AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








adapteri za kombajne

Stranica 8 / 15. Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 11 ... 15  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

adapteri za kombajne - Page 8 Empty Re: adapteri za kombajne

Postaj by SimonMS 1/12/2011, 13:47

Fidelito je napisao/la:i da je prisiljen kupovati nove strojeve, jer kupci njegovih usluga žele da im radi sa novim strojevima - makar ovaj stari radi jednako kvalitetno kao i novi. Tog čovijeka moda tjera na nove investicije, a to je i ono zašto postoji 'ekonomski rast' i ekonomska i ekološka propast. Trošimo resurse jer želimo biti u modi - nema drugog racionalnog objašnjenja.

Podpišem se pod ovo!

Ali vidjet čete kako čete se drugčije počet obnašat kad čete upast u neke "EU poticaje za nove strojeve"....
SimonMS
SimonMS

Broj postova : 379
Lokacija : Slovenija
Registriran : 19.02.2009
8


[Vrh] Go down

adapteri za kombajne - Page 8 Empty Re: adapteri za kombajne

Postaj by Fidelito 1/12/2011, 16:53

Bilo je poticaja za kupovinu novih strojeva i kod nas, i to u iznosu od 40% od nabavne cijene stroja bez pdv-a (kapitalna ulaganja), to je trenutno 'out', ali s obzirom da je velika većina strojeva kupljena na kredit ti poticaji će jedva pokriti kamate na kredite za te strojeve. I u vrijeme poticaja povećana je prodaja strojeva, i to je dobro jer treba i obnoviti strojni park. Ali treba korisiti taj strojni park. Ali načelno nije ispravna kupovina radi kupovine, to jest kada te svrbe novci u đepu pa ih želiš potrošiti. A još je gore kada želiš potrošiti novce koje - nemaš. Treba biti racionalan.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

adapteri za kombajne - Page 8 Empty Re: adapteri za kombajne

Postaj by vedran_kc 1/12/2011, 19:29

SimonMS je napisao/la:Možda bi ti postalo jasnije kad bih vršio dnevno 15 komada na različitim mjestima...
Potvrđujem, isto tako je kod mene.

Fidelito, isto tako imam za te male parcele 3580 sa 3.6m hederom, za mele mušterije super, ali kad radim malo većim mušterijama sa puno malih parcelama, pa treba napuniti kamion, tu je veći kombajn sa preklopnim hederom daleko napredniji, član Tomo_MF može potvrditi. Isto tako imam i kombajn koji vuče kolica, nije ni to problem kad se jednom ili dva puta na dan kopča heder, ali problem je kad je parcela npr. uz glavnu cestu magistralu, pa nemaš gdje ostaviti kolica i kapčiti heder, ili nekom zagaziti pola parcele, taj te sigurno nebi više zvao raditi usluge.
vedran_kc
vedran_kc

Broj postova : 2181
God : 35
Lokacija : Podravina
Zanimanje : poljoprivreda
Registriran : 10.03.2008
29


[Vrh] Go down

adapteri za kombajne - Page 8 Empty Re: adapteri za kombajne

Postaj by Lujo 1/12/2011, 20:20

Fidelito totalno razumijem tvoje razmišljanje,ali ti očito ne razumiješ moje potrebe.imam jako puno sitnih čestica,a imam površina koje su i pod tablama,kolega kojem radim usluge radi 100-ak ha i 80% površina mu je u tablama pa sada neznam koliko bi dana trebao da ovršim samo njegove usjeve sa kombajnom koji ima kosu 3m,a on nije sam kojem radim usluge,a tu su i moji usjevi.pa zar bi možda trebao kupiti 2 kombajna i tražiti čovjeka koji će voziti jedan od njih dva?nije rješenje ni kvačiti veću kosu 10x dnevno kada radim manje komadiće.geringhoff-ova preklopna kosa je skupa i tu ćemo stvarno 3x razmisliti prije nego što uđemo u takvu investiciju ali kada čovjek malo bolje razmisli koliko je sa njom napredniji i koliko vremena štedi u žetvi,možda tada sve to i nije toliko puno kao što se čini.mislim da svatko zna kakve su mu potrebe i mogućnosti i da se o tome previše ne raspravlja,a dobra ideja ili prijedlog uvijek dobro dođu,a to pobogu i je svrha foruma.

