AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Što se iza brda valja?

Stranica 2 / 40. Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Što se iza brda valja? - Page 2 Empty Re: Što se iza brda valja?

Postaj by Zvonimir 26/1/2012, 23:25

Nostradurus je napisao/la:

Problem korištenja kartica sam zapazio i preporuča da to smeće bacite u kantu - prerezano nakon što je odjavite u banki. Ja nemam tekući račun. Plaćam samo gotovinom. A jedina kartica je ona kojom podižem besplatno keš na bankomatu. I tu ne mogu izbjeći jer bih morao dizati lovu na šalteru banke i čekati u redovima. Kreditne kartice nemam i ne pada mi na pamet ih koristiti.

Istina je da banke ugrabe u prosjeku 60% jedne mjesečne plaće godišnje svakoga tko ih koristi da potroši cijelu plaću. Mi smo pijani bogataši koji ne znaju kuda sa lovom. Taj gubitak nema kupac, ali ima trgovac. A mi smo kao mrzitelji trgovaca (dok ipak radimo u trgovinama) i zbog toga sa smješkom plaćamo karticama i dajemo proviziju banki. A najzanimljivije je da banka naplaćuje trošak kartice korisnicima premda je zarada od provizije ogromna. Valjda da raja ne posumnja koliko je to profitabilan posao, ako bi se kartica koristila "badava".
Čuj, nisu kartice zlo, ako znaš kaj i kak s njima.
Osobno ih imam ... preko nekoliko, no nikad još nisam platil kamate. A zakaj?
Kartice smatram praktičnim, a ne kreditnim sredstvom plaćanja. Platim uvijek puni iznos, kad isti dojde na naplatu.
Kad kupujem bilo kaj, uvijek pitam za način formiranja cijene. Ako je za gotovinu manja cijena, plaćam gotovinom, ako popusta nema - plaćam karticom (praktičnije mi je, a briga me ak im banka uzme proviziju, kad već meni nedaju popust). Naravno, uvijek se pobrinem da potrošnja bude manja od prihoda.

Nikak nemrem shvatiti kak to vlasti nije jasno.

Zvonimir

Broj postova : 2509
God : 59
Lokacija : Križevci
Registriran : 14.03.2008
10

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Što se iza brda valja? - Page 2 Empty Re: Što se iza brda valja?

Postaj by Nostradurus 27/1/2012, 09:39

Fidelito je napisao/la:Nemam baš nekih velikih znanja o ekonomiji, uopće mi nije jasna današnja potrošačka ekonomija (tipa što se više troši - to je bolje). No dobro, ne mora meni biti baš sve jasno. Ali u jedno sam siguran: ako želim normalno poslovati i preživjeti moram paziti da trošim manje (u najgorem slučaju jednako) nego što zaradim. Isto tako je i sa državom. Prihode i rashode moraju uravnotežiti, to jest prihodima moraju pokriti rashode. Ili smanjivati rashode. Tu zaduživanje nema smisla, ako gledamo imalo dugoročno. Da se je tako postupalo od početka ove države - današnji problemi bi bili kudikamo manji.

Ja sam da dražva i svi subjekti u poslovanju uravnoteže svoje prihode i rashode - kome su prihodi veći - ti posluju dobro, a kome su rashodi veći - ključ u bravu.

Ovim razmišljanjem podržavate poker ekonomiju. Ako pažljivo pročitate što ste napisali vidjeti ćete da u jednoj zatvorenoj zajednici (uvoz=izvoz) slijedi da je profit jednih gubitak drugih. A time i stalan profit jednih stalan gubitak drugih. To je čisti poker u kojem dobivaju onaj koji održi profit. To konkretno znači da svjesno želite da vaš uspjeh (profitiranje) stvara gubitak i propast drugima. Ako meni krepa krava, tada neka susjedu također krepa? Da li je to zajedništvo jedne zajednice?
Nostradurus
Nostradurus

Broj postova : 1192
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : dipl. ing. elektrotehnike
Registriran : 11.01.2012
13


http://sites.google.com/site/financijskisustav/

[Vrh] Go down

Što se iza brda valja? - Page 2 Empty Re: Što se iza brda valja?

Postaj by Nostradurus 27/1/2012, 09:43

Zvonimir je napisao/la:
Nikak nemrem shvatiti kak to vlasti nije jasno.

Korisnik ne vidi razliku, ali vidi trgovac. Plaćanje preko kartice ima za posljedicu plaćanje fiksnog postotka provizije na cijenu. Tj. trgovci moraju dizati cijene da bi imali istu zaradu bez kartica. Dakle podržavate da vas deru i trgovci i banka.
Nostradurus
Nostradurus

Broj postova : 1192
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : dipl. ing. elektrotehnike
Registriran : 11.01.2012
13


http://sites.google.com/site/financijskisustav/

[Vrh] Go down

Što se iza brda valja? - Page 2 Empty Re: Što se iza brda valja?

Postaj by Zvonimir 27/1/2012, 09:44

Nostradurus je napisao/la:Ovim razmišljanjem podržavate poker ekonomiju. Ako pažljivo pročitate što ste napisali vidjeti ćete da u jednoj zatvorenoj zajednici (uvoz=izvoz) slijedi da je profit jednih gubitak drugih. A time i stalan profit jednih stalan gubitak drugih. To je čisti poker u kojem dobivaju onaj koji održi profit. To konkretno znači da svjesno želite da vaš uspjeh (profitiranje) stvara gubitak i propast drugima. Ako meni krepa krava, tada neka susjedu također krepa? Da li je to zajedništvo jedne zajednice?

A koje je onda rješenje?
Pa sustav je jednostavno takav da neki uvijek moraju gubiti (k'o oni lanci sreće).

Zvonimir

Broj postova : 2509
God : 59
Lokacija : Križevci
Registriran : 14.03.2008
10

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Što se iza brda valja? - Page 2 Empty Re: Što se iza brda valja?

Postaj by mačor 27/1/2012, 10:20

Rješenje je potrošnja vlastitih proizvoda i njihov izvoz! Kod nas je to obrnuto, mi trošimo tuđe proizvode (potičemo tuđu proizvodnju i razvoj),ne izvozimo ništa ili eventualno sirovinu koju drugi iskoristi u proizvodnji i opet nama proda i zaradi!
Njemačka tako dobro stoji jer prosječni Nijemac uvijek prednost daje proizvodu "made in germany", naravno i njihov izvoz je pokretač o kojem mi možemo samo maštati!

