AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI Empty PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI

Postaj by opgmiketek 6/9/2011, 20:46

Pozdrav svima.
Našao sam sličnu temu od prije godine i nešto više, pa me zanima slijedeče.Imam registriran OPG, i sada se spremam otvoriti i vlastitu trgovinu u kojoj namjeravam prodavati isključivo svoje proizvode.Zvao sam ured za gospodarstvo u Zagrebu, i dobio sam odgovor da nema niukakvih problema, samo da prostor mora ispunjavati minimalno-tehničke uvijete.Takav prostor sam i našao te se sada spremam u uređenje i otvaranje.No, nitko mi ne zna reči što sve smijem prodavati u vlastitom prostoru.Referentica mi je rekla da mogu prodavati sve proizode u orginalnom pakiranju.Ali ja proizvodim i kiselinu, đemove,kiselo zelje, razne sokove, imam i tegistrirani mlin za proizvodnju integralnog brašna, za koje imam i markice.Ako netko ima iskustva po tom pitanju molim za pomoč.Vjerujem da nisam jedini kojega zanima ta tema.U ministarstvima nitko pojma nema kako mora roba koja se prodaje biti upakirana, i što sve na njoj mora pisati.Spremamo se i peči i suhe kolače od integralnog brašna, aa ne znam da li smijem ili ne.
Hvala svima na odgovorima i komentarima.

opgmiketek

Broj postova : 33
Lokacija : Kutina
Registriran : 25.06.2011
1


[Vrh] Go down

PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI Empty Re: PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI

Postaj by sunčana 9/9/2011, 10:00

bilo je sličnih rasprava o tome tko smije što proizvoditi i prodavati.
očito nemamo gdje ni naučiti..
pitaj tržišnog inspektora za svoje područje, taj će te doći kazniti, ako napraviš krivo, pa, računam, da bi trebao i znati..
sunčana
sunčana

Broj postova : 1026
God : 58
Lokacija : zagrebačka županija
Zanimanje : knjigovodstvo
Registriran : 06.10.2008
2


[Vrh] Go down

PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI Empty Re: PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI

Postaj by falkon 2 9/9/2011, 10:01

i još da ti dade napismeto to što ti kažeda smiješ po mogućnosti Very Happy
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI Empty Re: PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI

Postaj by opgmiketek 10/9/2011, 11:43

falkon 2 je napisao/la:i još da ti dade napismeto to što ti kažeda smiješ po mogućnosti Very Happy

Problem je u tome što nitko ništa ne zna i samo me šalju iz jedne službe u drugu.Nitko ništa ne daje napismeno, nego odgovaraju kada počinjem sa prodajom, onda će vidjeti što je u redu a što nije, te či tako i biti kažnjen ili ako imam sreće samo upozoren.Katastrofa[i]

opgmiketek

Broj postova : 33
Lokacija : Kutina
Registriran : 25.06.2011
1


[Vrh] Go down

PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI Empty Re: PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI

Postaj by sunčana 12/9/2011, 07:22

da, onda će najednom svi znati što smiješ, što ne smiješ.
zabogamiloga kakvo uređenje!!!

jesi li bio kod tržišnog? ako ne može reći konkretno,
pitaj ga kojim zakonima je regulirana jedna takva prodaja?
onda ćeš u tim zakonima tražiti i nalaziti rješenja i odgovore.. možda..valjda..nadam se..
lijepo si ti to zamislio, po onome što si napisao, no vjerujem da pola od toga ne smiješ...
odnosno smiješ ako zadovoljiš milion uvjeta osim mtu-a za maloprodaju.
jer, pazi..ti imaš proizvodnju..pekmeza i kiseline, za to moraš imati sanitarne uvjete i prostorija i ljudi koji to rade, ako si već prije riješio nabavu i ispravnost voća i povrća iz kojih radiš to (pretpostavljam iz vlastitog uzgoja). o brašnu ništa ne znam, ali znam da su inspekcije lani pozatvarale neke mlinove zbog neispunjavanja uvjeta.. kolači? opet sanitarni uvjeti, pribroji tome još i tržišne te knjigovodstvene..mnislim da će ti trebati puno živaca da to posložiš..
zašto ne ideš na "prodaju na štandovima"? možda ju je jednostavnije izvesti (pročitaj zakon o trgovini)
sunčana
sunčana

Broj postova : 1026
God : 58
Lokacija : zagrebačka županija
Zanimanje : knjigovodstvo
Registriran : 06.10.2008
2


[Vrh] Go down

PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI Empty Re: PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI

Postaj by paor 12/9/2011, 08:33

a kako se tek snaći u ovoj šumi
http://www.hah.hr/zakonska.php
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI Empty Re: PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI

Postaj by falkon 2 12/9/2011, 08:56

To je i napravljeno da se rijetko koji laik može snaći u tome, te onda imaju dobru podlogu za kažnjavanje i punjenje proračuna preko naših leđa....
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI Empty Re: PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI

Postaj by opgmiketek 12/9/2011, 09:27

falkon 2 je napisao/la:To je i napravljeno da se rijetko koji laik može snaći u tome, te onda imaju dobru podlogu za kažnjavanje i punjenje proračuna preko naših leđa....

