AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Agencija za poljoprivredno zemljište

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Agencija za poljoprivredno zemljište Empty Agencija za poljoprivredno zemljište

Postaj by vedran_kc 6/9/2013, 16:26

Od ovih dana počinju se primjenjivati zakoni o raspolaganju državnim poljoprivrednim zemljištem, a vrlo malo se o tome javno govori. Zemljište se isključivo daje u dugogodišnji zakup. Koliko sam uspio shvatiti zakon je izuzetno loš za manje OPG-ove, koji nemaju puno zaposlenika, skladišnog prostora za žitarice (upisanog u registar agencije za hranu) itd itd. Osim toga rečeno da se zemljište ne mora dati onom koji ispunjava sve navedene uvjete, odnosno onom koji ima najviše bodova, nego o svemu odlučuju nadležni iz agencije i sve ovisi o njihovim odlukama. Nema ograničenja u broju hektara, treba li ovome još nešto dodati, osim koliko mogu ocjeniti da će biti još više prosvjeda.
vedran_kc
vedran_kc

Broj postova : 2181
God : 35
Lokacija : Podravina
Zanimanje : poljoprivreda
Registriran : 10.03.2008
29


[Vrh] Go down

Agencija za poljoprivredno zemljište Empty Re: Agencija za poljoprivredno zemljište

Postaj by mačor 6/9/2013, 20:24

bio si na onom informativnom predavanju? nisam stigao otiči, a vidim da nitko ništa ne javlja
mačor
mačor

Broj postova : 796
Lokacija : ajme
Registriran : 28.07.2011
12


[Vrh] Go down

Agencija za poljoprivredno zemljište Empty Re: Agencija za poljoprivredno zemljište

Postaj by paor 6/9/2013, 20:32

po svemu sudeći zakon je u primjeni i malo toga možemo uraditi...eto ja ću bojkotirati neprisustvovanjem na njihovim informativnim kampanjama

treba upozoriti one koji pikiraju na neke nove površine, da idućih par godina neće moći ostvariti eu potpore na njih
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Agencija za poljoprivredno zemljište Empty Re: Agencija za poljoprivredno zemljište

Postaj by deere power 6/9/2013, 20:41

da ali nove površine koje nisu u arkodu a takvih je jako malo osim onih koje nisu obradive a recimo u baranji takvih nema a tamo di ih ima nikog ni ne zanimaju
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Agencija za poljoprivredno zemljište Empty Re: Agencija za poljoprivredno zemljište

Postaj by vedran_kc 6/9/2013, 21:03

mačor je napisao/la:bio si na onom informativnom predavanju?  nisam stigao otiči, a vidim da nitko ništa ne javlja
Da bio sam tamo.
Član dp je spomenuo zapušteno zemljište, bilo je pitanja od strane nas poljoprivrednika u vezi krčenja državnog zapuštenog zemljišta, i predavači su ostali iznenađeni kad smo im spomenuli zakon o krajobrazu, i o zabrani preoravanja livada i pašnjaka. Rekli su nam da taj zakon ne postoji, da nisu nikad čuli za to... uglavnom na dosta naših pitanja nisu znali odgovore, koliko sam uspio shvatiti vrlo slabo poznaju situaciju u poljoprivredi.
vedran_kc
vedran_kc

Broj postova : 2181
God : 35
Lokacija : Podravina
Zanimanje : poljoprivreda
Registriran : 10.03.2008
29


[Vrh] Go down

Agencija za poljoprivredno zemljište Empty Re: Agencija za poljoprivredno zemljište

Postaj by paor 6/9/2013, 21:31

deere power je napisao/la:da ali nove površine koje nisu u arkodu a takvih je jako malo osim onih koje nisu obradive a recimo u baranji takvih nema a tamo di ih ima nikog ni ne zanimaju
u tom slučaju ćeš morati prenijeti prava na plaćanje (povijesno pravo) s nekoga na sebe, a to svejedno umanjuje potpore
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Agencija za poljoprivredno zemljište Empty Re: Agencija za poljoprivredno zemljište

Postaj by bećar 6/9/2013, 22:37

Bio sam i ja na kampanji.
Dijelim mišljenje sa Vedranom, mnogo pitanja postavljeno malo kvalitenih odgovora, no u jednom su se slagali svi prisutni, mi mali do državne zemlje više nećemo moći doći.
bećar
bećar

Broj postova : 1667
Lokacija : DJ
Zanimanje : student
Registriran : 10.03.2008
43

→→→ : VIŠE


http://... http://...

