AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








problemi sa traktorom!!

Stranica 3 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

problemi sa traktorom!! - Page 3 Empty Re: problemi sa traktorom!!

Postaj by Fidelito 6/4/2010, 22:39

Lako može biti što je zrine napisao, ali s obzirom da je pokazao na slici membransku pumpu, pogledaj i membranu u pumpi i ona bi mogla zezati ako je membrana postala 'mlohava' (što je s vremenom neminovno). Na mom traktoru je drugačija ac pumpa - klipna ali pogoni se pomoću kotačića isto sa bregaste iz boš pumpe, ali kotačić se manje troši a nema ni te membrane. Ako do AC pumpe ima goriva a poslije nje nema - tu ti je problem. Može biti da i klipići ne dihtaju unutra (to su zapravo nepovratni ventili koji propuštaju gorivo samo u jednom smjeru - prema filteru i boš pumpi - kod mene su plastićni klipići sa oprugicama, ali moja pumpa je drugačija. Kladim se na istročenost pogonskog 'nosa' ili na mlohavu (ili poderanu) membranu. Kada je taj nos poderan to ni ne skužiš odmah, nego tek kada ga usporediš sa novom pumpom.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

problemi sa traktorom!! - Page 3 Empty Re: problemi sa traktorom!!

Postaj by zrine89 6/4/2010, 22:40

Pa jako je bilo izlizano,jedva je tokar spasio to...a mislim da se moze i posebno kupit..valjda nemoras cijelu ac pumpu uzimati..
Ma ne dosadujes nista...Mi smo tu da ti pomognemo..bar Very Happy
zrine89
zrine89

Broj postova : 4163
God : 34
Lokacija : Podravski Podgajci
Zanimanje : Ratarstvo
Registriran : 10.03.2008
63

→→→ : O SEBI

[Vrh] Go down

problemi sa traktorom!! - Page 3 Empty Re: problemi sa traktorom!!

Postaj by Tonxy 6/4/2010, 22:47

za membranu moram ac pumpicu po pola raskopat jel??

evo slike kakvu ja pumpu imam
https://2img.net/r/ihimizer/img503/1327/p1010002sc9vm6.jpg
Tonxy
Tonxy

Broj postova : 1081
God : 33
Lokacija : Gorski kotar, Mrkopalj
Zanimanje : IT
Registriran : 10.03.2008
1


http://www.croatiainvestment.info

[Vrh] Go down

problemi sa traktorom!! - Page 3 Empty Re: problemi sa traktorom!!

Postaj by Tonxy 6/4/2010, 22:55

problemi sa traktorom!! - Page 3 P1010002sc9vm6

jel ove zuto oznacene vijke moram otpustit da bi doso do membrane????

crveno je oznacen saraf kroz koji se uljeva neko ulje, zna li netko o tom vise?

plavo je mjesto na kojem kad otpustim vijak nafta teče ko luda kad pumpam...po tom sam došao do zaključka da ac dobro radi...ali krenut cu od nje...
Tonxy
Tonxy

Broj postova : 1081
God : 33
Lokacija : Gorski kotar, Mrkopalj
Zanimanje : IT
Registriran : 10.03.2008
1


http://www.croatiainvestment.info

[Vrh] Go down

problemi sa traktorom!! - Page 3 Empty Re: problemi sa traktorom!!

Postaj by Fidelito 6/4/2010, 23:11

ona dobro radi kada ju ručno pumpaš, znači nos ti je poderan... ... vjerovatno. Kada se podere nos hod membrane se smanjuje (kada ju pogoni bregasta) i pada kapacitet pumpe. A kada odšarafiš žute šarafe trebao bi doći do membrane. Samo mi na ovoj gore slici jedna druga stvar upada u oči. Na mom torpedu TX 75 gorivo prvo ide u AC pumpu i onda ga ona gura kroz filter a tek iz filtera je spojena u boš pumpu. To je sustav gdje nečistoće mogu stvarati problem u AC pumpi (sustav kod mene na traktoru) međutim pumpici je 'lakše' jer mora gurati gorivo kroz filter, dok kod tvog načina spajanja dobave goriva u ac pumpu uvijek dolazi čisto gorivo, ali je ac pumpici 'teže' jer mora vući gorivo kroz filter. Ne znam kako je u orginalu zamišljeno na tvom traktoru, ali ovo mi je upalo u oko. Možda su i zato različite ac pumpice, ne znam.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

problemi sa traktorom!! - Page 3 Empty Re: problemi sa traktorom!!

