AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








KUPUJMO HRVATSKO

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

KUPUJMO HRVATSKO Empty KUPUJMO HRVATSKO

Postaj by JOSIP FERGUSON 28/8/2010, 19:58

evo upravo sam dozivio jednu situaciju koja me ponukala da otvorim ovu temu...

naime, hodam sa zenom medju policama jednog trgovackog lanca kupujuci namirnice, i dodjemo do ketchupa (iliti kečapa), i naravno, ja kao ja, da potpomognem svoje zemljake, odmah u ruke podravkin, i neznam sto me ponukalo da citam deklaraciju, vjerovatno sam trazio rok trajanja, kad ono proizvođač "uninekakoblablabla" doo - Mađarska (znači zemlja porijekla, uvoznik podravka...

reko, ohoho, mislio ja to od domaćih podravskih paradajza, a ono vraga.

brzo ga ispustim iz ruke i predjem na drugi malo manje omiljen, ali ipak nas, zvijezdin, i odma citat deklaraciju, kad ono opet isti šok, drugi put, zemlja porijekla mađarska, proizvođač neka firma, mozda i ista ili slicnog naziva kao i predhodna, zvijezda i tu samo uvoznik, nije to hrvatske vidlo....

i tako, mislim si ja, kupnjom ijednog od ova dva kečapa neće josip pomoć ni jednom našem radniku da dobije plaću, a bome ni jednom našem poljoprivredniku da proda svoj paradajz, i kupim ljepo helmanns kečap iz inata, a ovi neka se jebu, kad me hoće prevarit, e pa neće....

takvih situacija ima jos koliko hocete, i kad zelimo dati svoju kunu našem gospodarstvu, nismo sigurni da ce ona tamo i zavrsiti, prevarit ce nas i tu.....
JOSIP FERGUSON
JOSIP FERGUSON

Broj postova : 1238
God : 42
Lokacija : virovitica
Registriran : 10.03.2008
17

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

KUPUJMO HRVATSKO Empty Re: KUPUJMO HRVATSKO

Postaj by IVAN DF180.7 28/8/2010, 20:12

e kad smo već kod te teme ja vas mogu samo savjetovat kod kupnje mlijeka

dakle,pošto proizvodim za jednu domaću mljekaru u razgovorima sa referentima(nebi točno znao što rade,uglavnom uzimaju uzorke za analizu kvalitete mlijeka) sam doznao (tj.moj tata) da se mlijeko u tetrapaku većinom radi od uvoznog mlijeka u prahu pošto hrvatska ne proizvodi dovoljne količine mlijeka za svoje potrebe

ako želite pomoći našem gospodarstvu kupujte mlijeko u plastičnim bocama jer je to prava hrvatska roba
IVAN DF180.7
IVAN DF180.7

Broj postova : 287
God : 30
Lokacija : Karlovac
Zanimanje : učenik
Registriran : 04.06.2010
0


[Vrh] Go down

KUPUJMO HRVATSKO Empty Re: KUPUJMO HRVATSKO

Postaj by Fidelito 28/8/2010, 20:25

Podravka ima (ili je imala) tvornicu za preradu paradajza u Umagu. Ima li netko na forumu iz Istre tko poznaje situaciju sa proizvodnjom i preradom paradajza u Istri da nam iz prve ruke kaže kakva je situacija tamo? Znam uglavnom da im je paradajz iz tube (dvostruki koncentrat) dobar, a to je, čini se, jedino što još tamo proizvode. Najlakše je kupiti gotov proizvod i redistribuirati ga na tržištu. Sa druge strane da bi se nešto proizvelo potrebno je puno znanja, ulaganja i truda da bi se postigao dobar rezultat. Inače kada smo kod ketchup-a probaj Heinz, bilo koji od njihovih 57 vrsta.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

KUPUJMO HRVATSKO Empty Re: KUPUJMO HRVATSKO

Postaj by branko 28/8/2010, 23:40

proizvode jos i sad taj dvostruki koncentrat , plus njega jos i pasirani u tetrapaku, sok u staklenim flasicama, sjeckana i pelat . ali nisu zvijezda i podravka jedine koje to rade isto ti i sa ledom (neke vrste sladoleda su iz spanjolske, smrznuta riba i povrce) , dukatom (dukatino, sir u listicima, gotovi slag u bocama ) i masa ostalih firmi . sto se tice podravke znam da kroasani (dolcela), kikiriki (kviki), smrznuto povrce, neke vrste ribljih konzervi (brand eva) i jos masu stvari ne proizvodi vec uvozi i prodaje kao svoje.
branko
branko
Admin
Admin

Broj postova : 3626
God : 55
Lokacija : Z druge strane bare
Registriran : 09.03.2008
44


http://www.farmphoto.com/fpv2/AuthorHistory.aspx?auth=frabrne

[Vrh] Go down

KUPUJMO HRVATSKO Empty Re: KUPUJMO HRVATSKO

Postaj by AntunB 29/8/2010, 09:06

I ja sam to doživio sa podravkom rajčica pelati u konzervi za podravku rade talijani a isti proizvođač ima i svoju robu cijena 30% manja.

