?
nemam iskustvas ovim pa eto ako tko zna neka javi.
ili recimo ako s 40 svinja svedu samo na 4 kom.,....
svinjac je napravljen davno i prema sadasnjom pravilu ispunjavam uvjete ali za koji mjesec najvjerovatnije necu...

ANTE_BULJUBASIC

Broj postova : 271
God : 39
Lokacija : zagvozd
Zanimanje : Instalater centralnog grijanja te rashladnih uređaja
Registriran : 30.11.2010
3


https://www.youtube.com/results?search_query=ante+buljubasic

[Vrh] Go down

pravila komunalnog redarstva"? Empty Re: pravila komunalnog redarstva"?

Postaj by ANTE_BULJUBASIC 3/12/2013, 16:17

ima kog da ima slicnih problema?

ANTE_BULJUBASIC

Broj postova : 271
God : 39
Lokacija : zagvozd
Zanimanje : Instalater centralnog grijanja te rashladnih uređaja
Registriran : 30.11.2010
3


https://www.youtube.com/results?search_query=ante+buljubasic

[Vrh] Go down

pravila komunalnog redarstva"? Empty Re: pravila komunalnog redarstva"?

Postaj by branko 3/12/2013, 17:39

Ante to ti sve ovisi o općini tj. određivanje zone a na odštetu nemaš pravo jedino možda žalba ministarstvu pomogne nešto tj. zadržati postojeće stanje, ali ne i izgradnja ili dogradnja.
branko
branko
Admin
Admin

Broj postova : 3626
God : 55
Lokacija : Z druge strane bare
Registriran : 09.03.2008
44


http://www.farmphoto.com/fpv2/AuthorHistory.aspx?auth=frabrne

[Vrh] Go down

pravila komunalnog redarstva"? Empty Re: pravila komunalnog redarstva"?

Postaj by Đuro Japarić 3/12/2013, 18:35

ANTE_BULJUBASIC je napisao/la:ako tko ima kakva iskustva neka vice Smile
naime odlukom komunalnog redarstva recimo bas kod mene smije se perad i ostala stoka minimalno daleko drzati 15-20 m od zadnje naseljene kuce u selu.
sto udovoljavam.pritiskom na opcinu moji dragi sumjestani su naveli da se napravi nova odluka o kom redarstvu tako da se recimo svinje koje ja drzim moraju drzati najmanje 100 m .
imam 40 svinja na 40 metara od zadnje kuce.sada ako promjene tu odluku moram ugasiti to.
pravno gledano dali ja imam pravo na neku odstetu ja i ostali.iako nacelnik moje opcine tvrdi da nemam ...?
nemam iskustvas ovim pa eto ako tko zna neka javi.
ili recimo ako s 40 svinja svedu samo na 4 kom.,....
svinjac je napravljen davno i prema sadasnjom pravilu ispunjavam uvjete ali za koji mjesec najvjerovatnije necu...
Pozovi se na naredbu carice Marije Terezije iz 1756 ; da se kuće sa gospodarskim zgradama poredaju uz puteve i ceste .

Od lokalne vlasti traži liječnička uvjerenja da su u glavama zdravi ?
U dijelu Sl . Broda dio ljudi drži svinje 10 m od svojih i susjednih kuća !
Moja supruga i 2 susjeda drže perad !
U ušorenim Marijinim selima , sada ima puno finih noseva sa mirovinama koji nemaju ni mačku , pa im miris seoske sredine očito smeta !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

pravila komunalnog redarstva"? Empty Re: pravila komunalnog redarstva"?

Postaj by ANTE_BULJUBASIC 3/12/2013, 21:57

branko je napisao/la:Ante to ti sve ovisi o općini tj. određivanje zone a na odštetu nemaš pravo jedino možda žalba ministarstvu pomogne nešto tj. zadržati postojeće stanje, ali ne i izgradnja ili dogradnja.
OK.hvala pokusam to.nova odluka nije jos donesena ali ce biti vjerovatno tokom iduce godine.

jednostavno mi ne ide uglavu kako to tek tako mogu promjeniti .

svinjac je morao sve do sada biti 20 m od kuca u selu i ja ima 5 god ga izgradim na 40 m (zbog puta ,vode i struje nisam mogao dalje).

ulozim pristojnu svotu novca i sada oni donesu novu komunalnu odluku recimo da mora biti najmanje 100 m od sela.ili da nesmijem drzati vise od 5 svinja itd...
strasno...
jos meni nacelnik kaze da se na njega vrsi pritisak itd...

