AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Vodenje knjiga OPG

Stranica 3 / 16. Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Vodenje knjiga OPG - Page 3 Empty Re: Vodenje knjiga OPG

Postaj by falkon 2 7/11/2010, 17:28

codexnox je napisao/la:
falkon 2 je napisao/la:u biti kada dođu kontrole tj porezna onda se baziraju šta imaš prijavljeno i na šta si točno proveo u knjigama da si pravdao, znači ako si ratar a kupio neki insekticid koji ide isključivo u voćarstvo a pravdao si ga kao potrošeno u ratarstvu, e to ti zakvaču kao da si nekoga ubio........a ne krivo prove, čak što se zna desiti da neki insekticidi idu i u ratarstvo ali po zakonu nije odobrito, ali oni se držu strogo papira


Jel to iz iskustva ili wtf?
Nemoj reci da su tako ograničeni u primjeni zakona?

Evo primjer,pur pjena,ili npr auto lak(za plug popravitt boju),dali to prolazi?
I tako kojekakve sitnice koje upotrebiš na gospodarstvu....

code provjereno, i ne prolazi ti pur pjena iz razloga što ne spaa u proizvod koji se koristi u poljopivedi već se koristi u građevini Rolling Eyes
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Vodenje knjiga OPG - Page 3 Empty Re: Vodenje knjiga OPG

Postaj by politicar 7/11/2010, 18:05

Eto vidis.....uvijek se nade izjava koje su razlicite.

Recimo,moj knjgovoda bivsi koji radi veliku vecinu polj. proizvodača(opg-a),je rekao sve sto koristis tamo gdje je opg ide u trosak.

Znaci i takve gluposti koje sam naveo.

Dali vi ostali kupujete na r1 tako neke sitne stvari,koje upotrebljavate na opg-u?

Ja apsulutno sve sto cu utrositi za opg kupujem na r1-iako jesu vecinom sitni iznosi ali nakupi se.

Falkon,nedovodim u pitanje tvoje iskustvo u tome,nego jednostavno nije mi to bas najjasnije.
politicar
politicar

Broj postova : 4268
God : 90
Lokacija : Đakovo
Registriran : 23.04.2009
44

→→→ : Facebook poljoprivredni forum!!!



http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1027-politicar

[Vrh] Go down

Vodenje knjiga OPG - Page 3 Empty Re: Vodenje knjiga OPG

Postaj by falkon 2 7/11/2010, 19:28

I ovaj knjogovođa je to sve uvodio, ALI dok nije došla kontrola i pročešljala lijepo i razabrala šta imaš pravo a šta nemaš i nesmiješ pravdati,

Čovjek se bavio ratarstvom i imao posijano lubenice i kupio fungicid kji je po strogim propisima samo odobren za lubenice i kada mu je bila kontrola dopio je po prstićima jer je to pravdao a to ne spada pod ratarstvo već pod povrćarstvo itd primjera bi se dalo navesti
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Vodenje knjiga OPG - Page 3 Empty Re: Vodenje knjiga OPG

Postaj by politicar 7/11/2010, 19:32

Ok,ali kao sto sam vec negdje citao ako se nevaram da je sunčana navela razvrstavanje po nkd,da igra ulogu. Znaci kao si upisan u nkd pise ti na prijavi u sustav pdv-a.

E sada,meni nije definirano na ratarstvo nego mjesovita proizvodnja.

Ako imam mjesovitu proizvodnju,trebam raznorazne stvari,i kako netko moze meni reci da ja netrebam 30kg sode bikarbone,ili 100kg kalijevog sapuna ili sta ja znam........

