AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Stranica 5 / 12. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 5 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 28/1/2014, 19:40

tine je napisao/la:Vrlo sam zadovoljan, kad vidim, da je Đuro očito rješio svoje probleme sa Marijom Terezijom i zakonima Krajlevine SHS iz 1920-ih godina.

Sad se može fokusirat na aktualnu situaciju.
Normalno sa svog specifičnog stava.

Ja vjerujem, da je država prva koja bude podržala njegove ideje. Samo dok politika skuži, koliko raznih agencija i direktorata se može napraviti za te njegove projekte i deljenje tuđeg novca.

1. nastojao sam neke povijesne podatke napisati informativnog i obrazovnog karaktera , da se razumije zašto možemo i moramo sagraditi više farmi izvan UŠORENIH Marijinih sela !
2. nastojao sam objasniti PROMAŠENOST dvostruke evidencije zemlje u Austro - Ugarskoj i da se NOVIM Zakonom o evidenciji zemljišta moramo toga osloboditi a sve u CILJU da se pojeftine i ubrzaju radnje vezane za zemlju svim vlasnicima a POSEBNO bitnih u poljoprivredi !
3 . > Država > su vlast Vlada , Sabor i lokalna razina !
    Sabor NOVIM zakonima  ili birači putem referenduma , pod uvjetom da se
    prihvati KONCEP predloženog , jasno uz prijedloge SVIH dobronamjernih , bi osigurao Zakone i novac za POČETAK strategije razvoja poljoprivrede i za 10 - 15 g bi imali maksimalan broj OPG za 21 i ostala stoljeća !

Danas sam razgovarao sa zaposlenim u jednom od klubova zastupnika , dali su broj na koji sutra g. Kovač i g . Laslo ih mogu nazvati .

Sada se sređuje dokumentacija za registraciju Udruge u temi , vode se razgovori sa ljudima , predstavnicima medija .

U rad se želi uključiti i jedan mladi inžinjer koji ima farmu i državnu zemlju u zakupu , kojoj zakup ISTJEČE iduće godine !
Jasno je da bez rješenog statusa sa zemljom , takvi ljudi su u neizvjesnosti i NE mogu tražiti novac iz Fondova itd .

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 5 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Zvona 28/1/2014, 20:44

Đuro. Kada si toliko upućen u situaciju,kako da jedan ,, početnik ,,ima reg.OPG,svoju zemlju,ne traži državnu u zakup, dođe do nekih nepovratnih novčanih sredstava.Recimo cca 30 000 kn,više mu nije potrebno. Sa time da ima za svoj proizvod osiguran otkup,naravno i plaćanje,te poznatu cijenu. Kod ubiranja plodova,i zapošljavanje određenog broja sezonskih radnika.
Zvona
Zvona

Broj postova : 909
Lokacija : privremena lokacija Bilje - Baranja
Registriran : 03.04.2009
14


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 5 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 28/1/2014, 20:50

Fidelito je napisao/la:Mi ovdje mlatimo praznu slamu. Bolje bi bilo da potaknemo ozbiljnu raspravu kakvu poljoprivrednu politiku želimo u slijedećih, recimo 5 ili 10 godina. Ali realno i ozbiljno.
Znam da moj pogled na poljoprivredne probleme ne mora biti jednak nekom drugom pogledu, ali svi imamo i zajedničke probleme (koji su riješivi). Ovako se svi skupa vrtimo u krug i zabavljeni smo lovom na vlastiti rep. Kada dođemo do nekih zaključaka, taman će doći i izbori pa možemo priupitati političke stranke (prije izbora) što misle o tim pitanjima i kako misle posutpati ako dođu na vlast. Možemo im ponuditi i svoja riješenja.

Ako se hoćeš uključiti nazovime 035 - 462 004 , dati ću ti broj od Lasla i Kovača . Napraviti će se i stranica nove udruge kada se registira ,

Možeš mi javiti adresu na koju ti mogu poslati predloženo Vladi , zatupnicima itd .
Moj je prijedlog paket od 5 Zakona , i DRŽAVNI program USPOSTAVE OPG na bazi privatne i državne zemlje u idućih 10 - 15 g .
Objasnio sam što se sa NOVIM zakonom o nasljeđivanju može i mora napraviti , objasnio sam NOVI Zakon o evidenciji zemljišta i okrupnjavanju parcela u kojem sam objasnio DA RH i PRIVATNI vlasnici za 2 g . mogu okrupniti veliki broj parcela !
Imaš Pregled stanja i strategiju razvoja poljoprivrede RH ministra Tarnaja - popis autora , uvodni govor , medijsko razmišljanje Strategije koje je imenovao predsjednik Mesić 2000 , sa Antunom Debrecin sam razgovarao , kao i g, Bilićem + priloga od 1536 - 2013 i i moj prijedlog za dalje !( moje ime nije BITNO , bitno je analizirati predloženo , nadopuniti i ići prema javnosti i USTAVNIM predlagateljima zakona !
Jasno je da sam potpisao što sam poslao !

Kao VOLONTER naučio sam da se DEFINIRA CILJ i za to se borimo !
Ja osobno isključivo želim pomoći , kao poznavatelj u području poljoprivrede !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 5 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 28/1/2014, 21:07

Zvona je napisao/la:Đuro. Kada si toliko upućen u situaciju,kako da jedan ,, početnik ,,ima reg.OPG,svoju zemlju,ne traži državnu u zakup, dođe do nekih nepovratnih novčanih sredstava.Recimo cca 30 000 kn,više mu nije potrebno. Sa time da ima za svoj proizvod osiguran otkup,naravno i plaćanje,te poznatu cijenu. Kod ubiranja plodova,i zapošljavanje određenog broja sezonskih radnika.

Ja ne znam zašto Vi razmišljate o NEPOVRATNIM novcem ?

