AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Zakon o evidenciji zemljišta i okrupnjavanju parcela

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Zakon o evidenciji zemljišta i okrupnjavanju parcela Empty Zakon o evidenciji zemljišta i okrupnjavanju parcela

Postaj by Đuro Japarić 22/1/2013, 09:33

Pod okupacijom Beča izvršen je geodetski premjer Slavonije i PROMAŠAJ sa osnivanje 2 službe ; gruntovnice i katastar !

Prijedlog hrvatskim političarima i vlasnicima zemljišta , da se u Republici Hrvatskoj donese naslovljeni Zakon kojim bi se gruntovnice i katastar spojile u jednu Državnu zemljišnu službu !

Na takav način bi ubrzali i pojeftinili sređivanje stanja vlasništva , postupke kod zakupa , prodaje i sve radnje vezane za zemlju !

U Prijedlogu Zakona o poljoprivrednom zemljištu oni govore o okrupnjavanju zemljišta - nisu definirali što pod tim misle jer nemaju pojma !

Okrupnjavanje parcela znači površinsko spajanje 2 ili više parcela istog vlasnika koje se međusobno dodiruju !
U Zakonu o poljoprivrednom zemljištu , prijedlog za okrupljavanje parcela trebale bi predložiti općine i gradovi kao da se one posebno označe i u NATJEČAJIMA !

RH 1 - RH 2 - RH - 3 ---------predviđene za okrupnjavanje - ponuditelj mora ponuditi ponudu za sve 3 !

Ako ih RH ne okrupni do natječaja na način da se 3 spoje u jednu RH 1 , to bi poslije kupnje u datom roku morao napraviti kupac ! Ja sam da obiteljska gospodarstva mogu kupiti zemlju !

Okrupnjavanje privatnih parcela ; ako vlasnik želi da ih okrupnni podnosi zahtjev Državnoj zemljišnoj službi , plati taksu za novi upis i pisanje rješenja !

U RH imamo preko 18 000 000 parcela sa ovim bi se išlo da se taj broj smanji i trajno očuva u cilju racionalnije proizvodnje i administrativnih poslova !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o evidenciji zemljišta i okrupnjavanju parcela Empty Re: Zakon o evidenciji zemljišta i okrupnjavanju parcela

Postaj by Đuro Japarić 24/1/2013, 13:54

Sa katastarskog posjednika - Republika Hrvatska i u gruntovnici na Republika Hrvatska

1. kao udruga građana u zaštićenom dijelu prirode ( Sovsko jezero ) iskrčili smo 10 ha i donijeli odluku da kupimo 2 ha za dio sadržaja za posjetitelje . U katastru je bilo na RH !

2. Zemljišno - knjižni ispravak - tim postupkom putem suda Državno odvjetništvo pokrenulo je postupak - troškove postupka platila je udruga kao i hodanje sa moje strane te općina Čaglin jer Ministarstvo poljoprivrede nije osiguralo novac . Uz svjedoke sud je donio odluku da se u gruntovnici upiše RH umjesto privatnih vlasnika koji su umrli u nepoznatom mjestu . Sud je dao mogućnost žalbe putem tužbe u roku 3 godine !

3 . ovim Zemljišno - knjižnim ispravkom katastarski posjednici mogu srediti stanje i u gruntovnici , ako im se to ekonomski isplati !
Ovo sam napisao također u želji da nekim pomognem !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o evidenciji zemljišta i okrupnjavanju parcela Empty Re: Zakon o evidenciji zemljišta i okrupnjavanju parcela

Postaj by Đuro Japarić 26/1/2013, 17:32

Na poljoprivrednoj manifestaciji rekao sam ravnateljici Agencije za poljoprivredno zemljište , pomoćniku ministra i svima u dvorani da Zakon o poljoprivrednom zemljištu treba povući iz procedure !Rekao sam da pišu o okrupnjavanju zemljišta , a da pojam nisu definirali , rekao sam da se treba donijeti ovaj Zakon i pojasnio definiciju okrupnjavanje parcela !

Što oni nude ?

vlasnik A , RH , vlasnik B

Jedan od 2 vlasnika mogao bi kupiti parcelu RH u svrhu > okrupnjavanja !
Ako ju kupi vlasnik A , nakon toga jednu može prodati Zoranu Milanović , a drugu njegovom ministru Jakovini !

