AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Pužarstvo

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Pužarstvo Empty Pužarstvo

Postaj by paor 10/4/2008, 20:08

Prijateljev pužarnik. Zasad pušiona na kvadrat.

puževi, puž
Pužarstvo Puz10

Pužarstvo Puz210
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Pužarstvo Empty Re: Pužarstvo

Postaj by pingo 10/4/2008, 20:20

Hehe silent , kolika je ograđena površina ?
Da li su to neke posijane biljke unutra ili je korov ?
pingo
pingo

Broj postova : 4918
Lokacija : Slavonski Brod
Registriran : 09.03.2008
3

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Pužarstvo Empty Re: Pužarstvo

Postaj by paor 10/4/2008, 21:14

Ograđena površina je oko 7000 kvadrata, a pod uževima je 5000. Ovaj korov su zasijane biljke koje stado pase - repica, suncokret, šćir...

Pužarstvo Rrztrz10
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Pužarstvo Empty Re: Pužarstvo

Postaj by pingo 10/4/2008, 21:24

A vidim da tu mora biti vlažno jer ima prskalice namontirane .
Odakle mu voda , na fotki se ne vidi neki veći kanal ili bara ?
Daj obrazloži malo zašto je taj posao ne pušiona nego pušiona na kvadrat ?
Koja su mu ulaganja a koliki prinosi ?
Gdje ih uopće prodaje , da li ima tržište ?
pingo
pingo

Broj postova : 4918
Lokacija : Slavonski Brod
Registriran : 09.03.2008
3

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Pužarstvo Empty Re: Pužarstvo

Postaj by paor 10/4/2008, 21:48

Puževi ne mogu živjeti bez velike vlage u neposrednoj okolini (zaustavljaju rast, razmnožavanje i zakopavaju se u zemlju, poslije obilne kiše ili zaljevanja, milina je vidjeti gomile po mrežama ili tlu). Voda je dakako bitna i za zaljevanje posijanih kultura namijenjenih ishrani puževa. Prilično jedu te životinjice (jedna jabuka bude pojedena za 24 sata). Znači navodnjavanje i razne prskalice su must have u tom poslu, a frend je to jednostavno riješio bušotinom (40 m) 6/4" cijevi i ruskom pumpom na vrhu. S izvorom vode zasad nema problema jer je pužarnik vrlo blizu regionalnog izvora pitke vode.
O financijskim i drugim nevoljama bi mogao podosta, ali ukratko - dogovorena cijena puževa je bila 4€/kg, a realizira se po 1.5€, preskupi troškovi transporta (city expres), rokovi isplate i do 9 mj., oko 50% puževa otkupljivač proglasi 2. kl. bez ikakvog obrazloženja niti mogućnosti prigovora i sl., prirast puževa ispod očekivanog, posla kao u priči- recimo svakog jutra u sezoni treba skoro dva sata skupljati i vraćati odbjegle puževe iako je postavljena skupa i specijalna zaštita, sve češće suhe zime i suhomrazevi jako škode puževima....).
Ulog je bio oko 300000 prije 5 g. (sve je rađeno prema pravilima struke), a dosad nije ostvario bruto prihoda niti 200000. Otkupljivač je jedna firma iz Istre i oni su jedini koji su pokupili kajmak od ovog biznisa. Od njih se sve moralo kupiti u startu - matično leglo, mreže, specijalna zaštita....,a sve je bilo preskupo.