Moj je prijedlog ZAKON O FONDU za razvoj poljoprivre !

a, to znači da se sa minimalnom kamatom da 30 000 kn , ali da taj i VRATI u Fond i da se POMOGNE drugima !
Platio sam za 30 dana za sezonsko u 2013 ( markice ) + dnevnica + u nekim slučajevima hrana i piće !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 5 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by tine 28/1/2014, 21:19

Priznajem svoju grešku:
problem sa Marijom Terezijom još se nije rješio.

Ajde Đuro jednom shvati da je zatećeno stanje kakvo je i da se ne može sad kudit nekog vladara, koji je prije 250 godinama napravio rješenje koje je funkcioniralo kako-tako u grubom do kraja 20. vijeka.

A te sve priče o stvaranju novih farmi, pa davanju neke imaginarne državne zemlje i novca nekom novom...

Ne vidim što se ne bi napravio popis stanja, pokazalo se na nedostatke i greške, i bez neke velike filozofije prosto se prepisala zakonska rješenja od države(a), kud poljoprivreda dobro funkcionira.

Vjerujem da je danas dovoljno aktivnih poljoprivrednika sa problemima, kojima trebaju neka rješenja, da ne treba politikom  još novih 'gurat' u tu grupu. Ili još gore da se 'stari' zapostave, i 'novi' privilegiraju.

Znam da izjava koja slijedi ne bude dobro prihvaćena:
Po meni NIKO, ko investira silne novce u stočarske objekte i nema za to dovoljno zemlje, nema nikakva preća prava na državnu zemlju. Investiranje velikog novca u takvoj nestabilnoj situaciji i računanje na neku imaginarnu zemlju je za mene dokaz najbanalnije pooslovne nesposobnosti i stvarno je upitno, da li takvi ljudi bez staratelja smiju imat sami pristup do vlastitog novca na bankama.


Zadnja promjena: tine; 28/1/2014, 21:49; ukupno mijenjano 1 put.
tine
tine

Broj postova : 414
Lokacija : zali log
Registriran : 17.03.2008
24

→→→ : http://www.agrotine.eu

http://www.agrotine.eu

[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 5 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by O.P.G.KOVAČ 28/1/2014, 21:35

Tine@ Znam da izjava koja slijedi ne bude dobro prihvaćena:
Po meni NIKO, ko investira silne novce u stočarske objekte i nema za to dovoljno zemlje, nema nikakva preća prava na državnu zemlju. Investiranje velikog novca u takvoj nestabilnoj situaciji i računanje na neku imaginarnu zemlju je za mene dokaz najbanalnije pooslovne nesposobnosti i stvarno je upitno, da li takvi ljudi bez startelja smiju imat sami pristup do vlastitog novca na bankama.[/quote]

Za mene je ova izjava apsolutno u redu .

Mislim da se treba otvoreno progovoriti i o tome da postoji Mafija Koja u sprezi sa političkom elitom pere novac kroz investiranje u stočarske objekte i pokreće "proizvodnju mljeka".A da stvar bude još i gora, ta mafija meni oduzima mogućnost da na natječaju dobijem državnu zemlju bez koje ne mogu dalje ostati u proizvodnji  Evil or Very Mad

O.P.G.KOVAČ

Broj postova : 1629
God : 51
Lokacija : Livno
Registriran : 04.10.2008
54


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 5 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by tine 28/1/2014, 21:39

To stoji, a pitanje je da li tebe (i sve druge u istoj situaciji) ta 'borba' za državnu zemlju ne sprećava da bi normalno uvečali posjed sa zemljom iz susjednih imanja, koji ne rade više.

Neko je na forumu davno napisao, kako niko od tih, kojima je 'sledovala' državna zemlja još nije išao po selu kupovat malo po malo.
I dok se čekalo na tu fantomsku zemlju mogao bi da ima ne tako malo svoje vlastite zemlje.
tine
tine

Broj postova : 414
Lokacija : zali log
Registriran : 17.03.2008
24

→→→ : http://www.agrotine.eu

http://www.agrotine.eu

[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 5 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 28/1/2014, 21:44

tine je napisao/la:Priznajem svoju grešku:
problem sa Marijom Terezijom još se nije rješio.

Ajde Đuro jednom shvati da je zatećeno stanje kakvo je i da se ne može sad kudit nekog vladara, koji je prije 250 godinama napravio rješenje koje je funkcioniralo kako-tako u grubom do kraja 20. vijeka.

A te sve priče o stvaranju novih farmi, pa davanju neke imaginarne državne zemlje i novca nekom novom...

Ne vidim što se ne bi napravio popis stanja, pokazalo se na nedostatke i greške, i bez neke velike filozofije prosto se prepisala zakonska rješenja od države(a), kud poljoprivreda dobro funkcionira.

1. Iznio sam povijesne podatke od 1536 - 2013 i antiseljačkog Zakona o poljoprivrednom zemljištu ( za državnu ) iz OBRAZOVNIH razloga !
2. od 1945 i zemljišnog maksimuma do 10 ha te zakonima koji su omogućavali i to smanjivanje napravili smo sirotinju , rezultat je da imamo 119 izumrlih selea !!!!!!!!!!!!!!!!!!

3. koji je put od sirotinje do dohodovnih OPG ? To je razvoj na bazi privatne i državne zemlje !
4 . dobio sam glavni prijevod Zakona o nasljeđivanju Nizozemske , odgovor iz njihovog veleposlanstva sa kontakt osobama , poslano Laslu , Kovaču , Pipiću , Ružici - pravnica je .