Ili da bubnem jos,trske za pravit kucice za kukce u vocnjaku....mislim,zar nije to relativno?
politicar
politicar

Broj postova : 4268
God : 90
Lokacija : Đakovo
Registriran : 23.04.2009
44

→→→ : Facebook poljoprivredni forum!!!



http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1027-politicar

[Vrh] Go down

Vodenje knjiga OPG - Page 3 Empty Re: Vodenje knjiga OPG

Postaj by falkon 2 8/11/2010, 05:56

code to je razmišljanje po logike, a logika i zakon neidu skupa kada je razvrstavanje, ako se pur pjena vodi pod građevinski proizvod(a vodi se tako) ne prolazi u poljoprivedi ......... Samo možeš pravdati a da nemaš problema ono što je definirano u svojim deklaracijama kao proizvod namijenjen isključivo poljoprivednoj upotrebe.........po zanonu nemožeš pravdati niti sjeme za bašču i fungicide koje koristiš u toj istoj bašče jer se ne baviš povrćarstvom,

Ja sam mješovita proizvodnja definiran ali nebavim se povrćem odnosno tom proizvodnjom nema izlazni računa ako da nemož pravdati niti ulazne za isto jer to ispada po "logike" zakona da je šverc
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Vodenje knjiga OPG - Page 3 Empty Re: Vodenje knjiga OPG

Postaj by politicar 9/11/2010, 18:15

Jos jedno pitanje.

Kupujem si laptop za vodenje knjiga,dali mogu njega uzeti na r1?
I licencu winsa ?
politicar
politicar

Broj postova : 4268
God : 90
Lokacija : Đakovo
Registriran : 23.04.2009
44

→→→ : Facebook poljoprivredni forum!!!



http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1027-politicar

[Vrh] Go down

Vodenje knjiga OPG - Page 3 Empty Re: Vodenje knjiga OPG

Postaj by falkon 2 9/11/2010, 18:25

Da komp odnosno laptop možeš pravdati u opg a pogotovo što si sam vodiš knjige, znači ide ti u opravdani trošak gospodarstva
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Vodenje knjiga OPG - Page 3 Empty Re: Vodenje knjiga OPG

Postaj by sunčana 11/11/2010, 11:04

codexnox je napisao/la:Ok,ali kao sto sam vec negdje citao ako se nevaram da je sunčana navela razvrstavanje po nkd,da igra ulogu. Znaci kao si upisan u nkd pise ti na prijavi u sustav pdv-a.

E sada,meni nije definirano na ratarstvo nego mjesovita proizvodnja.

Ako imam mjesovitu proizvodnju,trebam raznorazne stvari,i kako netko moze meni reci da ja netrebam 30kg sode bikarbone,ili 100kg kalijevog sapuna ili sta ja znam........

Ili da bubnem jos,trske za pravit kucice za kukce u vocnjaku....mislim,zar nije to relativno?



više nego relativno..
i stoga se ja ne želim prihvatiti vođenja opg-a.
po meni, ako ti je pur pjena trebala za pokrpati rupu u zidu štale ili za ugraditi betonski prozor na zidu svinjca, onda ti je trebala.
no..neka glupača u kontroli (svaka čast pametnima i bez uvrede onima koji se prepoznaju), će se držati toga da je pur pjena trošak isključivo u građevini. ja bih je i u opg-u knjižila na trošak, nadzor bi ti porušio trošak i oporezovao te i ti bi rekao da sam te ja zaje..
e vidiš..taj rizik ja ne prihvaćam.
pogotovo kućice za ptice i trake za njih..
po meni je logično da je to trošak.
no..o tome se može napraviti elaborat..da li je ta kućica sitan inventar o kom ćeš voditi evidenciju,obzirom ne vjerujem da je osnovno sredstvo, ne vršiš njime djelatnost..ili je tek neki mali trošak male vrijednosti (vjerujem da je)..
e ako je trošak, jesi li je smio napraviti uopće sam, obzirom nisi registriran da to radiš, ili si morao zvati neki obrt koji se time bavi da ti on to napravi i ispostavi račun ili si izradom u vlastitoj režiji morao formirati vrijednost istog (dakle: trošak materijala, radne snage, energije i korištenih osnovnih sredstava pri tom , a paziti da to ne brojiš i samostalno u trošak)..
more gluposti na kojima nas mogu nagaziti..
da vas utješim, što se toga tiče, nije bolje ni u obrtima, a niti u doo-ima..
valja nam raditi čist posao, a pri tom riskirati da nas kazna zbog toga..

