AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Popis dospjelih i nenaplaćenih dugovanja

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Popis dospjelih i nenaplaćenih dugovanja Empty Popis dospjelih i nenaplaćenih dugovanja

Postaj by paor 31/7/2012, 21:01

Porezna uprava je objelodanila famozni spisak: Popis dospjelih i nenaplaćenih dugovanja.

Iako su već objavljivane cifre o dugovanjima, kad se ovako pogleda to izgleda frapantno i bezizlazno.

Kao svaki uzorni građanin Cool , pogledao sam lokalne dužnike i što reći. Dosta ih ima koji doista nisu mogli plaćati, niti će ikad podmiriti dugovanja, no ima i birtijskih frajera, dakako.

Što uraditi, pitanje je sad. Čini se da ni Linić ne zna, pa mi ovaj potez djeluje kao potez očajnika...

Da li je rješenje resetiranje sistema, ali onda idioti ispadaju redovni platiše. Ne znam, nisam plaćen niti imam toliki kapacitet za razmišljanje, samo vidim da ovaj brod ima problem.

I kad nam netko kaž da su poljoprivredni poticaji problem Popis dospjelih i nenaplaćenih dugovanja 836696
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Popis dospjelih i nenaplaćenih dugovanja Empty Re: Popis dospjelih i nenaplaćenih dugovanja

Postaj by goldcup 31/7/2012, 21:18

gledajući listu lokalni dužnika u mome kraju, primjećujem jako puno onih koji su 91" napustili selo zbog poznati razloga, kuće su zamjenili sa drugima koji su isto tako napustili svoja mjesta, dosta njih uopće nije među živima, od koga će Linić tražiti naplatu tih dugova, možda od ovih koji su sada u tim kućama

goldcup

Broj postova : 47
Lokacija : slavonija
Registriran : 17.01.2010
0


[Vrh] Go down

Popis dospjelih i nenaplaćenih dugovanja Empty Re: Popis dospjelih i nenaplaćenih dugovanja

Postaj by paor 31/7/2012, 21:26

i kod nas ima pokojnika na spisku i tu se vjerovatno radi o tradicionalnoj šlampavosti i nepovezanosti baza podataka raznih institucija...ili je možda i porezni dug nasljedan
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Popis dospjelih i nenaplaćenih dugovanja Empty Re: Popis dospjelih i nenaplaćenih dugovanja

Postaj by goldcup 31/7/2012, 21:33

mislim da čak možda i jeste porezni dug nasljedan, a nasljeđuje ga onaj koji nasljedi imovinu, samo u ovim slučajevima koje spominjem, imovina je zamjenjena ili kupljena, gdje je onda bio dug, kad su te kuće prevodili, i mislim da je veliki dio toga duga ustvari kamata na kamatu, kako su jedno dugo vrijeme obračunavali

goldcup

Broj postova : 47
Lokacija : slavonija
Registriran : 17.01.2010
0


[Vrh] Go down

Popis dospjelih i nenaplaćenih dugovanja Empty Re: Popis dospjelih i nenaplaćenih dugovanja

Postaj by Zvonimir 31/7/2012, 23:46

Za porezni dug postoji rok zastare, bar za one koji imaju advokate koji ga mogu dovesti do zastare.

Zvonimir

Broj postova : 2509
God : 59
Lokacija : Križevci
Registriran : 14.03.2008
10

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Popis dospjelih i nenaplaćenih dugovanja Empty Re: Popis dospjelih i nenaplaćenih dugovanja

Postaj by politicar 1/8/2012, 00:07

Nevidim svrhu te objave.

Koji pozitivan rezultat može dati ta objava?

politicar
politicar

Broj postova : 4268
God : 90
Lokacija : Đakovo
Registriran : 23.04.2009
44

→→→ : Facebook poljoprivredni forum!!!



http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1027-politicar

[Vrh] Go down

Popis dospjelih i nenaplaćenih dugovanja Empty Re: Popis dospjelih i nenaplaćenih dugovanja

Postaj by branko 1/8/2012, 00:20

Zvonimir je napisao/la:Za porezni dug postoji rok zastare, bar za one koji imaju advokate koji ga mogu dovesti do zastare.

zastara nastupa nakon 5 godina (barem je tak bilo dok sam se ja interesirao) ali ako je u međuvremenu poslana kakva opomena ili poziv na nagodbu i sl. onda se računa od tog datuma. a koliko sam vidio privatne osobe najviše duguju za mirovinsko a oni su slali svakih par mjeseci ček s iznosom duga i obračunatom kamatom tako praktički nema zastare , jedino neznam kak je kod privatnika i firmi.

politicar je napisao/la:Nevidim svrhu te objave.

