AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Podrivanje zamjena oranju

Stranica 19 / 25. Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 25  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Podrivanje zamjena oranju - Page 19 Empty Re: Podrivanje zamjena oranju

Postaj by Fidelito 26/4/2012, 11:45

SteveO nemožeš kod podrivanja fulati vlagu, podriva se samo kada je suho, tako da tlo ispuca. Prvi puta dok podrivaš ide teže, kada nakon par godina ponavljaš ide lakše. Kada podrivam parcelu prvi puta (nakon tko-zna koliko godina) u tko stoji neposrednoj blizini trakotra koji podriva misli da se događa mini-potres, tlo vibrira par metara oko traktora kada prolazi sa podrivačem u tlu (naravno, mora biti suho i moraš ići dovoljno brzo za takav efekt podrivanja). Za one sa slabijim traktorima predlažem manji broj radnih tijela kod prvog podrivanja ako ne ide sa svim tijelima (lakše trakotru i kvalitetniji rad) dok se tijela kod drugog podrivanja mogu lako dodati (radi većeg učinka).

Nevjerovatno je koliko su tla različita po sastavu i po težini za obradu. Samo je problem u tome da cijeli život provedemo na jednoj vrsti tla i teško je pojmljivo da postoje i drugačija tla za obradu (lakša ili teža). A itekako postoje.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Podrivanje zamjena oranju - Page 19 Empty Re: Podrivanje zamjena oranju

Postaj by SteveO 26/4/2012, 11:52

Pa zamisli si traktor od 10 tona koji proklizava kao lud i ne moze ic preko 3-4 km/h. Jedino nisam probo sa duplim zadnjim tockovima jer mislim da bi dosta pomogli glede proklizavanja al se bojim onda nesta drugo ne otpadne, u vidu mjenjaca ili diferencijala al ove godine idem sa duplim. Ja sam otiso 50m i vratio se kuci, sahranio bi traktor da sam nastavio. jedino sam ga mozda tjerao preduboko, 40-50 cm je meni dosta, samo taban da razrezem. A isto ne vidim svrhe da podrivam po turbo suhom kad izvaljujem gromade koje ne mogu ni podignit i pravim rupe 50x50x50, ko ce to kasnije usitnit, zatrpat i obradit a da ne umre u traktoru :-)

Ove godine sam napravio plan, normalnih 5 tijela, ako ne ide onda skidam krilca, ako ne ide onda jedino sa 3 jos probat u najkrajnjem slucaju.
SteveO
SteveO

Broj postova : 1673
Registriran : 28.08.2009
39


[Vrh] Go down

Podrivanje zamjena oranju - Page 19 Empty Re: Podrivanje zamjena oranju

Postaj by massey ferguson 4355 26/4/2012, 22:33

NH T5060 DARKO je napisao/la:Ja sa svojim Hollandom 106 konja i 5 radnih tijela idem 60 cm,brzina oko 5 km/h. Ja nemogu vjerovat da s 100 konja jedva vuče jedno radno tijelo. Kod nas sa 120 konja vuče 7 radnih tijela,tako da bi ga ti SteveO sa svojih 230 konja ftrgel.

Sve ovisi o zemlji.

jbg,kod tebe u medimurju je puno laksa zemlja al sam ja isel na 70,75 dubine
massey ferguson 4355
massey ferguson 4355

Broj postova : 347
Lokacija : Zagreb,Sesvete
Registriran : 31.07.2010
2


https://www.youtube.com/user/nikola95cro?feature=mhum

[Vrh] Go down

Podrivanje zamjena oranju - Page 19 Empty Re: Podrivanje zamjena oranju

Postaj by Fidelito 26/4/2012, 22:54

SteveO je napisao/la:Pa zamisli si traktor od 10 tona koji proklizava kao lud i ne moze ic preko 3-4 km/h. Jedino nisam probo sa duplim zadnjim tockovima jer mislim da bi dosta pomogli glede proklizavanja al se bojim onda nesta drugo ne otpadne, u vidu mjenjaca ili diferencijala al ove godine idem sa duplim. Ja sam otiso 50m i vratio se kuci, sahranio bi traktor da sam nastavio. jedino sam ga mozda tjerao preduboko, 40-50 cm je meni dosta, samo taban da razrezem. A isto ne vidim svrhe da podrivam po turbo suhom kad izvaljujem gromade koje ne mogu ni podignit i pravim rupe 50x50x50, ko ce to kasnije usitnit, zatrpat i obradit a da ne umre u traktoru :-)

Ove godine sam napravio plan, normalnih 5 tijela, ako ne ide onda skidam krilca, ako ne ide onda jedino sa 3 jos probat u najkrajnjem slucaju.