ANTE_BULJUBASIC

Broj postova : 271
God : 39
Lokacija : zagvozd
Zanimanje : Instalater centralnog grijanja te rashladnih uređaja
Registriran : 30.11.2010
3


https://www.youtube.com/results?search_query=ante+buljubasic

[Vrh] Go down

pravila komunalnog redarstva"? Empty Re: pravila komunalnog redarstva"?

Postaj by Đuro Japarić 4/12/2013, 07:40

Ante iznio sam ti podatak o temeljnoj promašenoj naredbe za vrijeme okupacije od strane Austrije . Slavonsko i Baranjsko selo time je upropašteno u gospodarskom smislu . > Gospodarski objekti > sa štalicom , kravicom ,2 konja , 10 - 50 svinja , 30 - 100 peradi bili su uglavnom kapaciteti koji su sagrađeni u Slavoniji i Baranji .

Sada 556 > farmi < koje se zovu lokalna vlast po Ustavu članak 135 rade i na poslovima koji se odnose i na poslovima koji se odnose na uređenje naselja i prostorno uređenje .

Jasno ti je da se u njihove odluke prema modelu građenja iz 1756 ne mogu uklopiti u većini seoskih dvorišta . To onda znači nastavak uništenja stočnog fonda itd .
Da imamo svoju vlast , onda u nizinskom dijelu Slavonije i Baranje trebalo bi prodati do 50 ha državne zemlje i dopustiti u prvoj fazi izgradnju farmi a u drugoj kuća !

Jedan dopredsjednik parlamentarne stranke rečemi na ovo ; to mora biti planska odluka ! Jasno je da mora biti nasuprot promašaja iz 1756 !
...............................  dalekovod 10 ili 35 kv

                   50 ha Jakovini             50 ha Milanoviću

      ..........................................................................
             cesta

      .............................................................................
                50 ha Karamarku                 50 ha tebi


ovo treba napraviti gdje prolaze 10 i 35 kv dalekovodi , kao od čuvenog Ferovca prema Kutjevu , od Ferovca prema Kuli , to je dio Požeške županije
Izvor novca ; Zakon o fondu za razvoj poljoprivrede itd .
Budućnost u ušorenim selima ne vidim !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

pravila komunalnog redarstva"? Empty Re: pravila komunalnog redarstva"?

Postaj by ANTE_BULJUBASIC 6/12/2013, 16:57

ANTE_BULJUBASIC je napisao/la:
branko je napisao/la:Ante to ti sve ovisi o općini tj. određivanje zone a na odštetu nemaš pravo jedino možda žalba ministarstvu pomogne nešto tj. zadržati postojeće stanje, ali ne i izgradnja ili dogradnja.
OK.hvala pokusam to.nova odluka nije jos donesena ali ce biti vjerovatno tokom iduce godine.

jednostavno mi ne ide uglavu kako to tek tako mogu promjeniti .

svinjac je morao sve do sada biti 20 m od kuca u selu i ja ima 5 god ga izgradim na 40 m (zbog puta ,vode i struje nisam mogao dalje).

ulozim pristojnu svotu novca i sada oni donesu novu komunalnu odluku recimo da mora biti najmanje 100 m od sela.ili da nesmijem drzati vise od 5 svinja itd...
strasno...
jos meni nacelnik kaze da se na njega vrsi pritisak itd...
Poslao sam mail savjetodavnoj sluzbi i javili su mi se s mob.kazu da cemo pronaci neko zajednicko rjesenje.

