AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Kupnja zemljista, Arkod, poticaji - provjera

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Kupnja zemljista, Arkod, poticaji - provjera  - Page 2 Empty Re: Kupnja zemljista, Arkod, poticaji - provjera

Postaj by SteveO 19/1/2016, 13:42

DP a sta kad istekne ugovor starom zakupoprimcu ? Znas sta ce ti rec kao novom zakupoprimcu u Vukovaru ? Dovedi starog zakupoprimca da ti prebaci prava.

Isto tako, promjena vlasnistva i novi vlasnik daje novom zakupcu, u Vukovaru ti kazu nek ti prebaci stari prava ili ih nemas i odjebu te !

Ovo znam iz prve ruke, ti ljudi NEMAJU POJMA i treba im dat otkaz i da vrate primljene plaće od zadnjih 10 godina. Sramota kakve ljude drze tamo.

Isto tako 5 godina su valjali ugovori na neodređeno, od ove godine mora bit na određeno pa pravi sve ugovore nanovo. Ma sramota ziva.

Ako znas clanak u vezi prava i promjene vlasnistva i isto tako prava na placanja novomzakupoprimcu nakon sto starom zakupoprimcu istekne ugovor o zakupu daj mi link da isprintam i ponesem kad budem isao iduci puta jer sam u par navrata bio na rubu da krenem tamo razbijat kompjutere.
SteveO
SteveO

Broj postova : 1673
Registriran : 28.08.2009
39


[Vrh] Go down

Kupnja zemljista, Arkod, poticaji - provjera  - Page 2 Empty Re: Kupnja zemljista, Arkod, poticaji - provjera

Postaj by deere power 19/1/2016, 13:59

stevo tako je nemaju pojma i ne smiju vas tako zajebavat, kakva prava i lijepi cvijet ko radi zemlju taj mora dobit poticaj i gotovo, onaj svejedno ne može prijavit nju za poticaj samo se mora ispisat iz upisanika njegovog i to je to a to ponavljam MORA tj oni (bar kod nas) pozovu tog ako nece doc sam i onda se to rjesi nema problema, a s druge strane imas takve koji izmišljaju toplu vodu i inda zakompliciraju da ni sami ne znaju više šta oce
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Kupnja zemljista, Arkod, poticaji - provjera  - Page 2 Empty Re: Kupnja zemljista, Arkod, poticaji - provjera

Postaj by Đuro Japarić 19/1/2016, 14:37

deere power je napisao/la:ja vam kazem kako je na terenu u praksi ne u teoriji ne radim ovo od juče i svašta samo prošo, kad kupiš zemlju tvoja je svi ugovori ti klasični koje radi 99% nas ne vrijede ništa jer u njima uglavnom ne piše ništa vezano za promjenu vlasnika i taj koji kupi prijavljuje poticaj a ovaj se MORA ispisat

nemojte više širit i pista neke infromacije koje nemaju veze sa stvarnim stanjem i ljudima pricat gluposti kak je bilo da bi bilo i ostalo, nema veze s ničim ovo što đuro piše nego je onako kako sam ja na piso e sad hebe bi se kako kome štima nek radi kak oce

Kao udruga sklopili smo ugovor o zakupu na 15 godina . U ugovoru piše da se u slučaju promjene vlasnika ugovor poštuje i od novog vlasnika . U slučaju da se poveća broj vlasnika sa sadašnjih 2 primaju isti iznos zakupa prema površini koju imaju .

Ugovor o zakupu na 5 godina u moju korist istječe mi ove godine , planiram ga obnoviti na 5 godina i ako to prijavim 15 . 2. 2016 . on vrijedi do 15. 2 . 2021 g .
U slučaju da ti kupiš zemlju nakon 15. 2 . a ja platim zakup za 2016 g , otišao bih sa tobom u Agenciju da ju možeš prijaviti za poticaje u 2017 i izvršiti promjene u Arkod .
Imam ugovor sa 4 privatna posjednika ( po katastru ) i za 2 državne parcele za koje sam sa službama sredio stanje u katastru i u gruntovnici !
Na temelju opisanog nadam se da mogu pomoći ?

