AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Mliječnost u govedarstvu

Stranica 4 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Mliječnost u govedarstvu - Page 4 Empty Re: Mliječnost u govedarstvu

Postaj by deere power 30/8/2011, 23:12

sta sam ja pogresno napiso Very Happy
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Mliječnost u govedarstvu - Page 4 Empty Re: Mliječnost u govedarstvu

Postaj by paor 30/8/2011, 23:21

ma ništa, samo želim puno uspjeha (love) budućim stočarima Smile

paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Mliječnost u govedarstvu - Page 4 Empty Re: Mliječnost u govedarstvu

Postaj by zrine89 30/8/2011, 23:24

Momci gadno ste zabrljali. Vi gledate kako pare okrenit.
Jel znate troškovi košenje trave, okretanje sjena, kupljenje sjena i tako dalje Mislite ono pa nema veze imaš mali traktor koji ne troši puno goriva.Nakupi se toga pomalo...
Odvoz gnojnice, gnoja i tako dalje.Imate utovarivača ? Nema, ajd plati nekome da ti tovari.? Onda baliranje slame. Pa siliranje.
Onda da ne spominjem veterinarske usluge, kojekakvi lijekovi, vitamini, pregledi.

I štalu nemožeš imati makar kakvu, gdje je tu napajanje. Ako ćeš svaki dan dati da piju vode iz kante nema smisla.
E onda, moraš napravit pojilište..

Sjetvu kukuruza sam moraš finacirati jer neće baš svaka zadruga dati na dug, tako ječam, zob...
A tek branje kukuruza ako nemaš berača ili kombajna...


Neznam za vas, ali tako jednostavno nije kako se čini, ima još puno stvari koje nisam nabrojio, al neka stočari ih nadopune...

Eh da, zaboravite onda godišnji odmor, gledanje tete na plaži, blagdani, praznici... Rijetko se nadje neko da te hoće menjati da bi mogao na odmor otiči.

Eh da ja i vama kažem, sretno vam bilo Laughing


Zadnja promjena: zrine89; 30/8/2011, 23:27; ukupno mijenjano 2 put/a.
zrine89
zrine89

Broj postova : 4163
God : 34
Lokacija : Podravski Podgajci
Zanimanje : Ratarstvo
Registriran : 10.03.2008
63

→→→ : O SEBI

[Vrh] Go down

Mliječnost u govedarstvu - Page 4 Empty Re: Mliječnost u govedarstvu

Postaj by deere power 30/8/2011, 23:24

ok hvala Very Happy

deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Mliječnost u govedarstvu - Page 4 Empty Re: Mliječnost u govedarstvu

Postaj by hellboy152 30/8/2011, 23:41

Ja bi baš volio vidjeti/čitati Pege-a kad bi morao radit sa "samo" 10 krava. Mislim da bi mu nakon nekog vremena ratarstvo postalo još draže nego što je sad. Wink

hellboy152

Broj postova : 235
God : 33
Lokacija : Marino Selo (okolica Pakraca)
Registriran : 08.12.2010
2

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Mliječnost u govedarstvu - Page 4 Empty Re: Mliječnost u govedarstvu

Postaj by BOZIDAR 30/8/2011, 23:43

zrine89 je napisao/la:Momci gadno ste zabrljali. Vi gledate kako pare okrenit.
Jel znate troškovi košenje trave, okretanje sjena, kupljenje sjena i tako dalje Mislite ono pa nema veze imaš mali traktor koji ne troši puno goriva.Nakupi se toga pomalo...
Odvoz gnojnice, gnoja i tako dalje.Imate utovarivača ? Nema, ajd plati nekome da ti tovari.? Onda baliranje slame. Pa siliranje.
Onda da ne spominjem veterinarske usluge, kojekakvi lijekovi, vitamini, pregledi.

I štalu nemožeš imati makar kakvu, gdje je tu napajanje. Ako ćeš svaki dan dati da piju vode iz kante nema smisla.
E onda, moraš napravit pojilište..

Sjetvu kukuruza sam moraš finacirati jer neće baš svaka zadruga dati na dug, tako ječam, zob...
A tek branje kukuruza ako nemaš berača ili kombajna...


