AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Navodnjavanje Vocnjaka

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Navodnjavanje Vocnjaka - Page 2 Empty Re: Navodnjavanje Vocnjaka

Postaj by horda 27/1/2013, 12:48

politicar je napisao/la:Nije loša ideja, samo 1.000L je mala količina vode.
Koliko imaš voćki na "lokaciji" ?
Ne bi bilo za voćnjak. u njemu imam instalirano kap na kap preko hidropaka. Išlo bi za povrće, i to za kulture koje ne podnose ponavljanje godinu za godinom. Tako da mi se kopanje bunara ne isplati. U pravu si da je 1000 L mala količina. Ali s obzirom da stvar funkcionira, i s obzirom na malu investiciju- ugradio bih sustav na tri- četiri bačve. To je već dobra količina vode. Na traktorsku prikolicu i zalijevam gdje god mi se hoće Very Happy.

horda

Broj postova : 81
Lokacija : osijek
Registriran : 28.09.2011
3


[Vrh] Go down

Navodnjavanje Vocnjaka - Page 2 Empty Re: Navodnjavanje Vocnjaka

Postaj by NikolaKrga 4/2/2013, 22:08

Poštovani prijatelji,

Kupio sam pumpu Womax ,sa nastavkom za crevo od 1",Prikačio bih na
pumpu 2 creva,sa 2 prskalice i jednu česmu bih da montiram za druge potrebe.
Potrebna mi je specifikacija elemenata.

NikolaKrga

Broj postova : 1
Lokacija : Sombor
Registriran : 04.02.2013
0


[Vrh] Go down

Navodnjavanje Vocnjaka - Page 2 Empty Re: Navodnjavanje Vocnjaka

Postaj by Đuro Japarić 13/2/2013, 13:01

horda je napisao/la:
politicar je napisao/la:Nije loša ideja, samo 1.000L je mala količina vode.
Koliko imaš voćki na "lokaciji" ?
Ne bi bilo za voćnjak. u njemu imam instalirano kap na kap preko hidropaka. Išlo bi za povrće, i to za kulture koje ne podnose ponavljanje godinu za godinom. Tako da mi se kopanje bunara ne isplati. U pravu si da je 1000 L mala količina. Ali s obzirom da stvar funkcionira, i s obzirom na malu investiciju- ugradio bih sustav na tri- četiri bačve. To je već dobra količina vode. Na traktorsku prikolicu i zalijevam gdje god mi se hoće Very Happy.

Kap na kap je dovoljna visinka razlika 30 cm i ništa više ! Možete imati neke fiksno namontirane a sa drugom dovoziti vodu . Sada kako riješiti istakanje iz dovozne ; ručno , pumpom ili u dovoznu tjerati zrak pa da vodu sa ispustom na doljnjoj strani istjera kao iz hidrofora !

Ja u brdskoj Slavoniji koristim prirodni pad , a u jednom dijelu dovezem vodu i ručno sa kantom ) prelijem vodu u fiksnu posudu !

Zakon je prirodni pad ! To možemo jako puno koristiti u Hrvatskoj , ali to mora biti državni program !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Navodnjavanje Vocnjaka - Page 2 Empty Re: Navodnjavanje Vocnjaka

Postaj by ksara 24/2/2013, 16:24

Pozdrav,
zanima jel se netko možda susreo kada s ovakvim kapaljkama (sistem kap po kap). Kapaljke su od tvrde plastike, spiralnog oblika.... U alkaten si izbuši rupa i one se "zavrnu" unutra.

Navodnjavanje Vocnjaka - Page 2 Img0721bk



Navodnjavanje Vocnjaka - Page 2 Img0723ik

ksara
ksara

Broj postova : 144
God : 39
Lokacija : Slavonija ( Županja )
Registriran : 09.05.2012
1


[Vrh] Go down

Navodnjavanje Vocnjaka - Page 2 Empty Re: Navodnjavanje Vocnjaka

Postaj by cocta.sk 4/12/2013, 20:53

treba mi pomoć ili nećije iskustvo....planiram na proljeće navodnjavanje kap na kap ali na slobodan pad....u planu mi je bačvu(od 1000l i to tri komada) dignuti na visinu od 3 metra i iz njega pustit navodnjavanje...

