AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Allis-Chalmers Gleaner

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Allis-Chalmers Gleaner Empty Allis-Chalmers Gleaner

Postaj by deutz d 5206 22/5/2012, 23:07

nekada spadali po deutz danas AGCO po meni sasvim ok kombajni ako netko o njima nešto zna neka napiše mislim da su na isti kalup ko MF, Fendt i Laverda.
evo nekoliko videa:
https://www.youtube.com/watch?v=MpYyXWB4hLA&feature=channel&list=UL
https://www.youtube.com/watch?v=zixhrOnQxJk&feature=channel&list=UL
https://www.youtube.com/watch?v=d7ic-q7DcQs&feature=channel&list=UL
deutz d 5206
deutz d 5206

Broj postova : 1360
God : 30
Zanimanje : Računalni tehničar za strojarstvo
Registriran : 31.07.2011
8


http://www.poljoprivredni-forum.biz/t3391p30-deutz-d5206#136013

[Vrh] Go down

Allis-Chalmers Gleaner Empty Re: Allis-Chalmers Gleaner

Postaj by branko 23/5/2012, 07:22

danas se svi kombajni AGCO korporacije rade u laverdi i zbog toga su svi na isti kalup.

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1360-fendt#36286
branko
branko
Admin
Admin

Broj postova : 3626
God : 55
Lokacija : Z druge strane bare
Registriran : 09.03.2008
44


http://www.farmphoto.com/fpv2/AuthorHistory.aspx?auth=frabrne

[Vrh] Go down

Allis-Chalmers Gleaner Empty Re: Allis-Chalmers Gleaner

Postaj by Fidelito 23/5/2012, 09:11

ovo mi baš i ne liči na neku laverdu koja se proizvodi u EU:

http://www.gleanercombines.com/products/superseries/

Uglavnom, gleaner je sjeverno-američka kompanija koja proizvodi kombajne i koliko je meni poznato nikada se to nije prodavalo sa ove strane bare. Možda je netko dovezao kojeg privatno, (tzv. sivi uvoz), ali koliko sam vidio prodaje kroz AGCO mrežu nije bilo u EU.
Gleaner je (kako se vidi iz presjeka priloženog na gornjem linku) zapravo aksijalni kombajn ali sa rotorom smještenim poprijeko na smjer vožnje (isto kao i kod konvencionalnih kombajna) a ne uzdužno (kao kod velike većine ostalih aksijalnih kombajna). Na takav način rotor je jedino raspoređen samo kod New Hollanda TF serije (vidi http://www.poljoprivredni-forum.biz/t3906-new-holland-tf-44, ali NH TF dijeli masu kroz rotor(e) na lijevu i desnu stranu, dok kod gleanera sva masa putuje jednim tokom, kroz jedan rotor, s desna na lijevo kada gledaš u smjeru vožnje). Mislim da ima samo jedan rotor, za razliku od TF-a koji ih ima više, i NH TF zapravo spada u nekakav hibridni kombajn koji je kombinacija konvencionalnog kombajna sa više rotora i aksijalne separacije. Gleaner spada u aksijalne kombajne jer mu masa dolazi na početak rotora i radi nekoliko krugova oko rotora i na taj način prolazi proces vršidbe i separacije u jednom rotoru (nema slamotresa). Proizvodi se dosta dugo i ako je opstao na američkom tržištu koje je zahtjevno i konkurentno tako dugo - znači da je dobar.