Neznam za vas, ali tako jednostavno nije kako se čini, ima još puno stvari koje nisam nabrojio, al neka stočari ih nadopune...

Eh da, zaboravite onda godišnji odmor, gledanje tete na plaži, blagdani, praznici... Rijetko se nadje neko da te hoće menjati da bi mogao na odmor otiči.

Eh da ja i vama kažem, sretno vam bilo Laughing
dodao bi još samo nesposobne veterinare
BOZIDAR
BOZIDAR

Broj postova : 1480
God : 51
Lokacija : ŠIROKO SELO
Registriran : 17.08.2008
10

→→→ : VIŠE

http://picasaweb.google.hr/boidarduda/POLJOPRIVREDAISLINO?feat=d

[Vrh] Go down

Mliječnost u govedarstvu - Page 4 Empty Re: Mliječnost u govedarstvu

Postaj by branko 30/8/2011, 23:56

zrine89 je napisao/la:Neznam za vas, ali tako jednostavno nije kako se čini, ima još puno stvari koje nisam nabrojio, al neka stočari ih nadopune...

jedna od tih stvari je i iskustvo , a koje se kod krava nemoze steci preko noci, jer ako pogledam farme koje kod mene propadaju su vecinom od vlasnika koji su u taj posao usli razmisljajuci kao pege a bez ikakvog ili vrlo sturog i "staromodnog" iskustva u ishrani, drzanju itd..
branko
branko
Admin
Admin

Broj postova : 3626
God : 55
Lokacija : Z druge strane bare
Registriran : 09.03.2008
44


http://www.farmphoto.com/fpv2/AuthorHistory.aspx?auth=frabrne

[Vrh] Go down

Mliječnost u govedarstvu - Page 4 Empty Re: Mliječnost u govedarstvu

Postaj by falkon 2 31/8/2011, 07:13

Mliječnost u govedarstvu - Page 4 413475 dečki mnogo ste vi zabrijali u to, a usto i od 5-10 krava je teško imati neko priistojno primanje, nema odlazaka na more (kiselenje jajaca), nema pauze po zimi, aniti u bilo koje drugo godišnje doba.....

sretno bilo svakome tko želi u to ući i računa da će postati bogat čovjek iz te proizvodnje

@BOŽIDARE upravo to, moraš postati sam svoj veterinar itd... itd
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Mliječnost u govedarstvu - Page 4 Empty Re: Mliječnost u govedarstvu

Postaj by O.P.G.KOVAČ 31/8/2011, 14:18

uskok je napisao/la:
BOŽIDAR je napisao/la:računanje prosjeka mliječnosti krave prema predanom mlijeku mljekari nije točno! razlog tome je što jedan dio mlijeka popiju telci. HPA vodi točnu evidenciju mliječnosti po svakoj kravi i za stado ukupno!

Tako je, u ukupnu proizvofnju mlijeka treba računati sve što se izmuze tijekom jednoga dana: kolostrum, karenca, utrošeno doma i na kraju predano mlijekari. I sve to evidentirati u posebne kolone u proizvodnim izvješčima. Zašto da vam HPA vodi djelimično točnu ili čak i netočnu evidenciju kad si sami doma možete izračunati godišnju proizvodnju mlijeka/kravi i laktacijsku proizvodnju za svaku kravu ponaosob?
Ako ne znate, udruživajte se u asocijacije-zadruge, imajte svoga tehnologa i vet. službu, zadržat ćete još koju kunu u svome džepu bez obzira imali ionako dobru proizvodnju, a lošoj da i ne govorimo.
Ma daj "uskok"ti ko pravi drevni uskok ,uskoči i zabarufa ,ma mislim ono ,koje objašnjenje, kako se računa štalski prosijek, poštujem tvoje znanje ali i ti bi mogao malo prihvatiti činjenicu da stočari nisu više toliko ne educirani .U kojim uvijetima privređivanja ja postižem proizvodnju od 6000L ne bih vjerovao ,ali postižem Smile