Konkretno u poljoprivredi sva naša kapitalna ulaganja otišla su van! junice,traktori,strojevi,muzilice,izmuzišta,lijekovi sve je strano pa čak i kreme za mazanje vimena krava pa čak i sredstva za pranje muzne opreme pa čak i premiksi za hranidbu stoke pa čak i mliječne zamjenice za telad pa čak sam čuo i ušne markice naručuju se vani ...strašno-sve je uvozno! Za štogod da se uhvatim u mojem poslu sve je iz uvoza evo trebam nove lopate...iz Slovenije su, lanac za pilu iz Češke, špaga za baliranje iz Austrije a ja proizvodim sirovinu - mislim vrhunsku- za koju me sad ucjenjuju i ruše cijenu, a u stvari ostvaruju ekstra zaradu-opet stranci!

Mi u Hrvatskoj ne proizvodimo ništa i nemožemo ništa ni zaraditi!! to je tako jednostavno.
mačor
mačor

Broj postova : 796
Lokacija : ajme
Registriran : 28.07.2011
12


[Vrh] Go down

Što se iza brda valja? - Page 2 Empty Re: Što se iza brda valja?

Postaj by Zvonimir 27/1/2012, 11:25

Nostradurus je napisao/la:
Zvonimir je napisao/la:
Nikak nemrem shvatiti kak to vlasti nije jasno.

Korisnik ne vidi razliku, ali vidi trgovac. Plaćanje preko kartice ima za posljedicu plaćanje fiksnog postotka provizije na cijenu. Tj. trgovci moraju dizati cijene da bi imali istu zaradu bez kartica. Dakle podržavate da vas deru i trgovci i banka.
Krivo. Ja osjetim razliku u cijeni kad mi je proizvod jeftiniji za gotovinu.
I želim ju osjetiti, jer ako mi neda popust za gotovinu, onda tek posežem za karticom.

Zvonimir

Broj postova : 2509
God : 59
Lokacija : Križevci
Registriran : 14.03.2008
10

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Što se iza brda valja? - Page 2 Empty Re: Što se iza brda valja?

Postaj by Nostradurus 27/1/2012, 11:28

Zvonimir je napisao/la:
Nostradurus je napisao/la:Ovim razmišljanjem podržavate poker ekonomiju. Ako pažljivo pročitate što ste napisali vidjeti ćete da u jednoj zatvorenoj zajednici (uvoz=izvoz) slijedi da je profit jednih gubitak drugih. A time i stalan profit jednih stalan gubitak drugih. To je čisti poker u kojem dobivaju onaj koji održi profit. To konkretno znači da svjesno želite da vaš uspjeh (profitiranje) stvara gubitak i propast drugima. Ako meni krepa krava, tada neka susjedu također krepa? Da li je to zajedništvo jedne zajednice?

A koje je onda rješenje?
Pa sustav je jednostavno takav da neki uvijek moraju gubiti (k'o oni lanci sreće).

Sustav je takav jer su genijalni Sabornici na prijedlog Vlade promijenili zakon o HNB-u 1993. i od 1994. imamo doslovce poker ekonomiju. Drugi naziv za to je centralno bankarstvo ili novac kao dug. Razlog za uvođenje je bila stabilizacija tečaja. Što je učinjeno. Ali to nije rješenje za privredu. Tečaj se ne jede.

Učili su državu ovisnom o stranom novcu. U ustavu je izbačena klauzula da je zabranjeno državu učiniti na bilo koji način ovisnom pa tako nema mogućnosti ustavne tužbe. Ustav ne poznaje ni kategoriju ekonomskog ropstva pa smo i tu popušili.

Da bih vam sad objasnio, trebali bi znati što je uopće kuna i koja je podloga za izdavanje novca, tko ga ima pravo izdavati i u kojoj količini. A trebate i znati što su devize i što znači kupovina stranih proizvoda.

Kuna nam daje kupovnu moć za proizvode iz Hrvatske. Znači da povećanjem robe na tržištu treba više kuna. Kako je zakonom o HNB-u rečeno da su nove kune krediti (osim ako se ne dobiju promjenom deviza koje dolaze na razne načine, a najčešće kao strani kredit) jasno je da vraćanje kredita znači povlačenje novca bez obzira da li je više roba i dalje na tržištu. Ali ova definicija znači da kad netko zaradi novac i zadrži ga kao akumulaciju profita da je na drugoj strani to bio nečiji kredit koji znači još veći dug. O tome sam već pričao.

Da bi se to ispravilo i ubacio realan novac naprema realnom povećanju roba, treba mijenjati zakon o HNB-u i zakone o bankama. A ako uđemo zbilja u EU, to nećemo moći napraviti. Ja sam to pričao, ali eumazohisti ne obraćaju pažnju na to. Oni misle, ako sam ja u plusu, mogu biti i svi. Samo trebaju paziti što rade.

Našim genijalnim ekonomistima sam zadao jedan zadatak (http://sites.google.com/site/financijskisustav/ekonomske-zablude):

U jednoj državi sa milion radno sposobnih ljudi, a koja ima balansiranu trgovinu sa inozemstvom trebate postići da svi ljudi, koji će raditi 16 sati na dan poslove koje im vi odredite, da svaki dan mogu od svog rada uštedjeti samo po jednu kunu. I tako u nedogled. Kako ćete to postići! Ako možete vidjeti, ušteda od 365 kuna godišnje je mizerna, ali neodrživa za sve. Da ne govorim koliko duga već sad imamo po glavi stanovnika, a ne znamo kako postići uštedu od 365 kuna godišnje?

Ovaj zadatak je sad nerješiv, ali pokazuje na apsurd robne proizvodnje, perfektne organizacije i velikog truda koja ne može stvoriti novac za taj sustav bez loših posljedica. Ali ljudi i dalje brane ovaj sustav i rade po njemu. bangehead


Zadnja promjena: Nostradurus; 27/1/2012, 11:34; ukupno mijenjano 1 put.
Nostradurus
Nostradurus

Broj postova : 1192
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : dipl. ing. elektrotehnike
Registriran : 11.01.2012
13


http://sites.google.com/site/financijskisustav/

[Vrh] Go down

Što se iza brda valja? - Page 2 Empty Re: Što se iza brda valja?

