AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Staje za muzne krave

Stranica 3 / 10. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Staje za muzne krave - Page 3 Empty Re: Staje za muzne krave

Postaj by deere power 30/11/2010, 17:39

sta ovi po EU imaju samo te nove takve drvene stale, pa ne znam ko je glup ko ce dat 2mil kuna za par dasaka, zasto bi stala koja kosta 200.000kn bila sklepana pa za te pare se napravi stala ni malo losija od tih vasih koje mi isto izgledaju sklepane ( najbolje sto sam cuo je da krava s rogvima probije taj drveni zid Very Happy ), cak i bolje jer je jednostavnije i nisi duzan nikome, a gradjevinsku dozvolu moze trazit svako i pravit legalno objekt i ne vidim zast taj nece dobit poticaj, a to sto je vas neko izvaljo u uvalio vas u kredite do groba to je vasa stvar ja sam samo htio rec i sad to kazem da se moze i jednostvanije pravit tj, najbitnije jeftinije a ko voli nek izvoli
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Staje za muzne krave - Page 3 Empty Re: Staje za muzne krave

Postaj by ur45 30/11/2010, 18:06

@Branimir87 nisam reko da si lud sto si napravio štalu, štala ti je prava ali opet kada pogledaš ti majstori malo previse novaca uzmu .. ja sve što gradim radimo otac i ja.. opet ja nisam u stanju uc u kredit 2mil kuna, ima u cerni jedan sto je trebo radit farmu papire je ceko nesta previse dugo i naravno odusto je .. još jednom cu ponovit nisam nikog htio ismijat ili reći, da je bedak farma ti lijepo izgleda za mene je to preskupo da bi krava u tom spavalaa i to je to .. ! Wink

ur45

Broj postova : 1288
God : 30
Lokacija : slavonija
Registriran : 17.01.2009
-6


[Vrh] Go down

Staje za muzne krave - Page 3 Empty Re: Staje za muzne krave

Postaj by paor 30/11/2010, 18:29

podržavam ovakve projekte i poduzetnost

štale su skupe i mislim da su razni izvođači i birokrati omastili brkove, ali što da se radi, državu ne možemo birati, igraj kako sviraju svirači ili taljigaj lopatom i vilama između desetak krava misleći da si svoj na svome

mnogi pogrešno sude kad vidu takve farbane daske i zeleni krov, a to nije najveći trošak...trošak su betoni, izmuzišta, papirologija, osnovno stado, strojevi itd, a to mora imati bilokoji model štale, pogotovo nove

velika žalost bi bila da sad naiđe nadobudni inspektor (ne staji nikome na žulj dok se malo ne oporaviš) i kaže da ti se jame i đubrišta ne uklapaju u nove norme

paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Staje za muzne krave - Page 3 Empty Re: Staje za muzne krave

Postaj by pege25 30/11/2010, 18:42

Saša je napisao/la:Tu vidim postoji vrlo veliki problem koji bi inspektori trebali otkloniti, a zašto to ne čine to samo oni znaju. S jedne strane imamo stočare koji su uložili velik novac da bi sagradili staje kako to zakon traži i nalaže, a s druge strane imamo one koji su bespravno sklepali nekakve šupe u kojima drže stoku i konkuriraju prvonavedenim. Prijatelj ima modernu staju za 50 muznih krava izgrađenu naravno na kredit. Za staju ima svaki papir koji je zakonski potreban da bi sve bilo u potpunosti legalno. Problem je u tome da on ima ista prava kao i neki drugi stočari koji nemaju ni p od papira za svoje staje. To nije zdrava konkurencija i to bi moglo uništiti upravo one koji žele raditi po zakonu. Naši stočari uz to imaju i brdo drugih problema baš kai i svi poljoprivrednici u Hrvatskoj.