Postaj by Tonxy 6/4/2010, 23:21

hvala vam fidelito i zrine...sutra cu nadam se rijesit problem ...idem na ac pumpicu...ovako mi je to u orginalu,i u knjizi je na slikama tako ,dok sam se upravo ja zagledao na tx da je drugacije...javim sutra pa cemo vidit
Tonxy
Tonxy

Broj postova : 1081
God : 33
Lokacija : Gorski kotar, Mrkopalj
Zanimanje : IT
Registriran : 10.03.2008
1


http://www.croatiainvestment.info

[Vrh] Go down

problemi sa traktorom!! - Page 3 Empty Re: problemi sa traktorom!!

Postaj by branko 6/4/2010, 23:29

ja sam imao slican problem na fergacu, kod mene je bio problem u povratnim ventilima ac pumpe, srecom radi se o starom tipu kod kojeg se oni mogu zamijeniti.
branko
branko
Admin
Admin

Broj postova : 3626
God : 55
Lokacija : Z druge strane bare
Registriran : 09.03.2008
44


http://www.farmphoto.com/fpv2/AuthorHistory.aspx?auth=frabrne

[Vrh] Go down

problemi sa traktorom!! - Page 3 Empty Re: problemi sa traktorom!!

Postaj by Tonxy 7/4/2010, 15:52

evo novosti

raskopao sam pumpu i cijeli dovod goriva,kad sam otvorio niskotlačnu pumpu,skinuo membranu nebi vjerovali...unutra blato i neznam kako to nazvati ,blato se stislo u kamen...nevjerovatno...

nadalje...slozio sam to i iso đir,sve 5, kad sam došo doma opet isto, slijedom toga raskopao sam niskotlačnu od visokotlačne i opet blato ...nikad u nju nije nalijevano ulja pa sve zapečeno...opet grozota...ono koljeno o kojem je zrine govorio malo je poderano,točnije za 0.4mm...čekam jednog majstora iz sela pa će mi to navarit i potokarit malo...nadam se da će mi to bit to sa problemima kad složim,a ako nebude to rijesenje skidam veliku pumpu ,nema druge...

imam pitanje...kad pumpam malu pumpicu ,gorivo znači dolazi sa desne strane te izlazi na lijevu...muči me to da kad pumpam zrak mi uvlači da lijeve i ispumpava na lijevu...dali je to normalno...
Tonxy
Tonxy

Broj postova : 1081
God : 33
Lokacija : Gorski kotar, Mrkopalj
Zanimanje : IT
Registriran : 10.03.2008
1


http://www.croatiainvestment.info

[Vrh] Go down

problemi sa traktorom!! - Page 3 Empty Re: problemi sa traktorom!!