sunčana
sunčana

Broj postova : 1026
God : 58
Lokacija : zagrebačka županija
Zanimanje : knjigovodstvo
Registriran : 06.10.2008
2


[Vrh] Go down

Vodenje knjiga OPG - Page 3 Empty Re: Vodenje knjiga OPG

Postaj by sunčana 11/11/2010, 11:07

falkon 2 je napisao/la:Da komp odnosno laptop možeš pravdati u opg a pogotovo što si sam vodiš knjige, znači ide ti u opravdani trošak gospodarstva

u skladu sa zdravom pameću, bio bi trošak. ali..da li trošak nastao odmah po plaćanju ili trošak po amortizaciji osnovnog sredstva.
doduše.. IMAJU LI OPG-i UOPĆE SPISAK DUGOTRAJNE IMOVINE (OSNOVNIH SREDSTAVA) i jesu li ga obavezni voditi i obračunavati amortizaciju? to ne znam..može li mi netko odgovoriti?
sunčana
sunčana

Broj postova : 1026
God : 58
Lokacija : zagrebačka županija
Zanimanje : knjigovodstvo
Registriran : 06.10.2008
2


[Vrh] Go down

Vodenje knjiga OPG - Page 3 Empty Re: Vodenje knjiga OPG

Postaj by sunčana 11/11/2010, 11:09

codexnox je napisao/la:Eto vidis.....uvijek se nade izjava koje su razlicite.

Recimo,moj knjgovoda bivsi koji radi veliku vecinu polj. proizvodača(opg-a),je rekao sve sto koristis tamo gdje je opg ide u trosak.



to bih isto i ja rekla i napravila..
sunčana
sunčana

Broj postova : 1026
God : 58
Lokacija : zagrebačka županija
Zanimanje : knjigovodstvo
Registriran : 06.10.2008
2


[Vrh] Go down

Vodenje knjiga OPG - Page 3 Empty Re: Vodenje knjiga OPG

Postaj by Smiljan 11/11/2010, 12:29

da, OPG mora voditi dugotrajnu imovinu.
Sto se tice teme dali vocar moze koristiti neki preparat registriran za npr. povrtlarstvo mislim da nema sanse da poreznjaci to utvrde dali neki preparat se koristi za ovu ili onu svrhu.U stvari, smatram da je rijec o kolicini (novca). Naravno da ce svakome biti sumnjivo ako imas sto ja znam godisnje 100.000 kn izlaznih racuna, i potrosis 10.000 kn za umjetno gnojivo "svoje" kulture i 70.000 kn nekog specificnog sredstva za "tudju" kulturu. Tih 70.000 kn ce biti vrlo sumnjivo. U svemu treba imati mjeru.
Ja sam svojedobno (davno prije nego sam imao ikakvih ideja sto ciniti sa zemljom) imao raspravu sa poreznjacima dali za nekoga tko radi uredski posao odijelo i kravara predstavlja trosak radne odjece. Isto tako, u OPG-u kad je zena vidjela cizme na racunu malo je stala, ali je vidjela da su kupljenje u Bauhausu pa nije radila problem. Da sam ih kupio u Deichmanu mozda bih se morao raspravljati. Smile Uglavnom, i poreznjaci su ljudi i zele sebe zastiti. Ponekad rukom napisana izjava u kojoj izjavljujes npr. "pod moralnom imaterijalnom odgovornoscu izjavljujem da sam pur pjenu koristio za popravljanje skladista svojih poljoprivrednih proizvoda" pomaze Wink
ili da "traktor koje koristi moje gopodarstvo i uvedeno je u listu trajne imovne OPG-a koristi uz eurodiesel obojan plavom bojom i standardni eurodiesel"
Smiljan
Smiljan

Broj postova : 1988
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : Staro gunđalo sa crnim rokovnikom
Registriran : 13.03.2008
2

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Vodenje knjiga OPG - Page 3 Empty Re: Vodenje knjiga OPG

