AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Pitanja i odgovori o zdravlju životinja

Stranica 1 / 4. 1, 2, 3, 4  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Pitanja i odgovori o zdravlju životinja Empty Pitanja i odgovori o zdravlju životinja

Postaj by Baki Mak 25/10/2009, 20:21

zamolio bih forumase koji su od iskustvo ili od skolovanje stekli znanje o lekovanje i cuvanje zivotinje da budu sto zdraviji da ne stedu ka neko bi potrazio pomoc.
Zdrava krava - dohodovna krava. mudrac
Baki Mak
Baki Mak

Broj postova : 104
God : 41
Lokacija : Prilep Makedonija
Zanimanje : govedarstvo i ovcarstvo
Registriran : 21.06.2009
0


[Vrh] Go down

Pitanja i odgovori o zdravlju životinja Empty Re: Pitanja i odgovori o zdravlju životinja

Postaj by O.P.G.KOVAČ 25/10/2009, 22:27

A čuj makedonac ! postavljena tema je na mjestu ,a moje skromno mišljenje je ,dabi imali zdravu kravu i vrhunsku proizvodnju moramo imati vrhunske uvijete tj, kvalitetna hranidba ,ispravni postupci tj menagment ,uvijeti držanja .itd .Kao kod vrhunskih sportaša ,sve mora biti zadovoljeno .

O.P.G.KOVAČ

Broj postova : 1629
God : 51
Lokacija : Livno
Registriran : 04.10.2008
54


[Vrh] Go down

Pitanja i odgovori o zdravlju životinja Empty Re: Pitanja i odgovori o zdravlju životinja

Postaj by Baki Mak 27/10/2009, 19:48

O.P.G.KOVAČ je napisao/la:A čuj makedonac ! postavljena tema je na mjestu ,a moje skromno mišljenje je ,dabi imali zdravu kravu i vrhunsku proizvodnju moramo imati vrhunske uvijete tj, kvalitetna hranidba ,ispravni postupci tj menagment ,uvijeti držanja .itd .Kao kod vrhunskih sportaša ,sve mora biti zadovoljeno .
Slazem se, to su preduslovi da jedno gospodarstvo pravilno funkcionose.
Jas sam hteo svi forumasi koi su zavrsili Veterinu da skupim na jednu temu.
Zato ih kanim pa molimte ako znas nekog takvog pokani ga. merci
Baki Mak
Baki Mak

Broj postova : 104
God : 41
Lokacija : Prilep Makedonija
Zanimanje : govedarstvo i ovcarstvo
Registriran : 21.06.2009
0


[Vrh] Go down

Pitanja i odgovori o zdravlju životinja Empty Re: Pitanja i odgovori o zdravlju životinja

Postaj by O.P.G.KOVAČ 27/10/2009, 20:59

Baki Mak je napisao/la:
O.P.G.KOVAČ je napisao/la:A čuj makedonac ! postavljena tema je na mjestu ,a moje skromno mišljenje je ,dabi imali zdravu kravu i vrhunsku proizvodnju moramo imati vrhunske uvijete tj, kvalitetna hranidba ,ispravni postupci tj menagment ,uvijeti držanja .itd .Kao kod vrhunskih sportaša ,sve mora biti zadovoljeno .
Slazem se, to su preduslovi da jedno gospodarstvo pravilno funkcionose.
Jas sam hteo svi forumasi koi su zavrsili Veterinu da skupim na jednu temu.
Zato ih kanim pa molimte ako znas nekog takvog pokani ga. merci
Vjerujem da će se javiti abrkili, Very Happy

O.P.G.KOVAČ

Broj postova : 1629
God : 51
Lokacija : Livno
Registriran : 04.10.2008
54


[Vrh] Go down

Pitanja i odgovori o zdravlju životinja Empty Re: Pitanja i odgovori o zdravlju životinja

Postaj by Baki Mak 2/11/2009, 16:53

Evo jedno pitanje od mene
Kako deluje na telad hormon za rast?
pozitivno ili negativno ?
Baki Mak
Baki Mak

Broj postova : 104
God : 41
Lokacija : Prilep Makedonija
Zanimanje : govedarstvo i ovcarstvo
Registriran : 21.06.2009
0


