AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Stranica 14 / 28. Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 21 ... 28  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 14 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by abrkili 15/10/2012, 16:22

Zvuči jako lijepo... Jedino je ovo sa gospodarskim programom malo neobjektivno. Svaki put se može netko provuć na osnovu gosp programa, a što ne mora značit da ima bolji od drugih natjecatelja.
abrkili
abrkili

Broj postova : 1754
God : 36
Lokacija : Nova Kapela
Registriran : 14.03.2008
28

→→→ : VIŠE

http://www.vef.hr

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 14 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Fidelito 15/10/2012, 17:35

Indikativno je da se država jako počela brinuti o tome kako se raspolaže privatnim poljoprivrednim zemljištem (to jest da li se i kako obrađuje), dok ta ista država ima najviše neobrađenog zemljišta u svojem posjedu, trenutno uopće ne raspolaže svojim zemljištem i nema uopće točnu evidenciju koliko obradivog zemljišta ima u raspolaganju. Da sam na mjestu političara prvo bi se pobrinuo kako se raspolaže tim državnim zemljištem, dok privatno uopće ne bih niti dirnuo. Kada se na neki način trajnije sredi stanje i raspolaganje sa zemljištem u državnom posjedu - onda se možda može razgovarati o tome kako će se privatni vlasnici privoliti (a možda i natjerati) da svoje zemljište stave u funkciju proizvodnje. Kako sada stvari stoje političari prvo žele mesti po tuđim dvorištima, dok svoju osnovnu funkciju upravljanja državanom imovinom - mudro zaobilaze u velikom luku. Ovo sa programima raspolaganja pretvoriti će se u masni burek na kvadrat. Tko će bolje lagati i valjati masnije bureke u tim programima - imati će veće šanse da dobije zemljište. Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 14 413475
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 14 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by mačor 16/10/2012, 12:17

meni sad nešto više nikako nije jasno!!!

zadnjih se dana u tisku govori da je u Hr prosjek zaposlenih u poljoprivredi jako velik i da smo zato tak jadna zemlja jer od nas jedino Rumunija ima više seljaka! Zašto će agencija za zemlju onda bodovat broj zaposlenih prilikom raspodjele zemlje !? ako se isplativost i profitabilnost mjeri racionalizacijom poslovanja? ako se zarada povečava upotrebom mehanizacije, a ne ljudskog rada?
mačor
mačor

Broj postova : 796
Lokacija : ajme
Registriran : 28.07.2011
12


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 14 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by SteveO 16/10/2012, 12:28

Pa da dobiju oni veliki koji rade puno hetara i valjda im dobro ide, tad se nece povecavat broj seljaka nego ostat isti a povrsine te firme ce porast.

U prijevodu Todoric, Zito....

Nego bi bilo puno pametnije da oni revidiraju ugovore sa Todorice pa da im zakup sa 700kn dignu na 1700kn kao i svima nama. Al toga se nece sjetit, ostrit ce k na nma.
SteveO
SteveO

Broj postova : 1673
Registriran : 28.08.2009
39


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 14 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by paor 16/10/2012, 16:25

u tome i jest poanta sve halabuke oko novog zakona - ako veliki pikne na neku zemlju, mali nema šanse...povijest se ponavlja
Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 14 406440
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 14 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 16/10/2012, 21:03

mačor je napisao/la:http://www.agroklub.com/poljoprivredne-vijesti/velika-zemljisna-reforma/7912/


potomci i komunistički kadar , vraćaju nas u Austro -Ugarsku iz 18 stoljeća i model plemića i kmetova !

1. prvi korak je da nas oslobode od Bečke evidencije zemljišta ; gruntovnice i katastar ,
2. korak je da se zakoni za privatnu zemlju vrate u Beograd
3. treći korak je da se proda do 50 ha državne zemlje za obiteljska gospodarstva i da se dopusti izgradnja obiteljskih gospodarstava i kuća izvan ušorenih sela Marije Terezije ,
4, četvrti korak je Zakon o fondu za razvoj poljoprivrede !

5. - 1 korak je da se izvrši reforma u mozgovima komunističkog kadra ,
Veliki dio privatne i državne zemlje je u šikarama ,a neka je već i šuma ! To što je prije 50 godina upisano ; oranica , vinograd ili slično , nema veze sa stanjem na terenu i površinama o kojoj pišu > reformatori > !