O.P.G.KOVAČ

Broj postova : 1629
God : 51
Lokacija : Livno
Registriran : 04.10.2008
54


[Vrh] Go down

Mliječnost u govedarstvu - Page 4 Empty Re: Mliječnost u govedarstvu

Postaj by mačor 31/8/2011, 16:28

Nemoram provesti pola radnog dana u fotelji ispunjavajući tablice da bih na kraju izradio dijagram koji će mi pokazati u kojem smijeru ide moja farma! To si mogu priuštiti menađeri s menađerskim ugovorom koji im osigurava zlatnu egzistenciju čak i ako farma zaroni.
mačor
mačor

Broj postova : 796
Lokacija : ajme
Registriran : 28.07.2011
12


[Vrh] Go down

Mliječnost u govedarstvu - Page 4 Empty Re: Mliječnost u govedarstvu

Postaj by uskok 31/8/2011, 22:31

[quote="O.P.G.KOVAČ"]
uskok je napisao/la:
BOŽIDAR je napisao/la:
Ma daj "uskok"ti ko pravi drevni uskok ,uskoči i zabarufa ,ma mislim ono ,koje objašnjenje, kako se računa štalski prosijek, poštujem tvoje znanje ali i ti bi mogao malo prihvatiti činjenicu da stočari nisu više toliko ne educirani .U kojim uvijetima privređivanja ja postižem proizvodnju od 6000L ne bih vjerovao ,ali postižem Smile

Možete li nam Vi reći kako računate stajski prosjek i godišnju proizvodnju mlijeka po kravi? Kako ste molim došli do 6000lit. koje navodite? Uvijek sam otvoren za nove informacije i saznanja.

uskok

Broj postova : 15
Lokacija : Vukovar
Registriran : 05.02.2011
0


[Vrh] Go down

Mliječnost u govedarstvu - Page 4 Empty Re: Mliječnost u govedarstvu

Postaj by uskok 31/8/2011, 22:38

mačor je napisao/la:Nemoram provesti pola radnog dana u fotelji ispunjavajući tablice da bih na kraju izradio dijagram koji će mi pokazati u kojem smijeru ide moja farma! To si mogu priuštiti menađeri s menađerskim ugovorom koji im osigurava zlatnu egzistenciju čak i ako farma zaroni.

Kad se evidencija složi i kad naučite što, kako i zbog čega slijedi treba vam za manju farmu bukvalno 5min svaki dan da tu evidenciju "nahranite" podacima koji Vam samo mogu itekako koristiti.
Veliki je čovjek onaj koji sebi prizna da nešto ne zna a ima volju i želju da to nešto nauči.
Egzistencija nas menadžera nije nimalo zlatna, to je jedan život protkan stresom i svakodnevnim problemima s kojima se morate nositi i uspješno ih rješavati. Kad brod tone, tonemo i mi još brže od njega. Budite sretni što ste svoje gazde, cijenite to i usavršavajte se da ne bi jednoga dana postali nečiji najamnici.

uskok

Broj postova : 15
Lokacija : Vukovar
Registriran : 05.02.2011
0


[Vrh] Go down

Mliječnost u govedarstvu - Page 4 Empty Re: Mliječnost u govedarstvu

Postaj by Gost 1/9/2011, 00:20

ova se rasprava opet vrti u krug... moram priznati da se djelomično slažem s Uskokmo... na drugoj godini faksa imal sam predmat Organizacija proizvodnje i sad jedan od čimbenika koje smo proučavali je bil i čovjek, između ostalog naveli smo i strahove koji se učestalo javljaju kod radnika a to su strah od učenja, strah od novoga,strah od boljega itd da sad ne nabrajam... ovak i nije problem u nama odnosno vama nego je problem da imam hrpu kojekakvih savjetodavnih i drugih služba koje ne služe ničemu a mogle bi se komotno baviti osposobljavanjem ljudi da mogu unaprijediti,pratiti i naravno poboljšati svoju proizvodnju i da naravno kaj nam sve propise i zakone donose ljudi koji nemaju veze s praksnom nego znaju smao teoriju... imam primjer na svojoj koži... tast je 2009 godine odlučil uvesti HACCAP... i sve je to bilo divno krasno napravil ga je Zavod za javno zdravstvo i lepo ga donesl del doma na stol zel 3000eura i dalje se je..te sami... u tome je kod nas problem kaj svi sam gledaju da digneju lovu a niko da bi pomgel seljaku... nije opce bitno kakve farme imate dali su one nove stare samo probajte što bolje pratiti proizvodnju kad se uhodate nije to ni tak veliki posel...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mliječnost u govedarstvu - Page 4 Empty Re: Mliječnost u govedarstvu