[Vrh] Go down

Pitanja i odgovori o zdravlju životinja Empty Re: Pitanja i odgovori o zdravlju životinja

Postaj by abrkili 2/11/2009, 20:18

ne sumnjam da telci neće rast,ali...

ne bi trebalo primati se nekih tehnologija koje nisu potrebne.primjena hormona u tovu stoke je govno da ne može biti veće,i onaj koji to radi svoju djecu ubija,kao i ostale konzumente toga mesa.molim vas,zašto su amerikanci onoliko pretili?kažu od brze hrane i 'junk fooda',ali jedemo i mi tu brzu i nezdravu hranu,ja osobno često,pa sam normalan.nije problem u samom hamburgeru i mastima,nego u onome šta je u hamburgeru,a to su ti hormoni,antibiotici kojima ameri šopaju svoje životinje i sl.ljudi moji,pa Bog nam je dao te životinje da im budemo dobri gospodari,i da od njih živimo,a mi želimo još i više,do kud će ta pohlepa ići,ja ne znam.

e i onda se mi čudimo da kako brazilska govedina može biti tako jeftina?A kad ispečeš jedan krmenadl na tavi,sve se puši od pare,a na kraju dobiješ komadić čipsa,žilav,pun kolagena,a od mesa čista nula...
abrkili
abrkili

Broj postova : 1754
God : 36
Lokacija : Nova Kapela
Registriran : 14.03.2008
28

→→→ : VIŠE

http://www.vef.hr

[Vrh] Go down

Pitanja i odgovori o zdravlju životinja Empty Re: Pitanja i odgovori o zdravlju životinja

Postaj by OG Vacenovski 2/11/2009, 20:30

bog s tobom,makedonac,pa zašto bi teladi davao hormon rasta?pa kaj to netko radi?pa to je užas!!daj mu prvo kolostruma tjedan dana,pa prijeđi na mliječnu zamjenicu i uvodi mu smjesu.sa mj dana starosti jeo bude ko veliki!!! Mad Mad hormoni,pa to je strašno.jel nije dovojno kaj moramo kravama davat hormone kaj se neće tjerat..... Evil or Very Mad Evil or Very Mad

OG Vacenovski

Broj postova : 128
Lokacija : Dubrava
Registriran : 26.07.2009
0


[Vrh] Go down

Pitanja i odgovori o zdravlju životinja Empty Re: Pitanja i odgovori o zdravlju životinja

Postaj by BOZIDAR 2/11/2009, 20:58

Ja mislim da bi hitno trebalo početi primjenjivati hormone rasta!
Pa bi goverdina mogla biti još jeftinija. Koga briga što nam djeca umiru ali veći profit je bitan...
BOZIDAR
BOZIDAR

Broj postova : 1480
God : 51
Lokacija : ŠIROKO SELO
Registriran : 17.08.2008
10

→→→ : VIŠE

http://picasaweb.google.hr/boidarduda/POLJOPRIVREDAISLINO?feat=d

[Vrh] Go down

Pitanja i odgovori o zdravlju životinja Empty Re: Pitanja i odgovori o zdravlju životinja

Postaj by O.P.G. Kovač 2/11/2009, 21:57

BOŽIDAR je napisao/la:Ja mislim da bi hitno trebalo početi primjenjivati hormone rasta!
Pa bi goverdina mogla biti još jeftinija. Koga briga što nam djeca umiru ali veći profit je bitan...
Božidare! jel to sad sarkazam ili ozbiljno ? Question

O.P.G. Kovač

Broj postova : 155
Lokacija : livno
Registriran : 16.08.2008
1


[Vrh] Go down

Pitanja i odgovori o zdravlju životinja Empty Re: Pitanja i odgovori o zdravlju životinja

Postaj by Baki Mak 2/11/2009, 22:04

OG Vacenovski je napisao/la:bog s tobom,makedonac,pa zašto bi teladi davao hormon rasta?pa kaj to netko radi?pa to je užas!!daj mu prvo kolostruma tjedan dana,pa prijeđi na mliječnu zamjenicu i uvodi mu smjesu.sa mj dana starosti jeo bude ko veliki!!! Mad Mad hormoni,pa to je strašno.jel nije dovojno kaj moramo kravama davat hormone kaj se neće tjerat..... Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Pa brate nisam napisao da in ja to dajem nego sam cuo da se to radi pa sam liepo pitao.
A vidim i da sam vama "probudio"
Baki Mak
Baki Mak