Lujo

Broj postova : 274
God : 42
Lokacija : Brodsko-posavska županija
Registriran : 21.04.2010
5

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

adapteri za kombajne - Page 8 Empty Re: adapteri za kombajne

Postaj by Bare 1/12/2011, 20:41

Lujo je napisao/la:Fidelito totalno razumijem tvoje razmišljanje,ali ti očito ne razumiješ moje potrebe.imam jako puno sitnih čestica,a imam površina koje su i pod tablama,kolega kojem radim usluge radi 100-ak ha i 80% površina mu je u tablama pa sada neznam koliko bi dana trebao da ovršim samo njegove usjeve sa kombajnom koji ima kosu 3m,a on nije sam kojem radim usluge,a tu su i moji usjevi.pa zar bi možda trebao kupiti 2 kombajna i tražiti čovjeka koji će voziti jedan od njih dva?nije rješenje ni kvačiti veću kosu 10x dnevno kada radim manje komadiće.geringhoff-ova preklopna kosa je skupa i tu ćemo stvarno 3x razmisliti prije nego što uđemo u takvu investiciju ali kada čovjek malo bolje razmisli koliko je sa njom napredniji i koliko vremena štedi u žetvi,možda tada sve to i nije toliko puno kao što se čini.mislim da svatko zna kakve su mu potrebe i mogućnosti i da se o tome previše ne raspravlja,a dobra ideja ili prijedlog uvijek dobro dođu,a to pobogu i je svrha foruma.

ja ovrsim i po 400ha svojega i usluga godisnje,dnevno otkacivam i po 4-5 puta heder na kolica,a kad dodjem na komad od 6 jutara,presretan sam...samo svojega imam skoro 80 parcela,pa mi ne smeta sto mi heder nije preklopni...jos uvjek imam dobar ucinak,i stignem sve..jos cu i za kuk. heder napravit kolica da gamogu vuc za sobom...moj savjet ti je da ako preklopni kosta vise od 30% cijene klasicnog hedera sa kolicima ne uzimas...ako imas para,volio bi vidit snimke kako radi.i mene zanima af-kombajn,sjedio sam u 7088,na sajmu,odusevio me...kad moj ostari zelja bi mi bila af....
Bare
Bare

Broj postova : 611
God : 43
Lokacija : Srijem
Zanimanje : poljodjelac
Registriran : 10.03.2008
21


[Vrh] Go down

adapteri za kombajne - Page 8 Empty Re: adapteri za kombajne

Postaj by Mr. Nustemburg 1/12/2011, 21:06

Meni je žao što nisam uzeo preklopni heder, sad mi samo treba čovjek više da vucara heder za kombajnom.
Mr. Nustemburg
Mr. Nustemburg

Broj postova : 943
Registriran : 09.03.2008
15


[Vrh] Go down

adapteri za kombajne - Page 8 Empty Re: adapteri za kombajne

Postaj by Lujo 1/12/2011, 21:16

kod mene definitivno ne dolazi u obzir da 5x ili više moram prekvačivati kosu jer će me to poslije koštati dragocjenog vremena u žetvi,a ja si to ne mogu priuštiti.ne želim da poslije zažalim za preklopnom kosom i da mi jeftinija varijanta na kraju ispadne skuplja kao što to obično bude.

Lujo

Broj postova : 274
God : 42
Lokacija : Brodsko-posavska županija
Registriran : 21.04.2010
5

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

adapteri za kombajne - Page 8 Empty Re: adapteri za kombajne

Postaj by Bare 1/12/2011, 21:39

5 puta dnevno mi je max.uglavnom otkacivam 2-3 puta,rijetko kad 4.ove godine sam samo jedan dan otkacio 5 puta,jer sam se vrzmao oko jednog sela,di imaju 2 pruge,pa je problem iac iz jednog atara u drugi.svaki puta kad otkacim heder treba mi oko 4min.i isto toliko da akacim.znaci,3 put dnevno recimo izgubis pola sata...
Mr,pa jel ne vuces heder a sobom?

malo me je.. slovo z...
Bare
Bare

Broj postova : 611
God : 43
Lokacija : Srijem
Zanimanje : poljodjelac
Registriran : 10.03.2008
21