Protiv Vlade i Sabora , referendumom , ako još ima seljaka u Hrvatskoj !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 14 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by stanar 16/10/2012, 22:54

prvo zanima me kada će biti referendum ako ga uopće bude drugo zanima me tih milion hektara za koje oni kažu da postoje ako kojim slučajem stave to u funkciju a mi imamo određenu omotnicu iz brisela za poticaje koja je dogovorena bez tih milion hektara dali se ti poticaji uvećavaju za tih milion hektara ili se oni od prije dogovoreni preraspoređuju i na tih milion hektara u tome slučaju mi pušimo određeni postotak po hektaru i zanima me šta radi poljoprivredna komora u vezi zakona o polj. zem. šute eto šta rade seljačka stranka šuti jadni smo mi pored takvih koji bi trebali nas predstavljati a o zakonu neću trošiti riječi nije vrijedno toga katastrofa da može kupiti zemlju i neko ko se ne bavi poljoprivredom šta reći imam dvoje djece tjeraću ih da uče i neka idu što dalje iz ove države .
stanar
stanar

Broj postova : 345
God : 54
Lokacija : babinagreda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 17.03.2011
11


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 14 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by SteveO 16/10/2012, 22:56

Ne gubimo u tom slučaju određeni postotak nego cca 50% gubimo jer je sad valjda oko 1,3 mil hektara, ako nakaleme dodatnih 1 mil to je upola. Iako mi zbilja nije jasno gdje su te jebene njive zapustene i neobrađene ?? Mozda u Lici i tamo u kamenju ali to i nije zemlja za poljoprivredu, ja ne znam kako oni misle tamo proizvodit. Ili ima nesta sto ja ne znam ?
SteveO
SteveO

Broj postova : 1673
Registriran : 28.08.2009
39


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 14 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by IVAN DF 16/10/2012, 23:09

Čini mi se da ovi naši stručnjaci u ministarstvu ne znaju što znači milijun ha. Halo ljudi milijun ha Shocked pa za to okrčiti i posijati će trebati barem 10 - 15 godina .

Iako mi zbilja nije jasno gdje su te jebene njive zapustene

Na području Ličko- Senjske, Karlovačke i Sisačko - Moslavačke županije ima jako puno hektara zapuštene zemlje .

Ovo je u susjednom selu .

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 14 IMG_1065



Mozda u Lici i tamo u kamenju ali to i nije zemlja za poljoprivredu

Nešto zemlje je kamenito ali pretežno u Dalmaciji i Lici .

Prije tri godine sam okrčio 5 jutara zemlje kao na gornjoj slici i ove godine mi je ovako rodio kukuruz na toj zemlji na proljetno oranje i bez uree ali sa puno stajnjaka , tako da je to zemlje itekako za poljoprivredu .

2012 09 11 15 01 42
IVAN DF
IVAN DF

Broj postova : 359
Lokacija : Karlovac
Registriran : 03.02.2011
12


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 14 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by SteveO 16/10/2012, 23:19

Hebiga, oko mene nema toga ali izgleda sto istocnije to je manje toga, ja bi to drage volje krcio da se prodaje povoljno.
SteveO
SteveO

Broj postova : 1673
Registriran : 28.08.2009
39


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 14 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by abrkili 17/10/2012, 00:02

Ma ljudi ne trebaju nikakve mudrosti izmišljat i pravit toplu vodu. Jasno je gdje su zemlje najazpuštenije,na područjima gdje ljudi imaju primanja od države, malo rade a solidno žive. Da se ispravim, ne rade ništa.

U zemlji sa tolikom nezaposlenosti da imamo toliko zapuštene zemlje???

Pa na plaži je goli kamen i slana voda, pa su pune ljudi, to je pomodarstvo i tamo se mora ići makar na kredit. Onda mi takvi pune glavu da se ne može bavit poljoprivredom jer nema od kud krenut. Svake godine spali malog IMT-a da ode na more kvasit noge.

Jednostavno nije trend da se ljudi bave poljoprivredom. A izgleda ni nužda. Ukinite kupovanje socijalnog mira, malo pojednostavite uvjete u poljoprivredi i bit će obrađene zemlje koliko ti volja.

Rekli su Židovi,nemoj poklanjat ribu gladnom čovjeku, nećeš ga se moć rješit.Nauči ga da ju upeca i bit će sit do kraja života.