Koji pozitivan rezultat može dati ta objava?


možda neki od sramote plate jer kod mene je par dosta imučnih a imaju dugovanja po mirovinskom.
branko
branko
Admin
Admin

Broj postova : 3626
God : 55
Lokacija : Z druge strane bare
Registriran : 09.03.2008
44


http://www.farmphoto.com/fpv2/AuthorHistory.aspx?auth=frabrne

[Vrh] Go down

Popis dospjelih i nenaplaćenih dugovanja Empty Re: Popis dospjelih i nenaplaćenih dugovanja

Postaj by falkon 2 1/8/2012, 07:50

Tresla se brda a rodio se miš... nema sramote od tih a u većini slučajeva sam znao koji su dužni tako da nevidim svrhu popisa OSIM da se skrene tijek razmišljanaj građana sa nekih puno bitnijih pitanja ...
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Popis dospjelih i nenaplaćenih dugovanja Empty Re: Popis dospjelih i nenaplaćenih dugovanja

Postaj by Zvonimir 1/8/2012, 12:43

falkon 2 je napisao/la:Tresla se brda a rodio se miš... nema sramote od tih a u većini slučajeva sam znao koji su dužni tako da nevidim svrhu popisa OSIM da se skrene tijek razmišljanaj građana sa nekih puno bitnijih pitanja ...

Definitivno jedan od razloga. Drugi da se narod poćne međusobno podj..., čitaj razjedinjavati.
A naravno, poreznoj je to najbitinja stvar. No, ako ove godine sve naplate, kaj budu onda iduće naplaćivali. Naravno, treba smisliti nove poreze.

Zvonimir

Broj postova : 2509
God : 59
Lokacija : Križevci
Registriran : 14.03.2008
10

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Popis dospjelih i nenaplaćenih dugovanja Empty Re: Popis dospjelih i nenaplaćenih dugovanja

Postaj by Pavinjak 1/8/2012, 12:54

Kad vidim tko sve ne plača porez meni se čini da u našoj državi NITKO ne plača porez...
Pavinjak
Pavinjak
Moderator
Moderator

Broj postova : 4801
God : 29
Lokacija : Gradište (Vukovarsko-Srijemska)
Zanimanje : Računalni tehničar za strojarstvo
Registriran : 25.06.2008
59


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/pavinjak-t370.htm https://www.facebook.com/traktoristinajboljiljudi https://www.youtube.com/channel/UCq7AG5bTYbvUg1kB0Qhv9Gw

[Vrh] Go down

Popis dospjelih i nenaplaćenih dugovanja Empty Re: Popis dospjelih i nenaplaćenih dugovanja

Postaj by zeljko6 1/8/2012, 18:01

kad pogledam listu dužnika iz mog kraja, meni dođe krivo što i ja nisam na njoj, jer koliko vidim, na listi su dosta ugledni ljudi... :-)

zeljko6

Broj postova : 225
Lokacija : Đakovo
Registriran : 26.03.2012
5


[Vrh] Go down

Popis dospjelih i nenaplaćenih dugovanja Empty Re: Popis dospjelih i nenaplaćenih dugovanja

Postaj by drazen 1/8/2012, 18:15

Ima i druga strana medalje, negdje sam danas vidio članak gdje jedan od takvih dužnika tvrdi da ima hrpu papira kojima može dokazati da je država NJEMU dužna cca 70 milijuna kuna jer nije ispunjavala neke obaveze prema njemu, a on sada završio na njihovoj sramotnoj listi zbog mislim 30 milijuna!
Tak da...
Znam da su takvi vjerojatno rijetki, ali ja tvrdim da su država i Todorić najveći neplatiše i glavni krivci za nastalu krizu!
drazen
drazen

Broj postova : 1267
God : 53
Lokacija : Dubrava
Registriran : 23.07.2008
35


[Vrh] Go down

Popis dospjelih i nenaplaćenih dugovanja Empty Re: Popis dospjelih i nenaplaćenih dugovanja

Postaj by drazen 1/8/2012, 18:17

I da, ako nasljeđuješ prava, nasljeđuješ i obveze!
drazen
drazen

Broj postova : 1267
God : 53
Lokacija : Dubrava
Registriran : 23.07.2008
35


[Vrh] Go down

Popis dospjelih i nenaplaćenih dugovanja Empty Re: Popis dospjelih i nenaplaćenih dugovanja