AntunB

Broj postova : 99
Lokacija : Mrežnički varoš.Duga resa
Registriran : 23.10.2009
0


[Vrh] Go down

KUPUJMO HRVATSKO Empty Re: KUPUJMO HRVATSKO

Postaj by JOSIP FERGUSON 29/8/2010, 11:20

jel problem reci u koprivnici trebamo 20 ha industrijske rajcice da proizvedemo sami taj kečap, i netko bi je proizveo nebi bilo skuplje sigurno nego ti iz madjarske, a onda bi bi mogli izreklamirati kao svoje...

ovo sto rade je krajnje bezobrazno...

JOSIP FERGUSON
JOSIP FERGUSON

Broj postova : 1238
God : 42
Lokacija : virovitica
Registriran : 10.03.2008
17

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

KUPUJMO HRVATSKO Empty Re: KUPUJMO HRVATSKO

Postaj by abrkili 29/8/2010, 12:06

mene je najviše smetalo kad je konzum jedno vrijeme,a možda još i uvijek, na pakiranja mlijeka u tetrapaku stavljalo našu zastavu s grbom da pokažu kako je to domaće mlijeko.Bili su mudri pa nisu nigdje napisali da je domaći proizvod,nego je ta zastava i grba trebao samo zavarati kupce da misle da je domaće.I da,mlijeko je koštalo oko 3-3,5 kn.Nema nikakvih šansi da je domaće.

Ako niste primijetili,svako pakovanje mlijeka koje ima najnižu cijenu je pakirano ili u Vriocima(BiH) ili u mljekari KIM,koja je naravno u vlasnistvu Agrokora.Ako BiH ima tolike količine mlijeka da ospkrbljuje i lijepu našu s tolikim trgovačkim centrima,onda svaka im čast,evo im i naše krave i polja,nek si nose sve... crazy

p.s.da ne bi neki krivo shvatili,ne odnosi se na kolege stočare iz BiH..
abrkili
abrkili

Broj postova : 1754
God : 36
Lokacija : Nova Kapela
Registriran : 14.03.2008
28

→→→ : VIŠE

http://www.vef.hr

[Vrh] Go down

KUPUJMO HRVATSKO Empty Re: KUPUJMO HRVATSKO

Postaj by branko 29/8/2010, 12:23

JOSIP FERGUSON je napisao/la:jel problem reci u koprivnici trebamo 20 ha industrijske rajcice da proizvedemo sami taj kečap, i netko bi je proizveo nebi bilo skuplje sigurno nego ti iz madjarske, a onda bi bi mogli izreklamirati kao svoje...

ovo sto rade je krajnje bezobrazno...


pogon za preradu je u umagu i tamo je organizirana proizvodnja paradajza za njihove potrebe. a sto se tice ostalog povrca nesto je krenulo nabolje odkad je g. matotan direktor Podravkinog Razvoja sirovinske osnove ali jos uvijek ne u onoj mjeri kojoj bi moglo. u mojem kraju se dosta proizvodi (osobito paprika i krastavci) za pogon u varazdinu koji proizvodi konzervirano povrce. dok recimo rizu ne prodaju na nasem trzistu mada imaju tvornicu za njenu proizvodnju , istina bog u ceskoj ali je u podravkinom vlasnistvu. kako sam vec prije napisal ne radi to samo podravka vec i sve ostale firme jer im je tako jeftinije KUPUJMO HRVATSKO 684261 KUPUJMO HRVATSKO 684261 .
branko
branko
Admin
Admin

Broj postova : 3626
God : 55
Lokacija : Z druge strane bare
Registriran : 09.03.2008
44


http://www.farmphoto.com/fpv2/AuthorHistory.aspx?auth=frabrne

[Vrh] Go down

KUPUJMO HRVATSKO Empty Re: KUPUJMO HRVATSKO

Postaj by AntunB 29/8/2010, 20:23

KIM nije u vlasništvu agrokora več dukata u stvari laktalis .