Komentar prepuštam Forumašima !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o evidenciji zemljišta i okrupnjavanju parcela Empty Re: Zakon o evidenciji zemljišta i okrupnjavanju parcela

Postaj by SteveO 26/1/2013, 18:06

Koji je kriterij kod kupovine tih susjednih čestica ? Tipa ako Janko ima 15 hektara a RH pored njega 10 hektara, jel i to podlijeze tom zakonu o okrupnjavanju ? Jel to definirano ? Nesto sam čitao da se može kupiti ako si ti vlasnik veće parcele nego je ta do tebe u vlasništvu RH ali nista preciznije nije napisano. Ne znam tko im pise takve zakone bez glave i repa.
SteveO
SteveO

Broj postova : 1673
Registriran : 28.08.2009
39


[Vrh] Go down

Zakon o evidenciji zemljišta i okrupnjavanju parcela Empty Re: Zakon o evidenciji zemljišta i okrupnjavanju parcela

Postaj by Đuro Japarić 26/1/2013, 18:54

SteveO je napisao/la:Koji je kriterij kod kupovine tih susjednih čestica ? Tipa ako Janko ima 15 hektara a RH pored njega 10 hektara, jel i to podlijeze tom zakonu o okrupnjavanju ? Jel to definirano ? Nesto sam čitao da se može kupiti ako si ti vlasnik veće parcele nego je ta do tebe u vlasništvu RH ali nista preciznije nije napisano. Ne znam tko im pise takve zakone bez glave i repa.

Steveo 10 ha RH 15 ha Jakovina 10 ha

Ni jedan od vas 2 ne bim mogao kupiti od RH jer su napisali približno iste površine !

Steveo 15 ha RH 10 Ha Jakovina 11

U ovom slučaju ravnateljica Agencije na predstavljanju prijedloga Zakona je rekla da bi se išlo na tko ponudi više ! Ako nema predujma , postoji mogućnost nabijanja cijene !

Planiraju još i zamjenu Državno za privatno u svrhu > okrupnjavanja > !

Nacrt zakona pisala je birokracija pod vodstvom Vesne Kuterovac , supruge Krešimira Kuterovca koji je bio državni tajnik za vrijeme ministra Pankretića , a sada je predsjednik u Todorićevom VUPIK , kojeg mu je > prodala > Jadranka Kosor , kojoj sam 23 pred Saborom rekao da je ovo gori prijedlog Zakona , od onog kojeg je Čobanković mijenjao u njezinoj Vladi ! Kao najljepšu Slavonku u Saboru zamolio sam je da HDZ reagira , poslao sam Predstavku i Karamarku , te Odboru za poljoprivredu kojem je predsjednik Čobanković !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o evidenciji zemljišta i okrupnjavanju parcela Empty Re: Zakon o evidenciji zemljišta i okrupnjavanju parcela

Postaj by paor 27/1/2013, 10:15

SteveO je napisao/la:Koji je kriterij kod kupovine tih susjednih čestica ? Tipa ako Janko ima 15 hektara a RH pored njega 10 hektara, jel i to podlijeze tom zakonu o okrupnjavanju ? Jel to definirano ? Nesto sam čitao da se može kupiti ako si ti vlasnik veće parcele nego je ta do tebe u vlasništvu RH ali nista preciznije nije napisano. Ne znam tko im pise takve zakone bez glave i repa.

u novom prijedlogu je zapisano kako si i naveo...ako status te čestice još nije definiran (u zakupu/koncesiji/povratu...), imaš itekake osnove za slanje službenog dopisa agenciji...oni tada mogu i ne moraju udovoljiti tebi, ne znam da li čak i moraju napisati razlog odbijenice

po mojem shvaćanju to je i napravljeno u svrhu okrupnjavanja i trebalo bi biti po defaultu pozitivno rješavano, ali treba uzeti u obzir jednu sitnicu -mi smo država hrvatska gdje je sve moguće
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Zakon o evidenciji zemljišta i okrupnjavanju parcela Empty Re: Zakon o evidenciji zemljišta i okrupnjavanju parcela

Postaj by SteveO 27/1/2013, 10:50

Ma to ja onako hipotetski. Ali sve drzavne parcele su u nekakvom odnosu, povrat je ok jer je to vlasnistvo ali dali onda to okrupnjavanje ima prednost nad natjecajem za zakup ? Dali Janko ima prednost kod natjecaja za zakup ako ima parcelu pored te navedene ? Ili opet program Todoricev a okrupnjavanje ko sljivi. Totalna zbunjola od zakona. Jer drzavne zemlje nema puno da ju nitko ne radi. Dali ce drzava neciji zakup prekinit ako se Janko javi da ima svoje parcele pored te, u ime okrupnjavanja ?
SteveO
SteveO

