AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje?

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje? Empty UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje?

Postaj by mačor 2/10/2011, 12:47

Kratko i jasni poludit ću i propast!!

Imam velikih problema s reprodukcijom cijelog stada,čak i junica. Osobno smatram veterinare nezainteresiranima.

Kod jednog krave nikad ne ostanu steone.
Onda zovem drugog koji jedva dođe, stvarno teškom mukom , ali kad ga namolim večina od krava ostanu steone!!
One što nisu steone valjda imaju ciste, kaže mi lega tehničar , a zašto to nisu veterinari utvrdili???
kažem veterinaru daj vidi te krave i liječi šta treba, a on kaže da nevoli radit s hormonima i da neliječi ciste već da čekamo da će same proći! [You must be registered and logged in to see this image.]
sad opet moram zvat nekog tko će mi pokupit lovu, a neznam šta će napravit.

Bika nemam zasad (žena i tata su protiv jer se boje).

Sad me zanima kako vi farmeri to rješavate, ako imate bika kakva su vaša iskustva,jeli on stvarno toliko opasan? osobno mislim da ovi nakon toliko pokušaja UO izmuče organe pa da i zbog toga dođe do poremečaja u reprodukciji.


Zadnja promjena: mačor; 2/10/2011, 12:51; ukupno mijenjano 1 put.
mačor
mačor

Broj postova : 796
Lokacija : ajme
Registriran : 28.07.2011
12


[Vrh] Go down

UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje? Empty Re: UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje?

Postaj by Haso 2/10/2011, 12:51

Eh da si bliže poslo bi ti jednog veterinara koji je stvtarno odličan, kupi lijekove i liječi sam.

Haso

Broj postova : 2178
God : 26
Lokacija : Virje
Zanimanje : Tehničar za mehatroniku
Registriran : 23.11.2010
40


http://www.poljoprivredni-forum.biz/t2581-haso

[Vrh] Go down

UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje? Empty Re: UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje?

Postaj by mačor 2/10/2011, 12:52

pa gdje da kupim ??
mačor
mačor

Broj postova : 796
Lokacija : ajme
Registriran : 28.07.2011
12


[Vrh] Go down

UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje? Empty Re: UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje?

Postaj by Haso 2/10/2011, 12:54

mačor je napisao/la:pa gdje da kupim ??
Pa mi kupimo u veterinarskoj apoteki.

Haso

Broj postova : 2178
God : 26
Lokacija : Virje
Zanimanje : Tehničar za mehatroniku
Registriran : 23.11.2010
40


http://www.poljoprivredni-forum.biz/t2581-haso

[Vrh] Go down

UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje? Empty Re: UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje?

Postaj by mačor 2/10/2011, 13:20

Zvonimir_H je napisao/la:
mačor je napisao/la:pa gdje da kupim ??
Pa mi kupimo u veterinarskoj apoteki.
samo tako dođeš i kupiš??

takva apoteka kod mene ne postoji! bila je prije par godina,ali čovjek je morao zatvoriti, sad za neku drugu neznam.
Kakva iskustva imate u liječenju cisti?
mačor
mačor

Broj postova : 796
Lokacija : ajme
Registriran : 28.07.2011
12


[Vrh] Go down

UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje? Empty Re: UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje?

Postaj by Haso 2/10/2011, 13:25

Da ko mene dođeš i kupiš i to je to.

Haso

Broj postova : 2178
God : 26
Lokacija : Virje
Zanimanje : Tehničar za mehatroniku
Registriran : 23.11.2010
40


http://www.poljoprivredni-forum.biz/t2581-haso

[Vrh] Go down

UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje? Empty Re: UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje?