5 . MORAMO SE uključiti MI koji imamo zemlju !
  Sada skidam sa stranica Sabora ;
   Prijedlog zakona sadrži itd ,
   Postupak donošenja zakona pokreće se dostavom prijedloga zakona predsjedniku Sabora ,

  2 Ustava sam kupio da VIDIM ( O ) Ustavmu osnovu za PREDLAGANJE zakona , mogućnost udruge ( a ) Članak 46 , članak 87

Neki su me na OSNIVAČKOJ Skupštini pitali ; otkuda mi USTAV ?
Naručio sam i platio ! U Nizozemskoj su kupili i preveli rođeni Slavonci u Nizozemskoj ! U Beč je poslano iz Veleposlanstva R . Austrije , ali nikada nismo dobili njihove SADAŠNJE zakone !

Lako je reći prepisati od drugih država ? Ako to ZGUBIDANI u Saboru i Vladi neće tražiti moramo MI iz udruga !
Treće mogućnosti nema !


Zadnja promjena: Đuro Japarić; 28/1/2014, 22:07; ukupno mijenjano 2 put/a.

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 5 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by O.P.G.KOVAČ 28/1/2014, 21:53

Ma tine! To je kod mene apsolutno nemoguća misija .Ovdje ti vlasnici zemlje traže cifru i to masnu cifru za komad zemlje Tako da je kupovina od susjeda velika ludorija .

Da kupim hektar zemlje od susjeda ,trebam iskeširati 50% vrijednosti gospodarstva , imali to smisla? Nema ,

O.P.G.KOVAČ

Broj postova : 1629
God : 51
Lokacija : Livno
Registriran : 04.10.2008
54


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 5 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 28/1/2014, 22:16

O.P.G.KOVAČ je napisao/la:Ma tine! To je kod mene apsolutno nemoguća misija .Ovdje ti vlasnici zemlje traže cifru i to masnu cifru za komad zemlje Tako da je  kupovina od susjeda velika ludorija .

Da kupim hektar zemlje od susjeda ,trebam iskeširati 50% vrijednosti gospodarstva , imali to smisla? Nema ,
U nekim dijelovima nema kupaca ! Ja da hoću NEMAM kome prodati , a u isto vrijeme od 1999 želim kupiti oko 2ha , sada državne koju su vlasnici POKLONILI SRH u procesu ISELJAVANJA ! 1 parcela nekada je bila djedova !
Isto sam poslao zahtjev Vladi u ime udruge za kupnju 2 ha koju smo iskrčili i platili sređivanje stanja u korist RH , zahtjev je u Zagrebu od 2003 ! Jedan me pomoćnik ministra molio da NE pročitam njegov odgovor na javnom skupu !
Već sam iznio informaciju 182 lokalne vlasti sa županijama od 2000- 2013 NISU raspisale ni 1 natječaj , JASNO NA ŠTEU OPG !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 5 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 28/1/2014, 22:50

ZAKON O HRVATSKOJ POLJOPRIVREDNOJ KOMORI

Zastupnici Hrvatskog sabora - REŽIMSKOG TIPA donijeli su naslovljeni Zakon !
Sada VAS ja molim da PROČITATE taj antiseljački zakon !
Pod djelatnosti ; NE PIŠE  Komora organizira sakupljanje potpisa za raspisivanje referenduma o prijedlozima zakona , Komora organizira prosvjede seljaka ,
Da im Komora bude na >oku > sjedište je u antiseljačkom Ministarstvu poljoprivrede !

Zakon o udrugama
OVDJE MORAMO ISKORISTITI PAMET I USTAVNE MOGUĆNOSTI !

OPG biotrava  i ostali pročitajte 2 NAPISANA Zakona !!!!!!!!!!!!!!!!!

1. pojam udruge ,
2. djelatnosti udruge
--do sada sam osnivač TRI udruge od kojih je 1 pod mojim vodstvom i još jednog kojega sam zamolio da bude predsjednik umjesto mene REALIZIRALA radove u zaštićenom dijelu prirode veće od 4 milijuna kuna !

NAZIV PROJEKTA ; komunikacija sa građanima - pisao sam ja i dobili smo INOZEMNU donaciju iz Fondacije gospodina Sorosa !

Što je BITNO za razliku od VLADINE komore , UDRUGA ( E ) smiju u svojim Statutima - DJELATNOSTIMA napisati ;
1. da ustavnim predlagateljima PREDLAŽU Zakone vezane za razvoj poljoprivrede , zemljište , Ruralni prostor ,
2. da organiziraju SAKUPLJANJE 10 % potpisa birača za raspisivanje referenduma ,
3. da organizira javna okupljanja - koja mogu biti i prosvjednog karaktera ,
4. da organizira javne tribine ,

- Dobili smo i donaciju iz fondacije SAD na temelju PROJEKTA kojeg sam pisao ja , bili smo ( više ) udruga na obuci za neke aktivnosti !
Morao sam potpisati da nisam DROGERAŠ , da nisam ANTIAMERIČKI raspoložen !
Iz ljubavi koristim riječi ; antiseljačka Vlada RH , antiseljački Sabor RH i sve potpisano !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Zadnja promjena: Đuro Japarić; 28/1/2014, 23:13; ukupno mijenjano 2 put/a.

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 5 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by opg biotrava 28/1/2014, 22:57

Fideloto,lako je definirat naše želje,ali kako natjerati političare da iste realiziraju.Imam određema iskustva sa njima i znam da nas čak i lokalni političari smatraju sve za obične Dudeke.Evo recimo ja odavno imam želju da dobijem sedmicu na lotu,bez uvrede,ali šanse su podjednake.Imamo već g.Đuru koji pokušava pokrenuti političare da rade za opće dobro,ako sam zapamtio dobro od 1995g. study study Kad seljaci budu imali jednu-jedinu udrugu,koja broji nekoliko tisuća članova možemo tražiti svoja prava.g.Đuro,ne shvaćam vaše tvrdnje da nije raspisan niti jedan natječaj od 2000-2013g.

opg biotrava

Broj postova : 584
Lokacija : BRODSKA POSAVINA
Zanimanje : poljoprivredni tehničar-elektrotehničar
Registriran : 23.05.2013
38


http://zovem se Đuka,živim u oklici Sl. Broda.Obrađujem 50 k.j. zemlje,a bavim se i svinjogojstvom.