Postaj by sunčana 11/11/2010, 13:00

thnx, smiljane, na odgovoru.
i slažem se s tobom što se tiče čizama u deichmanu ili u bauhausu..
ali može se naći bukva koja će insistirati da na njima piše da su zaštitna obuća prema ZNR..ah, sretala sam svašta!
ajd, što bi rekao..
d.o.o. kupio boju za okrečiti radne prostorije..cca 500 kn
okrečili radnici sami, ili on..svejedno..prostor bio okrečen-vidljivo!!!!
nadzor mu nije priznao trošak boje jer nije imao račun za izvođenje radova od ovlaštenog obrtnika.
halo.....
sunčana
sunčana

Broj postova : 1026
God : 58
Lokacija : zagrebačka županija
Zanimanje : knjigovodstvo
Registriran : 06.10.2008
2


[Vrh] Go down

Vodenje knjiga OPG - Page 3 Empty Re: Vodenje knjiga OPG

Postaj by jd4755 11/11/2010, 14:22

sunčana je napisao/la:thnx, smiljane, na odgovoru.
i slažem se s tobom što se tiče čizama u deichmanu ili u bauhausu..
ali može se naći bukva koja će insistirati da na njima piše da su zaštitna obuća prema ZNR..ah, sretala sam svašta!
ajd, što bi rekao..
d.o.o. kupio boju za okrečiti radne prostorije..cca 500 kn
okrečili radnici sami, ili on..svejedno..prostor bio okrečen-vidljivo!!!!
nadzor mu nije priznao trošak boje jer nije imao račun za izvođenje radova od ovlaštenog obrtnika.
halo.....
Tom logikom onda ne bi priznali ni rezervne dijelove ako ih nije ugradio ovlašteni mehaničar ili ulje ,filtere a to većina sama obavlja.
jd4755
jd4755

Broj postova : 1819
God : 59
Lokacija : Nova Gradiška
Zanimanje : poljoprivreda-ratarstvo
Registriran : 10.03.2008
39


[Vrh] Go down

Vodenje knjiga OPG - Page 3 Empty Re: Vodenje knjiga OPG

Postaj by sunčana 11/11/2010, 14:39

jd4755 je napisao/la:
sunčana je napisao/la:thnx, smiljane, na odgovoru.
i slažem se s tobom što se tiče čizama u deichmanu ili u bauhausu..
ali može se naći bukva koja će insistirati da na njima piše da su zaštitna obuća prema ZNR..ah, sretala sam svašta!
ajd, što bi rekao..
d.o.o. kupio boju za okrečiti radne prostorije..cca 500 kn
okrečili radnici sami, ili on..svejedno..prostor bio okrečen-vidljivo!!!!
nadzor mu nije priznao trošak boje jer nije imao račun za izvođenje radova od ovlaštenog obrtnika.
halo.....
Tom logikom onda ne bi priznali ni rezervne dijelove ako ih nije ugradio ovlašteni mehaničar ili ulje ,filtere a to većina sama obavlja.



ja ti samo govorim što sam doživjela..
a što se tiče izmjene ulja..kamo bacaš rabljeno? nemaš odlagalište, nemaš potvrdu o predaji u odlagalište..
nemoj da te čuje zaštita okoliša...cccc...nikad nećemo dobiti pristup u eu!
istina! tamo čovjek ne smije sam sebi, na privatnom automobilu doma mijenjati ulje..pitaj kog hoćeš.
a kamoli gospodarstvo.
sunčana
sunčana

Broj postova : 1026
God : 58
Lokacija : zagrebačka županija
Zanimanje : knjigovodstvo
Registriran : 06.10.2008
2


[Vrh] Go down

Vodenje knjiga OPG - Page 3 Empty Re: Vodenje knjiga OPG

Postaj by falkon 2 11/11/2010, 14:53

sunčana je napisao/la:
falkon 2 je napisao/la:Da komp odnosno laptop možeš pravdati u opg a pogotovo što si sam vodiš knjige, znači ide ti u opravdani trošak gospodarstva

u skladu sa zdravom pameću, bio bi trošak. ali..da li trošak nastao odmah po plaćanju ili trošak po amortizaciji osnovnog sredstva.
doduše.. IMAJU LI OPG-i UOPĆE SPISAK DUGOTRAJNE IMOVINE (OSNOVNIH SREDSTAVA) i jesu li ga obavezni voditi i obračunavati amortizaciju? to ne znam..može li mi netko odgovoriti?