[Vrh] Go down

Agencija za poljoprivredno zemljište Empty Re: Agencija za poljoprivredno zemljište

Postaj by Nostradurus 7/9/2013, 11:20

bećar je napisao/la:Bio sam i ja na kampanji.
Dijelim mišljenje sa Vedranom, mnogo pitanja postavljeno malo kvalitetnih odgovora, no u jednom su se slagali svi prisutni, mi mali do državne zemlje više nećemo moći doći.
Jel' to kao da igraš zemljišnji poker. Ako nemaš ulog, ne možeš sudjelovati. A kada imaš ulog, pobjeđuje onaj tko ima veći. Pravila su tako pisana.
Nostradurus
Nostradurus

Broj postova : 1192
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : dipl. ing. elektrotehnike
Registriran : 11.01.2012
13


http://sites.google.com/site/financijskisustav/

[Vrh] Go down

Agencija za poljoprivredno zemljište Empty Agencije za poljoprivredno zemljište

Postaj by mačor 7/9/2013, 13:28


Ne!  Ovaj puta nije tako!
mačor
mačor

Broj postova : 796
Lokacija : ajme
Registriran : 28.07.2011
12


[Vrh] Go down

Agencija za poljoprivredno zemljište Empty Re: Agencija za poljoprivredno zemljište

Postaj by Đuro Japarić 7/9/2013, 20:47

vedran_kc je napisao/la:Od ovih dana počinju se primjenjivati zakoni o raspolaganju državnim poljoprivrednim zemljištem, a vrlo malo se o tome javno govori. Zemljište se isključivo daje u dugogodišnji zakup. Koliko sam uspio shvatiti zakon je izuzetno loš za manje OPG-ove, koji nemaju puno zaposlenika, skladišnog prostora za žitarice (upisanog u registar agencije za hranu) itd itd. Osim toga rečeno da se zemljište ne mora dati onom koji ispunjava sve navedene uvjete, odnosno onom koji ima najviše bodova, nego o svemu odlučuju nadležni iz agencije i sve ovisi o njihovim odlukama. Nema ograničenja u broju hektara, treba li ovome još nešto dodati, osim koliko mogu ocjeniti da će biti još više prosvjeda.
Na temelju smeća kojem su dali ime Ustav RH , pamet druga Ive Josipovića bila je da 27. 3 . 2013 . g . potpiše odluku o proglašenju Zakona o poljoprivrednom zemljištu , kojeg je u ime komunističko - kapitalističke Vlade predložio Tihomir > Tahi > , ministar poljoprivrede Agrokora !
Temeljem tog Zakona , Tahi putem Pravilnika rješava početnu cijenu zakupa i još neke bitne stvari .
Za zakup na 5 g. Tahi je povećao 3 puta .
Za Hrvatski sabor , ja kažem ta je to Kriminalna organizacija RH !
Prihvatili su povijesno promašeni Zakon za državnu zemlju !
O zakonima za privatnu oni šute !
Već sam na više mjesta napisao da je zemljište PRVI problem hrvatske poljoprivrede !

To ne vrijedi obješnjavati hrvatskim seljacima i političarima !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Agencija za poljoprivredno zemljište Empty Re: Agencija za poljoprivredno zemljište

Postaj by vedran_kc 7/9/2013, 21:22

Ne želim tu previše politizirati, no očito je da ovo današnje ministarstvo poljoprivrede radi na uništavanju obiteljskih poljoprivrednih gospodarstva. Većina građana Hrvatske se s tim slaže, kad su ih izabrali.

Tema je i dalje APZ, što drugo reći nego dobro je koji su uspjeli riješiti pitanje državnog zemljišta još za one vlade.
vedran_kc
vedran_kc

Broj postova : 2181
God : 35
Lokacija : Podravina
Zanimanje : poljoprivreda
Registriran : 10.03.2008
29


[Vrh] Go down

Agencija za poljoprivredno zemljište Empty Re: Agencija za poljoprivredno zemljište

Postaj by SteveO 7/9/2013, 21:25

Na natječaj se OPG ni ne mora javljat, kriteriji sjemenska proizvodnja 5 godina unazad, skladište 150+ tona ili koliko vec, broj zaposlenih, ja ne znam dal igdje postoji takav zakon koji ce onom sa 500 hektara dat jos 200 a da onima sa 20-30-50 neda nista. Kako misle da srednji OPG koji su i najbrojjniji ikad narastu i postanu konkurentni ? Ovo je stoka u SDPu, stravična stoka.
SteveO
SteveO