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Kupnja zemljista, Arkod, poticaji - provjera  - Page 2 Empty Re: Kupnja zemljista, Arkod, poticaji - provjera

Postaj by Kile 19/1/2016, 14:46

Ostavimo se malo slova i papira. Zna se, ako je novi vlasnik i on želi raditi zemlju, normalno da ćeš mu prepustiti. Pa nisam ja prvi na svijetu i najstariji i najpametniji u zemlji. Ljudski i moralno je tako.
Što se tiče prava, čitam agroglas prije par brojeva, i unutra piše da se prava mogu dati, prenijeti, KUPITI. To po meni nije pošteno, i samo se čeka tko će prvi prava prodati da se zna okvirna cijena.
Kile
Kile

Broj postova : 1436
God : 31
Lokacija : đakovačka satnica
Zanimanje : OFR
Registriran : 13.02.2009
41

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Kupnja zemljista, Arkod, poticaji - provjera  - Page 2 Empty Re: Kupnja zemljista, Arkod, poticaji - provjera

Postaj by SteveO 19/1/2016, 17:09

deere power je napisao/la:stevo tako je nemaju pojma i ne smiju vas tako zajebavat, kakva prava i lijepi cvijet ko radi zemlju taj mora dobit poticaj i gotovo, onaj svejedno ne može prijavit nju za poticaj samo se mora ispisat iz upisanika njegovog i to je to a to ponavljam MORA tj oni (bar kod nas) pozovu tog ako nece doc sam i onda se to rjesi nema problema, a s druge strane imas takve koji izmišljaju toplu vodu i inda zakompliciraju da ni sami ne znaju više šta oce

Ma kaki mora ! U Vukovaru ti kazu da nadjes starog zakupca i dovedes ga tamo da skupa potpisete taj zapisnik da ti daje prava. Kako zvanje od njihove strane, kakvi bakrači. I onda na pitanje kako rijesit to kaze samo tako. Mos ti upisat kod sebe al nemas prava nit poticaja ! A taj ce sebi ostavit prava jer sto bi ih davo kad mu vrijede 2 godine bez ikakvog troska ili kazne. Umjesto da guraju da se sto vise prava iskoristi i povuce para iz EU.
Nakaradni zakon najnakaradnijeg ministra ikad.
SteveO
SteveO

Broj postova : 1673
Registriran : 28.08.2009
39


[Vrh] Go down

Kupnja zemljista, Arkod, poticaji - provjera  - Page 2 Empty Re: Kupnja zemljista, Arkod, poticaji - provjera

Postaj by deere power 19/1/2016, 17:19

koji ce mi prava kad ne mogu svjedno dobit poticaj na zemlju koju ne radim??

koje su to budale koje ne daju to su retardirani ljudi jebote, pa prava idu sa zemljom znaci kupis ili zakupiš zemlju tvoja su i ta prava jebo ih ko ih izmislio Very Happy a ako si izgubio zemlje prepustiš i to ako vec tako ide koji ce ti, jer nema šanse da imamo više prava nego zemlje ili da radimo 30ha a primimo poticaj na 50
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Kupnja zemljista, Arkod, poticaji - provjera  - Page 2 Empty Re: Kupnja zemljista, Arkod, poticaji - provjera

Postaj by paor 19/1/2016, 17:20

@deere power

npr. gradiš štalu i nabavljaš goveda, u tu svrhu si zakupio X jutara zemlje jer ti za sve to treba...jednog dana vlasniku šune da proda zemlju...baš bi volio vidjeti kako bi se slatko odrekao prava stečenog po ugovoru jer moguće da si prilično oštećen takvim razvojem događaja

dosad smo olako shvaćali ugovore o zakupu, a činjenica je da oni, kao i svi ugovori, mogu nositi značajne praktične i pravne posljedice
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Kupnja zemljista, Arkod, poticaji - provjera  - Page 2 Empty Re: Kupnja zemljista, Arkod, poticaji - provjera