[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 5 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by deere power 28/1/2014, 23:33

djuro to je teška dezinformacija da nije bilo natječaja, u baranji je 90% rješeno, prodano, okolica valpova isto i jos puno mjesta, tako da nije istina da nije bilo natječaja, bilo je al po zakonu puno gorem od ovog sad
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 5 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 28/1/2014, 23:36

opg biotrava je napisao/la:Fideloto,lako je definirat naše želje,ali kako natjerati političare da iste realiziraju.Imam određema iskustva sa njima i znam da nas čak i lokalni političari smatraju sve za obične Dudeke.Evo recimo ja odavno imam želju da dobijem sedmicu na lotu,bez uvrede,ali šanse su podjednake.Imamo već g.Đuru koji pokušava pokrenuti političare da rade za opće dobro,ako sam zapamtio dobro od 1995g. study study Kad seljaci budu imali jednu-jedinu udrugu,koja broji nekoliko tisuća članova možemo tražiti svoja prava.g.Đuro,ne shvaćam vaše tvrdnje da nije raspisan niti jedan natječaj od 2000-2013g.

Pročitajte SVI POST ISPRED VAŠEG !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ministar Pankretić išao je sa izmjenama DOBROG HDZ Zakona za državnu zemlju u Račanovoj Vladi ,.
Kada sam dobio taj NACRT zamolio sam prdsjednika Mesića u ime jedne udruge koju smo osnovali u UNIŠTENOM dijelu Slavonije da primi predstavnike udruga budući da Predsjednik POTPISUJE odluku o primjeni Zakona ! Zvoni telefon , Ured Predsjednika , Predsjednik Vas može primiti , ne možemo dobiti LASLA , zovem LASLA - kaže radim u polju - šaljem FAKS LASLO će doći ! Dolazimo mi kao predlagatelji , Savez Istarskih udruga , Hrvatsak voćarska zajednica , Zajednica udruga seljaka Slavonije i Baranje - odustaju od dolaska , Hrvatski seljački savez osnovan od HSS !
IZNIMNO korektan razgovor - iznosimo probleme , ja dajem Zakon iz Beogrda , Nizozemske , kažem Predsjedniče predloženi Zakon NEĆE funkcionirati - jer sam sređivao stanje za državnu zemlju jer sam rekao Predsjedniku da imamo nesređeno stanje !
Predsjednik predlaže da ON organizira PONOVNI sastanak udruga i pita koga želimo da on pozove ? Kažemo ministra Pankretića , ministra finacija Mato Crkvenac i neke druge ?
Pitam Predsjedniče da li znate da po Ustavu možete sazvati sjednicu Vlade i biti na njoj - budući da je Vlada predlagatelj zakona - kaže da zna !
Ništa nije odradio !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Budući da su Zakon kršile Općine i Gradovi , i Županije , onda Predsjednik Josipović 2. 6. 2011. potpisuje ODLUKU o izmjenama i dopunama Zakona o poljoprivrednom zemljištu ; Članak 54 stavak 2 ; Ako jedinice lokalne samouprave ne počnu raspolagati zemljištem u roku iz stavka 1 ovoga članka , raspolaganje će preuzeti Agencija !

RADI se o tom da Zakon NIJE imao kaznene mjere za načelnike , gradonačelnike i župane !
KAŽNJENI SU saljaci i mi kao država JER smo mogli puno veće površine prijaviti prije ULASKA u EU koju ja zovem javno IV Reich za nekoliko većih država !

Ja svima iznosim činjenice ! 2000 g. NISMO referendumom mogli ništa jer je REŽIMSKI Sabor u Ustavu napisao da REFERENDUM NE MOŽE PROĆI - to je danas i Kosorica pojasnila da su ga mijenjali da MOŽE proći za REICH !

Nadopuna ; članak 102 Ustava ; Predsjednik Republike može predložiti Vladi da održi sjednicu i razmotri određena pitanja .
Predsjednik Republike može biti nazočan sjednici Vlade i sudjelovati u raspravi .
Ovu mogućnost nije htio iskoristiti prdsjednik Mesić i prijedlog kojeg je on predložio !
Ako čita napisano , on i njegovi iz sada nepotrebnog Ureda bivšeg Predsjednika , neka potvrde da li lažem ili pišem ISTINU !


Zadnja promjena: Đuro Japarić; 29/1/2014, 06:27; ukupno mijenjano 2 put/a.

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 5 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 28/1/2014, 23:42

deere power je napisao/la:djuro to je teška dezinformacija da nije bilo natječaja, u baranji je 90% rješeno, prodano, okolica valpova isto i jos puno mjesta, tako da nije istina da nije bilo natječaja, bilo je al po zakonu puno gorem od ovog sad

Odgovorio sam ISTINU pod OPG biotrava - 182 lokalne vlasti sa županijama O - NULA natječaja - zato su išli osnovati NOVU birokraciju zvanu Agencija , gdje lokalna vlast opet može KRŠITI Zakon !

Nadopuna ; Ministarstvo poljoprivrede 12. 01. 2012 .
Naputak ;
I Jedinicama lokalne samouprave ( općinama i gradovim ) nalaže se Da OBUSTAVE sve započete i daljnje aktivnosti u svezi odredbi Zakona o poljoprivrednom zemljištu ( NN 152 / 8 , 21 / 10 i 63 / 11 ) koje se odnose na raspolaganje poljoprivrednim zemljištem u vlasništvu RH putem zakupa i prodaje na temelju Programa raspolaganja poljoprivrednim zemljištem na svom području . -------Pojašnjnje , Program je bio uvjet za raspisivanja , oko 80 lokalnih vlasti NISU ni to napravili , oko 100 jesu ali NISU raspisali ni 1natječaj !!!!!!!!!!!
                                            II
Ovaj naputak stupa na snagu danom donošenja .
                                                                Ministar

                                                          Tihomir Jakovina

Treba li KLASA  , URBROJ  ???????????