Postaj by Fidelito 2/10/2011, 14:08

Promjeni veterinara. Ako ti nevalja i taj veterinar, promjeni opet. Pa barem danas imaš veliki izbor veterinara. Veterinar ti mora detaljno objasniti što ne valja u tvojoj štali i to moraš popraviti, moraš ukloniti uzrok, ovo je samo uklanjanje posljedica (a to je skupo). Veterinar mora surađivati sa proizvođačem na način da ga uputi da sam obavlja najveći dio posla liječenja krava/procedura na farmi, a veterinar bi trebao samo to nadgledati i davati detaljne upute. To je najjeftinije, i najdugoročnije riješenje. Veterinaru je jedina opcija da ti kao proizvođač opstaneš, jer ako nema tebe kao proizvođača - nema niti njemu puno posla (može cijepiti cucke i liječiti pokoju mačku, a od tog posla se ne živi na selu).
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje? Empty Re: UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje?

Postaj by 577 2/10/2011, 14:51

Ma većinu vetrinara nije briga za životinje i imao sam ja s tim problema...
Krepanu mi telci , kravu unište i tako...
577
577

Broj postova : 2642
God : 35
Lokacija : Otok
Zanimanje : Tehničar za željeznički promet
Registriran : 10.02.2011
28

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje? Empty Re: UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje?

Postaj by O.P.G.KOVAČ 2/10/2011, 18:47

Kolega "Mačor "jesi slučajno pročitao raspravu pod temom "Stručnost lokalnih veterinara" Ako nisi pročitaj .

nešto slično se i meni događalo u vrijeme kad sam i postavio temu, i započeo raspravu oko stručnosti i ne stručnosti veterinarske struke na mome području
Nekako sam pobornik vjerovanja u teorije zavijere ,pa nekad toliko sumnjam da se neke stvari dešavaju s namijerom i periodično ,pa tako i ta problematika koja je trenutno prisutna kod tebe ,a prije izvjesnog vremena kod mene ,pa kod nekog drugog itd...

Sve dok ne skupiš dovoljno hrabrosti da uđeš u klinč sa strukom i ne natijeraš je da te poštuje kao nešto od čeg on živi ,stvari neće ići na bolje ,barem sam ja na takav način riješavao slične probleme ,
Mada sam ja išao dosta daleko ..

O.P.G.KOVAČ

Broj postova : 1629
God : 51
Lokacija : Livno
Registriran : 04.10.2008
54


[Vrh] Go down

UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje? Empty Re: UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje?

Postaj by tomi93 2/10/2011, 20:23

Slažem se sa kolegom fidelitom, osobno ostavljam veterinaru da rješava probleme sa težim bolestima, neplodnost itd dok upale ili nekakve padove u kondiciji pokušavam rješiti sam.

Uvjek ima dobrih vetrinara naterenu, samo ih treba nači. Ako je situacija ipak beziizlazna upiši tečaj umjetnog osjemenjivanja pa pokušaj barem taj dio sam rješit. Samo ima i to jednu veliku manu.

Što se tiče plodnost i problema s istom savjetovao bi da se malo pozabaviš nizozemskom genetikom.

Ako imaš ili pokušavaš imati ozbiljnu proizvodnju tada se svakako kloni živog bika, osima ako možda nemaš sustav krava tele...lupam napamet a niti neznam čime se ustvari baviš...
tomi93
tomi93

Broj postova : 1529
God : 31
Lokacija : Vrbovec
Zanimanje : bacc. ing. agr.
Registriran : 28.02.2011
19

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje? Empty Re: UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje?

Postaj by mačor 2/10/2011, 20:43

jel ima netko ovdje da je završio taj tečaj za UO?

ja već mislim da počnem sam pregledavat pa valjda ću nakon par puta naučit kako izgleda zdrav jajnik a kako cističan, pa onda utvrđivanje gravidnosti, jbt sad treba3- 4 mjeseca čekat da može reć jeli steona a i to mu nije sigurno nego kaže još će mo kasnije jednom pregledat-tu najviše vremena gubim.
mačor
mačor

Broj postova : 796
Lokacija : ajme
Registriran : 28.07.2011
12


[Vrh] Go down

UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje? Empty Re: UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje?