[Vrh] Go down

adapteri za kombajne - Page 8 Empty Re: adapteri za kombajne

Postaj by Fidelito 2/12/2011, 00:10

Lujo je napisao/la:Fidelito totalno razumijem tvoje razmišljanje,ali ti očito ne razumiješ moje potrebe.imam jako puno sitnih čestica,a imam površina koje su i pod tablama,kolega kojem radim usluge radi 100-ak ha i 80% površina mu je u tablama pa sada neznam koliko bi dana trebao da ovršim samo njegove usjeve sa kombajnom koji ima kosu 3m,a on nije sam kojem radim usluge,a tu su i moji usjevi.pa zar bi možda trebao kupiti 2 kombajna i tražiti čovjeka koji će voziti jedan od njih dva?nije rješenje ni kvačiti veću kosu 10x dnevno kada radim manje komadiće.geringhoff-ova preklopna kosa je skupa i tu ćemo stvarno 3x razmisliti prije nego što uđemo u takvu investiciju ali kada čovjek malo bolje razmisli koliko je sa njom napredniji i koliko vremena štedi u žetvi,možda tada sve to i nije toliko puno kao što se čini.mislim da svatko zna kakve su mu potrebe i mogućnosti i da se o tome previše ne raspravlja,a dobra ideja ili prijedlog uvijek dobro dođu,a to pobogu i je svrha foruma.

moj osnovni životni moto je slijedeći: ako je tebi dobro - i meni je sigurno dobro. Teško ćeš na forumu naći kompetentnog sugovornika o tom preklopnom hederu, jer mi se čini da baš i nije previše u upotrebi kod nas. Mene ne bi mučila toliko nabavna cijena samog hedera, u to 'zagrizeš' i kupiš, to se i dade izračunati dali se to isplati ili ne (kada je transport problem), kada bi nabavna cijena bila jedini faktor. Postoji i realan problem uoptrebljivosti, trajnosti i troškova održavanja. Znam pouzdano da prve generacije žitnih sklopivih hedera nisu bile dugo u upotrebi upravo radi kompleksne konstrukcije, održavanja i što mi je objasnio jedan čovijek bilo je 'viele kleineteile' (ako sam dobro napisao) ili ti 'previše sitnih dijelova' na istim. Ovo je već druga ili čak treća generacija i moglo bi se očekivati da su riješene neke porođajne teškoće na njima, ali opet bi se mogle pojaviti i neke druge... A i jedan stari kombajner mi je rekao dobru poslovicu: kada heder ne radi kako treba - cijeli kombajn ne radi dobro. Ako pitaš trgovce dali je to dobra stvar - sigurno će te nagovarati da to kupiš, jer od zarade se živi. Ali kada ih pitaš koliko će im trebati vremena da ti nabave dio za heder - pazi što i kako će ti odgovoriti (prati zamuckivanje i neodređene odgovore). Za Geringhoff znam da su neki (potrošni) dijelovi paklenski skupi, ljudi kupe novi heder, poderu ga i onda prodaju - ne isplati se to slagati upravo radi cijene dijelova ali istina je da kada rade - rade vrhunski. Uglavnom najgora je situacija kada uložiš maksimalne novce u stroj (i normalno puno očekuješ od njega) - a onda se nakon isteka garancije pokaže neki mućak koji pada tebi na teret.
I još jedno pitanje, onako mi je usput palo na pamet: a što je sa stolom za repicu, dali je i on sklopiv?
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

adapteri za kombajne - Page 8 Empty Re: adapteri za kombajne

Postaj by Nick14m 2/12/2011, 00:33

Ima na videu prikazano za stol i bočne kose, video se nalazi s desne strane na ovoj stranici što je Lujo postavio link

http://www.geringhoff.eu/de/produkte/getreide-schneidwerke/hvv.html

prikaz je na 1:30 i 6:30 min. videa.
Nick14m
Nick14m

Broj postova : 285
God : 29
Lokacija : Mala Trnovitica
Zanimanje : Učenik
Registriran : 18.11.2010
6