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 5 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Fidelito 29/1/2014, 08:52

opg biotrava je napisao/la:Fideloto,lako je definirat naše želje,ali kako natjerati političare da iste realiziraju.Imam određema iskustva sa njima i znam da nas čak i lokalni političari smatraju sve za obične Dudeke.Evo recimo ja odavno imam želju da dobijem sedmicu na lotu,bez uvrede,ali šanse su podjednake.Imamo već g.Đuru koji pokušava pokrenuti političare da rade za opće dobro,ako sam zapamtio dobro od 1995g. study study Kad seljaci budu imali jednu-jedinu udrugu,koja broji nekoliko tisuća članova možemo tražiti svoja prava.g.Đuro,ne shvaćam vaše tvrdnje da nije raspisan niti jedan natječaj od 2000-2013g.

'Želje' će biti vrlo teško definirati. Nije problem u samim željama, koliko je problem u činjenici da ja vjerovatno nemam iste prioritete kao i ti, meni je važniji jedna vrsta problema, tebi druga. To su normalne razlike radi obujma koji se radi, vrste posla, različitog okruženja u kojem radimo.
Dalje u željama moraš - moramo biti realni. Mislim, možeš si željeti sedmicu na lotu, a ja mogu željeti da je cijena kukuruza 15 kuna, ali to je bezveze i neozbiljno. Stvar je u tome da politika ne može riješiti sve probleme (i ne treba, jer bi to onda bila propast za društvo i dražvu!), politikom se mogu donekle postaviti neka pravila igre, a o puno drugih faktora ovisi kako će ta igra teći. Dalje politika mora paziti da svi igraju po postavljenim pravilima, a ne da se jedni moraju strogo držati svih pravila, dok drugi slobodno rade izvan danog okvira. Ili da se jednima tumači zakon na jedan način a nekome drugome na drugi način. Najgora je situacija kada politika vanredno, ukazima počinje pojedinačno određivati (mijenjati) pravila u toku igre, a to nam se stalno događa. Zatim se pravila stalno mijenjaju. Ponekad je najvažnije da je zadani okvir stabilan i konstantan. Ali da bi to postigao, moraš za isti stol dobiti i vlast i opoziciju, jer će se postojeća vlast jednom i promijeniti.
Zapravo tu se ne radi o željama, koliko o tome da se političarima ukaže na prave probleme, i možda na načine njihova riješavanja. Političari pojma nemaju, tim ljudima je zapravo potpuno svejedno što i kako, jedino što znaju da ne žele prosvjede kada su na vlasti. (Kada su u oporbi - prosvjedi su im dobrodošli.) Da političari znaju kako se radi poljoprivreda - bili bi poljoprivrednici i ne bi se gurali u politiku. (Nemaju pojma niti o mnogim drugim stvarima, zapravo o većini toga za što dižu ruke u saboru - stručno gledano - velikom većinom su nekompetentni). Zato sa politikom treba uspostaviti dijalog, jer oni su ti koji imaju mandat donesti ili promijeniti neki zakon. Ne može se od politike, ovakva kakva je danas, išta dobroga očekivati. Unutar svake stranke imaju poljoprivrednike (negdje dole u bazi), ali oni im nisu potrebni kao stručni ljudi, nego kao biračko tijelo i njih se uglavnom ništa ne pita između izbora (možda im se 'izađe u susret' prilikom nekih odluka, tako da se kupi lojalnost). Zatim postoji i stranačka stega (čitaj svi se svakome uvlače u guzicu da bi možda, jednog dana, mogli napredovati), vlastiti parcijalni sitni interesi i tu opće dobro otpada. Zatim unutar svake stranke postoji i premanentna borba za vlast i svaki prijedlog koji je izvan toka misli postojećeg rukovodstva se smatra podmetanjem ili oporbe ili frakcije koja želi zasjesti na vrh stranke. A uvijek imaju takvih, to je uvijek čopor vukova, sa alfa mužjakom na čelu (a po zakonu moraju čuvati stado janjadi). Svaki političar se bori za kratkoročne ciljeve, tako da još za mandata može prerezati negdje traku prilikom otvaranja nekog pogona/proizvodnje (najbolje neposredno prije slijedećih izbora). Tako iz stranaka nemojmo očekivati da će netko provoditi i boriti se za poljoprivrednu politiku dugoročno, a primjerenu trenutku. To je vjerovatno zadnja stvar na koju misli jedan političar.
Politiku uopće ne treba 'natjeravati' silom na to da postupe ovako ili onako. Treba iznijeti probleme, a možda i riješenja javno ih pozivati (ili pozavti se) na razgovor, po mogućnosti javni i argumentirano prodiskutirati. Ako su nesposobni - treba ih prokazati kao takve. Ako nešto sakrivaju - treba to izvlačiti na površinu i inzistirati na odgovorima. Javnost će odlučiti tko je u pravu, ako ne prije onda na izborima. Najgore (za nas) je izlaziti na prosvjede i blokirati ceste - to je kontraproduktivno i možda primjereno jedino u krajnjim situacijiama.Ti razgovori koji se vode tijekom prosvjeda nemaju veze sa konstruktivnošću i ostvarivanjem dugoročnih ciljeva. To je jednostavno gašenje požara.
Pri ovome svemu gore uopće ne mislim da bi politika morala nama podilaziti. Zapravo, politika uopće nama ne može podilaziti. To što će isplatiti 0, 50, 70 ili 100% poticaja - ne treba smatrati kao podilaženje ili kaznu jer nam isplaćuju naše novce. Ali nema potrebe lagati, za mene je to neoprostivo. Recimo, to je dovoljan razlog da se tvrdo inzistira na ostavci ministra, ne radi čovijeka (možda dođe još gori), nego radi principa, radi budućnosti. Političari (svih stranaka) moraju konačno shvatiti da smo ozbiljni. Kada prosvjeduješ samo kada su u pitanju poticaji - i povučeš se prije ispunjenja minimalnih ciljeva - onda nisi ozbiljan. Nisi niti trebao dizati ljude na prosvjed.
Kako god okrenemo mi se moramo žrtvovati za naše bolje sutra. I ta žrtva nije sama po sebi problem, kada znaš da će sutra biti bolje, problem je u tome da se žrtvujemo i odričemo a nama je sve gore.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 5 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Fidelito 29/1/2014, 09:02