Postaj by Baki Mak 8/10/2011, 23:33

mačor je napisao/la:jel ima netko ovdje da je završio taj tečaj za UO?

ja već mislim da počnem sam pregledavat pa valjda ću nakon par puta naučit kako izgleda zdrav jajnik a kako cističan, pa onda utvrđivanje gravidnosti, jbt sad treba3- 4 mjeseca čekat da može reć jeli steona a i to mu nije sigurno nego kaže još će mo kasnije jednom pregledat-tu najviše vremena gubim.
Ma covece kakvi su to veterinari. Da je meni takav ja mu odmah stavim pusku na celo. Stelnoca krava se moze provjerit nakon 20-tak dana preko mljeko. Veterinar sa kome radim nije promarsio NIKAD kod moje krave.
Baki Mak
Baki Mak

Broj postova : 104
God : 41
Lokacija : Prilep Makedonija
Zanimanje : govedarstvo i ovcarstvo
Registriran : 21.06.2009
0


[Vrh] Go down

UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje? Empty Re: UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje?

Postaj by šmario 9/10/2011, 20:55

hm i ja imam problem sa stelnošću a vjerovali ili ne radim sve kak bi se reklo školski jer imam nekakvog iskustva i znanja po pitanju veterine!Al mislim da je kod nas u RH veliki problem nekvalitetnog sjemena za U.O makar ima nesposobnih točnije nezainteresiranih veterinara koji ne uće nove tehnologije!a onaj dio da moraš čekat 3-4 mjeseca da bi vidio jel stelna nije istina ako krava ne pokazuje znakove tjeranja možeš sto posto siguran bit pregledom nakon 2,5 mjeseca! uglavnom ja sam radil doma testove na trudnoću sa onim testerima za žene pošto se isti hormoni počnu lučit prilikom trudnoće i pokazalo je svaki put točno!

šmario

Broj postova : 90
God : 35
Lokacija : okolica zagreba
Zanimanje : sve i svašta sam nek se zaradi koja kuna
Registriran : 16.09.2011
1


[Vrh] Go down

UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje? Empty Re: UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje?

Postaj by mačor 11/10/2011, 12:43

šmario, zanima me ovo s testovima za trudnoću,koje si uzimao i koji dan si radio,sigurno čekaš da prođe vrijeme za vođenje ili radiš kao i ovo s testom za mlijeko 19.dan nakon uo? dali ti taj test pokaže i one koje su stelne i one koje nisu sa velikom sigurnošću?
mačor
mačor

Broj postova : 796
Lokacija : ajme
Registriran : 28.07.2011
12


[Vrh] Go down

UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje? Empty Re: UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje?

Postaj by šmario 11/10/2011, 12:57

gle pošto je kod mene uvijek recesija kupim one najeftinije koje nađem!a u principu da obično su svi tak koncipirani da su najefikasniji u vrijeme oko sljedečeg tjeranja!mislim to je korisno ak blesave krave ko ja pa pokažu da se tjeraju svaki treči put a inače šute!a kaj se tiće jel pokažu negativno kod onih krava koje nisu stelne se smatra normalnim jer one nemaju povečanu količinu hormona hcg!te mislim da su i ovi na mlijeko jednako efikasni!E SAD JEL SAM SAMO IMO SREĆE PA MI SE POTREFILO DA POKAŽE DOBRO JER TO SAM KORISTIL PRIJE KAD SAM IMAL TRIDESETAK KRAVA A SAD S OVE 4 KAJ IMAM NISAM!

šmario

Broj postova : 90
God : 35
Lokacija : okolica zagreba
Zanimanje : sve i svašta sam nek se zaradi koja kuna
Registriran : 16.09.2011
1


[Vrh] Go down

UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje? Empty Re: UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje?

Postaj by mačor 11/10/2011, 13:52

ma probat ću ja to,pa ako pokaže da koja je stelna neću je prodat
mačor
mačor

Broj postova : 796
Lokacija : ajme
Registriran : 28.07.2011
12


[Vrh] Go down

UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje? Empty Re: UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje?

Postaj by ANTE_BULJUBASIC 19/10/2011, 21:18

Jel ima kakve veze ako sin skace na mamu odnosno junac na kravu sto ga je otelila ..imam 9 krava i jedno tele bih ostavio od tih krava kao junca da ih plodi i znam da ce on skakati kako na ovih 8 krava tako i na ovu 9 svoju sto ga je otelila pa me zanima jel to ide....?

