AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








"Aflatoksini u mlijeku"

Stranica 7 / 9. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

"Aflatoksini u mlijeku" - Page 7 Empty Re: "Aflatoksini u mlijeku"

Postaj by pesobleso11 31/3/2013, 11:02

Poštovani forumaši,

Možda vas bude zanimlo pročitati članak koji je sastavljen i na osnovu vaših postova:
[You must be registered and logged in to see this link.]

pesobleso11

Broj postova : 11
Lokacija : Jakovlje
Zanimanje : Novinar
Registriran : 24.03.2013
2


[Vrh] Go down

"Aflatoksini u mlijeku" - Page 7 Empty Re: "Aflatoksini u mlijeku"

Postaj by pesobleso11 31/3/2013, 11:14

Poštovani forumaši,
Ja sam novi član ovog foruma, a novinar sam za članke poljopr. tematike. Zaboravih postaviti još jedno pitanjce. Mene kao novinara zanima: da li je tko od stočara obeštećen, da li je tko dobio kakav usmeni dogovor da će mu se refundirati šteta vezana za aflatoksine, ili išta slično? Ova me pitanja zanimaju zato što primjećujem da u medijima više nigdje nema spomena o aferi s aflatoksinima, niti se seljačke/mljekarske udruge više javljaju u medijima? Svi su zašutili, pa me zanima da li je to zato što su poljoprivrednici dobili poticaje (pa su se privremeno primirili) ili zato što im je obećano i financijsko obeštećenje za aflatoksin-štete? Nije mi jasno-pošto nismo dobili odgovor o analizi stočne hrane od MPSa-što poljoprivrednici namjeravaju učiniti ako nisu sami odgovorni za aflatoksine u krmi? Svaka infomacija direktno od vas seljaka će mi pomoći da i dalje nastojim u otkrivanju istine.
Hvala. Vesna.

pesobleso11

Broj postova : 11
Lokacija : Jakovlje
Zanimanje : Novinar
Registriran : 24.03.2013
2


[Vrh] Go down

"Aflatoksini u mlijeku" - Page 7 Empty Re: "Aflatoksini u mlijeku"

Postaj by paor 31/3/2013, 12:45

jedina informacija je iz Glasa slavonije:

Naknadu tek treba utvrditi, država će od nje odbiti zamjensku hranu!
Glasnogovornik Ministarstva poljoprivrede (MPŠ) Miroslav Kuskunović u kraćem telefonskom razgovoru jučer nam je rekao kako će se sve o naknadama za spaljeno mlijeko znati nakon provedbe Akcijskog plana. “Tek ju treba utvrditi. Podvući će se crta i svi troškovi te doći do iznosa. Bioplinska postrojenja sredstva za spaljeno mlijeko, a riječ je o 20-25 lipa po litri, proslijedit će državi, a ona ih isplaćivati preko Agencije za plaćanja u poljoprivredi, no od tih iznosa država će obračunati i naplatiti troškove zamjenske stočne hrane koja je Akcijskim planom podijeljena proizvođačima”, kaže Kuskunović.
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

"Aflatoksini u mlijeku" - Page 7 Empty Re: "Aflatoksini u mlijeku"

Postaj by mačor 6/4/2013, 09:51


[You must be registered and logged in to see this link.]
mačor
mačor

Broj postova : 796
Lokacija : ajme
Registriran : 28.07.2011
12


[Vrh] Go down

"Aflatoksini u mlijeku" - Page 7 Empty Re: "Aflatoksini u mlijeku"

Postaj by O.P.G.KOVAČ 6/4/2013, 10:11

Uh ! Mačor ,bem ti što me izu sa ovim spotom ,prvi put ga gledam .Provri krv u meni , Sad

O.P.G.KOVAČ

Broj postova : 1629
God : 51
Lokacija : Livno
Registriran : 04.10.2008
54


[Vrh] Go down

"Aflatoksini u mlijeku" - Page 7 Empty Re: "Aflatoksini u mlijeku"