Pošto sam stočar od malih nogu Laughing ,pa mogu i ja koju dodati u ovoj temi ,a tiče se konkurencije navedene u sašinom postu.
Za mene je i konkurancija u ratarstvu isto tako slučaj za inspektore.
Dakle radi se o sljedećem da i onaj ko nije u sustavu pdv-a te ne plača porez na dobit i sl meni i meni sličnima koji to plačamo izravno konkurent u poslovanju.
Tako da bih sve te male poljoprivrednike prijavio pa neka se bave nečim drugim a ne nama da prave konkurenciju.
Kako je ovaj moj post nemoralan i osjetljv jer je tipa socjalnog karaktera tako nisam za prijavu i ukidanju rada stočarima koji drže krave u objektima pokrivenim pokrivenim doslovno ceradama niti da se doslovno sve natjera u sustav oporezrivanja.
Jer su neki meni poznanici doslovno 2 god i više tražili papire i dozvole i nisu im dali zbog zna se ,a ljudi imaju proizvodnju mlijeka vrhunsku i to u 10 puta gorim uvjetima od nekih u kojima su krave smještene u objektima tipa prikazanim u prošlim postovim.Mada podržavam da se gradi i ulaže ali da se radi i pametno raspolaže sa novcima.
Tako neka nama inspekcija bude daleko kao planet mars,a što se tiče ulaganja u nove objekte osobno sam za samo neka svatko bude svjestan rizika poslovanja.
A što se tiče umišljenih kulaka ,dao bog da za koju godinu i pege-a ovako "uvrjedi" jer to za mene to nije uvrjeda nego čast jer to ne može svatko biti isto kao što nemože svatko biti direktor.
A ljubomoran nikad nisam na ono što neki čovjek ima tj materijalno posjeduje
jer ja to nemam,ali jesam na njegovu sposobnos zašto i ja takav nemogu biti što mislim da je uredu i to mi daje snagu pa da i ja napravim nešta u i od svog života o čemu če moja djeca i unuci pričati.Kako blago vam kada je vama deda bio kulak pa je sada vama lako se praviti pametni i imate sa čime ,a samo ču ja znati kako sam do toga i kojom mukum došao.Vjerovali vi meni za neke sam i ja sada umišljeni kulak Shocked
Strpljen spašen.Iskreno izvinjenje svim prozvanim kulacima i dao bog da nas ima što više Staje za muzne krave - Page 3 836696
UH nadrobio ja ovdje svega, pa sory zbog malog off topic
pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Staje za muzne krave - Page 3 Empty Re: Staje za muzne krave

Postaj by zelenko 30/11/2010, 19:02

deere power je napisao/la:sta ovi po EU imaju samo te nove takve drvene stale, pa ne znam ko je glup ko ce dat 2mil kuna za par dasaka, zasto bi stala koja kosta 200.000kn bila sklepana pa za te pare se napravi stala ni malo losija od tih vasih koje mi isto izgledaju sklepane ( najbolje sto sam cuo je da krava s rogvima probije taj drveni zid Very Happy ), cak i bolje jer je jednostavnije i nisi duzan nikome, a gradjevinsku dozvolu moze trazit svako i pravit legalno objekt i ne vidim zast taj nece dobit poticaj, a to sto je vas neko izvaljo u uvalio vas u kredite do groba to je vasa stvar ja sam samo htio rec i sad to kazem da se moze i jednostvanije pravit tj, najbitnije jeftinije a ko voli nek izvoli

Bilo bi to dobro da bi tako išlo, ali bi te papiri za tu staju kao što ti navodiš za 200.000tkn stajali duplo više od farme, samo zrak češ platiti da ti se zavrti, a ni ne vidiš ga, a kad to sve poplatiš sama gradnja farme te dođe ko ti svi papiri, znači cca 700.000tkn što nije puno.
Nije skupa farma skupi su papiri i još ih moraš čekati duže nek se ta farma gradi što je tužno u ovoj našoj državi.
I kad več radiš napravit češ da si što više olakšaš posao, da ne budu ugodno samo kravama u njoj več da i tebi bude ugodno jer si u njoj 365 dana u godini, a da svaki dan ulaziš u nešto sklepano svaki bi dan vidio nešto što bi se još moglo na to sklepati i evo ti opet posla, ne da radiš sa kravama nego se još baviš i sa popravcima na staji.
eto pa mislim da je bolje napravit jednom pošteno nek svake godine nešto nadograđivati i zbijati i što ja znam što sve ne. To klepanje te na kraju dođe skuplje od prave dobre farme.
zelenko
zelenko

Broj postova : 1075
God : 33
Lokacija : Međimurje
Zanimanje : Poljoprivredni-tehničar
Registriran : 22.06.2010
29