Evo jedne interesantne stvari koju sam doznao.Da bih mogao prodavati recimo kisele krastavce u orginalnom pakiranju moram napraviti slijedeće:
Jedno orginalno pakiranje krastavaca određene vrste moram odnijeti na analizu u Zavod za javno zdravstvo Dr.Andrija Štampar na mirogojskoj cesti u Zagrebu.Na tom pakovanju mora biti etiketa sa :imenom proizvoda,datumom proizvodnje,sastavom proizvoda, datumom pakiranja, rok upotrebe, ime proizvođača ,težina i.t.d.Takva analiza za jedan proizvod stoji 1.500,00 kn + PDV.
Mi kao mali proizvođači proizvedemo krastavaca na 12 načiona u količinama u prosjeku po 100 malih teglica.Dakle, moramo platiti 12 puta 1.500 kuna plus PDV, a što iznosi 18.000 kuna bez PDV-a.Mi da prodamo svu količinu koju imamo nemožemo pokriti niti troškove ispitivanja.Tako je za svaki proizvod posebno.
Recimo imamo, sada 50 teglica marmelade od višanja.Ako je prodamo u maloprodaji po 30,00 kn, nismo pokrili troškove izrade.
Bez komentara sam!

opgmiketek

Broj postova : 33
Lokacija : Kutina
Registriran : 25.06.2011
1


[Vrh] Go down

PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI Empty Re: PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI

Postaj by opgmiketek 12/9/2011, 09:34

sunčana je napisao/la:da, onda će najednom svi znati što smiješ, što ne smiješ.
zabogamiloga kakvo uređenje!!!

jesi li bio kod tržišnog? ako ne može reći konkretno,
pitaj ga kojim zakonima je regulirana jedna takva prodaja?
onda ćeš u tim zakonima tražiti i nalaziti rješenja i odgovore.. možda..valjda..nadam se..
lijepo si ti to zamislio, po onome što si napisao, no vjerujem da pola od toga ne smiješ...
odnosno smiješ ako zadovoljiš milion uvjeta osim mtu-a za maloprodaju.
jer, pazi..ti imaš proizvodnju..pekmeza i kiseline, za to moraš imati sanitarne uvjete i prostorija i ljudi koji to rade, ako si već prije riješio nabavu i ispravnost voća i povrća iz kojih radiš to (pretpostavljam iz vlastitog uzgoja). o brašnu ništa ne znam, ali znam da su inspekcije lani pozatvarale neke mlinove zbog neispunjavanja uvjeta.. kolači? opet sanitarni uvjeti, pribroji tome još i tržišne te knjigovodstvene..mnislim da će ti trebati puno živaca da to posložiš..
zašto ne ideš na "prodaju na štandovima"? možda ju je jednostavnije izvesti (pročitaj zakon o trgovini)

Ne znam kako ide ta prodaja na štandovima i kakva sve odobrenja traže i gdje se sve smije prodavati.Pretpostavljam samo na placevima.Imam želju da se otvori ta trgovina pa da ljudi pojedu stvarno domaći proizvod koji je bez aditiva i bilo kakvih primjesa, a sve radimo r5uzčno kao što su nekada radile naše bake, i nitko nije umro od takvih proizvoda.Ja ih konzumiram cijeli život , a hvala bogu namam malo godina.

opgmiketek

Broj postova : 33
Lokacija : Kutina
Registriran : 25.06.2011
1


[Vrh] Go down

PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI Empty Re: PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI

Postaj by falkon 2 12/9/2011, 10:01

Mislim da si u svojem postu di si citirao mene objasnio sve, odnosno želju i volju naših zakonodavaca koliko želu da se održi naše prirodno i onako kao su radili naši stari..... njima je u cilju da to nestane u potpunosti a priče koje se šalju su samo dobre finte
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI Empty Re: PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI

Postaj by opgmiketek 12/9/2011, 10:49

Imaš potpuno pravo.Sada zovem da vidim što je potrebno za prodaju na tržnici, i opet zamisli netko ne zna osim da smijem prodavati voče i povrče.Za kiselinu i đemove opet ništa.Da sam kojim slučajem mlađi od svega bi odustao i otišao u inozemstvo makar kopati kanale.Ovdje mi je svega dosta.Več sam izgubio živce od ovolike birokracije.Danas sam okrenuo točno 26 brojeva telefona i nitko ništa ne zna.Idemo dalje.

opgmiketek

Broj postova : 33
Lokacija : Kutina
Registriran : 25.06.2011
1


[Vrh] Go down

PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI Empty Re: PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI

Postaj by mačor 12/9/2011, 12:59

Sve bilježi u jednu bilježnicu u stilu dnevnika, kada si koga zvao,koliko je trebalo poziva da se javi,tko se javio što je rekao...sve baš sve!
Kada ti jednog dana osvane inspektor, a vjeruj mi hoće, onda lijepo nećeš plaćati kazne nego ideš na sud, a taj dnevnik će ti biti dokaz!!

