AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Plugovi

Stranica 3 / 40. Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Plugovi - Page 3 Empty Re: Plugovi

Postaj by agrotehničar 22/7/2008, 08:48

pingo je napisao/la:
data je napisao/la:OVERUM, KUHN ili VN?? Pitanje je sad, meni tesko. A vama? Agrotehničaru kupio si odličan Regent!
Za koji traktor kupuješ plug ?
Kakvu zemlju imaš i koliko duboko oreš te koliko imaš novaca za koliko opremljen plug ?
Bez tih odgovora paoušalno odgovaram V&N jer je najjeftiniji a ore dobro . Dovoljno je rasprostranjen po HR kada ti zatrebaju dijelovi koji se troše .

Upravo tako kako je pingo napisao.

agrotehničar

Broj postova : 169
Registriran : 21.04.2008
1


[Vrh] Go down

Plugovi - Page 3 Empty Re: Plugovi

Postaj by data 22/7/2008, 12:35

Planiram kupit 4 br plug, odnosno 3+1, nesto poput V&N XM1050 ili XMS1050, mozda cak i taj osim ako me ne nagovorite na nešto drugo. Čuo sam da V&N pucaju ali.....zavisi od konstrukcije, zato bi XM ili XMS, nista slabije od toga. Overum su koliko sam čuo najbolji, najkvalitetniji plugovi u svijetu, no tek odnedavno sam se susreo s tim plugom. Ima na youtube dosta stvari pa se vidi kako radi taj plug. Imam zemlje od laganije, srednje teške i teže, ali ne poput one ko sto su u Pingovom kraju, masna, "ljuta". Zato mi i treba 3+1 da mogu jednu br skinut po potrebi, recimo ujesen. Da li da pitam uopće, rešetkasta ili puna daska? Rešetkasta mi izgleda nekako....šuplja, kao da će se brzo poderat. Sad imam V&N 3 br plug, puna daska, poorao dosta, jos uvijek kao novi. Unaprije zahvaljujem svima vama! Morali bi se svi mi iz foruma negdje naci na nekoj fešti...

data

Broj postova : 46
Registriran : 20.04.2008
0


[Vrh] Go down

Plugovi - Page 3 Empty Re: Plugovi

Postaj by pingo 22/7/2008, 12:53

Evo samo bi napisao koje slovo po pitanju rešetkaste daske jer baš nemam puno vremena za moje uobičajeno filozofiranje . Moj Rabe plug je sada 5 godina star . Orem sa njim oko 100 ha na godinu , ponekad i više . Na njemu su još svi originalni dijelovi , lemeši također . Rešetkaste daske su kao nove !!! Baš sam neki dan gledao i vidim da ću lemeše morati zamijeniti iduće godine a ona donja daska koja se u svojem donjem dijelu najviše troši ima pravilne rubove kao da je iz tvornice došla .

Na Overuma te neću nagovoriti ali na Kuhna bi mogao . Kuhn bi ipak bio moj izbor ispred V&N pluga pogotovo jer sada vidim da kupuješ veći plug . Kuhn-ov hidro sistem protiv preopterećenja brazdi mi se jako sviđa . Da li V&N ima tako što u ponudi ? To je odličan dio dodatne opreme ako se mene pita .
pingo
pingo

Broj postova : 4918
Lokacija : Slavonski Brod
Registriran : 09.03.2008
3

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Plugovi - Page 3 Empty Re: Plugovi

Postaj by JOSIP FERGUSON 24/7/2008, 12:18

pingo je napisao/la: Kuhn-ov hidro sistem protiv preopterećenja brazdi mi se jako sviđa . Da li V&N ima tako što u ponudi ? To je odličan dio dodatne opreme ako se mene pita .

ima, ali kod nas se to ne pokazuje dobro, ima jedan kod nas 5br prekretac s tim pizdarijama, pa stalno ima problema, htjeo je to uzet jer ima ljutu zemlju, no medjutim to je konstruirano za druge stvari, kad imas kamenja u laganoj zemlji, te kad brazda dodje pod trenutacno opterecenje onda popusti da se nesta ne strga, problemi su u ljutoj zemlji kad je brazda pod konstantnim preopterecenjem te taj hidro nemozes toliko napumpat koliko treba, uglavnom, za zemlju gdje ima kamena da, inace ne, ako negdje zapnes pukne saraf, stavis drugi i tjeraj, ovo je previse komplikacija koje se hoce pokvarit, a na plugu treba sto manje komplikacija, takodjer i dize ionako visoku cijenu...