Krivo su postavljeni temelji ove države, a i one prije, naviklo se na previše dobra i sad ne valja.
abrkili
abrkili

Broj postova : 1754
God : 36
Lokacija : Nova Kapela
Registriran : 14.03.2008
28

→→→ : VIŠE

http://www.vef.hr

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 14 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 17/10/2012, 07:16

SteveO je napisao/la:Ne gubimo u tom slučaju određeni postotak nego cca 50% gubimo jer je sad valjda oko 1,3 mil hektara, ako nakaleme dodatnih 1 mil to je upola. Iako mi zbilja nije jasno gdje su te jebene njive zapustene i neobrađene ?? Mozda u Lici i tamo u kamenju ali to i nije zemlja za poljoprivredu, ja ne znam kako oni misle tamo proizvodit. Ili ima nesta sto ja ne znam ?

Počevši od brdske Slavonije imamo korov i šikaru ! Sva je zemlja za poljoprivredu koja se kultivira , neka za travnate pašnjake , neka za uzgoj divljači u ograđenom prostoru ! Sa 18 milijuna parcela nemamo što tražiti i ovolikim brojem vlasnika ! Ako sada ima 3 parcele koje se dodiruju RH 1 , RH 2 I RH 3 , za RH 1 možete ponudu dati Vi , za RH 2 Fidelito , za RH 3 abrikl ! Pod uvjetom da vlasnik RH te 3 okrupni u RH 1 , tada može 1 zemlju dobiti ! Za > reformatore > to je viša matematika i oni neće ići u tom smjeru ! Sa balkanskom poljoprivredom i balkanskim zakonodavstvom nemamo što tražiti !

Moramo ići na imanja 10 - 50 ha ! 10 je u voćarstvu i nekim kulturama dovoljno ! Na 50 se može napraviti specijalizirana farma stoke ili kombinacija ratarstvo - stočarstvo ! Neki imaju u zakupu i 100 ha i ruski model - ratarstvo , bez pileta ili bilo koje životinje ! To je uništavanje kvalitete zemlje !


1. 10 - 50 ha to je budućnost ,
2. 1- 5 to je za rekreaciju i dodatni posao , osim u nekim dogodovnim kulturama ,
3. proizvodnja oko vikendica ,
4, proizvodnja u gradovima - nešto povrća i voće u vrtovima

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 14 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Fidelito 17/10/2012, 08:16

abrkili je napisao/la:Ma ljudi ne trebaju nikakve mudrosti izmišljat i pravit toplu vodu. Jasno je gdje su zemlje najazpuštenije,na područjima gdje ljudi imaju primanja od države, malo rade a solidno žive. Da se ispravim, ne rade ništa.

U zemlji sa tolikom nezaposlenosti da imamo toliko zapuštene zemlje???

Pa na plaži je goli kamen i slana voda, pa su pune ljudi, to je pomodarstvo i tamo se mora ići makar na kredit. Onda mi takvi pune glavu da se ne može bavit poljoprivredom jer nema od kud krenut. Svake godine spali malog IMT-a da ode na more kvasit noge.

Jednostavno nije trend da se ljudi bave poljoprivredom. A izgleda ni nužda. Ukinite kupovanje socijalnog mira, malo pojednostavite uvjete u poljoprivredi i bit će obrađene zemlje koliko ti volja.

Rekli su Židovi,nemoj poklanjat ribu gladnom čovjeku, nećeš ga se moć rješit.Nauči ga da ju upeca i bit će sit do kraja života.

Krivo su postavljeni temelji ove države, a i one prije, naviklo se na previše dobra i sad ne valja.