Uglavnom, nikome ne bih preporučio ovaj biznis. Na tu farmu je dolazilo na stitine (doslovno) zainteresiranih gotovo iz cijele Hrvatske. Frend je prema svim bio iskren i otvoren. Nekolicina je ipak pokušala i koliko mi znamo, svi su propali.
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Pužarstvo Empty Re: Pužarstvo

Postaj by pingo 10/4/2008, 21:55

A kako se oni razmnožavaju , koliko brzo ?
pingo
pingo

Broj postova : 4918
Lokacija : Slavonski Brod
Registriran : 09.03.2008
3

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Pužarstvo Empty Re: Pužarstvo

Postaj by JOSIP FERGUSON 10/4/2008, 21:59

zasto nekako imam osjecaj da je i ta proizvodnja puzeva isto kao sto su jedno vrijeme cincile bile hit, nije ni jedna poljoprivredna emisija bila bez makar jednog priloga o njima... kod nas ih je svaka druga kuca imala....

malo poslije njih dosli su nojevi pa s njima ista prica... svi nabavili nojeve a para ni za lijek....

sad su to puzevi...

znaci za one koji bi htjeli u poljoprivredi steci na brzinu neku veliku lovu pa se polakome....

eeee neide to bas tako.....

kako su ljudi samo naivni i lakovjerni...NHF...
JOSIP FERGUSON
JOSIP FERGUSON

Broj postova : 1238
God : 42
Lokacija : virovitica
Registriran : 10.03.2008
17

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Pužarstvo Empty Re: Pužarstvo

Postaj by paor 10/4/2008, 22:01

ne znam detalje ciklusa, ali znam da trebaju 2 godine do onog velikog primjerka.
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Pužarstvo Empty Re: Pužarstvo

Postaj by JOSIP FERGUSON 10/4/2008, 22:04

i da, kad smo vec ko puzeva sjecam se kako smo kao klinci isli poslije kisa kupit puzeve, dalo se dobro prodati....
bilo je za sladoled.... davno je to bilo...

onda su zabranili skupljanje, valjd su postali zasticeni zakonom...

kako mi je to smjesno kad kazu ti sto uzgajaju da im pobjegnu i da moraju svako jutro ih skupljat...

hihihi-puzevi pobjegnu???
zamislite???
-ipak su oni poznati po brzini... Shocked Surprised Wink
JOSIP FERGUSON
JOSIP FERGUSON

Broj postova : 1238
God : 42
Lokacija : virovitica
Registriran : 10.03.2008
17

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Pužarstvo Empty Re: Pužarstvo

Postaj by paor 10/4/2008, 22:05

@ JOSIP FERGUSON

i ja to kažem (da je to sve "lanac sreće"), ali me mnogi bijelo gledaju

mogao bih i o nojevima, a to je jedna slična priča jednog drugog poznanika., samo što se ovaj na vrijeme izvukao iz toga i "proslijedio lanac" dalje od sebe (prodao stado napaljenoj mušteriji)
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Pužarstvo Empty Re: Pužarstvo

Postaj by JOSIP FERGUSON 10/4/2008, 22:05

mislim cak da je puz hermafrodit- muzjak i zenka 2u1...
znaci nema odvojeno muzjaka i zenki... oplodi sam sebe..
JOSIP FERGUSON
JOSIP FERGUSON

Broj postova : 1238
God : 42
Lokacija : virovitica
Registriran : 10.03.2008
17

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Pužarstvo Empty Re: Pužarstvo

Postaj by Gost 10/4/2008, 22:08

Pužarnik je dobro mjesto za mlade i neiskusne lovce da uče gađati živu, pokretnu metu. Laughing

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Pužarstvo Empty Re: Pužarstvo

Postaj by Picek 10/4/2008, 22:10

JOSIP FERGUSON je napisao/la:zasto nekako imam osjecaj da je i ta proizvodnja puzeva isto kao sto su jedno vrijeme cincile bile hit, nije ni jedna poljoprivredna emisija bila bez makar jednog priloga o njima... kod nas ih je svaka druga kuca imala....

malo poslije njih dosli su nojevi pa s njima ista prica... svi nabavili nojeve a para ni za lijek....

sad su to puzevi...

znaci za one koji bi htjeli u poljoprivredi steci na brzinu neku veliku lovu pa se polakome....