ovdje gdje sam ja ima opcina zagvozd oko 900 ljudi .
900 upisanih.
200 ih je u splitu i po makarskoj te okolici
200-300 ce ih odapeti u nekih desetak godina jer je to starcad.
oduzmimo jos 200 vikendasa
stvarna brojka je porazavajuca ...

ja sam u zaseoku par km od opcine ,zaseok ima 6 kuca i eto ti puste urbanizacije..

nekolicina koja nema ni macke se pogospodila i sada nacelnik hoce mene slomiti jer je nih vise a ja sam...
Evil or Very Mad

ANTE_BULJUBASIC

Broj postova : 271
God : 39
Lokacija : zagvozd
Zanimanje : Instalater centralnog grijanja te rashladnih uređaja
Registriran : 30.11.2010
3


https://www.youtube.com/results?search_query=ante+buljubasic

[Vrh] Go down

pravila komunalnog redarstva"? Empty Re: pravila komunalnog redarstva"?

Postaj by Zvona 6/12/2013, 17:27

Ne znam,ali kod mene u Općini Bilje je drugačija situacija.Imam pravo na 2 kom stoke krupnog zuba,krave-konji,10 kom svinja i 40-50 kom peradi.No neki drugi faktori ne dozvoljavaju.Većina građevinskih parcela je 25 dužine i 17m širine.Susjed preko bašče jedini u tom djelu ima svinje.Do susjeda nema ni 10m nekog prostora.Netko nema ni kokoši,sve se nešto pogospodili. Imao sam dvije guske i to je jednom od susjeda ,, smetalo ,, Pustim golubove i golub kao golub,zna sletjeti i na tuđi krov,eto jedan od takvih,baca kamenčiće i tera ih sa krova,kao seru mu krov.
Zvona
Zvona

Broj postova : 909
Lokacija : privremena lokacija Bilje - Baranja
Registriran : 03.04.2009
14


[Vrh] Go down

pravila komunalnog redarstva"? Empty Re: pravila komunalnog redarstva"?

Postaj by Đuro Japarić 6/12/2013, 17:48

Zvona je napisao/la:Ne znam,ali kod mene u Općini Bilje je drugačija situacija.Imam pravo na 2 kom stoke krupnog zuba,krave-konji,10 kom svinja i 40-50 kom peradi.No neki drugi faktori ne dozvoljavaju.Većina građevinskih parcela je 25 dužine i 17m širine.Susjed preko bašče jedini u tom djelu  ima svinje.Do susjeda nema ni 10m nekog prostora.Netko nema ni kokoši,sve se nešto pogospodili. Imao sam dvije guske i to je jednom od susjeda ,, smetalo ,, Pustim golubove i golub kao golub,zna sletjeti i na tuđi krov,eto jedan od takvih,baca kamenčiće i tera ih sa krova,kao seru mu krov.
Radio sam u Bilju na elekrifikaciji . Iznio si podatke o veličini parcela . Većina u Slavoniji i Baranji nema 17 širinu . To su posljedice promašene naredbe 1756 i prevelikog broja obitelji koje su zasnovane na seoskom prostoru .
Taj problem nije imao princ Savojski po vojnoj formaciji maršal , koji je dobio veleposjed u Baranji nakon prodora u Bosnu .
Povijest se ponavlja , umjesto princa Savojskog imate Todorića . Malo mu je Baranja pa mu je Kosorica pro ( dala ) i VUPIK .

Sve je to na štetu razvoja poljoprivrednih obiteljskih gospodarstava .
Od Zagvozda pa do Bilja , Iloka i Vukovara sve je vidljivo .

U brdskoj Slavoniji stanje ko u Hirošimi nakon eksplozije atomske bombe , jad i bijeda u ekonomskom , obrazovnom i demografskom smislu !

Treba ići prema Odboru za selo i poljoprivredu > Hrvatskog sabora > , predsjednik je Franjo Lucić po rođenju Slavonac , u HDZ je . Večinu u Odboru ima Kukuriku koalicija ili po Japanskom JASIGANAMA , seljacima i radnicima !