Dupli kotači neće donijeti znatnu dodatnu vučnu silu, to jest donijeti će nešto malo jer će traktor biti teži za tih par stotina kilograma (dvije felge plus dvije gume). Kakav podrivač imaš? Ovi sa paraboličnim radnim tijelima rade sa najmanjim otporima. Probaj raditi bez tih krilaca, mguće da i ona rade velike otpore. Kod mene prošle godine gdje je bila soja - bilo je jako dobro i išlo je lagano, dok je na (višegodišnjem) ugaru bilo puno teže a i kvaliteta je bila lošija, to jest bilo je kako si opisao - rupe 50x50 cm i gromade zemlje kao jastuci razbacani po parceli. Nakon dobre kiše i prolaza rotodrljačom bilo je još uvijek dosta grublje nego samo podrivanje poslije soje. Na zemljištima koja nisu podrivana prvi puta ide dosta teško, a i dubinu na njima treba postepeno povećavati (kroz nekoliko podrivanja), nemožeš odjednom zabrazditi svih 70 cm i očekivati da će ići lagano i kvalitetno, posebno ako se radi na teškim i zbijenim tlima. Posebno pazi na uvratinama i na zgaženim dijelovima parcela.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Podrivanje zamjena oranju - Page 19 Empty Re: Podrivanje zamjena oranju

Postaj by hurli 3/5/2012, 22:36

Zanima me jedna stvar:

Sad za koji dan bi trebao sijat kukuruz,prijašnja kultura je bila ljulj i sada bi to trebalo preorat i onda ide kukuruz..

Pa me zanima,dali bi bilo bolje proč podrivačem i onda sijat gore,ili bi trebalo orat i onda sjetva?

Ili možda umjesto podrivača neki gruber?
hurli
hurli

Broj postova : 806
Lokacija : međimurje
Registriran : 04.01.2009
13

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Podrivanje zamjena oranju - Page 19 Empty Re: Podrivanje zamjena oranju

Postaj by SteveO 4/5/2012, 10:14

Fidelito je napisao/la:

Dupli kotači neće donijeti znatnu dodatnu vučnu silu, to jest donijeti će nešto malo jer će traktor biti teži za tih par stotina kilograma (dvije felge plus dvije gume). Kakav podrivač imaš? Ovi sa paraboličnim radnim tijelima rade sa najmanjim otporima. Probaj raditi bez tih krilaca, mguće da i ona rade velike otpore. Kod mene prošle godine gdje je bila soja - bilo je jako dobro i išlo je lagano, dok je na (višegodišnjem) ugaru bilo puno teže a i kvaliteta je bila lošija, to jest bilo je kako si opisao - rupe 50x50 cm i gromade zemlje kao jastuci razbacani po parceli. Nakon dobre kiše i prolaza rotodrljačom bilo je još uvijek dosta grublje nego samo podrivanje poslije soje. Na zemljištima koja nisu podrivana prvi puta ide dosta teško, a i dubinu na njima treba postepeno povećavati (kroz nekoliko podrivanja), nemožeš odjednom zabrazditi svih 70 cm i očekivati da će ići lagano i kvalitetno, posebno ako se radi na teškim i zbijenim tlima. Posebno pazi na uvratinama i na zgaženim dijelovima parcela.

