AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








mali PROBLEM !!

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

mali PROBLEM !! Empty mali PROBLEM !!

Postaj by roko 3/11/2010, 22:08

imam malo žešći problem!! pa bih molio savjet!!

2008. sam dobio poticaj od SMŽ i morao sam pravdati dotična sredstva, tj dokazati da sam ih namjenski utrošio! sredstva sam potrošio upravo za ono što sam i tražio...turizam i sl stvari. pravdanje sam potrkijepio i sa foto dokumentacijom itd. uglavnom, plan je bio napraviti drvenu kuću na imanju...ali.. tu nastaju problemi!!! odem u banku- banke, i nitko neće ni pričati ako nemam nekretninu koja je za 30% veća od iznosa samog kredita! reko, imam plantažu lavanda koja dosta vrijedi....da ali to njima ne treba, pita me žena dali imam vikendicu ili kuću, stan u ZG ili tako nešto, reko da to imam ne bih tražio kredit od vas. kaže žena da donesem posl.plan pa će vidjeti, reko dobro, ali baš mi se ne daje 100k kn za papire da ona gleda, i još mi na kraju kaže da ako nema nevedenu nekretninu bolje da ne pišem i ne tražim ništa!! među ostalim, od SMŽ dobivam jamstvo u iznosu od 50% kredita, također zvao HAMAG i od njih dobivam 50%,,,,banka prizna samo 30% županijskog i ostatak državnog jamstva....

tu nastaju moje muke... plan mi pada u vodu,,, županija nakon 2 godine traži ponovno pravdanje sredstava, na što ponovno pišem da sam imao određeni broj posjeta i da sam surađivao sa turist.zajednicom na području svog grada, također suradnja sa restoranima i prenoćištem,,, kažem, sve je potrošeno namjenski,,svaka kuna!!!

jučer me zvali i kažu da će poslati bjanko zadužnicu i da mi sjedaju na račune....da moram vratiti poticaj nazad!!!!!

reko dobro, krivo mi ko psu...ali Bože moj..

sad me zanima, da li mi mogu uzeti zemlju tj. kako mogu svoj OPG prebaciti na nekoga od svojih ukućana...imam nekih 6ha zemlje na sebi i ne bih želio da mi to itko dirne....!!!! a pogotovo da mi sjednu ili uzmu plantažu....

molim vas samo nekakav savjet...jer mi je puna kapa onih pustih obećanja, tapšanja po ramenu i sl..samo ti radi...biti će to nekako!!!
nisam sam pametan šta da radim!!!!
roko
roko

Broj postova : 1392
God : 41
Lokacija : Hrvatska Kostajnica
Registriran : 09.03.2008
8


http://www.lavanda-racic.hr

[Vrh] Go down

mali PROBLEM !! Empty Re: mali PROBLEM !!

Postaj by pingo 3/11/2010, 22:24

Roko odmah ću napisati kako nemam pomoć za tvoj slučaj . Prvi puta sam tako nešto sada i čuo . Nego reci mi šta si ti njima trabao poslati da se zadovolji to pravdanje sredstava ? Šta su očekivali od tebe a nisi im dao ?
pingo
pingo

Broj postova : 4918
Lokacija : Slavonski Brod
Registriran : 09.03.2008
3

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

mali PROBLEM !! Empty Re: mali PROBLEM !!

Postaj by paor 3/11/2010, 22:34

ako sam dobro razumio...ne možeš papirnato opravdati utrošena sredstva, odnosno, nisi napravio drvenu kućicu...uglavnom, ta je priča izgleda završena odnosno nemaš više vremena...

pitanje je kako se županija ponaša u takvim postupcima...ako ide po nekim važećim dužničko vjerovničkim odnosima - sjedaju ti na račun, blokiraju ga...naplaćuju se iz drugih izvora (imovine)

opg možeš u svakom trenutku ugasiti (da li te kači petogodišnja obaveza u pdv), isto tako, sa svojom imovinom možeš raspolagati kako hoćeš doklegod ne postoji problematična zabilješka u gruntovnici

problem...pokušaj još jednom pokupiti sve žive i mrtve dokaze o utrošenim sredstvima i službeno se žali
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

mali PROBLEM !! Empty Re: mali PROBLEM !!