Nakon Božića obraditi ću tekst i poslati na više adresa ; Strategija razvoja Hrvatske poljoprivrede 1536 - 2013 i prijedlozi za budućnost !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

pravila komunalnog redarstva"? Empty Re: pravila komunalnog redarstva"?

Postaj by O.P.G.KOVAČ 6/12/2013, 20:46

ANTE_BULJUBASIC je napisao/la:
branko je napisao/la:Ante to ti sve ovisi o općini tj. određivanje zone a na odštetu nemaš pravo jedino možda žalba ministarstvu pomogne nešto tj. zadržati postojeće stanje, ali ne i izgradnja ili dogradnja.
OK.hvala pokusam to.nova odluka nije jos donesena ali ce biti vjerovatno tokom iduce godine.

jednostavno mi ne ide uglavu kako to tek tako mogu promjeniti .

svinjac je morao sve do sada biti 20 m od kuca u selu i ja ima 5 god ga izgradim na 40 m (zbog puta ,vode i struje nisam mogao dalje).

ulozim pristojnu svotu novca i sada oni donesu novu komunalnu odluku recimo da mora biti najmanje 100 m od sela.ili da nesmijem drzati vise od 5 svinja itd...
strasno...
jos meni nacelnik kaze da se na njega vrsi pritisak itd...
Uh Ante što bi tek trebao reći moj susjed ,kad su tvoji susedi takvi .Mome susjedu moja štala doslovno pod nosom ,prozor od moje štale odmaknut od prozora njegove spavaće sobe svega pola metra Very Happy 

O.P.G.KOVAČ

Broj postova : 1629
God : 51
Lokacija : Livno
Registriran : 04.10.2008
54


[Vrh] Go down

pravila komunalnog redarstva"? Empty Re: pravila komunalnog redarstva"?

Postaj by ANTE_BULJUBASIC 6/12/2013, 22:22

Za susjede se ne cudim s nikim skoro ne pricam jer znam da su zavidna gamad,
ali me iritira mekusac od nacelnika koji pritisce mene ,on je ispred opcine zvao mnogo puta komunalno redarstvo i vet inspekciju i sada kada sam sve uvjete po zakonu ispunio odkomunalnih uvjeta do veterinarskih on ce sada promjeniti zakon odnosno odluku o komunalnom redu.
i sada kada on promjeni tu odluku iste sekunde ja vise nisam u granicama zakona-
to me ljuti...
mislim ako je on donio tu odluku onda neka mene obesteti na neki nacin .moj objekat vrijedi koliko toliko a nakon odluke biznis mogu zatvoriti....

ANTE_BULJUBASIC

Broj postova : 271
God : 39
Lokacija : zagvozd
Zanimanje : Instalater centralnog grijanja te rashladnih uređaja
Registriran : 30.11.2010
3


https://www.youtube.com/results?search_query=ante+buljubasic

[Vrh] Go down

pravila komunalnog redarstva"? Empty Re: pravila komunalnog redarstva"?

Postaj by Đuro Japarić 7/12/2013, 18:52

ANTE_BULJUBASIC je napisao/la:Za susjede se ne cudim s nikim skoro ne pricam jer znam da su zavidna gamad,
ali me iritira mekusac od nacelnika koji pritisce mene ,on je ispred opcine zvao mnogo puta komunalno redarstvo i vet inspekciju i sada kada sam sve uvjete po zakonu ispunio odkomunalnih uvjeta do veterinarskih on ce sada promjeniti zakon odnosno odluku o komunalnom redu.
i sada kada on promjeni tu odluku iste sekunde ja vise nisam u granicama zakona-
to me ljuti...
mislim ako je on donio tu odluku onda neka mene obesteti na neki nacin .moj objekat vrijedi koliko toliko a nakon odluke biznis mogu zatvoriti....
Članak 46 Ustava RH ; Svatko ima pravo slati predstavke i pritužbe , davati prijedloge državnim i drugim javnim tijelima i dobiti na njih odgovor !