→→→ : VIŠE


[Vrh] Go down

Staje za muzne krave - Page 3 Empty Re: Staje za muzne krave

Postaj by falkon 2 30/11/2010, 19:03

branimir87 je napisao/la:Od mene u ovoj temi toliko.
I previše sam napisao. Isti ste ko i oni tamo. Po vama su znači svi koji su izgradili nove moderne farme bedaki. Bolja je opcija klepat kojejkve suše bez dozvola koje ne zadovoljavaju ama baš nijedan propis i u kojima je tobože isto raditi ko i u ovakvim štalama. Evil or Very Mad

Prrijatelju ne sekiraj se oko zajedljivih komentara, jer evo da ia ja nadopišem koje slovo, ja se bavim proizvodnjom mlijeka (doduše ne u takom broju krava) ali s obzirom da znam kako je musti krave u tri objekta od kojih neki su preuređeni za krave muzare onda mogu reći da ta cijena i nije preterana na taj broj grla koji se nalazi a stim da je i oprema u toj cijeni to je ok, sada svaki kredit može biti problematičan ali i oplaćivati ga se može bez problema, sve zavisi od puno čimbenuka, iako sam ja odustao od toga iz puno poklopljenih razloga, (a bio sam zagrijan) ali gledajući jednu takvu farmu u mojem mjestu to je pravi pogodak , iz razloga što zadovoljava eu normama (što nas većina nemožemo u ovim našim objektima biti ni blizu) i pitanje je kako ćemo i dali ćemo uopće moći iz ovih naših "divljih" staja predavati (prodavati) mlijeko u daljnju preradu i još bolje primati potporu za isto................ svaka čast prijatelju na hrabrosti i želim ti svu sreću da i uspiješ
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Staje za muzne krave - Page 3 Empty Re: Staje za muzne krave

Postaj by hurli 30/11/2010, 19:46

paor je napisao/la:podržavam ovakve projekte i poduzetnost

štale su skupe i mislim da su razni izvođači i birokrati omastili brkove, ali što da se radi, državu ne možemo birati, igraj kako sviraju svirači ili taljigaj lopatom i vilama između desetak krava misleći da si svoj na svome

mnogi pogrešno sude kad vidu takve farbane daske i zeleni krov, a to nije najveći trošak...trošak su betoni, izmuzišta, papirologija, osnovno stado, strojevi itd, a to mora imati bilokoji model štale, pogotovo nove

velika žalost bi bila da sad naiđe nadobudni inspektor (ne staji nikome na žulj dok se malo ne oporaviš) i kaže da ti se jame i đubrišta ne uklapaju u nove norme


Skidam kapu na ovo cheers queen

Najbolje od svega toga mi je kaj tu pišu nekoji ljudi koji nemaju doma niti jednu kravu nego su čuli,vidjeli od drugih..
hurli
hurli

Broj postova : 806
Lokacija : međimurje
Registriran : 04.01.2009
13

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Staje za muzne krave - Page 3 Empty Re: Staje za muzne krave

Postaj by zrine89 30/11/2010, 20:13

hurli je napisao/la:
ursus4514 je napisao/la:Da, se ja ubacim gledo sam te objekte za krave, i mislim da je preskup objekt od 1 ,5 mil kuna za nesta u cemu ce krave spavat to stvarno je previse .. svaka cast onom tko to napravi fino to izgleda i sve ali sta je previse previse je .. Staje za muzne krave - Page 3 684261

Bolje da si tresnuo s glavom o zid ili šutio nego ovo napisao..

Ne, nego njega treba vezati tamo među kravama da nemože doči na forum. Rolling Eyes
zrine89
zrine89

Broj postova : 4163
God : 34
Lokacija : Podravski Podgajci
Zanimanje : Ratarstvo
Registriran : 10.03.2008
63