Taj dnevnik može ti "glavu spasiti" jer kasnije nećeš moći dokazati da nisu ništa znali! kada zagusti nitko te se od njih neće sjećati i još će tvrditi da ti nemaš pojma nego da si se samo trebao javiti po potrebnu informaciju.
mačor
mačor

Broj postova : 796
Lokacija : ajme
Registriran : 28.07.2011
12


[Vrh] Go down

PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI Empty Re: PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI

Postaj by sunčana 12/9/2011, 15:06

a i kad, napokon, otvoriš trgovinu, ako prije ne poludiš, onda ćeš objaviti brošuru koliko je do toga bio težak put.
ja ti želim da izdržiš, da ustraješ i napraviš planirano.
i još te molim, sve što saznaš, nemoj biti škrt nego podijeli s nama, vidiš da svi skupa plivamo u mutnom.
trgovina na štandovima se samo zove kategorija trgovine, na znači nužno samo tržnicu i samo pult i samo voće. neki dan, eno na glavnom željezničkom u zg, upravo nekoliko štandova opg-a na kojima se prodaju nekakve domaće rakije, likeri, pekmezi..čak mislim i kolači..
sajam nije..
za pojedinačnu prodaju morali su dobiti nekakve dozvole i mjesta..
a vjerojatno ih obilaze i inspektori. nisam htjela ljude uznemiravati da ih pitam na koji način tu to prodaju.
no, ne znam ni sama puno više o tome te ne mogu savjetovati, samo sam predložila da provjeriš.
sunčana
sunčana

Broj postova : 1026
God : 58
Lokacija : zagrebačka županija
Zanimanje : knjigovodstvo
Registriran : 06.10.2008
2


[Vrh] Go down

PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI Empty Re: PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI

Postaj by opgmiketek 12/9/2011, 16:28

I počeo sam pisati koga sve zovem, ali se bojim da mi neće biti dovoljna jedna bilježnica.Još sam uvijek na početku.Danas sam saznao da tko proizvodi sir i vrhnje, te mliječne prerađevine, to isto može raditi u svojoj kuhinji, a potvrdu o tome da izdaje Ministarstvio poljoprivrede.Ja, ako bi želio kiseliti krastavce ili kupus, rečeno mi je da ne znaju, jer imaju pravilnik samo za velike proizvođaće, a sanitarna inspektorica mi je rekla da dođem sutra od 8-10sati u njezinu kancelariju u Kutini, pa će mi možda znati više reći, pošto ide kod šefice u Sisak pa će razgovarati sa njom.Dakle opet nitko ništa ne zna.
Čak su mi u uredu za gospodarstvo rekli da za to moram imati obrt ili tvrtku.Da poludiš.Javiti ču sve što saznam, jer sada sam krenuo u to i to ču istjerati do kraja makar mi bilo zadnje u životu.
Puno sreće svima, a ja se javim sa novostima sutra.

opgmiketek

Broj postova : 33
Lokacija : Kutina
Registriran : 25.06.2011
1


[Vrh] Go down

PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI Empty Re: PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI

Postaj by sunčana 13/9/2011, 07:37

čekam te tu. napisati ćeš nam što si obavio.
i snebivam se.
znam da ti to ne pomaže, no ne mogu naći riječi izraziti svoje čuđenje i nevjericu da u jednom "normalnom gospodarskom uređenom sustavu" baš tako kronično ne znaju kako da te upute u posao. i to tako dobro zamišljen i kvalitetan posao.
čakštoviše samozapošljavanje se i sufinancira..jesi li gledao na stranicama HZZZ-a? no, čini mi se da nisu uključeni opg-i.
a što te košta otvoriti obrt, kako su ti u gospodarskom rekli?
trebaš nekog trgovačke struke za otvoriti trgovinu. e onda bi taj tvoj obrt-trgovina kupovao od tvog opg-a i smio sve prodavati.
no,opet se vraćamo na proizvodnju i pakiranje u opg-u.
ma to mora postojati rješenje. masa opg-ova proizvodi i pakira nekako svoje proizvode.
sunčana
sunčana

Broj postova : 1026
God : 58
Lokacija : zagrebačka županija
Zanimanje : knjigovodstvo
Registriran : 06.10.2008
2


[Vrh] Go down

PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI Empty Re: PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI

Postaj by mačor 13/9/2011, 10:11

Ja isto mislim da bi trebao otvoriti doo koji će kupovati (pakirati i prodavati) od njegovog i drugih opga.
mačor
mačor