Postaj by Nostradurus 27/1/2012, 11:30

Zvonimir je napisao/la:
Nostradurus je napisao/la:
Zvonimir je napisao/la:
Nikak nemrem shvatiti kak to vlasti nije jasno.

Korisnik ne vidi razliku, ali vidi trgovac. Plaćanje preko kartice ima za posljedicu plaćanje fiksnog postotka provizije na cijenu. Tj. trgovci moraju dizati cijene da bi imali istu zaradu bez kartica. Dakle podržavate da vas deru i trgovci i banka.
Krivo. Ja osjetim razliku u cijeni kad mi je proizvod jeftiniji za gotovinu.
I želim ju osjetiti, jer ako mi neda popust za gotovinu, onda tek posežem za karticom.

Konzum kod mene ne daje popust na gotovinu. Ne znam kako to može kod vas. Pošaljite mi točnu adresu prodavaonice da ih priupitam.
Nostradurus
Nostradurus

Broj postova : 1192
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : dipl. ing. elektrotehnike
Registriran : 11.01.2012
13


http://sites.google.com/site/financijskisustav/

[Vrh] Go down

Što se iza brda valja? - Page 2 Empty Re: Što se iza brda valja?

Postaj by Fidelito 27/1/2012, 11:46

Zvonimir je napisao/la:
Nostradurus je napisao/la:

Problem korištenja kartica sam zapazio i preporuča da to smeće bacite u kantu - prerezano nakon što je odjavite u banki. Ja nemam tekući račun. Plaćam samo gotovinom. A jedina kartica je ona kojom podižem besplatno keš na bankomatu. I tu ne mogu izbjeći jer bih morao dizati lovu na šalteru banke i čekati u redovima. Kreditne kartice nemam i ne pada mi na pamet ih koristiti.

Istina je da banke ugrabe u prosjeku 60% jedne mjesečne plaće godišnje svakoga tko ih koristi da potroši cijelu plaću. Mi smo pijani bogataši koji ne znaju kuda sa lovom. Taj gubitak nema kupac, ali ima trgovac. A mi smo kao mrzitelji trgovaca (dok ipak radimo u trgovinama) i zbog toga sa smješkom plaćamo karticama i dajemo proviziju banki. A najzanimljivije je da banka naplaćuje trošak kartice korisnicima premda je zarada od provizije ogromna. Valjda da raja ne posumnja koliko je to profitabilan posao, ako bi se kartica koristila "badava".
Čuj, nisu kartice zlo, ako znaš kaj i kak s njima.
Osobno ih imam ... preko nekoliko, no nikad još nisam platil kamate. A zakaj?
Kartice smatram praktičnim, a ne kreditnim sredstvom plaćanja. Platim uvijek puni iznos, kad isti dojde na naplatu.
Kad kupujem bilo kaj, uvijek pitam za način formiranja cijene. Ako je za gotovinu manja cijena, plaćam gotovinom, ako popusta nema - plaćam karticom (praktičnije mi je, a briga me ak im banka uzme proviziju, kad već meni nedaju popust). Naravno, uvijek se pobrinem da potrošnja bude manja od prihoda.

Nikak nemrem shvatiti kak to vlasti nije jasno.

Kartičarske kuće uzimaju novce od trgovaca koji prodaju robu, kao i od korisnika kartica kroz kamatu na sredstva i članarinu. Uzimaju lovu na dvije strane jer koristiš 'njihov' novac. Ima smisla koristiti karticu ako ti trgovac ne želi spustiti cijenu za gotovinu. Naplaćuje se kreditiranje. Ali ako ja imam svoje ušteđene novce - ne želim platiti kreditiranje - to je usluga koju moram platiti a koja mi je nepotrebna. Već sam objasnio - država uzme za svoju funkciju 23 ili sada 25 % PDV-a, a kartičarske kuće uzimaju barem 5 % u prosjeku. Naravno tu vrijedi pravilo da se većim trgovcima uzima manje, a manjim - više, i to samo zato jer se manje može više 'oderati'. Njihovo uzimanje novca je sakriveno (isto kao i kod banaka). Da se dočepam vlasti - napravio bi sustav gdje svi mogu poslovati i raditi gotovinom - to je jedna od osnovnih sloboda civilizacije. Kako bi samo veselo bilo da svi odjednom dođemo po svoju gotovinu u banku.... joj fešte. Very Happy

Nostradurus je napisao/la:
Fidelito je napisao/la:Nemam baš nekih velikih znanja o ekonomiji, uopće mi nije jasna današnja potrošačka ekonomija (tipa što se više troši - to je bolje). No dobro, ne mora meni biti baš sve jasno. Ali u jedno sam siguran: ako želim normalno poslovati i preživjeti moram paziti da trošim manje (u najgorem slučaju jednako) nego što zaradim. Isto tako je i sa državom. Prihode i rashode moraju uravnotežiti, to jest prihodima moraju pokriti rashode. Ili smanjivati rashode. Tu zaduživanje nema smisla, ako gledamo imalo dugoročno. Da se je tako postupalo od početka ove države - današnji problemi bi bili kudikamo manji.

Ja sam da dražva i svi subjekti u poslovanju uravnoteže svoje prihode i rashode - kome su prihodi veći - ti posluju dobro, a kome su rashodi veći - ključ u bravu.

Ovim razmišljanjem podržavate poker ekonomiju. Ako pažljivo pročitate što ste napisali vidjeti ćete da u jednoj zatvorenoj zajednici (uvoz=izvoz) slijedi da je profit jednih gubitak drugih. A time i stalan profit jednih stalan gubitak drugih. To je čisti poker u kojem dobivaju onaj koji održi profit. To konkretno znači da svjesno želite da vaš uspjeh (profitiranje) stvara gubitak i propast drugima. Ako meni krepa krava, tada neka susjedu također krepa? Da li je to zajedništvo jedne zajednice?