→→→ : O SEBI

[Vrh] Go down

Staje za muzne krave - Page 3 Empty Re: Staje za muzne krave

Postaj by pege25 30/11/2010, 20:14

hurli je napisao/la:
paor je napisao/la:podržavam ovakve projekte i poduzetnost

štale su skupe i mislim da su razni izvođači i birokrati omastili brkove, ali što da se radi, državu ne možemo birati, igraj kako sviraju svirači ili taljigaj lopatom i vilama između desetak krava misleći da si svoj na svome

mnogi pogrešno sude kad vidu takve farbane daske i zeleni krov, a to nije najveći trošak...trošak su betoni, izmuzišta, papirologija, osnovno stado, strojevi itd, a to mora imati bilokoji model štale, pogotovo nove

velika žalost bi bila da sad naiđe nadobudni inspektor (ne staji nikome na žulj dok se malo ne oporaviš) i kaže da ti se jame i đubrišta ne uklapaju u nove norme


Skidam kapu na ovo cheers queen

Najbolje od svega toga mi je kaj tu pišu nekoji ljudi koji nemaju doma niti jednu kravu nego su čuli,vidjeli od drugih..
To nikako ne znači da su isključeni u raspravi jel tako ili....
Molio bih te da malo pojasniš ovo i drugi puta budi malo konkretniji Staje za muzne krave - Page 3 710425
pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Staje za muzne krave - Page 3 Empty Re: Staje za muzne krave

Postaj by hurli 30/11/2010, 20:38

Ne znači da nisu uključeni ali opet ne mogu govorit ono kaj neznaju..

Isti primjer je kad čovjek kupi Novi traktor za 70-80 000 eura a mogao je i za 20-30 000e kupit polovan,nitko mu to neče reč nego mu svi čestitaju što je kupio traktor,a za farme se čude kad netko da 1.5mil kuna.
hurli
hurli

Broj postova : 806
Lokacija : međimurje
Registriran : 04.01.2009
13

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Staje za muzne krave - Page 3 Empty Re: Staje za muzne krave

Postaj by branko 30/11/2010, 21:05

branimir87 je napisao/la:Od mene u ovoj temi toliko.
I previše sam napisao. Isti ste ko i oni tamo. Po vama su znači svi koji su izgradili nove moderne farme bedaki. Bolja je opcija klepat kojejkve suše bez dozvola koje ne zadovoljavaju ama baš nijedan propis i u kojima je tobože isto raditi ko i u ovakvim štalama. Evil or Very Mad

nemoj se odmah raspizditi , a malo si i u krivu vecina postova koja se odnosi na cijenu nije u tom smislu u kojem si ti skuzio vec da je kod nas isti objekat sto zbog glupih zakona a sto zbog gradjevinske mafije 30 do 40 posto skuplji nego isti takav u eu.
branko
branko
Admin
Admin

Broj postova : 3626
God : 55
Lokacija : Z druge strane bare
Registriran : 09.03.2008
44


http://www.farmphoto.com/fpv2/AuthorHistory.aspx?auth=frabrne

[Vrh] Go down

Staje za muzne krave - Page 3 Empty Re: Staje za muzne krave

Postaj by pege25 30/11/2010, 21:20

zrine89 je napisao/la:
hurli je napisao/la:
ursus4514 je napisao/la:Da, se ja ubacim gledo sam te objekte za krave, i mislim da je preskup objekt od 1 ,5 mil kuna za nesta u cemu ce krave spavat to stvarno je previse .. svaka cast onom tko to napravi fino to izgleda i sve ali sta je previse previse je .. Staje za muzne krave - Page 3 684261

Bolje da si tresnuo s glavom o zid ili šutio nego ovo napisao..

Ne, nego njega treba vezati tamo među kravama da nemože doči na forum. Rolling Eyes

Uh zrine ova izjava je malo nepromišljena i pregruba dolje .
Da sam ja g. pege25 ovo napisao opet bih morao robijati tako malo pripazi kaj pišeš i obavezno pročitaj pravila foruma . ne
pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Staje za muzne krave - Page 3 Empty Re: Staje za muzne krave

Postaj by Saša 30/11/2010, 21:22

Da da u EU teče med i mlijeko! Možeš mislit
A neki ljudi ovdje misle da je taj forum njihovo vlasništvo!
Saša
Saša

Broj postova : 1023
Lokacija : Podravina
Registriran : 22.11.2009
22

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Staje za muzne krave - Page 3 Empty Re: Staje za muzne krave

Postaj by branko 30/11/2010, 21:26

Saša je napisao/la:Da da u EU teče med i mlijeko! Možeš mislit
A neki ljudi ovdje misle da je taj forum njihovo vlasništvo!