Postaj by BOZIDAR 1/9/2011, 00:56

[quote="uskok"]
O.P.G.KOVAČ je napisao/la:
uskok je napisao/la:
BOŽIDAR je napisao/la:
Ma daj "uskok"ti ko pravi drevni uskok ,uskoči i zabarufa ,ma mislim ono ,koje objašnjenje, kako se računa štalski prosijek, poštujem tvoje znanje ali i ti bi mogao malo prihvatiti činjenicu da stočari nisu više toliko ne educirani .U kojim uvijetima privređivanja ja postižem proizvodnju od 6000L ne bih vjerovao ,ali postižem Smile

Možete li nam Vi reći kako računate stajski prosjek i godišnju proizvodnju mlijeka po kravi? Kako ste molim došli do 6000lit. koje navodite? Uvijek sam otvoren za nove informacije i saznanja.

HPA vodi evidenciju, visoko školovani ljudi sa vrhunskom opremom i svim mogućim certifikatima [You must be registered and logged in to see this link.] a mi im plaćamo za tu slugu
BOZIDAR
BOZIDAR

Broj postova : 1480
God : 51
Lokacija : ŠIROKO SELO
Registriran : 17.08.2008
10

→→→ : VIŠE

http://picasaweb.google.hr/boidarduda/POLJOPRIVREDAISLINO?feat=d

[Vrh] Go down

Mliječnost u govedarstvu - Page 4 Empty Re: Mliječnost u govedarstvu

Postaj by uskok 1/9/2011, 06:22

[quote="BOŽIDAR"]
uskok je napisao/la:
O.P.G.KOVAČ je napisao/la:
uskok je napisao/la:
BOŽIDAR je napisao/la:
Ma daj "uskok"ti ko pravi drevni uskok ,uskoči i zabarufa ,ma mislim ono ,koje objašnjenje, kako se računa štalski prosijek, poštujem tvoje znanje ali i ti bi mogao malo prihvatiti činjenicu da stočari nisu više toliko ne educirani .U kojim uvijetima privređivanja ja postižem proizvodnju od 6000L ne bih vjerovao ,ali postižem Smile

Možete li nam Vi reći kako računate stajski prosjek i godišnju proizvodnju mlijeka po kravi? Kako ste molim došli do 6000lit. koje navodite? Uvijek sam otvoren za nove informacije i saznanja.

HPA vodi evidenciju, visoko školovani ljudi sa vrhunskom opremom i svim mogućim certifikatima [You must be registered and logged in to see this link.] a mi im plaćamo za tu slugu

NA osnovu količine mlijeka svake krave izmjerene jednom u mjesec dana ne može se voditi kvalitetna proizvodna evidencija i opet dobijate skupove polutočnih ili netočnih podataka. HPA je dobar da vidite gdje ste sa izbalansiranošću hranidbe i to je u biti to.
Za kvalitetno vođenje evidencije na vlastitoj farmi ne treba vam ni visoka škola niti skupa oprema.

uskok

Broj postova : 15
Lokacija : Vukovar
Registriran : 05.02.2011
0


[Vrh] Go down

Mliječnost u govedarstvu - Page 4 Empty Re: Mliječnost u govedarstvu

Postaj by BOZIDAR 1/9/2011, 07:19

razlika može biti par sto litara što je zanemarivo, moderni muzni uređaji mjere količinu mlijeka somatske stanice... i sve podatke pohranjuju...
BOZIDAR
BOZIDAR

Broj postova : 1480
God : 51
Lokacija : ŠIROKO SELO
Registriran : 17.08.2008
10

→→→ : VIŠE

http://picasaweb.google.hr/boidarduda/POLJOPRIVREDAISLINO?feat=d

[Vrh] Go down

Mliječnost u govedarstvu - Page 4 Empty Re: Mliječnost u govedarstvu

Postaj by Baki Mak 1/9/2011, 11:49

uskok je napisao/la:Možete li nam Vi reći kako računate stajski prosjek i godišnju proizvodnju mlijeka po kravi? Kako ste molim došli do 6000lit. koje navodite? Uvijek sam otvoren za nove informacije i saznanja.