Malo reklamnog videa, ali najinteresantnije mi je usporedno ispitivanje prototipa kombajna sa konkurencijom (nije mi baš jasno zašto se stalno slikaju sa CASE AF kombajnima i sa njima uspoređuju..... Allis-Chalmers Gleaner 684261 Very Happy ) Uglavnom ima nekoliko jako interesantnih animacija i objašnjenja, vrijedi pogledati makar velika većina nas Gleanera neće nikada niti vidjeti uživo:
1. dio:

2. dio:

3. dio:
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Allis-Chalmers Gleaner Empty Re: Allis-Chalmers Gleaner

Postaj by deutz d 5206 23/5/2012, 10:28

ovi testovi su pokazali da su bolji i od JD-a i od Case-IH, po tome bi bili to najbolji kombajni Smile Smile
deutz d 5206
deutz d 5206

Broj postova : 1360
God : 30
Zanimanje : Računalni tehničar za strojarstvo
Registriran : 31.07.2011
8


http://www.poljoprivredni-forum.biz/t3391p30-deutz-d5206#136013

[Vrh] Go down

Allis-Chalmers Gleaner Empty Re: Allis-Chalmers Gleaner

Postaj by Fidelito 23/5/2012, 15:47

deutz d 5206 je napisao/la:ovi testovi su pokazali da su bolji i od JD-a i od Case-IH, po tome bi bili to najbolji kombajni Smile Smile

Moraš (pravilno) shvatiti da su ove filmiće napravili u AGCO-u da malo izreklamiraju svoj novi proizvod. Ne bih uzimao zdravo-za-gotovo da je to odmah najbolji kombajn. No ipak mi dođe nekako drago da ima nekoliko kadrova gdje Gleaner radi usporedno sa CASE IH kombajnima (očito je to autorima filma bila važna usporediti i pokazati da novi kombajn može raditi usporedno sa novim kombajnima konukurencije), dok je samo jedan kadar gdje radi sa JD STS kombajnom. Meni se ove video prezentacije sviđaju jer pokazuju bit stvaranja i način razmišljanja kada se koncipira novi kombajn, mislim da su sa svojom koncepcijom inžinjeri pogodili u bit stvari a to je napraviti jednostavan i pouzdan kombajn velikog kapaciteta koji radi sa minimalni gubicima u polju (u jednom trenutku doslovno kažu radi sa gubitkom od jedan posto, to nama nije važno, ali poljoprivrednicima itekako je). Zatim objašnjava prednosti koncepta kombajna i (prema mojim iskustvima) zaista je veliki tehnički problem svu masu koja dolazi na vršidbu preusmjeravati sa uvlačnog lanca (gdje masa putuje pravocrtno) u rotor (gdje masa mora početi rotirati). Kod Gleanera masa dolazi tangencijalno pravocrtno na rotor i u rotoru kružno ubrzava, dok je recimo na mojem CASE AF to relativno kritično mjesto jer masa dolazi čeono na rotor i to nije bilo idealno riejšeno sve do pojave AFX rotora. Stari sustav (koji je u mojem kombajnu) 'jede' puno snage, a praktički na tom mjestu nema niti izvršaja a niti separacije (znači nema korisnog rada). Drugi dio koji je zanimljiv kod Gleanera je vjetar, to jest ravnomjerni raspored žita koja idu na sita i dvosistemsko, recimo 'grubo' i 'fino' čišćenje ovršene mase, gdje se grubo čišćenje od laganih primjesa radi prije sita da se sama sita što više rasterete od mase. Ravnomjerni raspored mase je must-have na ovakvoj koncepciji kombajna, ali zanimljivo je kako su to napravili. Ravnomjeran raspored mase je isto slaba karika na CASE IH kombajnu, a bez tog ravnomjerno rasporeda nema idealnog čišćenja zrna na situ.
No pravo pitanje je: što je to najbolje? Za proizvođače - najbolji su strojevi na kojima najviše zarade, dok su za nas, korisnike, najbolji strojevi su oni koji nama najviše zarade (uprihode) tijekom svog radnog vijeka, naravno uz najmanje troškove i tehničke probleme. U videu se spominje godina 1979. kao početak gleaner kombajna sa sustavom vršidbe kakav je danas u upotrebi, a od onda do danas - to je lijep rok na kojem su se održali na tržištu uz sve nedaće koje su pratile poljoprivredu i industriju. Gleanera nikad u životu u živo nisam vidio (i vjerovantno niti neću) ali sama činjenica da su se na relativno kompetetivnom tržištu održali kao marka i (što je još važnije) kao tehnički koncept - nešto nam ipak govori.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Allis-Chalmers Gleaner Empty Re: Allis-Chalmers Gleaner