Broj postova : 1673
Registriran : 28.08.2009
39


[Vrh] Go down

Zakon o evidenciji zemljišta i okrupnjavanju parcela Empty Re: Zakon o evidenciji zemljišta i okrupnjavanju parcela

Postaj by paor 27/1/2013, 13:38

detalje bi valjda trebali pojasniti prateći pravilnici, uredbe
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Zakon o evidenciji zemljišta i okrupnjavanju parcela Empty Re: Zakon o evidenciji zemljišta i okrupnjavanju parcela

Postaj by SteveO 27/1/2013, 13:40

Aj bas me zanima dal se itko sjetio sve to predvidjet. Jer po pravilima parcela je u vlasnistvu RH i kad je dana u zakup, znaci po zakonu bi opet moglo ic okrupnjavanje sa kupovinom ili zamjenom za vlasnika pored.
SteveO
SteveO

Broj postova : 1673
Registriran : 28.08.2009
39


[Vrh] Go down

Zakon o evidenciji zemljišta i okrupnjavanju parcela Empty Re: Zakon o evidenciji zemljišta i okrupnjavanju parcela

Postaj by Đuro Japarić 27/1/2013, 20:13

paor je napisao/la:detalje bi valjda trebali pojasniti prateći pravilnici, uredbe

paor i ostali , u petak sam bio na skupu u Novoj Gradišci gdje je bio pomoćnik ministra poljoprivrede i ravnateljica Agencije !
Javno sam rekao što sam predložio političarima , te da oni nisu definirali pojam okrupnjavanja ! Rekao sam im da se donese Zakon o evidenciji zemljišta i okrupnjavanju parcela - to znači da se spoje gruntovnice i katastar u jednu Državnu zemljišnu službu iz više razloga !

Sada u prijedlogu zakona Ministarstva ; paor 1 , rh 2, japarić 3
Ako tvoja ili moja nisu veće od RH , netko od nas dva može podnijeti zahtjev za prodaju Agenciji ! To treba podnijeti i lokalnoj vlasti , da znaju ! Sada to u Nacrtu nije predviđeno jer ta birokracija nema pojma !

paor ili ja bi mogli kupiti državnu , tko ponudi više !

Ravnateljici i pomoćniku ministra te svima u sali sam rekao da nakon toga jednu mogu prodati Milanoviću a drugu Karamarku ! Svatite da oni nemaju pojma što znači okrupnjavanje ! Nema svrhe približno iste površine , mogli su to napisati drugačije !

paor , stavite ako je moguće ispod teme Zakon o nasljeđivanju ! Na internetu pod Narodne novine i Zakon o nasljeđivanju ima toga više ! Što se može prenijeti neznam , nisam išao na tečaj za rad sa kompjuterom !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o evidenciji zemljišta i okrupnjavanju parcela Empty Re: Zakon o evidenciji zemljišta i okrupnjavanju parcela

Postaj by swizach 27/1/2013, 23:26

jel stupio na snagu taj zakon?kome se obratiti? jel bi ja bio npr u igri jer imam parcelu od 2 h vinograda i kraj mene je cestica od nekih 1200m2 koja je vlasnistvo rh

EDIT
jos jedno pitanjem,sto je sa zemljistem (pasnjaci,oranice,krcevine) koje je u vlasnistvu RH a upravitelj su Hrvatske Šume? oce se i to moci kupiti ili što?
swizach
swizach

Broj postova : 624
God : 37
Lokacija : Požega
Zanimanje : Umirovljenik
Registriran : 09.03.2008
0


[Vrh] Go down

Zakon o evidenciji zemljišta i okrupnjavanju parcela Empty Re: Zakon o evidenciji zemljišta i okrupnjavanju parcela

Postaj by Đuro Japarić 28/1/2013, 08:13

swizach je napisao/la:jel stupio na snagu taj zakon?kome se obratiti? jel bi ja bio npr u igri jer imam parcelu od 2 h vinograda i kraj mene je cestica od nekih 1200m2 koja je vlasnistvo rh

EDIT
jos jedno pitanjem,sto je sa zemljistem (pasnjaci,oranice,krcevine) koje je u vlasnistvu RH a upravitelj su Hrvatske Šume? oce se i to moci kupiti ili što?