Broj postova : 104
God : 41
Lokacija : Prilep Makedonija
Zanimanje : govedarstvo i ovcarstvo
Registriran : 21.06.2009
0


[Vrh] Go down

Pitanja i odgovori o zdravlju životinja Empty Re: Pitanja i odgovori o zdravlju životinja

Postaj by branko 2/11/2009, 22:37

ma treba odmah njih odmalena baciti na ovo [You must be registered and logged in to see this link.] i za par mjeseci idu van. no salu na stranu ali svi ti savjeti imaju samo jedan cilj a to je profit za firme koje proizvode takve preparate a za posljedice koga briga. zbog takvih savjeta i imamo lude krave jer i kostano brasno je bilo "upotpunosti sigurno" malo morgen.
branko
branko
Admin
Admin

Broj postova : 3626
God : 55
Lokacija : Z druge strane bare
Registriran : 09.03.2008
44


http://www.farmphoto.com/fpv2/AuthorHistory.aspx?auth=frabrne

[Vrh] Go down

Pitanja i odgovori o zdravlju životinja Empty Re: Pitanja i odgovori o zdravlju životinja

Postaj by abrkili 2/11/2009, 23:08

i govno je besplatno pa ga nitko ne jede...
abrkili
abrkili

Broj postova : 1754
God : 36
Lokacija : Nova Kapela
Registriran : 14.03.2008
28

→→→ : VIŠE

http://www.vef.hr

[Vrh] Go down

Pitanja i odgovori o zdravlju životinja Empty Re: Pitanja i odgovori o zdravlju životinja

Postaj by BOZIDAR 3/11/2009, 09:09

Kod nas kupci gledaju uglavnom samo cijenu proizvoda (druge informacije nisu dostupne) a mi proizvođači moramo proizvoditi što kvalitetnije i jeftinije, konkurencija je jako velika, dakle kupci nas prisiljavaju na upotrebu razlićitih dodataka hrani nitko od nas ne hrani svoje životinje njihovom prirodnom hranom! Životinje hranimo poput vrhunskih sportaša dajemo im veliku količinu proteina, minerale, vitamine pa zašto im ne bi davali i stereoide (hormone rasta) ako to skraćuje vrijeme tova za nekoliko mjeseci i podiže kvalitetu mesa a tržište zahtjeva takav proizvod zašto i mi ne bi proizvodili finu govedinu poput Brazilske Argentinske ILI kao Ameri.

Lično sam protiv upotrebe bilo kakvih dodataka(previše proteina minerala stimulatora mirisa stereoida opiuma...) u prehrani životinja i tako hranim one životinje koje jedem ja i moja djeca, životinje koje prodajem hranim po PS-u i dosta dobro prolaze na tržištu a životinje koje hranim za sebe niko neće kupit.
BOZIDAR
BOZIDAR

Broj postova : 1480
God : 51
Lokacija : ŠIROKO SELO
Registriran : 17.08.2008
10

→→→ : VIŠE

http://picasaweb.google.hr/boidarduda/POLJOPRIVREDAISLINO?feat=d

[Vrh] Go down

Pitanja i odgovori o zdravlju životinja Empty Re: Pitanja i odgovori o zdravlju životinja

Postaj by O.P.G. Kovač 3/11/2009, 09:57

@Božidar:" Životinje koje hranim za sebe nitko neće kupiti"Kod mene je upravo suprotno nitko neće kupiti tele hranjeno zamijenicom ,svi kad kupuju junetinu traže junetinu uzgojenu na ekstezivni način .