Ja sam misljenja da ce pridonijeti vucnoj sili jer mislim da ce manje vrtiti zadnji kotaci kad grabe sa 4 siroke gume i na dosta prezentacija podrivaca budu traktori sa duplim zadnjim gumama. Ali ostaje mi da probam, ovako mi se samo ukopava traktor i to nije nikakav posao. Imam IMT podrivac sa krilcima, kao sto je **** imao/ima, nisam jos skidao krilca jer onda napravim samo crte po njivi vjerojatno dok poslije krilaca izgleda kao da je poorano. Ali ako ne bude islo sa krilcima skinit cu ih sad prve godine, te njive nisu podrivane 20ak godina, neke i vise od toga.
SteveO
SteveO

Broj postova : 1673
Registriran : 28.08.2009
39


[Vrh] Go down

Podrivanje zamjena oranju - Page 19 Empty Re: Podrivanje zamjena oranju

Postaj by tomi93 4/5/2012, 17:57

hurli je napisao/la:Zanima me jedna stvar:

Sad za koji dan bi trebao sijat kukuruz,prijašnja kultura je bila ljulj i sada bi to trebalo preorat i onda ide kukuruz..

Pa me zanima,dali bi bilo bolje proč podrivačem i onda sijat gore,ili bi trebalo orat i onda sjetva?

Ili možda umjesto podrivača neki gruber?

Ja bi samo tanjuračom preko toga...
tomi93
tomi93

Broj postova : 1529
God : 31
Lokacija : Vrbovec
Zanimanje : bacc. ing. agr.
Registriran : 28.02.2011
19

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Podrivanje zamjena oranju - Page 19 Empty Re: Podrivanje zamjena oranju

Postaj by deutz d 5206 4/5/2012, 20:20

mislim da za kukuruz bolje orat, neznam kakav efekt bi postigla tanjurača, al uglavnom da skratim zrno kukuruza mora pasti na trdo tlo pa sad ako bi podrivao neznam bil bilo tako trdo Podrivanje zamjena oranju - Page 19 684261
deutz d 5206
deutz d 5206

Broj postova : 1360
God : 30
Zanimanje : Računalni tehničar za strojarstvo
Registriran : 31.07.2011
8


http://www.poljoprivredni-forum.biz/t3391p30-deutz-d5206#136013

[Vrh] Go down

Podrivanje zamjena oranju - Page 19 Empty Re: Podrivanje zamjena oranju

Postaj by tomi93 4/5/2012, 20:25

Na ovu sušu orat...najgori moguči potez.


Jedino ako je kod tebe hurli palo nešto kiše onda ok, kod mene nije pa onda ovako razmišljam.
tomi93
tomi93

Broj postova : 1529
God : 31
Lokacija : Vrbovec
Zanimanje : bacc. ing. agr.
Registriran : 28.02.2011
19

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Podrivanje zamjena oranju - Page 19 Empty Re: Podrivanje zamjena oranju

Postaj by deutz d 5206 4/5/2012, 20:30

imaš pravo, tu činjenicu nisam uzeo u obzir, al svakako treba vodit računa o tome da zrno kukuruza padne na tvrdo tlo
deutz d 5206
deutz d 5206

Broj postova : 1360
God : 30
Zanimanje : Računalni tehničar za strojarstvo
Registriran : 31.07.2011
8


http://www.poljoprivredni-forum.biz/t3391p30-deutz-d5206#136013

[Vrh] Go down

Podrivanje zamjena oranju - Page 19 Empty Re: Podrivanje zamjena oranju

Postaj by falkon 2 4/5/2012, 20:35

treba uzeti u obzir da se ta agrotehnička mjera trebala odraditi jesenas a ne sada, tako da u svakom pogledu nemože biti štetna jer se tlo secovalo ali ipak dovoljno rahlo da bude prozračno...
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Podrivanje zamjena oranju - Page 19 Empty Re: Podrivanje zamjena oranju

Postaj by Fidelito 4/5/2012, 21:19

SteveO je napisao/la:
Fidelito je napisao/la:

Dupli kotači neće donijeti znatnu dodatnu vučnu silu, to jest donijeti će nešto malo jer će traktor biti teži za tih par stotina kilograma (dvije felge plus dvije gume). Kakav podrivač imaš? Ovi sa paraboličnim radnim tijelima rade sa najmanjim otporima. Probaj raditi bez tih krilaca, mguće da i ona rade velike otpore. Kod mene prošle godine gdje je bila soja - bilo je jako dobro i išlo je lagano, dok je na (višegodišnjem) ugaru bilo puno teže a i kvaliteta je bila lošija, to jest bilo je kako si opisao - rupe 50x50 cm i gromade zemlje kao jastuci razbacani po parceli. Nakon dobre kiše i prolaza rotodrljačom bilo je još uvijek dosta grublje nego samo podrivanje poslije soje. Na zemljištima koja nisu podrivana prvi puta ide dosta teško, a i dubinu na njima treba postepeno povećavati (kroz nekoliko podrivanja), nemožeš odjednom zabrazditi svih 70 cm i očekivati da će ići lagano i kvalitetno, posebno ako se radi na teškim i zbijenim tlima. Posebno pazi na uvratinama i na zgaženim dijelovima parcela.