http://www.poljoprivredni-forum.biz/t2348-nick14m

[Vrh] Go down

adapteri za kombajne - Page 8 Empty Re: adapteri za kombajne

Postaj by fric1993 2/12/2011, 08:59

Nama su 2008 kad smo kupovali holanda koji je bio u gudovcu nudili takav heder,nešto mi je tata spominjal 23000eura za takav heder 5.2m al nam je bilo puno love jel nam je malo zaštekal kredit zbog recesije pa neimo mogli o tom razmišljat.
Znam da ima posla za kombajn,sam 2 puta razmisli o otplati,kako naplatiti poso koji odradiš,ja godišnje kosim oko 400ha pola moje a pol usluge i svi bi u isto vrijeme,a ako nemože ode drugom,a još ti neplati, a svaki dan moraš u njega nasut 1200-1500kn,znači da stalno moraš raspolagat sa oko 100 000kn.ako imaš dobar posao navali,al pričekaj rasplet situacije sa izborima,kad nebude hss-a u vlasti nebude niti poticaja itd.ovi koji dolaze nevole poljoprivredu...a dolaze još puno lošija vremena...
prije nego smo kupili novi kombajn išli smo gledati klasa imal je adapter koji je na pola se rasklopil i gural prema van al ga je malo jebalo neke
fric1993
fric1993

Broj postova : 480
Lokacija : Brcko-Dugo Selo
Registriran : 12.11.2010
5


[Vrh] Go down

adapteri za kombajne - Page 8 Empty Re: adapteri za kombajne

Postaj by SimonMS 2/12/2011, 17:45

Geringhof ima sklopiv heder(+stol) i za repicu (vario varianta), i za claas sklopiv obstaje stol kojeg radi jedna firma, a inače i italjani rade to...
adapteri za kombajne - Page 8 200520102420
SimonMS
SimonMS

Broj postova : 379
Lokacija : Slovenija
Registriran : 19.02.2009
8


[Vrh] Go down

adapteri za kombajne - Page 8 Empty Re: adapteri za kombajne

Postaj by Fidelito 2/12/2011, 20:31

SimonMS je napisao/la:Geringhof ima sklopiv heder(+stol) i za repicu (vario varianta), i za claas sklopiv obstaje stol kojeg radi jedna firma, a inače i italjani rade to...
adapteri za kombajne - Page 8 200520102420

svaka im čast! (onima koji su to konstruirali i izradili, a i onima koji to kupe!)
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

adapteri za kombajne - Page 8 Empty Re: adapteri za kombajne

Postaj by vedran_kc 2/12/2011, 20:54

Geringhoff Grainstar, sa stolom
adapteri za kombajne - Page 8 971950_2
adapteri za kombajne - Page 8 971950_3
vedran_kc
vedran_kc

Broj postova : 2181
God : 35
Lokacija : Podravina
Zanimanje : poljoprivreda
Registriran : 10.03.2008
29


[Vrh] Go down

adapteri za kombajne - Page 8 Empty Re: adapteri za kombajne

Postaj by Lujo 2/12/2011, 21:58

Fidelito je napisao/la:
Lujo je napisao/la:Fidelito totalno razumijem tvoje razmišljanje,ali ti očito ne razumiješ moje potrebe.imam jako puno sitnih čestica,a imam površina koje su i pod tablama,kolega kojem radim usluge radi 100-ak ha i 80% površina mu je u tablama pa sada neznam koliko bi dana trebao da ovršim samo njegove usjeve sa kombajnom koji ima kosu 3m,a on nije sam kojem radim usluge,a tu su i moji usjevi.pa zar bi možda trebao kupiti 2 kombajna i tražiti čovjeka koji će voziti jedan od njih dva?nije rješenje ni kvačiti veću kosu 10x dnevno kada radim manje komadiće.geringhoff-ova preklopna kosa je skupa i tu ćemo stvarno 3x razmisliti prije nego što uđemo u takvu investiciju ali kada čovjek malo bolje razmisli koliko je sa njom napredniji i koliko vremena štedi u žetvi,možda tada sve to i nije toliko puno kao što se čini.mislim da svatko zna kakve su mu potrebe i mogućnosti i da se o tome previše ne raspravlja,a dobra ideja ili prijedlog uvijek dobro dođu,a to pobogu i je svrha foruma.