Postaj by Fidelito 7/4/2010, 16:29

Bitno je da li je membarna 'mlohava' ili poderana. Ako je membrana rastegnuta (mlohava) ne može obavljati svoju funkciju. A ako ima blata u pumpici koja je poslije filtera to bi moglo značiti da je nekada davno 'probio' filter goriva. Nisi baš pojasnio da li je blato na membrani sa strane goriva (gdje gorivo protječe) ili sa druge strane, to jest sa strane gdje membrana dobiva pogon i podmazivanje. Što se tiće ulja u boš pumpi ja nalijevam motorno ulje, zapravo meni umjesto ulja uvijek u pumpi i regulatoru dođe nafta tako da se zapravo radi o smjesi motornog ulja i nafte. Morao bi biti negdje sa strane čep koji se odšarafi i on je ujedno i pokazivač nivoa i na njega curi nafta van dok nalijevaš motorno ulje odozgora (kroz gornji čep) u regulator. Čini mi se regulator sličan mom regulatoru, ali provjeri u uputi detaljno ili kod nekog tko ima isti traktor i to je radio. Sa zadnje strane pumpe, između motora i pumpe postoji odvodni lajtung koji odvodi višak smjese goriva i ulja koji se nataloži u boš pumpi i regulatoru. Čudno mi je da je pumpa u doljnjem dijelu suha, tamo mora biti neke tekućine za podmazivnaje bregaste, ležajeva i regulatora....
Na slici koju si stavio gore nije spojen ni prelivni (povratni) vod goriva na nepovratni ventil na kraju pumpe. Taj ventil probaj rastaviti (ako dosada nisi) i vidjeti da li ima smeća u njemu. Taj povrat goriva je bitan kao i ventil jer taj ventil drži zadani tlak goriva u pumpi i kroz njega se višak goriva vraća u rezervoar. Kada to ne bi bilo spojeno ili ne bi radilo, AC pumpa ne bi mogla pumpati gorivo i to bi ubrzalo trošenje AC pumpe. Taj višak goriva koji protiče kroz boš pumpu hladi samu boš pumpu (koja se grije u radu). To ne bi trebalo biti direktno povezano sa problemom koji imaš sada, ali s obzirom na nečistoće u ac pumpi moglo bi biti smeća i u tom ventilu.
Što se tiće zadnjeg pitanja bitno je da pumpica pumpa naftu dobro, jer je dizajnirana za pumpanje nafte, a nepovratni ventili ne mogu vjerovatno zadržati zrak pa povlači zrak i vraća ga natrag. Bitno je da dobro radi sa naftom. Inače ja sam izbacio sva crijeva za gorivo koja su opletena sa pletenicama, jer je to drek. Stavio sam si gumena crijeva za gorivo sa debljom gumenom stijenkom (poskidao sam oka sa starih crijeva i na ta oka stavio ova druga - bolja crijeva). Opletena crijeva imaju tanku stijenku i mogu se presavinuti tako da onemoguće protok goriva. Osim toga opleteno crijevo mi se naslonilo na regulator boš pumpe (aluminij) i doslovno u godinu dana na tom mjestu napravilo poveću rupu (od vibracija). Kod opletenih crijeva može se desiti da ne dihtaju radi tanke stijenke i to je vrlo teško otkriti kada tamo vuku zrak.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

problemi sa traktorom!! - Page 3 Empty Re: problemi sa traktorom!!

Postaj by Tonxy 7/4/2010, 18:55

membrana je dobra...nije poderana. blato je bilo ispod membrane,tj.upravo na tom djelu koji je spojen da podmazuje pumpicu...probat ću nac taj šaraf za regulaciju razine pa natocim ulje...bio sam kod majstora navariti i sve 5 izgleda...naljet cu neko ulje u regulator...nije bila pumpa (velika) skroz suha...bilo je to blato u njoj...hi
ma ta slika sta sam stavio je od prošlogodišnjeg raskopavanja...sad je to sve spojeno...sutra skinem taj povratni pa ocistim...danas mi se koza nesto nafte nagutala...probao sam pumpicu i pumpa dobro...pustio sam malo veći brk koji je navaren...neznam dali ce smetati...probat cu malo okrenut motor pa da vidim ali nebi trebo...mozda g ai pobrusim sutra...u dvojbi sam s tim
kad budem mjenjo crijeva stavit cu i ja gumena,hvala na savjetu
Tonxy
Tonxy

Broj postova : 1081
God : 33
Lokacija : Gorski kotar, Mrkopalj
Zanimanje : IT
Registriran : 10.03.2008
1


http://www.croatiainvestment.info

[Vrh] Go down

problemi sa traktorom!! - Page 3 Empty Re: problemi sa traktorom!!

Postaj by Tonxy 8/4/2010, 15:03

evo samo da kazem da sam rijesio problem...znaci nadovarena je ona poglođana masa materijala na nosu pumpice...slozeno i radi sve kako treba...barem cijeli dan danas.

fidelito koji je taj dio za povrat goriva jer to nisam ocistio danas,pa da znam za sutra jer bi si ocistit...ako mi mozes na slici zaokruzit taj dio

i gdje se nalazi šaraf za nivo ulja u visokotlačnoj...? hvala
Tonxy
Tonxy

Broj postova : 1081
God : 33
Lokacija : Gorski kotar, Mrkopalj
Zanimanje : IT
Registriran : 10.03.2008
1


http://www.croatiainvestment.info

[Vrh] Go down

problemi sa traktorom!! - Page 3 Empty Re: problemi sa traktorom!!