Ja sam misljenja da ce pridonijeti vucnoj sili jer mislim da ce manje vrtiti zadnji kotaci kad grabe sa 4 siroke gume i na dosta prezentacija podrivaca budu traktori sa duplim zadnjim gumama. Ali ostaje mi da probam, ovako mi se samo ukopava traktor i to nije nikakav posao. Imam IMT podrivac sa krilcima, kao sto je **** imao/ima, nisam jos skidao krilca jer onda napravim samo crte po njivi vjerojatno dok poslije krilaca izgleda kao da je poorano. Ali ako ne bude islo sa krilcima skinit cu ih sad prve godine, te njive nisu podrivane 20ak godina, neke i vise od toga.

Dupli kotači će koristiti jer će se smanjiti gaženje tla, to jest povećati će se površina kojom traktor pritišće tlo. Posebno će koristiti ako ti sada traktor propada. Ali pripazi na pravilan tlak u gumama (to jest trebalo bi ga smanjiti ako ideš sa duplim kotačima), jer kod podrivanja potrebne su velike vučne sile i vučna snaga, a odabirom pravilnog tlaka u gumama snaga motora prenosi se sa većim iskorištenjem (to jest smanjuje se klizanje kotača). Ako imaš radijalne gume na traktoru možeš raditi sa još manjim tlakom, uglavnom postoje posebne tablice kojima se određuje pravilan tlak. Pripazi na manometar, mora biti ispravan i raditi u području nižih tlakova (do 2.5 bara), jer na onom kamionskom nećeš točno izmjeriti tlak potreban za traktorsku gumu (0.6-1.5 bara), ali o tome je već bilo govora. Kod tih niskih tlakova bitno je često mjeriti tlak, posebno ako radiš sa tubeless gumama, jer nema puno 'rezrve' i svaki niži tlak u gumi može dovesti do oštećenja gume. Uzmi u obzir ako radiš na nagnutom terenu, onda treba povećati tlak (trebalo bi to pisati u tablicama).
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Podrivanje zamjena oranju - Page 19 Empty Re: Podrivanje zamjena oranju

Postaj by hurli 4/5/2012, 23:13

tomi93 je napisao/la:
hurli je napisao/la:Zanima me jedna stvar:

Sad za koji dan bi trebao sijat kukuruz,prijašnja kultura je bila ljulj i sada bi to trebalo preorat i onda ide kukuruz..

Pa me zanima,dali bi bilo bolje proč podrivačem i onda sijat gore,ili bi trebalo orat i onda sjetva?

Ili možda umjesto podrivača neki gruber?

Ja bi samo tanjuračom preko toga...
Tanjuraču nit nemam,ne koristim uopče taj priključak..

Na jesen je zemlja bila orana i sijan ljulj,pa mi nekak bezveze sad opet orat sijat kukuruz..Htio bi isprobat neki drugi način obrade a opet nebi htio napravit neku glupost..Kiše je dost palu u ova 2 dana,oko 20litara,zemlje su dobro namočene...