Da popis dugotrajne imovine MORA biti a onda se i obračunava amortizacija
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Vodenje knjiga OPG - Page 3 Empty Re: Vodenje knjiga OPG

Postaj by jd4755 11/11/2010, 18:09

sunčana je napisao/la:
jd4755 je napisao/la:
sunčana je napisao/la:thnx, smiljane, na odgovoru.
i slažem se s tobom što se tiče čizama u deichmanu ili u bauhausu..
ali može se naći bukva koja će insistirati da na njima piše da su zaštitna obuća prema ZNR..ah, sretala sam svašta!
ajd, što bi rekao..
d.o.o. kupio boju za okrečiti radne prostorije..cca 500 kn
okrečili radnici sami, ili on..svejedno..prostor bio okrečen-vidljivo!!!!
nadzor mu nije priznao trošak boje jer nije imao račun za izvođenje radova od ovlaštenog obrtnika.
halo.....
Tom logikom onda ne bi priznali ni rezervne dijelove ako ih nije ugradio ovlašteni mehaničar ili ulje ,filtere a to većina sama obavlja.



ja ti samo govorim što sam doživjela..
a što se tiče izmjene ulja..kamo bacaš rabljeno? nemaš odlagalište, nemaš potvrdu o predaji u odlagalište..
nemoj da te čuje zaštita okoliša...cccc...nikad nećemo dobiti pristup u eu!
istina! tamo čovjek ne smije sam sebi, na privatnom automobilu doma mijenjati ulje..pitaj kog hoćeš.
a kamoli gospodarstvo.
Ja rabljeno ulje odlažem u bačve a kad se nakupi poklanjam jednom tipu koji se grije pomoću njega.Apsurdno je da moraš imati račun od ovlaštenog majstora za neke banalne stvari dok za upotrebu opasnih zaštitnih sredstava u poljoprivredi nitko te ne pita ništa(prazne ambalaže puni jarci,duplaju se doze,ne vodi se računa o karenci).Kod mene tip ispumpa lagunu na farmi u odvodni kanal,zagadi vodu da već godinama nema života u njoj i nikom ništa.Odosmo s teme.
jd4755
jd4755

Broj postova : 1819
God : 59
Lokacija : Nova Gradiška
Zanimanje : poljoprivreda-ratarstvo
Registriran : 10.03.2008
39


[Vrh] Go down

Vodenje knjiga OPG - Page 3 Empty Re: Vodenje knjiga OPG

Postaj by sunčana 12/11/2010, 07:42

ma činjenica je da ljudi rade svašta, a što ne znači i da smiju (prazne ambalaže, puni jarci).
što se tiče opasnih zaštitnih sredstava i duplih doza, nepoštivanje karenci, zagađivanje voda po meni su veći grijeh nego bilo koji porezni prekršaj..a za to je nadzor nikakav. ostavljeno nam na savjesti..
ajmo nazad na temu..
sunčana
sunčana

Broj postova : 1026
God : 58
Lokacija : zagrebačka županija
Zanimanje : knjigovodstvo
Registriran : 06.10.2008
2