Postaj by paor 6/4/2013, 12:27

koliko znači ispravna higijena u mljekarstvu

16. 03. popdne mi javlja referent da mi je mlijeko ispravno i da navečer dolazi cisterna po redovno preuzimanje...pošto u tijeku zabrane nisam previše prao laktofriz, gume, sise, bila je dilema da li prosuti mlijeko iz laktofriza iz dvije urađene mužnje ili se nadati da neće baš taj dan ići analiza...naravno, mlijeko nisam prosuo (da smanjim štetu jel) i naravno baksuz kaki već jesam - upravo to mlijeko je uzorkovano
sad se treba dobro upeti da se ispravi sranje

[You must be registered and logged in to see this image.]
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

"Aflatoksini u mlijeku" - Page 7 Empty Re: "Aflatoksini u mlijeku"

Postaj by pankin 6/4/2013, 12:47

traži za sledeći mjesec dodatne analize na mikroorganizme i brže ćeš riješit problem

pankin

Broj postova : 6
Lokacija : osijek
Registriran : 22.12.2010
0


[Vrh] Go down

"Aflatoksini u mlijeku" - Page 7 Empty Re: "Aflatoksini u mlijeku"

Postaj by tine 6/4/2013, 13:29

Imaš dobre parametre u sastavu i vrlo nisku somatiku.

Trebaš to mlijeko malo da 'zaliješ', jer mislim, kako ti ne plaćaju više za te komponente.
Sa malom promjenom obroka bi trebao snizit masnoće i bjelančevine i pridobit litražu.
tine
tine

Broj postova : 414
Lokacija : zali log
Registriran : 17.03.2008
24

→→→ : http://www.agrotine.eu

http://www.agrotine.eu

[Vrh] Go down

"Aflatoksini u mlijeku" - Page 7 Empty Re: "Aflatoksini u mlijeku"

Postaj by Ero 1 7/4/2013, 10:14

Aflatoksini i dalje haraju Slavonijom. Od danas je dosta njih ispalo iz otkupa. Problemi su jako veliki ali ne smije niko o njima ni na TV ni u štampu kao da je sve u najboljem redu.
Proizvođači mlijeka u Slavoniji su na ivici propasti "Aflatoksini u mlijeku" - Page 7 684261

Ero 1

Broj postova : 422
Lokacija : Osijek-Vinkovci
Registriran : 07.08.2010
16

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

"Aflatoksini u mlijeku" - Page 7 Empty Re: "Aflatoksini u mlijeku"

Postaj by paor 7/4/2013, 11:48

tine je napisao/la:Imaš dobre parametre u sastavu i vrlo nisku somatiku.

Trebaš to mlijeko malo da 'zaliješ', jer mislim, kako ti ne plaćaju više za te komponente.
Sa malom promjenom obroka bi trebao snizit masnoće i bjelančevine i pridobit litražu.

izbor krmiva mi je već jako sužen...jedino da ga vodom zalijem...?

Ero 1 je napisao/la:Aflatoksini i dalje haraju Slavonijom. Od danas je dosta njih ispalo iz otkupa. Problemi su jako veliki ali ne smije niko o njima ni na TV ni u štampu kao da je sve u najboljem redu.
Proizvođači mlijeka u Slavoniji su na ivici propasti "Aflatoksini u mlijeku" - Page 7 684261

zašto ne mogu (ne samo ja) dobiti rezultate analize hrane
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

"Aflatoksini u mlijeku" - Page 7 Empty Re: "Aflatoksini u mlijeku"

Postaj by O.P.G.KOVAČ 7/4/2013, 13:12

Paor ,vjerovatno se radi o zaštiti viših nacionalnih interesa .Te podatke smiju imati samo tajne službe Evil or Very Mad

O.P.G.KOVAČ

Broj postova : 1629
God : 51
Lokacija : Livno
Registriran : 04.10.2008
54


[Vrh] Go down

"Aflatoksini u mlijeku" - Page 7 Empty Re: "Aflatoksini u mlijeku"

Postaj by zeljko6 7/4/2013, 13:46

[/quote]

zašto ne mogu (ne samo ja) dobiti rezultate analize hrane
[/quote]

ja sam bio zvao u HPA koji su mi i odnijeli hranu na analizu da mi dostave rezultate, a oni su mi rekli da su rezultati stigli u ministarstvo, ali su šifrirani i da bi ministarstvo trebalo to poslati poštom. naravno, bišta od toga. isto tako i za mlijeko koje mi je nosio veterinarski inspektor nisam dobio nikakve rezultate, već samo usmeno da mi mlijeko nije dobro. a onda mi je sve dopizdilo i krave su otišle lijepo u mesnicu...

zeljko6

Broj postova : 225
Lokacija : Đakovo
Registriran : 26.03.2012
5


[Vrh] Go down

"Aflatoksini u mlijeku" - Page 7 Empty Re: "Aflatoksini u mlijeku"

Postaj by falkon 2 7/4/2013, 14:46

paor je napisao/la:
tine je napisao/la:Imaš dobre parametre u sastavu i vrlo nisku somatiku.