Postaj by Fidelito 8/4/2010, 18:17

Evo par slika koje sam snimio na svom traktoru. Na slikama sam označio gdje su čepovi za punjenje i kontrolni šaraf sa strane za razinu ulja u boš pumpi. Na jednoj slici bi se trebao vidjeti i prelivni ventil za regulaciju dobavnog tlaka goriva u pumpi, ali kod mene se on nalazi sa čeone strane pumpe, a ne sa bočne strane kao kod tebe (po slikama koje si poslao) i on je spojen na prelivne vodove na diznama i dalje u rezervoar. Na jednoj slici sam uspio snimiti i onaj odušak između pumpe i motora na koji ide višak ulja van iz pumpe (ako u nju dolazi pomalo gorivo sa doljnje strane kao kod mene).

problemi sa traktorom!! - Page 3 Img1169epovizauljenapum

problemi sa traktorom!! - Page 3 Img1170preljevni

problemi sa traktorom!! - Page 3 Img1172ty

A ovako to izgleda kod mene sve skupa spojeno, ugradio sam drugi filter goriva sa taložnom čašicom, stari filter je za ukras:
problemi sa traktorom!! - Page 3 Img1171m
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

problemi sa traktorom!! - Page 3 Empty Re: problemi sa traktorom!!

Postaj by vedran_kc 8/4/2010, 19:58

Fidelito, tvoja pumpa je "Rikard Benčić", a Tonxy ima "IPM Beograd", slično je ali nije isto. Na IPM-ovoj su mambranske AC pumpe, kojih ima različitih prozvođača, radi se većinom u našoj maloj provredi.
Imali smo jedan sličan slučaj kao i Tonxy sa IMT 565, ista je takva membranska AC pumpa. Naime, IPM-ova AC-pumpa je original ugradnja i radila je 10 godina bez problema, dok jedan dan u karteru digao nivo ulja, odnosno nafta je ušla u ulje. I gazda kupi novu pumpu nepoznatog prozvođača, i traktor je dobro radio neko kratko vrijeme i onda se počelo događati isto kao i Tonxy-u. Dugo se moj otac s tim igrao, dok nisu skužili da se ona polugica (koju aktivira bregasta osovina) svinula što se okom vrlo teško primjećivalo. Nakon tog je moj stari stavio novu membranu na staru originalnu IPM AC pumpu, i traktor i danas radi bez problema.

Nekako mi se čini da je isti problem kod Tonxy-a, probaj izmjeriti razmak te pulugice od prirubnice (sjedišta) AC pumpe i usporedi ga sa novom ispravnom.
vedran_kc
vedran_kc

Broj postova : 2181
God : 35
Lokacija : Podravina
Zanimanje : poljoprivreda
Registriran : 10.03.2008
29


[Vrh] Go down

problemi sa traktorom!! - Page 3 Empty Re: problemi sa traktorom!!

Postaj by Fidelito 8/4/2010, 21:13

Ali valda i u tonxievu pumpu ide motorno ulje u regulator/kućište bregaste, ispod elemenata pumpe. Samo što njegova ne propušta naftu dole pa je ostala na 'blatnom podmazivanju', dok moja 'uredno' propušta naftu pa u najgorem slučaju ima 'naftno' podmazivanje. Jedino na 4760 mi je podmazivanje pumpe izvedeno kao dio podmazivanja motora, to jest preko lajtunga cirkulira kroz pumpu i regulator motorno ulje i u tom slučaju može se dogoditi da kroz ac pumpu (membransku) ode gorivo u motorno ulje.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

problemi sa traktorom!! - Page 3 Empty Re: problemi sa traktorom!!

Postaj by Kile 8/4/2010, 21:16

Može pitanje, na fidelovoj 3. slikici... za čega služi ona cijev?? iz te cijevi meni kaplje ulje i stalno me zadirkuje..
Kile
Kile

Broj postova : 1436
God : 31
Lokacija : đakovačka satnica
Zanimanje : OFR
Registriran : 13.02.2009
41

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

problemi sa traktorom!! - Page 3 Empty Re: problemi sa traktorom!!