Broj postova : 796
Lokacija : ajme
Registriran : 28.07.2011
12


[Vrh] Go down

PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI Empty Re: PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI

Postaj by elsale 13/9/2011, 10:27

da, ova tema i problem mi je poznat. mi smo takodjer zvali sve zive u vezi istog problema i naravno niko nista nezna.

svi pravilnici i zakoni pisani su za velike proizvodjace i kao takvi tesko su primjenjivi na malim gospodarstvima.

ukratko treba se samo pridrzavati par zakona u onoj mjeri koliko nam to financije dopustaju i tu je sva mudrost.

dakle sto se tice prerade poljoprivrednih proizvoda, ona se mora odvijati u nekom prostoru. taj prostor mora zadovoljavati minimalne tehnicke i higijenske uvjete. cak je i gospodja u ministarstvu rekla da ne pretjerujemo sa uredjenjem jer su to sve male kolicine proizvoda.
zalosno je kako u biti jako mali broj ljudi uopce dolazi na ideju ozakonit svoju preradu i prodaju, sto nije ni cudo kad vidimo kako se ova drzava i birokracija odnosi prema malim proizvodjacima, znamo i zasto, nemaju koristi tj "pinku" od takvog proizvodjaca.
dakle urediti nekakav prostor u kojem ce se peci kolaci, kiselit krastavci , kuhat pekmez, mozete se voditi ovim pravilnikom, ali ponavljam ne treba se previse razbacivati novcem; i otici u ministarstvo zdravstva i registrirati taj objekat za proizvodnju, preradu i pripremu hrane. sanitarna inspekcija vrsi nadzor nad takvim objektima, ako se ikad i pojave na gospodarstvu.
naravno i u poreznoj upravi treba upisati one NN brojeve sto sve mislite raditi u toj preradi.
ukoliko se radi samo o vocu i povrcu procedura je puno laksa i kontrole blaze, za razliku od mesa, jaja i mlijeka, e tu je pravi rock and roll i u to se nebi nikada upustao.

ispod cu navesti nekoliko zakona i pravilnika koje bi trebali procitati i pokusati se drzati. ako neki ispustim isprike.

Pravilnik o vođenju Upisnika registriranih i odobrenih objekata te o postupcima registriranja i odobravanja objekata u poslovanju s hranom (Narodne novine br. 125/08, 55/09, 130/10)

Zakon o hrani (Narodne novine br. 46/07, 55/11)

Pravilnik o uvjetima koje moraju ispunjavati prostorije za proizvodnju i promet namirnica i predmeta opće uporabe (NN: 118/99)
Pravilnik o izmjenama Pravilnika o uvjetima koje moraju ispunjavati prostorije za proizvodnju i promet namirnica i predmeta opće uporabe (NN: 63/00)

Pravilnik o higijeni hrane (Narodne novine br. 99/07, 27/08, 118/09)

Pravilnik o označavanju, reklamiranju i prezentiranju hrane (Narodne novine br. 63/11, 79/11)

Pravilnik o voćnim sokovima i njima srodnim proizvodima namijenjenim za konzumaciju (Narodne novine br. 20/09)

Pravilnik o voćnim džemovima, želeima, marmeladama, pekmezu te zaslađenom kesten pireu (Narodne novine 94/11)

Pravilnik o žitaricama, mlinskim i pekarskim proizvodima, tjestenini, tijestu i proizvodima od tijesta

Pravilnik o kakvoći povrća

Pravilnik o kakvoći voća

naravno nasa vlada radi dopune i izmjene pravilnika svaki mjesec pa treba stalno citati narodne novine.

ukoliko se neko i odluci otvorit svoj maloprodajni ducan, sto mislim da pojedincu nije bas isplativo , pogotovo u vecem gradu to napraviti, tada se treba drzati zakona i pravilnika vezanih uz Zakon o trgovini.


Zadnja promjena: elsale; 13/9/2011, 10:32; ukupno mijenjano 1 put.

elsale

Broj postova : 199
Lokacija : hrvatska
Registriran : 16.04.2009
5


http://www.aronija.com.hr https://www.youtube.com/watch?v=YvCbdBZak1o

[Vrh] Go down

PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI Empty Re: PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI

Postaj by elsale 13/9/2011, 10:30

takodjer na stranicama bivse poljoprivredne savjetodavne sluzbe, danas poljovredna komora imate navedena sve zakone kojih se treba pridrzavati

http://www.komora.hr/?page=legislation




elsale

Broj postova : 199
Lokacija : hrvatska
Registriran : 16.04.2009
5


http://www.aronija.com.hr https://www.youtube.com/watch?v=YvCbdBZak1o

[Vrh] Go down

PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI Empty Re: PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI

Postaj by Gost 13/9/2011, 14:47

Prvo da vas "utješim" kad skupite dva registratora dozvola uvjerenja ovoga i onoga onda sigurno imate sve. Tasat kad je otvaral uljaru otvoril je Obrt i sad smije sve raditi osim brati šumske gljive (ali ozbiljno).... Neznam kak je za OPG ali ko got radi s hranom u RH od 2007 godine dužan je imati HACCP naročito ako možda sa svojim proizvodima mislite dansa sutra snabdijevati restorane koji koriste HACCP i vi ga morate imati jer nece drugacije htjet uzeti od vas... Ljudi koji rade s tom hranom i u doticaju su sa isto moraju obavezno imati Sanitarne dozovle i obavezno proučite ove zakone koji su vam gore navedeni jer budu vam takvu kaznu okinuli kaj se nete sanšli di ste i kaj ste....

Gost
Gost


[Vrh] Go down

PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI Empty Re: PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI

Postaj by opgmiketek 13/9/2011, 16:47

Evi i danas 6. dan od moga pokušaja da saznam nešto, ipak imam malo bolje vijesti i za sve ostale.Uglavnom,kao što sam i rekao upućen sam na sanitarnu inspekciju gdje je i proizvodnja.Glavni sanitarni inspektor je doduše bio ljubazan i isprintao mio je neke stranice sa interneta pa kao da ih proučim.No to nije imalo nikakve veze sa proizvodnjom u OPG-u.Također mi je kazao da moram imati prostoriju za skladištenje svježe ubranih plodova, zatim prostoriju za preradu takvih proizvoda koji imaju posebne uvijete, ali ih on ne zna jer on nije tu da daje informacije.Po njegovim riječima onaj tko daje takve informacije mora biti i plačen za to.NEČUVENO.No idemo dalje.Uza sve to što je rekao moram imati i prostoriju za uposlene radnike???? sa garderobnim ormarima i tušem za pranje sa kadom, moram imati i prostoriju gdje će se pakirati proizvodi, jer ne može se pakirati tamo gdje se radi, te posebno prostor sa skladištenje gotovih proizvoda.Pokušao sam mu objasniti da ja ne namjeravam otvarati tvornicu za proizvodnju i preradu voča i povrča, nego preraditi vlastite proizvode i kao takve ih prodati u vlastitoj trgovini.No, nema pomoči.Dobio sam što sam dobio i odlazim od sanitarnog inspektora.Njegova kolegica sa kojom sam jućer razgovarao telefonom u Novskoj nije znala ništa od toga, a ovdje je da savjetuje i pomogne ljudima samo dva puta na tjedan i to utorkom i četvrtkom od 8-10 sati.Daslje nema ništa.
Odlazim doma i hvatam se telefona u Ministarstvu poljoprivrede, te opet dobivam odgovor da zovem na telefon koji sam zvao i jućer bar 5 puta.Ali ajde idemo probati i 6. puta.Dobijem ministarstvo a kad tamo opet odgovor da ona ne zna ništa ( pretpostavljam da je to centrala), ali na moje uporno inzistiranje i prijetnje da ču je zvati svakih 5 minuta dok nekoga ne dobijem, tko je mjerodavan za moj slučaj ( i ne samo moj) ipak se odlučila spojiti me sa drugom osobom.
E tu sam ostao ugodno iznenađen.Javila mi se Gospođa PATRICIJA HEGEDUŠIČ, saslušala me dobrih 10 minuta dok joj nisam sve objasnio i zamislite DOBIO SAM RIJEŠENJE SVOGA SLUČAJA.Bila je više nego ljubazna te me uputila da se javim u MINISTARSTVO ZDRAVSTVA I SOCIJALNE SKRBI, odnosno dala mi je njihovu web adresu i uputila me što moram poduzeti da bih mogao preraditi ono što proizvedem.Sve se to može obavljati u objektu u stambenom prostoru, ali ne u kuhinji gdje kuhate ručak, nego mora biti jedna odvojena prostorija u kojoj ćete prerađivati svoje proizvode.Mora imati toplu i hladnu vodu, pločice na podu a poželjno i na zidu makar ne i nužno, te biti opremljena za posao kojim se mislite baviti.Svi koji rade na proizvodnji moraju imati sanitarne knjižice.Ako sve radim sam onda samo ja.
Evo sada i savjat svima kojih to interesira.
Otiđite na stranicu www.mzss.hr i tamo u tražilici upišite riječ REGISTRACIJA OBJEKTA.Tamo vam sve uredno piše.Možete se registrirati putem interneta ili skinuti obrazac za registraciju, uplatiti 70,00 kuna na račun koji je tamo naznačen, te još uzeti 50,00 kuna biljega.I to je sva mudrost.
Onoga trena kada dobijete riješenje o registraciji možete početi sa radom a ne morate čekati nikakvu inspekciju da vam dođe preuzeti prostor.
Savjetujem svima da si isprintaju zakon koji se nalazi u Narodnim novinama i to:NN/125/08, NN/55/09 te NN/130/10.To si čuvajte u slučaju da dođe netko od inspekcije u kontrolu pa vam kaže da nemate pravo to raditi u takvom prostioru.
Još jedamputa se zahvaljujem Gospođi PATRICIJI HEGEDUŠIČ iz ministarstva poljoprivrede na njezinoj iznimnoj ljubaznosti, i dala mi je broj svoga direktnog telefona da joj se javim ako bi mi nešto zapelo, a ona je tu da pomogne.
Poručio bih svima koje sam danima zvao a nisam dobio nikakav odgovor , neka se prime ozbiljno svoga posla, ili neka ga prepuste nekome kao što je GospođA PATRICIJA.
Za sada mi je dosta pisanja , jer moram nešt i raditi,a ako nekome zartreba bilo kakva informacija neka mi se slobodno obrati jer sam proučio zakon ovu noč.Naravno da nikome ništa neču naplatiti kao neki , već ću pomoći svakome sa osobitim zadovoljstvom.