to je za vogel, i moje misljenje, za ostalo neznam...

data, vogel ispod xms nemoj uzimat, moj 3 br je xms takvi su uglavnom i svi 4 br sto kod nas ljudi imaju i nitko ih nije potrgao, malo je skuplji i tezi i jaci... za koliko ks traktor, moras pazit da ti ga moze nositi...

moj 5 br je xs, to je prejako za 4 br... za 5 i 6 najtaman...

znaci za tebe 1050 xms provjereno dobar, jos da uzmes vario 4br umjesto 3+1, svi se oni stelaju na 12-14-16-18 ¨ ali to prebacivanje brzo dosadi, pa ih vecina ostavi na 16.... sto je nekad previse, ali dobro, ti skines jednu pa s 3....

inace vogel sad ima novi sistem spajanja zadnje brazde, mislim da su 4 sarafa u pitanju, no ipak dok skidas moras prebacit tocak s 4 na 3 (koji usput receno nije bas lagan) isto i nosac s crtalima prebacit na 3 br, znaci ima ti tu posla...

takodjer ta montazna 4 br i kosta, pa jos malo dodas i uzmes vario 4br i suzis ga do kraja, zahvat ima kao 14 coli 3 br....

mi smo htjeli uzet za velikog mf vario 4+1 no odustali smo i uzeli 5, i nema nikakvih problema, osim u ekstremnim uvjetima kad smo skidali 5 br (sto je opet usput receno jednostavnije skinuti jer ne prebacivas ni tocak ni crtalo vec samo skines tu zadnju brazdu na naosacima, na svakoj 2 sarafa, te nosac pretpluznjaka....
JOSIP FERGUSON
JOSIP FERGUSON

Broj postova : 1238
God : 42
Lokacija : virovitica
Registriran : 10.03.2008
17

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Plugovi - Page 3 Empty Re: Plugovi

Postaj by JOSIP FERGUSON 24/7/2008, 12:22

i da, resetkasta daska je meni nekako milija, i nas su mucile te stvari da ce "curit" kroz nju, ali nema nikakvih problema tu, dobro je to iskonstruirano, i kad ti se potrosi pšotrosit ce se najdoljnja i nju izmjenis, dok se ona gornja valjd nikad nece potrosit...
JOSIP FERGUSON
JOSIP FERGUSON

Broj postova : 1238
God : 42
Lokacija : virovitica
Registriran : 10.03.2008
17

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Plugovi - Page 3 Empty Re: Plugovi

Postaj by pingo 24/7/2008, 12:51

JOSIP FERGUSON je napisao/la:
pingo je napisao/la: Kuhn-ov hidro sistem protiv preopterećenja brazdi mi se jako sviđa . Da li V&N ima tako što u ponudi ? To je odličan dio dodatne opreme ako se mene pita .

ima, ali kod nas se to ne pokazuje dobro, ima jedan kod nas 5br prekretac s tim pizdarijama, pa stalno ima problema, htjeo je to uzet jer ima ljutu zemlju, no medjutim to je konstruirano za druge stvari, kad imas kamenja u laganoj zemlji, te kad brazda dodje pod trenutacno opterecenje onda popusti da se nesta ne strga, problemi su u ljutoj zemlji kad je brazda pod konstantnim preopterecenjem te taj hidro nemozes toliko napumpat koliko treba, uglavnom, za zemlju gdje ima kamena da, inace ne, ako negdje zapnes pukne saraf, stavis drugi i tjeraj, ovo je previse komplikacija koje se hoce pokvarit, a na plugu treba sto manje komplikacija, takodjer i dize ionako visoku cijenu...
Kolega ima Kuhn-a sa hidrauličnim sustavom protiv preopterećenja brazdi i radi savršeno . Kupio ga je polovnog i osim što je morao reparirati jedan od tih cilindra jer je procurio nikakvih drugih problema nema oko toga . Stvar radi savršeno na našoj glini . Druga stvar koju vidim ne znaš jer radiš na lakom tipu tla i vijci ti vjerojatno ne pucaju gotovo nikada je to da ako ti 20 puta pukne vijak za preopterećenje na istoj brazde imaš plug koji je zrel za otpad ... dobro ne baš tako ali svaki puta kada ti vijak pukne odnese za sobom malo pluga. Dakle nakon svakog puknutog vijka se primijeti da se rupa za vijak izvila , produžila , postala jajasta ... nema tu više poštenog rada . Možeš ti staviti novi vijak i stezati ga metarskim ključem ali taj vijak je predodređen na pucanje jer više ne leži u rupu kako treba . To ti je iz mog iskustva . Iskustva koje mi je dalo da mijenjam četiri - pet vijaka u danu ako ne pazim kako spuštam plug u zemlju i koliko brzo orem . To bi se moglo riješiti da se na plugu probuši veća rupa i u nju prvo stavi čahura a tek onda kroz nju da ide vijak . Na taj način nakon nekoliko pucanja vijka jednostavno izmijeniš čahuru zajedno sa vijkom a plug ostaje netaknut .
pingo
pingo