WTF Staje za muzne krave - Page 3 684261 Staje za muzne krave - Page 3 684261
branko
branko
Admin
Admin

Broj postova : 3626
God : 55
Lokacija : Z druge strane bare
Registriran : 09.03.2008
44


http://www.farmphoto.com/fpv2/AuthorHistory.aspx?auth=frabrne

[Vrh] Go down

Staje za muzne krave - Page 3 Empty Re: Staje za muzne krave

Postaj by Saša 30/11/2010, 21:27

branko je napisao/la:
Saša je napisao/la:Da da u EU teče med i mlijeko! Možeš mislit
A neki ljudi ovdje misle da je taj forum njihovo vlasništvo!

WTF Staje za muzne krave - Page 3 684261 Staje za muzne krave - Page 3 684261

Nisam mislio na vas!
Saša
Saša

Broj postova : 1023
Lokacija : Podravina
Registriran : 22.11.2009
22

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Staje za muzne krave - Page 3 Empty Re: Staje za muzne krave

Postaj by zrine89 30/11/2010, 21:38

pege25 je napisao/la:

Uh zrine ova izjava je malo nepromišljena i pregruba dolje .
Da sam ja g. pege25 ovo napisao opet bih morao robijati tako malo pripazi kaj pišeš i obavezno pročitaj pravila foruma . ne

E pege25, ajde ti lijepo mene zaobiđi i ignoriraj me. Postao si vrlo naporan u zadnje vrijeme. Ako se žališ na moj način ponašanja žali se paoru ili nekome drugome od admin.
zrine89
zrine89

Broj postova : 4163
God : 34
Lokacija : Podravski Podgajci
Zanimanje : Ratarstvo
Registriran : 10.03.2008
63

→→→ : O SEBI

[Vrh] Go down

Staje za muzne krave - Page 3 Empty Re: Staje za muzne krave

Postaj by IVAN DF180.7 30/11/2010, 22:29

Ajde dečki oko čega se vi svađate ,
svatko ima pravo na svoje mišljenje i neka ga iznese ako ne krši pravila foruma .

štale su skupe i mislim da su razni izvođači i birokrati omastili brkove,

Istina je to što Paor piše .
Konkretan primjer čovjek iz moje okolice je sagradio farmu kompletnu s junicam i opremom sa 40 ležišta za 2,5 mil. kuna .
To je potpuno pretjerano i tu su izvođači imali ogroman profit.
Moja koja ima 70 ležišta + prostor za 10-ak krava u suhostaju kad bi se sve zbrojilo nije koštala više on 1 mil. kuna .

Isti primjer je kad čovjek kupi Novi traktor za 70-80 000 eura a mogao je i za 20-30 000e kupit polovan,nitko mu to neče reč nego mu svi čestitaju što je kupio traktor,a za farme se čude kad netko da 1.5mil kuna

Hurli oteo si mi riječ iz usta .
Ljudi pišu jer nisu probali kako je to radit u nekoj "sklepanoj" i "hi-teck" farmi.
Moderne farme imaju puno veće prednosti nego što neki misle npr. ako imaš izmuzište krava ti ne može statt na nogu dok dojiš i slično .

Moja farma je 70 ležišta i nije ključ u ruke što ima i prednosti i nedostataka .
Kao prvo prednost je što je sve relativno brzo gotovo i imate sve dozvole koje će vam kasnije trebati .
Mi smo svoju počeli graditi 2001 godine i trebalo nam je 5 god. da ju završimo , te je to glavni nedostatak jer nismo mogli povećavati proizvodnju iz fizičkih razloga .


Od mene u ovoj temi toliko.
I previše sam napisao. Isti ste ko i oni tamo. Po vama su znači svi koji su izgradili nove moderne farme bedaki. Bolja je opcija klepat kojejkve suše bez dozvola koje ne zadovoljavaju ama baš nijedan propis i u kojima je tobože isto raditi ko i u ovakvim štalama

Branimire zanemari komentare koji te smetaju .

Ne znam kako netko može nekoga smatrati bedakom samo jer ima skupu i novu farmu.
Po tome su i svi koji su kupili nove i skupe traktore bedaki jer su mogli kupit polovne i jeftine .