Broj postova : 1673
Registriran : 28.08.2009
39


[Vrh] Go down

Agencija za poljoprivredno zemljište Empty Re: Agencija za poljoprivredno zemljište

Postaj by vedran_kc 7/9/2013, 21:48

Nismo se baš snašli kad smo bili na predavanju, malo su nas ostavili kako se kaže "bez teksta", no ima tu još puno nejasnih pitanja. Vrlo bitno pitanje zasigurno je što je s tablama na kojima nisu riješeni vlasnički odnosi, a katastarski da i ne govorim. Ne misle valjda da ćemo table dijeliti na čestice iz vremena Austro-Ugarske, ili zatrpavati kanal ako mi se čestica koju sam dobio nalazi na kanalu. Kod nas je bilo tabli gdje su određene čestice stajale na nečije ime i prezime, tako da taj zakon je samo u teoriji provediv, u praksi nadam se da ne.
vedran_kc
vedran_kc

Broj postova : 2181
God : 35
Lokacija : Podravina
Zanimanje : poljoprivreda
Registriran : 10.03.2008
29


[Vrh] Go down

Agencija za poljoprivredno zemljište Empty Re: Agencija za poljoprivredno zemljište

Postaj by Fidelito 7/9/2013, 22:13

Očito je da oni koji su osmislili i pisali ovaj zakon - nisu imali pojma koji su pravi problemi i kako ih riješiti. Sa novim setom pravila igre došli su i novi problemi, tako da predviđam da će se ovaj zakom primjenjivati u praksi vrlo kratko, možda i uopće neće. Uglvanom da zaživi biti će potrebno još nekoliko godina, a kako vidim nadležnima se uopće nije žurilo sa donošenjem a vjerovatno će tako biti i sa primjenom istoga. Brigo moja pređi na drugoga. Ne bih se previše zabrinjavao oko posljedica ovog zakona. Ionako nikada nismo imali utjecaja na donošenje zakona koji nas se tiču, tako da ovo treba tretirati kao neku elementarnu nepogodu, kao potres, požar ili sušu. Ali za utjehu - i ovo će proći jednog dana.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Agencija za poljoprivredno zemljište Empty Re: Agencija za poljoprivredno zemljište

Postaj by Đuro Japarić 8/9/2013, 06:43

vedran_kc je napisao/la:Nismo se baš snašli kad smo bili na predavanju, malo su nas ostavili kako se kaže "bez teksta", no ima tu još puno nejasnih pitanja. Vrlo bitno pitanje zasigurno je što je s tablama na kojima nisu riješeni vlasnički odnosi, a katastarski da i ne govorim. Ne misle valjda da ćemo table dijeliti na čestice iz vremena Austro-Ugarske, ili zatrpavati kanal ako mi se čestica koju sam dobio nalazi na kanalu. Kod nas je bilo tabli gdje su određene čestice stajale na nečije ime i prezime, tako da taj zakon je samo u teoriji provediv, u praksi nadam se da ne.
Bez teksta sam ostavio pomoćnika ministra Jakovine u N . Gradišci , dok je ravnateljica Agencije za poljoprivredno zemljište u punoj dvorani javno rekla da se slaže samnom , ali da je govorim o velikoj agrarnoj REFORMI !
Dobio sam 2 pismena odgovora iz Agencije i ravnateljice . Oni NISU sudjelovali na pisanju prijedloga zakona !
Isto nije sudjelovala ni Hrvatska poljoprivredno savjetodavna služba , to mi je isto pismeno odgovorila ravnateljica !

Razvoj - uspostava - očuvanje ( POVRŠINSKO ) hrvatskih OPG , mora se temeljiti na državnoj i PRIVATNOJ zemlji !
Zadnja rečenica znači NOVE zakone za privatnu i državnu zemlju !
JEDAN zakon za evidenciju zemlje ( spajanje gruntovnica i katastra ) + u tom zakonu definicija OKRUPNJAVANJA parcela .
Zakon o fondu za razvoj poljoprivrede .

Zakon o nasljeđivanju .
Za 10 - 15 godina imali bi uspostavljen maksimalan broj OPG , kultiviranu šikaru , uspostavljenu proizvodnju za vlastite potrebe i izvoz itd .
Za zadnje posao moraju odeaditi članovi > Hrvatskog > sabora !
Druga je mogućnost da se režimu SUPROSTAVIMO referendumom !
Režimu znači ; Vladi , Saboru i Predsjedniku !