Hoćete reći da ako ja radim sa gubitkom to će donijeti prosperitet državi, zajednici, svijetu? Nema problema, mogu ja napodizati kredita, raditi sa gubitkom, potrošiti sve što sam stvorio i uštedio (i generacije prije mene). Mislim da je velika većina nas to sposobna. Po tom modelu mnoge bi trebalo slaviti kao narodne heroje. Što se iza brda valja? - Page 2 413475

Ja samo želim čiste račune. Pitanje teorije profita i gubitka u jednom zatvorenom sustavu fascinira na prvi pogled, ali živimo u realnom svijetu. U tom realnom svijetu - dugovi se moraju vraćati. Zapravo najgore je to da je većina ovih velikih državnih dugova nastala nekim malim, na prvi pogled minornim zaduživanjima, koji su se nekoliko puta reprogramirali, naravno uvijek sa dodanom kamatom. To se povećalo kao snježna gruda, dok je realni dotok novca u državu/sustav bio minimalan. Čisto kamatarenje u svom najgorem obliku. To nema smisla u ovom sustavu, od slobodnog čovijeka postaneš nečije vlasništvo. I sve zato, jer se, navodno, nekome moraju podmiriti 'garantirana socijalna prava' (i onda da to izgleda kao riješenje problema). Moramo se dobro zamisliti i shvatiti kako sustav funkcionira. Nema smisla uništiti dražvu radi nečijeg trenutnog (političkog) probitka. Sustav ne štima, to svi osjećamo, ali ja želim ostaviti nešto i svojoj djeci, isto kao što su i meni ostavili moji roditelji. To je obaveza.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Što se iza brda valja? - Page 2 Empty Re: Što se iza brda valja?

Postaj by Nostradurus 27/1/2012, 12:18

Fidelito je napisao/la:
Hoćete reći da ako ja radim sa gubitkom to će donijeti prosperitet državi, zajednici, svijetu? Nema problema, mogu ja napodizati kredita, raditi sa gubitkom, potrošiti sve što sam stvorio i uštedio (i generacije prije mene). Mislim da je velika većina nas to sposobna. Po tom modelu mnoge bi trebalo slaviti kao narodne heroje. Što se iza brda valja? - Page 2 413475

Ja samo želim čiste račune. Pitanje teorije profita i gubitka u jednom zatvorenom sustavu fascinira na prvi pogled, ali živimo u realnom svijetu. U tom realnom svijetu - dugovi se moraju vraćati. Zapravo najgore je to da je većina ovih velikih državnih dugova nastala nekim malim, na prvi pogled minornim zaduživanjima, koji su se nekoliko puta reprogramirali, naravno uvijek sa dodanom kamatom. To se povećalo kao snježna gruda, dok je realni dotok novca u državu/sustav bio minimalan. Čisto kamatarenje u svom najgorem obliku. To nema smisla u ovom sustavu, od slobodnog čovijeka postaneš nečije vlasništvo. I sve zato, jer se, navodno, nekome moraju podmiriti 'garantirana socijalna prava' (i onda da to izgleda kao riješenje problema). Moramo se dobro zamisliti i shvatiti kako sustav funkcionira. Nema smisla uništiti dražvu radi nečijeg trenutnog (političkog) probitka. Sustav ne štima, to svi osjećamo, ali ja želim ostaviti nešto i svojoj djeci, isto kao što su i meni ostavili moji roditelji. To je obaveza.

Ova dva odlomka su vam u kontradikciji. Ja vam kažem što je istina. Posljedice su da se poduzeća gubitaša ne možemo riješiti. Čim se riješi jednih koji su stvarali dugove, neki drugi zauzimaju to mjesto. Čisti poker. Najlošija poduzeća ispadaju, pa onda ona nešto bolja. Na kraju uspješni nemaju na čemu graditi uspješnost pa netko od njih bankrotira. Meni čak ni moja žena nije vjerovala kad sam joj rekao da će bankrotirati poduzeća iz raznih grana i to bez nekog posebnog razloga. I to se stalno događa. I neće se prestati događati dokle god imamo slab dotoka novca i sustav na bazi emisije novca kao duga.

To znači da bi se sada morali orijentirati na kupovanje domaće robe (što radim najčešće) i ulagati u izvoz. Samo to nije samo po sebi dovoljno. U takvim uslovima banke rade dodatnu kreditnu ekspanziju i tako se opet mnogi zadužuju te dotok novca izvana biva skrenut u banke. Cijene nekretnina tada mogu bujati kao gljive poslije kiše.
Nostradurus
Nostradurus

Broj postova : 1192
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : dipl. ing. elektrotehnike
Registriran : 11.01.2012
13


http://sites.google.com/site/financijskisustav/

[Vrh] Go down

Što se iza brda valja? - Page 2 Empty Re: Što se iza brda valja?

Postaj by Fidelito 27/1/2012, 13:07

OK postavimo onda stvari ovako: neki moraju bankrotirati, ali ja ne želim biti među njima. Zakon samoodržanja i ništa drugo. Bolje on - nego ja. Nije pravedno, i trebalo bi to promijeniti jer je sve usmjereno prema tome da banke postanu vlasnici svega. Sustav treba korijenito mijenjati, a ja sam mišljenja da će sustav prije promijeniti EU nego Hrvatska, jer lokalni političari ne pokazuju volju, znanje i hrabrost da se išta konkretno učini.

Ali dok god je ovako kako je - ja ću se svim silama truditi da budem među onima koji su opstali.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Što se iza brda valja? - Page 2 Empty Re: Što se iza brda valja?

Postaj by Nostradurus 27/1/2012, 13:28

Fidelito je napisao/la:OK postavimo onda stvari ovako: neki moraju bankrotirati, ali ja ne želim biti među njima. Zakon samoodržanja i ništa drugo. Bolje on - nego ja. Nije pravedno, i trebalo bi to promijeniti jer je sve usmjereno prema tome da banke postanu vlasnici svega. Sustav treba korijenito mijenjati, a ja sam mišljenja da će sustav prije promijeniti EU nego Hrvatska, jer lokalni političari ne pokazuju volju, znanje i hrabrost da se išta konkretno učini.

Ali dok god je ovako kako je - ja ću se svim silama truditi da budem među onima koji su opstali.

Nije li čudno da to očekujete iz unije koja je taj sustav nametnula svima? Nešto kao da lisica prizna da jede kokoške i da neće više?
Nostradurus
Nostradurus

Broj postova : 1192
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : dipl. ing. elektrotehnike
Registriran : 11.01.2012
13


http://sites.google.com/site/financijskisustav/

[Vrh] Go down

Što se iza brda valja? - Page 2 Empty Re: Što se iza brda valja?