Postaj by kresimir72 23/5/2012, 20:14

deutz d 5206 je napisao/la:ovi testovi su pokazali da su bolji i od JD-a i od Case-IH, po tome bi bili to najbolji kombajni Smile Smile
Kaj ti blazniš??? Claas je daleko ispred svih tih kombajna danas. Da ne pričam i o Jaguarima...

kresimir72

Broj postova : 503
God : 51
Lokacija : ZG
Registriran : 16.02.2012
7


[Vrh] Go down

Allis-Chalmers Gleaner Empty Re: Allis-Chalmers Gleaner

Postaj by deutz d 5206 23/5/2012, 20:51

niste vi mene shvatili htio sam reć nešto kao i fidelito samo na skračeni način krešo Claas je dobar kombajn što više odličan ali da je najbolji to bi treba već razmislit netreba ni njega uzet zdravo za gotovo
deutz d 5206
deutz d 5206

Broj postova : 1360
God : 30
Zanimanje : Računalni tehničar za strojarstvo
Registriran : 31.07.2011
8


http://www.poljoprivredni-forum.biz/t3391p30-deutz-d5206#136013

[Vrh] Go down

Allis-Chalmers Gleaner Empty Re: Allis-Chalmers Gleaner

Postaj by kresimir72 24/5/2012, 21:23

deutz d 5206 je napisao/la:niste vi mene shvatili htio sam reć nešto kao i fidelito samo na skračeni način krešo Claas je dobar kombajn što više odličan ali da je najbolji to bi treba već razmislit netreba ni njega uzet zdravo za gotovo
Čuj prošlo je desetak kombajna kroz moje ruke, imam prijatelja koji također je imao skoro sve marke sa ovih prostora, pa znam kaj pričam.Claas je na vrhu kaj god neko reko.

kresimir72

Broj postova : 503
God : 51
Lokacija : ZG
Registriran : 16.02.2012
7


[Vrh] Go down

Allis-Chalmers Gleaner Empty Re: Allis-Chalmers Gleaner

Postaj by deutz d 5206 24/5/2012, 22:35

mislim da smo skrenuli s teme, neka je za tebe claas najbolji i gotovo neki imaju drugo mišljenje
deutz d 5206
deutz d 5206

Broj postova : 1360
God : 30
Zanimanje : Računalni tehničar za strojarstvo
Registriran : 31.07.2011
8


http://www.poljoprivredni-forum.biz/t3391p30-deutz-d5206#136013

[Vrh] Go down

Allis-Chalmers Gleaner Empty Re: Allis-Chalmers Gleaner

Postaj by zrine89 24/5/2012, 22:43

claas ili cat su kombajni na prvom mjestu spram ostali.
Kvalitetniji kombajn, bolje vrše, brži su, najmanje rasipa imamu, naravno djelovi skuplji.
Ne kažem da ostali ne valjaju. Dobar je u DF, JD i Case...
Al nemogu se mjerit sa claasom..
zrine89
zrine89

Broj postova : 4163
God : 34
Lokacija : Podravski Podgajci
Zanimanje : Ratarstvo
Registriran : 10.03.2008
63

→→→ : O SEBI

[Vrh] Go down

Allis-Chalmers Gleaner Empty Re: Allis-Chalmers Gleaner

Postaj by Fidelito 25/5/2012, 12:16

zrine89 je napisao/la:claas ili cat su kombajni na prvom mjestu spram ostali.
Kvalitetniji kombajn, bolje vrše, brži su, najmanje rasipa imamu, naravno djelovi skuplji.
Ne kažem da ostali ne valjaju. Dobar je u DF, JD i Case...
Al nemogu se mjerit sa claasom..