[Vrh] Go down

Vodenje knjiga OPG - Page 3 Empty Re: Vodenje knjiga OPG

Postaj by Smiljan 12/11/2010, 10:09

glede nepriznavanja troska farbe za farbanje zidova mislim da kod mene nebi zavrsilo na referentu vec bi trazio sastanak sa njegovim sefom, uz naravno Wink moju pisanu izajvu pod "materijalnom i moralnom odgovornoscu" (tu formulaciju refernti jako vole) da je boja iskoristena za poboljsavanja uvjeta rada svih zaposlenika i ugodnije osjecanje stranaka (i sad malo sarkazma) te da je u neposrednoj vezi sa mojom osnovnom djelatnoscu a ujedno iskazuje i kulturnu potrebu zaposlenika da se na radnim mjestima postuju tradicije hrvatskog naroda za rad u lijepim i cistim uredima kao sto je vec uvrijezeno u kulturnim civilizacijama zapadne Europe te u Europskoj Uniji kojioj je nasa draga domovina na pragu ulaska Wink

Sto se tice ambalaze, mislim da je propisima definirano da trgovci koji to prodaju moraju imati kontejnere za skupljanje i sigurno zbrinjavanje takve ambalaze. Da, druga je stvar prakse .... nazalost...
A ja svojih 5 litara starog ulja iz traktora koristim za zastitu mehanizacije i ako sto ostane Wink zastitu dasaka staglja koji su izlozeni suncu i kisi ... (uups, jel' krsim propise ....)
Smiljan
Smiljan

Broj postova : 1988
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : Staro gunđalo sa crnim rokovnikom
Registriran : 13.03.2008
2

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Vodenje knjiga OPG - Page 3 Empty Re: Vodenje knjiga OPG

Postaj by sunčana 15/11/2010, 11:16

predobar esej, smiljane! Very Happy moji komplimenti! Smile)
ovisna sam o sarkazmu, na ovako sofisticiran način.. Smile
zvat ću te slijedeći put da mi pišeš zahtjev ili štogod slično, do sad sam mislila da to meni najbolje ide..
ali..prigovor na rješenje porezne mi nećeš pisati Mad
općepoznata je stvar da je bolje pomiriti se s jevtinim prekršajem, nego izazvati šestomjesečnu reviziju od strane djelatnika financijske policije koji, kad dođu, neće otići ako ne zarade dnevnicu..svoju, šukerovu, jacinu, a i bar još sedam djelatnika kojih se plaća financira iz proračuna...
sunčana
sunčana

Broj postova : 1026
God : 58
Lokacija : zagrebačka županija
Zanimanje : knjigovodstvo
Registriran : 06.10.2008
2


[Vrh] Go down

Vodenje knjiga OPG - Page 3 Empty Re: Vodenje knjiga OPG

Postaj by sunčana 15/11/2010, 11:26

Smiljan je napisao/la:Sto se tice ambalaze, mislim da je propisima definirano da trgovci koji to prodaju moraju imati kontejnere za skupljanje i sigurno zbrinjavanje takve ambalaze. Da, druga je stvar prakse .... nazalost...
A ja svojih 5 litara starog ulja iz traktora koristim za zastitu mehanizacije i ako sto ostane Wink zastitu dasaka staglja koji su izlozeni suncu i kisi ... (uups, jel' krsim propise ....)

definitivno se slažem da si uvedemo reda i strogo pridržavamo pravila čuvanja okoliša, također i pridržavanje dostatnih količina sredstava za zaštitu ili prihranu (kome treba, moje gospodarstvo pokušavam održati isključivo bez toga).. obzirom ćemo zatrovati resurse (eko-proizvodnja) koje jedine vidim da bi nam mogli pomoći izvući se iz svopćeg propadanja poljoprivrede (aj ne dižite hajku na mene, ne razumijem se ja u to, samo razmišljam na glas)..
staro motorno ulje je kancerogeno, vjerojatno postoji u nekom pravilniku zabrana njegovog korištenja, već se propisuje isključivo uništavanje na, istim pravilnikom prihatljiv, ekološki način (izvesti ga u neku državu još jadniju od naše Smile)). tako..duboko sam uvjerena da činiš prekršaj farbajući daske štaglja, i samo ti želim da te ne snimi kakva udruga zelenih, jer ćeš nastradati:))
ja ti koristim sirovu naftu za zaštitu dasaka..
ali ona, nažalost, nije nusproizvod ni jednog OPG-a:)) i ne želim znati po kojem zakonu sam, posredno, kriva zbog toga Smile)
sunčana
sunčana