Postaj by roko 3/11/2010, 22:52

rekao sam im da ću se početi baviti turizmom, ali majmun nisam prvo otišao u banku nego u županiju... pa me to sad koštalo glave!! od županije sam dobio poticaj, a banka mi ne da krediti da završim planiranu invesiticiju. sad zbog ne završene i planirane investicije moram vratiti županiji njihov poticaj!

taman mi je ove godine završilo 5-godišnje razdoblje... onda ću ga ugasiti i ponovno otvoriti na nekome od svojih!

dižem ruke od svega...ostavit ću si svoju plantažu a ostalo sve rasprodati!! ostatak što podignem, ide sve na crnjaka, bez ikakvog poticaja!!

izgleda da se u ovoj državi bolje isplati biti lopov i neradnik, nego pokušavati živjeto od svog rada na svojoj zemlji!!!
roko
roko

Broj postova : 1392
God : 41
Lokacija : Hrvatska Kostajnica
Registriran : 09.03.2008
8


http://www.lavanda-racic.hr

[Vrh] Go down

mali PROBLEM !! Empty Re: mali PROBLEM !!

Postaj by politicar 3/11/2010, 22:56

Mozda nije bitno,ali koliki je taj poticaj?

Nije mi jasno zasto ga nezele prihvatiti ako si ga tu i tamo ulozio u to sto si planirao?

jel nemas neke mogucnosti zalbe i slicno?
politicar
politicar

Broj postova : 4268
God : 90
Lokacija : Đakovo
Registriran : 23.04.2009
44

→→→ : Facebook poljoprivredni forum!!!



http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1027-politicar

[Vrh] Go down

mali PROBLEM !! Empty Re: mali PROBLEM !!

Postaj by roko 3/11/2010, 23:01

riječ je o 50.000,00 kuna !! pravdao sam oko 65.000,00kn te godine... problem je što nisam napravio tu kuću,,, a ne mogu je napraviti jer mi u banci nisu dali kredit!! i sistem domino efekta....
sutra ću biti sa dožupanom, ali mislim da je to gotova stvar...
rekao sam tamo gospođi da nam smjer i razvoj ove države očito diktiraju banke a ne vlast, koja neveliko potiče mlade poduzetnike početnike.... MOŠ MISLIT !!!!
roko
roko

Broj postova : 1392
God : 41
Lokacija : Hrvatska Kostajnica
Registriran : 09.03.2008
8


http://www.lavanda-racic.hr

[Vrh] Go down

mali PROBLEM !! Empty Re: mali PROBLEM !!

Postaj by sunčana 4/11/2010, 09:38

koliko ja znam..(ograđujući se od nesporazuma na relaciji: banka-županija), zadužnica je ovršna isprava NA RAČUNE klijenta. vjerujem da bez sudske tužbe ne može plijeniti imovinu, dakle, ni tvoju zemlju. blokirat će ti SVE račune dok ne namire iznos.
nisam čula da su nekog tražili povrat sredstava, ali vjerujem da je moguće ako ih nisi namjenski utrošio, prema programu za koji si ih tražio. (tražio za kuću, a potrošio na..reprezentaciju:)
usput..jednom poduzeću za kog radim upravo odbijen zahtjev za poticaj (projekat: jačanje konkurentnosti malog gospodarstva, da ne kažem da je zahtjev potkrijepljen savršeno) jer nam ne odgovara broj djelatnosti NKD-a i djelatnosti za koju tražimo. radi se o tome da je poduzeće pri osnivanju registrirano na deset djelatnosti. u NKD upisana prva po redu, (NAPOMINJEM: SVE SU U REGISTRACIJI) dok je neka druga postala pretežita,od nje živimo, tražimo poticaje za nju, uložili masu vlastitih sredstava, fali malo..imamo predračune, sve savršeno..
no! da bi nas odbili našli nam grešku. pozdrav Đuri!
eto, djeco..pazite na brojeve NKD-a. znam, nije ga teško promijeniti, baš zato ne smatram ni da je težina tog broja statistike djelatnosti toliko bitna. očito jest..