Da li ste za postojeće zakone za privatnu zemlju ? ZA PROTIV
Da li ste za postojeći Zakon o poljoprivrednom zemljištu ? ZA PROTIV

Ka vlasnik i posjednik PRIVATNE zemlje , ja zaokružujem PROTIV
Ako su seljaci ZA , onda neka igraju žikino kolo pred Saborom , Vladom i Uredom Predsjednika !


Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Agencija za poljoprivredno zemljište Empty Re: Agencija za poljoprivredno zemljište

Postaj by Đuro Japarić 8/9/2013, 10:54

Fidelito je napisao/la:Očito je da oni koji su osmislili i pisali ovaj zakon - nisu imali pojma koji su pravi problemi i kako ih riješiti. Sa novim setom pravila igre došli su i novi problemi, tako da predviđam da će se ovaj zakom primjenjivati u praksi vrlo kratko, možda i uopće neće. Uglvanom da zaživi biti će potrebno još nekoliko godina, a kako vidim nadležnima se uopće nije žurilo sa donošenjem a vjerovatno će tako biti i sa primjenom istoga. Brigo moja pređi na drugoga. Ne bih se previše zabrinjavao oko posljedica ovog zakona. Ionako nikada nismo imali utjecaja na donošenje zakona koji nas se tiču, tako da ovo treba tretirati kao neku elementarnu nepogodu, kao potres, požar ili sušu. Ali za utjehu - i ovo će proći jednog dana.  
U Zakonu je predviđeno da ministar donese desetak pravilnika , točan broj je napisan u jednom članku .

Da li je ministar donio pravilnik za određivanje cijene za kupnju državne zemlje ?
Jedan poznanik neki dan mi reče da su mu u Agenciji rekli da nije ?
Osobno ću povaditi dokumentaciju za kupnju 4 državne parcele i poslati u Agenciju i općinu Čaglin . Nemam sada vremena jer imam previše posla na zemlji i na poslu , ne možemo dobiti nekoliko nas ni godišnji jer nam fali jedan čovjek koji sada ide na obuku za radove .

Isto tako na obuku bi morali ići mnogi iz vlasti da bi se donijelo zakonodavstvo i zemlja stavljala u funkciju proizvodnje !

Agencija može biti bojkotirana od lokalne vlasti , ne može raditi ako ministar ne propiše X pravilnika , za neke pojmove nemaju pojma što znači kao OKRUPNJAVANJE zemlje itd ,

To je smeće od Zakona kojeg treba pod hitno mijenjati . Problem je što Ustavni predlagatelji iz redova zastupnika neće pisati prijedlog izmjena jer za to treba pameti i vremena , a oni svoje vrijeme koriste za osobne boljitke .

Sami su seljaci krivi što nisu utjecali na donošenje Zakona !
Na vrijeme sam upozorio na Forumima i na nekim javnim skupovima .

Problem su riječi Brlošića i njemu sličnih koji u Gradišci i Kutjevu govere ; bojimo se da ne možemo utjecati na donošenje zakone , itd .

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Agencija za poljoprivredno zemljište Empty Re: Agencija za poljoprivredno zemljište

Postaj by deere power 9/9/2013, 10:19

evo i od mene koja na ovu temu

http://www.agroklub.com/poljoprivredne-vijesti/jos-jedna-nepoznanica-hrvatske-poljoprivrede/10911/
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Agencija za poljoprivredno zemljište Empty Re: Agencija za poljoprivredno zemljište

Postaj by opg biotrava 9/9/2013, 18:22

Slažem se u potpunosti,prava slika stanja u poljoprivredi.Možemo se samo nadati da ovaj ministar (znamo koliko je sposoban) neće uspjeti u potpunosti staviti zakon u primjenu.Inače će mo svi ubrzo postati najamni radnici.

opg biotrava

Broj postova : 584
Lokacija : BRODSKA POSAVINA
Zanimanje : poljoprivredni tehničar-elektrotehničar
Registriran : 23.05.2013
38


http://zovem se Đuka,živim u oklici Sl. Broda.Obrađujem 50 k.j. zemlje,a bavim se i svinjogojstvom.