Postaj by Fidelito 27/1/2012, 15:39

Prije ću nagovoriti EU da promijeni sustav, nego što će lokalni političari shvatiti u čemu je problem i iznaći bilo kakvo (polu)riješenje za njega. Žalosno je što je tome tako, ali tako je. Nekompetentni su i nesposobni - svi od reda, i zato na njih uopće ne računam. Možda je EU bolja ili nije ali sigurno vrijedi probati.

Inače teško je ovo objasniti nekome tko živi na primjer u Njemačkoj. Njima sve štima i štimati će sve dok budu imali kupce u inozemstvu za svoje proizvode. Kada oni dođu u poziciju da shvate grešku u sustvau to će sebi promijeniti, ali za mnoge (nas ostale) će biti kasno. I to je bit stvari - ako uvidiš nelogičnost i grešku treba raditi na tome da se to promjeni. Osnovna dilema ovdje je u prirodi novca. Da li je novac proizvod (banke) ili opće dobro - sredstvo obračuna u društvu? Monopol na emisiju novaca ne može imati neka privatna banka, zarada od kamate od primarne emisije mora ići direktno u proračun države ili biti pravedno podijeljena između građana/proizvođača dodane vrijednosti u tom društvu. Sredstva od te kamate moraju se vratiti u opticaj.
Političari su previše nepouzdani da im se omogući bilo kakva emisija novca. Previše su skloni dijeljenju love samo da se održe na vlasti. Zato se u bilo kojoj varijanti političare mora odvojiti od emisije novca. I ovako su neumjereni u potoršnji novaca, što bi se tek dogodilo da imaju mogućnost regulacije emisije novca? Zapravo znamo što bi se dogodilo - to smo doživjeli krajem 80-tih i dobro se sjećamo što i kako je bilo i kako je na kraju završilo.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Što se iza brda valja? - Page 2 Empty Re: Što se iza brda valja?

Postaj by Nostradurus 27/1/2012, 19:14

Fidelito je napisao/la:Prije ću nagovoriti EU da promijeni sustav, nego što će lokalni političari shvatiti u čemu je problem i iznaći bilo kakvo (polu)riješenje za njega. Žalosno je što je tome tako, ali tako je. Nekompetentni su i nesposobni - svi od reda, i zato na njih uopće ne računam. Možda je EU bolja ili nije ali sigurno vrijedi probati.

Inače teško je ovo objasniti nekome tko živi na primjer u Njemačkoj. Njima sve štima i štimati će sve dok budu imali kupce u inozemstvu za svoje proizvode. Kada oni dođu u poziciju da shvate grešku u sustvau to će sebi promijeniti, ali za mnoge (nas ostale) će biti kasno. I to je bit stvari - ako uvidiš nelogičnost i grešku treba raditi na tome da se to promjeni. Osnovna dilema ovdje je u prirodi novca. Da li je novac proizvod (banke) ili opće dobro - sredstvo obračuna u društvu? Monopol na emisiju novaca ne može imati neka privatna banka, zarada od kamate od primarne emisije mora ići direktno u proračun države ili biti pravedno podijeljena između građana/proizvođača dodane vrijednosti u tom društvu. Sredstva od te kamate moraju se vratiti u opticaj.
Političari su previše nepouzdani da im se omogući bilo kakva emisija novca. Previše su skloni dijeljenju love samo da se održe na vlasti. Zato se u bilo kojoj varijanti političare mora odvojiti od emisije novca. I ovako su neumjereni u potoršnji novaca, što bi se tek dogodilo da imaju mogućnost regulacije emisije novca? Zapravo znamo što bi se dogodilo - to smo doživjeli krajem 80-tih i dobro se sjećamo što i kako je bilo i kako je na kraju završilo.

Ja sam prije vjerovati da će se unija prije raspasti, nego promijeniti regulaciju novca. Merkelica je poručila da se spremimo na političku uniju. To bi značilo da se stvara Reich kao rješenje, ali on to ipak nije. To bi moglo dovesti do katastrofalnih društvenih događanja i buđenja nacionalizma.
Nostradurus
Nostradurus

Broj postova : 1192
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : dipl. ing. elektrotehnike
Registriran : 11.01.2012
13


http://sites.google.com/site/financijskisustav/

[Vrh] Go down

Što se iza brda valja? - Page 2 Empty Re: Što se iza brda valja?

Postaj by Fidelito 27/1/2012, 21:05

Veeeelike države imaju svojih prednosti. Dok se veliki sa malim dražvicama potrkavaju kako žele, dok za njih (velike) vrijede neka druga pravila. Čak i ekonomski uspješne i bogate države moraju se čuvati igara velikih, nemogu ravnopravno učestvovati u svjetskoj politici. Jedna Rusija može zatvoriti dobavu plina bilo kojoj dražvi u Europi, ali teško da će to napraviti EU (to je samo primjer, ali i realan scenarij). Neće se unija raspasti, previše je uloženo u taj projekt.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Što se iza brda valja? - Page 2 Empty Re: Što se iza brda valja?

Postaj by DARKO 27/1/2012, 22:21

Hahaha,grohotno se nasmijaše. Misliš da se neće raspast zato jer je puno uloženo?? Stvarno misliš da se zato neće raspast???? Bilo je puno uloženo i u Jugu pa se raspala,velike firme u koje se puno ulagalo pa za koje su govorili da se nikad neće raspast,a raspale su se,rimsko carstvo,kraljevine ove i one sve se raspalo(bar tako povijest piše). Naprosto nema toga ujedinjenja (zajednice) koje se kad tad ne raspadne..godine prolaze,ljudi se mijenjaju,dolaze nova vremena....ovo kaj si napisal da se neće raspast to je isto kao kad su govorili Titanic neće potonuti (previše je uloženo)..
DARKO
DARKO

Broj postova : 1603
God : 36
Lokacija : Negdje između Mure i Drave
Zanimanje : Šofer
Registriran : 26.11.2011
52

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Što se iza brda valja? - Page 2 Empty OPTIMIZAM SE VRATIO: Gotovo polovica građana misli da Hrvatska ide u dobrom smjeru

Postaj by Nostradurus 28/1/2012, 22:09

Članak

Eto koliko je malo potrebno da se izmanipulira raju koja nema pojma o čemu se radi. Konkretno, vlada planira potrošiti još manje nego prošle godine. Ne da će biti katastrofalno nego će biti prosvjeda i bankrota na sve strane. Preporučio bih da budete oprezni jer će financijska situacija u državi biti prenapregnuta.