Zadnja promjena: sunčana; 5/11/2010, 07:21; ukupno mijenjano 1 put.
sunčana
sunčana

Broj postova : 1026
God : 58
Lokacija : zagrebačka županija
Zanimanje : knjigovodstvo
Registriran : 06.10.2008
2


[Vrh] Go down

mali PROBLEM !! Empty Re: mali PROBLEM !!

Postaj by roko 4/11/2010, 16:13

sunčana, ja sam sve i kunu potrošio strogo namjenski, čak sam i pridodao dodatnih 15.000,00kn svog novo uloženog novca..
glavni problem je banka koja mi nije dala sredstva za daljnja ulaganja...tu sam spriječen a županija je odmah tražila povrat sredstava, kao da sam ih utrošio na nešto deseto!!
roko
roko

Broj postova : 1392
God : 41
Lokacija : Hrvatska Kostajnica
Registriran : 09.03.2008
8


http://www.lavanda-racic.hr

[Vrh] Go down

mali PROBLEM !! Empty Re: mali PROBLEM !!

Postaj by sunčana 5/11/2010, 07:51

razumijem ja tebe, roko..
ali oni očito ne.
je li te uopće itko saslušao?
koliko sam ja razumjela, ti si i pravdao troškove...gdje je onda greška? da li su sredstva bila isključivo za kućicu? po kom si to programu tražio poticaj? na nešto si se tamo obavezao?
nevjerojatno..ne znam što bih rekla. ovdje se ne zna tko lud..tko zbunjen..
zasad, isprazni račune, za slučaj da ti pošalju zadužnicu. dobit ćeš malo na vremenu, ništa drugo. možda te neće odmah tužiti. možda neće uopće.
no, kad jednom podignu tužbu, nećeš moći zemlju ni prodati ni pokloniti nekom svom..rizik je. opg ćeš vjerojatno moći ugasiti, ali obveza će ti ostati. bojim se da prijenosom opg-a na nekog, obveza povrata ide ili s opg-om ili ostaje tebi..(to ne znam, kako je riješeno pitanje vlasništva u opg)
naoružaj se živcima i obilazi još županiju. piši žalbe, potkrijepi računima, predračunima (nabavi kakav predračun za drvenu kuću!) , eventualnim ugovorima, specificiraj troškove, dokaži suradnju s turističkom zajednicom..traži odgodu! još danas. prije nego ti zadužnicom blokiraju račun. mada, ako su te zvali da ju šalju, bojim se da je to već na putu..
izmuzi još godinu dana vremena, bolje ti je i uzeti kredit pa napraviti tu drvenu kućicu (ne piše valjda kakva mora biti?), doselit ćeš neku staru..ima ih na netu..uostalom, što i možeš napraviti s 50.000???
ne znam što bih rekla..želim ti da izdržiš..ne daj se.
sunčana
sunčana

Broj postova : 1026
God : 58
Lokacija : zagrebačka županija
Zanimanje : knjigovodstvo
Registriran : 06.10.2008
2


[Vrh] Go down

mali PROBLEM !! Empty Re: mali PROBLEM !!