moj osnovni životni moto je slijedeći: ako je tebi dobro - i meni je sigurno dobro. Teško ćeš na forumu naći kompetentnog sugovornika o tom preklopnom hederu, jer mi se čini da baš i nije previše u upotrebi kod nas. Mene ne bi mučila toliko nabavna cijena samog hedera, u to 'zagrizeš' i kupiš, to se i dade izračunati dali se to isplati ili ne (kada je transport problem), kada bi nabavna cijena bila jedini faktor. Postoji i realan problem uoptrebljivosti, trajnosti i troškova održavanja. Znam pouzdano da prve generacije žitnih sklopivih hedera nisu bile dugo u upotrebi upravo radi kompleksne konstrukcije, održavanja i što mi je objasnio jedan čovijek bilo je 'viele kleineteile' (ako sam dobro napisao) ili ti 'previše sitnih dijelova' na istim. Ovo je već druga ili čak treća generacija i moglo bi se očekivati da su riješene neke porođajne teškoće na njima, ali opet bi se mogle pojaviti i neke druge... A i jedan stari kombajner mi je rekao dobru poslovicu: kada heder ne radi kako treba - cijeli kombajn ne radi dobro. Ako pitaš trgovce dali je to dobra stvar - sigurno će te nagovarati da to kupiš, jer od zarade se živi. Ali kada ih pitaš koliko će im trebati vremena da ti nabave dio za heder - pazi što i kako će ti odgovoriti (prati zamuckivanje i neodređene odgovore). Za Geringhoff znam da su neki (potrošni) dijelovi paklenski skupi, ljudi kupe novi heder, poderu ga i onda prodaju - ne isplati se to slagati upravo radi cijene dijelova ali istina je da kada rade - rade vrhunski. Uglavnom najgora je situacija kada uložiš maksimalne novce u stroj (i normalno puno očekuješ od njega) - a onda se nakon isteka garancije pokaže neki mućak koji pada tebi na teret.
I još jedno pitanje, onako mi je usput palo na pamet: a što je sa stolom za repicu, dali je i on sklopiv?
kod geringhoff-a je sklopiva vario izvedba,cressoni nema vario izvedbu ali stol mu se može sklopiti kada je namontiran na adapter(montaža stola malo komplicirana ali za cirka dva sata rada se stol može namontirati,a na capello preklopnom adapteru montaža stola traje 8h i kada je stol namontiran kosa se ne može preklopiti.
cijenovno je capello 20% jeftiniji od geringhofa ali je puno slabiji i lošiji(žitni capello nije ni blizu kukuruznom po kvaliteti),a cressoni je od geringhoffa povoljniji samo 3-4% iako je izrada geringhoffa puno bolja,a i ima vario stol koji se izvče u par sekundi.

Lujo

Broj postova : 274
God : 42
Lokacija : Brodsko-posavska županija
Registriran : 21.04.2010
5

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

adapteri za kombajne - Page 8 Empty Re: adapteri za kombajne

Postaj by SimonMS 3/12/2011, 08:57

Lujo je napisao/la:cressoni nema vario izvedbu ali stol mu se može sklopiti kada je namontiran na adapter(montaža stola malo komplicirana ali za cirka dva sata rada se stol može namontirati,a na capello preklopnom adapteru montaža stola traje 8h i kada je stol namontiran kosa se ne može preklopiti.....a cressoni je od geringhoffa povoljniji samo 3-4% iako je izrada geringhoffa puno bolja,a i ima vario stol koji se izvče u par sekundi.

Mogu potvrditi montažu stola kod cressoni traje cca 2 sata, ali nemogu potvrditi razliku u cjeni, jer kad sam ja kupovao bila je oko 20%! Znam i za nove geringhoff vario koji su bili več vareni a problem zna bit i što su prilično težki i tu težu voziš sa sobom cjelu žitnu sezonu.
SimonMS
SimonMS

Broj postova : 379
Lokacija : Slovenija
Registriran : 19.02.2009
8


[Vrh] Go down

adapteri za kombajne - Page 8 Empty Re: adapteri za kombajne

Postaj by Lujo 3/12/2011, 14:57

geringhoff 52000€
cressoni 50000€
izvor cijene:Agritechnika 2011 hanover

Lujo

Broj postova : 274
God : 42
Lokacija : Brodsko-posavska županija
Registriran : 21.04.2010
5

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

adapteri za kombajne - Page 8 Empty Re: adapteri za kombajne

Postaj by Fidelito 3/12/2011, 16:35

Samo još fali cijenik običnih (nesklopivih) hedera jednakog radnog zahvata tako da se dobije osjećaj koliko je to zaista skuplje. Ovi sklopivi su nekakvo riješenje do cca 6 m zahvata, sve veće je ionako nesklopivo. Lijepo je to, ali i dalje sam mišljenja da je preskupo. Ili možda bolje rečeno, malo je poslova koji to mogu realno isplatiti.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

adapteri za kombajne - Page 8 Empty Re: adapteri za kombajne

Postaj by fric1993 3/12/2011, 23:08

Znači da kombajn i adapter šiju 200000eura ako se odlučiš još kukuruzni uzet.a još kamate u ovo doba nisu male jedino ako imaš keš.....
Dal si pročital moj post na prijašnjoj stranici gornji...Mislim da je to malo preskupo...u današnja vremena...
fric1993
fric1993