O.P.G. Kovač

Broj postova : 155
Lokacija : livno
Registriran : 16.08.2008
1


[Vrh] Go down

Pitanja i odgovori o zdravlju životinja Empty Re: Pitanja i odgovori o zdravlju životinja

Postaj by BOZIDAR 3/11/2009, 10:20

ne bi se složio, molim te nađi mi kupca koji bi kupio bika koji je hranjen dvije godine uglavnom travom i sjenom nešto malo šrota, pokušaj prodati svinje ili odojke koji su hranjeni DOMAĆOM hranom.
Telce koje sam hranio zamjenicom non stop su imali smjesu sa aromom barem 3 puta dnevno smo napajali i nije bilo problema sa plasmanom. a telci koji se hrane zamjenicom i vodom ne valjaju ništa!
Dakle bez dodataka nema ništa u prvom redu protein zatim minerali pa vitamini
zatim dolaze stereoidi i onda postižeš vrhunske rezultate, isto kao i sportaši, a isto tako kaže i struka!
BOZIDAR
BOZIDAR

Broj postova : 1480
God : 51
Lokacija : ŠIROKO SELO
Registriran : 17.08.2008
10

→→→ : VIŠE

http://picasaweb.google.hr/boidarduda/POLJOPRIVREDAISLINO?feat=d

[Vrh] Go down

Pitanja i odgovori o zdravlju životinja Empty Re: Pitanja i odgovori o zdravlju životinja

Postaj by abrkili 3/11/2009, 10:36

božidar:prvo,nisu STEREOIDI,nego STEROIDI,jel...

drugo,ako te dobro razumijem,želiš reći da je teško bit konkurentan bez primjene aditiva u hrani?misliš da je ekstenzivan tov neisplativ?uvjeren sam da je meso ekstenzivne proizvodnje daleko kvalitetnije.

znas li sto ste je hipertrofija,a sto hiperplazija mišića?i što od ovo dvoje dobiješ krkanjem steroida?mislis da oni bilderi imaju snagu razmjernu veličini svojih mišića?i da su to zaista mišići u pravom smislu riječi?veličina mišića i broj mišićnih stanica su dva oponentna pojma.
abrkili
abrkili

Broj postova : 1754
God : 36
Lokacija : Nova Kapela
Registriran : 14.03.2008
28

→→→ : VIŠE

http://www.vef.hr

[Vrh] Go down

Pitanja i odgovori o zdravlju životinja Empty Re: Pitanja i odgovori o zdravlju životinja

Postaj by O.P.G. Kovač 3/11/2009, 10:37

Neznam, nepoznajem tvoje tržište ali kod mene je, kako sam i rekao takvo stanje .npr, kad si već spomenuo svinje , svinje hranjene domaćom hranom su u principu uvijek skuplje za 4 do 5 kuna po kili žive vage od svinja sa farma .Bavim se isključivo proizvodnjom mljeka i surađujem sa strukom ,ali baš nepoznam stvari što se tiče tovljeništva ,jer to nije moje područje ,ali je činjenica da je kod mene upravo takvo stanje na tržištu kako sam napisao . Very Happy

O.P.G. Kovač

Broj postova : 155
Lokacija : livno
Registriran : 16.08.2008
1


[Vrh] Go down

Pitanja i odgovori o zdravlju životinja Empty Re: Pitanja i odgovori o zdravlju životinja

Postaj by tine 3/11/2009, 22:28

Božidare

Ne moraš stoku trpat s bilo ćime, ako vladaš znanjem i imaš uslove.

Ako primjerice toviš junad od holsteina, oni trebaju imat BRDA sijena i silaže, a ne treba im puno kukuruza, pa imaju i preko 500 kila mesa.

A cijena za meso iz Brazila i Argentine je bazirana na trošku 0,00 i masi. Ta se sva stoka odgoji na pašnjaku, te se samo pre kraj finišira da se 'popuni' .A stada su velika i one grupe nekih kauboja ipak su vrlo efikasne, kad podeliš njihov broj s brojem stoke.