Možda je ili nije, ali ne bih bio 100% uvjeren u ovu tvrdnju. Po meni je najbolji kombajn onaj gdje brzo i jeftino možeš doći do svih potrebnih dijelova. Ili gdje imaš dobru tehničku podršku. Čak bih se usudio ustvrditi da sama tehnička izvedba pada na drugo mjesto, posebice ako nisi previše snalažljiv (što se tiče održavanja). Jedan Nijemac mi je rekao da je Claas bio odličan u vrijeme dominatora, dok serija poslije nije baš bila nešto (u praksi), kakvi su ovi sada - nemam pojma. Ali sve je to rekla-kazala, uvijek posije odlične serije - teško da mogu napraviti nešto bolje, pa slijedi malo razočaranje. To se recimo dogodilo CASE AF kombajnima, serije 1680 bile su odlične, da bi ona serija 2180 bila na relativno lošem glasu i to toliko lošem, da kada su je 'popravili' morali su je preimenovati u 2380, da steknu popularnost....I dan danas 21 seriju izbjegavaju kod kupovine rabljenih strojeva, a razlike su minimalne između serija 21 i 23.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Allis-Chalmers Gleaner Empty Re: Allis-Chalmers Gleaner

Postaj by kresimir72 25/5/2012, 12:48

zrine89 je napisao/la:claas ili cat su kombajni na prvom mjestu spram ostali.
Kvalitetniji kombajn, bolje vrše, brži su, najmanje rasipa imamu, naravno djelovi skuplji.
Ne kažem da ostali ne valjaju. Dobar je u DF, JD i Case...
Al nemogu se mjerit sa claasom..
Cat ima licencu samo za lexione ako se ne varam, jer ovi koriste njihove motore. Ali nije tema..
@Fidelito ima i tu nešto, ali po tom bi bio zmaj najblji kombajn, jefitini dijelo iima ih u svakom dučanu (večini), po meni se najviše gleda rasip, brzina, kvarljivost, brzina nabavka dijelova i cijena dijelova (kaj če ti jeftini djelovi ako visiš nad njim dva dana, a jedan kombanjiraš) Dominator je izašo iz proizvodnje. (čini mi se)

kresimir72

Broj postova : 503
God : 51
Lokacija : ZG
Registriran : 16.02.2012
7


[Vrh] Go down

Allis-Chalmers Gleaner Empty Re: Allis-Chalmers Gleaner

Postaj by branko 25/5/2012, 13:38

kresimir72 je napisao/la:Dominator je izašo iz proizvodnje. (čini mi se)

još ga uvijek imaju u ponudi http://www.claas.com/cl-pw/en/products/combines/dominator/start,bpSite=51524,lang=en_EU.html
branko
branko
Admin
Admin

Broj postova : 3626
God : 55
Lokacija : Z druge strane bare
Registriran : 09.03.2008
44


http://www.farmphoto.com/fpv2/AuthorHistory.aspx?auth=frabrne

[Vrh] Go down

Allis-Chalmers Gleaner Empty Re: Allis-Chalmers Gleaner

Postaj by zrine89 25/5/2012, 13:49

Fidelito je napisao/la:

Možda je ili nije, ali ne bih bio 100% uvjeren u ovu tvrdnju. Po meni je najbolji kombajn onaj gdje brzo i jeftino možeš doći do svih potrebnih dijelova. Ili gdje imaš dobru tehničku podršku. Čak bih se usudio ustvrditi da sama tehnička izvedba pada na drugo mjesto, posebice ako nisi previše snalažljiv (što se tiče održavanja). Jedan Nijemac mi je rekao da je Claas bio odličan u vrijeme dominatora, dok serija poslije nije baš bila nešto (u praksi), kakvi su ovi sada - nemam pojma. Ali sve je to rekla-kazala, uvijek posije odlične serije - teško da mogu napraviti nešto bolje, pa slijedi malo razočaranje. To se recimo dogodilo CASE AF kombajnima, serije 1680 bile su odlične, da bi ona serija 2180 bila na relativno lošem glasu i to toliko lošem, da kada su je 'popravili' morali su je preimenovati u 2380, da steknu popularnost....I dan danas 21 seriju izbjegavaju kod kupovine rabljenih strojeva, a razlike su minimalne između serija 21 i 23.