Postaj by deere power 19/1/2016, 17:24

paore ne mogu mu ja ništ, čovjek prodo drugom nije me ni pito a nit sam se bunio, sad ja sam uzeo 10ha u zakup mada ovaj ima jos važeći ugovor ali covjek je umro s kim ima ugovor i sad ja pravim sa novim vlasnikom i nema tu šta da se ne može

još jednom pitam koji ce mi prava kad na njih nemogu dobit poticaj svejedno, svako svakom mora prepustit ili cemo sjebat sami sebe
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Kupnja zemljista, Arkod, poticaji - provjera  - Page 2 Empty Re: Kupnja zemljista, Arkod, poticaji - provjera

Postaj by paor 19/1/2016, 17:36

još jednom pitam koji ce mi prava kad na njih nemogu dobit poticaj svejedno

možeš privestu kulturi dosad neobrađeno zemljište, uzeti neku drugu zemlju u zakup koja dosad iz nekog razloga nije bila u sustavu...

da se razumijemo, ni meni neke stvari nisu načistu, ali uredbe su takve i moramo se prilagoditi
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Kupnja zemljista, Arkod, poticaji - provjera  - Page 2 Empty Re: Kupnja zemljista, Arkod, poticaji - provjera

Postaj by deere power 19/1/2016, 17:43

recimo u mojoj općini nema 10ha takve zemlje koja se ne obradjuje ili nije u arkodu, možda negdi ima to je druga stvar al svejedno nebi trebali sami sebe zajebat

i mislim da se nebi mi trebali svemu baš prilagođavat već je vrijeme da se zakoni malo nama prilagode, sad ce bit nova vlast pa cemo vidit šta ce napravit evo i po ovom pitanju jer to sve skupa nema smisla
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Kupnja zemljista, Arkod, poticaji - provjera  - Page 2 Empty Re: Kupnja zemljista, Arkod, poticaji - provjera

Postaj by paor 19/1/2016, 17:45

ima još oko 300 t ha državne zemlje koja nije u sustavu i tko zna koliko privatne (RH)
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Kupnja zemljista, Arkod, poticaji - provjera  - Page 2 Empty Re: Kupnja zemljista, Arkod, poticaji - provjera

Postaj by deere power 19/1/2016, 17:50

paore to ima na papiru ali 90% toga nije obradivo i nikad neće bit, a pogotovo da ce bilo ko od nas ice negdi dalje recimo na baniju radit zemlju pa da će mu trebat prava

sad ce se vidit kakvi smo ljudi
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Kupnja zemljista, Arkod, poticaji - provjera  - Page 2 Empty Re: Kupnja zemljista, Arkod, poticaji - provjera

Postaj by paor 19/1/2016, 18:02

nitko nije primjetio jednu zastrašujuću mogućnost - da vlasnik trajno (ili do novog reseta) izgubi pravo na plaćanje i to sve iz razloga neoprezne manipulacije zakupa i davanja prava drugom

možda griješim, ali jbg. tko će nas poučiti
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Kupnja zemljista, Arkod, poticaji - provjera  - Page 2 Empty Re: Kupnja zemljista, Arkod, poticaji - provjera

Postaj by Đuro Japarić 19/1/2016, 18:25

paor je napisao/la:ima još oko 300 t ha državne zemlje koja nije u sustavu i tko zna koliko privatne (RH)

Za državnu veliku krivnju snosi Pankretić sa spuštanjem prodaje i zakupa na gradski i općinski nivo , 2001 - 2011 , 180 općina i gradova ni 1 natječaj za prodaju i zakup državne zemlje nisu raspisali .

U brdskoj Slavoniji iznimno puno privatne zemlje nije u sustavu poticaja , znam to jer tu imam zemlju , a na nekoj privatnoj i državnoj već je šuma samo što nije izvršena promjena kulture iz poljoprivrednog u šuma !

U privatnom sektoru broj ha u sustavu će se vjerovatno smanjivati sa promašenim Zakonom o nasljeđivanju .