Pitanje glasi: dali na ovakav način mogu dobit vodu na krajnu točku koja je 100 m bez ikakve pumpe i dali će moći voda ići na sve redove a ima ih 9...

ako ima tko kakvo iskustvo sa time pomoć je dobro došla....

cocta.sk

Broj postova : 44
Lokacija : sisak
Registriran : 30.09.2013
0


[Vrh] Go down

Navodnjavanje Vocnjaka - Page 2 Empty Re: Navodnjavanje Vocnjaka

Postaj by branko 5/12/2013, 00:25

Nemogu ti napisati iz vlastitog iskustva ali sam vidio par njih kod mene koji su na takav način navodnjavali niski grah i krastavce s time da je rezervar bio na max. 2m od tla, redova puno više a dužina njive (mjerio sam sad na arkodu) je 130 m. tak da bi to moralo raditi bez problema. Na isti način mi rođak navodnjava sadnice ruža samo je kraće (cca 50 m) a rezervar je na metar visine. Ukrajnjem slučaju možeš staviti po dva na svaki kraj vočnjaka (ako je izvedivo).
branko
branko
Admin
Admin

Broj postova : 3626
God : 55
Lokacija : Z druge strane bare
Registriran : 09.03.2008
44


http://www.farmphoto.com/fpv2/AuthorHistory.aspx?auth=frabrne

[Vrh] Go down

Navodnjavanje Vocnjaka - Page 2 Empty Re: Navodnjavanje Vocnjaka

Postaj by panzer 5/12/2013, 08:08

cocta.sk je napisao/la:treba mi pomoć ili nećije iskustvo....planiram na proljeće navodnjavanje kap na kap ali na slobodan pad....u planu mi je bačvu(od 1000l i to tri komada) dignuti na visinu od 3 metra i iz njega pustit navodnjavanje...

Pitanje glasi: dali na ovakav način mogu dobit vodu na krajnu točku koja je 100 m bez ikakve pumpe i dali će moći voda ići na sve redove a ima ih 9...

ako ima tko kakvo iskustvo sa time pomoć je dobro došla....
Ja sam navodnjavao kap na kap 3 reda po 70 m na ravnom iz cisterne (kocke) 1000L s visine 60-70cm od tla i sve mi je svaki put iscurilo i do kraja redova... čak ni nemoraš ići na 3 metra visine. fizika odradi sama...

a kakve cijevi imaš ili ćeš imati (one jednogodišnje ili alkaten fi16 s kapaljkama)?

panzer

Broj postova : 234
Lokacija : Požega
Registriran : 12.04.2012
4


[Vrh] Go down

Navodnjavanje Vocnjaka - Page 2 Empty Re: Navodnjavanje Vocnjaka

Postaj by cocta.sk 5/12/2013, 08:28

a ja sam planirao te tri bačve(1000l) spojit serijski i onda iz jednog mjesta spušta se na zemlju u alkaten cijev koja je okomita sa redovima i onda na njoj mlaznice koje bi po redovima išle....a kroz redove bi išle one jednogodišnje cijevi

cocta.sk

Broj postova : 44
Lokacija : sisak
Registriran : 30.09.2013
0


[Vrh] Go down

Navodnjavanje Vocnjaka - Page 2 Empty Re: Navodnjavanje Vocnjaka

Postaj by panzer 5/12/2013, 08:37

ide bez problema....pogotovo s tri metra visine. iako je to po meni i previše... kako imam 3 reda cisterna mi je ispred srednjeg reda i račva se na sva tri. cijevi su mi isto jednogodišnje.

a koji ti je razmak između biljaka u redu?

panzer

Broj postova : 234
Lokacija : Požega
Registriran : 12.04.2012
4


[Vrh] Go down

Navodnjavanje Vocnjaka - Page 2 Empty Re: Navodnjavanje Vocnjaka

Postaj by cocta.sk 5/12/2013, 08:47

a razmak mi je nekih 1-1,2 a gle ja sam rekao 3 m iz razloga što neznam kako to funkcionira na toliko velikim površinama. ako može biti i manje visine super ušteda na materijalu samo tako....zato sam i pitao ovdje da mi netko kaže svoja iskustva s time....

cocta.sk

Broj postova : 44
Lokacija : sisak
Registriran : 30.09.2013
0


[Vrh] Go down

Navodnjavanje Vocnjaka - Page 2 Empty Re: Navodnjavanje Vocnjaka

Postaj by panzer 5/12/2013, 08:51

ok....zato sam i napisao da meni radi i na 60-70 cm iznad tla i na tom jednogodišnjem crijevu.