AntunB

Broj postova : 99
Lokacija : Mrežnički varoš.Duga resa
Registriran : 23.10.2009
0


[Vrh] Go down

KUPUJMO HRVATSKO Empty Re: KUPUJMO HRVATSKO

Postaj by JOSIP FERGUSON 29/8/2010, 20:41

abrkili je napisao/la:mene je najviše smetalo kad je konzum jedno vrijeme,a možda još i uvijek, na pakiranja mlijeka u tetrapaku stavljalo našu zastavu s grbom da pokažu kako je to domaće mlijeko.Bili su mudri pa nisu nigdje napisali da je domaći proizvod,nego je ta zastava i grba trebao samo zavarati kupce da misle da je domaće.

eee to i mene najviše smeta, upravo takve prevare koje je moguce pronaci i na niz drugih proizvoda...

i gore navedeni kečap se velikim slovima reklamira kao nas, a hrvatske nije vidlo...

neznam kako uopce smiju nesto sto sami ni proizvode zapakirat pod svoju naljepnicu i varat kupce kako je to upravo proizvod brenda koji se reklamira???

ja hocu u trgovini izbor dali cu kupit mlijeko "BiH" po odredjenoj cijeni, ili nase mlijeko po odredjenoj cijeni, ali da mi trgovci pokusaju to mlijeko "BiH" zapakirat pod domace, znajuci da sam osobno osjetljiv na to i biram domaci proizvod, svjesno me namjeravajuci prevarit, e to mrzim, to niti je trgovina, niti marketing, to je kriminal...

lopovi, ako postoji potraznja za domacim proizvodima, zasto onda ne povecaju potraznju za domacim mlijekom npr pa neka ga onda kada se i proizvede prodaju pod svojim brendom....
JOSIP FERGUSON
JOSIP FERGUSON

Broj postova : 1238
God : 42
Lokacija : virovitica
Registriran : 10.03.2008
17

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

KUPUJMO HRVATSKO Empty Re: KUPUJMO HRVATSKO

Postaj by Fidelito 29/8/2010, 22:20

Teško je proizvesti malu količinu nekog proizvoda kao na primjer ketchup koji bi bio koliko toliko konkurentan na istoj polici sa ostalim proizvodima te vrste od proizvođača koji su se specijalizirali za preradu, na primjer, rajčice. Samo stvar je u tome da je podravka imala cijelu tu prozvodnju nekada i od nje su odustali i počeli prodavati tuđe proizvode pod svoje i naplaćuju samo svoj brend (za one koji slabije vide). Istina je da se ne isplati da jedna tvornica ima veliki i široki asortiman, tu se pribjegava outsourcingu ili ti nabavi nekih proizvoda i usluga izvana jer je to jeftinije ali po mome mišljenju prerada rajčice je proizvod koji 'ide' u prodaji i to bi se moglo proizvoditi i prerađivati u dovoljnim količinama kod nas i to bi se isplatilo (posebno zato što postoi tradicija, snažan brend i svi ekološki uvijeti za kvalitetnu proizvodnju). U podravci je proteklih godina bilo mnogo problema sa poslovanjem i ovo je vjerovatno rezultat poslovne politike koja je vođena prije 5 ili 10 godina. Koliko li se samo sušenog povrća (luk, pastrnjak, itd) uvozi za proizvodnju vegete.... Ljudi su stvorili jake biznise proizvodeći to za Podravku, ali ne u Hrvatskoj - nego u Poljskoj. Čak je i izgrađena tvornica Vegete tamo, da se ne mora voziti suho povrće u Koprivnicu na mješanje, pa gotov proizvod natrag u Poljsku. A vegeta im je najjači brend, možda i najjači brend u Hrvatskoj prehrambenoj industriji uopće.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

KUPUJMO HRVATSKO Empty Re: KUPUJMO HRVATSKO

Postaj by abrkili 31/8/2010, 00:14

AntunB je napisao/la:KIM nije u vlasništvu agrokora več dukata u stvari laktalis .

jesi siguran?
abrkili
abrkili

Broj postova : 1754
God : 36
Lokacija : Nova Kapela
Registriran : 14.03.2008
28

→→→ : VIŠE

http://www.vef.hr

[Vrh] Go down

KUPUJMO HRVATSKO Empty Re: KUPUJMO HRVATSKO

Postaj by 21yes 31/8/2010, 00:58

Je istina lactalis je kupio KIM.