Ante                                                              datum

                       Hrvatski sabor
                       Odbor za poljoprivredu
                       Trg sv Marka 6
                        Zagreb    
                       * Ministarstvo poljoprivrede
                          Ulica Grada Vukovara 78
                       * Općina ili grad gdje živiš
         Predstavka ; na rješenje - ponašanje Općine Grada ?

Kojom predlažem ustavnim predlagateljima zakona , da Zakonom definiraju uvjete i način uzgoja životinja i peradi u selima Republike Hrvatske , pri čemu zastupnike Hrvatskog sabora molim da imaju u vidu da su Hrvatska sela upropaštena u prostornom i proizvodnom smislu , naredbom malodobne carice Marije Terezije 1756 g. da kmetovi poredaju kuće i gospodarske zgrade uz puteve i ceste .  itd .

U očekivanju pozitivnog Zakona i odgovora ,
S poštovanjem ,                                       Ime i prezime

Odgovor napiši na ovu temu !

Pozdrav , od Slavonca , starosjedioca !
                         

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

pravila komunalnog redarstva"? Empty Re: pravila komunalnog redarstva"?

Postaj by Đuro Japarić 7/12/2013, 18:56

Đuro Japarić je napisao/la:
ANTE_BULJUBASIC je napisao/la:Za susjede se ne cudim s nikim skoro ne pricam jer znam da su zavidna gamad,
ali me iritira mekusac od nacelnika koji pritisce mene ,on je ispred opcine zvao mnogo puta komunalno redarstvo i vet inspekciju i sada kada sam sve uvjete po zakonu ispunio odkomunalnih uvjeta do veterinarskih on ce sada promjeniti zakon odnosno odluku o komunalnom redu.
i sada kada on promjeni tu odluku iste sekunde ja vise nisam u granicama zakona-
to me ljuti...
mislim ako je on donio tu odluku onda neka mene obesteti na neki nacin .moj objekat vrijedi koliko toliko a nakon odluke biznis mogu zatvoriti....
Članak 46 Ustava RH ; Svatko ima pravo slati predstavke i pritužbe , davati prijedloge državnim i drugim javnim tijelima i dobiti na njih odgovor !

Ante                                                              datum

                       Hrvatski sabor
                       Odbor za poljoprivredu
                       Trg sv Marka 6
                        Zagreb    
                       * Ministarstvo poljoprivrede
                          Ulica Grada Vukovara 78
                       * Općina ili grad gdje živiš
         Predstavka ; na rješenje - ponašanje Općine Grada ?

Kojom predlažem ustavnim predlagateljima zakona , da Zakonom definiraju uvjete i način uzgoja životinja i peradi u selima Republike Hrvatske , pri čemu zastupnike Hrvatskog sabora molim da imaju u vidu da su Hrvatska sela upropaštena u prostornom i proizvodnom smislu , naredbom malodobne carice Marije Terezije 1756 g. da kmetovi poredaju kuće i gospodarske zgrade uz puteve i ceste .  itd .

U očekivanju pozitivnog Zakona i odgovora ,
S poštovanjem ,                                       Ime i prezime - potpis

Odgovor napiši na ovu temu !

Pozdrav , od Slavonca , starosjedioca !
                         

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

pravila komunalnog redarstva"? Empty Re: pravila komunalnog redarstva"?