vjerojatno i lakomost ima nešto s time ali prije bih rekao da je najveći razlog propadanju takvih poslova nesređenost tržišta, neudruživanje proizvođača čime se dovodiš u situaciji da te otkupljivač može hebati u zdrav mozak koliko god hoćeš jer si presitan da bi sam nešto diktirao itd.
vjerojatno će se isto za koju godinu dogoditi sa voćarstvom i silnim voćnjacima koji se podižu..
jer oni koji neće imati hladnjače za skladištenje moći će lagano "objesiti škare o klin"..
super je to kako država subvencionira podizanje novih nasada ali nitko ne razmišlja što će biti sa tim voćem za koju godinu kada dozrije a kapaciteti hladnjača su već sada premali.. Laughing
dobro došli u zemlju snova Cool
Picek
Picek

Broj postova : 1225
Registriran : 13.03.2008
22


[Vrh] Go down

Pužarstvo Empty Re: Pužarstvo

Postaj by Gost 10/4/2008, 22:10

na otkupu kg puža je 3 kn

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Pužarstvo Empty Re: Pužarstvo

Postaj by Gost 10/4/2008, 22:14

Picek je napisao/la:
JOSIP FERGUSON je napisao/la:zasto nekako imam osjecaj da je i ta proizvodnja puzeva isto kao sto su jedno vrijeme cincile bile hit, nije ni jedna poljoprivredna emisija bila bez makar jednog priloga o njima... kod nas ih je svaka druga kuca imala....

malo poslije njih dosli su nojevi pa s njima ista prica... svi nabavili nojeve a para ni za lijek....

sad su to puzevi...

znaci za one koji bi htjeli u poljoprivredi steci na brzinu neku veliku lovu pa se polakome....

vjerojatno i lakomost ima nešto s time ali prije bih rekao da je najveći razlog propadanju takvih poslova nesređenost tržišta, neudruživanje proizvođača čime se dovodiš u situaciji da te otkupljivač može hebati u zdrav mozak koliko god hoćeš jer si presitan da bi sam nešto diktirao itd.
vjerojatno će se isto za koju godinu dogoditi sa voćarstvom i silnim voćnjacima koji se podižu..
jer oni koji neće imati hladnjače za skladištenje moći će lagano "objesiti škare o klin"..
super je to kako država subvencionira podizanje novih nasada ali nitko ne razmišlja što će biti sa tim voćem za koju godinu kada dozrije a kapaciteti hladnjača su već sada premali.. Laughing
dobro došli u zemlju snova Cool

Mi o svojim kooperantima i njihovoj budućoj proizvodnji voća razmišljamo. Cool

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Pužarstvo Empty Re: Pužarstvo

Postaj by JOSIP FERGUSON 10/4/2008, 22:15

Bećarina pusta je napisao/la:Pužarnik je dobro mjesto za mlade i neiskusne lovce da uče gađati živu, pokretnu metu. Laughing

ha ha ha ha ha..... lollol
JOSIP FERGUSON
JOSIP FERGUSON

Broj postova : 1238
God : 42
Lokacija : virovitica
Registriran : 10.03.2008
17

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Pužarstvo Empty Re: Pužarstvo

Postaj by JOSIP FERGUSON 10/4/2008, 22:17

Picek je napisao/la:
JOSIP FERGUSON je napisao/la:zasto nekako imam osjecaj da je i ta proizvodnja puzeva isto kao sto su jedno vrijeme cincile bile hit, nije ni jedna poljoprivredna emisija bila bez makar jednog priloga o njima... kod nas ih je svaka druga kuca imala....

malo poslije njih dosli su nojevi pa s njima ista prica... svi nabavili nojeve a para ni za lijek....

sad su to puzevi...

znaci za one koji bi htjeli u poljoprivredi steci na brzinu neku veliku lovu pa se polakome....