Slaba naseljenost je glavni razlog što ima dosta napuštenog zemljišta. Kod mene naseljenost je puno veća nego u Lici, a neobrađene zemlje ima isto mnogo. Državna neobrađena zemlja odavno je zarasla u šumu, dok je privatna neobrađena zemlja nešto zarasla u šumu a nešto je na najboljem putu da se pretvori u šumu u slijedećih par godina. U mom kraju uvijeti za bavljenje poljoprivredom puno su bolji nego u Lici, a ima (previše) neobrađenog i zapuštenog zemljišta. Djelomično je tome kriva politika kupovanja socijalnog mira, to je sigurno, ali korijeni tog problema sežu 50-60 godina unatrag. Nova država nije ponudila nikakva konkretna riješenja, osim poticanja poljoprivrede koje je u barem 50% slučajeva i više - bacanje novaca (odokativna procijena). Možda čak i ta mala naseljenost nekih područja nije glavni uzrok naših problema, jer svi znamo za mnoge slučajeve gdje postoji veliki interes za neko zemljište - a ono stoji neobrađeno jer se ne može donijeti politička odluka tko bi to trebao raditi.
Čuo sam za priču (za koju ne znam da li je točna, ali moglo bi biti) da je SAAB (proizvođač koji nudi vojne avione HRZ-u) dao prijedlog (na osnovu njihovog promatranja stvari proteklih godina) da se njima dade na upravljanje 300000 Ha državnog zemljišta koje će oni iznajmljivati, dok će najmoprimci uplaćivati najamninu na račun od dražve, a dražva će sa tim novcima plaćati rate za avione. Oni samo nude uslugu da nam organiziraju pošten zakup (kada to već sama država nije u stanju), ne traže vlasništvo - to ih ne interesira. To je sramotno za ovu državu - oni jednostavno ne znaju iznajmiti zemljište pod transparentnim uvijetima, da si uredno naplate najamninu. Kod nas je važniji iznos najamnine (samo da bude izlicitirano što više!), ali nije bitno hoćeš li to moći naplatiti ili da li je to uopće gospodarski opravdana najamnina (to jest da li će ta izlicitirana najamnina otjerati nekoga u bankrot). Država treba promatrati to zemljište i kao nečije radno mjesto - kao mjesto na kojem će si netko zaraditi plaću i doprinose a ne samo kao komad zemlje koji bi mogao iznajmljivati lokalnim kmetovima.
Ova farsa sa nekakvim programima pretvoriti će se u veliki fijasko. Zemljište će se dobiti na osnovu nekih imaginarnih programa, znači 'dobitnik' će biti onaj tko ima bolju maštu, a kontrola provođenja tih programa se prepušta kome? Biti će tu prijava i prijavljivanja, sudovi će biti zatrpani kojekavim postupcima. Opet neće biti važno tko je u prošlosti uredno plaćao zakupninu a tko ne. Možda neće biti važno niti da li ima dugova prema dražvi. A svi dobro znamo da su najkreativniji upravo oni koji su dužni na ime neplaćenih poreza i doprinosa (treba se sjetiti sistema da ne plaćaš porez i doprinose državi koja ti to zapravo uopće niti ne želi naplatiti). Koja će biti kazna za nekoga tko dobije zemljište na natječaju, radi ga neko vrijeme i ne pridržava se svog 'programa'? Ako ga se uopće bude moglo kazniti jer će se na kraju ispostaviti da čovijek u svom doo-u ima samo fikus i sekretaricu.... A kako ozbiljno napisati program kada uopće ne znaš što će se na tržištu proizvoda dešavati slijedećih 50-ak godina (toliko će valda biti koncesija)? Lijepo će si neki omastiti brk na izradi nepotrebnih 'programa' (a zapravo većinom masnih bureka), dok ćemo mi koji živimo od zemljišta morati sve to plaćati. Sve to treba nadzirati (za sada još uvijek) fantomska agencija za poljoprivredno zemljište, biti će zanimljivo kada odjednom zaprime +30-40 000 raznoraznih programa raspolaganja, biti će zanimljivo vidjeti koliko će im vremena trebati da to obrade. Za eventualne upite poljoprivrednika tu je uvijek provjerena metoda sakrivanja iza jedinstvenog broja telefonske centrale i nemogućnosti da se preko nje dođe do potrebne osobe pa da se dobiju odgovori na upite (patent većine ministarstava i agencija). Predalžem adminu da napravi malu 'kladionicu' u kojoj će se predviđati rok trajanja ovog zakona, sa malom napomenom koliko je bilo dosada zakona i koliko su u prosjeku trajali.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 14 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by mačor 17/10/2012, 10:38

sad mi pada na pamet jedna zanimljiva stvar, maltene spin! prvo je drž. zemlja prodavana na tim čudnim natječajima i neki su se stvarno polakomili i registrirali sve što se dalo samo da pokupe što više zemlje jer mislilo se da to nikako ne može propast; prvo nada da će država oprostit dio kredita, (što se i događa, jel nije opet oprošten dio zakupa?) drugo kad uđemo u eu ode cijena u nebesa! I što se sad događa-novi zakon koji na neki način agenciju stavlja iznad vlasnika i eto država na neki način opet sebi vraća tu zemlju hihihihi koji zaokret u samo jednom desetljeću! kako onda napraviti plan za pola stoljeća?