Postaj by Fidelito 8/12/2013, 08:30

ANTE_BULJUBASIC je napisao/la:Za susjede se ne cudim s nikim skoro ne pricam jer znam da su zavidna gamad,
ali me iritira mekusac od nacelnika koji pritisce mene ,on je ispred opcine zvao mnogo puta komunalno redarstvo i vet inspekciju i sada kada sam sve uvjete po zakonu ispunio odkomunalnih uvjeta do veterinarskih on ce sada promjeniti zakon odnosno odluku o komunalnom redu.
i sada kada on promjeni tu odluku iste sekunde ja vise nisam u granicama zakona-
to me ljuti...
mislim ako je on donio tu odluku onda neka mene obesteti na neki nacin .moj objekat vrijedi koliko toliko a nakon odluke biznis mogu zatvoriti....
Prvenstveno trebaš pronaći odvjetnika i savjetovati se sa njime. Po mogućnosti nekog odvjetnika koji nije interesno povezan sa tvojim lokalcima koji idu protiv tebe, a to može biti problem u malim sredinama. Znači možda nekog odvjetnika 'izvana', jer zakoni su (trebali bi biti) jednaki na cijelom teritoriju RH.
Načelno nemaš se što ljutiti na načelnika, on vjerovatno želi reizbor, pa ide niz dlaku većini, a možda je i interesno povezan sa njima pa je i to 'dodatni argument'.
Što se pravne strane svega tiče vjerovatno će se postaviti pitanje građevniske dozvole za navedene objekte (možda je čak i dosjelost dovoljna), uredbe su OK, vjerovatno ih općinsko vijeće ima pravo donositi, ali ako ih donosi tebi na štetu, to jest ako ti radi njihovih novih odluka imaš trošak (moraš nekuda seliti proizvodnju, moraš staviti ključ u bravu, itd., a dosada si bio u granicama odluka) traži od njih da ti u potpunosti nadoknade gubitke, da te obeštete, ili traži od njih da ti pruže neko mjesto gdje ćeš se nesmetano moći baviti proizvodnjom i da ti plate preseljenje na tu novu lokaciju.
Ako se radi o tome da su oni donijeli pravila kojima si se ti jednom prilagodio, pa su onda ponovno mijenjali pravilnik sa namjerom da te istjeraju/maltretiraju tu se onda radi o maltretiranju, vjerovatno ima članak zakona i za sankcioniranje takvog ponašanja, ali treba to istražiti a i dokazati. Znam da se mala mjesta šire i da je problem u tome da svaki (grado)načelnik želi od svog sela raditi metropolu, počevši od službenog A6 pa sve do 'istjerivanja smrdljivih seljaka' ili 'kulaka' (zavisi od političke opcije na vlasti). To je moda kod nas, i to će jednom proći ali treba to sve preživjeti.
Ako je baš situacija ozbiljna, pronađi dobrog odvjetnika i pošalji im ga na razgovor, odmah budu drugačije 'pijevali' pred njime.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

pravila komunalnog redarstva"? Empty Re: pravila komunalnog redarstva"?

Postaj by paor 8/12/2013, 09:37

samo paušalno...ako je zagvozd selo mislim da ti ne mogu ništa, osim da te traže da zadovoljiš pravila dobre poljoprivredne prakse (nitratnu direktivu...)

drugi je sučaj ako želiš raditi novu farmu, staju i sl., onda podliježeš novoj i aktuelnoj legislativi što se tiče prostornih planova

ima primjer u meni susjednom selu gdje se štala nalazi neposredno pored crkve gdje općina nudi vlasniku novu lokaciju izvan sela
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

pravila komunalnog redarstva"? Empty Re: pravila komunalnog redarstva"?

Postaj by ANTE_BULJUBASIC 8/12/2013, 12:30

paor je napisao/la:samo paušalno...ako je zagvozd selo mislim da ti ne mogu ništa, osim da te traže da zadovoljiš pravila dobre poljoprivredne prakse (nitratnu direktivu...)

drugi je sučaj ako želiš raditi novu farmu, staju i sl., onda podliježeš novoj i aktuelnoj legislativi što se tiče prostornih planova

ima primjer u meni susjednom selu gdje se štala nalazi neposredno pored crkve gdje općina nudi vlasniku novu lokaciju izvan sela
to s odvjetnikom cu sigurno jer im moram pokazati zube..

sto se tice lokacije ja sam dao prijedlog da ja imam svoju lokaciju odnosno zemljiste koje je dosta udaljeno na koje mogu graditi ali stvar u tom je ta: tko ce dati novih 10 tisuca eura recimo za novi objekat.
ja novaca nemam a oni ne daju. jer ja  nemogu tek tako odbaciti postojeci objekat.
fidelito slazem se sa tobom ovo je u rangu maltretiranja jer kada mi zakonski vise nista nisu mogli onda idu na mjenjanje zakona..
kontaktiram si odvjetnika i svoja prava cu saznati.
neka i potrosim koju tisucu kn ali hocu zadovoljstinu jer nema nista gore nego kada glasna manjina gazi nekog tihog