Za vrijeme Austro - ugarske izvršen je geodetski premjer i promašaj sa osnivanjem 2 službe ; 1 . gruntovnice , 2. katastar . Na temelju sadašnja 2 Zakona - Zakon o zemljišnim knjigama i Zakon o katastru , vlasnik ako hoće može izvršiti okrupnjavanje parcela - ja sam to radio u slučaju parcele gdje imam kuću ; parcela 1 , parcela 2 spoje se površinski u parcelu 1 . Novim Zakonom imali bi jedan Zakon i jednu Državnu zemljišnu službu ! Za RH zahtjev za okrupnjavanje trebale bi podnijeti općine i gradovi ; RH 1 , RH 2 , RH 3 ---spajaju se u RH 1 - tada se može ponuditi zahtjev


za kupnju ili zakup jedne parcele , analiza zemlje se vrši na jednoj a ne 3 , poticaji se pišu za 1 a ne 3

2. imate prijedlog Zakona o poljoprivrednom zemljištu kojeg je > paor stavio > u temi ZAKON o poljoprivrednom zemljištu - govore o zakupu pašnjaka - dio zemlje se knjiži u korist Hrvatskih šuma , kao šumsko a ne poljoprivredno zemljište !
Nije damjera Vlade prodati zemlju , osim dijela za > okrupnjavanje > .

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o evidenciji zemljišta i okrupnjavanju parcela Empty Re: Zakon o evidenciji zemljišta i okrupnjavanju parcela

Postaj by paor 28/1/2013, 10:04

Đuro Japarić je napisao/la:
paor je napisao/la:detalje bi valjda trebali pojasniti prateći pravilnici, uredbe

paor , stavite ako je moguće ispod teme Zakon o nasljeđivanju ! Na internetu pod Narodne novine i Zakon o nasljeđivanju ima toga više ! Što se može prenijeti neznam , nisam išao na tečaj za rad sa kompjuterom !

http://www.zakon.hr/z/87/Zakon-o-nasljeđivanju

na ovom linku gledaj zakone jer se radi o pročišćenim tekstovima

swizach je napisao/la:jel stupio na snagu taj zakon?kome se obratiti? jel bi ja bio npr u igri jer imam parcelu od 2 h vinograda i kraj mene je cestica od nekih 1200m2 koja je vlasnistvo rh

EDIT
jos jedno pitanjem,sto je sa zemljistem (pasnjaci,oranice,krcevine) koje je u vlasnistvu RH a upravitelj su Hrvatske Šume? oce se i to moci kupiti ili što?

zakon još nije izglasan

Hrvatske šume su titular druge vrste i nisam siguran da bi se odredbe gornjeg zakona morale njih ticati
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Zakon o evidenciji zemljišta i okrupnjavanju parcela Empty Re: Zakon o evidenciji zemljišta i okrupnjavanju parcela

Postaj by Đuro Japarić 31/1/2013, 22:30

Imate prilog iz Večernjeg lista u kojem drugi nesposoban ministar , poslije Jakovine govori o upisu u zemljišne knjige .

Gruntovnice i katastar te nasljeđivanje je u ovlasti tog nesposobnog Ministarstva pravosuđa !

Paor je prenio ; Zakon o nasljeđivanju , temeljem kojeg možete krenuti u sređivanje stanja ! U komentaru čitatelja piše o 10 rasprava , ako sam zapamtio !

Problem se brže rješava nasljedničkim izjavama !

Uz informiranje , želja mi je pomoći onima koji će krenuti u sređivanje stanja i pokretanje ostavinskog postupka !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o evidenciji zemljišta i okrupnjavanju parcela Empty Re: Zakon o evidenciji zemljišta i okrupnjavanju parcela

Postaj by Đuro Japarić 5/1/2014, 11:55

Pustili su prilog na Radio Požegi u kojem sam govorio i o nužnoj izmjeni zakona za evidenciju zemljišta .
Malo prije me zvala jedna slušateljica sa Požeške županije . Kaže da ljudi zbog nesređenog stanja ne mogu prijaviti ni mjesto stanovanja !
Zakone u Hrvatskoj donose , ukidaju ili mijenjaju zastupnici .
O prijedlozima zakona zastupnici vlastitom odlukom ili na zahtjev 10 % birača mogu raspisati referendum !
U utorak tekst predstavke ide na više medija ! Koliko mi bude dopušteno , progovoriti ću . Nadam se da će još neki dići glas ?

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o evidenciji zemljišta i okrupnjavanju parcela Empty Re: Zakon o evidenciji zemljišta i okrupnjavanju parcela

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.