vjerojatno i lakomost ima nešto s time ali prije bih rekao da je najveći razlog propadanju takvih poslova nesređenost tržišta, neudruživanje proizvođača čime se dovodiš u situaciji da te otkupljivač može hebati u zdrav mozak koliko god hoćeš jer si presitan da bi sam nešto diktirao itd.
vjerojatno će se isto za koju godinu dogoditi sa voćarstvom i silnim voćnjacima koji se podižu..
jer oni koji neće imati hladnjače za skladištenje moći će lagano "objesiti škare o klin"..
super je to kako država subvencionira podizanje novih nasada ali nitko ne razmišlja što će biti sa tim voćem za koju godinu kada dozrije a kapaciteti hladnjača su već sada premali.. Laughing
dobro došli u zemlju snova Cool


pazi prika, ipak je druga stvar vocarstvo, tamo nitko ljudima ne obecava laku i brzu lovu, u vocarstvu ipak znas u detalje kako i koliko mozes zaradit, i tko se ide bavit vocarstvom ne ide se na brzinu obogatit....

druga je to pjesma...
JOSIP FERGUSON
JOSIP FERGUSON

Broj postova : 1238
God : 42
Lokacija : virovitica
Registriran : 10.03.2008
17

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Pužarstvo Empty Re: Pužarstvo

Postaj by paor 10/4/2008, 22:20

zdrav mozak koliko god hoćeš jer si presitan da bi sam nešto diktirao itd.
vjerojatno će se isto za koju godinu dogoditi sa voćarstvom i silnim voćnjacima koji se podižu..
jer oni koji neće imati hladnjače za skladištenje moći će lagano "objesiti škare o klin"..
super je to kako država subvencionira podizanje novih nasada ali nitko ne razmišlja što će biti sa tim voćem za koju godinu kada dozrije a kapaciteti hladnjača su već sada premali..
dobro došli u zemlju snova

a najgorj je što se sve sadašnje kalkulacije rade posadašnjim cijenama, a one će vjerovatno biti kororigirane nadole dok ti voćnjaci prispiju do uroda

s druge strane - možda će se za koju godinu uvesti biše reda u poslovanju našeg okruženja


Zadnja promjena: paor; 10/4/2008, 22:21; ukupno mijenjano 1 put.
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Pužarstvo Empty Re: Pužarstvo

Postaj by Gost 10/4/2008, 22:20

Josa kad bi vidio tko se sve želi baviti voćarstvom i na koji način nebi vjerovao. Vjeruj mi da znam, jer mi svakakvi ljudi dolaze.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Pužarstvo Empty Re: Pužarstvo

Postaj by JOSIP FERGUSON 10/4/2008, 22:25

ajde nije vocarstvo tako lose, lani se nisu nist zalili kod nas vocari, stovise bas sam na puno mjesta cuo da je jabuka trazena i solidno placena, a tko ima dobru proizvodnju i mozda nekakvu hladnjacu ima racunicu...

ne samo jabuka...

jedan moj znanac je napravio nekakvu improviziranu hladnjacu za nekih 200.000kn kaze da mu se prve god vratila...

nema mjesta pesimizmu...

ali to je druga tema...
ja bi molio da se vratimo puzovima, jer me ova tema bas zabavlja....
jos se sad smijem kad ih zamislim kako bjeze....
JOSIP FERGUSON
JOSIP FERGUSON

Broj postova : 1238
God : 42
Lokacija : virovitica
Registriran : 10.03.2008
17

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Pužarstvo Empty Re: Pužarstvo

Postaj by pingo 10/4/2008, 22:28

Na vrh one mreže , jedan centimetar iznad nje , treba postaviti golu žicu a na drugi kraj žice spojiti bateriju od 1.5 V i da vidiš koji bi to Alcatraz bio Laughing ... mislim da bi padali kao kruške i kotrljali se mami da im puše u rogove/ticala Laughing
pingo
pingo