ANTE_BULJUBASIC

Broj postova : 271
God : 39
Lokacija : zagvozd
Zanimanje : Instalater centralnog grijanja te rashladnih uređaja
Registriran : 30.11.2010
3


https://www.youtube.com/results?search_query=ante+buljubasic

[Vrh] Go down

pravila komunalnog redarstva"? Empty Re: pravila komunalnog redarstva"?

Postaj by falkon 2 8/12/2013, 13:53

Upravo tako ANTE, njima je jednopstavno reći preseli se ... ali nikoga ne zanima da su to novi troškovi,nova zaduženja koja si već potrošio na ovo što imaš,ali sad bi se trebao seliti jer se nekome digao k...c ...
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

pravila komunalnog redarstva"? Empty Re: pravila komunalnog redarstva"?

Postaj by ANTE_BULJUBASIC 8/12/2013, 14:25

Ma ljut sam kao pas.samo ove godine imao sam:
jedan nadzor komunalnog redara iz imotskog
jedan vet inspektor iz stocarstva dosao tamo u 8 mjesec
jedan visi drzavni inspektor isto iz imotskog nakraju

sve sto nisam ispunjavao imao sam rok od 60 dana da ispunim .
sve sto sam trebao ama bas sve sam ispunio.
imam na papiru sa pecatom i potpisom odnosno crno na bijelo .
nekoliko inspekcija sve  uredno proslo,
ddd platio oko 1000 kn .deratizaciju dezinfekciju i dezinsekciju.iako po meni su vecinu tog gluposti al eto nek imam i taj papir.
dosta novaca baceno al napokon sam sukladan zakonom i onda evo sad promjena zakona :9
paradoks cisti, objekat velicine 50 kvadrata u kojemu stoji 40 svinja .
rofl pusta industrija!ja nezaposlen ,zena nezaposlena,sin 2.5 g,kcer 1 god.i uz svinje imamo krava nekoliko.
i smece od nacelnika sa ostalom gradskom gamadi ide mene gaziti...

ANTE_BULJUBASIC

Broj postova : 271
God : 39
Lokacija : zagvozd
Zanimanje : Instalater centralnog grijanja te rashladnih uređaja
Registriran : 30.11.2010
3


https://www.youtube.com/results?search_query=ante+buljubasic

[Vrh] Go down

pravila komunalnog redarstva"? Empty Re: pravila komunalnog redarstva"?

Postaj by Fidelito 8/12/2013, 15:26

To što općina donosi uopće nisu zakoni, zakone može donositi i izglasati jedino Sabor RH, općina može donositi jedino uredbe i odluke, a te uredbe/odluke moraju biti u skladu sa svim zakonima. Zakon ima viši status nego njihove urebe i oni svoje uredbe moraju prilagoditi zakonima, a ne obratno. Zakon im daje neke mogućnosti ali i obaveze. Zato budu pametan i prvo prouči koje su njihove obaveze prema tebi, ako ti već žele zatvoriti proizvodnju, sigurno i to negdje piše. Znam da je u Zagrebu na Jakuševcu bilo nekoliko proizvođača svinja, nekada ih je bilo više ali i danas ima ljudi koji bi tamo imali svoju proizvodnju. Vidi što je bilo sa njima, bilo je to realtivno nedavno i mislim da je to relativno sličan slučaj, osim što tvoje mjesto vjerovatno baš i nema isti status kao grad Zagreb. Treba malo proučavati zakone, ima tamo svega, samo problem je u tome da si svatko tumači samo onu stranu koja mu odgovara. Nemoj ih ići tužakati radi tužakanja, prouči zakon i probaj se sa njima nagoditi, a ako ne ide, a imaš zakon (nedvosmisleno) na svojoj strani - onda ih tuži.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

pravila komunalnog redarstva"? Empty Re: pravila komunalnog redarstva"?