Ako ništa drugo neče bit,plug mi je najsigurnija opcija,pa onda na jesen prolaz gruberom i posijat neku žitaricu gore..
hurli
hurli

Broj postova : 806
Lokacija : međimurje
Registriran : 04.01.2009
13

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Podrivanje zamjena oranju - Page 19 Empty Re: Podrivanje zamjena oranju

Postaj by SteveO 5/5/2012, 12:26

Fidelito, gume su mi ja mislim na 1,5 bara, velicina je 620/70-42, mislim da ne bi trebao ici na nize vrijednosti, prosle godine ju je zvakao ko lud kad sam probao podrivat, potone traktor do pola visine gume. Znam da sam citao na netu da dupli kotaci povecavaju vucnu silu za 20-30% a to meni treba a ti sad kazes da to ne drzi vodu, neam pojma onda sta je ispravno, logicni ako je vise gume i rifni na zemlji da je onda u vucna sila veca. Valja izgleda probat i ovako i onako pa vidit sta je bolje.
SteveO
SteveO

Broj postova : 1673
Registriran : 28.08.2009
39


[Vrh] Go down

Podrivanje zamjena oranju - Page 19 Empty Re: Podrivanje zamjena oranju

Postaj by Fidelito 5/5/2012, 19:49

Veće vučne sile ćeš ostvariti dodatnim opterećivanjem traktora to znači kada mu dodaš dodatni balast. S obzirom da su dodatne gume i felge dodatno opterećenje (balast) to je utoliko točno, ali to je relativno mali balast. Uvriježeno mišljenje je da traktorska guma radi na principu zupčanika, ali to baš i nije tako, ripne su na gumi tako da prodru u tlo na veću dubinu (gdje je tlo sabijenije i tvrđe nego na površini) i tako bolje prenose snagu (motora traktora) na tlo. Oblik ripne je takav da se postigne maksimalno samočišćenje gume, to jest prostora između ripni, jer ako se taj prostor ispuni zemljom onda ripne nemaju svoju funkciju.
Duple gume povećavaju površinu nalijeganja, to jest težina traktora se prenosi na veću površinu a to znači manje sabijanje tla (ili manje propadanje kotača traktora u tlo kada je jako mekano), a to nama u poljoprivredi znači puno, jer tlo nastojimo što bolje razrahliti i minimalno ga sabijati (u većini slučajeva).
To sve znači da ako želiš veću vučnu silu dodavaj utege na traktor ili vodu u gume. Ako vidiš da motor ima snage a kotači (sa pravilno napumpanim gumama) kližu (prednja vuča ukopčana), a oruđe je dobro podešeno (kada je u zemlji u radnom položaju, to treba gledati a ne kada je izvan tla), onda u principu treba dodavati balast. Sa dodavanjem balasta na traktor pada brzina u kojoj ostvaruješ maksimalnu vučnu snagu, (ali to ti je manje bitno). U traktorima JD postoji ono malo upozorenje sa strane na kojemu između ostalog piše da pretjerano dodavanje balasta može oštetiti transmisiju kada radiš sa malim radnim brzinama, tako da i na to treba pripaziti.
Što se tiče tlaka u gumama, ne znam koje su (kod tebe) gume i koje je osovinsko opterećenje, ali za svoj 4755 traktor sa radijalnim barumkama 18.4R38 sa podrivačem (5 radnih tijela) tlak u gumama je nekih 1.3 bara kada su jednostruke i 0.8 kada su udvojene. Po tablicama bi mogao ići još i nešto niže, ali se ne usudim toliko eksperimentirati. Naprijed je isto nekih 1.3 bara, ali uredno sve utege objesim naprijed koje imam (18x46 kg). Inače kada orem sa 4 br. premetnjakom trebam najviše polovicu tih prednjih utega (jesensko oranje). Možda bi čak mogao u oranje i bez prednjih utega, ali čini mi se da traktor onda previše kliže. U oranju tlak u zadnjim gumama je nekih 1.2 bara, ali plug obavezno transportiram na transportnom kotaču (kada sam u transportu na polje, to je najgore za gumu brzina+veliko osovinsko opterećenje).
Podrivač nije težak za transport, a u radu ionako ide dosta sporo, tako da tlak može biti nizak.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Podrivanje zamjena oranju - Page 19 Empty Re: Podrivanje zamjena oranju

Postaj by tomi93 5/5/2012, 21:36

@ hurli

Ja sam presijal 4 jutra ljulj prije tjedan dan, isto nisam oral, samo sam sa rd napravil 2 prohoda i gore sjetva, slike su u temi nulta obrada
tomi93
tomi93

Broj postova : 1529
God : 31
Lokacija : Vrbovec
Zanimanje : bacc. ing. agr.
Registriran : 28.02.2011
19