preporučio bih ti ako možeš uložiti u alkaten fi 16 i staviš kapaljke gdje trebaju. ovo jednogodišnje u pravilu kapa na svakih 20 cm i dosta rasipa vodu i gdje netreba.

ja nisam ali sad vidim da sam trebao još malo uložit i napraviti tako.

panzer

Broj postova : 234
Lokacija : Požega
Registriran : 12.04.2012
4


[Vrh] Go down

Navodnjavanje Vocnjaka - Page 2 Empty Re: Navodnjavanje Vocnjaka

Postaj by cocta.sk 5/12/2013, 08:56

a znam u pravu si da se voda bude gubila nepotrebno gdje treba i gdje netreba ali kako sam već crijeva kupio poslužit će a onda ću vidit kako se bude ponašalo za godinu poslije.... a to me najviše zanimalo dali je 3 m previše i dali može funkcionirat i na manjoj visini jer prvobitno sam mislio da ću stavit na 2 metra tak da iskoristim to i ispod si napravim stol sa klupama jer planiram podest napravit 4x2 metra

cocta.sk

Broj postova : 44
Lokacija : sisak
Registriran : 30.09.2013
0


[Vrh] Go down

Navodnjavanje Vocnjaka - Page 2 Empty Re: Navodnjavanje Vocnjaka

Postaj by panzer 5/12/2013, 09:10

Još je kod tebe i gusto...ja sam sadio na 2 m između biljaka zbog ručne berbe pa možeš mislit koliko meni kapa pokraj. samo jedna ili dvije kapaju pokraj sadnice ostalo okolo...pa razmišljem o promjeni ako financije dozvole.
računa se 1 m visne daje 0,1bar tlaka što bi bilo 10m - 1 bar. ali potpuno nepotrebno. ako je teren ravan curi samo tako, pogotovo kad otvoriš ventil sa 3 x 1000L vode potiska, to ideee...ja sam se uvjerio na svojih 1000L jer imam ventil na kraju reda i kad ga otvorim voda šiklja uredno. Kako se nivo smanjuje i potisak je manji ali vjeruj mi iscuri do zadnje kapi jer fizika i gravitacija sve odrade...

panzer

Broj postova : 234
Lokacija : Požega
Registriran : 12.04.2012
4


[Vrh] Go down

Navodnjavanje Vocnjaka - Page 2 Empty Re: Navodnjavanje Vocnjaka

Postaj by cocta.sk 5/12/2013, 09:13

ok hvala ti na savjetima i što si mi pomogao riješit nedoumicu dali će to funkcionirat ili ne....koliko ti treba vremenski da iscuri voda iz 1000l na ta tvoja 3 reda

cocta.sk

Broj postova : 44
Lokacija : sisak
Registriran : 30.09.2013
0


[Vrh] Go down

Navodnjavanje Vocnjaka - Page 2 Empty Re: Navodnjavanje Vocnjaka

Postaj by panzer 5/12/2013, 09:16

Nema na čemu...Koliko se sjećam oko 3 sata. Ja sam baš zbog rasipanja vode 2 - 3 puta tjedno zaljevao po 2 cisterne.

panzer

Broj postova : 234
Lokacija : Požega
Registriran : 12.04.2012
4


[Vrh] Go down

Navodnjavanje Vocnjaka - Page 2 Empty Re: Navodnjavanje Vocnjaka

Postaj by cocta.sk 20/12/2013, 20:54

neznam jeste li upoznati sa ovime ili ne ali pročitajte si malo ovo pa prokomentirajte malo.....ja sam odlučio svoj bunar za navodnjavanje legalizirat do kraja ove godine......

„Legalizacija navodnjavanja“
Vodopravne dozvole i koncesije za navodnjavanje
Navodnjavanje, neovisno o veličini površine koja se navodnjava, odvija se sukladno uvjetima danim Ugovorom o koncesiji za gospodarsko korištenje voda za navodnjavanje odnosno vodopravnom dozvolom u slučajevima kada je to propisano Zakonom o vodama („Narodne novine“, broj 153/09, 130/11 i 56/13), osim u slučaju slobodnog korištenja voda kada se oborinske vode koje se skupljaju na zemljištu vlasnika odnosno ovlaštenika drugog stvarnog prava na zemljištu slobodno mogu upotrebljavati i koristiti za navodnjavanje – članak 77. stavak 1. točka 1. Zakona o vodama.