21yes

Broj postova : 296
Lokacija : Severin
Registriran : 06.09.2008
6


[Vrh] Go down

KUPUJMO HRVATSKO Empty Re: KUPUJMO HRVATSKO

Postaj by kreso 31/8/2010, 05:52

21yes je napisao/la:Je istina lactalis je kupio KIM.

je istina je i sad svu proizvodnju iz dukata sele u karlovac
kreso
kreso

Broj postova : 1997
God : 43
Lokacija : virovitica
Zanimanje : poljoprivrednik-radnik
Registriran : 09.03.2008
26

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

KUPUJMO HRVATSKO Empty Re: KUPUJMO HRVATSKO

Postaj by abrkili 31/8/2010, 21:13

kreso,mislis proizvodnju kao preradu,odnosno razmućivanje mlijeka u prahu i punjenje tetrapaka?
abrkili
abrkili

Broj postova : 1754
God : 36
Lokacija : Nova Kapela
Registriran : 14.03.2008
28

→→→ : VIŠE

http://www.vef.hr

[Vrh] Go down

KUPUJMO HRVATSKO Empty Re: KUPUJMO HRVATSKO

Postaj by 21yes 31/8/2010, 22:13

Jel oni stvarno razmučuju mlijeko u prahu i pune u tetrapak ili samo tako pišete, možda uvoze mlijeko pa samo pakiraju.

21yes

Broj postova : 296
Lokacija : Severin
Registriran : 06.09.2008
6


[Vrh] Go down

KUPUJMO HRVATSKO Empty Re: KUPUJMO HRVATSKO

Postaj by bufa befava 1/9/2010, 06:57

Da bi se održala cijena mlijka na tržištu regije viškove pretvaraju u prah ..pa kad poraste potražnja -hop, eto friškog mlijeka .
Isto kako se radilo s naftom u kombinaciji s mega tankerima , ovi čuće u sredozemlju čekaju da rafinerije presuše .
Sve je to radi stablizacije tržišta Laughing-ma brus ,sve je to radi pridržavanja jajci krupnom kapitalu .

bufa befava

Broj postova : 271
Lokacija : hrv
Zanimanje : ja sam obična isfrustrirana seljačina
Registriran : 20.09.2009
3


[Vrh] Go down

KUPUJMO HRVATSKO Empty Re: KUPUJMO HRVATSKO

Postaj by JOSIP FERGUSON 10/9/2010, 21:26

evo mene opet da obnovim temu....

-podravka "provita" žitne pahuljice kojima na kutiji velikim slovima pise da su proizvedene od pomno biranih kukuruza ovo ono, podrazumjeva se u domacoj radinosti, na dnu kutije malim malim slovima pise proizvodjac "švabo"doo njemacka, uvoznik podravka...

bio sam uvjeren da su te fenomenalne pahuljice nas proizvod, ali ocito da sam bio opet u krivu, ne znamo mi tako sta proizvesti....opet su me htjeli preveslati, i to ocito vrlo vjesto....

i od sada josip vise ne kupuje te pahuljice jer kupnjom tog proizvoda takodjer nece pomoc ni jednom nasem radniku da zaradi placu, a bome ni jednom nasem poljoprivredniku da proda svoj kukuruz....ode moj novac pravac njemacka......

ta podravka se umjesto vrhunskog domaceg branda proizvodjaca domacih prehrambenih proizvoda pretvara u vrhunskog svercera i prevaranta domaceg naroda......

jel na taj nacin svi oni manageri zaradjuju svoje place i vode firmu u prosperitet tako sto ce njemacke pahuljice prepakirat pod svoje ime koje jos ocito zivi na staroj slavi one pokojne tete vegete, i htjet ih onda nama uvalit kao domace??? i to je nase poduzetnistvo???

sramota!

uf sto mi dignu tlak...

jel to samo mene ljuti ili jos nekoga od vas poštovanih poljoprivrednika???
JOSIP FERGUSON
JOSIP FERGUSON

Broj postova : 1238
God : 42
Lokacija : virovitica
Registriran : 10.03.2008
17

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

KUPUJMO HRVATSKO Empty Re: KUPUJMO HRVATSKO

Postaj by Zvonimir 10/9/2010, 21:45

Josipe, ima nas još koji volimo domaće. Nažalost, bili bi gladni kad bi kupovali samo hranu proizvedenu u Hrvatskoj.
Slažem se da je ovo prevara, i zato dobro činiš kad gledaš na ta sitna slova.
Ak već mora biti stranjsko (jer nema domaćeg), onda ću radije kupiti jeftiniji original, nego skuplje rebrand-ane "HR" marke.

Zvonimir

Broj postova : 2509
God : 59
Lokacija : Križevci
Registriran : 14.03.2008
10

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

KUPUJMO HRVATSKO Empty Re: KUPUJMO HRVATSKO

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.