Trebaš to mlijeko malo da 'zaliješ', jer mislim, kako ti ne plaćaju više za te komponente.
Sa malom promjenom obroka bi trebao snizit masnoće i bjelančevine i pridobit litražu.

izbor krmiva mi je već jako sužen...jedino da ga vodom zalijem...?

Ero 1 je napisao/la:Aflatoksini i dalje haraju Slavonijom. Od danas je dosta njih ispalo iz otkupa. Problemi su jako veliki ali ne smije niko o njima ni na TV ni u štampu kao da je sve u najboljem redu.
Proizvođači mlijeka u Slavoniji su na ivici propasti [You must be registered and logged in to see this image.]

zašto ne mogu (ne samo ja) dobiti rezultate analize hrane

Evo jedan lagani savjet, kada sljedeći puta dođu po bilokakvi uzorak vi lijepo za komp i napišeteneku vrstu "ugovora", sa imenom i ostalim podacima onoga koji uzima uzorak te da se obaveže da će vam dostaviti orginalne rezultate analize bilo mlijeka ili hrane ... ako ne onda otvoreno napraviti to i proslijediti novinarima pa nek ih oni malo pritišću ...
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

"Aflatoksini u mlijeku" - Page 7 Empty Re: "Aflatoksini u mlijeku"

Postaj by paor 7/4/2013, 16:05

[You must be registered and logged in to see this image.]

scan sa pamfleta što nam ovih dana dijeli djelatnici pss...pitanje: kako postupiti po točki 1. kad ne znam da li su, koliko i koja su krmiva toksična


i još malo zanimljivosti

[You must be registered and logged in to see this image.]
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

"Aflatoksini u mlijeku" - Page 7 Empty Re: "Aflatoksini u mlijeku"

Postaj by paor 7/4/2013, 16:07

O.P.G.KOVAČ je napisao/la:Paor ,vjerovatno se radi o zaštiti viših nacionalnih interesa .Te podatke smiju imati samo tajne službe Evil or Very Mad

ne znam koji smajli da stavim jer možda si čak u pravu
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

"Aflatoksini u mlijeku" - Page 7 Empty Re: "Aflatoksini u mlijeku"

Postaj by pesobleso11 7/4/2013, 20:32

Ero 1 je napisao/la:Aflatoksini i dalje haraju Slavonijom. Od danas je dosta njih ispalo iz otkupa. Problemi su jako veliki ali ne smije niko o njima ni na TV ni u štampu kao da je sve u najboljem redu.
Proizvođači mlijeka u Slavoniji su na ivici propasti "Aflatoksini u mlijeku" - Page 7 684261
Ero 1, da li znate išta više o tome-gdje i koliko ljudi, ili koji proizvođači i zašto su danas ispali iz proizvodnje. Rado bih kao novinar istražila malko dublje-što se sad događa jer i mene muče sumnje u objektivnost i nepristranost analiza s obzirom da nitko nije dobio rezultate analiza stočne hrane.
Svaka informacija mi je dobro došla.
Hvala.

pesobleso11

Broj postova : 11
Lokacija : Jakovlje
Zanimanje : Novinar
Registriran : 24.03.2013
2


[Vrh] Go down

"Aflatoksini u mlijeku" - Page 7 Empty Re: "Aflatoksini u mlijeku"

Postaj by O.P.G.KOVAČ 7/4/2013, 20:45

Pa zar državne institucije koje su uključene u tu svu priču, ne krše zakon o pristupu informacijama .Možda da se pokrene tužba ,imali tako što smisla ?