Broj postova : 4918
Lokacija : Slavonski Brod
Registriran : 09.03.2008
3

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Plugovi - Page 3 Empty Re: Plugovi

Postaj by JOSIP FERGUSON 24/7/2008, 17:32

orem i ja u glini, ali meni nikada nije pukao saraf od oranja, makar nekad zaustavi traktor, saraf mi pukne nekad ako zapnem za panj, drvo, kamen ili slicno, mozda mi je ukupno 5 puta pukao saraf na oba vogela otkad ih imam...

to mozda na tvom rabi pucaju redovito, na vogelu ne... Wink tongue
JOSIP FERGUSON
JOSIP FERGUSON

Broj postova : 1238
God : 42
Lokacija : virovitica
Registriran : 10.03.2008
17

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Plugovi - Page 3 Empty Re: Plugovi

Postaj by vedran_kc 24/7/2008, 18:51

pingo je napisao/la:
JOSIP FERGUSON je napisao/la:
pingo je napisao/la: Kuhn-ov hidro sistem protiv preopterećenja brazdi mi se jako sviđa . Da li V&N ima tako što u ponudi ? To je odličan dio dodatne opreme ako se mene pita .

ima, ali kod nas se to ne pokazuje dobro, ima jedan kod nas 5br prekretac s tim pizdarijama, pa stalno ima problema, htjeo je to uzet jer ima ljutu zemlju, no medjutim to je konstruirano za druge stvari, kad imas kamenja u laganoj zemlji, te kad brazda dodje pod trenutacno opterecenje onda popusti da se nesta ne strga, problemi su u ljutoj zemlji kad je brazda pod konstantnim preopterecenjem te taj hidro nemozes toliko napumpat koliko treba, uglavnom, za zemlju gdje ima kamena da, inace ne, ako negdje zapnes pukne saraf, stavis drugi i tjeraj, ovo je previse komplikacija koje se hoce pokvarit, a na plugu treba sto manje komplikacija, takodjer i dize ionako visoku cijenu...
Kolega ima Kuhn-a sa hidrauličnim sustavom protiv preopterećenja brazdi i radi savršeno . Kupio ga je polovnog i osim što je morao reparirati jedan od tih cilindra jer je procurio nikakvih drugih problema nema oko toga . Stvar radi savršeno na našoj glini . Druga stvar koju vidim ne znaš jer radiš na lakom tipu tla i vijci ti vjerojatno ne pucaju gotovo nikada je to da ako ti 20 puta pukne vijak za preopterećenje na istoj brazde imaš plug koji je zrel za otpad ... dobro ne baš tako ali svaki puta kada ti vijak pukne odnese za sobom malo pluga. Dakle nakon svakog puknutog vijka se primijeti da se rupa za vijak izvila , produžila , postala jajasta ... nema tu više poštenog rada . Možeš ti staviti novi vijak i stezati ga metarskim ključem ali taj vijak je predodređen na pucanje jer više ne leži u rupu kako treba . To ti je iz mog iskustva . Iskustva koje mi je dalo da mijenjam četiri - pet vijaka u danu ako ne pazim kako spuštam plug u zemlju i koliko brzo orem . To bi se moglo riješiti da se na plugu probuši veća rupa i u nju prvo stavi čahura a tek onda kroz nju da ide vijak . Na taj način nakon nekoliko pucanja vijka jednostavno izmijeniš čahuru zajedno sa vijkom a plug ostaje netaknut .