Broj postova : 4918
Lokacija : Slavonski Brod
Registriran : 09.03.2008
3

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Pužarstvo Empty Re: Pužarstvo

Postaj by JOSIP FERGUSON 10/4/2008, 22:30

pazite nije vocarstvo igra, to je jedna jaaako teska proizvodnja koja nije za svakoga...

u vocarstvu ima toliko raznih bolesti, toliko stetnika, prskanja po 20-ak puta...

mogao bi reci vise nego u svim ratarskim proizvodnjama zajedno ima samo u vocnjaku jabuke...

a tek sad kad im naklate integriranu zastitu bilja koja je vani u vocnjacima pogotovo prije konzervativne....

ukratko nije zvaka za seljaka, tko nebude radio dobro neka propadne...

ja da idem dizat vocnjak sad prvo bi u ruke 10-ak knjiga proucit od korica do korica a onda trazit kredit....
JOSIP FERGUSON
JOSIP FERGUSON

Broj postova : 1238
God : 42
Lokacija : virovitica
Registriran : 10.03.2008
17

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Pužarstvo Empty Re: Pužarstvo

Postaj by Picek 10/4/2008, 22:31

JOSIP FERGUSON je napisao/la:ajde nije vocarstvo tako lose, lani se nisu nist zalili kod nas vocari, stovise bas sam na puno mjesta cuo da je jabuka trazena i solidno placena, a tko ima dobru proizvodnju i mozda nekakvu hladnjacu ima racunicu...

ne samo jabuka...

jedan moj znanac je napravio nekakvu improviziranu hladnjacu za nekih 200.000kn kaze da mu se prve god vratila...

nema mjesta pesimizmu...

ali to je druga tema...
ja bi molio da se vratimo puzovima, jer me ova tema bas zabavlja....
jos se sad smijem kad ih zamislim kako bjeze....
je, ima samo jedna caka..
voćnjaci koji su masovno sađeni u zadnje dvije-tri godine još uvijek nisu urodili punim rodom ili nisu rodili uopće (ovisno o voću) i naravno da su cijene takve kakve jesu..
a sad zamisli za pet godina kada sve što je sađeno urodi i kada ne bude dovoljno hladnjača..
urodi će se bacati jer će biti bezvrijedni..
pitaj povrtlare..
ja znam firmu koja sadi 1000 hektara voćnjaka..
nisam siguran ali mislim da toliko Agrokor nema sa svim svojim poduzećima zajedno..
btw. ta firma hladnjaču za sada nema.. clown
Picek
Picek

Broj postova : 1225
Registriran : 13.03.2008
22


[Vrh] Go down

Pužarstvo Empty Re: Pužarstvo

Postaj by Gost 10/4/2008, 22:32

Jednom mom traktoristi su se penjali na šljivu i onda ujutro krenu i žega ih uhvati na stablu pa se uvuku u kućicu i zaljepe za drvo i na kraju otpadnu. Nikako da stignu do plodova koje su inače na tlu žuljali ko ludi. Very Happy Al to je čudo živo, i kod njega su bježali. Laughing

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Pužarstvo Empty Re: Pužarstvo

Postaj by JOSIP FERGUSON 10/4/2008, 22:33

pingo je napisao/la:Na vrh one mreže , jedan centimetar iznad nje , treba postaviti golu žicu a na drugi kraj žice spojiti bateriju od 1.5 V i da vidiš koji bi to Alcatraz bio Laughing ... mislim da bi padali kao kruške i kotrljali se mami da im puše u rogove/ticala Laughing

hihihihi... isli bi trcecim korakom natrag Shocked ....

nemaju mamu! jer nisi procitao???
imaju mamu i tatu u jednom....
JOSIP FERGUSON
JOSIP FERGUSON

Broj postova : 1238
God : 42
Lokacija : virovitica
Registriran : 10.03.2008
17

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Pužarstvo Empty Re: Pužarstvo

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]


DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.