Imaš 3 ha i 3 parcele , troje djece , po 1 parcelu može uzeti svako ili kao suvlasnici . U idućih 10 - 15 godina umire većina sadašnjih starih nositelja opg
pa na ovo upozoravam !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Kupnja zemljista, Arkod, poticaji - provjera  - Page 2 Empty Re: Kupnja zemljista, Arkod, poticaji - provjera

Postaj by opg biotrava 19/1/2016, 18:34

Neznam da li ste upoznati,od 11mj. se u ugovorima o zakupu ili kupoprodaji upisuje nova klauzula koja glasi; uz zemljište koje je predmet ugovora prenosi se i odgovarajući broj prava na plaćanje.

opg biotrava

Broj postova : 584
Lokacija : BRODSKA POSAVINA
Zanimanje : poljoprivredni tehničar-elektrotehničar
Registriran : 23.05.2013
38


http://zovem se Đuka,živim u oklici Sl. Broda.Obrađujem 50 k.j. zemlje,a bavim se i svinjogojstvom.

[Vrh] Go down

Kupnja zemljista, Arkod, poticaji - provjera  - Page 2 Empty Re: Kupnja zemljista, Arkod, poticaji - provjera

Postaj by falkon 2 19/1/2016, 18:55

SteveO je napisao/la:
deere power je napisao/la:stevo tako je nemaju pojma i ne smiju vas tako zajebavat, kakva prava i lijepi cvijet ko radi zemlju taj mora dobit poticaj i gotovo, onaj svejedno ne može prijavit nju za poticaj samo se mora ispisat iz upisanika njegovog i to je to a to ponavljam MORA tj oni (bar kod nas) pozovu tog ako nece doc sam i onda se to rjesi nema problema, a s druge strane imas takve koji izmišljaju toplu vodu i inda zakompliciraju da ni sami ne znaju više šta oce

Ma kaki mora ! U Vukovaru ti kazu da nadjes starog zakupca i dovedes ga tamo da skupa potpisete taj zapisnik da ti daje prava. Kako zvanje od njihove strane, kakvi bakrači. I onda na pitanje kako rijesit to kaze samo tako. Mos ti upisat kod sebe al nemas prava nit poticaja ! A taj ce sebi ostavit prava jer sto bi ih davo kad mu vrijede 2 godine bez ikakvog troska ili kazne. Umjesto da guraju da se sto vise prava iskoristi i povuce para iz EU.
Nakaradni zakon najnakaradnijeg ministra ikad.

Zanimljivo da sam imao dva slučaja kad sam kupio zemlju, te se bivši zakupac nije želio ispisati tj obećao je da će ali nije ... iz Agencije su ga prvo zvali a onda nakon dva tjedna su ga po službenoj dužnosti izbrisali te mu poslali riješenje o brisanju te meni riješenje da mogu doći uvesti zemljište u ARKOD.
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Kupnja zemljista, Arkod, poticaji - provjera  - Page 2 Empty Re: Kupnja zemljista, Arkod, poticaji - provjera

Postaj by SteveO 19/1/2016, 21:22

Biotrava de link na taj clanak. I prosle godine je bio taki nekakav al nije vrijedio k...a ako ti prosli nije dao prava ili ako ih vlasnik nije imo na sebi.

Falkon, jesi imao takav slucaj sa zakupom tj promjena zakupoprimca dok traje ugovor sa starim zakupoprimcem ili je isteko ? Fascinantno je da oni napisu u sustav koliko traje svaki ugovor i ako nema tu klauzulu ugovor ti istekne a prava ostanu, fasciniran sam koji nama idioti neobrazovani donose zakone ! Znaci upise na koliko je ugovor al ocekuju od ZAKUPODAVCA koji cesto ne zna ni sta je traktor da si nadje tu klauzulu da dobije prava nazad nakon isteka ugovora, jezivo !
SteveO
SteveO

Broj postova : 1673
Registriran : 28.08.2009
39


[Vrh] Go down

Kupnja zemljista, Arkod, poticaji - provjera  - Page 2 Empty Re: Kupnja zemljista, Arkod, poticaji - provjera