Ovim putem pozivam sve male proizvođače koji se bave proizvodnjom svega što je domače da mi se jave ukoliko bi željeli plasirati svoje proizvode kroz našu trgovinu.

Puno pozdrava i sreće u radu svima na forumu.

opgmiketek

Broj postova : 33
Lokacija : Kutina
Registriran : 25.06.2011
1


[Vrh] Go down

PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI Empty Re: PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI

Postaj by Gost 13/9/2011, 17:15

E ako je meni sad jasno ko koga tu hebe u ovoj državi ? Mi također prerađujemo vlastiti proizvod (znaci naše koštice) imam kolegu koji se bavi medarstvom i isto prerađuje vlasti proizvod i ima OPG. I mi i on MORAMO imati HACCP i sve one gore pizdarije koje ste vi naveli od prostorija za ovo za ono slačionice sanitarni čvor i kaj ti ga ja znam sve ne. S tim da mi svi moramo imati sanitarne dozovle. Sad za kolegu nzanm ali mi imamo napravljene procijene opasnaosti na pojedinim radnim mjestima i svi položene tečajeve zaštite na radu za rukovanje traktorom, viličarom i ostalim strojevim. Na početku naravno nismo to sveimali ali kak je dolazila inspekcija samo se prijetilo i naređivalo morate ovo morate ono čaka na dvorištu imamo znak ograničenja brzine i kad se izlazi iz dvorišta znak STOP. Da sad ne pišem kaj sve još imamo i nemam na tu svu moguću dokumentaciju se spiskalo oko 100 000kn. I da kad se otvarala uljara trebali smo tražiti ocjenu građevinskog vještaka o stanju objekta u kojem bu uljara. Ako je meni sad više kaj jasno tu u ovoj državi.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI Empty Re: PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI

Postaj by elsale 13/9/2011, 17:21

opgmiketek je napisao/la:Evi i danas 6. dan od moga pokušaja da saznam nešto, ipak imam malo bolje vijesti i za sve ostale.Uglavnom,kao što sam i rekao upućen sam na sanitarnu inspekciju gdje je i proizvodnja.Glavni sanitarni inspektor je doduše bio ljubazan i isprintao mio je neke stranice sa interneta pa kao da ih proučim.No to nije imalo nikakve veze sa proizvodnjom u OPG-u.Također mi je kazao da moram imati prostoriju za skladištenje svježe ubranih plodova, zatim prostoriju za preradu takvih proizvoda koji imaju posebne uvijete, ali ih on ne zna jer on nije tu da daje informacije.Po njegovim riječima onaj tko daje takve informacije mora biti i plačen za to.NEČUVENO.No idemo dalje.Uza sve to što je rekao moram imati i prostoriju za uposlene radnike???? sa garderobnim ormarima i tušem za pranje sa kadom, moram imati i prostoriju gdje će se pakirati proizvodi, jer ne može se pakirati tamo gdje se radi, te posebno prostor sa skladištenje gotovih proizvoda.Pokušao sam mu objasniti da ja ne namjeravam otvarati tvornicu za proizvodnju i preradu voča i povrča, nego preraditi vlastite proizvode i kao takve ih prodati u vlastitoj trgovini.No, nema pomoči.Dobio sam što sam dobio i odlazim od sanitarnog inspektora.Njegova kolegica sa kojom sam jućer razgovarao telefonom u Novskoj nije znala ništa od toga, a ovdje je da savjetuje i pomogne ljudima samo dva puta na tjedan i to utorkom i četvrtkom od 8-10 sati.Daslje nema ništa.
Odlazim doma i hvatam se telefona u Ministarstvu poljoprivrede, te opet dobivam odgovor da zovem na telefon koji sam zvao i jućer bar 5 puta.Ali ajde idemo probati i 6. puta.Dobijem ministarstvo a kad tamo opet odgovor da ona ne zna ništa ( pretpostavljam da je to centrala), ali na moje uporno inzistiranje i prijetnje da ču je zvati svakih 5 minuta dok nekoga ne dobijem, tko je mjerodavan za moj slučaj ( i ne samo moj) ipak se odlučila spojiti me sa drugom osobom.
E tu sam ostao ugodno iznenađen.Javila mi se Gospođa PATRICIJA HEGEDUŠIČ, saslušala me dobrih 10 minuta dok joj nisam sve objasnio i zamislite DOBIO SAM RIJEŠENJE SVOGA SLUČAJA.Bila je više nego ljubazna te me uputila da se javim u MINISTARSTVO ZDRAVSTVA I SOCIJALNE SKRBI, odnosno dala mi je njihovu web adresu i uputila me što moram poduzeti da bih mogao preraditi ono što proizvedem.Sve se to može obavljati u objektu u stambenom prostoru, ali ne u kuhinji gdje kuhate ručak, nego mora biti jedna odvojena prostorija u kojoj ćete prerađivati svoje proizvode.Mora imati toplu i hladnu vodu, pločice na podu a poželjno i na zidu makar ne i nužno, te biti opremljena za posao kojim se mislite baviti.Svi koji rade na proizvodnji moraju imati sanitarne knjižice.Ako sve radim sam onda samo ja.
Evo sada i savjat svima kojih to interesira.
Otiđite na stranicu www.mzss.hr i tamo u tražilici upišite riječ REGISTRACIJA OBJEKTA.Tamo vam sve uredno piše.Možete se registrirati putem interneta ili skinuti obrazac za registraciju, uplatiti 70,00 kuna na račun koji je tamo naznačen, te još uzeti 50,00 kuna biljega.I to je sva mudrost.
Onoga trena kada dobijete riješenje o registraciji možete početi sa radom a ne morate čekati nikakvu inspekciju da vam dođe preuzeti prostor.
Savjetujem svima da si isprintaju zakon koji se nalazi u Narodnim novinama i to:NN/125/08, NN/55/09 te NN/130/10.To si čuvajte u slučaju da dođe netko od inspekcije u kontrolu pa vam kaže da nemate pravo to raditi u takvom prostioru.
Još jedamputa se zahvaljujem Gospođi PATRICIJI HEGEDUŠIČ iz ministarstva poljoprivrede na njezinoj iznimnoj ljubaznosti, i dala mi je broj svoga direktnog telefona da joj se javim ako bi mi nešto zapelo, a ona je tu da pomogne.
Poručio bih svima koje sam danima zvao a nisam dobio nikakav odgovor , neka se prime ozbiljno svoga posla, ili neka ga prepuste nekome kao što je GospođA PATRICIJA.
Za sada mi je dosta pisanja , jer moram nešt i raditi,a ako nekome zartreba bilo kakva informacija neka mi se slobodno obrati jer sam proučio zakon ovu noč.Naravno da nikome ništa neču naplatiti kao neki , već ću pomoći svakome sa osobitim zadovoljstvom.

Ovim putem pozivam sve male proizvođače koji se bave proizvodnjom svega što je domače da mi se jave ukoliko bi željeli plasirati svoje proizvode kroz našu trgovinu.

Puno pozdrava i sreće u radu svima na forumu.

isto ono sto sam i napisao.

dali mislite otvarati trgovinu negdje van gospodarstva ili na samom gospodarstvu ??



Zadnja promjena: elsale; 13/9/2011, 17:23; ukupno mijenjano 1 put.

elsale

Broj postova : 199
Lokacija : hrvatska
Registriran : 16.04.2009
5


http://www.aronija.com.hr https://www.youtube.com/watch?v=YvCbdBZak1o

[Vrh] Go down

PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI Empty Re: PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI

Postaj by elsale 13/9/2011, 17:22

domach je napisao/la:E ako je meni sad jasno ko koga tu hebe u ovoj državi ? Mi također prerađujemo vlastiti proizvod (znaci naše koštice) imam kolegu koji se bavi medarstvom i isto prerađuje vlasti proizvod i ima OPG. I mi i on MORAMO imati HACCP i sve one gore pizdarije koje ste vi naveli od prostorija za ovo za ono slačionice sanitarni čvor i kaj ti ga ja znam sve ne. S tim da mi svi moramo imati sanitarne dozovle. Sad za kolegu nzanm ali mi imamo napravljene procijene opasnaosti na pojedinim radnim mjestima i svi položene tečajeve zaštite na radu za rukovanje traktorom, viličarom i ostalim strojevim. Na početku naravno nismo to sveimali ali kak je dolazila inspekcija samo se prijetilo i naređivalo morate ovo morate ono čaka na dvorištu imamo znak ograničenja brzine i kad se izlazi iz dvorišta znak STOP. Da sad ne pišem kaj sve još imamo i nemam na tu svu moguću dokumentaciju se spiskalo oko 100 000kn. I da kad se otvarala uljara trebali smo tražiti ocjenu građevinskog vještaka o stanju objekta u kojem bu uljara. Ako je meni sad više kaj jasno tu u ovoj državi.