Kada koncesija za navodnjavanje nije potrebna?
1. Koncesija nije potrebna Republici Hrvatskoj, jedinicama lokalne i područne (regionalne) samouprave, niti pravnim osobama kojima su Republika Hrvatska, jedinice lokalne i područne (regionalne) samouprave jedini udjeličar, dioničar ili osnivač s isključivim pravom odlučivanja.

2. Koncesija nije potrebna za navodnjavanje:
- iz površinskih voda do ukupno 10 ha zemljišta istog vlasnika,
- iz podzemne vode, koja se zahvaća i crpi na istom zemljištu, do ukupno 5 ha zemljišta istog vlasnika.
U navedenim slučajevima izdaje se Vodopravna dozvola za zahvaćanje voda za navodnjavanje koje izdaju Hrvatske vode.

Koncesiju za zahvaćanje voda za navodnjavanje temeljem Zakona o koncesijama izdaje Ministarstvo poljoprivrede, Uprava vodnoga gospodarstva.


Postupak ishođenja koncesije

Uz Zahtjev za izdavanje koncesije za navodnjavanje koji se podnosi Ministarstvu poljoprivrede, Upravi vodnoga gospodarstva, Ulica grada Vukovara 220, Zagreb, prilaže se sljedeća dokumentacija:
- podaci o podnositelju zahtjeva koji sadrže izvod iz Trgovačkog suda ili Rješenje o upisu OPG-a ili Obrtnica ako se radi o obrtu odnosno dokumenti iz kojih je vidljiv matični broj i OIB poslovnog subjekta i ime i prezime zakonskog zastupnika podnositelja zahtjeva, Zahtjev mora biti potpisan i ovjeren od ovlaštene osobe,
- način zahvaćanja vode (površinske, podzemne vode…),
- ukupna površina koja se namjerava navodnjavati (ha),
- okvirne količine vode potrebne za tu namjenu (m3/god.),
- katastarsku situaciju s ucrtanom lokacijom zahvata vode (ne stariju od 6 mjeseci),
- tabelarni popis svih čestica koje se namjeravaju navodnjavati,
- zemljišno-knjižni izvadak, dokaz o vlasništvu ili pravu korištenja površina na kojima se nalazi vodozahvat i površina koje se namjeravaju navodnjavati,
- kratki elaborat o sustavu navodnjavanja (oprema za navodnjavanje, način navodnjavanja, kultura koja se navodnjava…)

Ako se radi o namjeri navodnjavanja iz zdenca koji još nije izrađen potrebito je, sukladno Zakonu o vodama, prije bušenja zdenca od Hrvatskih voda ishoditi vodopravne uvjet za bušenje zdenca, odnosno namjeru bušenja istog potrebno je prijaviti nadležnoj ispostavi Hrvatskih voda koje izdaju vodopravne uvjete po kojima se izvodi bušenje zdenca što rezultira i Hidrogeološkim elaboratom o bušenju bunara kojeg je isto potrebno dostaviti uz zahtjev za izdavanjem koncesije.
Čest je slučaj da stranke podnose zahtjev za koncesiju za navodnjavanje iz podzemnih voda bez vodopravnih uvjeta za bušenje bunara i hidrogeološkog elaborata, ali se onda od njih traži dopuna dokumentacije odnosno upućuje ih se na Hrvatske vode i način ishođenja istog.
Nakon što podnositelj zahtjeva dostavi kompletnu dokumentaciju, Ministarstvo zahtjev prosljeđuje Hrvatskim vodama koje izrađuju koncesijske uvjete koji su sastavni dio Ugovora o koncesiji koje Ministarstvo poljoprivrede kao davatelj koncesije sklapa sa podnositeljem zahtjeva kao koncesionarom.

Isti je postupak ako se radi o namjeri zahvaćanja vode za navodnjavanje iz već izgrađenih zdenaca za navodnjavanje poljoprivrednih površina većih od 5 ha.