Postaj by opg biotrava 19/1/2016, 21:57

U 11 mj. sam imao zakup i kupoprodaju zemlje.Prvo sam išao u agenciju ispitati stvar i tamo su mi dali tu klauzulu,koja je stupila na snagu.Nosio sam tu klauzulu kod javnog bilježnika da može napraviti novi ugovor,jer ukoliko napraviš ugovor po starom nije valjan.Prilikom kupnje sam nadopisao klauzulu u kupoprodajni ugovor pod napomenom.Na moj upit da li trebamo prenijeti i prava,pošto su vlasnici išli samnom u agenciju,rekli su da netreba,nego će sa ovim novim ugovorima ići automatizmom prenos prava,koji će oni raditi u 1-2 mj.Također je rečeno da prava nad vlasništvom zemlje su jača nad pravima o zakupu,te zbog toga brišu iz arkoda bez obzira dali se bivši zakupac složio ili ne, uz određenu proceduru.Također ako upišeš zemlju koja nije imala nikakva prava dobiješ početna prava iz nacionalne rezerve,koja se izravnavaju tijekom godina,do 2020g.Jedino se nezna koliko su ta početna prava,navodno zavisi koliko je zahtjeva u odnosu na predviđena sredstva.E,sada,meni je tako rečeno,ali smo vidjeli kako se to prečesto mijenja,pa nikada nisi siguran.

opg biotrava

Broj postova : 584
Lokacija : BRODSKA POSAVINA
Zanimanje : poljoprivredni tehničar-elektrotehničar
Registriran : 23.05.2013
38


http://zovem se Đuka,živim u oklici Sl. Broda.Obrađujem 50 k.j. zemlje,a bavim se i svinjogojstvom.

[Vrh] Go down

Kupnja zemljista, Arkod, poticaji - provjera  - Page 2 Empty Re: Kupnja zemljista, Arkod, poticaji - provjera

Postaj by Mucko123 19/1/2016, 22:05

Ajde da vas pitam kupil smo zemlje ima oko 15 jutara ništa nije uvedeno u arkod . Dali se može uvesti u arkod i primati poticaj ili se mora ćekat opet referentna godina ? I dali je moguće imati viška prava ?

Mucko123

Broj postova : 118
Lokacija : osijek
Registriran : 04.11.2012
6


[Vrh] Go down

Kupnja zemljista, Arkod, poticaji - provjera  - Page 2 Empty Re: Kupnja zemljista, Arkod, poticaji - provjera

Postaj by opg biotrava 19/1/2016, 22:23

Doživio sam svašta u agenciji,zeznuli su me u proceduri,pa se izvinjavali.Nakon mojih pitanja ili sugestija su zvali i Zagreb i sl.Najbolje je bilo kad je Jakovina donio zakon koji je stupio na snagu 01.04. a retroaktivno se primjenjivao od 12mj. Toga ima samo kod nas i zato idi najbolje u agenciju.Pročitaj malo ovdje iskustva i kaži kako ti znaš da možeš dobiti početna prava, pa ćemo znati iz prve ruke. Smile

opg biotrava

Broj postova : 584
Lokacija : BRODSKA POSAVINA
Zanimanje : poljoprivredni tehničar-elektrotehničar
Registriran : 23.05.2013
38


http://zovem se Đuka,živim u oklici Sl. Broda.Obrađujem 50 k.j. zemlje,a bavim se i svinjogojstvom.

[Vrh] Go down

Kupnja zemljista, Arkod, poticaji - provjera  - Page 2 Empty Re: Kupnja zemljista, Arkod, poticaji - provjera

Postaj by Mucko123 19/1/2016, 22:27

opg biotrava je napisao/la:Doživio sam svašta u agenciji,zeznuli su me u proceduri,pa se izvinjavali.Nakon mojih pitanja ili sugestija su zvali i Zagreb i sl.Najbolje je bilo kad je Jakovina donio zakon koji je stupio na snagu 01.04. a retroaktivno se primjenjivao od 12mj. Toga ima samo kod nas i zato idi najbolje u agenciju.Pročitaj malo ovdje iskustva i kaži kako ti znaš da možeš dobiti početna prava, pa ćemo znati iz prve ruke. Smile