[Vrh] Go down

Agencija za poljoprivredno zemljište Empty Re: Agencija za poljoprivredno zemljište

Postaj by Đuro Japarić 10/9/2013, 06:33

opg biotrava je napisao/la:Slažem se u potpunosti,prava slika stanja u poljoprivredi.Možemo se samo nadati da ovaj ministar (znamo koliko je sposoban) neće uspjeti u potpunosti staviti zakon u primjenu.Inače će mo svi ubrzo postati najamni radnici.
Neki dan u Večernjem listu novinar na 2 strane kritizira ministra . To je pogrešno .
On je dio antiseljačkog trojca ; Vlade , Sabora i Predsjednika .
Kao dio tog Trojca on je u ime Vlade progurao POVIJESNO promašeni zakon za državnu zemlju . To sam javno rekao njemu u Kutjevu . U isto vrijeme Brlošić je govorio poput nevine cure .
Temeljem tog Zakona ja sam uzeo u zakup 2 manje parcele .Dio posla odradio sam ja , dio općina i Agencija .
Člank 78 , stavak 2 ; ministar će donijeti Pravilnike iz članaka 4, 5 , 8 , 20 , 21 , 28 , 31 , 37 , 45 , 46 , 47 , 50 , 58 , 59 , i 64 , ovoga Zakona u roku šest mjeseci od dana stupanja na na snagu ovoga Zakona ,
Drug Predsjednik Josipović potpisao je odluku 23. 03. a Zakon je objavljen u NN 03 . 04 . 2013 .
To znači da drug Jakovina ima još manje od 2 mjeseca za donošenje Pravilnika da bi se Zakon mogao u cijelosti provoditi .

U pismu Trojcu , pitao sam ih zašto se oni boje prodati državnu zemlju seljacima kao i Brozovi komunisti 1945 ?
Od poglavlja VII u člancima piše koji su poslovi Agencije ,
U članku 57 pod h ) okrupnjavanje poljoprivrednog zemljišta

Drugu Leki ( predsjednik Sabora ) objasnio sam njihovo okrupnjavanje - dobio sam 3 odgovora od njega

RH 1 Japarić 2 RH 3

Kada Jakovina napiše jedan od X PRAVILNIKA , podnijeti ću zahtjev Agenciji i općini za kupnju kč RH 1 i RH 3 u svrhu okrupnjavanja ,

Kada ih kupim Leki prodajem svoju 2 , Milanoviću 1 , a Karamarku 3

Drugu Leki sam postavio pitanje što sam ja to okrupnio i pojasnio mu da bi tada on imao 2 nesposobna susjeda !
Objasnio sam mu i pojam okrupnjavanja parcela , ako kupim RH 1 i RH 3moje 2 tada moram površinski napraviti od te 2 i moje 2 jednu parcelu pod Japarić 1 .
Tada prodajom ne bih moga USITNITI , isto to nebi de moglo USITNITI i povećati broj valsnika ni Beogradskim Zakonom o nasljeđivanju !

Opisano mogu razumjeti i seljaci koji nisu imali sreću da nauče pisati !
Nažalost u Vladi , Saboru i Uredu Predsjednika , neće shvatiti što im se pisanjem i crtežom može lako objasniti !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Agencija za poljoprivredno zemljište Empty Re: Agencija za poljoprivredno zemljište

Postaj by Đuro Japarić 6/3/2014, 09:17

DESET ZAPOVIJEDI Agencije za poljoprivredno zemljište

Đuro 1     RH 2

1. zk izvadak za državnu zemlju ,
2. posjedovni list za državnu zemlju ,
3. kopija plana
4 do 10 , traže 7 očitovanja za državnu zemlju !
U Hrvatskim šumama kažu da svoje očitovanje naplaćuju oko 500 , 00 kn
7 zapovijeddi NE želim poštovati ! Idem danas u Večernji list i lokalne medije pokušati ismijati ZAPOVIJEDI !

Napisao sam Ustavnom sudu prijedlog za ocjenu Ustavnosti Zakona o poljoprivrednom zemljištu !
Zakon je neobvezujući za lokalnu vlast i Republiku Hrvatsku , Agencija nema zakonsku osnovu za maltretiranje zainteresiranih kupaca !