Broj postova : 1026
God : 58
Lokacija : zagrebačka županija
Zanimanje : knjigovodstvo
Registriran : 06.10.2008
2


[Vrh] Go down

Vodenje knjiga OPG - Page 3 Empty Re: Vodenje knjiga OPG

Postaj by Smiljan 15/11/2010, 13:55

inace, da, bolje je nekad platiti manje nego riskirati placanje vecih iznosa, ali sto ces, u nasem je mentalitetu da je ljepse ukrast 100 kn nego posteno zaraditi 200 Smile (da, tim redoslijedom)
Smiljan
Smiljan

Broj postova : 1988
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : Staro gunđalo sa crnim rokovnikom
Registriran : 13.03.2008
2

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Vodenje knjiga OPG - Page 3 Empty Re: Vodenje knjiga OPG

Postaj by sunčana 16/11/2010, 11:13

moguće je ljepše mentalitetu, ali..
komotnije je pošteno zaraditi.
još kad ne bi bilo preskupo.. cheers
sunčana
sunčana

Broj postova : 1026
God : 58
Lokacija : zagrebačka županija
Zanimanje : knjigovodstvo
Registriran : 06.10.2008
2


[Vrh] Go down

Vodenje knjiga OPG - Page 3 Empty Re: Vodenje knjiga OPG

Postaj by politicar 28/1/2011, 15:17

Porez na dohodak.
Ove godine bi sam trebao popuniti prijavu,a neznam kako to tocno ide.

Dali moze netko pojasniti sto je bitno?

Preko kojeg iznosa se placa porez,kako se amortizira? Koliko se moze amortizirati?

primjer:
Prihodi 300.000 rashodi 200.000kn, znaci 100.000 razlike.
U rashode nije uračunata plaća za nositelja ,pošto se neisplaćuje.
Dugotrajna imovina,cca 1.500.000kn.

Kako onda to rješiti?

Nadam se da nisam pogrešno postavio pitanje. Smile
politicar
politicar

Broj postova : 4268
God : 90
Lokacija : Đakovo
Registriran : 23.04.2009
44

→→→ : Facebook poljoprivredni forum!!!



http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1027-politicar

[Vrh] Go down

Vodenje knjiga OPG - Page 3 Empty Re: Vodenje knjiga OPG

Postaj by debo9999 28/1/2011, 15:43

codexnox je napisao/la:Porez na dohodak.
Ove godine bi sam trebao popuniti prijavu,a neznam kako to tocno ide.

Dali moze netko pojasniti sto je bitno?

Preko kojeg iznosa se placa porez,kako se amortizira? Koliko se moze amortizirati?

primjer:
Prihodi 300.000 rashodi 200.000kn, znaci 100.000 razlike.
U rashode nije uračunata plaća za nositelja ,pošto se neisplaćuje.
Dugotrajna imovina,cca 1.500.000kn.

Kako onda to rješiti?

Nadam se da nisam pogrešno postavio pitanje. Smile


Jesi u sustavu pdv-a ili nisi
debo9999
debo9999

Broj postova : 406
Lokacija : Srijem
Zanimanje : Svašta pomalo
Registriran : 27.12.2010
10


[Vrh] Go down

Vodenje knjiga OPG - Page 3 Empty Re: Vodenje knjiga OPG

Postaj by debo9999 28/1/2011, 16:12

Nešto ovako možda.
Tabela je izvornu u excel-u.

http://img200.imageshack.us/img200/3708/zavrsniracun.pdf


Zadnja promjena: debo9999; 28/1/2011, 16:13; ukupno mijenjano 1 put.
debo9999
debo9999

Broj postova : 406
Lokacija : Srijem
Zanimanje : Svašta pomalo
Registriran : 27.12.2010
10


[Vrh] Go down

Vodenje knjiga OPG - Page 3 Empty Re: Vodenje knjiga OPG

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 16. Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.