Postaj by Fidelito 5/8/2012, 09:20

Stranice popisa poreznih dužnika sa mogućnosti pretrage:

http://www.popisporeznihduznika.com

Svakako da treba naplatiti porez od dužnika, država ima obavezu to napraviti radi građana koji uredno plaćaju svoje poreze i doprinose. Mislim da u ovom popisu fali stupac koji bi se odnosio na dugovanja državi po drugim osnovama (na primjer po zakupu državnog zemljišta). Malo sam pregledao popis i zaključio da u mojoj okolini relativno mnogo 'poduzetnika' ne plaća doprinose i to traje već godinama. Neki su iz tog neplaćanja uštedjeli za lijep apartmančić na moru ili dobar auto, a bogme neki od njih su ga i kupili. Država treba (barem pokušati) naplatiti porez od svih poreznih obaveznika, pa makar i na njihovoj ostavinskoj raspravi. Ali koliko mi se čini puno bolje će ići utjerivnje poreza od repa, nego od glave.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Popis dospjelih i nenaplaćenih dugovanja Empty Re: Popis dospjelih i nenaplaćenih dugovanja

Postaj by paor 5/8/2012, 09:34

ključ svega je što se toliko dugo toleriralo neplaćanje...kakvu sad volju za podmirenje duga ima netko kom su kamate multiplicirale dug

btw
meni su i za produženje besplatnog dopunskog osiguranja tražili potvrdu iz porezne

paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Popis dospjelih i nenaplaćenih dugovanja Empty Re: Popis dospjelih i nenaplaćenih dugovanja

Postaj by Fidelito 5/8/2012, 10:03

Svakako da je ključ problema da se predugo toleriralo neplaćenje (uz sve instrumente koje država ima na raspolaganju da se naplati). Jednostavno je stvorena kultura neplaćanja poreza i doprinosa. Normalno da ljudi 'nemaju volju' za podmirenjem dugova koji su multiplicirani kamatom na dug, isto kao što redovite platiše nemaju baš preveliku volju da plate svoje porezne i druge obaveze, ali ih plaćaju zato što znaju i svjesni su da ako imaš državu - moraš i plaćati porez da bi ta država mogla normalno funkcionirati. Sa druge strane ako ne plaćaš porez onda država mora nadoknaditi potrebita sredstva iz nekog drugog izvora, a dosada je to činila iz kredita (na koje se plaćaju kamate), a te kredite moraju vratiti građani države i prodajom državne imovine.
Želim samo još ukazati na činjenicu da je neplaćanje poreza i doprinosa nevjerovatno rašireno među 'običnim' pučanstvom i naravno kada je sve uzelo toliko maha nema govora o stupu srama. nego o jednostavnoj činjenici. Sram može nastati jedino kada si u manjini, kada činiš nešto protivno općim pravima i običajima - a to ovdje nije slučaj, izgleda da je više sramotno bilo plaćati a ne neplaćati svoje obaveze. I sada se ta situacija želi zacementirati na način da se kaže to je 'u zastari' ili 'nije pravedno - meni su kamate veće od duga'. I jesu i moraju biti veće (kamate), jer si jako dugo dužan. Dugovi se moraju podmiriti, država mora barem pokušati naplatiti sve te dugove, bez obzira na to bili oni velikih ili malih iznosa. Jer svaki drugi ishod vodi u legalizaciju nezakonitog stanja. Samo problem je u tehnologiji naplate, jer da svima odjednom sjednu sudskim putem na dohotke, imovinu ili račune, s obzirom na rasširenost pojave, bojim se da bi nastupio opći potop države u financijsko-poslovnom smislu. Bilo bi zanimljivo vidjeti koliko druge države (one 'uređene') imaju nenaplaćenih poreza i doprinosa, naravno korigirano u odnosu na veličinu i ekonomsku snagu države....

Dugovi se moraju vraćati - to je osnova civilizacije zato se i dug zove - dug. Kada znaš da dug ne moraš vratiti onda se to zove - poklon. A kakva je to država koja zakonito poklanja nešto samo nekim građanima? Onda je tu i pitanje selekcije. Ako su 'uspješni' samo oni poduzetnici koji su 'snalažljivi' i koji ne moraju platiti poreze, oni će (financijski) prosperitati i dalje će na sve načine pokušavati ne plaćati poreze i doprinose. A svi želimo obrazovanje za našu djecu, zdravstveno osiguranje i jednog dana u mirovinu....