Postaj by sunčana 5/11/2010, 07:56

roko je napisao/la:riječ je o 50.000,00 kuna !! pravdao sam oko 65.000,00kn te godine... problem je što nisam napravio tu kuću,,, a ne mogu je napraviti jer mi u banci nisu dali kredit!! i sistem domino efekta....
sutra ću biti sa dožupanom, ali mislim da je to gotova stvar...
rekao sam tamo gospođi da nam smjer i razvoj ove države očito diktiraju banke a ne vlast, koja neveliko potiče mlade poduzetnike početnike.... MOŠ MISLIT !!!!


ma gospođi je to na jedno ušlo, na drugo izašlo..nit ona što može, nit ju zanima, ona je igrom slučaja zaštićena kolektivnim ugovorom djelatnika u državnoj instituciji i boli ju nešto, hoćeš li ti što napraviti ili ne. njezina plaća ne ovisi o tome. ne direktno, ali ako se zamisli da joj plaća ide iz proračuna u koji ti uplaćuješ porez, onda bi ipak mogla potruditi se i savjetovati štogod..ajd ju lijepo pitaj..možda su imali kakav takav slučaj pa ga riješili..povoljno. neka ti prišapne što da radiš..
jesi li se sreo s dožupanom? što si riješio? što ti je savjetovao on?
sunčana
sunčana

Broj postova : 1026
God : 58
Lokacija : zagrebačka županija
Zanimanje : knjigovodstvo
Registriran : 06.10.2008
2


[Vrh] Go down

mali PROBLEM !! Empty Re: mali PROBLEM !!

Postaj by roko 5/11/2010, 19:30

riješeno je, pozitivno... Smile

primili se me na razgovor kod pročelnika, objasnio sam o čemu je riječ i dali su mi rok do 30.06.2011.godine da napravim drveni objekat sa smještajem...
rekao sam im da je glavni problem ne mogućnost dobivanja kreditnih sredstava. rekli su da napravim nešto minimalno, samo toliko da mogu dobiti papir da imam smještajni kapacitet (smještaj za noćenje, sanitarni čvor...minimum minimuma!!). imam hrpu stare hrastove građe, a nabavio sam i hrpu stare cigle, tako da u proljeće niče kućica na plantaži!!
očito da je nekome Bog dao pamet a nekome sreću,,,, ja očito imam više ovog zadnjeg Smile Smile
hvala svima koji su mi pomogli !!!!
sunčana, hvala na savjetima !!
roko
roko

Broj postova : 1392
God : 41
Lokacija : Hrvatska Kostajnica
Registriran : 09.03.2008
8


http://www.lavanda-racic.hr

[Vrh] Go down

mali PROBLEM !! Empty Re: mali PROBLEM !!

Postaj by Gost 5/11/2010, 21:22

E baš mi je drago da si rješio problem. Smile

Gost
Gost


[Vrh] Go down

mali PROBLEM !! Empty Re: mali PROBLEM !!

Postaj by sunčana 11/11/2010, 11:23

cheers gitar clap lets party odlicno peace sampanjac mali PROBLEM !! 796345

ne mogu iskazati oduševljenje zbog tvog uspjeha! neizmjerno mi je drago!
ko da se meni događa! ozbiljno..
jedno...što si uspio iskamičiti odgodu, a drugo..što nam to svima daje nadu da povjerujemo u razum i logiku županijskih vlasti tvoje županije. bravo i za njih!
možda se i drugi ugledaju..
a sad..na posao! šesti mjesec na godinu je blizu na posao
šalji fotke o gradnji! da vidim kako će to izgledati..
zanima me..raduje me Smile)
no!!!..pazi da ti to gradi firma registrirana za to! raspitaj se dobro mora li..
vidi hoće li to biti osnovno sredstvo (dugotrajna imovina s amortizacijom) ili pojedinačni troškovi ulaganja..
pametno ti je za sve zvati tog u županiji koji ti je dao odgodu, surađuj s njim, dosađuj mu..usput, nek vidi da radiš, a i imat ćeš točne informacije.
još kad bi bile i napismeno...eh..Smile)
sunčana
sunčana

Broj postova : 1026
God : 58
Lokacija : zagrebačka županija
Zanimanje : knjigovodstvo
Registriran : 06.10.2008
2


[Vrh] Go down

mali PROBLEM !! Empty Re: mali PROBLEM !!

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.