to spada u vecu preradu, vise ljudi dolazi u doticaj sa vasim proizvodom , dakle i kontrole i uvjeti prerade su puno strozi

a haccp nije nista drugo nego otimanje novaca ljudima, vi morate urediti prostorije po zakonu i pravilnicima koji su indenticni sa tim famoznim haccp-om, ali morali su nesto izmislit kako bi hrpa neradnika i jebivjetara na lak nacin otimali ljudima novce. to isto je prije radila sanitarna inspekcija.

elsale

Broj postova : 199
Lokacija : hrvatska
Registriran : 16.04.2009
5


http://www.aronija.com.hr https://www.youtube.com/watch?v=YvCbdBZak1o

[Vrh] Go down

PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI Empty Re: PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI

Postaj by sunčana 14/9/2011, 07:48

cheers clap ZA PATRICIJU!!!!!!!!!!!!!
mada smatram da je TO način na koji bi djelatnici navedenih službi morali raditi i da se to podrazumijeva, a ne odgovoriti: neka to radi tko je za to plaćen.
miketek, svaka ti čast na upornosti i strpljivosti, također i na snazi volje i čvrstoći živaca. naravno, hvala i na opširnim informacijama. mene osobno ne zanima, no, dobro je znati. lijepo si nam i slikovito (divim se tvom duhu) opisao vlastite putešestvije.
no, kao što domach kaže, bojim se da svi koji rade s hranom i žele ju plasirati na tržište, moraju uvoditi HACCP (totalna bedastoća koja se odnosi na gomilu oznaka (tipa: znak stop na izlazu iz dvorišta), gomilu papira i prijepiski, a manje na kvalitetu namirnica)..a to kooooooštaaaaa..
usput, miketek..prostorija trgovine- maloprodaje ipak MORA zadovoljiti MTU (minimalno tehničke uvjete)..uvijek i svugdje, pa obrati pažnju na to.
uvjeti su slijedeći:
- rješenje o upisu u sudski registar (za d.o.o. , a za opg valjda u registar
OPG-a)
-NKD o razvrstavanju po djelatnostima
-uvjerenje o vlasništvu prostora (ili ovjeren ugovor o najmu)
-uporabnu ili građevinsku dozvolu za poslovni prostor (pazi ako ga unajmljuješ da vlasnik to ima)
-uređaji i oprema (vjerojatno se misli i na kasu, no moguće još "prolaze" i paragonci
-uvjerenje o ispitivanju el. instalacija
-također i o oruđima s povećanim opasnostima (ako takvih ima)
-nalaz dimnjačara
-potvrdu ispravnosti plinskih instalacija i trošila (ako ima)
-ormarić prve pomoći (propisan - cca 800 kn)
aparat za gašenje pođžara S-6 na svakih 50m2)
-nalaz o ispravnosti pitke vode ako se koristi bunarska
- umivaonik, toplu i hladnu tekuću vodu
- zahod za zaposlene (topla, tekuća voda)

stoga, ako planirani prostor NIJE do sad bio trgovina i nema sve to riješeno..pripremi se na još neplaniranih troškova..
iz iskustva znam, da postojeće trgovine dobivaju MTU ponekad i bez pregleda sanitarne i tržišne inspekcije, te ti savjetujem da unajmiš neku takvu.
ukoliko HACCP i ne uvodiš, preporučljivo je ispoštivati ZNR, ako ništa onda zbog inspekcija koje sada već kažnjavaju ukoliko to nemaš, te se obrati nekoj certificiranoj tvrtki za vršenje poslova zaštite na radu neka ti napravi procjene opasnosti, neka ti odradi obuku radnika i izvrši ispitivanje strojeva i uređaja (kad ionako moraš ispitati instalacije).
eto, moj mali doprinos onim što znam..više manje..
sunčana
sunčana

Broj postova : 1026
God : 58
Lokacija : zagrebačka županija
Zanimanje : knjigovodstvo
Registriran : 06.10.2008
2


[Vrh] Go down

PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI Empty Re: PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI

Postaj by paor 14/9/2011, 09:07

primjer PATRICIJE HEGEDUŠIČ je u našoj državi nažalost više izuzetak nego pravilo i red je da se istakne ime svakog malog građanina koji čini dobro našoj zajednici

g. Miketeku puno sreće i uspjeha u poslu i zahvala na vrlo korisnim informacijama i primjeru upornosti i otvorenosti
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI Empty Re: PRODAJA VLASTITIH PROIZVODA U VLASTITOJ TRGOVINI

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.