Postaj by Fidelito 8/4/2010, 21:23

To ti je kao neki odušak iz dijela pumpe i regulatora gdje ide motorno ulje. Meni isto kapa iz tog oduška, jako malo, ali kapa, ali to je zato što mi pumpa propušta naftu kroz elemente dole, pa stalno višak te smjese izlazi van.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

problemi sa traktorom!! - Page 3 Empty Re: problemi sa traktorom!!

Postaj by B-J 8/4/2010, 21:23

Kile je napisao/la:Može pitanje, na fidelovoj 3. slikici... za čega služi ona cijev?? iz te cijevi meni kaplje ulje i stalno me zadirkuje..

Koja cijev

B-J

Broj postova : 594
Lokacija : -
Registriran : 02.01.2010
5


[Vrh] Go down

problemi sa traktorom!! - Page 3 Empty Re: problemi sa traktorom!!

Postaj by Tonxy 8/4/2010, 22:55

fidelito hvala za trud i slike,df također hvala...
@df
sta mi savjetujes da promijenim membranu i to koljeno koje ide na bregastu osovinicu u pumpi...?? problemi sa traktorom!! - Page 3 684261

fidelito...meni se čini da nemam tog oduška otraga...bas se moram zagledat sutra...

pitanje za obojicu...jel mi savjetujee da si posložim crijeva kao kod vas...kod mene ide iz rezervoara na filter...iz filtera na ac i iz ac na ipm pumpu...dali da slozim kao na vasima...znaci rezervoar,ac,filter, pa onda velika pumpa
Tonxy
Tonxy

Broj postova : 1081
God : 33
Lokacija : Gorski kotar, Mrkopalj
Zanimanje : IT
Registriran : 10.03.2008
1


http://www.croatiainvestment.info

[Vrh] Go down

problemi sa traktorom!! - Page 3 Empty Re: problemi sa traktorom!!

Postaj by Tonxy 8/4/2010, 23:09

P.S.
jel ovo što sam označio povrat u rezervoar...to meni ide sa vrha sistema ako je to povrat nafte...
problemi sa traktorom!! - Page 3 Img1170preljevni

na zadnjoj slici stoji ti onaj veliki bijeli filter...to je od nafte...pa se pitam što je ovaj filter crni sa gornje strane..jesu oba crna uljni...
p.s. od p.s. sorry na mojih podosta nejasnoća i puno pitanja..
Tonxy
Tonxy

Broj postova : 1081
God : 33
Lokacija : Gorski kotar, Mrkopalj
Zanimanje : IT
Registriran : 10.03.2008
1


http://www.croatiainvestment.info

[Vrh] Go down

problemi sa traktorom!! - Page 3 Empty Re: problemi sa traktorom!!

Postaj by zrine89 8/4/2010, 23:46

Tony@ Ja i ti nemam istu bosch pumpu.meni se jedno crijevo vraća natrag kod filtera,a tebi ide u bosch pumpi. problemi sa traktorom!! - Page 3 684261
zrine89
zrine89

Broj postova : 4163
God : 34
Lokacija : Podravski Podgajci
Zanimanje : Ratarstvo
Registriran : 10.03.2008
63

→→→ : O SEBI

[Vrh] Go down

problemi sa traktorom!! - Page 3 Empty Re: problemi sa traktorom!!

Postaj by Tonxy 9/4/2010, 10:06

a da zrine...ocito je kod mene krivo spojeno...svugdje po slikama,a i u prirocniku vidim da neide iz ac pumpe u veliku nego iz filtera u veliku pumpu....neznam,tko je to tako spojio...pito sam starog on kaze da je tako i prije bilo a dobro je radilo sve... Rolling Eyes
strah me ni ić van upalit traktor jer već znam što će bit... Laughing
Tonxy
Tonxy

Broj postova : 1081
God : 33
Lokacija : Gorski kotar, Mrkopalj
Zanimanje : IT
Registriran : 10.03.2008
1


http://www.croatiainvestment.info

[Vrh] Go down

problemi sa traktorom!! - Page 3 Empty Re: problemi sa traktorom!!