Branimire jel možda znaš kolko su koštale farme koje si poslikao i koliko imaju ležišta ?
IVAN DF180.7
IVAN DF180.7

Broj postova : 287
God : 30
Lokacija : Karlovac
Zanimanje : učenik
Registriran : 04.06.2010
0


[Vrh] Go down

Staje za muzne krave - Page 3 Empty Re: Staje za muzne krave

Postaj by tine 30/11/2010, 22:53

Samo pitanje: kakve su to EU norme?

Ja živim u EU i ne vidim neke norme, koje bi te terale u tolike investicije.
Problem su lokalne vlasti i njihovi apetiti po komunalnim taksama prilikom gradnje.

A činjenica, da sagradiš nešto što nije Wolf i košta par puta manje, ne stavlja te 'van zakona'.
tine
tine

Broj postova : 414
Lokacija : zali log
Registriran : 17.03.2008
24

→→→ : http://www.agrotine.eu

http://www.agrotine.eu

[Vrh] Go down

Staje za muzne krave - Page 3 Empty Re: Staje za muzne krave

Postaj by branimir87 30/11/2010, 23:22

@ ivan df puno me pitaš slike ovih štala su skupljane zadnjih 3 4 godine a i nisam ih sve ja slikao. Što se cijene tiče ja ću ti reći za svoju; mene je štala nakon povrata pdv i kapitalnih izašla ugrubo oko 20000 kuna po ležištu znači sa svim mogućim troškovima i davanjima
@ međimurci dečki svaka čast kapa dole do poda, ko ima mogućnosti i vremena samogradnja definitivno pojeftinjuje cijelu stvar treba voditi računa da se zadovolji nitratna direktiva i da se sve radi legalno kako bi se na kraju za objekt mogla dobit uporabna dozvola i upisat ga u registar farmi
@paor daske nisu farbane nego su zaštićene batericidno i fungicidno otud zelena boja i mislim da neću imat problema s inspekcijama
@ tine evo baš sam nedavno bio u sloveniji na jednoj farmi s novoizgrađenom štalom i razgovarao s čovjekom o zahtjevima i propisima koje treba zadovoljiti ne samo za sredstva eu nego i subvencije po hektaru i čovjek je poduži razgovor slikovito završio izjavom : "vse je to ena banda hudičeva!" tako da nisam dobio dojam da je u deželi nešto bolje i jednostavnije nego kod nas. Što se taksi i naknada ti če tu si u pravu, moj slučaj komunalna i vodna 37000 kuna i to nisu jedine.
branimir87
branimir87

Broj postova : 57
Lokacija : koprivnički bregi
Registriran : 23.11.2010
2

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Staje za muzne krave - Page 3 Empty Re: Staje za muzne krave

Postaj by pege25 1/12/2010, 06:39

zrine89 je napisao/la:
pege25 je napisao/la:

Uh zrine ova izjava je malo nepromišljena i pregruba dolje .
Da sam ja g. pege25 ovo napisao opet bih morao robijati tako malo pripazi kaj pišeš i obavezno pročitaj pravila foruma . ne

E pege25, ajde ti lijepo mene zaobiđi i ignoriraj me. Postao si vrlo naporan u zadnje vrijeme. Ako se žališ na moj način ponašanja žali se paoru ili nekome drugome od admin.

Naravrno ,naravno sinko poslušati če tebe čika pege i tvoj savjet ,jer ljude sa ovakvim izjavam treba zaobilaziti u širokom luku.
A što se tiče žalbe nisam od tih...
pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Staje za muzne krave - Page 3 Empty Re: Staje za muzne krave

Postaj by toma84 1/12/2010, 07:33

IVAN DF180.7 je napisao/la:
Konkretan primjer čovjek iz moje okolice je sagradio farmu kompletnu s junicam i opremom sa 40 ležišta za 2,5 mil. kuna .
To je potpuno pretjerano i tu su izvođači imali ogroman profit.
Moja koja ima 70 ležišta + prostor za 10-ak krava u suhostaju kad bi se sve zbrojilo nije koštala više on 1 mil. kuna .