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Podrivanje zamjena oranju - Page 19 Empty Re: Podrivanje zamjena oranju

Postaj by Fidelito 11/7/2012, 12:24

zanimljiv tekst (na Hrvatskom i od Hrvatskih autora, prof. Butorac) o minimalnoj obradi tla:

http://hrcak.srce.hr/file/6026
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Podrivanje zamjena oranju - Page 19 Empty Re: Podrivanje zamjena oranju

Postaj by tomi93 13/7/2012, 21:33

Danas malo podrival

Podrivanje zamjena oranju - Page 19 2m47m6g
Podrivanje zamjena oranju - Page 19 5a289i
Podrivanje zamjena oranju - Page 19 2eq8n4j
tomi93
tomi93

Broj postova : 1529
God : 31
Lokacija : Vrbovec
Zanimanje : bacc. ing. agr.
Registriran : 28.02.2011
19

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Podrivanje zamjena oranju - Page 19 Empty Re: Podrivanje zamjena oranju

Postaj by DARKO 13/7/2012, 21:47

Dobar podrivač. S kojim traktorom ga vučeš? Zašto si mu skinul krilca?
DARKO
DARKO

Broj postova : 1603
God : 36
Lokacija : Negdje između Mure i Drave
Zanimanje : Šofer
Registriran : 26.11.2011
52

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Podrivanje zamjena oranju - Page 19 Empty Re: Podrivanje zamjena oranju

Postaj by tomi93 13/7/2012, 22:22

IHC 1455xl, krilca sam skinul da smanjim otpor pri radu.
tomi93
tomi93

Broj postova : 1529
God : 31
Lokacija : Vrbovec
Zanimanje : bacc. ing. agr.
Registriran : 28.02.2011
19

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Podrivanje zamjena oranju - Page 19 Empty Re: Podrivanje zamjena oranju

Postaj by mucobieno 14/7/2012, 11:18

Koja je radna dubina? daj malo slika traktora, u odgovarajucu temu

mucobieno

Broj postova : 16
Lokacija : srem, Šid
Registriran : 21.11.2011
0


[Vrh] Go down

Podrivanje zamjena oranju - Page 19 Empty Re: Podrivanje zamjena oranju

Postaj by tomi93 14/7/2012, 13:53

40 cm je radna dubina, ima slika traktora u mojoj temi, temi košnje, potraži malo, evo ima i ovdje
tomi93
tomi93

Broj postova : 1529
God : 31
Lokacija : Vrbovec
Zanimanje : bacc. ing. agr.
Registriran : 28.02.2011
19

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Podrivanje zamjena oranju - Page 19 Empty Re: Podrivanje zamjena oranju

Postaj by Goost 15/7/2012, 12:43

Radim dok nije vruće od 5-10 ujutro i od 18-00:00 navečer.
brzina 5 km/h, dubina 45-55 cm.
Imam 29.5 kj za riješit.

Podrivanje zamjena oranju - Page 19 DSC_0361Kopiraj


Goost

Broj postova : 1543
Registriran : 20.12.2009
10


[Vrh] Go down

Podrivanje zamjena oranju - Page 19 Empty Re: Podrivanje zamjena oranju

Postaj by deutz d 5206 15/7/2012, 12:56

šta nema klime JD
deutz d 5206
deutz d 5206

Broj postova : 1360
God : 30
Zanimanje : Računalni tehničar za strojarstvo
Registriran : 31.07.2011
8


http://www.poljoprivredni-forum.biz/t3391p30-deutz-d5206#136013

[Vrh] Go down

Podrivanje zamjena oranju - Page 19 Empty Re: Podrivanje zamjena oranju

Postaj by Goost 15/7/2012, 15:02

Ima, ali nisam kupiuo nove filtere, a serviseri
nikako da pošalju nove, a rekli su,
a mene zna nekad i glava boljet od toga onda malo upalim da
rashladi, ali to mi i paše jer si obavim doma šta trebam i pomognem starcima.

Goost

Broj postova : 1543
Registriran : 20.12.2009
10


[Vrh] Go down

Podrivanje zamjena oranju - Page 19 Empty Re: Podrivanje zamjena oranju

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 19 / 25. Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 25  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.