Kod nas je općenito doči teško do dijelo za zapadne kombajne. Odnoso dugo čekaš i nabavak.
Dok za đuru i zmaja ima skoro u svakoj pekari al opet i nisu najbolji. Drugačije bi bilo da smo neka zemlja primjer poput Njemačke gdje oni jako lako i brzo dojdu do rezervnih djelova. Povoljnije prođu nego mi. Kod nas oderu na carini i na pdv-eu.
Oni možda ni ne gledaju toliko na kombajna ako imaju dostupnost djelova.

Ali kod nas je druga priča i zato se večina ljudi drže standardnih komnbajna ( zmaj i đđ ) dok oni malo jači si mogu priuštit neki bolji kombajn.

Kada pogledaš sa druge strane, skoro svaka marka kombajna ima svoju seriju koja se nije pokazala.
Eto primjer sad si naveo CASE AF, onda JD ovi novije serija mislim da što se u brazilu ili u meksiku što se pravi ? DF ovi noviji isto tako.



kresimir72 je napisao/la:
Cat ima licencu samo za lexione ako se ne varam, jer ovi koriste njihove motore. Ali nije tema..
@Fidelito ima i tu nešto, ali po tom bi bio zmaj najblji kombajn, jefitini dijelo iima ih u svakom dučanu (večini), po meni se najviše gleda rasip, brzina, kvarljivost, brzina nabavka dijelova i cijena dijelova (kaj če ti jeftini djelovi ako visiš nad njim dva dana, a jedan kombanjiraš) Dominator je izašo iz proizvodnje. (čini mi se)


Koliko sam ja upućen i vidio po youtube da je cat ( claas ) amerikanac ?
Dominator je odavna izašao iz proizvodnje. Jel nije claas medion zamijenio dominatora ? Allis-Chalmers Gleaner 684261
zrine89
zrine89

Broj postova : 4163
God : 34
Lokacija : Podravski Podgajci
Zanimanje : Ratarstvo
Registriran : 10.03.2008
63

→→→ : O SEBI

[Vrh] Go down

Allis-Chalmers Gleaner Empty Re: Allis-Chalmers Gleaner

Postaj by branko 25/5/2012, 14:52

zrine89 je napisao/la:Koliko sam ja upućen i vidio po youtube da je cat ( claas ) amerikanac ?
Dominator je odavna izašao iz proizvodnje. Jel nije claas medion zamijenio dominatora ? Allis-Chalmers Gleaner 684261

dominator se jos uvijek radi imas gore link i evo ti podataka s konedate http://www.konedata.net/claas_do130.htm , medion se prestao proizvoditi 2009. rade ti čak još i ovakve

http://www.claas.com/cl-pw/en/products/combines/crop-tiger/crop-tiger-60/start,bpSite=51524,lang=en_IL.html

http://www.claas.com/cl-pw/en/products/combines/crop-tiger/crop-tiger-30/start,bpSite=51524,lang=en_IL.html

http://www.claas.com/cl-pw/en/products/combines/crop-tiger/crop-tiger-30-tt/start,bpSite=51524,lang=en_IL.html

doduše rade ih u indiji za njihovo tržište ali opet je claas.


cat se radio u Omahi (savezna drzava Nebraska) , i puno ime tvornice je bilo "Form Caterpillar Claas America Inc. " ali je 2002 g. caterpillar prodao svoji dio claasu i sad se zove "Claas Omaha Inc" ali su imali pravo stavljati i caterpillar natpis do 2010, sad svi modeli nose oznaku claas lexion i zadrzali su cat-ove boje .

http://www.claas.com/cl-pw/northamerica/products/start,bpSite=817884.html
branko
branko
Admin
Admin

Broj postova : 3626
God : 55
Lokacija : Z druge strane bare
Registriran : 09.03.2008
44


http://www.farmphoto.com/fpv2/AuthorHistory.aspx?auth=frabrne

[Vrh] Go down

Allis-Chalmers Gleaner Empty Re: Allis-Chalmers Gleaner

Postaj by Fidelito 25/5/2012, 16:18

a mnogi Claas kombajni i CAT motore.....