ANTE_BULJUBASIC

Broj postova : 271
God : 39
Lokacija : zagvozd
Zanimanje : Instalater centralnog grijanja te rashladnih uređaja
Registriran : 30.11.2010
3


https://www.youtube.com/results?search_query=ante+buljubasic

[Vrh] Go down

UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje? Empty Re: UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje?

Postaj by 5510 19/10/2011, 22:03

ima i nema. u stocarstvu ti se vrsi krizanje u srodstvu da se istakne neka osobina. pa se moze dogoditi da se ti javi neka nezeljena osobina.
5510
5510

Broj postova : 317
Lokacija : zagorje
Registriran : 27.10.2010
4


[Vrh] Go down

UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje? Empty Re: UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje?

Postaj by šmario 19/10/2011, 22:28

slušaj pošto nema vrijeđanja na forumu nebum ti reko kaj te se ide!al si zamisli jel bi bilo OK da ti osjemeniš svoju mamu!pa ljudi nemojmo bit budale i radit križanja u prvom koljenu!i onda se pitamo zakaj nam poljoprivreda napreduje tak kak ide!!moj savjet je prodaj tog junca i fino traži telca da bude od dobrih roditelja i njega si uzmi!

šmario

Broj postova : 90
God : 35
Lokacija : okolica zagreba
Zanimanje : sve i svašta sam nek se zaradi koja kuna
Registriran : 16.09.2011
1


[Vrh] Go down

UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje? Empty Re: UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje?

Postaj by mačor 19/10/2011, 22:30

križanje u tako bliskom srodstvu uopće nije poželjno, najčešće nečeš dobiti ništa dobro već samo probleme kao što su pobačaj,mrtvorođena telad,izuzetno veliki ili izuzetno sitni plod, tele bude kržljavo i nikako ne napreduje,bude neplodno i sl. to su neke češće i manje opasne manifestacije,postoje i one gore kao što su teške malformacije ili idiotizam i sl. Takva križanja vrše se u kontroliranom pokusu radi potenciranja neke dobre osobine, ali na jedno dobro tele s tom osobinom dođe jako puno loših. Uglavnom, ako ti se i dogodi takvo križanje potomka nikako ne ostavljati za rasplod.
mačor
mačor

Broj postova : 796
Lokacija : ajme
Registriran : 28.07.2011
12


[Vrh] Go down

UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje? Empty Re: UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje?

Postaj by jole1809 26/1/2012, 04:04

577 je napisao/la:Ma većinu vetrinara nije briga za životinje i imao sam ja s tim problema...
Krepanu mi telci , kravu unište i tako...



ja sam veterinarski tehnicar i nije istina da nas nije briga za zivotinje.......prvi problem je to da su farmeri/vlasnici farmi/idioti koji misle da su najpametniji.....vide kako veterinar osjemeni kravu,pa pocnu i oni cackat jer misle da znaju.... UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje? 684261 i tako sve ostalo....zatim kazu da za oko 3 minute koliko je otprilike potrebno da se osjemeni krava uzmu toliko para,pa bi postavili svoje cijenike,itd.....pa kad dode takav jedan nadobudni *gazda* onda ni veterinare nije briga hoce li mu ostat steona il ne......a sto se tice ciste....jako lako se izljeci......samo.....ti si se namjerio krivom covjeku,pa.......
jole1809
jole1809

Broj postova : 4
God : 36
Lokacija : Djakovo
Zanimanje : veterinarski tehnicar
Registriran : 25.01.2012
0


[Vrh] Go down

UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje? Empty Re: UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje?