To je dobra ideja, tako sam ja riješio pucanje šarafa na kardanu od rotodrljače.

Dok rupa postane jajasta kako kaže pingo, onda šaraf dobije dodatno opterećenje na savijanje. A trebao bi imati samo smično opterećenje, tj, opterećenje na odrez.
vedran_kc
vedran_kc

Broj postova : 2181
God : 35
Lokacija : Podravina
Zanimanje : poljoprivreda
Registriran : 10.03.2008
29


[Vrh] Go down

Plugovi - Page 3 Empty Re: Plugovi

Postaj by JOSIP FERGUSON 24/7/2008, 19:45

ne vogelu ne treba toliko popravaka, cahura, ovog onog, samo prikvacis i ores, ja kad bi za plug star par god morao pravit cahure, mjenjao bi plug....

bez obzira koliko ga brzo spustim na zemlju, i koliko brzo orem, uvijek najbrze sto moze...

eee pingo pingo, ti i tvoj neprehvaljeni rabe, a otkad pratim forum vec si makar 5 kvarova nabrojao (pucaju sarafi, letve....) na njemu sto ti se uzastopnao ponavljaju, a vogel ne valja i puca.... da da....
JOSIP FERGUSON
JOSIP FERGUSON

Broj postova : 1238
God : 42
Lokacija : virovitica
Registriran : 10.03.2008
17

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Plugovi - Page 3 Empty Re: Plugovi

Postaj by mladen 24/7/2008, 21:23

resetkaste daske na plugu je lakse vuc od pune daske jer je dodirna povrsina sa zemljom manja to jest trenje je manje
mladen
mladen

Broj postova : 573
God : 40
Lokacija : Brcko Distrikt
Registriran : 19.03.2008
1


[Vrh] Go down

Plugovi - Page 3 Empty Re: Plugovi

Postaj by data 25/7/2008, 21:26

Hvala vam na savjetima, mislim da cu uzet vogela 1050 xm ili xms 4 br fiksni ili vario (skupi vario), jedino me muci sto sam se izgleda kasno sjetio za plug, morao bi ga cekati 8 mjeseci (josipferguson i ti si tamo kupio svog vogela). Izgleda da cu zapalit za Vinkovce da vidim tamo malo uzivo (josipe ides samnom?). I jos nesto, kad bi uzeo 4 br vario, i skroz ga suzio, jel mi nebi osta preuzak jarak pa cu gazit brazdu s tockovima? Usput, imam traktor 155 ks, 6500kg.

data

Broj postova : 46
Registriran : 20.04.2008
0


[Vrh] Go down

Plugovi - Page 3 Empty Re: Plugovi

Postaj by pingo 25/7/2008, 21:40

Ako imaš lovu uzmi variabilni plug i nikada nećeš požaliti zbog toga ... jedino kažem ako prežališ tu razliku u novcu . Kolika ti je širina guma na traktoru ? Konjske snage i kilaža traktora nemaju veze za širenje brazde ... jedino je bitna širina gume . Sa 710 zadnjom gumom idem u 14 cola brazdu bez problema . Naravno da je malo i do pluga i načina na koji odbacuje brazdu ali eto to je podatak za moju gumu i moj Rabe plug .
pingo
pingo

Broj postova : 4918
Lokacija : Slavonski Brod
Registriran : 09.03.2008
3

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Plugovi - Page 3 Empty Re: Plugovi

Postaj by data 25/7/2008, 21:42

mladen je napisao/la:resetkaste daske na plugu je lakse vuc od pune daske jer je dodirna povrsina sa zemljom manja to jest trenje je manje

na težim tlima je sigurno lakše vući, ali na lakšim nije kolko sam cuo od nekih ljudi..
I da, mislim da cu uzet punu dasku, nek samo zemlja klizi po dasci kolko god je ima, najbitniji su lemeši da su dobri..

data

Broj postova : 46
Registriran : 20.04.2008
0


[Vrh] Go down

Plugovi - Page 3 Empty Re: Plugovi

Postaj by data 25/7/2008, 21:48

pingo je napisao/la:Ako imaš lovu uzmi variabilni plug i nikada nećeš požaliti zbog toga ... jedino kažem ako prežališ tu razliku u novcu . Kolika ti je širina guma na traktoru ? Konjske snage i kilaža traktora nemaju veze za širenje brazde ... jedino je bitna širina gume . Sa 710 zadnjom gumom idem u 14 cola brazdu bez problema . Naravno da je malo i do pluga i načina na koji odbacuje brazdu ali eto to je podatak za moju gumu i moj Rabe plug .