Što se tiče Zmaja.... znao sam da ćemo doći na tu temu kada se spominje lakoća nabave dijelova, radi se o tehnološki zastarjeloj koncepciji i kombajnu malog kapaciteta. Može i Zmaj 14x raditi dobro ali onda radi malim kapacitetom. Ako pretjeraš - ode zrno u slamu. GEneralna ideja mi je bila reći (u prethodnom postu) da i podrška nešto znači. Istina je da se kod Zmaja lako dođe do dijelova, ali kod Zmaja i stalno treba dosta dijelova, tako da se ta 'prednost' lagano 'poništava'. Kod nas nije toliki problem sama nabava dijelova, ionako velika većina proizvođača ima jedno centralno skladište u EU u kojem ima sve dijelove za strojeve koji su se prodavali na kontinentu, nije problem niti carina (koja je mala i ide u trošak) niti sam PDV (koji se ionako odbija). Problem je u tome da kada naručim vani dio koji mi dođe dostavom, onda ako ga želim u svoj trošak odmah mi lokalna birokracija piše UCD (uvoznu carinsku deklaraciju) koja košta parsto kuna, i zajedno sa drugim fiksnim troškovima koji se javljaju prilikom svakog uvoza mi uzmu 50-100 ojra, bez obzira koliko vrijedi dio koji uvozim. Uza sve to roba može čekati carinjenje danima, nikome se baš previše ne žuri (pa što je par dana u odnosu na starost svemira? A nama u žetvi par dana puno znači.). Problem je u birokratskom načinu na koji radi država i koja iz toga ima lijepu korist, a svi mi tu neefikasnost moramo uračunati u svoju cijenu koštanja gotovog proizvoda. Nadam se da će to proći pristupom u EU (ako EU kao takav bude uopće postojao dok mi uđemo). Ovo sada nema smisla.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Allis-Chalmers Gleaner Empty Re: Allis-Chalmers Gleaner

Postaj by SimonMS 25/5/2012, 18:53

E sad za koji kombajn imate podržku kod vas? Smile
SimonMS
SimonMS

Broj postova : 379
Lokacija : Slovenija
Registriran : 19.02.2009
8


[Vrh] Go down

Allis-Chalmers Gleaner Empty Re: Allis-Chalmers Gleaner

Postaj by vedran_kc 25/5/2012, 19:26

SimonMS je napisao/la:E sad za koji kombajn imate podržku kod vas? Smile

Za ni jedan, ništa to ne znači što je tvornica DF kod nas, kad se do nekih dijelova prije dođe vani nego tu. Lani kod nas niti jedna trgovina u HR nema na skladištu uvlačne lance za najzastupljenije kombajne kod nas, znači M 35.80, 36.10, 1322,1620 itd. Naručili smo i čekali 2-3 tjedna, žetva je već počinjala, sjeli u auto i kupili u Austriji. Tako je sad sa križom kardana 23mm, koji se nalazi u bunkeru, nigdje nema za kupiti, i odmah kažu da vjerojatno neće ni imat Allis-Chalmers Gleaner 413475 isto tako bakelitni ležaj za lađu nema nigdje... sramota, jer to su stvari koje su potrošne i često se moraju mjenjati na kombajnima.
vedran_kc
vedran_kc

Broj postova : 2181
God : 35
Lokacija : Podravina
Zanimanje : poljoprivreda
Registriran : 10.03.2008
29