Skrećemo također pozornost na Pravilnik o izmjenama i dopunama Pravilnika o izdavanju vodopravnih akata („Narodne novine“, broj 79/2013) koji propisuje dokumentaciju uz zahtjev za izdavanje vodopravne dozvole za korištenje podzemnih voda za navodnjavanje poljoprivrednih površina do 5 ha, odnosno na članak 13.a navedenog Pravilnika kojim se zapravo, uz minimalno zadovoljavanje uvjeta, legaliziraju postojeći zdenci za navodnjavanje poljoprivrednih površina do 5 ha. Za takvu legalizaciju zdenaca zahtjevi se podnose do 31. prosinca 2013. godine te se nakon isteka tok roka ne mogu podnositi. Uz zahtjev prilažu se:
- podaci o nazivu i sjedištu korisnika vodopravne dozvole,
- osnovni podaci o djelatnosti korisnika i lokaciji za koju se vodopravna dozvola izdaje,
- dokaz da je podnositelj zahtjeva vlasnik ili zakoniti posjednik nekretnine na kojoj se nalazi zdenac,
- zemljopisna duljina i širina lokacije bunara,
- dubina bušenja bunara u metrima,
- način bušenja zdenca (kopani, bušeni),
- promjer ugradnje u mm,
- statička razina podzemne vode (m.n.m),
- podaci o ugrađenoj pumpi koji obuhvaćaju tip, snagu (kW) i kapacitet (l/s),
- maksimalna količina crpljenja u eksploataciji (l/s) i
- dokaz o uplaćenoj upravnoj pristojbi.

Smatra se također da osoba koja je podnijela uredan zahtjev iz članka 13.a Pravilnika ispunjava uvjet iz Dodatka I. točka 9. Pravilnika o dobrim poljoprivrednim i okolišnim uvjetima (»Narodne novine« broj: 65/2013) do nastupa izvršnosti rješenja o odbijanju zahtjeva za izdavanje vodopravne dozvole iz članka 13.a Pravilnika odnosno do nastupa izvršnosti rješenja o odbacivanju zahtjeva za izdavanje vodopravne dozvole iz članka 13.a Pravilnika.

Za sve nejasnoće vezane uz izdavanje vodopravne dozvole ili koncesije za navodnjavanje slobodno se obratite Vodnogospodarskim odjelima (VGO) Hrvatskih voda.

cocta.sk

Broj postova : 44
Lokacija : sisak
Registriran : 30.09.2013
0


[Vrh] Go down

Navodnjavanje Vocnjaka - Page 2 Empty Re: Navodnjavanje Vocnjaka

Postaj by Bizzarius 12/3/2014, 20:11

Drago mi je vidjeti da se na ovakav nacin odvija komunikacija ovdje. Uglavnom, imam situaciju 4 linije od 100 m sa tankom od 1000l. Informacije koje sam dobio ovdje mi olaksavaju situaciju puno jer informacija koju sam dobio prije ove je da tank mora ici na visinu 5 metara.

Bizzarius

Broj postova : 7
Lokacija : Varaždin
Registriran : 11.03.2014
0


[Vrh] Go down

Navodnjavanje Vocnjaka - Page 2 Empty Re: Navodnjavanje Vocnjaka

Postaj by cocta.sk 12/3/2014, 22:13

Bizzarius je napisao/la:Drago mi je vidjeti da se na ovakav nacin odvija komunikacija ovdje. Uglavnom, imam situaciju 4 linije od 100 m sa tankom od 1000l. Informacije koje sam dobio ovdje mi olaksavaju situaciju puno jer informacija koju sam dobio prije ove je da tank mora ici na visinu 5 metara.


ma kakvih 5 metara....pa koja bi konstrukcija izdržala teret od 5m sa 1000l živa glupost...... ja evo ovih dana sakupljam potreban materijal i krećem u instalaciju kap na kap 9 redova po cc 100m i dižem bačve na 2 metra ujedno da ispod njih iskoristim prostor za nešto.

a da nešto prije mjesec dana sam dobio papir da sam legalizirao bunar i mogu reći da sada spavam mirno.....još samo moram odlučit dali ću ići na potrošnju vode preko sata ili ču paušalno platit 500 kuna godišnje i dok ima vode koristi.

cocta.sk

Broj postova : 44
Lokacija : sisak
Registriran : 30.09.2013
0


[Vrh] Go down

Navodnjavanje Vocnjaka - Page 2 Empty Re: Navodnjavanje Vocnjaka

Postaj by Bizzarius 12/3/2014, 22:59

Racunao sam da za 2000 sadnica ako navodnjavam 4.5 mjeseca godisnje trebam 60 kubika vode mjesecno. Cime dolazim do racunice od 270 kubika po sezoni. Mislim da ti je pametnije ako si preko 400 sadnica ici na paušal od 500 kn. Svakako možeš uključiti i neke druge stavke na bunar kao što je recimo bašta ili nešto tog tipa.