mene sad zanima sljedeće: ako netko ne obrađuje tu zemlju tko i po kojem zakonu odlučuje o oduzimanju? Tko odlučuje je li zemlja obrađena!? što znači pojam "obrađena "?
mačor
mačor

Broj postova : 796
Lokacija : ajme
Registriran : 28.07.2011
12


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 14 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 17/10/2012, 18:50

mačor je napisao/la:

mene sad zanima sljedeće: ako netko ne obrađuje tu zemlju tko i po kojem zakonu odlučuje o oduzimanju? Tko odlučuje je li zemlja obrađena!? što znači pojam "obrađena "?

U Nacrtu zakona za državnu su predvidjeli mogućnost raskida ugovora ! Nisu za privatnu planirali članke za oduzimanje , ako se ne obrađuje ! Ustav daje tu mogućnost uz novčanu naknadu vlasniku !

> Obrađena > u slučaju livade znači da je livada ove godine pokošena , u slučaju oranice znači da je u ovogodišnjem vegetacijskom razdoblju poorana - da je bila u funkciji proizvodnje ili se priprema za proizvodnju , za vinograde da su u proljeće orezani i spremni za proizvodnju , u plantažnim voćnjacima isto , u travnatim voćnjacima da je trava pokošena - u ribnjacima da su pod vodom ili isušeni da se rekonstruiraju !

To su vidljivi pojmovi za obrađenost zemljišta !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 14 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by paor 17/10/2012, 19:05

Fidelito je napisao/la:... Predalžem adminu da napravi malu 'kladionicu' u kojoj će se predviđati rok trajanja ovog zakona, sa malom napomenom koliko je bilo dosada zakona i koliko su u prosjeku trajali.

ako ne prije, a onda vjerovatno čim dobijemo novu vladu/ministra

kladionicu nećemo otvarati jer bi bio premali koeficijent za točan odgovor Smile
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 14 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by zoky28 17/10/2012, 19:37

Kod mene su dali puno zemlje državi dok se porez plačo pa tak i moj pradjed nekih 20-ak ha sad na tom dijelu ima nekih 500 ha i zaraslo je sve u živicu,amorfu tu i tamo koji hrast .Da imaju divlje svinje gdje bit.
A s druge strane sela opet otok 300 -ak ha u privatnom vlasništvu jbg.nema skele od rata i ne mogu ljudi do zemlje he
šta -fidelito kaže dobre mirovine i prst u uho.
-a abrikili povjest se ponavlja
sad bi ja trebo kupovati da je kasnije opet dam državi ili uzet u zakup dič kredit kupit strojeve(plačat porez za one sa prstom u uhu) pa za par godina da mi ga neko metne i uzme zakup .

zoky28
zoky28

Broj postova : 285
Lokacija : sisak
Registriran : 19.01.2011
1

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 14 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Fidelito 17/10/2012, 19:46

Sada sam malo pročitao intervju sa gđom. Kuterovac i dalje mislim da je novi zakon najtanji na mjestu kontrole. Navodno će se pisati godišnja izvješća (znači dodatna papirologija) sigurno će tu biti rubrika koliki je bio prinos, pa će na osnovu toga 'stručnjaci' određivati kako se radi zemlja. Zanima me koji će biti profil tih stručnjaka koji će krojiti nekome sudbinu. Sigurno će tu biti u igri neki na brzinu sklepani 'pravilnik' na kojeg će se ti 'stručnjaci' moći 'osloniti' u 'procjeni' stanja na nekom gospodarstvu. Na kraju krajeva prinos nije najbitnija stvar. Najbitnije je koliko me realno košta jedinica proizvoda. I naravno bitno je da je ta cijena koštanja manja od prodajne cijene. Samo ne vjerujem da će to 'stručnjaci' shvatiti.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 14 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by falkon 2 17/10/2012, 20:04

Fidelito a kada su ti naši "stručnjaci" bilo šta mogli shvatiti vezano za poljoprivednu proizvodnju?
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 14 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 17/10/2012, 20:24

paor je napisao/la:
Fidelito je napisao/la:... Predalžem adminu da napravi malu 'kladionicu' u kojoj će se predviđati rok trajanja ovog zakona, sa malom napomenom koliko je bilo dosada zakona i koliko su u prosjeku trajali.