[Vrh] Go down

Allis-Chalmers Gleaner Empty Re: Allis-Chalmers Gleaner

Postaj by kresimir72 25/5/2012, 21:25

Branko i Zrine evo videa o Claasu(Catu)


kresimir72

Broj postova : 503
God : 51
Lokacija : ZG
Registriran : 16.02.2012
7


[Vrh] Go down

Allis-Chalmers Gleaner Empty Re: Allis-Chalmers Gleaner

Postaj by deutz d 5206 25/5/2012, 21:36

da vam kažem oni indijski claasovi se rade u istoj tvornici gdje i sonalika, da se vratimo na temu Evil or Very Mad
deutz d 5206
deutz d 5206

Broj postova : 1360
God : 30
Zanimanje : Računalni tehničar za strojarstvo
Registriran : 31.07.2011
8


http://www.poljoprivredni-forum.biz/t3391p30-deutz-d5206#136013

[Vrh] Go down

Allis-Chalmers Gleaner Empty Re: Allis-Chalmers Gleaner

Postaj by Fidelito 25/5/2012, 22:47

SimonMS je napisao/la:E sad za koji kombajn imate podržku kod vas? Smile

I kada ima podrška ona je slaba. Čovijek kojeg poznajem kupio novi JD kombajn u prvoj žetvi mu otišao neki indikator (kombajn još pod garancijom), pozvao servis, ovi došli, utvrdili kvar, pronašli pokvareni indikator i rekli mu neka se strpi tjedan-dva da to stigne iz centralnog skladišta. Katastrofa. I to je još dobra podrška. Normalno da je čovijek prodao kombajn i rekao: JD nikada više. (Sada ima Claas, mislim da je lexion). Ja barem znam da za svoj CASE 1660 nemam što tražiti kod zastupnika, pa imam sve remenje rezerve doma (koje je specifično za moj kombajn).

vedran_kc je napisao/la:
SimonMS je napisao/la:E sad za koji kombajn imate podržku kod vas? Smile

Za ni jedan, ništa to ne znači što je tvornica DF kod nas, kad se do nekih dijelova prije dođe vani nego tu. Lani kod nas niti jedna trgovina u HR nema na skladištu uvlačne lance za najzastupljenije kombajne kod nas, znači M 35.80, 36.10, 1322,1620 itd. Naručili smo i čekali 2-3 tjedna, žetva je već počinjala, sjeli u auto i kupili u Austriji. Tako je sad sa križom kardana 23mm, koji se nalazi u bunkeru, nigdje nema za kupiti, i odmah kažu da vjerojatno neće ni imat Allis-Chalmers Gleaner 413475 isto tako bakelitni ležaj za lađu nema nigdje... sramota, jer to su stvari koje su potrošne i često se moraju mjenjati na kombajnima.

jesi li probao pitati za križ u intermobilu?

http://www.intermobil.hr/
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Allis-Chalmers Gleaner Empty Re: Allis-Chalmers Gleaner

Postaj by SimonMS 26/5/2012, 12:19

Zato se i ne prošire neki drugi kombajnovi i Claas drži "prioritet" u EU....baš zbog toga jer neki dio kad ga treba mora da bude na lageru i več vožnja do lagera puno te košta (svi kombajnisti znamo, da ne zbog troškova puta). Još najbolja varianta je da se ti nešto slomi navečer, da možeš noču srediti problem-kad če dieleri to skužiti onda če im iči na bolje pa šta god več oni prodaju.
SimonMS
SimonMS

Broj postova : 379
Lokacija : Slovenija
Registriran : 19.02.2009
8


[Vrh] Go down

Allis-Chalmers Gleaner Empty Re: Allis-Chalmers Gleaner

Postaj by vedran_kc 26/5/2012, 13:22

Fidelito je napisao/la:

jesi li probao pitati za križ u intermobilu?

http://www.intermobil.hr/
Nisam, kupili smo u Preseki u Kardan-spoju, ali čudno je to da trgovina koja prodaje dijelove za DF kombajne, nema takav križ kardana.
vedran_kc
vedran_kc

Broj postova : 2181
God : 35
Lokacija : Podravina
Zanimanje : poljoprivreda
Registriran : 10.03.2008
29


[Vrh] Go down

Allis-Chalmers Gleaner Empty Re: Allis-Chalmers Gleaner

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.