Promjena poreznih razreda i viši PDV nisu nikakvo rješenje. To je samo sistem da se pokaže da se nešto kao radi. Očekujem da nikakvih pozitivnih rezultata neće biti bez dotoka kapitala u državu (velike državne investicije, prodaje firmi ili imovina u državnom vlasništvu ili stranih investicija).

Zanimljiv je potez banaka. Što više kuna mijenjaju u devize to više kamata obračunaju na kredite sa deviznom klauzulom te još više kuna mogu promijeniti u devize. Ovime će banke moći povući gomilu kuna iz opticaja i dizati kamate. Ne znam što će ih spriječiti u tom naumu?
Nostradurus
Nostradurus

Broj postova : 1192
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : dipl. ing. elektrotehnike
Registriran : 11.01.2012
13


http://sites.google.com/site/financijskisustav/

[Vrh] Go down

Što se iza brda valja? - Page 2 Empty Re: Što se iza brda valja?

Postaj by TJ 28/1/2012, 22:50

Nostradurus je napisao/la:Članak

Eto koliko je malo potrebno da se izmanipulira raju koja nema pojma o čemu se radi. Konkretno, vlada planira potrošiti još manje nego prošle godine. Ne da će biti katastrofalno nego će biti prosvjeda i bankrota na sve strane. Preporučio bih da budete oprezni jer će financijska situacija u državi biti prenapregnuta.

Promjena poreznih razreda i viši PDV nisu nikakvo rješenje. To je samo sistem da se pokaže da se nešto kao radi. Očekujem da nikakvih pozitivnih rezultata neće biti bez dotoka kapitala u državu (velike državne investicije, prodaje firmi ili imovina u državnom vlasništvu ili stranih investicija).

Zanimljiv je potez banaka. Što više kuna mijenjaju u devize to više kamata obračunaju na kredite sa deviznom klauzulom te još više kuna mogu promijeniti u devize. Ovime će banke moći povući gomilu kuna iz opticaja i dizati kamate. Ne znam što će ih spriječiti u tom naumu?
Dobro ti pišeš!Što bi ljudi rekli "načitan" si, no to što ti pišeš većina ljudi,ne samo ovdje,nego općenito,ne razumije.Prvo mi moramo razumjeti psihu našeg naroda a to nije lako.Mi smo ti kao ovce,vuna nam stalno pomalo rastei netko nas stalno pomalo šiša,dok se mi ponašamo kao da to nije naša vuna.E taj problem je malo dublji i od tuda problem počinje.Dakle za utvrđivanje tog stanja trebali bi se vratiti u 90te godine u kojima šišanje počinje.Zatim polako tražiti razloge zašto Ovce ne bleje dok im se šiša vuna.To što manji dio nas razumije u kakvoj se situaciji nalazimo i želimo nešto promijeniti, to nije dovoljno jer većina ovaca i dalje pase travu i ne mari za svoju vunu.No što je ovca starija daje sve manje vune!

TJ

Broj postova : 99
Lokacija : karlovac
Registriran : 27.12.2011
4


[Vrh] Go down

Što se iza brda valja? - Page 2 Empty Re: Što se iza brda valja?

Postaj by Nostradurus 28/1/2012, 23:31

TJ je napisao/la:Dobro ti pišeš!Što bi ljudi rekli "načitan" si, no to što ti pišeš većina ljudi,ne samo ovdje,nego općenito,ne razumije.Prvo mi moramo razumjeti psihu našeg naroda a to nije lako.Mi smo ti kao ovce,vuna nam stalno pomalo rastei netko nas stalno pomalo šiša,dok se mi ponašamo kao da to nije naša vuna.E taj problem je malo dublji i od tuda problem počinje.Dakle za utvrđivanje tog stanja trebali bi se vratiti u 90te godine u kojima šišanje počinje.Zatim polako tražiti razloge zašto Ovce ne bleje dok im se šiša vuna.To što manji dio nas razumije u kakvoj se situaciji nalazimo i želimo nešto promijeniti, to nije dovoljno jer većina ovaca i dalje pase travu i ne mari za svoju vunu.No što je ovca starija daje sve manje vune!

Tko nešto ne razumije, može uvijek pitati. Zato je forum. Prošlih godina su bile demonstracije zbog poticaja, a biti će i ove godine još više. Kako nisam imao kontakt sa seljacima iz tih krajeva, to sada želim ispraviti.

Kad vlada kaže da nema novaca. To je fakat istina. Tu vas ne lažu. Jedino kaj ne kažu istinu zašto nema novca u državi. Zašto ga uvijek fali. Eto tu misteriju znam objasniti. E sad, dal će vam to što značiti ili ćete i dalje misliti svoje, to je stvar svakog pojedinca. Ja sam se počeo iz hobija baviti problemom krize prije više od dvije godine. Matematika mi je uvijek dobro išla te sa ono što sam naslućivao, dokazao matematičkom analizom. Na kraju je iz svega ispala knjiga o financijskom sustavu. I napisana je najtočnije što sam je mogao napisati. Cijela istina bez magle.

Ako mislite da bi moja uloga mogla biti da dižem narod protiv vlasti, tu ste možda u krivu. Narod će se sam podići protiv vlasti, ali ni sam neće znati što treba mijenjati. Tu sam da vam pokažem koji kamenčić koči cijelu mašinu. Sve mogu objasniti i pokazati preko matematike za osnovnu školu. Možete početi sa pitanjima već sad da se pripremite na vrijeme. Redovito ću komentirati događanja u sferi državnih financija i biti ćete u toku. Bolje rečeno 2 koraka ispred događanja koja će slijediti.

Primjer: Događanja u Mađarskoj. Orban je samo sitno zagrebao prema rješenju problema, ali je daleko od toga da je blizu rješenja. Dobro bi mu došla knjiga iz potpisa. Inače, ako ste primjetili, čim je počeo dirati u bankarski sustav proglasili su ga diktatorom. Što u biti znači da se zaziva revolucija koja bi ga nasilno zbacila. Što se iza brda valja? - Page 2 684261 . Samo treba pažljivo čitati medije. Sve piše, samo treba znati čitati.
Nostradurus
Nostradurus

Broj postova : 1192
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : dipl. ing. elektrotehnike
Registriran : 11.01.2012
13


http://sites.google.com/site/financijskisustav/

[Vrh] Go down

Što se iza brda valja? - Page 2 Empty Re: Što se iza brda valja?