Ja ovako racunam:
1. Izracunam koliko sam mleka predao mlekari od 1.1.do 31.12.
2.Podelim kolicinu ukupnog mleka sa broj muznih krava
3. i najsigurnije BACIM POGLED DzEPOM, AKO JE PUN lol!
AKO JE PRAZAN cry
Baki Mak
Baki Mak

Broj postova : 104
God : 41
Lokacija : Prilep Makedonija
Zanimanje : govedarstvo i ovcarstvo
Registriran : 21.06.2009
0


[Vrh] Go down

Mliječnost u govedarstvu - Page 4 Empty Re: Mliječnost u govedarstvu

Postaj by mačor 1/9/2011, 12:58

uskok je napisao/la:Čujte, nije mi namjera nikoga strašiti, niti sam ljubomoran i zloban.
Voditelj sam jedne velike farme krava 10godina i osjećam se kompetentnim
malo porazgovarati o ovim stvarima. Da ljudima pomognem, da razbijemo
nekakve predrasude i skupove netočnih podataka koji su nam u glavama.
Nastupam krajnje dobronamjerno, ako ne želite raspravljati sa mnom, ne
morate, nema problema.

Veliki je čovjek onaj koji sebi prizna da nešto ne zna a ima volju i želju da to nešto nauči.

Baš sam čekao nekog kao vi da se javi na forum da malo podijeli svoje znanje sa nama, pa eto trenutno se borim s uvođenjem jednog dijela krava u 3.laktaciju. Zanima me kako vi to rješavate na velikoj profi farmi!
Kada kravu u suhostaju počinjete pripremati za laktaciju,kako to činite te posebno me zanima puerperij i glatko prolaženje kroz to kritično razdoblje. Krave su njemački hf,3.laktacija proizvodnja 5.dan nakon telenja visoka proizvodnja dnevno. Najkritičnije mi je razdoblje puerperij te od 70.-90. dana laktacije

Hvala


Zadnja promjena: mačor; 1/9/2011, 15:49; ukupno mijenjano 1 put.
mačor
mačor

Broj postova : 796
Lokacija : ajme
Registriran : 28.07.2011
12


[Vrh] Go down

Mliječnost u govedarstvu - Page 4 Empty Re: Mliječnost u govedarstvu

Postaj by tine 1/9/2011, 13:28

Podaci, koji baziraju na HPA evidencijama nisu eksaktno tačni.
A zbog metodologije, koja odgovara ICAR standardu su usporedivi s drugima.

I kako je rekao Baki Mak svima je najprecizniji instrument vlastiti novčanik.

I sigurno nema nikakve izravne veze između količine proizvedenog mlijeka i ekonomskim rezultatom. Jer svakih 1000 kg više na godinu donosi s sobom toliko više rizičnih stanja, potrebe po skupljim sirovinama, višim troškovima za održavanje zdravlja itd. Onima, koji to ovladaju veća proizvodnja donosi višu zaradu, a neki nažalost zbog troškova zarade i manje nego s nižom proizvodnjom.

A na kraju smo svi ovisni od uslova, na koje nemamo nikakav utijecaj.
Tako možeš u jednoj godini popunit sa bazičnim obrokom prehrambene potrebe krava na godišnjem rangu i po par sto kg mlijeka više nego u drugoj, a možda je samo padala koji dan duže kiša i prvi otkos trave je ostario.
tine
tine

Broj postova : 414
Lokacija : zali log
Registriran : 17.03.2008
24

→→→ : http://www.agrotine.eu

http://www.agrotine.eu

[Vrh] Go down

Mliječnost u govedarstvu - Page 4 Empty Re: Mliječnost u govedarstvu

Postaj by O.P.G.KOVAČ 1/9/2011, 20:56

@Uskok," Veliki je čovjek onaj koji sebi prizna da nešto ne zna a ima volju i želju da to nešto i nauči" .