O.P.G.KOVAČ je napisao/la:Ma tine! To je kod mene apsolutno nemoguća misija .Ovdje ti vlasnici zemlje traže cifru i to masnu cifru za komad zemlje Tako da je  kupovina od susjeda velika ludorija .

Da kupim hektar zemlje od susjeda ,trebam iskeširati 50% vrijednosti gospodarstva , imali to smisla? Nema ,

Uopće se nemoj opterećivati takvim ponudama. Baziraj proizvodnju na onome što imaš. Ako nešto naleti (što možeš normalno platiti) - kupuj ako ti treba.
Kupoprodaja je uvije transakcija između dvije zainteresirane strane. Ako je netko platio toliku cifru za zemlju može se reći da je cijena tog prodanog zemljišta u tom trenutku bila tolika. Ali za zemljište koje nije prodano, a traži se kupac - prava cijena je uvijek podložna promjeni i stvar je dogovora između zainteresiranih strana.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 5 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by tine 29/1/2014, 09:34

O.P.G.KOVAČ je napisao/la:Ma tine! To je kod mene apsolutno nemoguća misija .Ovdje ti vlasnici zemlje traže cifru i to masnu cifru za komad zemlje Tako da je  kupovina od susjeda velika ludorija .

Da kupim hektar zemlje od susjeda ,trebam iskeširati 50% vrijednosti gospodarstva , imali to smisla? Nema ,

Nije sad Livno ko Japan krajem 80-ih?
tine
tine

Broj postova : 414
Lokacija : zali log
Registriran : 17.03.2008
24

→→→ : http://www.agrotine.eu

http://www.agrotine.eu

[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 5 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 29/1/2014, 09:42

Fidelito pročitao sam tvoju analizu , slijedeće čitateljima i piscima na Forumu ;

Glas Slavonije 6. 7. 2000 .
Autori najnovije Strategije o razvitku agrara

ZA RAZVITAK DOMAĆEG AGRARA NIJE BILO NI POLITIČKE , NI STRUČNE , A NI VOLJE JAVNOSTI

Iz Fondacije g Soroša dobili smo donaciju ( udruga kojoj sam bio predsjednik za PROJEKAT ; Komunikacija sa građanima

Ovaj znakoviti naslov poslao sam gospođi Ružici jučer , sutra ide Laslu , Kovaču , Pipiću  i još jednom inžinjeru poljoprivrede ?

Zašto ?
Da novoosnovana udruga OSMISLI BITNU medijsku komunikaciju prema JAVNOSTI

Skinuo sam im sa stranica Sabora ;
Prijedlog zakona sadrži ; itd
Postupak donošenja zakona pokreće se itd .

I sada bitno - mogu zastupnici vlastitom odlukom raspisati referendum ili na zahtjev 10 % potpisa !
I sada KLJUČNO , prijedlog ( e ) Zakona može uputiti netko iz OPOZICIJE , jer se o referendumu donosi ZAKON i tu nema većine u Saboru !
Kako sada OBRAZOVATI I INFORMIRATI javnost ?
To mora pokušati novoosnovana udruga + moraju progovoriti i ostale seljačke vođe !

HPK mora šutjeti jer su njima u Zakonu o komori propisali djelatnosti !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 5 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by deere power 29/1/2014, 11:05

Đuro Japarić je napisao/la:
deere power je napisao/la:djuro to je teška dezinformacija da nije bilo natječaja, u baranji je 90% rješeno, prodano, okolica valpova isto i jos puno mjesta, tako da nije istina da nije bilo natječaja, bilo je al po zakonu puno gorem od ovog sad

Odgovorio sam ISTINU pod OPG biotrava - 182 lokalne vlasti sa županijama O - NULA natječaja - zato su išli osnovati NOVU birokraciju zvanu Agencija , gdje lokalna vlast opet može KRŠITI Zakon !

Nadopuna ; Ministarstvo poljoprivrede 12. 01. 2012 .
Naputak ;
I Jedinicama lokalne samouprave ( općinama i gradovim ) nalaže se Da OBUSTAVE sve započete i daljnje aktivnosti u svezi odredbi Zakona o poljoprivrednom zemljištu ( NN 152 / 8 , 21 / 10 i 63 / 11 ) koje se odnose na raspolaganje poljoprivrednim zemljištem u vlasništvu RH putem zakupa i prodaje na temelju Programa raspolaganja poljoprivrednim zemljištem na svom području . -------Pojašnjnje , Program je bio uvjet za raspisivanja , oko 80 lokalnih vlasti NISU ni to napravili , oko 100 jesu ali NISU raspisali ni 1natječaj !!!!!!!!!!!
                                            II
Ovaj naputak stupa na snagu danom donošenja .
                                                                Ministar

                                                          Tihomir Jakovina

Treba li KLASA  , URBROJ  ???????????