A ko je taj čovjek Smile
Izvođači beru toliku paru zato kaj je država davala kapitalna i to podosta na svotu novaca. Kako su se povećavala kapitalna tako se povaćavala i cijena štala i poljoprivrednih strojeva...
toma84
toma84

Broj postova : 1085
Lokacija : Karlovac
Registriran : 23.11.2010
8

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Staje za muzne krave - Page 3 Empty Re: Staje za muzne krave

Postaj by falkon 2 1/12/2010, 08:10

toma84 je napisao/la:
IVAN DF180.7 je napisao/la:
Konkretan primjer čovjek iz moje okolice je sagradio farmu kompletnu s junicam i opremom sa 40 ležišta za 2,5 mil. kuna .
To je potpuno pretjerano i tu su izvođači imali ogroman profit.
Moja koja ima 70 ležišta + prostor za 10-ak krava u suhostaju kad bi se sve zbrojilo nije koštala više on 1 mil. kuna .

A ko je taj čovjek Smile
Izvođači beru toliku paru zato kaj je država davala kapitalna i to podosta na svotu novaca. Kako su se povećavala kapitalna tako se povaćavala i cijena štala i poljoprivrednih strojeva...

To što si napisao stoji ali kada to spomeneš onda u krugu trgovaca i recimo izvođača onda doživiš mnoge neugodnosti.

Branimire ne sekirati se oko takvih ijava, jer ti je baš Ivan DF primjer jer je isto prošao kao i ti na spomen takve štale a da se nije ni sačekalo da napiše da štala nije na kredit već da je sagrađena sa vlastitim sredstvima
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Staje za muzne krave - Page 3 Empty Re: Staje za muzne krave

Postaj by paor 1/12/2010, 09:30

@tine, @branimir87

mislio sam na nitratne direktive koje ti u najmanju ruku mogu uskratiti potpore, a samim tim slijedi propast, barem nam tako govore o eu...nadam se da i daske na štali s tim nemaju veze
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Staje za muzne krave - Page 3 Empty Re: Staje za muzne krave

Postaj by tine 1/12/2010, 10:15

Da se razumemo, nisam mislio na neispunjavanje propisa.

Postavljaju se tvrdnje, kako te EU norme tjeraju u skupu investiciju.

Ja sam odgovorio, kako te niko ne može natjerat, da nešto napraviš skupo, ako možeš do tog istog doći i jeftinijim rješenjem. (U normalnim okolnostima, gdje ti se inspektor ne usudi propisat ko prihvatljivo samo to, što si kupio kod njegove kolege No)

Možeš ispunit nitratnu direktivu sa investicijom od 1000 Eura po kravi, ili ju ne ispuniš ni sa 5000 po kravi.

Sve te subvencije, nepovratne sredstva, kapitalna...., su samo zamaglili stanje na trgu. Sad su svi investitori potkrepljeni s nekim novcem, koji im bude 'dat', vrlo hrabri prilikom izbora tenologije i njenog troška.

Teško neko ume razmislit, da li mu se isplati dnevno potrošit sat rada više. ili u narednih 10 godina imat mjesečnu ratu 1000 eura višu.

Kad se kupuje, su oči gladne.

A danas se tehnologija dosta brzo mjenja, pa se mora uzet u obzir i ta opcija. Da se ne desi, kako bi trebao nadogradit tehnologiju, a pred tobom još par godina rata iz prve investicije.
tine
tine

Broj postova : 414
Lokacija : zali log
Registriran : 17.03.2008
24

→→→ : http://www.agrotine.eu

http://www.agrotine.eu

[Vrh] Go down

Staje za muzne krave - Page 3 Empty Re: Staje za muzne krave

Postaj by O.P.G.KOVAČ 1/12/2010, 11:04

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovaj obijekat je useljen prije par mjeseci ,vlasnik je po povratku iz švetske odlučio graditi obijekat po uzoru na švedske farme ,farma je kapaciteta 90 muznih grla na vezu ,dosta funkcionalna ,prozračna, samo što po meni ima malo svijetla .gornji dio farme služi kao skladište za sijeno i hranu ,kamioni ulaze unutra ,dosta dosta betona tako da....


Zadnja promjena: O.P.G.KOVAČ; 1/12/2010, 11:26; ukupno mijenjano 1 put.

O.P.G.KOVAČ

Broj postova : 1629
God : 51
Lokacija : Livno
Registriran : 04.10.2008
54


[Vrh] Go down

Staje za muzne krave - Page 3 Empty Re: Staje za muzne krave

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 10. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.