O.P.G.KOVAČ

Broj postova : 1629
God : 51
Lokacija : Livno
Registriran : 04.10.2008
54


[Vrh] Go down

"Aflatoksini u mlijeku" - Page 7 Empty Re: "Aflatoksini u mlijeku"

Postaj by branimir87 7/4/2013, 22:15

Evo još par pitanja koje bi ja kao novinar postavio:
Kako je moguće da sve tri mljekarske industrije za trajna mlijeka u kojima je pronađen aflatoksin koriste sirovinu iz istočne Slavonije? Što je s ostalim prozvodima (svježe mlijeko, jogurt itd)? Ako su čak i uspjeli uvjeriti potrošače da se ta sirovina koristi isključivo za trajno mlijeko (što je nemoguće) gdje je završio višak vrhnja (koje se prerađuje u fermentirano vrhnje, maslac itd.) koji je sigurno obran iz tog istog, aflatoksinima zaraženog sirovog mlijeka, jer ako se pogleda masnoća u pakiranjima za koja su u medijima izdana upozorenja, vidljivo je da je postotak mliječne masti gotovom proizvodu osjetno niži od onog kojeg proizvođači sirovog mlijeka moraju imati da bi postigli sramotno nisku cijenu?
branimir87
branimir87

Broj postova : 57
Lokacija : koprivnički bregi
Registriran : 23.11.2010
2

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

"Aflatoksini u mlijeku" - Page 7 Empty Re: "Aflatoksini u mlijeku"

Postaj by pesobleso11 7/4/2013, 22:46

Moje skromno mišljenje bez dokaza je: pojava aflatoksina u mlijeku je većinom uzrokovana korištenjem zaražene kupljene krmne smjese-to je razlog zašto još nitko nije dobio rezultate analize stočne hrane. Država ima informaciju o imenu jednog ili više proizvođača stočne hrane koja je uzrokovala ovu situaciju i s njima je ispregovarala besplatnu zamjensku količinu zdrave krme, a u zamjenu za ne-objavljivanje rezultata analize. Nažalost, mislim da poljoprivrednici nikad neće doći do informacija na koje imaju pravo jer niste organizirani u jednu krovnu jaku udrugu koja ima sredstva da plati svojeg odvjetnika za ovakve tužbe. A, svi kojima je npr. obustavljen otkup mlijeka, a nikad nisu dobili rezultate analize mlijeka trebali bi tužiti otkupljivača pa neka dokaže da je vaše mlijeko zaraženo. Isto tako, svi kojima je država uzela krmnu smjesu na analizu i rekla da ne smijete trošiti svoju već zamjensku, trebali bi tužiti državu koja vam nije dala rezultate analize stočne hrane i bez dokaza tvrdi da vaša krma nije dobra-pa neka dokažu. No, ove tužbe nisu moguće bez nekakve nacionalne udruge svih uzgajivača koja, ponavljam, ima sredstva platiti svoju krvopiju-čitaj odvjetnika.
Ja sam poslala nekoliko upita na glasnogovornika MPS s nedvosmislenim pitanjem-rezultati analiza stočne hrane i, nažalost, oni odbijaju odgovoriti makar su podatke dobili. Mislim da stočari zaslužuju dobiti informaciju jer u slučaju da je npr. mješaona hrane uzrok pojave aflatoksina jer nije vršila analize na afatoksine-onda svi vi imate pravo:
A-tužiti mješaonu da vam nadoknadi štetu;
B- odlučiti ne kupovati više krmu od tog proizvođača.
Nažalost, ne vidim nikog tko će zaštititi vaše interese-državne institucije žele vas zaštititi i većina njih misli da to čine, ali neki od vas će propasti zbog aflatoksina i nikad nitko neće za to odgovarati.

pesobleso11

Broj postova : 11
Lokacija : Jakovlje
Zanimanje : Novinar
Registriran : 24.03.2013
2


[Vrh] Go down

"Aflatoksini u mlijeku" - Page 7 Empty Re: "Aflatoksini u mlijeku"

Postaj by paor 7/4/2013, 22:50

ma mi smo tunguzija, a ne država

moj mlađi junior je bio neki dan na farmeskoj ekskurziji u austriji i razočaran se vratio vidjevši kako oni dobro žive sa malo krava, kako "poštivaju" nitratne direktive, kakve bljuvotine skupo prodaju pod eko proizvode (sir i jogurt), kakvo poštovanje turisti i ostali imaju prema seljaku, kakve poticaje imaju (300-800€/ha), troškove proizvodnje...