ja ne znam na kojem ti planetu zivis al zi ne zivis u hrvatskoj, jer ti jedno pilis vec odavno a na terene druga stvar, još ti jenom ponavljam ZEMLJA JE UGLAVNOM VEĆ RJEŠENA U VEĆINO OPĆINA, KO JE JAMIO JAMIO I ZAVRŠENA PRIČA, to što ti oces kupit neku zemlju sad to je druga stvar, ali nas većinu sad zaboli neka stvar za državnu zemlju, ili je rješena u većini općina ili velik broj općina ni nema državne zemlje za prodaju i zakup i zato više prestani pisat ono što samo tebi štima, i nemoj molim te odgovorit kako natječaji nisu raspisani još od marije terezije i od turaka, i kako su raspisani ali u srbiji ili belgiji ili tako nesto
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 5 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 29/1/2014, 11:45

deere power je napisao/la:
Đuro Japarić je napisao/la:
deere power je napisao/la:djuro to je teška dezinformacija da nije bilo natječaja, u baranji je 90% rješeno, prodano, okolica valpova isto i jos puno mjesta, tako da nije istina da nije bilo natječaja, bilo je al po zakonu puno gorem od ovog sad

Odgovorio sam ISTINU pod OPG biotrava - 182 lokalne vlasti sa županijama O - NULA natječaja - zato su išli osnovati NOVU birokraciju zvanu Agencija , gdje lokalna vlast opet može KRŠITI Zakon !

Nadopuna ; Ministarstvo poljoprivrede 12. 01. 2012 .
Naputak ;
I Jedinicama lokalne samouprave ( općinama i gradovim ) nalaže se Da OBUSTAVE sve započete i daljnje aktivnosti u svezi odredbi Zakona o poljoprivrednom zemljištu ( NN 152 / 8 , 21 / 10 i 63 / 11 ) koje se odnose na raspolaganje poljoprivrednim zemljištem u vlasništvu RH putem zakupa i prodaje na temelju Programa raspolaganja poljoprivrednim zemljištem na svom području . -------Pojašnjnje , Program je bio uvjet za raspisivanja , oko 80 lokalnih vlasti NISU ni to napravili , oko 100 jesu ali NISU raspisali ni 1natječaj !!!!!!!!!!!
                                            II
Ovaj naputak stupa na snagu danom donošenja .
                                                                Ministar

                                                          Tihomir Jakovina

Treba li KLASA  , URBROJ  ???????????


ja ne znam na kojem ti planetu zivis al zi ne zivis u hrvatskoj, jer ti jedno pilis vec odavno a na terene druga stvar, još ti jenom ponavljam ZEMLJA JE UGLAVNOM VEĆ RJEŠENA U VEĆINO OPĆINA, KO JE JAMIO JAMIO I ZAVRŠENA PRIČA, to što ti oces kupit neku zemlju sad to je druga stvar, ali nas većinu sad zaboli neka stvar za državnu zemlju, ili je rješena u većini općina ili velik broj općina ni nema državne zemlje za prodaju i zakup i zato više prestani pisat ono što samo tebi štima, i nemoj molim te odgovorit kako natječaji nisu raspisani još od marije terezije i od turaka, i kako su raspisani ali u srbiji ili belgiji ili tako nesto

Nije moj problem zemlja , zemlja je OSNOVNI problem hrvatske poljoprivrede koji se mora rješavati u idućih 10 - 15 godina sa privatnom !
Imamo NEPOTREBNIH 556 općina i gradova , dio od njih NEMA zemlju , a na 182 koje IMAJU NIJE raspisan ni 1 natječaj .
U većini su raspisani od PRVOG Zakona HDZ , ali je znatan dio dat U ZAKUP
i sa istekom rokova zakupa , biti će problem duple ponude jer je JAKOVINA puno podigao cijenu zakupa !
Plemići - tajkuni NEĆE davati duplu ponudu već mogu ići da se naštima minimalna početna .
Svatko vidi stanje u svojoj okolini ! Ja iznosim stanje na DRŽAVNOJ razini !

Pitanje je jednostavno , da li su vlasnici ZA sadašnje zakonodavstvo - privatni i RH ?

Ako jesmo , NIKADA nećemo imati hranu NI ZA vlastite potrebe , osim žita koje se sa postojećom mehanizacijom može posijati za 5 dana i ovršiti isto za 5 dana ?

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 5 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 29/1/2014, 15:53

Na drugom Forumu ;
Deklaracija 3 . Poljoprivrednog foruma 02. 01. 2014.
Osam zahtjeva za spas hrvatske poljoprivrede

1. Tražimo od Vlade R. H . i Ministarstva poljoprivrede žurno donošenje Poljoprivredne strategije kao temeljnog dokumenta koji treba osigurati održiv rast i rezvoj , kako poljoprivrede tako i ruralnog prostora u cjelini , ali i prihvatljive modele zaštite i unapređenja hrvatskog tržišta poljoprivrednih i prehrambenih proizvoda !
Tko su oni , da li netko zna i kontakt ?

Vlada - resorna ministarstva Vlade , mogu predložiti ZAKONE za Strategiju razvoja poljoprivrede , zastupnicima Hrvatskog sabora !

To sadašnja Vlada nije sposobna i ne želi !

Druga je mogućnost da zakonske prijedloge za Strategiju razvoja poljoprivrede u postupak DONOŠENJA uputi netko od DRUGIH ustavnih predlagatelja zakona !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 5 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by deere power 29/1/2014, 16:03

dobro od 556 na 182 nije raspisan natječaj, jel se zna o kolikim je površinama riječ?

drugo većina je ipak rješena i nas sad zaboli iskreno neka stvar za ove di nisu rješili, ja nisam dobio ni 1ha da ne bude zabune i šta bi se sad trebo borit da djuro dobije ili neko drugi, radite privatno ko i ja plaćajte arendu i borimo se svi za veće cijene, zemlje će bit i previše al nece nikom trebat, sve velike firme su u kreditima da će rjetki uspjet isplivat zato nas i deru i tome moramo stat na kraj i onda ce bit i zemlje za sve i bolje cijene
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 5 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by opg biotrava 29/1/2014, 18:17