Postaj by tudum 27/1/2012, 11:45

jole1809 je napisao/la:
577 je napisao/la:Ma većinu vetrinara nije briga za životinje i imao sam ja s tim problema...
Krepanu mi telci , kravu unište i tako...



ja sam veterinarski tehnicar i nije istina da nas nije briga za zivotinje.......prvi problem je to da su farmeri/vlasnici farmi/idioti koji misle da su najpametniji.....vide kako veterinar osjemeni kravu,pa pocnu i oni cackat jer misle da znaju.... UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje? 684261 i tako sve ostalo....zatim kazu da za oko 3 minute koliko je otprilike potrebno da se osjemeni krava uzmu toliko para,pa bi postavili svoje cijenike,itd.....pa kad dode takav jedan nadobudni *gazda* onda ni veterinare nije briga hoce li mu ostat steona il ne......a sto se tice ciste....jako lako se izljeci......samo.....ti si se namjerio krivom covjeku,pa.......


prijatelju fali ti još samo 6 godina mrkotrpnog faksa da bi se mogo smatrat kompetentnim i da bi mogo reč˝˝DA NAS NIJE BRIGA ZA ŽIVOTINJE˝ a sad nadalje nazivat farmere i stočare idiotima ti je isto baš po mjeri!!nemožeš ti reč da neko ko ima 30-40 godina iskustvas kravama nezna ništa o njima a ti koji si to pročital u knjizi (nekažem da možda nemaš doma krave i da nemaš iskustva na terenu) znaš bolje od njih jer neznaš!!i nemoj se odma osokolit na mene samo sam ti izneso činjenice o kojima trebaš dobro promislit!

tudum

Broj postova : 10
Lokacija : hrvatska
Registriran : 24.01.2012
3


[Vrh] Go down

UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje? Empty Re: UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje?

Postaj by heik 3/1/2013, 11:40

[quote="Baki Mak"]
mačor je napisao/la:jel ima netko ovdje da je završio taj tečaj za UO?


Ma covece kakvi su to veterinari. Da je meni takav ja mu odmah stavim pusku na celo. Stelnoca krava se moze provjerit nakon 20-tak dana preko mljeko. Veterinar sa kome radim nije promarsio NIKAD kod moje krave.


kako se to provijerava preko mlijeka,jel krava steona ili ne??
i jel to baš mora pregledat veterinar,ili mogu i ja sam i šta mi je potrebno za to??
heik
heik

Broj postova : 121
God : 40
Lokacija : babina greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 27.02.2012
2

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje? Empty Re: UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje?

Postaj by mačor 3/1/2013, 16:04

Već sam i zaboravio da sam otvorio tu temu! Žao mi je sad što sam to tako napisao, izvinjavam se ako se neko našao uvređen! ali u tom trenutku mi je bilo stvarno strašno i izgledalo je bezizlazno i mislio sam sad je gotovo.
A onda sam našao stvarno dobrog veterinara i velikog čovjeka, nedugo nakon tog vremena i trebalo nam je nekih 5 mjeseci da pretresemo cijelo stado i stvarno čovjek se trudio kao da radi sebi, radili smo i na Božić i Uskrs i nedjelju i nije bilo bitno koji je dan, samo smo se datuma u kalendaru držali i brojali. Bilo je i skupo, 1-2 krave nisu reagirale na terapiju, sve ostale su se već otelile. Trebao sam ga prije pozvat i sad vidim da je to bila moja greška.

Test za stelnost preko mlijeka nisam nabavljao isto kao što nisam ni sam pregledavao krave, a lijekove za vođenje i liječenje poremečaja i tako ne smijem sam nabavljat pa sam sve prepustio veterinaru.
mačor
mačor

Broj postova : 796
Lokacija : ajme
Registriran : 28.07.2011
12


[Vrh] Go down

UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje? Empty Re: UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje?

Postaj by heik 4/1/2013, 08:10

ma kada ne ide nešta kako treba,svi mi kažemo ili napravimo nešta zbog čega kasnije žalimo.
što se tiče veterinara,ni ja nemam problema s njima,uvijek su dostupni.
nego čisto me zanimalo to testiranje preko mlijeka,jer nisam prije čuo za to
heik
heik

Broj postova : 121
God : 40
Lokacija : babina greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 27.02.2012
2

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje? Empty Re: UO,steonost,veterinar,problemi !...kako dalje?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.