Broj postova : 480
Lokacija : Brcko-Dugo Selo
Registriran : 12.11.2010
5


[Vrh] Go down

adapteri za kombajne - Page 8 Empty Re: adapteri za kombajne

Postaj by Lujo 3/12/2011, 23:32

Fidelito je napisao/la:Samo još fali cijenik običnih (nesklopivih) hedera jednakog radnog zahvata tako da se dobije osjećaj koliko je to zaista skuplje. Ovi sklopivi su nekakvo riješenje do cca 6 m zahvata, sve veće je ionako nesklopivo. Lijepo je to, ali i dalje sam mišljenja da je preskupo. Ili možda bolje rečeno, malo je poslova koji to mogu realno isplatiti.
orginal case-ov žitni košta od 25000-30000€+pdv,a čini mi se da je zahvata 6,1m.cijena preklopnih adaptera je isto +pdv.
danas bio u agronomu i oni svakako idući tjedan naručuju geringhoff-ovu kosu za case-a dogovorili mi kombajn ili ne.
fric pročitao sam post.

Lujo

Broj postova : 274
God : 42
Lokacija : Brodsko-posavska županija
Registriran : 21.04.2010
5

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

adapteri za kombajne - Page 8 Empty Re: adapteri za kombajne

Postaj by SimonMS 4/12/2011, 16:22

Cressoni 5,4m sa stolom došao me 50k€ a geringhof vario 6m imao sam ponudo od 63k€ (obe cjene sa 20% PDV).
SimonMS
SimonMS

Broj postova : 379
Lokacija : Slovenija
Registriran : 19.02.2009
8


[Vrh] Go down

adapteri za kombajne - Page 8 Empty Re: adapteri za kombajne

Postaj by deere power 4/12/2011, 16:36

to je ziva pljacka, nema tu nista vrijedno te pare, pa toliko skoro kombajn citav kosta
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

adapteri za kombajne - Page 8 Empty Re: adapteri za kombajne

Postaj by vedran_kc 4/12/2011, 16:40

deere power je napisao/la:to je ziva pljacka, nema tu nista vrijedno te pare, pa toliko skoro kombajn citav kosta
U Njemačkoj/Austriji se masovno te kose kupuju, zbog prometa, kod nas su tek počeli raditi probleme oko transportne širine, a u Slavoniji te nitko ne pita, vozi kako hočeš What a Face
vedran_kc
vedran_kc

Broj postova : 2181
God : 35
Lokacija : Podravina
Zanimanje : poljoprivreda
Registriran : 10.03.2008
29


[Vrh] Go down

adapteri za kombajne - Page 8 Empty Re: adapteri za kombajne

Postaj by deere power 4/12/2011, 16:45

pa ovi sto imaju vece kose 6 ili 8 m oni otkacuju, dok ĐĐ jos prolaze svuda sa svojih skoro 6m, ali opet negdi je tesko zakacit taj heder pogotovo kod vas pa je bolji preklopni ali vi skuplje i usluge radite, pa se tu odna nesto i nadoknadi, al svakako to je bolesno skupo
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

adapteri za kombajne - Page 8 Empty Re: adapteri za kombajne

Postaj by vedran_kc 4/12/2011, 16:52

deere power je napisao/la:pa ovi sto imaju vece kose 6 ili 8 m oni otkacuju, dok ĐĐ jos prolaze svuda sa svojih skoro 6m, ali opet negdi je tesko zakacit taj heder pogotovo kod vas pa je bolji preklopni ali vi skuplje i usluge radite, pa se tu odna nesto i nadoknadi, al svakako to je bolesno skupo
Sa 6m idu po cesti? Vjerojatno misliš na neke lokalne puteve, gdje je slab promet, volio bi vidjeti kako ide na Podravskoj magistrali koja je kod vas kao i kod nas široka od 6 do 7 m.
vedran_kc
vedran_kc

Broj postova : 2181
God : 35
Lokacija : Podravina
Zanimanje : poljoprivreda
Registriran : 10.03.2008
29


[Vrh] Go down

adapteri za kombajne - Page 8 Empty Re: adapteri za kombajne

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 8 / 15. Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 11 ... 15  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.