Po ovoj tvojoj definiciji ja onda ispade veliki "ćovik ".
Kad sam prije nepunih 6 godina pokrenuo proizvodnju mljeka praktički ne sa nule nego sa velikog minusa ,jer su uzeta tri kredita preko komercijalnih banaka .Prve godine je uvezeno pet junica ,od čega sam došao na 15 muznih .Najprije sam sam sebi priznao da puno toga ne znam, iako dolazim iz obotelji koja se po tradiciji bavila stočarstvom ,ali na ekstezivan način i sa seljačkom tehnologijom .


Na ovom forumu smo svojedobno i raspravljali oko ,znanja i ne znanja .Tad je kolega "Branko" ,ako se ne varam ,rekao jednu meni jako dragu rečenicu .

Znam da ništa ne znam ,ali opet više znam od onoga što ne zna da ništa nezna . Very Happy


Zadnja promjena: O.P.G.KOVAČ; 1/9/2011, 21:30; ukupno mijenjano 1 put.

O.P.G.KOVAČ

Broj postova : 1629
God : 51
Lokacija : Livno
Registriran : 04.10.2008
54


[Vrh] Go down

Mliječnost u govedarstvu - Page 4 Empty Re: Mliječnost u govedarstvu

Postaj by O.P.G.KOVAČ 1/9/2011, 21:01

[You must be registered and logged in to see this image.]


O.P.G.KOVAČ

Broj postova : 1629
God : 51
Lokacija : Livno
Registriran : 04.10.2008
54


[Vrh] Go down

Mliječnost u govedarstvu - Page 4 Empty Re: Mliječnost u govedarstvu

Postaj by IVAN.14. 1/9/2011, 21:05

heh svaka čast kovač , imam i ja jedan članak iz novina našeg gospodarstva ali nije vezan uz ovu temu ,veliko vjeme ima ova krava Shocked

IVAN.14.

Broj postova : 924
Registriran : 16.02.2011
6

→→→ : VIŠE


[Vrh] Go down

Mliječnost u govedarstvu - Page 4 Empty Re: Mliječnost u govedarstvu

Postaj by mačor 1/9/2011, 21:32

Zašto nam se @uskok ne javlja?
mačor
mačor

Broj postova : 796
Lokacija : ajme
Registriran : 28.07.2011
12


[Vrh] Go down

Mliječnost u govedarstvu - Page 4 Empty Re: Mliječnost u govedarstvu

Postaj by branko 1/9/2011, 23:54

O.P.G.KOVAČ je napisao/la:Znam da ništa ne znam ,ali opet više znam od onoga što ne zna da ništa nezna . Very Happy

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ja znam da nista neznam , ali znam da znam vise od onoga koji nezna da nista nezna:
branko
branko
Admin
Admin

Broj postova : 3626
God : 55
Lokacija : Z druge strane bare
Registriran : 09.03.2008
44


http://www.farmphoto.com/fpv2/AuthorHistory.aspx?auth=frabrne

[Vrh] Go down

Mliječnost u govedarstvu - Page 4 Empty Re: Mliječnost u govedarstvu

Postaj by O.P.G.KOVAČ 2/9/2011, 10:25

branko je napisao/la:
O.P.G.KOVAČ je napisao/la:Znam da ništa ne znam ,ali opet više znam od onoga što ne zna da ništa nezna . Very Happy

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ja znam da nista neznam , ali znam da znam vise od onoga koji nezna da nista nezna:
confused ops Uvažen ispravak ! Ostalo mi je tako nekako u glavi ,nisam puno fulao .

O.P.G.KOVAČ

Broj postova : 1629
God : 51
Lokacija : Livno
Registriran : 04.10.2008
54


[Vrh] Go down

Mliječnost u govedarstvu - Page 4 Empty Re: Mliječnost u govedarstvu

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.