Fidelito,ako postoje mali,srednji i veliki poljoprivrednici naravno da su i prioriteti različiti.Također u svakoj regiji su različiti prioriteti,pa i u samoj Slavoniji postoje razni uvjeti za proizvodnju,znači da svatko opet ima svoj prioritet.Moja pokojna baba je bila dovoljno mudra da kupi vinograd u brdu,a ne da ga sadi pokraj Save,a danas se donose operativni programi koji financiraju svašta i svagdje i imamo krasne rezultate(ponegdje je to bilo samo čisto pranje novca).Naravno da bi to trebalo posložiti da se svi mogu pronaći u svome području proizvodnje,pa i u zapadnim zemljama postoji takva podjela poljoprivrednika,ali je pitanje zašto se recimo u Austriji može živjeti sa dvadesetak krava,a kod nas nemože.Dali kod njih može otkupljivač jednostrano prekinuti otkup(alfatoksin),ponekad i bez uzimanja uzorka?Dali bi bilo normalno da kod uzimanja uzorka dobije i proizvođač zapečaćen jedan primjerak,pa da ima mogućnost žalbe na rezultate istog?Dali je normalno da ministar poljoprivrede daje nevjerovatnu izjavu kako najveći proizvođači(čitaj Todorić i sl.) nemaju alfatoksin,jer oni imaju sustav samokontrole,toliko o poštenim pravilima igre i privilegiranima.Usporedba sa Lotom je bila figurativna,da pokažem mogućnost postotka ostvarenja,jer i ne igram loto.Nisam primjetio način kojim ti želiš pokrenuti političare da počnu zarađivati svoju plaću i da počnu raditi za opće dobro.Iluzorno je očekivati da će oni pristati na javni razgovor,pa da im srušimo percepciju pred narodom kako smo mi paraziti društva.Nisu blesavi da izađu na brisani prostor,kad imaju medije koji pišu po narudžbi,a oni tada ispadaju veliki stratezi i dobročinitelji,a rezultata nigdje.Hoću reći da nećeš imati niti prilike da te saslušju,jedino putem medija uporno naglašavaju kako "samo kostruktivan razgovor može riješiti probleme".Slažem se da ovakvi prosvjedi nemogu dati rezultate i upozoravao sam vođe na to,ali o tome sam pisao u temi "seljačke vođe".Moje je stajalište da nas neće nitko niti  ozbiljno pogledati, dok se svi ne ujedinimo u jednu udrugu i pokažemo da imamo snagu,ali o tome sam već pisao.

opg biotrava

Broj postova : 584
Lokacija : BRODSKA POSAVINA
Zanimanje : poljoprivredni tehničar-elektrotehničar
Registriran : 23.05.2013
38


http://zovem se Đuka,živim u oklici Sl. Broda.Obrađujem 50 k.j. zemlje,a bavim se i svinjogojstvom.

[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 5 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 29/1/2014, 18:27

deere power je napisao/la:dobro od 556 na 182 nije raspisan natječaj, jel se zna o kolikim je površinama riječ?

drugo većina je ipak rješena i nas sad zaboli iskreno neka stvar za ove di nisu rješili, ja nisam dobio ni 1ha da ne bude zabune i šta bi se sad trebo borit da djuro dobije ili neko drugi, radite privatno ko i ja plaćajte arendu i borimo se svi za veće cijene, zemlje će bit i previše al nece nikom trebat, sve velike firme su u kreditima da će rjetki uspjet isplivat zato nas i deru i tome moramo stat na kraj i onda ce bit i zemlje za sve i bolje cijene

Imam Pregled stanja i strategija razvoja poljoprivrede RH koja je rađena 1994 za vrijeme Tarnaja i uz pomoć dokazano nesposobnog FAO - organizacija za hranu pri UN !Riječ je o tekstu i statističkim podacima o kojim je Sabor raspravljao 1995 .
Na internetu pisac iznosi ; Prema podacima koje je prošle godine iznio ministar poljoprivrede Tihomir Jakovina , najavljujući veliku zemljišnu reformu , u portfelju države je 890 241 ha , od kojih je programom raspolaganja , odnosno davanja u zakup , obuhvaćeno 552 071 ha . Ministar zaboravlja da je u mandatu Božidara Pankretića i Petra Čobankovića prodano 62 775 ha . U programu raspolaganja je 489 296 !

+++Dio zemlje prodat je za vrijema jednostranačke Vlade HDZ a dio u mandatu spomenuta 2 NESPOSOBNA ministra !
AKO pisac misli na PROGRAM kojega su dostavile lokalne vlasti , onda preko 60 za 12 g. nisu ni to napravile - PROGRAMI su rađeni na bazi katastra .

Jasno je da se sve udruge trebaju boriti , da maksimalno moguće državne površine idu za RAZVOJ OPG !

Nije sporno što iznosiš borimo se za veću cijenu ! Osim toga mi imamo najskuplje ulazne troškove , skup transport roba po autocestama koje smo izgradili .

Ja za sada ne znam što će NOVOOSNOVANA udruga definirati kao prioritet ?

Inače imam dio privatne u zakupu i 2 manje državne parcele .

Osobno želim reći da je sada POVIJESNI trenutak da se ide na USPOSTAVU OPG na bazi državne i za razliku od TARNAJEVIH autora JA pišem i predlažem i na BAZI PRIVATNE zemlje , te da se sa novim zakonima IDE na površinsko OČUVANJE dijela OPG koji su riješili problem kupnjom državne i djelomično privatne !

Tu vidim temelj proizvodnje za TRŽIŠTE i PRERAĐIVAČKU industriju !

Većina hrvatskih OPG su za dodatni prihod i djelomično za tržište , tu će u idućih 10 - 15 godina veći broj vlasnika umrijeti , sada već imamo puno privatne zemlje koja se ne radi .




Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 5 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 5 / 12. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.