Snagu i kilograme sam napisao da znadete za koji traktor kupujem plug. Gume su mi 580, sad imam 3 br vogela 14" i za nekih 6-8 cm gazim brazdu, no svejedno plug uredno zatrpa taj jarak...
Hm, ima raznih dasaka za plug, jos i to treba birati....

data

Broj postova : 46
Registriran : 20.04.2008
0


[Vrh] Go down

Plugovi - Page 3 Empty Re: Plugovi

Postaj by vedran_kc 25/7/2008, 22:09

data je napisao/la:
pingo je napisao/la:Ako imaš lovu uzmi variabilni plug i nikada nećeš požaliti zbog toga ... jedino kažem ako prežališ tu razliku u novcu . Kolika ti je širina guma na traktoru ? Konjske snage i kilaža traktora nemaju veze za širenje brazde ... jedino je bitna širina gume . Sa 710 zadnjom gumom idem u 14 cola brazdu bez problema . Naravno da je malo i do pluga i načina na koji odbacuje brazdu ali eto to je podatak za moju gumu i moj Rabe plug .

Snagu i kilograme sam napisao da znadete za koji traktor kupujem plug. Gume su mi 580, sad imam 3 br vogela 14" i za nekih 6-8 cm gazim brazdu, no svejedno plug uredno zatrpa taj jarak...
Hm, ima raznih dasaka za plug, jos i to treba birati....

To dali gaziš brazdu ne ovisi o colima, već kako je lemeš i daska izvedena. V&N xm 1050 ima dugu dasku tak da bi 580 gume morale ići u jarak. Ja preporučam rešetkastu dasku, jer punooo lakše ide. I variabilni plug ako uzmeš nećeš požaliti.
vedran_kc
vedran_kc

Broj postova : 2181
God : 35
Lokacija : Podravina
Zanimanje : poljoprivreda
Registriran : 10.03.2008
29


[Vrh] Go down

Plugovi - Page 3 Empty Re: Plugovi

Postaj by JOSIP FERGUSON 26/7/2008, 16:05

data je napisao/la:Hvala vam na savjetima, mislim da cu uzet vogela 1050 xm ili xms 4 br fiksni ili vario (skupi vario), jedino me muci sto sam se izgleda kasno sjetio za plug, morao bi ga cekati 8 mjeseci (josipferguson i ti si tamo kupio svog vogela). Izgleda da cu zapalit za Vinkovce da vidim tamo malo uzivo (josipe ides samnom?). I jos nesto, kad bi uzeo 4 br vario, i skroz ga suzio, jel mi nebi osta preuzak jarak pa cu gazit brazdu s tockovima? Usput, imam traktor 155 ks, 6500kg.

gle ako ces 3 br ili 3+1 onda ne moras vario, ako uzmes 4 onda uzmi vario.

ja nikad nisam orao s suzenim vise od pola, jer kad se do kraja suzi to je zbog transporta, i sa 650 gumama nemam nikakvih problema, tako da ih ni ti neces imati....

resetkastu dasku uzmi obavezno...

ja sam plug u lateranu dogovorio preko telefona, a ljude sam vidio prvi put prilikom isporuke, nije bilo nikakvih problema tocno sam znao sta mi treba, i to sam i dobio, ali na vrijeme sam narucio, a moze se dugo cekati osobito sad kad je vrijeme god odmora....

nikako nemoj xm, vec uzmi xms....i neces pogrijesit, imat ces pravi plug, jednostavan, djelova imas u izobilju....

isao bi s tobom ali idem ja na plavi jadran odmorit malo dusu od poljoprivrede... Wink
JOSIP FERGUSON
JOSIP FERGUSON

Broj postova : 1238
God : 42
Lokacija : virovitica
Registriran : 10.03.2008
17

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Plugovi - Page 3 Empty Re: Plugovi