Ali ova cijela situacija otkriva još jednu važnu stvar: sve dosadašnje Hrvatske vlasti koje su vladale proteklih 20-ak godina otkada imamo državu - svoj temeljini posao (znači sakupljanje poreza) su obavljale prekokurca. Puno bolje im je išlo trošenje nego sakupljanje. Bili su važniji svi simboli države, ali bit stvari ti ljudi nisu shvatili: država nije tu radni njih (radi vlasti) nego radi naroda, građana koji u toj državi žive. Neplatiti državi i nenaplatiti od dužnika porez ravno je izdaji, a teško je kada imaš oko sebe puno izdajica, a to se ne sankcionira.


Zadnja promjena: Fidelito; 5/8/2012, 10:22; ukupno mijenjano 1 put.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Popis dospjelih i nenaplaćenih dugovanja Empty Re: Popis dospjelih i nenaplaćenih dugovanja

Postaj by mačor 5/8/2012, 10:07

meni samo nije jasno zašto je i kategorija PDV uvrštena, kad znamo da je to promjenjiva stavka u poslovanju
mačor
mačor

Broj postova : 796
Lokacija : ajme
Registriran : 28.07.2011
12


[Vrh] Go down

Popis dospjelih i nenaplaćenih dugovanja Empty Re: Popis dospjelih i nenaplaćenih dugovanja

Postaj by Fidelito 5/8/2012, 10:28

mačor je napisao/la:meni samo nije jasno zašto je i kategorija PDV uvrštena, kad znamo da je to promjenjiva stavka u poslovanju

Mislim da je ovdje izražen PDV koji je dospio a nije uredno naplaćen. Cijeli porezni sustav je u principu promjenjiv i neki od ljudi sa ove liste će nestati kada plate svoje poreze, dok će se neki novi ljudi i iznosi pojaviti. To je stanje porezne uprave na taj dan, stanje će biti drugačije prilikom slijedeće objave.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Popis dospjelih i nenaplaćenih dugovanja Empty Re: Popis dospjelih i nenaplaćenih dugovanja

Postaj by zrine89 5/8/2012, 11:20

http://media.vecernji-list.hr/pdf/duznici.jpg

Zanimljivo.
zrine89
zrine89

Broj postova : 4163
God : 34
Lokacija : Podravski Podgajci
Zanimanje : Ratarstvo
Registriran : 10.03.2008
63

→→→ : O SEBI

[Vrh] Go down

Popis dospjelih i nenaplaćenih dugovanja Empty Re: Popis dospjelih i nenaplaćenih dugovanja

Postaj by falkon 2 5/8/2012, 12:30

upravo tako zrine, i kad se pogleda koliko je belje d.d i vupik dugovali jasno je da oni ne moraju ništa plaćati jer im se sve otpisjue ... Popis dospjelih i nenaplaćenih dugovanja 413475
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Popis dospjelih i nenaplaćenih dugovanja Empty Re: Popis dospjelih i nenaplaćenih dugovanja

Postaj by Fidelito 5/8/2012, 18:04

Koliko sam vidio iz tablice dug je pretvoren u vlasnički udio, a ako nije preljevanje iz šupljeg u prazno - onda je to puno kvalitetnije nego naplata iz stečaja. Ako firma nastavi uspješno poslovati nakon toga, razumije se. Ako i nakon toga ode u stečaj, onda se uvijek može pristupiti prodaji imovine na dražbi. Danas za Hrvatsku je bitno da se sačuvaju radna mjesta, ali to treba strogo odvojiti od pokušaja pljačke, treba odvojiti žito od kukolja (svatko tko se bavio čišćenjem zrna zna da ne možeš očistiti tako da ti neko ispravno zrno ne ode u smeće, ali to je stvar tehnike). Bit poreznog sustava je da se država naplati, najbolje redovitom procedurom kako je zakonom propisano, a najgora je situacija kada se subjekt tjera naplatom u stečaj, ali to bi trebala biti samo krajnja mjera. Ako reagiraš odmah na dug i ne dozvoliš gomilanje duga, onda su stečaji radi naplate duga veoma rijetki. Nama se upravo dogodilo preveliko gomilanje duga i sada je svima problem platiti. Danas se povela zanimljiva rasprava za stolom o tome i uglavnom smo zaključili da će se, kao i uvijek, riba čistiti od repa. Od glave ionako nikakve koristi, to se mora odrezati i baciti da ne smrdi.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Popis dospjelih i nenaplaćenih dugovanja Empty Re: Popis dospjelih i nenaplaćenih dugovanja

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.