A u vezi hormona i slićnog: mislim da sam jedini na forumu, koji sam u SAD osobno na praksi radio sa BST (bovinim somatropinom) - hormonom rasta. I tamo je ekonomija ljuta, i takve se substance ne bacaju svuda okolo, jer koštaju. Upotrebljavaju ih samo najbolji uzgajivaći, jer s lošim radom gubiš mnogo. Nije da stoka krepa, nego poslije početnog rasta proizvodnje, poćinje previše uzimat sa sebe i ako nije ishrana vrhunska, padne i ispod proizvodnje bez hormona i ne vrati se lako nazad. Znaći imaš manju proizvodnju i još si puno platio za hormone.
Problem je BST, jer se ne može dokazivat u mlijeku, jer je isti ko prirodni, a koliko je znam, nije ga ni više nego prirodnog.
A to vrlo dobro pada EU, jer normalno zbog raznih GATT dogovora ne smije zabranit uvoz mlijeka iz SAD, pa koristi tu fintu, da ga ne pušta na trg, jer može imat u sebi BST.
tine
tine

Broj postova : 414
Lokacija : zali log
Registriran : 17.03.2008
24

→→→ : http://www.agrotine.eu

http://www.agrotine.eu

[Vrh] Go down

Pitanja i odgovori o zdravlju životinja Empty Re: Pitanja i odgovori o zdravlju životinja

Postaj by Baki Mak 10/11/2009, 08:37

tine je napisao/la:Božidare

Ne moraš stoku trpat s bilo ćime, ako vladaš znanjem i imaš uslove.

Ako primjerice toviš junad od holsteina, oni trebaju imat BRDA sijena i silaže, a ne treba im puno kukuruza, pa imaju i preko 500 kila mesa.

A cijena za meso iz Brazila i Argentine je bazirana na trošku 0,00 i masi. Ta se sva stoka odgoji na pašnjaku, te se samo pre kraj finišira da se 'popuni' .A stada su velika i one grupe nekih kauboja ipak su vrlo efikasne, kad podeliš njihov broj s brojem stoke.

A u vezi hormona i slićnog: mislim da sam jedini na forumu, koji sam u SAD osobno na praksi radio sa BST (bovinim somatropinom) - hormonom rasta. I tamo je ekonomija ljuta, i takve se substance ne bacaju svuda okolo, jer koštaju. Upotrebljavaju ih samo najbolji uzgajivaći, jer s lošim radom gubiš mnogo. Nije da stoka krepa, nego poslije početnog rasta proizvodnje, poćinje previše uzimat sa sebe i ako nije ishrana vrhunska, padne i ispod proizvodnje bez hormona i ne vrati se lako nazad. Znaći imaš manju proizvodnju i još si puno platio za hormone.
Problem je BST, jer se ne može dokazivat u mlijeku, jer je isti ko prirodni, a koliko je znam, nije ga ni više nego prirodnog.
A to vrlo dobro pada EU, jer normalno zbog raznih GATT dogovora ne smije zabranit uvoz mlijeka iz SAD, pa koristi tu fintu, da ga ne pušta na trg, jer može imat u sebi BST.
Tine ja sam tvoj post procitao nekoliko puta i posto nije bilo reakcija znaci da si zacepio uste svima koji laicki "filozofiraju". Puno ti hvala sto si ppodjelio tvoje iskustvo sa nama. Bok
clap
klanjanje
Baki Mak
Baki Mak

Broj postova : 104
God : 41
Lokacija : Prilep Makedonija
Zanimanje : govedarstvo i ovcarstvo
Registriran : 21.06.2009
0


[Vrh] Go down

Pitanja i odgovori o zdravlju životinja Empty Re: Pitanja i odgovori o zdravlju životinja

Postaj by Baki Mak 28/11/2009, 17:44

abrkili je napisao/la: ...veličina mišića i broj mišićnih stanica su dva oponentna pojma.
Kako da zastitim malo tele koje je 7 dana starosti da ne bi dobilo neku infekciju ili nesto sl. Telenje je proslo super tele je nakon sat vremena samostalno poceo sisat za sad je ok inace je zenska swiss brown i cuvacu je za krava
Baki Mak
Baki Mak

Broj postova : 104
God : 41
Lokacija : Prilep Makedonija
Zanimanje : govedarstvo i ovcarstvo
Registriran : 21.06.2009
0


[Vrh] Go down

Pitanja i odgovori o zdravlju životinja Empty Re: Pitanja i odgovori o zdravlju životinja