Postaj by Fidelito 9/4/2010, 14:30

ovo što si označio crnom bojom ne ide natrag u rezervoar nego na predgrijač motora - žarnicu koju niakda ne koristim (a navodno su takvi grijači napravili više štete nego koristi na traktorima).

Što se tiče filtera kod mene, bijeli je za naftu koji se koristi, crni je za naftu orginalni(ukras koji se ne koristi) i plavi je za ulje (orginalni). Zapravo sam ugradio na traktor drugi filter za gorivo, (a odpojio stari iz sustava).

Što se tiče sustava napajanja goriva ja bih ga čak ostavio kako je bio (ako je to orginalna postava) jer u ac pumpicu ti ovako dolazi čista nafta, jedino kao što sam rekao malo joj je teže vući nego gurati gorivo, možda je malo manji kapacitet ac pumpice, ali on ionako mora biti znatno veći od potrošnje goriva. Nalij to ulje u boš pumpu, to ti je bitno (ako nije prekasno ali ništa te ne košta probati). Ako ikada budeš morao skidati boš pumpu pazi da ti zupčanik od pumpe ne padne dole u razvod - budeš imao puno više posla, ali ako to nisi radio prepusti taj posao montaže i demontaže bošistu.

I da li sada traktor radi ili te opet zeza dobava goriva?
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

problemi sa traktorom!! - Page 3 Empty Re: problemi sa traktorom!!

Postaj by vedran_kc 9/4/2010, 15:24

B-J je napisao/la:
Kile je napisao/la:Može pitanje, na fidelovoj 3. slikici... za čega služi ona cijev?? iz te cijevi meni kaplje ulje i stalno me zadirkuje..

Koja cijev
Tvoj to nema jer je tvoj mlađi od 92.g., tvoja pumpa ima podmazivanje iz motora i nemoraš u njoj kontrolirati ulje.

Tonxy, savjetujem da kupiš original IPM pumpu, i kako sam ti napisao u gornjem postu, izmjeri to koljeno (kako ga ti zoveš), možda se svinulo, a to ne možeš vidjeti okom.
vedran_kc
vedran_kc

Broj postova : 2181
God : 35
Lokacija : Podravina
Zanimanje : poljoprivreda
Registriran : 10.03.2008
29


[Vrh] Go down

problemi sa traktorom!! - Page 3 Empty Re: problemi sa traktorom!!

Postaj by Tonxy 9/4/2010, 16:20

ovako danas sam se odlučio te cijevi postaviti kako vama stoje znaci rezervoar-ac pumpa-filter-bosch pumpa....
traktor mi je u radu ok,i radi sve 5....ali opet je tu neki sitan problemčić...

nakon nekog vremena što mi traktor stoji ugašen izgleda da mi padne nafta iz pumpe ili tako nesto jer kad ga upalim nakon 5 sekundi malo pocme ostajat bez goriva ali se ne ugasi već očito progura taj zrak i od onda na dalje je sve ok... traktor je stajao 1 sat...mislim da se o ovom govorilo upravo kod nečijeg torpeda...s onim šarafom u rezervoaru ali ja toga ni nemam...

df-->koliko dođe nova pumpa i gdje se da nabavit...kod mene nema trgovina dijelovima z atraktore tako da neznam,a prva mi je u karlovcu
Tonxy
Tonxy

Broj postova : 1081
God : 33
Lokacija : Gorski kotar, Mrkopalj
Zanimanje : IT
Registriran : 10.03.2008
1


http://www.croatiainvestment.info

[Vrh] Go down

problemi sa traktorom!! - Page 3 Empty Re: problemi sa traktorom!!

Postaj by BOZIDAR 9/4/2010, 16:55

možda ti je zaprljan ventil na ac pumpi, mene je to mučilo na kombajnu
BOZIDAR
BOZIDAR

Broj postova : 1480
God : 51
Lokacija : ŠIROKO SELO
Registriran : 17.08.2008
10

→→→ : VIŠE

http://picasaweb.google.hr/boidarduda/POLJOPRIVREDAISLINO?feat=d

[Vrh] Go down

problemi sa traktorom!! - Page 3 Empty Re: problemi sa traktorom!!

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.