To pitaš mene ili . Ja sam ostal bez 20 jutara zemlje a prosle godine sam radio potporu na tu zemlju pa sad ako ja necu dati ta prava ja mu dam zemlju da si upise zemlju ali kak ide sa tim pravima to neznam

Mucko123

Broj postova : 118
Lokacija : osijek
Registriran : 04.11.2012
6


[Vrh] Go down

Kupnja zemljista, Arkod, poticaji - provjera  - Page 2 Empty Re: Kupnja zemljista, Arkod, poticaji - provjera

Postaj by opg biotrava 19/1/2016, 23:12

Zadržiš prava i preneseš na novoupisanu zemlju.

opg biotrava

Broj postova : 584
Lokacija : BRODSKA POSAVINA
Zanimanje : poljoprivredni tehničar-elektrotehničar
Registriran : 23.05.2013
38


http://zovem se Đuka,živim u oklici Sl. Broda.Obrađujem 50 k.j. zemlje,a bavim se i svinjogojstvom.

[Vrh] Go down

Kupnja zemljista, Arkod, poticaji - provjera  - Page 2 Empty Re: Kupnja zemljista, Arkod, poticaji - provjera

Postaj by falkon 2 20/1/2016, 11:08

SteveO je napisao/la:Biotrava de link na taj clanak. I prosle godine je bio taki nekakav al nije vrijedio k...a ako ti prosli nije dao prava ili ako ih vlasnik nije imo na sebi.

Falkon, jesi imao takav slucaj sa zakupom tj promjena zakupoprimca dok traje ugovor sa starim zakupoprimcem ili je isteko ? Fascinantno je da oni napisu u sustav koliko traje svaki ugovor i ako nema tu klauzulu ugovor ti istekne a prava ostanu, fasciniran sam koji nama idioti neobrazovani donose zakone ! Znaci upise na koliko je ugovor al ocekuju od ZAKUPODAVCA koji cesto ne zna ni sta je traktor da si nadje tu klauzulu da dobije prava nazad nakon isteka ugovora, jezivo !

Ja sam uvijek imao slučaj sa kupovinom zemljišta gdje su se morali brisati, pa neki zaborave otići i tako to ... neke sam tovario i vozio sam ... itd itd
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Kupnja zemljista, Arkod, poticaji - provjera  - Page 2 Empty Re: Kupnja zemljista, Arkod, poticaji - provjera

Postaj by Fidelito 20/1/2016, 11:38

SteveO je napisao/la:Biotrava de link na taj clanak. I prosle godine je bio taki nekakav al nije vrijedio k...a ako ti prosli nije dao prava ili ako ih vlasnik nije imo na sebi.

Falkon, jesi imao takav slucaj sa zakupom tj promjena zakupoprimca dok traje ugovor sa starim zakupoprimcem ili je isteko ? Fascinantno je da oni napisu u sustav koliko traje svaki ugovor i ako nema tu klauzulu ugovor ti istekne a prava ostanu, fasciniran sam koji nama idioti neobrazovani donose zakone ! Znaci upise na koliko je ugovor al ocekuju od ZAKUPODAVCA koji cesto ne zna ni sta je traktor da si nadje tu klauzulu da dobije prava nazad nakon isteka ugovora, jezivo !

Jezivo je, ali prvenstveno svatko od nas prvenstveno mora voditi računa o sebi, svojoj imovini i samostalno donositi odluke. Neznanje tu baš i ne oslobađa od odgovornosti. Tu se država može lako ograditi od bilo kakve legalne odgovornosti.

Sa druge strane moglo se to u sistemu poticaja i bolje napraviti, moglo se složiiti da ako nema te klauzule o isteku roka najma - onda im uopće ne bi uvažio takav ugovor o zakupu ili bi ih tjerao da mi svake godine ponovno dokazuju da ugovor o najmu još važi.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Kupnja zemljista, Arkod, poticaji - provjera  - Page 2 Empty Re: Kupnja zemljista, Arkod, poticaji - provjera

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.