Postaj by O.P.G.KOVAČ 8/12/2013, 16:02

Ako se kojim slučajem ne uspiješ odhrvati kroz birokraciju ,i ostati na svojoj djedovini u borbi za čistu egzistenciju za sebe i svoju obitelj ,a koliko sam skužio problem su stvorili susjedi ,ne radnici ,.

Moj je savijet da za sobom povučeš bar nekoga jer ne vijerujem da su svi oko tebe u čistoj situaciji , zabarufaj i ti prema kretenima kojima smetaš ...Evil or Very Mad 

O.P.G.KOVAČ

Broj postova : 1629
God : 51
Lokacija : Livno
Registriran : 04.10.2008
54


[Vrh] Go down

pravila komunalnog redarstva"? Empty Re: pravila komunalnog redarstva"?

Postaj by Zvona 8/12/2013, 21:25

Jbg. Đuro ovo je novi dio i parcele su takve.Ima i po Baranji ljepih parcela,pa i u Bilju.No ja eto nisam bio te sreće,a odrastao u pravom slavonskom selu i velikoj okučnici
Zvona
Zvona

Broj postova : 909
Lokacija : privremena lokacija Bilje - Baranja
Registriran : 03.04.2009
14


[Vrh] Go down

pravila komunalnog redarstva"? Empty Re: pravila komunalnog redarstva"?

Postaj by ANTE_BULJUBASIC 7/4/2014, 12:29

EVO STIGLA ODLUKA MAMU IM OPCINSKU GAMAD OD SUSJEDA IMA PRSTE I U VIJECU....

ODLUKA
O DOPUNI ODLUKE O KOMUNALNOM REDU

U Odluci o komunalnom redu dodaju se stavka 7 i 8 koji glase :
Svako domacinstvo unutar gradjevinskog podrucja naselja u pomocnim i dr objektima gospodarske namjene a koji pripadaju osnovnom objektu u kojem je smjesteno domacinstvo,ne moze imati vise od 5 komada svinja bez obzira na uzrast istih.
Ona domacinstva,koja nisu u skladu s prethodnim stavkom moraju izvrsitti prilagodbu istih sukladno ovoj odluci i odredbama prostornog plana nopcine zagvozd u roku 3 mjeseca od stupanja na snagu ove odluke.

Zagvozd 21.3.2014.a

ANTE_BULJUBASIC

Broj postova : 271
God : 39
Lokacija : zagvozd
Zanimanje : Instalater centralnog grijanja te rashladnih uređaja
Registriran : 30.11.2010
3


https://www.youtube.com/results?search_query=ante+buljubasic

[Vrh] Go down

pravila komunalnog redarstva"? Empty Re: pravila komunalnog redarstva"?

Postaj by Đuro Japarić 7/4/2014, 19:58

Krave , svinje i što imaš dotjeraj pred općinu , pozovi predstavnike medija .
Ima i druga mogućnost da obnovimo Austro - Ugarsku i poštujemo naredbu carice Marije Terezije iz 1756 ; da se kuće s gospodarskim zgradama poredaju uz puteve i ceste .

Promašena naredba 1756 , promašena odluka u Zagvozdu 2014 !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

pravila komunalnog redarstva"? Empty Re: pravila komunalnog redarstva"?

Postaj by ANTE_BULJUBASIC 7/4/2014, 20:06

Trazim sada na ovaj problem kakvog pravnog savjetnika pa cemo vidjeti...
volio bih da se nadje kakva shema gdje mogu dokazati da sam ostecen ja i ostali koji drze vise od 5 komada svinja pa da trazimo novu odluku i masnu odstetu Smile

ANTE_BULJUBASIC

Broj postova : 271
God : 39
Lokacija : zagvozd
Zanimanje : Instalater centralnog grijanja te rashladnih uređaja
Registriran : 30.11.2010
3


https://www.youtube.com/results?search_query=ante+buljubasic

[Vrh] Go down

pravila komunalnog redarstva"? Empty Re: pravila komunalnog redarstva"?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.