Moramo zaposliti Japance da nam se klanjaju kao kupcima i sa puno ljubaznosti rade posao u Hrvatskoj !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Agencija za poljoprivredno zemljište Empty Re: Agencija za poljoprivredno zemljište

Postaj by Đuro Japarić 6/3/2014, 12:42

Đuro Japarić je napisao/la:DESET ZAPOVIJEDI Agencije za poljoprivredno zemljište

Đuro 1     RH 2

1. zk izvadak za državnu zemlju ,
2. posjedovni list za državnu zemlju ,
3. kopija plana
4 do 10 , traže 7 očitovanja za državnu zemlju !
U Hrvatskim šumama kažu da svoje očitovanje naplaćuju oko 500 , 00 kn
7 zapovijeddi NE želim poštovati ! Idem danas u Večernji list i lokalne medije pokušati ismijati ZAPOVIJEDI !

Napisao sam Ustavnom sudu prijedlog za ocjenu Ustavnosti Zakona o poljoprivrednom zemljištu !
Zakon je neobvezujući za lokalnu vlast i Republiku Hrvatsku , Agencija nema zakonsku osnovu za maltretiranje zainteresiranih kupaca !

Moramo zaposliti Japance da nam se klanjaju kao kupcima i sa puno ljubaznosti rade posao u Hrvatskoj !

Poslano Ustavnom sudu , bio sam u Večernjm listu , ljudi ne mogu vjerovati što traže , da li će urednik pustiti tekst ?

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Agencija za poljoprivredno zemljište Empty Re: Agencija za poljoprivredno zemljište

Postaj by zeljko6 6/3/2014, 12:58

zar je došlo do toga da Đuro sam sebe citira? :-D :-D

zeljko6

Broj postova : 225
Lokacija : Đakovo
Registriran : 26.03.2012
5


[Vrh] Go down

Agencija za poljoprivredno zemljište Empty Re: Agencija za poljoprivredno zemljište

Postaj by Đuro Japarić 6/3/2014, 13:24

zeljko6 je napisao/la:zar je došlo do toga da Đuro sam sebe citira? :-D :-D

dajem informacije kako se na zakonit način mora ići protiv antiseljačke vlasti i birokracije !
1. za Hrvatske šume na čijem se teritoriju nalazi zemlja - morate pitati za adresu ,
2. za Hrvatske vode na čijem se teritoriju nalazi zemlja - misle na ispostave ,
3- 4 , dva dokumenta iz županija na čijem se teritoriju nalazi zemlja ,
5. za Hrvatske ceste d . o . o 01 - 4722 474 - Branko Babić , Vontinina 3 , 10000 Zagreb ,
6 . Hrvatske autoceste  d .. o . o , 01 - 600 9 777
   Sektor za projektiranje , - Širovina 4 , 10 000 Zagreb ,
7 . Hrvatske željeznice  
   Razvoj i investicijsko planiranje
   Mihanovićeva 12 ,     10000 Zagreb , tel - 01 -378 3440
Sve sam ovo jučer sakupljao + što su me spojili telefonom sa savjetnikom ministra poljoprivrede !

Agencija za poljoprivredno zemljište
Ulica Grada Vukovara 78 - u Ministarstvu poljoprivrede ,
Zagreb ,
Telefon preko Ministarstva 01 - 61 06 111

Željko 6 - može pisati što hoće  - opisane informacije koštaju novaca i vremena za sakupljanje ! Ako će nekome pomoći i POJEFTINITI put do kupnje biti će mi drago i NE mora napisati ni hvala !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Agencija za poljoprivredno zemljište Empty Re: Agencija za poljoprivredno zemljište

Postaj by Đuro Japarić 8/3/2014, 13:42

Dao sam danas jednom zastupniku odgovor iz Agencije iz kojih je vidio 10 zapovjedi koje traže od ljudi koji hoće kupiti državnu zemlju !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Agencija za poljoprivredno zemljište Empty Re: Agencija za poljoprivredno zemljište

Postaj by Đuro Japarić 24/3/2014, 15:35

Danas su u Večernjem listu , na moju molbu i informaciju ,objavili što traži Agencija od ljudi koji hoće kupiti do 1ha državne zemlje .
> Potrebno je , naime utvrditi da na nekretninine postoje zapreke koje bi ograničavele budućeg vlasnika > to je objašnjenje Agencije novinaru .

Radi se o tom da se utvrđuje da tu neće nešto biti građeno , pa da moraju skuplje plaćati .

To mogu utvrđivati na drugačiji način , a ne da to kupac traži i sakuplja dokumentaciju .

Dodaju još da Hrvatske šume neće više svoje očitovanje naplaćivati 500 kn .

Neću im ništa dostaviti za državnu zemlju !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Agencija za poljoprivredno zemljište Empty Re: Agencija za poljoprivredno zemljište

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.