Postaj by kloki 1/8/2008, 16:23

Plugovi - Page 3 Img1603uv6


ima li neko ideju kako da na ovom vogelu napravim neki dodatak da odmah malo sprema iza sebe ili sa sttrane kao ovi veci plugovi.neku sliku da je to neko uradio u kucnoj izvedbi ili mozda postoji fabricki dodatak.

kloki

Broj postova : 63
Lokacija : Pančevo-Kačarevo
Registriran : 27.05.2008
0


[Vrh] Go down

Plugovi - Page 3 Empty Re: Plugovi

Postaj by pingo 1/8/2008, 16:35

Evo ti par slika od nekih mađarskih plugova , možda pomogne ... nadam se da si na to mislio ?
Svakako pitaj člana zjockoo jer mislim da je on imao u planu takav pristroj za plug .

Plugovi - Page 3 Gereben_5_h_002

Plugovi - Page 3 Gereben%202000_02

Plugovi - Page 3 Gereb%20twin2000
pingo
pingo

Broj postova : 4918
Lokacija : Slavonski Brod
Registriran : 09.03.2008
3

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Plugovi - Page 3 Empty Re: Plugovi

Postaj by kloki 18/8/2008, 16:36

ima li neki snimak kako to radi dali ima efekat

kloki

Broj postova : 63
Lokacija : Pančevo-Kačarevo
Registriran : 27.05.2008
0


[Vrh] Go down

Plugovi - Page 3 Empty Re: Plugovi

Postaj by pingo 18/8/2008, 20:13

Mislim da je efekt u ravnanju više nego u usitnjavanju . Ako želiš usitnjavanje onda paker valjak treba vući za plugom i to po mogućnosti dvostruki .
pingo
pingo

Broj postova : 4918
Lokacija : Slavonski Brod
Registriran : 09.03.2008
3

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Plugovi - Page 3 Empty Re: Plugovi

Postaj by Gost 18/8/2008, 22:09

Jednostavno i mislim da dobro radi. Još bi jednio stavio utege kad zatreba.

Plugovi - Page 3 0322477001217105421yk3
Plugovi - Page 3 0322477001217105421yk3.3bca37cbe7
Plugovi - Page 3 0560854001217105426ih3
Plugovi - Page 3 0560854001217105426ih3.475a839d0b

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Plugovi - Page 3 Empty Re: Plugovi

Postaj by valtra 18/8/2008, 23:02

kloki...eo ti..lako i jednostavno......hehe.....
https://www.youtube.com/watch?v=nTWk8i23__8
valtra
valtra

Broj postova : 483
God : 31
Lokacija : Istočna Slavonija
Registriran : 11.03.2008
0


[Vrh] Go down

Plugovi - Page 3 Empty Re: Plugovi

Postaj by branko 19/8/2008, 01:30

Bećarina pusta je napisao/la:Jednostavno i mislim da dobro radi. Još bi jednio stavio utege kad zatreba.

nema potrebe jer je ovo otraga fiksno tj. stela se preko onog vijka a plug se sam vuce u zemlju i automatski pritisce te "zupce" u brazdu
branko
branko
Admin
Admin

Broj postova : 3626
God : 55
Lokacija : Z druge strane bare
Registriran : 09.03.2008
44


http://www.farmphoto.com/fpv2/AuthorHistory.aspx?auth=frabrne

[Vrh] Go down

Plugovi - Page 3 Empty Re: Plugovi

Postaj by Gost 19/8/2008, 15:33

branko je napisao/la:
Bećarina pusta je napisao/la:Jednostavno i mislim da dobro radi. Još bi jednio stavio utege kad zatreba.

nema potrebe jer je ovo otraga fiksno tj. stela se preko onog vijka a plug se sam vuce u zemlju i automatski pritisce te "zupce" u brazdu

Jasno mi je to no kad se suve, tvrde... buse izvaljuju onda bi sa tegom bio stabilniji.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Plugovi - Page 3 Empty Re: Plugovi

Postaj by kloki 20/8/2008, 16:13

svaka cast momci jako dobro to izgleda.
dali valja tako orati na jesen pa imati manje prolaza na prolece spremacem ili ostaviti grudve da izmrznu.?
kakva su iskustva.

kloki

Broj postova : 63
Lokacija : Pančevo-Kačarevo
Registriran : 27.05.2008
0


[Vrh] Go down

Plugovi - Page 3 Empty Re: Plugovi

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 40. Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.