Bizzarius

Broj postova : 7
Lokacija : Varaždin
Registriran : 11.03.2014
0


[Vrh] Go down

Navodnjavanje Vocnjaka - Page 2 Empty Re: Navodnjavanje Vocnjaka

Postaj by cocta.sk 12/3/2014, 23:04

a da budem išao na paušalno 500 kuna....samo je pitanje dali će u bunaru biti dovoljno vode za potrebe navodnjavanja.... nadam se da će biti Smile

cocta.sk

Broj postova : 44
Lokacija : sisak
Registriran : 30.09.2013
0


[Vrh] Go down

Navodnjavanje Vocnjaka - Page 2 Empty Re: Navodnjavanje Vocnjaka

Postaj by Bizzarius 12/3/2014, 23:09

Ja imam istu situaciju. Bunar je aktivan do 15.6. cirka i nakon tog perioda presusi. Odnosno hidofor ne dokuci više vodu ali je cinjenica da se ne puni kako bi trebao. Nisam jos imao prilike razgovarati s nekim tko se bavi bušenjem bunara kako bi došli do konkretnog zaključka da li je moguće postojeći bunar produbiti, odnosno u njega ubušiti recimo još 3-4 ili 5 m cijevi. Imam vremena za razmisliti o tome, do sada su mi se tankovi punili do sezone pravovremeno tako da sam kompezirao sa vodom iz vodovoda.

Bizzarius

Broj postova : 7
Lokacija : Varaždin
Registriran : 11.03.2014
0


[Vrh] Go down

Navodnjavanje Vocnjaka - Page 2 Empty Re: Navodnjavanje Vocnjaka

Postaj by cocta.sk 12/3/2014, 23:12

a ja nemam kako zaljevat osim iz tog bunara.... ako od njega neće biti ništa bit će veselo....zato ću ja sad ovih dana složit sve i polagano sakupljat vodu....za početak ću imat nekih 20ak kubika pa se nadam da ću u ljetu imat nešto vode i koliko toliko tu zalihu moći održavat....neznam vrijeme će pokazat sve....

cocta.sk

Broj postova : 44
Lokacija : sisak
Registriran : 30.09.2013
0


[Vrh] Go down

Navodnjavanje Vocnjaka - Page 2 Empty Re: Navodnjavanje Vocnjaka

Postaj by Bizzarius 12/3/2014, 23:14

Cijena tankova je prevelika ali ocigledno se nakon određene količine vode koja je potrebna isplati. Razmišljao sam i ja ispumpati 200 kubika ali baš hrpa prostora odnosno tankova je potrebna. Vidjeti ćemo, ova sezona će biti zanimljiva u svakom slucaju. Imate li mozda neku preporuku za nekoga tko buši bunare?

Bizzarius

Broj postova : 7
Lokacija : Varaždin
Registriran : 11.03.2014
0


[Vrh] Go down

Navodnjavanje Vocnjaka - Page 2 Empty Re: Navodnjavanje Vocnjaka

Postaj by cocta.sk 12/3/2014, 23:17

a da....je dosta su skupi...ali kak se veli tko ne riskira taj ne profitira...

cocta.sk

Broj postova : 44
Lokacija : sisak
Registriran : 30.09.2013
0


[Vrh] Go down

Navodnjavanje Vocnjaka - Page 2 Empty Re: Navodnjavanje Vocnjaka

Postaj by Bizzarius 13/3/2014, 10:57

Slazem se s tobom. Mene najvise brine dio koji mi nije nadkriven da nece lupiti led ili nesto tog tipa. Za vodu cemo lako. U krajnjem slucaju ako sve padne u rupu KANTA i peglaj Smile

Bizzarius

Broj postova : 7
Lokacija : Varaždin
Registriran : 11.03.2014
0


[Vrh] Go down

Navodnjavanje Vocnjaka - Page 2 Empty Re: Navodnjavanje Vocnjaka

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.