Postaj by Fidelito 28/1/2012, 23:59

NH T5060 DARKO je napisao/la:Hahaha,grohotno se nasmijaše. Misliš da se neće raspast zato jer je puno uloženo?? Stvarno misliš da se zato neće raspast???? Bilo je puno uloženo i u Jugu pa se raspala,velike firme u koje se puno ulagalo pa za koje su govorili da se nikad neće raspast,a raspale su se,rimsko carstvo,kraljevine ove i one sve se raspalo(bar tako povijest piše). Naprosto nema toga ujedinjenja (zajednice) koje se kad tad ne raspadne..godine prolaze,ljudi se mijenjaju,dolaze nova vremena....ovo kaj si napisal da se neće raspast to je isto kao kad su govorili Titanic neće potonuti (previše je uloženo)..

Posljeratna juga je stvorena na silu, na posljeratnoj euforiji. Komunisti su uvidjeli da mogu vladati ovim prostorom i uzeli su maksimalno koliko su u tom trenutku mogli - od Triglava do Vardara. Da je Churchill znao da Tito neće dugo sa Staljinom - glatko bi dobili i Trst. U tadašnju jugu trebala je ući i Bugarska, ali to nije prošlo. U tom trenutku svim velikim silama je odgovaralo da na ovom prostoru bude jedna država, a veliki su dogovorili da bi ovdje trebala biti sfera utjecaja SSSR-a. Ta država nije imala nikakve veze sa dogovorom naroda koji su živjeli na ovim prostorima.

Ne kažem da će EU biti vječna, sve ima svoj kraj pa i EU, ali neće taj kraj doći brzo. Previše se daleko odmaklo u procesima integracije da bi se sada olako odustalo. Da projekt EU sada propadne bila bi to katastrofa svih država članica od koje bi se teško oporavili. Ozbiljna politika se vodi drugačije nego što to rade naši političari. Kada se zacrtaju i dogovore politički ciljevi - onda se na tome ozbiljno i dugotrajno radi, i pozicija i opozicija poštuju generalne dogovore. Jer kada mijenjaš svoje ciljeve svako malo - onda to vodi nikuda, završiš hvatajući svoj rep. A tako se ne napreduje.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Što se iza brda valja? - Page 2 Empty Re: Što se iza brda valja?

Postaj by O.P.G.KOVAČ 29/1/2012, 10:59

"Napredak " tako dvoznačna riječ .
U tehnološkom smislu čoviječanstvo napreduje kao nikad do sad ,dok paralelno s tehnološkim razvojem i napredkom unazađuje i sebe i svoje "JA".
Narod nema svoje JA, i iz tog razloga je letargičan ,zatupljen ,i ne znam što već .
Potrebna je revolucija svijesti ,revolucija morala ,jedino tako bih se mogli mrsiti konci ovakvom usranom kapitalističkom uređenju ....

O.P.G.KOVAČ

Broj postova : 1629
God : 51
Lokacija : Livno
Registriran : 04.10.2008
54


[Vrh] Go down

Što se iza brda valja? - Page 2 Empty Re: Što se iza brda valja?

Postaj by TJ 29/1/2012, 12:36

Nostradurus je napisao/la:
TJ je napisao/la:Dobro ti pišeš!Što bi ljudi rekli "načitan" si, no to što ti pišeš većina ljudi,ne samo ovdje,nego općenito,ne razumije.Prvo mi moramo razumjeti psihu našeg naroda a to nije lako.Mi smo ti kao ovce,vuna nam stalno pomalo rastei netko nas stalno pomalo šiša,dok se mi ponašamo kao da to nije naša vuna.E taj problem je malo dublji i od tuda problem počinje.Dakle za utvrđivanje tog stanja trebali bi se vratiti u 90te godine u kojima šišanje počinje.Zatim polako tražiti razloge zašto Ovce ne bleje dok im se šiša vuna.To što manji dio nas razumije u kakvoj se situaciji nalazimo i želimo nešto promijeniti, to nije dovoljno jer većina ovaca i dalje pase travu i ne mari za svoju vunu.No što je ovca starija daje sve manje vune!

Tko nešto ne razumije, može uvijek pitati. Zato je forum. Prošlih godina su bile demonstracije zbog poticaja, a biti će i ove godine još više. Kako nisam imao kontakt sa seljacima iz tih krajeva, to sada želim ispraviti.

Kad vlada kaže da nema novaca. To je fakat istina. Tu vas ne lažu. Jedino kaj ne kažu istinu zašto nema novca u državi. Zašto ga uvijek fali. Eto tu misteriju znam objasniti. E sad, dal će vam to što značiti ili ćete i dalje misliti svoje, to je stvar svakog pojedinca. Ja sam se počeo iz hobija baviti problemom krize prije više od dvije godine. Matematika mi je uvijek dobro išla te sa ono što sam naslućivao, dokazao matematičkom analizom. Na kraju je iz svega ispala knjiga o financijskom sustavu. I napisana je najtočnije što sam je mogao napisati. Cijela istina bez magle.

Ako mislite da bi moja uloga mogla biti da dižem narod protiv vlasti, tu ste možda u krivu. Narod će se sam podići protiv vlasti, ali ni sam neće znati što treba mijenjati. Tu sam da vam pokažem koji kamenčić koči cijelu mašinu. Sve mogu objasniti i pokazati preko matematike za osnovnu školu. Možete početi sa pitanjima već sad da se pripremite na vrijeme. Redovito ću komentirati događanja u sferi državnih financija i biti ćete u toku. Bolje rečeno 2 koraka ispred događanja koja će slijediti.