Postaj by BOZIDAR 29/11/2009, 21:21

Prije 20-tak i više godina hranilo se samo PRIRODNOM hranom bez dodataka pa čak i bez soje, svinje su imale 10 cm masti i bile su prodajne krave su ostajale bređe mlijeko je bilo ok.
Onda su stigli premiksi i soja zatim nove pasmine životinja.
Na tržištu više nema mjesta za proizvođače po starom načinu! Bilo je ili se prilagodi ili crkni.
Premiksi su super stvar svinje bolje rastu krave više doje... Zašto je to tako?
Koji je zapravo sastav tih premiksa?
Od djelatnika firme Salvana (Bomi M) doznao sam da u premiks za odojke dodaju sredstva za smirenje pa oni samo jedu i spavaju k tome se dodaju arome...

Pitanje Zašto svojim životinjama ne bi davali hormone rasta ili steroide?
naročito ako tržište traži veću mesnu jedinicu, mlađe meso, a k tome da bude jeftino.
Tržištu treba ponuditi ono šta traži!
BOZIDAR
BOZIDAR

Broj postova : 1480
God : 51
Lokacija : ŠIROKO SELO
Registriran : 17.08.2008
10

→→→ : VIŠE

http://picasaweb.google.hr/boidarduda/POLJOPRIVREDAISLINO?feat=d

[Vrh] Go down

Pitanja i odgovori o zdravlju životinja Empty Re: Pitanja i odgovori o zdravlju životinja

Postaj by Baki Mak 29/11/2009, 21:44

BOŽIDAR je napisao/la:Prije 20-tak i više godina hranilo se samo PRIRODNOM hranom bez dodataka pa čak i bez soje, svinje su imale 10 cm masti i bile su prodajne krave su ostajale bređe mlijeko je bilo ok.
Onda su stigli premiksi i soja zatim nove pasmine životinja... Pitanje Zašto svojim životinjama ne bi davali hormone rasta ili steroide?
naročito ako tržište traži veću mesnu jedinicu, mlađe meso, a k tome da bude jeftino.
Tržištu treba ponuditi ono šta traži!
Jeste da si u pravo ali prije 20-tak godina i ljudi su bili zdravljiji, sjabiji i stabilniji(psihicki)
barbecue
vaga
Baki Mak
Baki Mak

Broj postova : 104
God : 41
Lokacija : Prilep Makedonija
Zanimanje : govedarstvo i ovcarstvo
Registriran : 21.06.2009
0


[Vrh] Go down

Pitanja i odgovori o zdravlju životinja Empty Re: Pitanja i odgovori o zdravlju životinja

Postaj by BOZIDAR 29/11/2009, 21:50

Naravno
BOZIDAR
BOZIDAR

Broj postova : 1480
God : 51
Lokacija : ŠIROKO SELO
Registriran : 17.08.2008
10

→→→ : VIŠE

http://picasaweb.google.hr/boidarduda/POLJOPRIVREDAISLINO?feat=d

[Vrh] Go down

Pitanja i odgovori o zdravlju životinja Empty Re: Pitanja i odgovori o zdravlju životinja

Postaj by todor 7/12/2009, 19:49

zanima me da li postoji neki lek ili bilo šta za izbacivanje šlajma ili kako se već kaže kod teladi jer u mom kraju dosta njih ima problema sa upalom pluća koju lako saniramo ali nas muči što nema leka da izbaci taj šlajm ako neko zna neka piše hitno je
todor
todor

Broj postova : 20
Lokacija : srbija đurđevo kod novog sada
Registriran : 18.02.2009
0


[Vrh] Go down

Pitanja i odgovori o zdravlju životinja Empty Re: Pitanja i odgovori o zdravlju životinja

Postaj by paor 7/12/2009, 22:10

šlajm se lako riješi ako si prisustvovao telenju, ali ako nisi, onda može biti svašta...ako si već siguran da je progutalo šlajma, mora ga se pokušati fizičkim putem riješiti: sa dva prsta, dizanjem za zadnje noge, slamka u nos, oštro masiranje i na koncu preventivni antibiotici...za neki drugo pomoćno sredstvo nisam čuo...
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Pitanja i odgovori o zdravlju životinja Empty Re: Pitanja i odgovori o zdravlju životinja

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 4. 1, 2, 3, 4  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.