ako ne prije, a onda vjerovatno čim dobijemo novu vladu/ministra

kladionicu nećemo otvarati jer bi bio premali koeficijent za točan odgovor Smile

Ako novi plemići dobiju zemlju u zakup na 50 godina , onda Todorićevo ministarstvo poljoprivrede može mijenjati zakon ! Krešimir Kuterovac , bivši tajnik Pankretića , sada je predsjednik Todorićevog Vupika , a gospođa Kuterovac pomoćnica Jakovine zadužena za za pisanje Zakona ! Od seljaka samo je Matija Brlošić bio u Todorićevom Povjerenstvu za pisanje Nacrta zakona !

Seljačke vođe ne vrijede pišljiva boba ! Trebali smo osnovati Odbor za sakupljanje 10 % potpisa birača i Sabor natjerati da raspiše referendum o prijedlogu zakona !

To je povijesna mogućnost ! Ako zakon nije još upućen u proceduru još se ima vremena osnovati Odbor !

Da li je netko vidio napisani prijedlog za Sabor ?

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 14 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Fidelito 17/10/2012, 20:35

falkon 2 je napisao/la:Fidelito a kada su ti naši "stručnjaci" bilo šta mogli shvatiti vezano za poljoprivednu proizvodnju?

Nikada nisu išli previše duboko u svojim politikama, ali mene sada najviše brine pretjerana briga države za dobrobit građana, u ovom slučaju nas seljaka. Kada se država ovako pretjerano počinje brinuti o svojim građanima .... .... to ne sluti na dobro.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 14 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by falkon 2 17/10/2012, 20:36

Pogotovo kada se počme brinuti za "privatnu imovinu" ... 48 su se dobro pobrinuli po pričanju svojih djedova koji su ostali bez svega i to u desecima hekara oduzete zemlje ...
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 14 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 17/10/2012, 20:52

falkon 2 je napisao/la:Pogotovo kada se počme brinuti za "privatnu imovinu" ... 48 su se dobro pobrinuli po pričanju svojih djedova koji su ostali bez svega i to u desecima hekara oduzete zemlje ...

Ti isti iz 45 vladaju putem sinova i kćeri ! Ono što su im očevi oteli , to su sinovi i kćeri > privatizirali > ! Oteli su zemlju da naprave kombinate ! Oteli su šume da naprave šumarije !
Neznam zašto nisu osnovali Hrvatsku poljoprivredu na zemlji kombinata , po uzoru na Hrvatske šume ?

Pitam da li je netko vidio napisani Zakon za raspravu u Saboru ?

Ja sam nekim zastupnicima poslao lakrdijaški prijedlog za privatnu zemlju ( Ronku SDP , Luciću HDZ i Vinkoviću HDSSB ) Pitao sam ako Ronko i Vinković ponude istu cijenu , da li će tada u Saboru iz Vinkovićevog šešira izvući tko ima prednost ? Nisu mi odgovorili ! Ronka i Lucića poznajem , razgovarao sam nekoliko puta sa njima kad su nam ( udruzi ) dolazili u goste !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 14 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by stanar 17/10/2012, 20:57

ja danas dobio omotnicu sa uplatnicom za poljopp.komoru cca200kn. neznam zašto bi im to platio možda kada bi digli ljude protiv toga zakona a opet ako ne platim propade komora nisam za to da se ukine komora mislim da će nam trebati samo mi malo mlako djeluje mada je gosp. brlošić poznat po strpljenju i odmjerenosti mada mislim da bi trebao pod hitno mijenjati stav i nagaziti ministarstvo polj. odnosno još bolje vladu s time bi skupio relevantno članstvo ovako teško
stanar
stanar

Broj postova : 345
God : 54
Lokacija : babinagreda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 17.03.2011
11


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 14 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by falkon 2 17/10/2012, 21:02

Samo zanimljivo je to oko plaćanja komore, ja sam tu omotnicu dobio prije par mjeseci (i neznam više di je) kolega je dobio ju danas i zanimljivo je da na iste legalne površine koje radimo ja sma imao 220 kn članarinu a on dobio 160 kn ... ko tu koga sada hebe?
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 14 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 14 / 28. Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 21 ... 28  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.