obilazak farme farmer naplaćuje 120 € po grupi (bez fiskalnog računa : ) )
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

"Aflatoksini u mlijeku" - Page 7 Empty Re: "Aflatoksini u mlijeku"

Postaj by O.P.G.KOVAČ 8/4/2013, 09:31

paor je napisao/la:ma mi smo tunguzija, a ne država

moj mlađi junior je bio neki dan na farmeskoj ekskurziji u austriji i razočaran se vratio vidjevši kako oni dobro žive sa malo krava, kako "poštivaju" nitratne direktive, kakve bljuvotine skupo prodaju pod eko proizvode (sir i jogurt), kakvo poštovanje turisti i ostali imaju prema seljaku, kakve poticaje imaju (300-800€/ha), troškove proizvodnje...

obilazak farme farmer naplaćuje 120 € po grupi (bez fiskalnog računa : ) )
Eee!Da i ja bih volio da nisam vidio upravo takve stvari u Austriji .Kakva fiskalizacija kakvi bakrači ,kelnerka još uvijek ispred tebe na bloku, olovkom iza uha ,sabire da naplati . Shocked

O.P.G.KOVAČ

Broj postova : 1629
God : 51
Lokacija : Livno
Registriran : 04.10.2008
54


[Vrh] Go down

"Aflatoksini u mlijeku" - Page 7 Empty Re: "Aflatoksini u mlijeku"

Postaj by livio985 9/4/2013, 10:48

Šta je to s tim našim mlijekom? Danas vozač došao i kaže da opet imamo aflatoksin! Ko tu koga više,da prostite,karinđa?? Jel se taj aflatoksin sad zrakom ili vodom prenosi??!

livio985

Broj postova : 1
Lokacija : Viljevo,osječko-baranjska
Registriran : 09.04.2013
0


[Vrh] Go down

"Aflatoksini u mlijeku" - Page 7 Empty Re: "Aflatoksini u mlijeku"

Postaj by paor 12/4/2013, 20:11

danas dobio upozorenje pred isključenje...preporuka je da izbacim silažu i sijeno iz hranidbe, a to, uz tritikale, jedino i imam...novi popodnevni obrok im je bio zelena trava i slama "Aflatoksini u mlijeku" - Page 7 413475

nije meni teško sa trimerom šetuckati po travu, ali problem je što još nema trave

inače, čujem da su dva ovdašnja "doajena" govedarstva posve odustali (? - u produžetku falkonove ulice), a i treći je navodno oglasio krave na tarabi
"Aflatoksini u mlijeku" - Page 7 710425
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

"Aflatoksini u mlijeku" - Page 7 Empty Re: "Aflatoksini u mlijeku"

Postaj by O.P.G.KOVAČ 12/4/2013, 20:34

Etoga na! Shocked
Zato ovdje kod nas mljekare ko sumanute vabe ,nude junice po povoljnim uvijetima ,Maloprije mi dolazio lokalni mesar s kojim radim ,inače je u zadnjih dva mjeseca otjero 5 krava .,Kaže da ih je dosta zagrizlo ,e ja bogumi ,jok majci.

Koga su zmije klale i gušterice se boji Mad

Navodno nabavku kreditira neka turska banka po povoljnim uvijetima,cijena junice 1800 ojera .

Neka im je Bog na pomoći........

O.P.G.KOVAČ

Broj postova : 1629
God : 51
Lokacija : Livno
Registriran : 04.10.2008
54


[Vrh] Go down

"Aflatoksini u mlijeku" - Page 7 Empty Re: "Aflatoksini u mlijeku"

Postaj by stanar 12/4/2013, 20:59

evo danas i meni uzet uzorak mlijeka dosad nije bilo problema a predajem lokanoj mini mljekari navodno nađen uzorak pozitivan kod njega pa sad redom uzima od svih proizvođača crno nam se piše.
stanar
stanar

Broj postova : 345
God : 54
Lokacija : babinagreda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 17.03.2011
11


[Vrh] Go down

"Aflatoksini u mlijeku" - Page 7 Empty Re: "Aflatoksini u mlijeku"

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 7 / 9. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]


DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.