Primjer: Događanja u Mađarskoj. Orban je samo sitno zagrebao prema rješenju problema, ali je daleko od toga da je blizu rješenja. Dobro bi mu došla knjiga iz potpisa. Inače, ako ste primjetili, čim je počeo dirati u bankarski sustav proglasili su ga diktatorom. Što u biti znači da se zaziva revolucija koja bi ga nasilno zbacila. Što se iza brda valja? - Page 2 684261 . Samo treba pažljivo čitati medije. Sve piše, samo treba znati čitati.
Ja tebe razumijem,ali ti ne želiš razumjeti što sam ja napisao.Naš problem je puno dublji od same ekonomije!Ukoliko ne živiš među prosječnim Hrvatskim pukom teško ćeš razumjeti njegovu psihu,a u psihi naroda je pola rješenja,dok je druga polovica na političarima i ekonomskim stručnjacima!Jedno bez drugoga ne ide, jer je stvarni život jedno, a teorija drugo!

TJ

Broj postova : 99
Lokacija : karlovac
Registriran : 27.12.2011
4


[Vrh] Go down

Što se iza brda valja? - Page 2 Empty Re: Što se iza brda valja?

Postaj by Krx 29/1/2012, 13:32

O tome i ja stalno klepećem, urediti državu u socijalnom obliku za kotačić koji koči je kasno, jer jako dobro rečeno čim se dirne u bankarski sektor ili financije bilo kojeg oblika odma si državni neprijatelj no.1...jako dobra metafora sa ovcama koju i sam prečesto koristim, i sad ću samo nadodati ali opet metaforički jer nisam toliko stručan na ekonomskom stajalištu ali samo što se izražavanja tiče Smile ...imamo mi u stadu uz šišanje i vuka, samo domaćeg vuka da se nebi kojim slučajem desilo(što nema šanse) da bi ovcama kad pripizdi skočile na vuka pa neznam šta bi mu mogle napraviti, a vukovi iz drugog(stranog) čopora uredno već godinama nadziru situaciju...o tome se radi
Krx
Krx

Broj postova : 1196
God : 41
Lokacija : Požega
Registriran : 10.03.2008
11


[Vrh] Go down

Što se iza brda valja? - Page 2 Empty Re: Što se iza brda valja?

Postaj by Nostradurus 29/1/2012, 15:03

U svakom slučaju, prepuštanje letargiji i zabijanje glave u pijesak ne može dobro završiti. Problem ni izbliza nije toliko bezazlen koliko izgleda. Mi doslovce uništavamo živote svojih sugrađana u ime bankarskih načela kamatarenja. Ali tu nisu krivi samo bankari, već političari i ekonomski stručnjaci (Škegro) koji uvode rješenja koja pogoduju uništavanju države. Mi ne smijemo žmiriti na postojeću situaciju. Iz EU već dolaze naznake da će EU prerasti u politički savez. Što je veći broj stanovnika u nekoj uniji, to je veća vjerojatnost da njeni pojedini dijelovi znatno stradaju zbog pogrešnih zakona. Mi u Hrvatskoj imamo pogrešne zakone o regulaciji novca (zakon o HNB-u i bankama) i pogrešnu politiku ulaza u slobodnu trgovinu.

Država nije financijski ista kao neka obitelj. Država mora biti financijski samodostatna i omogućiti prosperitet građanima. Zakonom o HNB-u od 1994. je RH učinjena financijski ovisnom i u uvjetima vanjskotrgovinskog deficita imamo osiguran bankrot i rasprodaju sve državne imovine.

Ma koliko netko mislio da su ideje o malom državnom aparatu predivne, ima tu jedan veliki ALI. Od kuda dolazi novac za zadržani profit. Tog odgovora nema i tome je cijela kvaka. Postojeća regulacija novca je jedna velika prevara da bi se onima koji posuđuju novac omogućilo da prisvajaju sve plodove rada. Naime, dug raste eksponencijalim rastom. Svakih nešto godina se udvostručuje. Tu nije bitno koji je period udvostručavanja jer dug uvijek raste i raste brže od produkcije dobara u državi jer ništa realno nema eksponencijalni rast u državi.

Španjolska je imala dug period niskih kamata na kredite i sad je u krizi. To je potvrda onog o čemu pričam. Vrijeme radi za krupni kapital. Ne smijemo se ponašati kao žabe i dopustiti da nas se polaganim zagrijavanjem skuha.

Mi živimo u ekonomskoj okupaciji koja će zvaničnim ulazom u EU pretvoriti u Anschluss. Zbog tog ekonomskog ropstva novcu kao kreditu (točnije preko 80% novca je kredit) EU ima dužničku krizu i već je godinama ne želi riješiti. A pod firmom rješenja se predlažu stvari koje su podvale. I svako malo izbaciju razne podvale: Fond za spas, porez na bankovne transakcije, zajedničke obveznice, politička unija, itd.

Posljedica ovog ekonomskog ropstva je stalan rast PDV-a. Cijeđenje zadnje kune preko poreza. Porez na nekretnine je glupost jer da sad svatko ima nekretninu koja mu treba, nema objašnjenja na koji način bi to stvorilo novac za štednju i profit u državi.

Još prije izbora sam napisao da nova Vlada koja ne bude ukinula kreditni novac, tj. razdvojila stvaranje i posuđivanje novca neće moći napraviti ništa.(http://sites.google.com/site/financijskisustav/izbori-2011) Biti će to cirkus sa novim glavnim glumcima. I za sada sve potvrđuje ta jednostavna predviđanja.

"Kada su odvodili komuniste, nisam rekao ništa
jer nisam bio komunist.
Kada su odvodili Židove, nisam rekao ništa
jer nisam bio Židov.
Kada su odvodili katolike, šutio sam
jer nisam bio katolik.
Kada su odveli mene,
nije više bilo nikog da stane iza mene."
(M. Niemöller)

Želite li ostati informirani, pratite i portal http://www.advance.hr.
Nostradurus
Nostradurus

Broj postova : 1192
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : dipl. ing. elektrotehnike
Registriran : 11.01.2012
13


http://sites.google.com/site/financijskisustav/

[Vrh] Go down

Što se iza brda valja? - Page 2 Empty Re: Što se iza brda valja?

Postaj by TJ 29/1/2012, 21:07

Ne guramo mi glavu u pijesak,ali narodu nešto možeš objaniti samo na jeziku koji on razumije!!!Jedna lasta ne čini proljeće,dok čitavo jato...

TJ

Broj postova : 99
Lokacija : karlovac
Registriran : 27.12.2011
4


[Vrh] Go down

Što se iza brda valja? - Page 2 Empty Re: Što se iza brda valja?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 40. Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.